vanaf 4 jaar pas hoorquote:Op dinsdag 5 september 2006 08:58 schreef pberends het volgende:
En de kinderen zitten al op school,
ja hoor, dat mogen ze best als ze dat willenquote:Op dinsdag 5 september 2006 08:58 schreef pberends het volgende:
Wat een baggeridee is dit. De kwaliteit zal compleet verloederen. En de kinderen zitten al op school, moeten die moeders perse 40 uur werken ofzo?
Ik denk niet dat de kwaliteit achteruit gaat. Ik denk wel dat er weer lange wachtlijsten zullen komen.quote:Op dinsdag 5 september 2006 09:05 schreef MouseOver het volgende:
Ik vind het idee op zich wel goed, maar ik denk dat pberends gelijk heeft met z'n opmerking over kwaliteit.
Precies, en door die wachtlijsten weten instellingen en dus ook personeel wel dat ze niet tegen elkaar uitgespeeld kunnen worden. Semi-overheidsmonopolisten tonen aan wat dat haast wetmatig met klantvriendelijkheid en kwaliteit doet.quote:Op dinsdag 5 september 2006 09:10 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Ik denk niet dat de kwaliteit achteruit gaat. Ik denk wel dat er weer lange wachtlijsten zullen komen.
Wat is er mis mee dat de moeder eerst 3 jaar gewoon voor het kind zorgt? Nogal egoistisch en dom om je pasgeboren kind zo uit handen te geven aan onbekenden, terwijl je kind niet eens kan lopen.quote:
Lange wachtlijsten is het 1e gevolg. Daarna gaat de kwaliteit achteruit omdat men de wachtlijsten korter probeert te maken. Vervolgens komt men tot de conclusie dat er geld bij moet om de kwaliteit weer op te krikken. Dat geld is er uiteraard niet en dus besluit men om gratis kinderopvang om te zetten in betaalde kinderopvang. Zo zijn we weer 4 jaar verder.quote:Op dinsdag 5 september 2006 09:10 schreef devlinmr het volgende:
Ik denk niet dat de kwaliteit achteruit gaat. Ik denk wel dat er weer lange wachtlijsten zullen komen.
Waarom niet gewoon alles? Ik zie niet in waarom iemand anders dan de ouders ervoor zou moeten betalen.quote:Op dinsdag 5 september 2006 09:20 schreef moralia het volgende:
Over wachtlijsten gesproken, als de gratis kinderopvang doorgaat vrees ik ook enorme wachttijden voor de kinderdagverblijven. Je moet er nu al vroeg bij zijn voor een plekje maar ik denk dat als je er niet meer voor hoeft te betalen je je kind al moet inschrijven vóór je zwanger bent.
Naar mijn mening hoeft het ook niet gratis te zijn, ik vind dat ouders er best iets voor kunnen betalen.
Eh.. hebben kinderen ook vaders? Misschien? Soms?quote:Op dinsdag 5 september 2006 09:14 schreef pberends het volgende:
[..]
Wat is er mis mee dat de moeder eerst 3 jaar gewoon voor het kind zorgt? Nogal egoistisch en dom om je pasgeboren kind zo uit handen te geven aan onbekenden, terwijl je kind niet eens kan lopen.
Wat is er 'absurd duur' aan, preciesquote:Op dinsdag 5 september 2006 08:33 schreef Ghostbuster het volgende:
En kinderopvang is absurd duur in Nederland.
Voor een beetje werk - hoeft echt niet fulltime te zijn - moet je kind wel kwijt kunnen. Zelfs als je maar 20 uur werkt hebben veel baantjes een rooster wat ervoor zorgt dat het niet te combineren valt met het schoolrooster van kindlief. Tenzij het kind wordt opgevangen. Door een ander.quote:Op dinsdag 5 september 2006 08:58 schreef pberends het volgende:
Wat een baggeridee is dit. De kwaliteit zal compleet verloederen. En de kinderen zitten al op school, moeten die moeders perse 40 uur werken ofzo?
Zoek een partner die genoeg verdient. Mijn hemel. Opvoeden lijkt me geen staatszaak.quote:Op dinsdag 5 september 2006 09:50 schreef TanteKa het volgende:
Er is ooit eens sprake van geweest dat de thuisblijvende ouder betaald zou krijgen voor het verzorgen van de kinderen. Kan het geld niet beter daarin gestopt worden?
Precies, blijkbaar weet de overheid weer beter hoe een kind opgevangen hoort te worden dan de ouders zelf. Het is deze overregulering die de kinderopvang zo schreeuwend duur maakt.quote:Op dinsdag 5 september 2006 09:54 schreef sigme het volgende:
Maar goed. Dat kinderopvang zo duur is, en dat het zo'n gezeik is, komt voornamelijk doordat er vanalles en nog wat aan gekwalificeerd moet zijn.
Iedereen mag kinderen krijgen en opvoeden en in eigen huis een omgeving naar keuze bieden - maar zodra iemand kinderen 'opvangt' moet er gediplomeerd zijn, aan voorschriften voldaan worden etc etc etc.
En vervolgens moeten de ouders gecompenseerd worden voor de kosten die daarmee gepaard gaan?
Dat de overheid wil dat mensen zich makkelijker opvang kunnen veroorloven zou natuurlijk ook bereikt kunnen worden door de eisen aan die opvang aan de ouders over te laten..
Dat was dan ook het beste punt van die kinderopvang die scholen verplicht moeten gaan aanbieden - voor één keer was niet ingevuld hoe en wat. Dat moesten ouders & school maar zelf uitzoeken.quote:Op dinsdag 5 september 2006 09:56 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Precies, blijkbaar weet de overheid weer beter hoe een kind opgevangen hoort te worden dan de ouders zelf. Het is deze overregulering die de kinderopvang zo schreeuwend duur maakt.
^^quote:Op dinsdag 5 september 2006 08:26 schreef Dwersdriever het volgende:De hoge kosten zijn vooral het gevolg van de enorm strenge regels die de overheid in Nederland aan kinderopvang stelt en de hoge kosten van arbeid in ons land.
^^quote:Op dinsdag 5 september 2006 08:26 schreef Dwersdriever het volgende:
Is het zo raar om te denken dat ouders zelf kiezen voor het nemen van kinderen en daar dan ook (deels) de gevolgen van moeten voelen? Ook in hun portemonnee?
I don't care, kinderopvang is overrated. Gaan ze maar minder werken ofzo.quote:Op dinsdag 5 september 2006 09:43 schreef sigme het volgende:
[..]
Eh.. hebben kinderen ook vaders? Misschien? Soms?
Hebben ze bij de kinderopvang één begeleid(st)er per kind?quote:Op dinsdag 5 september 2006 09:44 schreef Verbal het volgende:
[..]
Wat is er 'absurd duur' aan, precies
Mensen betalen meer per uur voor de monteur van hun auto
Retorische vraag. What's your point?quote:Op dinsdag 5 september 2006 11:41 schreef Monolith het volgende:
[..]
Hebben ze bij de kinderopvang één begeleid(st)er per kind?
Het is logisch dat een uur je auto laten verzorgen duurder is dan een uur je kind laten verzorgen.quote:Op dinsdag 5 september 2006 11:54 schreef Verbal het volgende:
[..]
Retorische vraag. What's your point?
V.
Prima, blijven pa en ma lekker thuis om voor het kroost te zorgen en wordt er dus minder gewerkt, minder belasting afgedragen, zal de belasting voor werkend Nederland omhoog moeten en betaal je alsnog de rekening.quote:Op dinsdag 5 september 2006 11:41 schreef dVTB het volgende:
Ik ben er echt op tegen. Mensen die besluiten om kinderen te nemen/krijgen, moeten ook hun verantwoordelijkheid nemen. Ik ben er fel op tegen dat DERDEN het leeuwendeel van de opvoeding van kinderen moeten uitvoeren, omdat pa en ma zonodig allebei volop moeten doorwerken. Ik *snap* trouwens wel dat pa en ma dat moeten, want ze moeten hun veel te hoge hypotheek betalen. Doordat alle ouders volop blijven werken, in plaats van zich met de opvoeding van hun kinderen bezig te houden, komen afgestudeerden steeds moeilijker aan een baan. En dan heb ik het nog helemaal niet over de gevolgen van de opvoeding die de kinderen krijgen. Dat zie ik hopeloos uit de klauwen lopen.
Afschaffen van de HRA maakt huizen echt niet goedkoper, je maandlasten zullen immers gelijk blijven (Huizenprijzen dalen misschien, maar je lagere hypotheek kost je wel meer omdat je de rente niet meer kunt aftrekken)quote:In plaats van symptoombestrijding (ouders kunnen kinderopvang en werk niet combineren), moet je oorzaken bestrijden. Je moet de noodzaak wegnemen voor ouders om allebei fulltime te werken. Er moet dus iets worden gedaan aan de veel te hoge huizenprijze, die in Nederland veel hoger liggen dan in bijvoorbeeld België en Duitsland. Ik ben daarom dus voorstander van stapsgewijze afschaffing van de HRA én van eventuele maatregelen om starters op de woningmarkt voort te helpen.
Waarom alleen het brood en de wasverzachter?? Ik pleit voor gratis supermarkten. Het is toch werkelijk schandalig dat die smerige kapitalisten geld verdienen met zoiets noodzakelijks als levensmiddelen.quote:Op dinsdag 5 september 2006 11:29 schreef McCarthy het volgende:
Als de overheid toch bezig is. Maak ook even de MP3 spelers gratis. De vliegreizen. De benzine. De wasverzachter. Het brood in de supermarkt. En uiteraad ook de copmuter en het mobieltje. Handig zo'n overheid, wat zouden we zonder moeten.
Vliegreizen zijn al bijna gratis, op kerosine zitten nog steeds geen accijnzen.quote:Op dinsdag 5 september 2006 11:29 schreef McCarthy het volgende:
Als de overheid toch bezig is. Maak ook even de MP3 spelers gratis. De vliegreizen. De benzine. De wasverzachter. Het brood in de supermarkt. En uiteraad ook de copmuter en het mobieltje. Handig zo'n overheid, wat zouden we zonder moeten.
Vergis je niet, HenriO, de overheid heeft wettelijk de bevoegdheid de levensmiddelendistributie over te nemen.quote:Op dinsdag 5 september 2006 12:04 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Waarom alleen het brood en de wasverzachter?? Ik pleit voor gratis supermarkten. Het is toch werkelijk schandalig dat die smerige kapitalisten geld verdienen met zoiets noodzakelijks als levensmiddelen.
Waarom verbaast me dat niets? Heeft de overheid érgens niét de bevoegdheid over?quote:Op dinsdag 5 september 2006 12:10 schreef sigme het volgende:
Vergis je niet, HenriO, de overheid heeft wettelijk de bevoegdheid de levensmiddelendistributie over te nemen.
Ik zeg niet dat pa en ma volledig thuis moeten blijven. Ze mogen best wel blijven werken, als ze maar worden gestimuleerd om ZELF de opvang te regelen. Er is nog voldoende werkloosheid in ons land. Mensen die nu niks doen, niks bijdragen, maar aan de bak kunnen komen als niet alle banen door werkende ouders bezet worden gehouden. Juist nu is het belangrijk om jongeren zo veel mogelijk aan een baan te helpen. Over 10 jaar is dat al een stuk moeilijker. Steek het extra geld voor kinderopvang daarom liever in omscholing van werklozen.quote:Op dinsdag 5 september 2006 12:03 schreef Vhiper het volgende:
Verder is meer werken juist van essentieel belang omdat we met de aankomende vergrijzing op een krappe arbeidsmarkt aan de aanbodkant afstevenen.
Als vliegreizen ooit gratis worden dan hebben we dat te danken aan de vrije markt, niet aan de overheid.quote:Op dinsdag 5 september 2006 12:08 schreef Basp1 het volgende:
Vliegreizen zijn al bijna gratis, op kerosine zitten nog steeds geen accijnzen.![]()
Ach, het heeft zo z'n voordelen de distributie van primaire levensbehoeften als levensmiddelen bij de overheid te hebben liggen in crisissituaties...Het heeft zo'n 60 jaar geleden vele mensen van de hongersdood geredquote:Op dinsdag 5 september 2006 12:12 schreef HenriOsewoudt het volgende:
Waarom verbaast me dat niets? Heeft de overheid érgens niét de bevoegdheid over?
Nog niet om religieuze levensovertuiging in te vullen. Maar daar wordt aan gewerkt..quote:Op dinsdag 5 september 2006 12:12 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Waarom verbaast me dat niets? Heeft de overheid érgens niét de bevoegdheid over?
Er is iets mis met 'meer mensen aan het werk willen'. Dat is als de een wil dat de ander werkt..quote:Op dinsdag 5 september 2006 12:16 schreef Vhiper het volgende:
Sommige zaken zijn nu eenmaal beter collectief te regelen, kinderopvang is er daar zeker een van als je meer mensen aan het werk wilt.
quote:Op dinsdag 5 september 2006 12:24 schreef sigme het volgende:
Er is iets mis met 'meer mensen aan het werk willen'. Dat is als de een wil dat de ander werkt..
Aan de werkgevers hoef je het niet over te laten, dat laat de huidige regeling wel zien, waarin werkgevers vrij zijn om bij te dragen en het dus massaal laten afweten. Wie moet het dan doen? De individuele werknemer zelf? Dan is het niet collectief meer he?quote:Kinderopvang is goed collectief te regelen, omdat kinderen goed collectief op te vangen zijn. Maar er is geen enkele noodzaak om dat vanuit de staat te regelen. Dat is niet hetzelfde.
Verwacht je dat ik me nu aangesproken voelquote:Op dinsdag 5 september 2006 12:34 schreef Vhiper het volgende:
Ik sta er eigelijk van te kijken dat rechts Fok hier zoveel commentaar op heeft...Jullie willen toch zo graag dat mensen meer gaan werken?![]()
Eh.. de werknemers? Collectief? Dat is een collectief - een werkgever niet.quote:[..]
Aan de werkgevers hoef je het niet over te laten, dat laat de huidige regeling wel zien, waarin werkgevers vrij zijn om bij te dragen en het dus massaal laten afweten. Wie moet het dan doen? De individuele werknemer zelf? Dan is het niet collectief meer he?
De overheid het doen? Niks niet - de overheid stelt verplicht. Als ze het nog gaan doen ook wordt het inderdaad nóg erger.quote:Nee, laat de overheid het maar doen, zowel de VVD als de linkse partijen zijn voor, dus waarom niet? Het CDA is alleen maar tegen omdat het geen recht doet aan hun traditionele blik op het gezin. (Raar trouwens, want ze willen wel meer mensen aan het werk)
Laat die kinderverzorgers dan in de garage gaan werkenquote:Op dinsdag 5 september 2006 12:01 schreef sigme het volgende:
[..]
Het is logisch dat een uur je auto laten verzorgen duurder is dan een uur je kind laten verzorgen.
Om een auto te verzorgen is meer opleiding nodig dan om een kind te verzorgen.
Een autoverzorger kan maar één auto tegelijk verzorgen, een kinderverzorger wel een stuk of tien.
Dat diploma is nodig omdat het verplicht gesteld is. Als je voor kinderopvang zo'n diploma nodig had, volgden ouders wel zo'n cursus..quote:Op dinsdag 5 september 2006 12:43 schreef Dwersdriever het volgende:
Maar even serieus. Om in een kinderdagverblijf voor kinderen te mogen zorgen is volgens mij een diploma SPW-3 nodig. Om aan een auto te mogen sleutelen heb je volgens mij alleen klanten nodig die jouw auto bij jou in onderhoud willen geven. Jouw punt over 'meer opleiding' klopt denk ik niet.
Ik zie de overheid er heel goed voor aan het desondanks toch te proberen. Over tien jaar hebben we dan een parlementaire enquete naar de miljarden die zijn weggegooid.quote:Op dinsdag 5 september 2006 12:42 schreef Mwanatabu het volgende:
Gratis kinderopvang is niet te realiseren. Zelfs in Zweden hebben ze dat niet, en daar hebben ze al heel veel zitten wikken en wegen met prijs/kwaliteit.
Gewoon verkiezingsbla dus.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |