quote:Op maandag 23 april 2007 13:10 schreef Moonah het volgende:
Is hier aan meer mensen geadviseerd om eerst met potjes te beginnen?
Onze CB-arts zei dat we eerst met 4maandenpotjes moeten starten, dan 6maandenpotjes en daarna 'mag' ik pas zelf gaan koken. Ik was een beetje verbaasd. Ik heb het maar niet over Rapley gehad!
Op de markt hier kan je ook stukken pompoen kopen. Ik snij het met een scherp mes in blokjes en dan stoom ik het een minuut of 10. Misschien kan het zelfs wel korter. En dan pureren.quote:Op maandag 23 april 2007 10:43 schreef Jarno het volgende:
Is pompoen niet heel lastig schoon te maken? Of valt dat mee?
Ja, dat dus.quote:Op maandag 23 april 2007 13:16 schreef _evenstar_ het volgende:
enige wat ik me in kan denken is dat ze ten eerste rapley methode niet kent
en ze wellicht bedoelt qua structuur opbouw
dus eerst de fijnheid van 4 maanden potjes.. daarna opbouwen to grovere prut van de 6 maanden potjes
quote:Op maandag 23 april 2007 13:10 schreef Moonah het volgende:
Is hier aan meer mensen geadviseerd om eerst met potjes te beginnen?
Onze CB-arts zei dat we eerst met 4maandenpotjes moeten starten, dan 6maandenpotjes en daarna 'mag' ik pas zelf gaan koken. Ik was een beetje verbaasd. Ik heb het maar niet over Rapley gehad!
Misschien doordat die potjes erg streng gecontroleerd worden kwestie van hygiene, vitaminen, en zo.quote:Op maandag 23 april 2007 13:45 schreef Jarno het volgende:
Ik kan het 'advies' van het CB dan ook niet echt plaatsen.
Ik deed dat met een staafmixer, dan werd het meestal wel ultrafijn!quote:Op maandag 23 april 2007 16:33 schreef ik80 het volgende:
Hoe krijgen jullie het eten zo fijn?
hier met de blender is het geen succes, het blijft te grof
Sommige dingen wel. Ik heb net toevallig peultjes fijngemaakt maar dat blijft een beetje grof van structuur. Soms doe ik er een beetje water bij. Dat helpt wel.quote:Op maandag 23 april 2007 16:43 schreef ik80 het volgende:
krijg je het daarmee net zo fijn als die potjes?
Ik heb fruit nooit echt in het voren klaargemaakt, dat deed ik gewoon altijd op de dag zelf.quote:Op vrijdag 27 april 2007 21:00 schreef PM-girl het volgende:
Welke fruitsoorten vinden jullie geschikt om (gepureerd) in te vriezen? En welke groenten? Ik wil dit weekend een voorraadje aan gaan leggen, maar weet niet zo goed welke producten ik het beste daarvoor kan kopen.
Grrr, waarom heb ik dat boek ook niet! (mocht iemand het zien liggen bij de AH.....)quote:Op vrijdag 27 april 2007 22:00 schreef YPPY het volgende:
Wij hebben nu peer, brocolli, bloemkool, appel, wortel en courgette in de vriezer liggen. In opperdepop staat ontzettend veel dat je in kunt vriezen. Wil je een lijstje?
quote:
Fris meloenhapje
1 partje meloen (galia of cantaloupe)
1 banaan
moedermelk (in jouw geval)
Verwijder bij de meloen de zaadjes. Schep het vruchtvlees uit de schil. Pel de banaan en snijd het vruchtvlees in plakjes.
Pureer de meleoen samen met de banaan met een staafmixer of in een keukenmachine tot een gladde puree. Voeg tijdens het pureren eventueel een beetje gekookt water, moedermelk of opvolgmelk tot om het hapje te verdunnen.
! Hoe rijper de meloen, hoe zoeter en lekkerder. Het is soms moeilijk te zien of een meloen al goed rijp is. Als de vrucht een zoete geur heeft en de onderkant van de schil bij indrukken licht meegeeft en zacht aanvoelt, is hij rijp. Bewaar meloenen liever niet in de koelkast (met uitzondering van watermeloen).
Maizena is maiszetmeel, dat is een van de stoffen in een maiskorrel. Polenta is maismeel van de hele korrell, dus dat mag Arwen ook. p_iglet was snellerquote:Op dinsdag 22 mei 2007 18:48 schreef Moonah het volgende:
Oh? Is maizena niet hetzelfde als maismeel?
Maar leuk idee, pannenkoekjes! Kun je ook 'wraps' maken, met gehakt en/of tomaat, of iets anders dat Arwen mag eten.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |