abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 6 oktober 2006 @ 13:50:38 #1
128959 M0NTANA
Don't fuck with me!
pi_42421391
Deel 1: Marco van Basten moet ontslagen worden! #1
Deel 2: Marco van Basten moet ontslagen worden! #2
Deel 3: Marco van Basten moet ontslagen worden! #3
Deel 4: Marco van Basten moet ontslagen worden! #4
Deel 5: Marco van Basten moet ontslagen worden! #5
Deel 6: Marco van Basten moet ontslagen worden! #6
Deel 7: Marco van Basten moet ontslagen worden! #7

Wanneer kruipt de KNVB uit de kont van Johan Cruijff? Wanneer zien zij in dat Marco van Basten wel een goede voetballers was, maar absoluut geen goede trainer/coach? Wanneer wordt er nu eindelijk actie ondernomen? Pas wanneer we na een gemakkelijke kwalificatie (Roemenië, Bulgarije, Slovenië, Belarus, Luxemburg en Albanië zullen hoogstwaarschijnlijk geen bedreiging vormen) grandioos op ons bek gaan tijdens het EK van 2008 in Oostenrijk en Zwitserland? Of al eerder? Zal San Marco dan nog steeds geforceerd 4-3-3 blijven spelen, zonder dat hij daar de spelers voor heeft? En wanneer jongens uit de huidige spelersgroep een eigen mening krijgen en niet mak achter de bondscoach aanlopen, worden ze dan ook meteen gepasseerd net als Clarence Seedorf, Edgar Davids, Mark van Bommel en Ruud van Nistelrooij? De laatste twee hebben hun conclusies getrokken, moedig hebben zij bedankt voor Oranje onder de huidige bondscoach. Nu maar hopen dat er snel een andere bondscoach komt, één die wél gebruikt maakt van de beste Nederlandse voetballers die er op dit moment rondlopen!

Moet de KNVB Marco van Basten ontslaan of niet?
» Ja.
» Nee.

I'm Tony Montana! You fuck with me, you fuckin' with da best!
A.F.C. Ajax - Tottenham Hotspur F.C. - S.S. Lazio S.p.A. - Club Atlético de Madrid S.A.D. - R.S.C. Anderlecht
  vrijdag 6 oktober 2006 @ 13:51:12 #2
128959 M0NTANA
Don't fuck with me!
pi_42421408
quote:
Coach van vallen en opstaan

Door MAARTEN WIJFFELS

Oranje vliegt vrijdag naar Sofia voor de EK-kwalificatiewedstrijdtegen Bulgarije (zaterdag).

De onervaren en eigenzinnige bonds- coach Van Basten moet oppassen dat hij niet klem komt te zitten.


NOORDWIJK - Onder het bewind van Marco van Basten zijn de afgelopen twee jaar twee lange lijstjes van spelers ontstaan. Op het ene komen, populair gezegd, alle nobody’s uit de eredivisie voor die hun kans in Oranje hebben gekregen. Het andere lijstje is dat van internationaal gelouterde voetballers die Van Basten niet geschikt heeft bevonden.

Theo Janssen is voorlopig de laatste speler uit de ‘nobody-categorie’ die het Oranje-shirt heeft aangetrokken. De Vitessenaar vond zichzelf vorige maand - ook tot zijn eigen verbazing - terug op een driemans-middenveld dat faalde tegen Luxemburg. Mark van Bommel en Ruud van Nistelrooy hebben zich deze week bij de tweede groep gevoegd.

De lijstjes en hun gezamenlijke lengte zijn de reden dat Oranje het deze week moest doen met 20 en niet met de mogelijke 22 spelers. De fysiotherapeut en de assistent-coach deden daarom soms mee bij het partijspel op de training.

In theorie had Van Basten natuurlijk twee verse krachten kunnen oproepen om de gaten te dichten. Maar in de praktijk niet. Was hij bijvoorbeeld uitgekomen bij Nicky Hofs, dan was bij het grote publiek én binnen zijn eigen selectie meteen de vergelijking tussen de Feyenoorder en Clarence Seedorf opgerakeld. ,,Wij vinden Hofs beter,’’ zei Van Basten eerder dit jaar doodgemoedereerd en in deze explosieve interlandweek was zo’n opmerking extra olie op het vuur geweest.

Anderzijds kon de bondscoach met goed fatsoen ook niet aankloppen bij Roy Makaay of desnoods Jimmy Hasselbaink, die al tijden niet meer in beeld zijn.

Van Basten heeft zich in de afgelopen twee jaar gepresenteerd als een bondscoach die scherp selecteert. Het komt voort uit de strakke opvatting die hij heeft over hoe het Nederlands elftal moet spelen. Hij werkt het liefst als de clubcoach die zijn favoriete systeem met vleugelspitsen wil spelen. Hij selecteert de spelers die dat systeem het beste kunnen uitvoeren en wie in zijn beleving niet voldoet valt keihard af.

In het begin zorgde die aanpak voor verfrissing bij Oranje. Voorbij waren de tijden van Dick Advocaat, die zoveel ‘grote namen’ in zijn groep verzamelde dat hij bij het maken van zijn opstelling in de knoei kwam.

Van Van Basten mag je verlangen dat hij zijn werkwijze kritisch bekijkt en deels verandert. Het is de plicht van iedere coach óók op zoek te gaan naar manieren om zwakke punten van spelers te camoufleren. Bij Van Basten lijkt het nu wel of die zwakke punten alleen nog maar worden uitvergroot. Een bondscoach kan niet blijven doorgaan met spelers afrekenen en tegelijkertijd putten uit een reservoir van aantoonbaar mindere vervangers.

Edwin van der Sar verwoordde het gevoel dat inmiddels ook in de spelersgroep leeft door te zeggen dat er nog ‘best een goed elftal’ staat. ,,Maar best goed is voor mij niet goed genoeg.’’

Onwillekeurig vraag je je af welke keuzes en afwegingen Guus Hiddink de afgelopen twee jaar bij Oranje zou hebben gemaakt. Een groot inlevingsvermogen en een gezonde mate van flexibiliteit waren dé kracht van de beste Nederlandse bondscoach van het afgelopen decennium. Ook Hiddink kreeg te maken met irritaties, meningsverschillen en een breed uitgesponnen conflict. Maar in alle gevallen hield hij de deur open en de dialoog op gang.

De wijsheid en het inzicht bouwde hij op in een hele reeks van wedstrijden. Toen hij in 1994 aan het roer kwam bij Oranje was Hiddink al een behoorlijk ervaren trainer-coach met 284 competitiewedstrijden plus 27 Europese duels in de dug-out, waaronder een EuropaCup 1-finale. Anno 2006 is de Achterhoeker de meest gelouterde Nederlandse trainer met 595 duels, waarvan 166 Europa Cup-duels en interlands.

Zet die aantallen af tegen het staatje van Marco van Basten en er ontstaat zeker begrip voor de situatie waarin onervarenheid en eigenzinnigheid hem hebben gebracht. Van Basten is in Sofia pas toe aan zijn 29ste duel als zelfstandig hoofdcoach. Als voetballer was hij onaantastbaar, als coach is hij logischerwijs nog bezig met vallen en opstaan. In dat proces is het een extra complicatie dat de ervaren aanvoerders van Ajax (Stam) en PSV (Cocu) beiden niet tot zijn selectie behoren. Dat is de afgelopen 20 jaar geen enkele bondscoach overkomen.

Hij is de getalenteerde leerling die met instemming van het schoolbestuur een paar klassen tegelijk overslaat. Nog maar drie jaar geleden hield Van Basten bij Jong Ajax zijn eerste bespreking. Hij stak zenuwachtig van wal en tikte onophoudelijk met een stift tegen de palm van zijn hand. De spelers waren zo gefixeerd op het getik dat ze later toegaven dat ze van zijn verhaal weinig hadden meekregen.

Kort daarvoor had Van Basten hetzelfde ongemak gevoeld bij amateurclub Pancratius. Hij liep er stage in het kader van de cursus Coach Betaald Voetbal. Laat maar eens zien wat je voor de training van vanavond hebt bedacht, zei de trainer die hem begeleidde, waarop Van Basten een giro-enveloppe uit zijn binnenzak haalde. Op de achterflap had hij een oefenvormpje uitgeschreven. Daarmee wilde hij het aanvalsspel van Pancratius 1 verbeteren.
I'm Tony Montana! You fuck with me, you fuckin' with da best!
A.F.C. Ajax - Tottenham Hotspur F.C. - S.S. Lazio S.p.A. - Club Atlético de Madrid S.A.D. - R.S.C. Anderlecht
pi_42421455
quote:
Van Basten graaft eigen graf

Saai is het nog geen dag geweest sinds Marco van Basten de scepter zwaait bij Oranje. Eigenzinnig gaat hij zijn gang, niemand ontziend. Zijn personele beleid mag de schoonheidsprijs niet verdienen, hij voert wél beleid en dat blijft een verademing na het angstige, opportunistische handelen van voorganger Advocaat.

Uw Vrije Man benaderde Van Basten al vóór het WK kritisch, niks bijzonders, zo hoort dat. Intussen mekkert een ieder dat het geen pas geeft hoe de bondscoach omgaat met ‘grote namen’ als Seedorf, Davids, Van Bommel en Van Nistelrooy. Van Basten wordt afgeschilderd als een man die aan vriendjespolitiek doet. De ‘aanval achteraf’ van Ruud van Nistelrooy werd gretig genoteerd.

Maar juist nu wil de Vrije Man alle kritiek op Van Basten nuanceren, of afdoen als geneuzel. Eerst Van Basten kritiekloos omarmen en hem nu te hard vallen over zijn keuzebeleid. Het deugt geen van beiden.

Titels?
Brachten Seedorf, Davids, Van Bommel en Van Nistelrooy Oranje titels? Ik noem de vier namen in één adem, maar zij zijn ieder om andere redenen niet geselecteerd.

Hoe zat waren we niet het egocentrische gedrag van Seedorf in Oranje. Van Basten had de ballen om in te grijpen.

Davids werd gehandhaafd, maar kwam op leeftijd en presteerde naar de mening van de bondscoach niet zodanig dat hij in de ‘pitbull’ nog een toegevoegde waarde zag. De Vrije Man had Edgar er in Duitsland graag bij gezien.

Mark van Bommel is op zijn sterkst met ‘dekking in de rug’. Die is er in de 4-3-3 van Oranje nauwelijks en Van Basten oordeelde dat Van Bommel in zijn ‘zucht naar de goal’ soms zijn defensieve taken verwaarloosd. Exit Mark.

Blijft over Van Nistelrooy. Vorig jaar februari schreef ik al dat de spits niet meer in Oranje hoorde en dat hij een matig WK ging spelen. Kwestie van goed kijken. Deed Van Basten niet. Het afserveren van ‘Van the Man’ had niks te maken met vriendjespolitiek. De fout is dat het niet eerder gebeurde.

Niet consequent
Je kunt Marco van Basten wél het verwijt maken dat hij zijn beleid niet consequent uitvoerde. Het had nóg strakker gemoeten, nóg harder. Het telkens terughalen van Van Bommel en het talmen met Van Nistelrooy verdiende de schoonheidsprijs niet. Het ademde toch weer ‘handelen naar de waan van de dag’ en ook in menselijk opzicht klopte er weinig van.

Anderzijds reageerden beide spelers ook niet sterk. Van Bommel had al veel eerder de eer aan zichzelf moeten houden, maar was bereid voor het spelen van het WK zichzelf te onteren. En Van Nistelrooy overschat zichzelf en blaft nu vals.

Iemand heeft Cruijff deze zomer wellicht ingefluisterd dat hij korter van stof moet zijn. Sjonge, wat was zijn analyse van Mark van Bommel bij de NOS meedogenloos strak. Kans gehad, niet goed genoeg, dan ga over naar plan B. Ook Cruijff handelde als speler en als coach zonder aanzien des persoons.

Kansloos plan
Maar de Vrije Man blijft onverminderd van mening dat ‘plan B’ een nagenoeg kansloos plan is. Dan heb ik het niet over de kwaliteit van de spelers, maar altijd en opnieuw over het systeem dat Van Basten wil hanteren, het voetbal dat hij nastreeft.

Dat is de enige discussie die gevoerd moet worden rond Oranje. Houd op met dat gezeur over uitwisselbare poppetjes, zulke grote voetballers zijn de afgevallen grote namen niet, en leg de vinger op de enige echte wond, die van het achterhaalde streven naar ‘dominant voetbal op basis van 4-3-3 met de punt naar achteren op het middenveld’.

De kans is groot dat bij mindere resultaten van Oranje de buitenwacht blijft hameren op de afwezigheid van Ruud, Mark, Edgar en Clarence. Onzin. ‘Plan B’, waaraan Van Basten, gesouffleerd door Cruijff, nu al een tijd werkt, zal niet falen door Nigel de Jong in plaats van Van Bommel, of Huntelaar in plaats van Van Nistelrooy.

Nee, ‘plan B’ faalt omdat het op voorhand een achterhaald plan is. Zo wordt internationaal topvoetbal niet meer gespeeld.
Marco van Basten is bezig zijn eigen graf te graven. Zijn personele beleid zal als strop worden gehanteerd. Maar dat past - hoe krakkemikkig soms uitgevoerd – logisch in zijn streven naar aanvallend dominant voetbal met buitenspelers. Alleen is dat streven niet goed. Van Basten struikelt op termijn niet over zijn personeelsbeleid maar over zijn voetbalvisie.

Theo Bakker

planet.nl
pi_42421669
Nog steeds voor ontslag
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
  vrijdag 6 oktober 2006 @ 14:02:03 #5
142210 slaveloos
laveloos tot de deurmat
pi_42421702
Ik geloof t allemaal niet meer, volgens mij is t allemaal in scene gezet door de KNVB.
Vanwege de belachelijke loting zou je je zelfs met Ijsselmeervogels kunnen kwalificeren.
De KNVB bedenkt een plannetje: we laten deze coach aanblijven, sterker nog we geven hem contractverlenging, op voorwaarde dat hij ruzie maakt de beste spelers, ze niet oproept en ze kleineert.
Deze spelers raken allemaal flink opgefokt en vrteten zichzelf op van binnen.
de kwalificatie lukt, maar Marco besluit 3 maanden voor het tournooi dat ie toch liever wil glven, en stapt op.
Martin Jol wordt in allerijl bereid gevonden om de taak als bondscoach op zich te nemen zogenaamd (hij was natuurlijk allang op de hoogte van deze scheme.)
Als iemand met gretige, maar lastige vedettes om kan gaan, dan is Jol wel, dus van nistelrooij van Bommel, Seedorf Davids en alle andere afgeserveerde internationals (er zullen er de komende 2 jaar nog wel een paar volgen).
In 2008 staat er een supergretige groep in oostenrijk en zwitserland, met een goede en autoritaire coach, en worden we na 20 jaar wederom europees kampioen.

Of heeft iemand een logischer verklaring?
Morality is doing right no matter what you are told, relgion is doing what you are told no matter what is right
all I wanted was a pepsi, just one pepsi and shit was given to me
pi_42421720
Tijd voor contractverlenging.
While we're living, the dreams we have as children fade away
AFC Ajax | Borussia Mönchengladbach] | Kansas City Chiefs | Alabama Crimson Tide
pi_42421822
quote:
Op vrijdag 6 oktober 2006 13:52 schreef addictivebeat het volgende:

[..]
Leuk stukje, maar ik ben het helemaal niet eens over wat er over Seedorf word gezegd.
Dat zogenaamde egocentrische gedrag heb ik nog nooit gezien bij Seedorf, volgens mij is het gewoon kletskoek dat zogenaamde egocentrisch gedrag.
Bovendien vind ik het een beetje vreemd om spelers zoals van Bommel, Seedorf, v Nistelrooy als een soort van subtoppers te zien.
Deze drie voetballers hebben zich alledrie bewezen in veel zwaardere competities dan de eredivisie.
pi_42421949
quote:
Op vrijdag 6 oktober 2006 14:02 schreef zjroentje het volgende:
Tijd voor contractverlenging. [afbeelding]
pi_42422005
Kan ie mooi het echte Jong Ajax gaan trainen.
pi_42422660
Meteen ontslaan.
History became legend, legend became myth.
  vrijdag 6 oktober 2006 @ 14:58:44 #11
128384 mcwops
gat in je glas
pi_42423328
Van Basten moet niet ontslagen worden.
hij moet zelf opstappen samen met van het Schip
Niets zo moeilijk als het maken van een goede afspraak, behalve het nakomen
pi_42423997
Wat mij betreft moet hij deze kwalificatie maar gebruiken om (nog wat meer) ervaring op te doen en hopen dat hij wat minder 'fouten' gaat maken. Het probleem is dat er imo totaal geen alternatief is voor deze coach. V. Gaal heeft z'n kans gehad en heeft gefaald (en is bezet), Adriaanse heeft ook altijd vroeg of laat ruzie gekregen bij zijn clubs. Dat plus o.a. het paaseieren zoeken bij AZ en het feit dat de selectie niet tegelijk met hem mocht eten bij Porto zorgen er voor dat ik ook bij hem behoorlijk wat twijfels heb. Hiddink is geld aan 't scheppen in Rusland. Jol zit in Engeland en daar heeft hij ook nog niet constant goed gepresteerd. Ik weet niet of er een goede buitenlander 'vrij' is, maar of dat een goede ontwikkeling voor Oranje zou zijn weet ik ook niet zeker.

Dan nog wat opmerkingen over de selectie. De roep om Seedorf en Makaay die door sommigen wordt gedaan komt nogal hypocriet over omdat Seedorf ruim twee jaar geleden nog door de meerderheid werd uitgekotst en ook Makaay heeft echt heel weinig goede wedstrijden gespeeld in Oranje. Het lijkt wel of die twee er extra worden bijgehaald om de groep 'afzeggers' (of 'grote' spelers die niet meer worden gebruikt) groter te maken om het zo iets dramatischer over te laten komen.
- I've just made up my mind, so don't confuse me with the facts -
  vrijdag 6 oktober 2006 @ 15:27:25 #13
125344 gitaarsnaar
Sterker Door Strijd
pi_42424238
Marco, het is de hoogste tijd [ ]
Rene van der Gijp: Als het hele stadion ''Je moeder is een hoer'' scandeert, dan moet er wel een kern van waarheid inzitten.
Feyenoord: RR
  vrijdag 6 oktober 2006 @ 15:37:28 #14
128959 M0NTANA
Don't fuck with me!
pi_42424592
quote:
Op vrijdag 6 oktober 2006 15:19 schreef Loohcs het volgende:
Wat mij betreft moet hij deze kwalificatie maar gebruiken om (nog wat meer) ervaring op te doen en hopen dat hij wat minder 'fouten' gaat maken. Het probleem is dat er imo totaal geen alternatief is voor deze coach. V. Gaal heeft z'n kans gehad en heeft gefaald (en is bezet), Adriaanse heeft ook altijd vroeg of laat ruzie gekregen bij zijn clubs. Dat plus o.a. het paaseieren zoeken bij AZ en het feit dat de selectie niet tegelijk met hem mocht eten bij Porto zorgen er voor dat ik ook bij hem behoorlijk wat twijfels heb. Hiddink is geld aan 't scheppen in Rusland. Jol zit in Engeland en daar heeft hij ook nog niet constant goed gepresteerd. Ik weet niet of er een goede buitenlander 'vrij' is, maar of dat een goede ontwikkeling voor Oranje zou zijn weet ik ook niet zeker.
Het enige nadeel is inderdaad dat er niet echt een goed alternatief is.
quote:
Dan nog wat opmerkingen over de selectie. De roep om Seedorf en Makaay die door sommigen wordt gedaan komt nogal hypocriet over omdat Seedorf ruim twee jaar geleden nog door de meerderheid werd uitgekotst en ook Makaay heeft echt heel weinig goede wedstrijden gespeeld in Oranje. Het lijkt wel of die twee er extra worden bijgehaald om de groep 'afzeggers' (of 'grote' spelers die niet meer worden gebruikt) groter te maken om het zo iets dramatischer over te laten komen.
Clarence Seedorf speelt al enkele jaren als linkshalf op topniveau bij AC Milan, als je als bondscoach meldt dat je louter en alleen op basis van voetbalkwaliteiten selecteert, valt het niet te verkopen dat je hem niet op zijn minst een kans geeft. Roy Makaay is een ander verhaal, die is gewoon niet geschikt voor het 4-3-3-systeem, maar is wél een wereldtopper. Maar aangezien zo'n 80% van de voetballers niet thuishoren in het 4-3-3-systeem en het voetballend voor geen meter loopt, zou je als bondscoach moeten overwegen om van systeem te veranderen.
I'm Tony Montana! You fuck with me, you fuckin' with da best!
A.F.C. Ajax - Tottenham Hotspur F.C. - S.S. Lazio S.p.A. - Club Atlético de Madrid S.A.D. - R.S.C. Anderlecht
  vrijdag 6 oktober 2006 @ 16:36:14 #15
20403 Komakie
That's Gnarly!
pi_42426221
Ik heb Van Basten lang gesteund omdat ik denk dat hij een goeie kans verdient. Maar nu maakt hij het gewoon veel te bont. Er is geen ervaren international die nog in het NL11tal wil spelen met hem als bondscoach omdat hij ze bjna allemaal heeft laten staan.

Misschien moeten we maar eens van het "mooi voetballen" idee af en gaan spelen op de meest effectieve manier. De meeste ervaren mensen spelen allemaal in het buitenland en nooit meer in een 4-3-3 systeem. Oudspelers van Ajax kunnen het zich nog wel herinneren misschien maar de rest tast gewoon in het duister.
Misschien moet je het voetbal van het NL11tal wel aanpassen naar de manier waarop de belangrijkste internationals spelen bij hun club.

Voorin heb je een paar goeie spelers lopen, maar het middenveld wordt tegenwoordig, als je met 3 man speelt, gewoon overlopen en dan ben je gelijk bij de verdediging.

Ik denk dat we gewoon een coach moeten hebben die weet wat resultaten voetbal is en kijkt naar de kwaliteiten van de spelers en daar zijn systeem op aanpast. Niet andersom.
Terje Haakonsen: "Snowboarding is about fresh tracks, carving powder, being yourself and not being judged by others"
Komakie: "Van sneeuwballen gooien komt boemsen!"
Shaun Farmer: "That's gnarly"
pi_42428324
quote:
Op vrijdag 6 oktober 2006 14:00 schreef du_ke het volgende:
Nog steeds voor ontslag
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
pi_42430802
Als Nederland van Bulgerije wint juichen we weer gewoon allemaal mee.
pi_42431178
quote:
Op vrijdag 6 oktober 2006 19:33 schreef start_finish het volgende:
Als Nederland van Bulgerije wint juichen we weer gewoon allemaal mee.
zo'n opportuun ben ik niet

Ik ben tegen dit Oranje, en zolang Van Basten aan het roer staat is elke verloren wedstrijd meegenomen
  vrijdag 6 oktober 2006 @ 20:18:08 #19
100980 Zero2Nine
Fatsoen moet je doen
pi_42431728
quote:
Op vrijdag 6 oktober 2006 19:45 schreef AminBen het volgende:

[..]

zo'n opportuun ben ik niet

Ik ben tegen dit Oranje, en zolang Van Basten aan het roer staat is elke verloren wedstrijd meegenomen
Ik hoop nog altijd dat Nederland wint. Mijn liefde voor Nederland is sterker dan mijn aversie tegen MvB. Ik gun het Nederland wel maar van Basten niet
---
And when the leaves fall the land looks more human
it's got me questioning the essence of my farm boy blues
hence, I never wore the fashions of the know-what-I'm-doin'
pi_42436520
Van Basten in Bulgarije:

Journalist: 'Komt er nog een vervanger voor Vennegoor'
Van Basten: 'Nou dat wordt een beetje gecompliceerd omdat Koevermans ook geblesseerd is'

Koevermans

opzouten Van Basten
pi_42441954
quote:
Op vrijdag 6 oktober 2006 22:41 schreef AminBen het volgende:
Van Basten in Bulgarije:

Journalist: 'Komt er nog een vervanger voor Vennegoor'
Van Basten: 'Nou dat wordt een beetje gecompliceerd omdat Koevermans ook geblesseerd is'

Koevermans

opzouten Van Basten
Ken jij betere breekijzers dan? Ik ben benieuwd.
"A little philosophy inclineth man's mind to atheism, but depth in philosophy bringeth man's minds about to religion." - Sir Francis Bacon
"Heb je vijanden lief, wees goed voor wie jullie haten." - Jezus
pi_42442190
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 01:19 schreef koningdavid het volgende:

[..]

Ken jij betere breekijzers dan? Ik ben benieuwd.


of

pi_42442207
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 01:29 schreef Radegast het volgende:

[..]

[afbeelding]
Liever een Koef in vorm dan een Pierre die over zijn top is.
"A little philosophy inclineth man's mind to atheism, but depth in philosophy bringeth man's minds about to religion." - Sir Francis Bacon
"Heb je vijanden lief, wees goed voor wie jullie haten." - Jezus
pi_42442241
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 01:30 schreef koningdavid het volgende:

[..]

Liever een Koef in vorm dan een Pierre die over zijn top is.
Ach, Pierre is over-the-hill ja, maar Pierre in de afdaling is nog altijd hoger van niveau dan waar Koef ooit zal komen...
pi_42442268
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 01:31 schreef Radegast het volgende:

[..]

Ach, Pierre is over-the-hill ja, maar Pierre in de afdaling is nog altijd hoger van niveau dan waar Koef ooit zal komen...
Niet eens. Het is overduidelijk dat Koef op dit moment een veel betere spits is dan Van Hooijdonk.
"A little philosophy inclineth man's mind to atheism, but depth in philosophy bringeth man's minds about to religion." - Sir Francis Bacon
"Heb je vijanden lief, wees goed voor wie jullie haten." - Jezus
pi_42446417
quote:
Marco van Basten achtervolgd door veronderstelde Ajax-voorkeur

Onterecht stempel


SOFIA, zaterdag
,,Het is moeilijk om onverstoorbaar ons werk te blijven doen”, zei Marco van Basten na de week van het ‘zinloos tumult’. Twee jaar en twee maanden is hij nu bondscoach. Vanwege zijn eigenzinnige selectiebeleid is het aureool van onschendbaarheid wat minder gaan glanzen. Niemand praat meer over San Marco, maar ach, die bijnaam vond hij toch al erg overdreven. Momenteel is Van Basten gewoon een aardse sterveling die weet dat een slecht resultaat tegen Bulgarije voer zal zijn voor de roofdieren die uit hun holen zijn gekropen.

Door zich in de discussie over de afgezwaaide Mark van Bommel en de stakende Ruud van Nistelrooy kwetsbaar en schuldbewust op te stellen, kreeg Van Basten de rust in het basiskamp terug. Zo lang als het duurt. Met bovenstaande opmerking doelde hij vooral op de polemieken over een aantal onderwerpen die heel gevoelig liggen. En die door de zestien miljoen bondscoaches in Nederland vol vuur worden ontleed.

Vanaf zijn eerste werkdag gaat het om zijn geloofsbrieven en persoonlijke voorkeuren. Wat het eerste betreft: misschien had Van Basten beter niet kunnen zeggen dat hij Oranje onderscheidend, dominant voetbal nastreefde. Je geeft de omstanders immers meteen een aantal stokken om mee te slaan.

Onderscheidend is hij zeker, want Van Basten blijft kiezen voor het klassieke systeem met vleugelspelers; bovendien wil de KNVB graag de Nederlandse cultuur uitdragen. Dominant is het Nederlands elftal echter hoogst zelden geweest. In de moderne voetbalwereld is dat ook vrijwel onmogelijk. Slimmer zou het zijn geweest om te verkondigen dat Oranje goed moet presteren en goed moet voetballen. In die stelling zit nog een beetje rek. Wellicht werd Van Basten meegesleept door zijn idealisme, hoewel hij de eerste is om toe te geven dat zijn elftal op dat punt inderdaad te weinig progressie toont.

En dan is er nog de stempel van de ‘Ajax-hap’. Het blijft hem achtervolgen. Zeker in het begin had hij de schijn tegen. In zijn staf koos hij voor John van ’t Schip. Niet alleen een boezemvriend, zei hij. ,,Maar tactisch een snellere denker dan ik.” De aanwezigheid van Rob Witschge riep ook twijfels op, maar de voormalige aanvaller speelde langer bij Feyenoord dan bij Ajax. Keeperstrainer Stanley Menzo is inmiddels vervangen door Ruud Hesp.

Van Basten heeft de verontwaardiging nooit begrepen. ,,Moet ik dan iemand uit Rotterdam of Eindhoven vragen die ik niet ken?” Guus Hiddink nam de ex-Ajacieden Ronald Koeman, Frank Rijkaard en Johan Neeskens mee naar het WK van 1998 in Frankrijk. Niemand maakte daar een ‘hot item’ van. Sterker, het was goed voor de toekomst van het voetbal, ex-spelers die op zo’n groot podium ervaring konden opdoen. Rijkaard deed in 2000 hetzelfde. Neeskens bleef en Ruud Krol verving Koeman. En daar kwam Tonnie Bruins Slot nog eens bij. Opnieuw geen wanklank.

Wie Oranje op de voet volgt, kan niet anders dan concluderen dat het slechts een vergezocht verwijt uit lagere windstreken is. Vooropgesteld: wat is de definitie van een Ajacied? Moet je Edwin van der Sar nog een Ajacied noemen? Of Klaas-Jan Huntelaar? Hoe kwalificeer je spelers die ooit hun opleiding bij Ajax genoten en daarna bij Willem II (Landzaat), AZ (De Cler) of Roda JC (Ooijer) ontbolsterden? Omdat er geen club is die zo veel spelers bij de poort van het profvoetbal aflevert als Ajax, kom je ze overal tegen.

,,We kijken alleen naar voetbaltechnische kwaliteiten”, zegt Van Basten steevast. In het huidige Oranje kun je ook bijna niet spreken van een Amsterdamse kliek. Het WK eindigde met één pure Ajacied in de basis: Wesley Sneijder.

De vooringenomenheid werd in maart 2005 nog wel even aangedikt toen de mosgroene Ryan Babel en Hedwiges Maduro debuteerden tegen Roemenië. Criticasters vroegen zich af welke D-pupil van Ajax hierna aan de beurt zou komen. Maar nu Maduro met een terugval kampt, is hij niet geselecteerd. Maarten Stekelenburg is geen tweede keeper meer. Urby Emanuelson zit op de bank. De rol van Babel valt nauwelijks nog onderuit te halen. Hij speelde pas één volledige wedstrijd, viel acht keer in en kwam zo tot 352 speelminuten. Daarin maakte hij al drie treffers. Zijn onvoorspelbaarheid maakt Babel tot de ultieme invaller.

Sneijder, vanavond de enige Ajacied in de basis, is de beste offensieve middenvelder. John Heitinga werd de laatste tijd door het publiek gezien als zondebok. Toch maakte de rechtsback nooit cruciale fouten en is hij, ook bij Ajax, altijd twee of drie keer per wedstrijd gevaarlijk bij spelhervattingen. ,,Noem mij maar de alternatieven”, antwoordde Van Basten na zeven experimenten op de vraag waarom hij de Ajacied blijft oproepen. En dat bij twijfel een persoonlijke voorkeur soms de doorslag geeft, geldt van oudsher voor alle trainers.

Meestal was AZ de afgelopen twee jaar hofleverancier. Gemiddeld bestond de selectie van 20 of 22 spelers uit vier Ajacieden. Dat is niet veel voor een coach die volgens het waanidee een Ajax-hap zou opdienen. Elf jaar geleden plaatste Hiddink zich tegen Ierland voor het EK in Engeland. Met tien Ajacieden en Glenn Helder. Zo bont heeft Van Basten het nog nooit gemaakt.


  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 7 oktober 2006 @ 10:24:24 #27
1012 Doc
Loves C, M & R
pi_42447827
quote:
Op donderdag 5 oktober 2006 11:13 schreef LangeTabbetje het volgende:
Marco heeft gewoon het geluk dat ie steeds matige tegenstanders treft. De enige echte pot die eromging (Portugal) werd meteen verloren. Argentinie was gezien de stand een veredeld oefenpotje.
De wedstrijd tegen Ivoorkust ging ook nog ergens om hoor. En daar viel het enige tegendoelpunt door de ongelukkige timing van MvBommel ...
OG X BC - Orange Goblin Beer Core: Straight Edge - 'til the bar opens
Liverpool - JFT 96 - Never forgotten
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 7 oktober 2006 @ 10:26:03 #28
1012 Doc
Loves C, M & R
pi_42447856
Dat stelletje jankers dat nu piept dat ze het NLs elftal nu niet gaan kijken omdat RvN en MvB niet meedoen is even zeikerig als die gasten die rond het WK alleen maar voor NL zouden zijn als Huntelaar mee zou doen ...
OG X BC - Orange Goblin Beer Core: Straight Edge - 'til the bar opens
Liverpool - JFT 96 - Never forgotten
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 7 oktober 2006 @ 10:31:00 #29
1012 Doc
Loves C, M & R
pi_42447943
quote:
Op vrijdag 6 oktober 2006 15:37 schreef M0NTANA het volgende:


Clarence Seedorf speelt al enkele jaren als linkshalf op topniveau bij AC Milan, als je als bondscoach meldt dat je louter en alleen op basis van voetbalkwaliteiten selecteert, valt het niet te verkopen dat je hem niet op zijn minst een kans geeft.
Dat vind ik dan juist weer wel.

Ik wil niet beweren dat MvBasten het allemaal goed doet - maar dat gepiep dat-ie het all;emaal verkeerd doet vind ik ook gezeur. Het is op zich best lastig een evenwaardig goed team te maken van NLse spelers die nog nooit door Van Basten zijn geselecteerd. Ook een evenwaardig team maken van speler die niet voor deze ronde zijn opgeroepen is op zich ook best een aardig klusje (en vBommel en RvN zijn deze ronde WEl opgeroepen en ook geblesseerden tellen niet...).
OG X BC - Orange Goblin Beer Core: Straight Edge - 'til the bar opens
Liverpool - JFT 96 - Never forgotten
  zaterdag 7 oktober 2006 @ 10:58:16 #30
124676 RobertoCarlos
Zit je nou naar me te loeruh?
pi_42448355
Het valt me op dat nu ineens iedereen gluiperig loopt te bleren dat Van B. weg moet, terwijl ze hem eerder fantastisch vonden.

Stelletje hypocrieten!!!
Tú estás dura y yo me veo cabrón en el espejo
  Trouwste user 2022 zaterdag 7 oktober 2006 @ 11:02:48 #31
7889 tong80
Spleenheup
pi_42448444
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 10:58 schreef RobertoCarlos het volgende:
Het valt me op dat nu ineens iedereen gluiperig loopt te bleren dat Van B. weg moet, terwijl ze hem eerder fantastisch vonden.

Stelletje hypocrieten!!!
Nee ze hoopten dat ie zijn successen als voetballer zou evenaren als coach. Dat is echter niet het geval en krijgt ie terechte kritiek.

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  zaterdag 7 oktober 2006 @ 11:12:59 #32
124676 RobertoCarlos
Zit je nou naar me te loeruh?
pi_42448658
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 11:02 schreef tong80 het volgende:

[..]

Nee ze hoopten dat ie zijn successen als voetballer zou evenaren als coach. Dat is echter niet het geval en krijgt ie terechte kritiek.

Mensen zonder verstand van voetbal gaan idd hopen dat het goed gaat.
De reden om nu kritiek te geven is sowieso niet anders dan voorheen.
Tú estás dura y yo me veo cabrón en el espejo
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 7 oktober 2006 @ 11:16:04 #33
1012 Doc
Loves C, M & R
pi_42448720
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 11:02 schreef tong80 het volgende:

[..]

Nee ze hoopten dat ie zijn successen als voetballer zou evenaren als coach. Dat is echter niet het geval en krijgt ie terechte kritiek.

Het zou me verbazen als-ie ooit een even goede trainer als voetballer wordt hoor - dat is wel een heel erg zware eis ...
OG X BC - Orange Goblin Beer Core: Straight Edge - 'til the bar opens
Liverpool - JFT 96 - Never forgotten
pi_42448868
Natuurlijk heeft van Basten fouten gemaakt (niet gek ook voor een onervaren coach) maar deze liggen vnl. in de communicatie. Hier zal hij van leren en dat komt allemaal wel goed. Op voetbal gebied is van Basten wel goed bezig en dat is iets wat je niet kan aanleren. Een topcoach is : eigenzinnig, niet bang, tactisch sterk en persoonlijkheid. Aan al deze eigenschappen voldoet van Basten dus niets staat een mooie toekomst in de weg (ook wat gefrustreerde spelers niet die zichzelf belangrijker vinden dan het team).
Als je geen kop hebt kan je niet uit het raam kijken.
pi_42448982
quote:
Op vrijdag 6 oktober 2006 10:33 schreef koningdavid het volgende:

[..]

Nu Huntelaar geblesseerd is, is hij wellicht ook tweede spits, maar Babel is geselecteerd als linksbuiten achter Robben. Hij heeft in Oranje nog nooit in de spits gestaan, enkel linksbuiten, dus ik weet niet waar je deze onzin vandaan haalt.

Heitinga hoort er idd niet bij, maar Babel zeker wel. Een van de grootste Nederlandse talenten, in vorm en basisspeler bij Ajax, en altijd gevaarlijk als invaller. Goed dat hij erbij zit.
Babel hoort er zeker niet bij, in de spits zijn er zeker 3 die verder dan hem zijn op het moment. En als buitenspeler presteert ie ook vrij weinig. 1 goal en geen assists tot nu toe, zelfs Youssouf Hersi scoort beter. Er zit trouwens een groot verschil tussen in eredivisieverband een talent zijn en internationaal. Nederlands internationaal geziene talenten moet je selecteren, jongens als Robben, van Persie en v.d. Vaart en niet jongens die zelfs bij hun club net komen kijken. Spelers die in de eredivisie er uitspringen. Ik zal er nog even verder op ingaan waarom Babel trouwens geen goeie linksbuiten is,
1. Hij trekt altijd naar binnen waardoor de kleine ruimte die je spits al heeft helemaal onmogelijk klein wordt.
2. Hij heeft geen voorzet, z'n enige actie is een mannetje hard voorbijlopen en dat doet ie meestal in de breedte. Waarna hij de bal meestal tegen een muur van verdedigers opschiet.
3. Je hebt alleen wat aan hem tegen clubs waar je, als je je mannetje voorbijloopt meteen vrij voor de keeper staat, nou, die zijn er helemaal internationaal gezien, bijna niet.

En als ik dan toch bezig ben de andere volgens mij onbegrijpelijke keuze's. Als eerste natuurlijk het systeem, zonder buitenspelers toch 4-3-3 willen spelen. Maar nu ff de opgeroepen spelers.
Babel, zie boven

Emanuelson: heel talentvolle linkshalf, als linksback verdedigend te zwak, en wat ie aanvallend moet doen, voorzetten geven lukt hem niet, die gaan meestal de tribune of de kant van de rechterzijlijn op. Dan zijn er zat die verdedigend sterker zijn en wel een voorzet hebben. Als linkshalf zijn op het moment Schaars, Seedorf en Davids nog beter.

Jan Vennegoor of Hesselink: ben zelf fan van hem, maar kan sowieso al drie betere spitsen verzinnen, en een breekijzer tegen c en b-landen is onzin.

Kew Jaliens: verdedigend en opbouwend middelmatig, zijn beteren

Nigel de Jong: speelt vaak dom en onbehouwen, heel onrustige speler ook. Boateng en van Bommel zijn al 2 spelers die sowieso beter zijn, maar kan nog wel een rij opnoemen.

Denny Landzaat: europese middelmaat, nederland heeft beter

Martijn Meerdink: heeft al helemaal niet de techniek om sowieso maar in aanmerking te mogen komen, harde werker, maar dan kun je er ook een havenwerker neerzetten

Wesley Sneijder: Zou in mijn 4-4-2 systeem pas als 3de speler achter de spitsen in aanmerking komen, na v.d. Vaart en v. Persie, is wel een bewezen groot talent natuurlijk. Als linkshalf in 4-3-3 zijn Seedorf en v.d. Vaart beter.

John Heitinga: een van de zwakste spelers bij Ajax, zou nooit in aanmerking moeten komen. Lopen zelfs bij de middenmoters en subtoppers in Nederland betere rechtsbacks rond. Houd het spel op, door een gebrek aan techniek en inzicht, en is verdedigend niet goed.

Theo Janssen: lachtertje van de selectie, meer zeg ik niet

Dirk Kuijt: is absoluut geen buitenspeler, mist ie techniek snelheid en een actie en een voorzet voor. Als spits zijn er 2 betere. Werkt wel keihard, maar is meer om z'n gebrek aan techniek in de kleine ruimte te compenseren. in 4-4-2 zouden Makaay, Van Nistelrooy en Huntelaar beter zijn.

Demy de Zeeuw: zit er wel tegenaan, maar nederland heeft voor zijn positie met Davids en Boateng meer ervarenere spelers, die wel gewend zijn wekelijks tegen toppers te spelen.

Vind het een grote zooi bij nederland op het moment, en hoop dat de toppers snel weer opgeroepen worden. Maar dan zal marco toch echt eerst weg moeten.
  zaterdag 7 oktober 2006 @ 11:36:17 #36
124676 RobertoCarlos
Zit je nou naar me te loeruh?
pi_42449114
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 11:22 schreef Pedroso het volgende:
Natuurlijk heeft van Basten fouten gemaakt (niet gek ook voor een onervaren coach) maar deze liggen vnl. in de communicatie. Hier zal hij van leren en dat komt allemaal wel goed.
De reden om een onervaren coach als Van B. te nemen was toch juist dat ie als ex-speler zijn spelers zo goed aan zou voelen?
Nou, elke drol snapt nog wel dat als je niet ff gewoon iemand normaal afbelt dat die persoon dan baalt.
Hoe doet ie dat bij zijn vrouw eigenlijk, gewoon laten zitten in een restaurant als een afspraak niet doorgaat??

Van B. op voetbalgebied goed? Heb je wel eens een wedstrijd gezien dan???
En topspelers uit de selectie laten vanwege 'voetbaltechnische kwaliteiten' wat een gelul!

Zorg gewoon dat je je systeem zo aanpast dat die spelers zich daar goed in voelen. Iedereen weet wat Van N. en Van Bommel wel en niet kunnen, ga dan niet interessant lopen doen en laat ze gewoon hun spel spelen.
Van Nistelrooy speelde op het wk niet goed, maar werd totaal niet aangespeeld. Wat moet ie dan, zelf de voorzet geven en intikken?? Van Bommel speelde verkrampt vanwege alle opdrachten en tactisch geleuter.
Tú estás dura y yo me veo cabrón en el espejo
pi_42449174
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 11:22 schreef Pedroso het volgende:
Natuurlijk heeft van Basten fouten gemaakt (niet gek ook voor een onervaren coach) maar deze liggen vnl. in de communicatie. Hier zal hij van leren en dat komt allemaal wel goed. Op voetbal gebied is van Basten wel goed bezig en dat is iets wat je niet kan aanleren. Een topcoach is : eigenzinnig, niet bang, tactisch sterk en persoonlijkheid. Aan al deze eigenschappen voldoet van Basten dus niets staat een mooie toekomst in de weg (ook wat gefrustreerde spelers niet die zichzelf belangrijker vinden dan het team).
Eensch
pi_42449405
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 11:27 schreef Solstice het volgende:

[..]

Babel hoort er zeker niet bij, in de spits zijn er zeker 3 die verder dan hem zijn op het moment. En als buitenspeler presteert ie ook vrij weinig. 1 goal en geen assists tot nu toe, zelfs Youssouf Hersi scoort beter. Er zit trouwens een groot verschil tussen in eredivisieverband een talent zijn en internationaal. Nederlands internationaal geziene talenten moet je selecteren, jongens als Robben, van Persie en v.d. Vaart en niet jongens die zelfs bij hun club net komen kijken. Spelers die in de eredivisie er uitspringen. Ik zal er nog even verder op ingaan waarom Babel trouwens geen goeie linksbuiten is,
1. Hij trekt altijd naar binnen waardoor de kleine ruimte die je spits al heeft helemaal onmogelijk klein wordt.
2. Hij heeft geen voorzet, z'n enige actie is een mannetje hard voorbijlopen en dat doet ie meestal in de breedte. Waarna hij de bal meestal tegen een muur van verdedigers opschiet.
3. Je hebt alleen wat aan hem tegen clubs waar je, als je je mannetje voorbijloopt meteen vrij voor de keeper staat, nou, die zijn er helemaal internationaal gezien, bijna niet.

En als ik dan toch bezig ben de andere volgens mij onbegrijpelijke keuze's. Als eerste natuurlijk het systeem, zonder buitenspelers toch 4-3-3 willen spelen. Maar nu ff de opgeroepen spelers.
Babel, zie boven

Emanuelson: heel talentvolle linkshalf, als linksback verdedigend te zwak, en wat ie aanvallend moet doen, voorzetten geven lukt hem niet, die gaan meestal de tribune of de kant van de rechterzijlijn op. Dan zijn er zat die verdedigend sterker zijn en wel een voorzet hebben. Als linkshalf zijn op het moment Schaars, Seedorf en Davids nog beter.

Jan Vennegoor of Hesselink: ben zelf fan van hem, maar kan sowieso al drie betere spitsen verzinnen, en een breekijzer tegen c en b-landen is onzin.

Kew Jaliens: verdedigend en opbouwend middelmatig, zijn beteren

Nigel de Jong: speelt vaak dom en onbehouwen, heel onrustige speler ook. Boateng en van Bommel zijn al 2 spelers die sowieso beter zijn, maar kan nog wel een rij opnoemen.

Denny Landzaat: europese middelmaat, nederland heeft beter

Martijn Meerdink: heeft al helemaal niet de techniek om sowieso maar in aanmerking te mogen komen, harde werker, maar dan kun je er ook een havenwerker neerzetten

Wesley Sneijder: Zou in mijn 4-4-2 systeem pas als 3de speler achter de spitsen in aanmerking komen, na v.d. Vaart en v. Persie, is wel een bewezen groot talent natuurlijk. Als linkshalf in 4-3-3 zijn Seedorf en v.d. Vaart beter.

John Heitinga: een van de zwakste spelers bij Ajax, zou nooit in aanmerking moeten komen. Lopen zelfs bij de middenmoters en subtoppers in Nederland betere rechtsbacks rond. Houd het spel op, door een gebrek aan techniek en inzicht, en is verdedigend niet goed.

Theo Janssen: lachtertje van de selectie, meer zeg ik niet

Dirk Kuijt: is absoluut geen buitenspeler, mist ie techniek snelheid en een actie en een voorzet voor. Als spits zijn er 2 betere. Werkt wel keihard, maar is meer om z'n gebrek aan techniek in de kleine ruimte te compenseren. in 4-4-2 zouden Makaay, Van Nistelrooy en Huntelaar beter zijn.

Demy de Zeeuw: zit er wel tegenaan, maar nederland heeft voor zijn positie met Davids en Boateng meer ervarenere spelers, die wel gewend zijn wekelijks tegen toppers te spelen.

Vind het een grote zooi bij nederland op het moment, en hoop dat de toppers snel weer opgeroepen worden. Maar dan zal marco toch echt eerst weg moeten.
Veel voetbal verstand kan ik je niet toedichten. Babel is het grootste talent van dit moment. Op dit moment is Robben nog wel verder maar ik heb er alle vertrouwen in dat ie de komende jaren een internationale topper gaat worden hetzij als zal buitenspeler hetzij als spits. Op dit moment is Kuijt de beste spits in Nederland en Huntelaar heeft op dit moment een klein dipje maar hij zal de komende jaren samen met Kuijt om de spitspositie gaan vechten. Van Nistelrooij is, met alle respect, verleden tijd. Vennegoor is een ideale stand-in, hij voegt wat toe wat de andere spelers minder hebben.Kortom, aanvallend gezien is het top wat Nederland te bieden heeft. Achterin zit er ook veel potentie alhoewel de backposities naar internationale maatstaven niet bijzonder zijn. Van Bronckhorst houdt zich wel staande maar Heitinga, Jaliens, Kromkamp zijn nou niet bepaald de meest zekere spelers. Voor het middenveld is het te hopen dat er wat spelers gaan doorbreken, bv Schaars. de Zeeuw, evt. de Guzman (mocht hij Nederlander worden), Affelay (ben bang dat hij te blessuregevoelig is), Aissatti etc., zodat de bondscoach wat ruimer in zijn mogelijkheden zal zitten.
Spelers als Sneijder, vd Vaart zijn verder dan deze spelers en ik heb er alle vertrouwen in dat van Basten de goede weg is ingeslagen en we de komende jaren alleen maar beter zullen gaan worden.
Als je geen kop hebt kan je niet uit het raam kijken.
pi_42449557
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 11:36 schreef RobertoCarlos het volgende:

[..]

De reden om een onervaren coach als Van B. te nemen was toch juist dat ie als ex-speler zijn spelers zo goed aan zou voelen?
Nou, elke drol snapt nog wel dat als je niet ff gewoon iemand normaal afbelt dat die persoon dan baalt.
Hoe doet ie dat bij zijn vrouw eigenlijk, gewoon laten zitten in een restaurant als een afspraak niet doorgaat??

Van B. op voetbalgebied goed? Heb je wel eens een wedstrijd gezien dan???
En topspelers uit de selectie laten vanwege 'voetbaltechnische kwaliteiten' wat een gelul!

Zorg gewoon dat je je systeem zo aanpast dat die spelers zich daar goed in voelen. Iedereen weet wat Van N. en Van Bommel wel en niet kunnen, ga dan niet interessant lopen doen en laat ze gewoon hun spel spelen.
Van Nistelrooy speelde op het wk niet goed, maar werd totaal niet aangespeeld. Wat moet ie dan, zelf de voorzet geven en intikken?? Van Bommel speelde verkrampt vanwege alle opdrachten en tactisch geleuter.
Ach god, Markje was een beetje verkrampt omdat hij niet hij niet zelf mag uitmaken wat hij in het veld gaat doen ?Oprotten met dit soort slappe spelers die zichzelf belangrijker vinden dan het team. Ook onder andere bondscoaches was hij een van de zwakke schakels. Heeft nog nooit gepresteert in Oranje. Van Nistelrooij is gewoon verleden tijd, er zijn nu eenmaal beter opties dus Ruud en Mark
Als je geen kop hebt kan je niet uit het raam kijken.
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 7 oktober 2006 @ 12:00:46 #40
1012 Doc
Loves C, M & R
pi_42449616
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 11:27 schreef Solstice het volgende:

Babel hoort er zeker niet bij, in de spits zijn er zeker 3 die verder dan hem zijn op het moment. En als buitenspeler presteert ie ook vrij weinig. 1 goal en geen assists tot nu toe, zelfs Youssouf Hersi scoort beter. Er zit trouwens een groot verschil tussen in eredivisieverband een talent zijn en internationaal. Nederlands internationaal geziene talenten moet je selecteren, jongens als Robben, van Persie en v.d. Vaart en niet jongens die zelfs bij hun club net komen kijken. Spelers die in de eredivisie er uitspringen. Ik zal er nog even verder op ingaan waarom Babel trouwens geen goeie linksbuiten is,
1. Hij trekt altijd naar binnen waardoor de kleine ruimte die je spits al heeft helemaal onmogelijk klein wordt.
2. Hij heeft geen voorzet, z'n enige actie is een mannetje hard voorbijlopen en dat doet ie meestal in de breedte. Waarna hij de bal meestal tegen een muur van verdedigers opschiet.
3. Je hebt alleen wat aan hem tegen clubs waar je, als je je mannetje voorbijloopt meteen vrij voor de keeper staat, nou, die zijn er helemaal internationaal gezien, bijna niet.

En als ik dan toch bezig ben de andere volgens mij onbegrijpelijke keuze's. Als eerste natuurlijk het systeem, zonder buitenspelers toch 4-3-3 willen spelen. Maar nu ff de opgeroepen spelers.
Babel, zie boven
Robben en Robin hebben in wezen dezelfde minunten maar zijn alleen veder in hun ontwikkeling. maar Babel is een logische vervanging.
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 11:27 schreef Solstice het volgende:
Emanuelson: heel talentvolle linkshalf, als linksback verdedigend te zwak, en wat ie aanvallend moet doen, voorzetten geven lukt hem niet, die gaan meestal de tribune of de kant van de rechterzijlijn op. Dan zijn er zat die verdedigend sterker zijn en wel een voorzet hebben. Als linkshalf zijn op het moment Schaars, Seedorf en Davids nog beter.

Kew Jaliens: verdedigend en opbouwend middelmatig, zijn beteren

John Heitinga: een van de zwakste spelers bij Ajax, zou nooit in aanmerking moeten komen. Lopen zelfs bij de middenmoters en subtoppers in Nederland betere rechtsbacks rond. Houd het spel op, door een gebrek aan techniek en inzicht, en is verdedigend niet goed.
Als-ie back speelt erger ik me dood aan Urby. Die zou ik dan ook nooit selecteren voor die plek. Kew en Johnnie snap ik als verdedigers beter.

Het probleem is dat het lastig is 8 Nederlandse spelers te noemen die op internationaal niveau dat aan zouden kunnen:
Boula is de enige echt goede verdediger.
Gio heeft zich voldoende bewezen (maar is ook geen topper).
De rest heeft imho ook echt duidelijk z'n beperkingen: Matthijsen, Opdam, DeCler, Kromkamp, Ooijer. Niet echt wereldtop en niet duidelijk beter dan Kew en Johnny.
Alleen Greene zou nog opgeroepen kunne worden (gelijkwaardige kwaliteit).
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 11:27 schreef Solstice het volgende:
Wesley Sneijder: Zou in mijn 4-4-2 systeem pas als 3de speler achter de spitsen in aanmerking komen, na v.d. Vaart en v. Persie, is wel een bewezen groot talent natuurlijk. Als linkshalf in 4-3-3 zijn Seedorf en v.d. Vaart beter.

Nigel de Jong: speelt vaak dom en onbehouwen, heel onrustige speler ook. Boateng en van Bommel zijn al 2 spelers die sowieso beter zijn, maar kan nog wel een rij opnoemen.

Theo Janssen: lachtertje van de selectie, meer zeg ik niet

Demy de Zeeuw: zit er wel tegenaan, maar nederland heeft voor zijn positie met Davids en Boateng meer ervarenere spelers, die wel gewend zijn wekelijks tegen toppers te spelen.
VdV heeft kwaliteit, maar is geblesseerd. Sneijder laat bij Ajax zien dat-ie belangrijk kan zijn. Kwalitatief vergelijkbaar met vBommel imho.

Boateng of DeJong is een pot nat. Demy is een prima speler. Goed voor de back up. Tjsa Theo... Uitprobeersel. Was leuk voor die jongen.

V Bommel heeft zeker kwaliteit. Maar die is dan ook opgeroepen. Niet zo goed als de Limburgers beweren, niet zo slecht als de JC kliek beweert.

Davids is echt niet meer zo goed hoor. Prima voor THFC. Maar basis in NL? Maar goed dat geldt ook voor Landzaat ...
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 11:27 schreef Solstice het volgende:

Jan Vennegoor of Hesselink: ben zelf fan van hem, maar kan sowieso al drie betere spitsen verzinnen, en een breekijzer tegen c en b-landen is onzin.

Martijn Meerdink: heeft al helemaal niet de techniek om sowieso maar in aanmerking te mogen komen, harde werker, maar dan kun je er ook een havenwerker neerzetten

Dirk Kuijt: is absoluut geen buitenspeler, mist ie techniek snelheid en een actie en een voorzet voor. Als spits zijn er 2 betere. Werkt wel keihard, maar is meer om z'n gebrek aan techniek in de kleine ruimte te compenseren. in 4-4-2 zouden Makaay, Van Nistelrooy en Huntelaar beter zijn.
Breekijzers zijn JUIST nodig tegen B en C teams die voor de goal hangen. maar ik ben zelf niet een voorstander van het " breekijzer" argument. Ik heb ook liever echte spitsen die ook kunnen voetballen. Maar als je in " breekijzers": gelooft dan is VoH een goede.

Kuijt speelt dan nu RvN en KJH er niet bij zijn in de spits. En daar is-ie prima. Op de vleugel zijn er betere, maar hij is altijd nuttig in het team. En dat Kuyt geen techniek heeft is niet geheel juist.

Makaay heeft nooit goed gespeeld in het NLs elftal; KJH is geblesseerd en RvN wil even niet meer.
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 11:27 schreef Solstice het volgende:
Vind het een grote zooi bij nederland op het moment, en hoop dat de toppers snel weer opgeroepen worden. Maar dan zal marco toch echt eerst weg moeten.
Welke toppers? Probeer maar eens een team te maken met spelers die nooit door MvB zijn opgeroepen.
Alleen Seedorf zou ik echt weer eens in het NLs elftal willen zien spelen.
OG X BC - Orange Goblin Beer Core: Straight Edge - 'til the bar opens
Liverpool - JFT 96 - Never forgotten
pi_42449665
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 11:27 schreef Solstice het volgende:
Babel hoort er zeker niet bij, in de spits zijn er zeker 3 die verder dan hem zijn op het moment. En als buitenspeler presteert ie ook vrij weinig. 1 goal en geen assists tot nu toe, zelfs Youssouf Hersi scoort beter. Er zit trouwens een groot verschil tussen in eredivisieverband een talent zijn en internationaal. Nederlands internationaal geziene talenten moet je selecteren, jongens als Robben, van Persie en v.d. Vaart en niet jongens die zelfs bij hun club net komen kijken. Spelers die in de eredivisie er uitspringen. Ik zal er nog even verder op ingaan waarom Babel trouwens geen goeie linksbuiten is,
1. Hij trekt altijd naar binnen waardoor de kleine ruimte die je spits al heeft helemaal onmogelijk klein wordt.
2. Hij heeft geen voorzet, z'n enige actie is een mannetje hard voorbijlopen en dat doet ie meestal in de breedte. Waarna hij de bal meestal tegen een muur van verdedigers opschiet.
3. Je hebt alleen wat aan hem tegen clubs waar je, als je je mannetje voorbijloopt meteen vrij voor de keeper staat, nou, die zijn er helemaal internationaal gezien, bijna niet.

En als ik dan toch bezig ben de andere volgens mij onbegrijpelijke keuze's. Als eerste natuurlijk het systeem, zonder buitenspelers toch 4-3-3 willen spelen. Maar nu ff de opgeroepen spelers.
Babel, zie boven
Jij hebt het over de Babel van begin vorig jaar. Je moet eens wat vaker Ajax kijken, Baabie heeft namelijk een enorme groei doorgemaakt.
Ik spreek jou nog wel over 5 jaar als de Baab de nieuwe Henry is bij Arsenal.
"A little philosophy inclineth man's mind to atheism, but depth in philosophy bringeth man's minds about to religion." - Sir Francis Bacon
"Heb je vijanden lief, wees goed voor wie jullie haten." - Jezus
pi_42449719
Landzaat voegt ook niet veel toe, maar is qua gele kaarten pakken, beter dan Davids!(niet pakken he, en dus waardevoller voor het team)
  zaterdag 7 oktober 2006 @ 12:22:20 #43
124676 RobertoCarlos
Zit je nou naar me te loeruh?
pi_42450152
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 11:58 schreef Pedroso het volgende:

[..]

Ach god, Markje was een beetje verkrampt omdat hij niet hij niet zelf mag uitmaken wat hij in het veld gaat doen ?Oprotten met dit soort slappe spelers die zichzelf belangrijker vinden dan het team. Ook onder andere bondscoaches was hij een van de zwakke schakels. Heeft nog nooit gepresteert in Oranje. Van Nistelrooij is gewoon verleden tijd, er zijn nu eenmaal beter opties dus Ruud en Mark
Lekker makkelijk, 1 ding uit een heel verhaal halen en daar over door gaan. Verder trouwens ook erg goeie argumenten
Ik zou kunnen zeggen: wie zijn dan die betere opties?, maar dit schiet natuurlijk zo niet op. We praten verder als Van B. over een tijdje ontslagen is.
Tú estás dura y yo me veo cabrón en el espejo
pi_42451187
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 05:16 schreef BliksemSchigt het volgende:

[..]
Witschge was toch middenvelder?
pi_42451930
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 01:19 schreef koningdavid het volgende:

[..]

Ken jij betere breekijzers dan? Ik ben benieuwd.
Makaay, Van Nistelrooy, Hasselbaink, Kluivert, Van Hooijdonk.
pi_42453715
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 13:40 schreef AminBen het volgende:

[..]

Makaay, Van Nistelrooy, Hasselbaink, Kluivert, Van Hooijdonk.
Makaay en RvN zijn geen breekijzers. Van Hooijdonk, Hasselbaink en met name Kluivert (dat je die durft te noemen) zijn passe.
pi_42453825
kluivert op 50% is nog altijd beter dan Koevermans hoor
pi_42456214
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 12:02 schreef koningdavid het volgende:

[..]

Jij hebt het over de Babel van begin vorig jaar. Je moet eens wat vaker Ajax kijken, Baabie heeft namelijk een enorme groei doorgemaakt.
Ik spreek jou nog wel over 5 jaar als de Baab de nieuwe Henry is bij Arsenal.
Babel is inderdaad op de goede weg, maar ik denk zelf dat Babel in dit systeem ook overbodig is.
Zolang Oranje 433 blijft spelen is een Babel op de linksbuiten positie nutteloos, hij is een spits die in een 442 beter zou renderen.
Nu je het zegt, zijn acties hebben af en toe inderdaad wel wat weg van Henry.
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 7 oktober 2006 @ 17:07:56 #49
1012 Doc
Loves C, M & R
pi_42456927
quote:
Op zaterdag 7 oktober 2006 12:22 schreef RobertoCarlos het volgende:

[..]

Lekker makkelijk, 1 ding uit een heel verhaal halen en daar over door gaan. Verder trouwens ook erg goeie argumenten
Ik zou kunnen zeggen: wie zijn dan die betere opties?, maar dit schiet natuurlijk zo niet op. We praten verder als Van B. over een tijdje ontslagen is.
En dan vooral niet reageren die WEL op AL die namen reageert en vraagt: wie zijn de betere opties

Maar goed, het wel jammer dat je pas in 2008 na het EK wil praten wanneer we Europees kampioen zijn
OG X BC - Orange Goblin Beer Core: Straight Edge - 'til the bar opens
Liverpool - JFT 96 - Never forgotten
pi_42465449
Waar zijn de mopperkonten gebleven?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')