Dat is inderdaad bij de goedkope, die rand is VERSCHRIKKELIJK, ik heb na 5 minuten een blaar tussen duim en wijsvinger, op de rug van mijn hand.quote:Op vrijdag 18 augustus 2006 10:08 schreef sanger het volgende:
En over die B&D?? Is dat de nieuwste serie? Ik hoor mensen klagen over de plastic rand aan de achterkant.
quote:Op vrijdag 18 augustus 2006 10:30 schreef Marsepein het volgende:
[..]
Dat is inderdaad bij de goedkope, die rand is VERSCHRIKKELIJK, ik heb na 5 minuten een blaar tussen duim en wijsvinger, op de rug van mijn hand.
Die duurdere en oudere, is niet meer leverbaar is veeeeel prettiger. Ik zal het type eens opzoeken.
Elke keer als ik hem pak dan denk ik: "Hoppa, weer een blaar." Maar even fatsoenlijk een tapeje erop plakken of het stanleymes ter hand nemen .... nee, dat doet deze klussert niet. Het is dus ook een beetje eigen schuldquote:
Maar op zich is het belachelijk dat je zulke "kunstgrepen" moet uithalen voor je dat ding kunt gebruiken.quote:Op vrijdag 18 augustus 2006 12:01 schreef Marsepein het volgende:
[..]
Elke keer als ik hem pak dan denk ik: "Hoppa, weer een blaar." Maar even fatsoenlijk een tapeje erop plakken of het stanleymes ter hand nemen .... nee, dat doet deze klussert niet. Het is dus ook een beetje eigen schuld![]()
Heel erg 'mee eens' roept! Twee bestellingen gedaan, alle twee prompt op tijd geleverd en prima verpakt. En, niet onbelangrijk, ze zijn prettig goedkoopquote:
Een slang op haspel hebben wij al en dat is inderdaad wel een vereistequote:Op maandag 12 maart 2007 19:48 schreef tnimble het volgende:
Dutack is erg goed en zou ik verkizen boven de Spero. Als je zowel hout witl kunnen nagelen als b.v. bekleding of gipsplaten of andere hele dunne platmaterialen kun je het beste een combi apparaat nemen. Zelf heb ik ook een combi tacker en ben ik zeer tevreden over. Die van mij is van Union die is vrijwel identiek als de Dutack combi.
De nagels heb ik in gold uitvoering ook van union. Deze hebben een hars coating die tijdens het inslaan zacht wordt en de nagel smeert zodat hij heel spoepel er in gaat. Daarna wordt deze weer hard en geeft de nagel meer grip.
Voor de lsang kun je beter te lang hebben dan te kort. Slgan op haspel is zeer handig ook al is dat wat duurder. Ik heb er spijt van dat ik zonder haspel heb genomen. Zodra ik daar een aanbieding of actie voor zie koop ik er een op haspel.
Het nadeel van stofzuigerzakken is dat ze met puin zuigen snel vol zitten omdat de porieen van de zak snel dicht raken.quote:Op zaterdag 2 juni 2007 18:14 schreef sanger het volgende:
Gezien ik er bouwpuin mee wil gaan zuigen, is het dan verstandig om er 1 te nemen waar stofzakken ingaan? Of juist niet?
Believe me dat is handigquote:Op zondag 3 juni 2007 16:15 schreef Gurb het volgende:
Wat misschien ook wel makkelijk is om naar te kijken, is of ze zo'n extra stopcontact erop hebben zitten voor je elektrische apparatuur. Dan stop je je boormachine of cirkelzaag in dat stopcontact, en zodra je je boormachine aanzet, gaat ook de stofzuiger zuigen.
Ikzelf heb geen stofzuiger, en heb ook niet met zo'n inschakelcontact gewerkt, maar in theorie lijkt het me erg handig
moauwquote:Op zondag 3 juni 2007 18:36 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Believe me dat is handig![]()
Met een sleuvenfrees of dozenboor is het erg makkelijk dat dat automatisch gaat![]()
Goede tip van de onderdrukquote:Op donderdag 14 juni 2007 16:51 schreef tnimble het volgende:
Kijk vooral naar het aantal m3 per uur en de onderdruk en niet naar het vermogen dat zegt niets. Een aparaat van 800W kan veel meer vermogen geven als een van 2000W als het ontwerp beter is die van 2000W maakt dan vooral warmte en geluid.
Let er ook op waar je het voor wilt gebruiken hoe fijner deeltjes zijn hoe meer lucht verplaatsing je nodig hebt (m3/h) om ze op te kunnen tillen.
Denk het wel gezien de leveringsomvang van de bosch.quote:Op donderdag 14 juni 2007 18:34 schreef sanger het volgende:
De m3 is gelijk. In osch om 190 voor de Nilfisk. In mBar wel te verstaan.
Ik kan over de Bosch alleen niet vinden of hij stofzakken gebruikt...
Das wel een leuke tip indd Tnimble. Dat is best een goed plan voor als je bouwpuin wilt opzuigen.quote:Op donderdag 14 juni 2007 20:39 schreef tnimble het volgende:
De Bosch gebruikt ook zakken. Wat heel erg handig is om minder zakken nodig te hebben en langer je filter schoon te houden: Neem iets van een kunstofvat met een goed vastzetbaar deksel. Monteer in de deksel wat tochstrip zodat hij luchtdicht word.t Boor 2 gaten in de desksel waar je slang in past. Snij je slang in 2 stukken of koop er een korte bij. Steek in beide gaten een slagn en kit deze af. Maak binnen in de deskel tussen de 2 gaen een scheidingswandje van een plaatje MDF bijna even breeds als het vat en ongeveer 1/3 van de hoogte van het vat. Alleen het hele fijna stof komt nu nog in de zuiger terug waardoor je zakken langer mee gaan, filter schoner blijft en je meer zuigkracht houdt.
Waar je ook nog op moet letten in het oppervlak van de filters. Hoe groter hoe beter. Een stofzuiger met een klein filter verliest al na een paar minuten zuigen zijn zuigkracht.
Stom van me inderdaadquote:Op donderdag 14 juni 2007 20:01 schreef klipper het volgende:
[..]
Denk het wel gezien de leveringsomvang van de bosch.
Leveromvang:
• Slang 2 m, Ø 35 mm
• 2 zuigbuizen telkens 0,5 m
• Spleetmondstuk 21 cm
• Zuigmond voor grof vuil
• Universele zuigmond met drie insteekstukken
• Papieren filterzak
• Continu filter van textiel
Dat van dat mondkapje wist ik dus nietquote:Op vrijdag 15 juni 2007 09:00 schreef tnimble het volgende:
Heb ook even voor je rond gekeken. Van beide machies staat het filter oppervlak niet gespecificeerd. Wel dat beide machines filteren door de zak en een grosfilter. Dus bij bijde machine seen mondkapje dragen tijdens het zuigen en zo'n 10 minuten tot na het zuigen. In deze klasse is de Nilfisk denk ik ook een betere keuze. De bosch heeft 2 liter meer inhoud en dus een ies grotere zak dus iets meer filteroppervlak. Maar dat is niet zo heel erg veel meer dat dat een wereld van berschil maakt.
Nu je het zegt klinkt het wel logisch, ware het niet dat ik juist dacht dat de stofzuiger het stof opzuigt en vervolgens opslaat. Maar nooit gedacht aan de luchtuitlaat.quote:Op vrijdag 15 juni 2007 15:34 schreef tnimble het volgende:
Bij schuren, zagen, fezen, slijpen en hakken komt er stof vrij. Hier doe je een kapje voor om het niet in te ademen. Vervolgens pak je een stofzuiger die via de luchtuitlaat al het fijne stof met grote kracht de lucht in blaast. Wanneer adem je het meeste stof in?
Aflopend in volgorde van verspreiding van srof
1) de stofzuiger
2) de frees
3) de slijper
4) schuren
5) de zaag
6) het hakken
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |