Wat een waanzin. Op het moment dat jij met een gat blijft zitten, ga je gebruik maken van de WW (dat is immers een verzekering; een verzekering keert uit op het moment dat het verzekerde feit zich voordoet, gewoon keurig afgesproken, daar betaal je die premie voor). Een dergelijk gat is heel gebruikelijk bij de wat hogere functies: die liggen a) niet voor het oprapen en b) je kunt er meestal niet direct beginnen. Daarnaast: mocht je de aanvraag niet doen, en toch die baan niet krijgen, heb je opeens een enorm probleem.quote:Op donderdag 14 september 2006 23:25 schreef Sjonnjoop het volgende:
[..]
Mm nee hij praat in jouw straatje, als je met een ander baan gaat beginnen weet je dat x weken vantevoren en reserveer je dus wat centjes, gemiddeld werkend persoon heeft sowieso wel wat achter de hand. Als dat allemaal niet lukt is je lifestyle misschien iets te royaal voor je inkomen. In dat geval kun je beter wat bijklussen ipv de uren die je nu in het UWV investeerd.
Dat is toch geen probleem?quote:Op vrijdag 15 september 2006 07:01 schreef Mark het volgende:
Waarom blijft iedereen doorzeiken over die 2 weken WW, terwijl dat het issue niet is?
TS moet solliciteren terwijl hij al aan het werk is, DAT is het issue.
Jawel, maar niet omdat een ongeinformeerde dame van het UWV zegt dat het moetquote:Op vrijdag 15 september 2006 07:04 schreef sig000 het volgende:
[..]
Dat is toch geen probleem?
Vele weknemers solliciteren met een vaste baan om er beter van te worden.![]()
TS wil 2 weken poen en dan moet ie maand solliciteren. Logisch toch.quote:Op vrijdag 15 september 2006 08:39 schreef Berkery het volgende:
[..]
Jawel, maar niet omdat een ongeinformeerde dame van het UWV zegt dat het moet
Nee, TS wil 2 weken poen en moet voor die 2 weken solliciteren, da's logisch.quote:Op vrijdag 15 september 2006 09:03 schreef sig000 het volgende:
TS wil 2 weken poen en dan moet ie maand solliciteren. Logisch toch.![]()
Uitkering gaat per maand en mocht ie ooit de poen krijgen dan moet ie de helft weer terugbetalen .quote:Op vrijdag 15 september 2006 09:08 schreef r_one het volgende:
[..]
Nee, TS wil 2 weken poen en moet voor die 2 weken solliciteren, da's logisch.
Daarna heeft TS een baan, doet geen aanspraak meer op WW maar moet tóch verder solliciteren, da's onlogisch. Toch?!
Neen, want ik heb alleen een uitkering voor die 2 weken gekregen.quote:Op vrijdag 15 september 2006 09:16 schreef sig000 het volgende:
[..]
Uitkering gaat per maand en mocht ie ooit de poen krijgen dan moet ie de helft weer terugbetalen .![]()
Waarom doe je dan zo moeilijk man? 2 weken uitkering is 2 weken solliciteren maar volgens mij snappen die ambtenaren 't zelf niet meer.quote:Op vrijdag 15 september 2006 09:18 schreef peaceman het volgende:
[..]
Neen, want ik heb alleen een uitkering voor die 2 weken gekregen.
Is lezen echt zo moeilijk?
Pffff ik doe niet moeilijk. Als je nou eens goed zou lezen, zou je lezen dat het UWV moeilijk doet, niet ik.quote:Op vrijdag 15 september 2006 09:21 schreef sig000 het volgende:
[..]
Waarom doe je dan zo moeilijk man? 2 weken uitkering is 2 weken solliciteren maar volgens mij snappen die ambtenaren 't zelf niet meer.![]()
[python-modus]You were lucky![/python-modus]quote:Op vrijdag 15 september 2006 09:22 schreef Xcalibur het volgende:
ik ben zelf ooit eens 3 weken werkeloos geweest en net toen ik alles bij het UWV geregeld had kreeg ik een nieuwe baan aangeboden. Kan me niet herinneren dat ik toen gezeik heb gehad met solliciteren nadat ik bij mijn nieuwe baas begonnen was...
Inderdaad, en dat hoeft dus ook niet. Ik zou even bellen met het callcenter en laten terugbellen door de behandelaar van het dossier (dus niet degene die in 1e instantie de telefoon opneemt).quote:Op vrijdag 15 september 2006 09:08 schreef r_one het volgende:
[..]
Nee, TS wil 2 weken poen en moet voor die 2 weken solliciteren, da's logisch.
Daarna heeft TS een baan, doet geen aanspraak meer op WW maar moet tóch verder solliciteren, da's onlogisch. Toch?!
Dat creatieve idee was ook nog helemaal niet voorbijgekomen hier, nee.quote:Op vrijdag 15 september 2006 17:16 schreef klipper het volgende:
Dan schrijf je toch gewoon 4 briefjes, waar je de kopieen van inlevert.
Desnoods verstuur je ze nog echt ook en vermeld dat je niet geinterresseerd ben of ze moeten meer betalen.
Ben jij niet gewoon een kloon van peaceman of zijn "vriendje"?quote:Op vrijdag 15 september 2006 17:26 schreef r_one het volgende:
[..]
Dat creatieve idee was ook nog helemaal niet voorbijgekomen hier, nee.
Next
Nee, te makkelijkquote:Op vrijdag 15 september 2006 17:35 schreef klipper het volgende:
Ben jij niet gewoon een kloon van peaceman of zijn "vriendje"?
Het idee dat WW een 'verzekering' is, waar je premies aan betaalt en waar je geld van uitgekeerd krijgt als je door omstandigheden geen werk hebt is, erm, redelijk modern. Bij het UWV lopen 'WW' en 'bijstand' veel meer door elkaar heen (ook omdat 't twee aanelkaargekoppelde dingen zijn; eerst het een, dan het ander, waarbij de ene een luxere variant is van het ander). In mijn ervaringen bij het UWV werd de WW al veel meer gezien als een 'vangnet' a-la de bijstand, dan als iets waar je automatisch recht op hebt. Zeg maar, zoals airmiles.quote:Op woensdag 13 september 2006 09:28 schreef peaceman het volgende:
ben 2 weken werkeloos geweest en had voor die periode WW aangevraagd. Ik wist toen al dat ik 14 augustus weer zou beginnen met werken en dit had ik die klojo’s ook gelijk verteld om te voorkomen dat men mij langer dan die 2 weken een WW-uitkering zou betalen.
Zo was heet en zo is het nog steeds hoor. Word je werkloos, dan kun je aanspraak op doen op WW. Word je ziek, dan kun je aanspraak doen op de ZW. Idem dito voor de WAO, VUT, ouderdomspensioen, invaliditeitspensioen.quote:Op vrijdag 15 september 2006 17:58 schreef gronk het volgende:
Het idee dat WW een 'verzekering' is, waar je premies aan betaalt en waar je geld van uitgekeerd krijgt als je door omstandigheden geen werk hebt is, erm, redelijk modern.
Dat is wat het UWV uiteraard graag zou willen. Maar niet terecht. Werkloos is werkloos, punt.quote:In mijn ervaringen bij het UWV werd de WW al veel meer gezien als een 'vangnet' a-la de bijstand, dan als iets waar je automatisch recht op hebt.
Nou joh, dan weet jij het beter. Mij ook best. Ondertussen heeft TS nog steeds gezeik met het UWV.quote:Op vrijdag 15 september 2006 18:08 schreef r_one het volgende:
Zo was heet en zo is het nog steeds hoor.
En hoef je nu geen sollicitatiebrieven meer in te leveren dan?quote:Op vrijdag 15 september 2006 18:15 schreef peaceman het volgende:
Toch is dat vreemd hoor Gronk. De WW is er voor overbrugging van een werkloze periode. Ze zouden juist moeten staan te juichen dat ik al wist dat ik weer ging werken.
Zoals jij het stelt is het UWV dus geen dienst voor de burger, maar een noodzakelijk kwaad.
Uit nijd heb ik trouwens gisteren 4 cd's gekocht
quote:UWV verstrekt tijdelijk inkomen bij ziekte, werkloosheid, arbeidsongeschiktheid, maar ook bij verlof in het kader van zwangerschap of pleegzorg. Daarvoor bent u automatisch verzekerd als u in loondienst werkt.
Je begrijpt dat ik hier niet serieus op reageer?quote:Op vrijdag 15 september 2006 18:25 schreef klipper het volgende:
[..]
En hoef je nu geen sollicitatiebrieven meer in te leveren dan?
Dan is dit de gouden tip koop iedere maand 4 cd's![]()
PS koop ze wel uit nijd
Zo heel erg zit je ook niet in geldnood dus.quote:Op vrijdag 15 september 2006 18:15 schreef peaceman het volgende:
Uit nijd heb ik trouwens gisteren 4 cd's gekocht
Alleen al het feit dat je reageert geeft al meer dan genoeg voldoening.quote:Op vrijdag 15 september 2006 18:27 schreef peaceman het volgende:
[..]
Je begrijpt dat ik hier niet serieus op reageer?![]()
Joh, je zit tegen de verkeerde boom te blaffen. Wat mij betreft heb je he-le-maal gelijk. Maar om door 't UWV te worden afgeblaft en dan hier te gaan zitten huilen dat het UWV je geen gelijk geeft blijft wel een typische puberale kneuzenactiequote:Op vrijdag 15 september 2006 18:15 schreef peaceman het volgende:
Toch is dat vreemd hoor Gronk.
Maakt dat wat uit dan?quote:Op vrijdag 15 september 2006 18:30 schreef Biancavia het volgende:
[..]
Zo heel erg zit je ook niet in geldnood dus.
Inderdaad, het gaat om het principe. Ten eerste moet je al allerlei capriolen uithalen om geld terug te krijgen wat je jarenlang ingelegd hebt voor zo'n geval, en vervolgens komen er rare regeltjes op je af die nagenoeg onmogelijk zijn om uit te voeren.quote:Op vrijdag 15 september 2006 18:34 schreef peaceman het volgende:
[..]
Maakt dat wat uit dan?
Gaat het niet om dat je krijgt waar je recht op hebt en dat het UWV belachelijke regeltjes heeft. DAAR gaat het om.
Al heb ik een ton op de bank staan, dan nog zou de kwestie op zichzelf bestaan.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |