abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_42053333
Nummertje 46 alweer. En het gaat weer belachelijk snel, 1 topic er doorheen geragd in slecht 4,5 dag

Vorig topic: [Centraal]Bodybuilding topic numero 45


[Algemeen]

Als je besluit echt wat aan je lichaam te willen doen raad ik een ieder aan om het thuistrainen te vergeten. De middelen die je hebt zijn te beperkt, en zullen al snel niet genoeg zijn. Naar de sportschool dus!

Verwacht niet dat je na 2 maanden eruit ziet als onze grote vriend Arnold Schwarzenegger. Dit heeft allemaal veel tijd nodig, denk hierbij echt aan jaren!!!

Hou in het achterhoofd dat een mooi lichaam opbouwen niet alleen lukt met trainen. Voeding en rust zijn even belangrijk! Als 1 van deze 3 niet in orde is, haal je simpelweg bij lange na niet eruit wat erin zit.

Grofgezegd zijn er 2 redenen waarom mensen gaan trainen. Ze willen of gewicht verliezen, of juist massa aanzetten. Tuurlijk zijn er combinaties hiervan, maar dit is voor de meeste toch de eerste drijfveer.

Als wilt afvallen, ga je niet meteen met zware gewichten slepen. Cardio (lopen, roeien en fietsen) zal dan je eerste behoefte zijn. Dit in een rustig tempo, en minimaal een 1/2 uur. Echter is het aan te raden al redelijk ook met wat gewichten te gaan trainen. Dit omdat hoe meer spiermassa je hebt, hoe sneller je verbranding werken en hoe sneller je dus vetten kwijt raakt. Sluit echter wel je training af met een 1/2 uur (of meer) aan cardio erna.

Wil je massa aanzetten, dan gaan we niets met cardio doen, maar meteen met gewichten trainen. Korte en zware trainingen zijn het meest effectief dan.

Concentreer je altijd op één van bovenstaande redenen. Het is nutteloos om spieren aan te willen zetten en tegelijkertijd te willen afvallen. Voor het eerste is een calorieoverschot noodzakelijk, voor het tweede een calorietekort. Daarom is het verstandig in de wintermaanden flink te trainen/eten om spiermassa aan te zetten, en tegen de zomer d.m.v. cardio vet te verbranden (en zo weinig mogelijk spiermassa te verliezen).

Het is raadzaam je trainingen niet te lang te laten duren. Op het moment dat de intensiteit van je training drastisch daalt, betekent dit dat de catabole (spierafbrekende) hormonen in een overschot voorkomen ten opzichte van de anabole (spieropbouwende) hormonen. De meeste mensen zouden het bij maximaal 4-5 kwartier moeten houden; echter een goede conditie (fitness-level) verhoogt deze tijdsduur en dat is natuurlijk ook gewoon te trainen .

Keep in mind dat er geen standaard training bestaat voor iedereen. De trainingsbehoefte verschilt per individu en daar zal men zelf door praktijkervaring achter moeten komen.

Allereerst kan je je wel gaan oriënteren op wat je min of meer nodig hebt aan de hand van je lichaamsbouw. Er bestaan 3 types lichaamsbouw:

* Ectomorph (slanke bouw, hoge verbranding)
* Mesomorph (gespierde bouw, middel verbranding)
* Endomorph (stevige bouw, trage verbranding)


Kijk hier om uit te zoeken wat jij precies bent en waarin je in eerste instantie aan moet denken als je begint met training. http://www.bodybuilding.com/fun/becker3.htm

Overigens behoort niemand echt tot 1 van de hoofdtypes lichaamsbouw. Iedereen is een unieke combinatie tussen bovenstaande typen.

Ook het type sportschool waar je wilt gaan trainen biedt stof tot nadenken.

Je hebt aan de ene kant die mooie moderne sportscholen, met apparaten die op luchtdruk werken en zich met jouw pasje zich instellen op het gewicht wat jij moet doen die dag. Bij deze sportschool is er vaak geen mogelijkheid tot (of is het zelfs verboden) het doen van sommige "echte" bodybuild oefeningen zoals squats, uitstappen, deadlifts ed. Ook gaan de losse gewichten vaak niet zwaarder dan 30kg. Publiek is vaak een beetje, eh, trendy als 't ware. De sfeer is hierbij vaak zoiets van "Zie mij in m'n nieuwe dure trainingsoutfit de huppelkut uithangen."

Aan de andere kant heb je de old school sportscholen. Veel zwaar gewicht ipv hypermodern spul. Het publiek is hier degenen die echt willen trainen en groeien. Voor een beginner kunnen een aantal grote jongens van 120kg die zwaar aan 't trainen zijn imponerend overkomen, maar als je verder kijkt dan je neus lang is merk je dat de sfeer stukken gemoedelijker en behulpzamer is dan die "moderne" sportscholen.

En hier zijn dus ook weer tussenvormen in.


Trainingsmethoden

Wat krachtsport aangaat zijn er eigenlijk 2 theorieën over training, of beter gezegd; de supercompensatie:

Single factor theory: fatigue (belasting) over 1 workout
Dual factor theory: fatigue over meerdere workouts

In het eerste geval heb je dus een training, waarin een spier belast wordt, waarna hij herstelt en er supercompensatie optreedt. Op dat moment doe je een nieuwe training.
Bij dual factor draait het om fatigue over meerdere trainingen. Je werkt progressief in elke training zodat je je lichaam steeds zwaarder belast (loading). Op het randje van overtraining doe je een deload week (lager volume).

In het bodybuilding is single factor training overweldigend in de meerderheid. Men traint elke spiergroep 1x per week en bouwt zo meer spiermassa op. In de overige krachtsporten (sprinten, gewichtheffen etc) volgt men voornamelijk het dual factor principe.

Elk van beide heeft voor- en nadelen. Het is dus aan jezelf om te bepalen op wat voor manier je traint. Het is niet zo dat je van single factor training alleen gespierd wordt en van dual factor alleen sterk; er zijn genoeg bodybuilders die sterker zijn dan de gemiddelde powerlifter en omgekeerd zijn er genoeg powerlifters die gespierder zijn dan de gemiddelde bodybuilder.
Kortgezegd kan je je training zo simpel of ingewikkeld maken als je zelf wilt .

Meer informatie over (met name) dual factor training en/of vragen zijn altijd welkom, google ook eens op “dual factor training” of “fitness fatigue model”.


[Oefeningen]

"Help! Er zijn 1001 verschillende oefeningen te doen in de sportschool, waar moet ik in hemelsnaam beginnen?!"

Sportscholen hebben hiervoor vaak speciale beginnersschema's waarin je elke training je hele lichaam traint. Dit is op zich een redelijke manier om met training in contact te komen, maar ikzelf (LedZep) ben niet zo'n fan van deze methoden omdat ze veel spiergroepen isoleren in plaats van de grote compoundoefeningen (die je de meeste massa opleveren).

Als je al wat langer traint ben je zelf in staat om een geheel eigen schema op te stellen wat aansluit bij jouw behoefte.

Vergeet niet je gehele lichaam te trainen. Dus ook benen en rug. Hieronder gemakshalve een quote van mij uit een ander topic:
quote:
[message=17645119,noline]MrJ schreef op 28 april 2003 @ 16:54[/message]:
Yep.

1 spiergroep trainen is niet goed. Of je traint je gehele lichaam, of je traint niet.

Er zijn zat mensen die alleen in de sportschool aan hun borst+schouders+armen+buik werken, terwijl ze vergeten dat een goede rug, traps, onderarmen, bovenbenen en kuiten o zo belangrijk zijn.

Dit omdat het a) voor een betere lichaamsdoorbloeding zorgt en b) het er simpelweg niet uitziet.

Beetje nette voorkant, maar geen wijde rug en goede benen waardoor het totaalplaatje simpelweg een lachertje wordt.

Ook de lichaamshouding is bij die mensen totaal fout. De armen gaan naar binnen staan (aaphouding) omdat er geen rug en traps getraind wordt om het geheel weer naar achteren te corrigeren.
Hier is bijv. mijn trainingsschema:

http://home.planet.nl/~geem0008/trainingsschema.doc

Een goed trainingsschema bestaat voor een groot gedeelte uit de grote compound oefeningen zoals squats, deadlifts, bench press, overhead presses, bent over rows etc. De rest van je trainingsschema kan je opvullen met andere (zoals isolatie) oefeningen.


[Voeding]

Alles staat of valt met voeding. Of je nu wilt afvallen of massa wilt winnen, voeding is de sleutel tot succes.

De volgende voedingsstoffen kan je grofweg onderscheiden:

* (Complexe) Koolhydraten.
Dit is de energiebron van je lichaam. Koolhydraten leveren in eerste instantie de energie voor je spiercellen om de training te kunnen doorstaan. Deze haal je oa uit brinta, havermout, (zilvervlies)rijst, (volkoren)pasta etc.
* Eiwitten.
Eiwitten bestaan uit aminozuren, dit zijn de bouwstenen van je lichaam. Eiwitten haal je ondermeer uit vis, wit vlees (kip, kalkoen), kwark, eieren (duh) etc.
* Vetten.
Vetten zijn één van de belangrijkste bouwstoffen van het lichaam. Zowel verzadigde als onverzadigde vetten kan je zonder problemen (veel) consumeren.
Transvetzuren kan je maar beter wel zo veel mogelijk mijden, deze zijn zeer slecht voor je hart- en bloedvaten en je algemene gestel. Je vindt ze onder andere in koekjes, taart e.d.

Let vooral op je eiwitinname!
Om spiermassa te winnen moet je dus meer eiwitten naar binnen werken dan dat je lichaam nodig heeft. Het evenwichtspunt tussen te weinig eiwitten waarbij je lichaam zich in de catabole fase (spierafbrekend), of genoeg eiwitten waarbij je lichaam zich in de anabole fase (spieropbouwend) bevind is je 'proteine turn over point' genaamd.

Zorg er dus voor deze weegschaal naar de goede kant doorslaat! Minimaal 2 gram eiwitten per kg lichaamsgewicht per dag is een mooie basic regel.

Als je wilt aankomen dien je hoog in je voedingsstoffen te zitten. Daarvoor geldt gemiddeld genomen een minimum van 500 kcal boven je dagelijkse behoefte. Ectomorphe mensen kunnen echter maar beter een stuk meer eten – mits clean food kan je dit zelfs uitbouwen tot 2000-2500kcal boven je behoefte (mits een goed trainingsschema en een fucked up metabolisme ).

Wil je afvallen, ga je grofweg gezegd koolhydraten voor eiwitten en vetten vervangen (minder kcals) om zodoende zo'n 500kcals onder je dagelijks verbruik te komen. Maar dan wel met veel eiwitten om spiermassaverlies tegen te gaan.

De verhouding koolhydraten/eiwitten/vetten 'regel' is als je wilt aankomen 50/30/20 en 33/33/33 als je wilt afvallen.

Direct na het trainen is het aan te raden om een zgn 'post workout shake' tot je te nemen. Je lichaam is op dat moment in catabole fase, en schreeuwt als het ware om voeding. Je lichaam op dat moment van snelle energie (dextrose) en snelle eiwitten zoals whey voorzien is bijna een must.

Deze shake maak je gemakshalve thuis al klaar, en werk je in de kleedkamer naar binnen. Hoe de samenstelling er precies uit dient te zien verschilt per individu, maar laat er zeker 30gram dextrose en 50gram eiwitten in voorkomen op zo'n 1/2 liter water/melk. Whey eiwitten zijn snel opneembaar en worden het meest gebruikt hiervoor. Eventueel kan je casseine (traag opneembaar) ook nog toevoegen.

Mijn voedingsschema ziet er als volgt uit:
http://home.planet.nl/~geem0008/voedingsschema.xls


[Rust]

Rust is de tweede sleutel tot succes. Je spieren groeien na een prikkel (de training) wanneer er ná die prikkel een rustperiode wordt ingelast. Over de lengte van die rust wordt veel geroepen, maar dit is voor ieder persoon verschillend én hangt af van de intensiteit (% van je 1 Rep Max op een lift), het volume (totaal gewicht) van je trainingen én de vraag of je tot failure traint.

Wanneer je elke set doorgaat tot je het gewicht niet meer omhoog krijgt (concentric failure) krijgen zowel de spieren als je CZS (centraal zenuwstelsel) een grote opdonder. Voor de laatste heeft dan zeker 6 dagen nodig om volledig te herstellen.

Wanneer je daarentegen altijd 1 à 2 reps onder failure blijft en het volume van je trainingen beperkt houdt, kan je een spier veel vaker belasten. Dit zelfs tot 4-6 keer per week (en in extreme gevallen nog vaker, zoals bv. olympisch gewichtheffers doen)

Het hangt dus volledig van je eigen trainingsmethode af hoelang je recupereert, en je zult ook zelf moeten uitvinden wat voor jou de beste manier is.


[Supplementatie]

Buiten voeding gebruiken mensen die al een tijdje trainen supplementatie als aanvulling op hun voeding. Dit kan variëren van eiwitten in de vorm van aminozuren, wat creatine voor het uithoudingsvermogen tot een GABA wat voor een diepe nachtrust een hogere testosteron spiegel zorgt.

Supplementen zijn overal te koop en niet illegaal. Voor sommige is het aan te raden deze niet langer dan 8 weken achterelkaar te gebruiken om gewenning te voorkomen, andere supplementen kunnen gewoon het hele jaar door worden gebruikt.

Tegen de tijd dat je een jaartje serieus traint heb je in principe zelf al redelijk wat kennis vergaart over dit onderwerp zodat je zelf wel in staat bent een keuze te maken wat je wilt gaan proberen. Combinaties van supplementen zijn altijd aan te raden. De nieuwste generatie supplementen is trouwens al vaak een combinatie van het eea. Creatine met amino's en een revolutionaire nieuwe transportmethode schreeuwen je vanaf de stellingen toe. Trial and error geldt hiervoor. Wat voor de 1 lekker aanslaat, zal voor de ander geen resultaten brengen.

Verwacht er dus geen wonderen van, je gaat vaak wel een stuk vooruit, maar je wordt niet in 1x super gespierd ofzo.

Persoonlijk vind ik eiwitsupplementatie meer onder het kopje voeding vallen, dan supplementatie, maar dat is mijn (Mr.J) persoonlijke mening.


[Vitamines en mineralen]

"Een uitgebalanceerde en evenwichtige voeding behoeft geen verdere extra ondersteuning" is vaak te horen uit de monden van mensen die een bodybuilder een handje vol pillen ziet wegwerken bij een maaltijd. Helaas vergeten deze mensen dat een lichaam van een bodybuilder totaal andere behoeftes heeft dan die van een niet bodybuilder/sporter.

Vitamines in grote hoeveelheden zoals vit B en C zijn nodig en niet schadelijk in hoge (lees: hoog, niet extreem hoog ) hoeveelheden (ze zijn nl. in water oplosbaar, in tegenstelling tot vit A en D waar je welk mee moet uitkijken). Mineralen zoals magnesium en zink zijn ook bijna onmisbaar voor velen.

Zeer uitgebreide info hierover:
http://www.bodybuilding.com/fun/catvit1.htm
http://www.bodybuilding.com/fun/catvit2.htm

Met diezelfde auteur heb ik onderstaand schematje samengesteld:
http://home.planet.nl/~geem0008/vitaminesmineralen.doc


[Steroiden]

Iedereen die al een tijdje traint komt voor de keus te staan om wel of geen AAS (Androgene Anabole Steroïden) te gaan gebruiken. Die keus is heel persoonlijk, wil je als 'natural' verder of maakt die naam jou niet veel uit. Je zal natuurlijk als je voor gebruiken kiest te horen krijgen dat je "het niet zelf gedaan hebt" en dat je spieren "uit een potje komen". Niets is minder waar. Als je in een kuur zit moet je nog harder trainen, nog meer eten en nog langer rusten dan eerst.

Als je gebruikt wees er dan wel open over. Ervaren sporters zien het zo wanneer er iemand aan het kuren is, ontkennen als 't je gevraagd wordt is alleen maar jezelf voor de gek houden. Zorg dan ook dat je niets overhaast doet en er echt veel erover weet. Laat je eventueel begeleiden door een ervaren persoon.

Paar aandachtspuntjes:
- Voor je 21e is het gebruik van AAS NOT DONE. Je endocriene systeem (hormoonhuishouding) is dan nog volop in ontwikkeling. Gebruik van AAS zal die erg verstoren.
- Begin er niet aan zonder een jarenlange basis. Je wint er veel minder mee, en de kans op blessures is groter.
- Laat voor en na je kuur je bloed controleren. Laat je testosteron, LH, FSH, nier- en leverfunctie in kaart brengen. Zodoende heb je naderhand een overzicht of je lichaam zich helemaal hersteld heeft.

De voor- en tegenstanders van AAS zullen er altijd blijven. Zolang je respect hebt voor een ander zijn keuze is dit geen enkel probleem.


[Handige en informatieve linkjes]

Geen idee wat er allemaal precies voor info te vinden is, maar met wat zoekwerk kan je er denk ik wel wat relevante info vinden.
http://bodybuilding.pagina.nl

Officiële site van de internationale bodybuild federatie. Niet zoveel spannends te vinden op wat foto sessies na.
http://www.ifbb.com

Zeer groot en uitgebreid informatief forum.
http://www.bodybuilding.com/forum

Groot en informatief Nederlandstalig forum. De meeste 'stamgasten' uit dit topic zijn daar ook te vinden. De supermoderators zijn heel toffe gasten!
http://forum.dutchbodybuilding.com

Deze mag niet ontbreken in dit rijtje.
http://www.getbig.com

Specifieke voeding FAQ
http://bodybuilding.about.com/library/weekly/aa020403a.htm

Nog een voeding pagina.
http://www.getbig.com/articles/bottom.htm

Site met oefeningen in animated .gif
http://exrx.net/Exercise.html

Uitleg type spiervezels
http://fitnessnet.nl/phpBB2/viewtopic.php?t=8532

Vitamines en mineralen info
http://forum.dutchbodybuilding.com/showthread.php?t=4010

AAS info
http://www.dutchbodybuilding.com/forum/aas.php

Site waar artikelen door diverse mensen worden gepubliceerd
http://www.t-nation.com


[Tot slot]

Zoals je ziet is er een overload aan informatie omtrent fitness en bodybuilding te vinden. Deze info is vaak ook tegenstrijdig, site A zegt X, terwijl site B over hetzelfde onderwerp weer Y zegt.

Het is zaak door middel van praktijkervaring erachter te komen wat voor jou van belang is. Dat kost tijd, maar trainen zoals jou lichaam het nodig heeft, is zoveel malen beter dan steeds maar weer klakkeloos alles wat je op de sites/ in de bladen leest over te nemen.

Combineer dus al die info en praktijkervaring tot het jouw ding is!

Train like an animal, eat like a horse, sleep like a baby and grow like a weed!


Ter afsluiting nog een aantal fotootjes van bodybuilders:

De huidige Mr. Olympia, Ronnie Coleman:




De eeuwige nummer 2, Jay Cutler:




En recentelijk (eind mei, begin juni) samen:




En nog 2 van een of andere amateur bodybuilder:





Een paar dus maar. Ik kan als ik wil zo een heel topic volplempen met foto's (Priest, Levrone, Yates, Cormier, Ray etc. etc.), maar dat is niet de bedoeling vrees ik


* Deze openingspost is ooit gestart door Mr.J op GoT. Na 2 jaar in deze vorm te zijn gebruikt heeft LedZep deze uitgebreid en waar nodig verbeterd. *

Link naar OP.
pi_42053493
2 dagen niet geweest hier en al weer een nieuw topic
quote:
Op vrijdag 22 september 2006 17:48 schreef D.Rose het volgende:
Ik las dat je per kilo lichaamsgewicht 2 gr. eiwit p.d. moet nemen.
Nu heb ik ff zitten rekenen, maar daar kom ik dus nooit aan, zelfs met allemaal eiwitrijke voeding.
Zijn er mensen die dit wel halen zonder eiwitshakes te nemen?
Gewoon meer eten en je zit er zo aan.
Ik heb het voor mezelf uitgerekend en zit nu op 250 gram eiwitten per dag (weeg zelf 83), is dat weer niet iets te?
  vrijdag 22 september 2006 @ 18:58:22 #3
19479 Mr.J
Train, eat, sleep. Repeat.
pi_42053837
Nee hoor, een teveel aan eiwitten is niet schadelijk.
Godfather Bodybuilding topic reeks
pi_42054466
Veel water drinken is ook belangrijk als je zoveel eiwitten naar binnen werkt. Probeer zelf nu meer water ipv melk te drinken. Aan de ene kant is melk goed andere kant schijnt het weer schadelijk te zijn, zijn zoveel onderzoeken enzo. De ene zegt dit andere zegt dat...

(verkapte TVP )
pi_42054534
tvp volgende week weer trainen voor het eerst na 4 weken ofzo
pi_42054604
Heb sochtends echt geen energie, honger van niks en het trainen gaat kut en ik heb er geen fun in!
Weekje rust nu, kijken wat dat doet!

De extra massa kost denk ik heel veel energie voor mijn lichaam om te wennen!
  vrijdag 22 september 2006 @ 19:26:22 #7
138259 nzw
incl fotoboek
pi_42054644
tvp train nu al 3 weken 5 x per week hopen dat ik het vol hou!!! daarvoor 5 maanden minder fanatiek maximaal 3 keer per week met in de zomer vakantie ( 8 weken) maximaal 8 keer

maandag: borst + ticeps + schouders
dinsdag rug + biceps
woensdag benen + buik
donderdag borst + triceps + schouders
vrijdag rug + biceps

[ Bericht 58% gewijzigd door nzw op 22-09-2006 19:37:48 ]
tjaaaaaaaa... daar moet je boven staan!
pi_42054845
quote:
Op vrijdag 22 september 2006 19:26 schreef nzw het volgende:
tvp train nu al 3 weken 5 x per week hopen dat ik het vol hou!!!

maandag: borst + ticeps
dinsdag rug + biceps
woensdag benen + buik
donderdag borst + triceps
vrijdag rug + biceps
je traint je buik en schouders dus helemaal niet?
Every culture is different. Respect and try to learn it.
pi_42054868
quote:
Op vrijdag 22 september 2006 18:58 schreef Mr.J het volgende:
Nee hoor, een teveel aan eiwitten is niet schadelijk.
Een teveel aan eiwitten is niet schadelijk mits je veel traint
Iemand die niet veel beweegt is een teveel aan eiwitten volgens mij weldegelijk slecht voor.
A fish may fall in love with a bird, but where will they build their nest?
  vrijdag 22 september 2006 @ 19:36:24 #10
138259 nzw
incl fotoboek
pi_42054924
quote:
Op vrijdag 22 september 2006 19:34 schreef Tha_Dijkstra het volgende:

[..]

je traint je buik en schouders dus helemaal niet?
schouders wel (A) vergete ff edite
tjaaaaaaaa... daar moet je boven staan!
  vrijdag 22 september 2006 @ 19:36:43 #11
138259 nzw
incl fotoboek
pi_42054938
quote:
Op vrijdag 22 september 2006 19:26 schreef nzw het volgende:
tvp train nu al 3 weken 5 x per week hopen dat ik het vol hou!!!

maandag: borst + ticeps + schouders
dinsdag rug + biceps
woensdag benen + buik
donderdag borst + triceps + schouders
vrijdag rug + biceps
tjaaaaaaaa... daar moet je boven staan!
pi_42055045
Overigens word ik beetje moe van het "eten" aangezien ik me ernstig afvraag of het wel zode aan de dijk zet, ik heb namelijk een melk-allergie dus ik mag niets zoals bijv kwark. Ik eet dan ook bijna de hele dag door boterhammen met flink kipfilet en tonijn. Maar dat gaat echt vervelen iedere dag, wel eet ik 2x per week ook nog flink kip en 2x per week pasta. Is dat een basis (qua eiwitten) om voor door te gaan?
A fish may fall in love with a bird, but where will they build their nest?
  vrijdag 22 september 2006 @ 19:47:19 #13
23604 J-Will
Hou je klep dicht!
pi_42055262
quote:
Op vrijdag 22 september 2006 18:05 schreef D.Rose het volgende:

[..]

in 1 liter zitten maar 35gr eiwit dus dat moet dan een flinke bult vlees zijn
Zit je zo aan hoor. Een bruin broodje (100 g) heeft bijvoorbeeld al bijna 10 gram eiwitten. Doe ik daar 100 gram filet american op (verschillende broodjes hè ) dan is dat weer 18.5 gram. Eet ik 's avonds een grote biefstuk, weer 30 gram en nog een bakje yoghurt, weer 25 gram ofzo. Ik haal het gemakkelijk denk ik.
Anders krèdde een poar patse!
met dank aan SF
http://nba-fan.blogspot.com
  Moderator vrijdag 22 september 2006 @ 21:03:57 #14
18653 crew  D.
pi_42057738
quote:
Wanneer je elke set doorgaat tot je het gewicht niet meer omhoog krijgt (concentric failure) krijgen zowel de spieren als je CZS (centraal zenuwstelsel) een grote opdonder. Voor de laatste heeft dan zeker 6 dagen nodig om volledig te herstellen.

Wanneer je daarentegen altijd 1 à 2 reps onder failure blijft en het volume van je trainingen beperkt houdt, kan je een spier veel vaker belasten. Dit zelfs tot 4-6 keer per week (en in extreme gevallen nog vaker, zoals bv. olympisch gewichtheffers doen)
Dat heb ik dus eigenlijk altijd gedaan (concentric failure), maar dat kan ik dus beter niet doen ik ik een bepaalde spiergroep meerdere malen per week wil trainen. Of groei je ongeveer net zo hard als wanneer je het wel doet en iets minder traint?
pi_42058740
quote:
Op vrijdag 22 september 2006 19:36 schreef nzw het volgende:

[..]

schouders wel (A) vergete ff edite
waarom dan geen buikspieren?
Every culture is different. Respect and try to learn it.
pi_42059652
quote:
Op vrijdag 22 september 2006 21:03 schreef D.Rose het volgende:

[..]

Dat heb ik dus eigenlijk altijd gedaan (concentric failure), maar dat kan ik dus beter niet doen ik ik een bepaalde spiergroep meerdere malen per week wil trainen. Of groei je ongeveer net zo hard als wanneer je het wel doet en iets minder traint?
Dat is een persoonlijke voorkeur. De een houdt meer van 1x per week totaal afraggen, de ander pakt liever 2x per week een spier, en dan niet helemaal de vernieling in.
  Moderator vrijdag 22 september 2006 @ 22:21:14 #17
18653 crew  D.
pi_42060689
quote:
Op vrijdag 22 september 2006 21:54 schreef LedZep het volgende:

[..]

Dat is een persoonlijke voorkeur. De een houdt meer van 1x per week totaal afraggen, de ander pakt liever 2x per week een spier, en dan niet helemaal de vernieling in.
maar het is niet zo dat je van de ene manier meer groeit?

Dan kies ik voor het afraggen

Eergisteren weer begonnen met trainen (tot het uiterste) en vandaag 'geniet' ik dus een behoorlijke spierpijn
pi_42060746
quote:
Op vrijdag 22 september 2006 22:21 schreef D.Rose het volgende:

[..]

maar het is niet zo dat je van de ene manier meer groeit?

Dan kies ik voor het afraggen

Eergisteren weer begonnen met trainen (tot het uiterste) en vandaag 'geniet' ik dus een behoorlijke spierpijn
Misschien dat de ene beter reageert op het ene, en de ander op het andere, maar gemiddeld zal het weinig uitmaken denk ik.
  Moderator vrijdag 22 september 2006 @ 22:25:16 #19
18653 crew  D.
pi_42060852
quote:
Op vrijdag 22 september 2006 22:22 schreef LedZep het volgende:

[..]

Misschien dat de ene beter reageert op het ene, en de ander op het andere, maar gemiddeld zal het weinig uitmaken denk ik.
mooi

Kan ik een schema'tje in elkaar zetten voor 2 dagen in de week waarbij alle spieren 1x de revue passeren
pi_42061227
Mijn maandag- woensdag - vrijdag riedeltje (en soms tussendoor stiekem nog eens):
Alles 15 - 12 - 10 (zwaar - zwaarder - zwaarst)

  • squats
    lunges
  • benchen (smith) /
    chestpress
  • lat pull (front & rear)
  • side raises /
    shoulder press
  • triceps cable pushdown
    dumbell tricep kickbacks
  • biceps cable curl
    dumbell hammer curls
  • en dan nog abs. uiteraard.

    Heel basic. Maar what the heck: het werkt prima . In anderhalve week zie ik gewoon alweer verschil. Nu nog zorgen het vrouwelijk te houden...

    [ Bericht 2% gewijzigd door Webkim op 22-09-2006 22:53:46 ]
  • Hardloper.
    IG @webkim
    pi_42061279
    quote:
    Op vrijdag 22 september 2006 22:25 schreef D.Rose het volgende:

    [..]

    mooi

    Kan ik een schema'tje in elkaar zetten voor 2 dagen in de week waarbij alle spieren 1x de revue passeren
    Als je maar 2 dagen in de week traint zul je nooit alle spieren op 100% kunnen trainen, je energie is al een pak vermindert na 1 spiergroep en nog minder na 2

    Ik zou persoonlijk dan 2 full bodytrainingen doen, en ms thuis wat bijtrainen? (2 dumbells en een barbell doe je al veel mee)
    [url="http://voedingsbehoefte.nl/index.php?adp=9"][IMG]http://www.david-designs-be.nl02.members.pcextreme.nl/plaatjes/vb.jpg[/IMG][/url]
      Moderator vrijdag 22 september 2006 @ 22:40:15 #22
    18653 crew  D.
    pi_42061368
    quote:
    Op vrijdag 22 september 2006 22:37 schreef Calyptus het volgende:

    [..]

    Als je maar 2 dagen in de week traint zul je nooit alle spieren op 100% kunnen trainen, je energie is al een pak vermindert na 1 spiergroep en nog minder na 2

    Ik zou persoonlijk dan 2 full bodytrainingen doen, en ms thuis wat bijtrainen? (2 dumbells en een barbell doe je al veel mee)
    als 2 dagen niet lukt moeten het er maar 3 worden

    enne, ik train (vooralsnog) alles thuis
    pi_42062777
    quote:
    Op vrijdag 22 september 2006 19:34 schreef Lanvin het volgende:

    [..]

    Een teveel aan eiwitten is niet schadelijk mits je veel traint
    Iemand die niet veel beweegt is een teveel aan eiwitten volgens mij weldegelijk slecht voor.
    Niet bewegen is sowieso slecht.
    pi_42063070
    Ik denk sowieso dat de chronische uitdroging die veel non-bbers hebben, erger voor je nieren is, dan die hoge dosis eiwitten, mits genoeg vocht uiteraard.

    * synthesix baseert dit overigens geheel op stront..
      zaterdag 23 september 2006 @ 02:30:59 #25
    140141 ivosnivo
    ada fare stop stalking me
    pi_42068251
    quote:
    Op vrijdag 22 september 2006 23:27 schreef synthesix het volgende:
    Ik denk sowieso dat de chronische uitdroging die veel non-bbers hebben, erger voor je nieren is, dan die hoge dosis eiwitten, mits genoeg vocht uiteraard.

    * synthesix baseert dit overigens geheel op stront..
    Welke uitdroging? Ik zuip liters water per dag.
    quote:
    Op vrijdag 22 september 2006 19:40 schreef Lanvin het volgende:
    Overigens word ik beetje moe van het "eten" aangezien ik me ernstig afvraag of het wel zode aan de dijk zet, ik heb namelijk een melk-allergie dus ik mag niets zoals bijv kwark. Ik eet dan ook bijna de hele dag door boterhammen met flink kipfilet en tonijn. Maar dat gaat echt vervelen iedere dag, wel eet ik 2x per week ook nog flink kip en 2x per week pasta. Is dat een basis (qua eiwitten) om voor door te gaan?
    Je moet er vertrouwen in hebben. Ik heb in mijn eerste jaren getraind op een heel brood per dag (Niet eens met eiwitrijkbeleg) en dan 's avonds een halve kilo kwark..
    Als jij denkt dat het geen nut heeft om op deze manier te trainen zal het geen nut hebben. Als jij denkt dat het wel nut heeft, omdat je goed traint en je best doet met eten moet het lukken!
    ada fare stop stalking me
    pi_42070078
    quote:
    Op vrijdag 22 september 2006 19:26 schreef nzw het volgende:
    tvp train nu al 3 weken 5 x per week hopen dat ik het vol hou!!! daarvoor 5 maanden minder fanatiek maximaal 3 keer per week met in de zomer vakantie ( 8 weken) maximaal 8 keer

    maandag: borst + ticeps + schouders
    dinsdag rug + biceps
    woensdag benen + buik
    donderdag borst + triceps + schouders
    vrijdag rug + biceps
    Heb je al eerder getraind? Of is dit de eerste keer dat je echt serieus op deze manier aan de gewichten gaat hangen?
    Naieviteit is onschuld.
    pi_42070338
    quote:
    Op vrijdag 22 september 2006 22:36 schreef Webkim het volgende:
    Mijn maandag- woensdag - vrijdag riedeltje (en soms tussendoor stiekem nog eens):
    Alles 15 - 12 - 10 (zwaar - zwaarder - zwaarst)

  • squats
    lunges
  • benchen (smith) /
    chestpress
  • lat pull (front & rear)
  • side raises /
    shoulder press
  • triceps cable pushdown
    dumbell tricep kickbacks
  • biceps cable curl
    dumbell hammer curls
  • en dan nog abs. uiteraard.

    Heel basic. Maar what the heck: het werkt prima . In anderhalve week zie ik gewoon alweer verschil. Nu nog zorgen het vrouwelijk te houden...
  • Netjes
    Assumption is the mother of all fuck ups
    Everything you do, every single decision you make, either takes you a step closer or a step further away from your goal.
    You either grow or you regress; nothing stands still.
    pi_42070625
    quote:
    Op zaterdag 23 september 2006 02:30 schreef ivosnivo het volgende:

    [..]

    Welke uitdroging? Ik zuip liters water per dag.
    Als je mn post leest zie je dat ik het ook over non-bbers heb
    Maar veel lijden aan chronische uitdroging, omdat ze te weinig drinken, enik denk ook omdat ze vaak ook alleen maar zoete dranken drinken, dus sap, frisdrank etc. Waardoor het sowieso lastig is om veel te drinken, en alles wat er in zit, haalt de hydraterende waarde van het water alleen maar omlaag volgens mij.
    pi_42071853
    Ik heb gisteren de eeuwige crunches uit het programma gegooid, en vervangen door door cable crunches en russian twists. Resultaat: ik was een stuk sneller klaar met het trainen van de buik, en ik zit nu met gigantische spierpijn in de buik achter mijn pc

    Russian twists met een gewicht
    pi_42072343
    quote:
    Op zaterdag 23 september 2006 11:25 schreef Gio het volgende:
    Ik heb gisteren de eeuwige crunches uit het programma gegooid, en vervangen door door cable crunches en russian twists. Resultaat: ik was een stuk sneller klaar met het trainen van de buik, en ik zit nu met gigantische spierpijn in de buik achter mijn pc

    Russian twists met een gewicht
    Wel onthouden dat spierpijn niet het teken is van dat je goed getraind hebt, het is wel lekker natuurlijk

    Cable crunches ben ik een kluns in, lukt me niet om daar het maximale uit te halen

    russian twists =
    incline weighted crunches =
    [url="http://voedingsbehoefte.nl/index.php?adp=9"][IMG]http://www.david-designs-be.nl02.members.pcextreme.nl/plaatjes/vb.jpg[/IMG][/url]
      zaterdag 23 september 2006 @ 12:00:43 #31
    8030 ConQuestador
    Alfa Romeo 156 GTA
    pi_42072515
    T
    V
    P
    pi_42072704
    quote:
    Op vrijdag 22 september 2006 19:26 schreef nzw het volgende:
    tvp train nu al 3 weken 5 x per week hopen dat ik het vol hou!!! daarvoor 5 maanden minder fanatiek maximaal 3 keer per week met in de zomer vakantie ( 8 weken) maximaal 8 keer

    maandag: borst + ticeps + schouders
    dinsdag rug + biceps
    woensdag benen + buik
    donderdag borst + triceps + schouders
    vrijdag rug + biceps
    Top, 4x per week triceps, 2x biceps en 1x benen!
      zaterdag 23 september 2006 @ 12:20:53 #33
    23604 J-Will
    Hou je klep dicht!
    pi_42072957
    True Beachboy styloh, je weet
    Waarschijnlijk voetbalt hij al.

    Moet gisteren toch iets goed hebben gedaan. Spierpijn, goddamn lekker.
    Anders krèdde een poar patse!
    met dank aan SF
    http://nba-fan.blogspot.com
    pi_42073112
    quote:
    Op zaterdag 23 september 2006 12:09 schreef LedZep het volgende:

    [..]

    Top, 4x per week triceps, 2x biceps en 1x benen!
    grootste spiergroepen eerst, helemaal top


    een been weegt om en bij de 35x meer dan een tricep, maar dat doet er niet toe

    so what dat hij voetbalt, dan moet hij zeker squatten
    balsporten :r
    pi_42075696
    quote:
    Op zaterdag 23 september 2006 11:52 schreef Calyptus het volgende:

    [..]

    Wel onthouden dat spierpijn niet het teken is van dat je goed getraind hebt, het is wel lekker natuurlijk
    Helemaal waar, maar ik heb nu echt het gevoel dat ik de spieren echt compleet heb afgetraind, i.t.t. normale crunches.

    En even off-topic, uit welke Metal Slug komt dat usericoon van je? Ik ken die animatie niet
    pi_42075830
    quote:
    Op zaterdag 23 september 2006 12:27 schreef Tommy__ het volgende:

    [..]

    grootste spiergroepen eerst, helemaal top


    een been weegt om en bij de 35x meer dan een tricep, maar dat doet er niet toe

    so what dat hij voetbalt, dan moet hij zeker squatten
    ik voetbal ook, maar daar doe je echt geen squats hoor ik ze toevallig 2 weken terug moeten doen met lichaamsgewicht, voor het eerst ooit

    Maar het is wel irritant om benen te trainen als je de volgende dag een voetbaltraining heb, spierpijn en anderhalf uur achter een bal aan rennen zijn not done
      zaterdag 23 september 2006 @ 14:33:04 #37
    23604 J-Will
    Hou je klep dicht!
    pi_42075943
    Ach, pijn is fijn. Ik basketball ook keihard, twee of drie keer per week, naast mijn training in de gym. Heerlijk.
    Anders krèdde een poar patse!
    met dank aan SF
    http://nba-fan.blogspot.com
      zaterdag 23 september 2006 @ 14:33:29 #38
    43792 Miguel
    No Hay Igual!
    pi_42075956
    quote:
    Op vrijdag 22 september 2006 18:35 schreef synthesix het volgende:
    Brinta is niet hetzelfde als havermout. Havermout is beter geloof ik. Die van quaker is in ieder geval goed te vreten.
    Ik voeg vaak ook een (half) schepje vanilla whey aan m'n melk toe voordat ik de havermout erin gooi. Dan een halve banaan in stukjes snijden en in de magnetron. Zeer goed te eten!
      zaterdag 23 september 2006 @ 15:05:23 #39
    140141 ivosnivo
    ada fare stop stalking me
    pi_42076737
    Vandaag wezen squaten Had 145kg 3x 9. Volgende week 150kg
    en ik had zittende kuitenmachine ook met 5kg zwaarder als normaal

    Kan ook gaan kickboksen als ik wil in me sportschool. Het is alleen op woensdag avond, dus misschien ga ik dat is 1 keer per maand doen ofzo.
    ada fare stop stalking me
    pi_42080534
    quote:
    Op zaterdag 23 september 2006 15:05 schreef ivosnivo het volgende:
    Vandaag wezen squaten Had 145kg 3x 9. Volgende week 150kg
    en ik had zittende kuitenmachine ook met 5kg zwaarder als normaal

    Kan ook gaan kickboksen als ik wil in me sportschool. Het is alleen op woensdag avond, dus misschien ga ik dat is 1 keer per maand doen ofzo.
    Hoe is het nu met je conditie dan, anders zal het je vies tegen vallen
      zaterdag 23 september 2006 @ 17:47:25 #41
    140141 ivosnivo
    ada fare stop stalking me
    pi_42080646
    quote:
    Op zaterdag 23 september 2006 17:44 schreef Sjaak-Banaan het volgende:

    [..]

    Hoe is het nu met je conditie dan, anders zal het je vies tegen vallen
    Ik heb altijd van die goede ideeen over zwemmen enzo, maar daar blijft het bij.
    Het gaat me dus heel erg tegenvallen. Ben alleen 5 avonden gruwelijk wezen
    dansen de afgelopen 4 maanden. Dat is me cardio
    ada fare stop stalking me
      zaterdag 23 september 2006 @ 17:48:23 #42
    76170 Dacide
    www.mixfight.nl
    pi_42080684
    teeeeveeepeeetje


    hoi allemaal
    pi_42087936
    Heb gisteren Tuna With A Twist gekocht, alleen niet goed opgelet. Ik heb de variant met Herbs and Oven Dried Tomato waar maar 13g eiwit in zit, terwijl in normale tonijn een stuk meer zit. Alleen aangezien ik niet zo'n tonijn fan ben, lijkt me dit toch beter. Ben benieuwd vanmiddag

    Maandag begin ik ook met squatten, hoe zwaar raden jullie aan voor iemand die begint (en het dus nog nooit eerder gedaan heeft) Doe wel Leg Pressen endergelijke (70kg) en Leg Extensions (35kg) voor het geval dat er toe doet

    En nog een vraag, heb me vader magere kipfilet mee laten brengen, maar dit is een pakkie met extra omega3 vetten, dit zijn goede vetten voor zover ik weet maar de vraag is, is het ook goed voor de spiergroei?

    Ook vandaag weer eens geprobeert Quakers met water aan te maken maar dat is niet lekker en mag geen melk dus dat is no option

    [ Bericht 7% gewijzigd door Lanvin op 24-09-2006 10:03:33 ]
    A fish may fall in love with a bird, but where will they build their nest?
      Moderator zondag 24 september 2006 @ 09:58:33 #44
    18653 crew  D.
    pi_42087987
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 09:54 schreef Lanvin het volgende:
    Heb gisteren Tuna With A Twist gekocht, alleen niet goed opgelet. Ik heb de variant met Herbs and Oven Dried Tomato waar maar 13g eiwit in zit, terwijl in normale tonijn een stuk meer zit. Alleen aangezien ik niet zo'n tonijn fan ben, lijkt me dit toch beter. Ben benieuwd vanmiddag
    Tuna with a twist is verslavend
    pi_42088097
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 09:54 schreef Lanvin het volgende:
    Heb gisteren Tuna With A Twist gekocht, alleen niet goed opgelet. Ik heb de variant met Herbs and Oven Dried Tomato waar maar 13g eiwit in zit, terwijl in normale tonijn een stuk meer zit. Alleen aangezien ik niet zo'n tonijn fan ben, lijkt me dit toch beter. Ben benieuwd vanmiddag

    Maandag begin ik ook met squatten, hoe zwaar raden jullie aan voor iemand die begint (en het dus nog nooit eerder gedaan heeft) Doe wel Leg Pressen endergelijke (70kg) en Leg Extensions (35kg) voor het geval dat er toe doet

    En nog een vraag, heb me vader magere kipfilet mee laten brengen, maar dit is een pakkie met extra omega3 vetten, dit zijn goede vetten voor zover ik weet maar de vraag is, is het ook goed voor de spiergroei?

    Ook vandaag weer eens geprobeert Quakers met water aan te maken maar dat is niet lekker en mag geen melk dus dat is no option
    Voorzover ik weet is er wel een verband ja .

    Squatten eens uitvogelen, eerst losse barbell en dan 40kg ofzo? Dunno, verschilt per persoon. Trial and error.
    pi_42088563
    Ik zou met minder beginnen eigenlijk, omdat je ook de techniek onder de knie moet krijgen, en dat is hier niet echt vergelijkbaar met het onder de knie krijgen van een apparaat of benchpress o.i.d.
    En je kan ook nog omvallen in het begin als je het niet goed doet.
    pi_42089499
    Weekje squatrust gehouden, morgen opnieuw beginnen met 4x9x72,5kg. Ik had een foutje gemaakt met die 6 weken; vanaf nu 6 weken loaden, dan 1 week rust en dan (in week 8) nieuwe max testen.

    Leuke motivatie pics:

      zondag 24 september 2006 @ 12:09:40 #48
    153812 Frautie
    Frautilicious
    pi_42089615
    Mogguh

    Waar halen jullie je druivensuiker vandaan? Ik heb gister heel de Appie op zijn kop gezet, nergens druivensuiker te vinden
    Assumption is the mother of all fuck ups
    Everything you do, every single decision you make, either takes you a step closer or a step further away from your goal.
    You either grow or you regress; nothing stands still.
      zondag 24 september 2006 @ 12:14:58 #49
    43792 Miguel
    No Hay Igual!
    pi_42089687
    Dude.. die gast met z'n holle rug op de benchpress
    pi_42089724
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 12:14 schreef Miguel het volgende:
    Dude.. die gast met z'n holle rug op de benchpress
    Dat heet archen.
      zondag 24 september 2006 @ 12:22:25 #51
    43792 Miguel
    No Hay Igual!
    pi_42089811
    En waar zou dat goed voor zijn volgens jou?
      zondag 24 september 2006 @ 12:22:52 #52
    23604 J-Will
    Hou je klep dicht!
    pi_42089818
    Is dat dat verschil tussen BB-bench en PL-bench waarover je het eerst had?
    Anders krèdde een poar patse!
    met dank aan SF
    http://nba-fan.blogspot.com
    pi_42089934
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 12:22 schreef J-Will het volgende:
    Is dat dat verschil tussen BB-bench en PL-bench waarover je het eerst had?
    Ja. Ik heb dit plaatje al eens eerder gepost:


    Is dezelfde gast (MonsterStrength op DBB).

    Miguel, archen maakt de ROM kleiner . icm een benchshirt levert dat in sommmige gevallen een 50% hogere bench op. Natuurlijk alleen nuttig voor PL'ers, maar het ziet er wel ruig uit
      zondag 24 september 2006 @ 12:35:11 #54
    140141 ivosnivo
    ada fare stop stalking me
    pi_42090063
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 09:54 schreef Lanvin het volgende:
    Heb gisteren Tuna With A Twist gekocht, alleen niet goed opgelet. Ik heb de variant met Herbs and Oven Dried Tomato waar maar 13g eiwit in zit, terwijl in normale tonijn een stuk meer zit. Alleen aangezien ik niet zo'n tonijn fan ben, lijkt me dit toch beter. Ben benieuwd vanmiddag

    Maandag begin ik ook met squatten, hoe zwaar raden jullie aan voor iemand die begint (en het dus nog nooit eerder gedaan heeft) Doe wel Leg Pressen endergelijke (70kg) en Leg Extensions (35kg) voor het geval dat er toe doet

    En nog een vraag, heb me vader magere kipfilet mee laten brengen, maar dit is een pakkie met extra omega3 vetten, dit zijn goede vetten voor zover ik weet maar de vraag is, is het ook goed voor de spiergroei?

    Ook vandaag weer eens geprobeert Quakers met water aan te maken maar dat is niet lekker en mag geen melk dus dat is no option
    Probeer eerst maar is met de stang alleen, en ga heel goed op je techniek letten.
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 12:09 schreef Frautie het volgende:
    Mogguh

    Waar halen jullie je druivensuiker vandaan? Ik heb gister heel de Appie op zijn kop gezet, nergens druivensuiker te vinden
    Bij de drogist verkopen ze meestal wel van dextro.
    ada fare stop stalking me
    pi_42090845
    Bij de etos verkopen ze het ook wel of supermarkt. Anders kan je het nog altijd hier bestellen:

    http://www.drogisterij.net/index.php?menuopen=&mode=produktinfo&artnr=4407536&bladeren=14&prodindex=13
    pi_42091019
    Die "Single factor theory", krijg je daar niet enorme spierpijn van?
    Ik ben mezelf in principe, dus ben ik in feite mij.

    Webicon max 100kB, geen 260kB
    pi_42091678
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 13:55 schreef Zebbie het volgende:
    Die "Single factor theory", krijg je daar niet enorme spierpijn van?
    Ja. Geen wonder dat een willekeurige bodybuilder altijd zeurt over spierpijn in z'n benen als ie de volgende dag moet voetballen
    pi_42092143
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 14:28 schreef LedZep het volgende:

    [..]

    Ja. Geen wonder dat een willekeurige bodybuilder altijd zeurt over spierpijn in z'n benen als ie de volgende dag moet voetballen
    Dat verklaart die pijn in m'n armen
    Ik ben mezelf in principe, dus ben ik in feite mij.

    Webicon max 100kB, geen 260kB
    pi_42092571
    Ik heb nooit spierpijn eigenlijk met mn dual factor training, terwijl ik toch bijna tot failure ga
      zondag 24 september 2006 @ 15:22:56 #60
    140141 ivosnivo
    ada fare stop stalking me
    pi_42092691
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 14:28 schreef LedZep het volgende:

    [..]

    Ja. Geen wonder dat een willekeurige bodybuilder altijd zeurt over spierpijn in z'n benen als ie de volgende dag moet voetballen
    Ik heb het zelfs al na 3 setjes squaten of legpressen.
    ada fare stop stalking me
    pi_42095462
    Maar zijn dat ook setjes van 5 reps (=minder spierpijn volgens mij)
    En bovendien kun je ook niet zo intensief gaan als je een halve week geleden nog gesquat hebt, dus weer minder spierpijn.

    Tenminste dat maak ik er dan van
      zondag 24 september 2006 @ 17:50:00 #62
    140141 ivosnivo
    ada fare stop stalking me
    pi_42095629
    Foto van ongeveer 2 maanden geleden.


    De blokjes worden al iets duidelijker
    ada fare stop stalking me
      zondag 24 september 2006 @ 17:56:56 #63
    83139 Alessandro
    Vivere ora dare
    pi_42095809


    Lightweighttttttttt!!!!!!!!!!!
    Geloof in jezus. Dan zal hij je belonen
    pi_42095815
    Lekker trilklauwen heb jij volgens mijn

    No offence, maar ik zie niet echt blokjes eigenlijk..
    Desalniettemin, zou ik willen dat ik zon plat buikje had

    Ik heb overigens gisteren mn bodyfat laten meten in de stad, dr stonden van die lui van feelgoodnutrition ofzo. Was 20,4%
    Maar volgens mij klopt er echt geen bout van die dingen, ik was 2 maanden geleden op de sportschool 20,6 , en sinds dien is er weer wat van af volgens mij. Bovendien schat ik mezelf ook niet zo hoog eigenlijk. Hoewel ik wel en beetje een hangpens heb, maar dat komt ook omdat ik vroeger heel veel bij de heup _hele_ strakke broeken gedragen heb, waardoor er nu echt een bijna haaks afrandje zit.
    pi_42095868
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 17:57 schreef synthesix het volgende:
    Lekker trilklauwen heb jij volgens mijn

    No offence, maar ik zie niet echt blokjes eigenlijk..
    Desalniettemin, zou ik willen dat ik zon plat buikje had

    Ik heb overigens gisteren mn bodyfat laten meten in de stad, dr stonden van die lui van feelgoodnutrition ofzo. Was 20,4%
    Maar volgens mij klopt er echt geen bout van die dingen, ik was 2 maanden geleden op de sportschool 20,6 , en sinds dien is er weer wat van af volgens mij. Bovendien schat ik mezelf ook niet zo hoog eigenlijk. Hoewel ik wel en beetje een hangpens heb, maar dat komt ook omdat ik vroeger heel veel bij de heup _hele_ strakke broeken gedragen heb, waardoor er nu echt een bijna haaks afrandje zit.
    Ja, slappe excuses en geouwehoer hebben we allemaal wel, fatass
      zondag 24 september 2006 @ 18:03:18 #66
    43792 Miguel
    No Hay Igual!
    pi_42095957
    Lol, gewoon zelf zo'n skinfold meter kopen
    Ik zit nu op ong 11%, probeer dus flink te bulken deze winter.
    pi_42095958
    lol .
      zondag 24 september 2006 @ 19:43:09 #68
    76170 Dacide
    www.mixfight.nl
    pi_42097243
    waar zijn die pics gemaakt led?
    pi_42097303
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 19:43 schreef Dacide het volgende:
    waar zijn die pics gemaakt led?
    Waar weet ik niet, maar het was een meet van Team Forza (www.team-forza.com), een powerliftingteam van o.a. een paar gasten die ook op DBB zitten. Hardcore to tha bone .
      zondag 24 september 2006 @ 19:48:48 #70
    76170 Dacide
    www.mixfight.nl
    pi_42097329
    wilde al zeggen.. lijkt me een heerlijke gym om te trainen
    pi_42097353
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 17:59 schreef LedZep het volgende:

    [..]

    Ja, slappe excuses en geouwehoer hebben we allemaal wel, fatass
    HA! Zegt de ecto die geen pics en maten durft te posten
    pi_42097426
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 19:50 schreef synthesix het volgende:

    [..]

    HA! Zegt de ecto die geen pics en maten durft te posten
    Zegt de persoon die een keer of 4 slapper is dan ik, maar ook een keer of 4 dikker, btw, ik heb een tijdje terug een pic gepost, dat jullie alleen op borstbicepsfoto's geilen kan ik niks aan doen . Btw, ik meet mezelf nooit (meer), dus ook daar kan ik weinig aan doen.

    Dikkerdje
      zondag 24 september 2006 @ 19:58:16 #73
    76170 Dacide
    www.mixfight.nl
    pi_42097462
    niet lief led.. ben zelf ook een dikkertje geweest vroeger.. (90kg @ 12 jaar oud)
    pi_42097533
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 19:56 schreef LedZep het volgende:

    [..]

    Zegt de persoon die een keer of 4 slapper is dan ik, maar ook een keer of 4 dikker, btw, ik heb een tijdje terug een pic gepost, dat jullie alleen op borstbicepsfoto's geilen kan ik niks aan doen . Btw, ik meet mezelf nooit (meer), dus ook daar kan ik weinig aan doen.

    Dikkerdje
    Veel stoere praatjes maar weinig daadjes
    pi_42097596
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 19:58 schreef Dacide het volgende:
    niet lief led.. ben zelf ook een dikkertje geweest vroeger.. (90kg @ 12 jaar oud)
    Wtf !

    Ik ben nu 17 en haal de 60kg nog niet eens.
    Ik ben mezelf in principe, dus ben ik in feite mij.

    Webicon max 100kB, geen 260kB
    pi_42097599
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 20:01 schreef McGilles het volgende:

    [..]

    Veel stoere praatjes maar weinig daadjes
    Ik ben hier dan ook om stoer te doen, niet voor de daadkracht en al hélemaal niet om lief te zijn
      zondag 24 september 2006 @ 20:13:58 #77
    76170 Dacide
    www.mixfight.nl
    pi_42097774
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 20:06 schreef Zebbie het volgende:

    [..]

    Wtf !

    Ik ben nu 17 en haal de 60kg nog niet eens.
    ik heb me vergist.. volgend mijn ma woog ik 89kg op mijn 13e

    mja... vet is er nu al behoorlijk vanaf hoor..

    op dit moment weeg ik zo'n 80kg @ 1,85m

    digitale vetmeter geeft aan +/- 10% vet... denk in werkelijkheid dat t zo'n 15% zal zijn..
      Moderator zondag 24 september 2006 @ 20:16:07 #78
    18653 crew  D.
    pi_42097851
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 20:06 schreef Zebbie het volgende:

    [..]

    Wtf !

    Ik ben nu 17 en haal de 60kg nog niet eens.
    maar da's dan ook wel erg weinig

    (tenzij je maar 1.60m bent natuurlijk )
    pi_42097942
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 20:16 schreef D.Rose het volgende:

    [..]

    maar da's dan ook wel erg weinig

    (tenzij je maar 1.60m bent natuurlijk )
    Toen ik begon met "bb" woog ik zo'n 65kg, nu zo'n 45kg zwaarder dus alles is mogelijk!

    btw: Nu ben ik een weekje rust aan het houden + weinig eten, ik geloof niet dat ik echt veel spiermassa zal verliezen op deze manier maar zeker wel m'n buikje Op naar de 85-90cm en dan weer hard aan de slag!
    pi_42098030
    As from now on, you can call me 'Muscles'.
    Overigens kan ik NIET poseren...







    Zie hier voor groter.
    Hardloper.
    IG @webkim
    pi_42098183
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 20:24 schreef Webkim het volgende:
    As from now on, you can call me 'Muscles'.
    Overigens kan ik NIET poseren...

    [afbeelding]

    [afbeelding]

    [afbeelding]

    Zie hier voor groter.
    Jammer van die waas voor je ogen

    Voor de rest:
      Moderator zondag 24 september 2006 @ 20:38:47 #82
    18653 crew  D.
    pi_42098289
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 20:20 schreef McGilles het volgende:

    [..]

    Toen ik begon met "bb" woog ik zo'n 65kg, nu zo'n 45kg zwaarder dus alles is mogelijk!
    Ik zeg dan ook niet dat er geen hoop meer voor 'm is
    pi_42098777
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 19:56 schreef LedZep het volgende:

    [..]

    Zegt de persoon die een keer of 4 slapper is dan ik, maar ook een keer of 4 dikker, btw, ik heb een tijdje terug een pic gepost, dat jullie alleen op borstbicepsfoto's geilen kan ik niks aan doen . Btw, ik meet mezelf nooit (meer), dus ook daar kan ik weinig aan doen.

    Dikkerdje
    Je bent maximaal 2 keer zo sterk. En als ik oook een jaar gebulkt heb, ben ik zeker 1,5 keer zo sterk als dat jij nu bent

    Overigens heb ik wel relatief meer spiermassa dan jij (denk ik)
    pi_42098889
    leddie, wat was die link ook alweer waar jij je chemische structuurformules van vitaminen, mineralen, e.d. haalde? ik ben na een format al m'n favorieten kwijt
    balsporten :r
    pi_42098893
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 20:57 schreef synthesix het volgende:

    [..]

    Je bent maximaal 2 keer zo sterk. En als ik oook een jaar gebulkt heb, ben ik zeker 1,5 keer zo sterk als dat jij nu bent

    Overigens heb ik wel relatief meer spiermassa dan jij (denk ik)
    Zo'n enorm schriel persoontje ben ik nou ook weer niet hoor . Misschien dat McGilles dat nog steeds denkt ofzo.
    pi_42098926
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 21:02 schreef Tommy__ het volgende:
    leddie, wat was die link ook alweer waar jij je chemische structuurformules van vitaminen, mineralen, e.d. haalde? ik ben na een format al m'n favorieten kwijt
    Hier staat het een en ander: http://www.natuurlijkerwijs.com/vitaminen.htm

    Verder helpt google search "structuurformule [insert stofnaam]" ook.
    pi_42099048
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 21:04 schreef LedZep het volgende:

    [..]

    Hier staat het een en ander: http://www.natuurlijkerwijs.com/vitaminen.htm

    Verder helpt google search "structuurformule [insert stofnaam]" ook.
    thx

    man wat haat ik niet te gaan trainen m'n club is pas om 9u open dus kan ik niet 's morgends ff langsgaan ofzo
    balsporten :r
    pi_42099389
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 17:50 schreef ivosnivo het volgende:
    Foto van ongeveer 2 maanden geleden.
    [afbeelding]

    De blokjes worden al iets duidelijker
    niets te zien mate, zouden de mods dan toch actief zijn hier?


    edit:
    balsporten :r
      zondag 24 september 2006 @ 22:04:44 #89
    153812 Frautie
    Frautilicious
    pi_42099897
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 13:47 schreef Semargofni het volgende:
    Bij de etos verkopen ze het ook wel of supermarkt. Anders kan je het nog altijd hier bestellen:

    http://www.drogisterij.net/index.php?menuopen=&mode=produktinfo&artnr=4407536&bladeren=14&prodindex=13
    Ik probeer morgen nog wel een andere supermarkt. Thanks!
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 20:24 schreef Webkim het volgende:
    As from now on, you can call me 'Muscles'.
    Overigens kan ik NIET poseren...

    [afbeelding]

    [afbeelding]

    [afbeelding]

    Zie hier voor groter.
    FF algemene opmerking: Probeer je rug recht te houden als je poseert. Want je maakt volgens mij nu je rug hol en dan krijg je een vertekend beeld.

    Vind 't er op zich netjes uitzien! Je begint al wat aftekening te krijgen.

    Hoe'st met je kont en je benen?
    Assumption is the mother of all fuck ups
    Everything you do, every single decision you make, either takes you a step closer or a step further away from your goal.
    You either grow or you regress; nothing stands still.
      zondag 24 september 2006 @ 23:56:20 #90
    23604 J-Will
    Hou je klep dicht!
    pi_42102029
    Webkim is duidelijk een She-Hulk

    Ik begin echt aan mezelf te zien dat ik wat groter word trouwens. zit nu op 73 kg des ochtends, was een paar maanden terug nog 65 @ 1.80 meter. Op naar de 80 met hulp van grote vriend Halfvolle Melk en dan zakken in vetpercentage met behoud van kracht. DUNKEN GRRRR
    Anders krèdde een poar patse!
    met dank aan SF
    http://nba-fan.blogspot.com
    pi_42104363
    Doe je ook plyometrics ?
      maandag 25 september 2006 @ 09:15:14 #92
    23604 J-Will
    Hou je klep dicht!
    pi_42106722
    nog niet, wil eerst een krachtbasis opbouwen. Vooral mijn squat is nog beneden alle peil.
    Anders krèdde een poar patse!
    met dank aan SF
    http://nba-fan.blogspot.com
      maandag 25 september 2006 @ 09:28:32 #93
    37248 BertV
    Klei indiaan
    pi_42106865
    hm, als iedereen zo verstandig zou trainen op mijn sportschool dan kon ook tenminste op maandagavond RUSTIG BANKDRUKKEN...
    Handgemaakt | Doggerland-overlever
    pi_42107471
    quote:
    Op zondag 24 september 2006 23:56 schreef J-Will het volgende:
    Webkim is duidelijk een She-Hulk


    Wacht jij maar af; dat wórd ik nog wel.
    Hardloper.
    IG @webkim
      maandag 25 september 2006 @ 10:15:33 #95
    153812 Frautie
    Frautilicious
    pi_42107485
    quote:
    Op maandag 25 september 2006 09:28 schreef BertV het volgende:
    hm, als iedereen zo verstandig zou trainen op mijn sportschool dan kon ook tenminste op maandagavond RUSTIG BANKDRUKKEN...
    Maandagavond is algemene bankdrukavond in alle sportscholen volgens mij
    Assumption is the mother of all fuck ups
    Everything you do, every single decision you make, either takes you a step closer or a step further away from your goal.
    You either grow or you regress; nothing stands still.
      maandag 25 september 2006 @ 10:31:25 #96
    23604 J-Will
    Hou je klep dicht!
    pi_42107754
    Ik anders niet hoor. Voor mij straks

    Full Squat
    Dumbell Row
    Shoulder Press

    Wil alle drie lekker zwaar gaan
    Anders krèdde een poar patse!
    met dank aan SF
    http://nba-fan.blogspot.com
      maandag 25 september 2006 @ 10:46:07 #97
    37248 BertV
    Klei indiaan
    pi_42108009
    quote:
    Op maandag 25 september 2006 10:15 schreef Frautie het volgende:

    [..]

    Maandagavond is algemene bankdrukavond in alle sportscholen volgens mij
    Lijkt er wel op. Daarom doe ik altijd benen op maandag.
    Alleen is de sportschool 3 dagen dicht geweest vanwege een nieuw vloer.

    Dan ben ik wel zo breezer om direct borst te trainen.
    Handgemaakt | Doggerland-overlever
      maandag 25 september 2006 @ 11:20:55 #98
    153812 Frautie
    Frautilicious
    pi_42108499
    quote:
    Op maandag 25 september 2006 10:14 schreef Webkim het volgende:
    [afbeelding]

    Wacht jij maar af; dat wórd ik nog wel.
    Als je maar niet groen wordt
    quote:
    Op maandag 25 september 2006 10:46 schreef BertV het volgende:
    Lijkt er wel op. Daarom doe ik altijd benen op maandag.
    Alleen is de sportschool 3 dagen dicht geweest vanwege een nieuw vloer.
    Dan ben ik wel zo breezer om direct borst te trainen.
    Train je ook in het weekend?

    Bij mij staat borst er ook op voor de maandag, maar ik gooi mijn schema iedere 4 weken om....

    Dus over 2 weekjes heb ik er geen last meer van
    Assumption is the mother of all fuck ups
    Everything you do, every single decision you make, either takes you a step closer or a step further away from your goal.
    You either grow or you regress; nothing stands still.
      maandag 25 september 2006 @ 11:36:36 #99
    37248 BertV
    Klei indiaan
    pi_42108755
    quote:
    Op maandag 25 september 2006 11:20 schreef Frautie het volgende:

    [..]

    Train je ook in het weekend?
    Maandagavond, woensdagavond, zaterdagochtend ( )
    Handgemaakt | Doggerland-overlever
      maandag 25 september 2006 @ 12:02:26 #100
    23604 J-Will
    Hou je klep dicht!
    pi_42109135
    Trainen in het weekend is heerlijk. 's Ochtens tenminste is het echt nooit druk. Dan liggen alle beachboys met een baco-kater te kotsen natuurlijk
    Anders krèdde een poar patse!
    met dank aan SF
    http://nba-fan.blogspot.com
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')