De betreffende vorm van profilering selecteert dus niet alleen op uiterlijk, maar dat is een van meerdere factoren. De rest van je argumenten zijn voor mij gewoon weer politieke correctheid. Er is geen garantie dat alle gevaren zich binnen het profiel bevinden, laat staan dat iedereen die aan het profiel voldoet gevaarlijk is. Echter wijzen de feiten er wel degelijk op de risico's aanzienlijk anders liggen. Als ik aan het profiel voldeed zou ik ook niet moeilijk doen over een kleine extra moeite, ik weet dat het nuttig is en gebasseerd op overtuigende cijfers.quote:Op woensdag 16 augustus 2006 19:16 schreef D1 het volgende:
[..]
Alsof zeggen dat dit wellicht niet de beste oplossing is gelijk staat aan het negeren van een probleem. Over je kop in het zand steken gesproken. Terrorisme moet keihard worden aangepakt en daarbij moeten alle legitieme middelen overwogen worden. Alleen het selecteren van een bepaalde groep puur gebaseerd op uiterlijk en die aan andere regels onderwerpen dan de algehele norm, dat is een middel die heel makkelijk het verkeerde effect kan hebben.
Daar kan ik geen zinnige oplossing voor geven. Nogmaals, hoewel het zeker mogelijk is dat maatregelen als deze het probleem verergeren, kunnen we de feiten niet gewoon negeren.quote:Hoe kan jij uberhaupt straks nog verwachten dat Moslims invloed hebben op radicale jongeren, als de rest van het land ze al heeft opgegeven? Wat hebben ze dan nog te verliezen?
Dat is toch helemaal geen extra risico? Het gevaar dat er aanslagen worden gepleegd is er nu ook al en vandaar dat men in de hoek waar het het meest voorkomt het meeste kijkt.quote:Op woensdag 16 augustus 2006 19:22 schreef Black_Tulip het volgende:
[..]
Ik ging wel in op wat je zei:
[..]
Ga je nu nog even in op de rest van mijn post?
quote:Op woensdag 16 augustus 2006 19:26 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
De betreffende vorm van profilering selecteert dus niet alleen op uiterlijk, maar dat is een van meerdere factoren. De rest van je argumenten zijn voor mij gewoon weer politieke correctheid. Er is geen garantie dat alle gevaren zich binnen het profiel bevinden, laat staan dat iedereen die aan het profiel voldoet gevaarlijk is. Echter wijzen de feiten er wel degelijk op de risico's aanzienlijk anders liggen. Als ik aan het profiel voldeed zou ik ook niet moeilijk doen over een kleine extra moeite, ik weet dat het nuttig is en gebasseerd op overtuigende cijfers.
Nogmaals, er is een verschil tussen twijfelen over de juistheid van deze maatregel en het probleem negeren.quote:Daar kan ik geen zinnige oplossing voor geven. Nogmaals, hoewel het zeker mogelijk is dat maatregelen als deze het probleem verergeren, kunnen we de feiten niet gewoon negeren.
wilde blik in de ogen, neiging tot aggresiviteit.quote:Op woensdag 16 augustus 2006 19:54 schreef moussie het volgende:
uhm .. zomaar een vraagje .. hoe wil je eigenlijk zien of iemand een moslim is ?
quote:Op woensdag 16 augustus 2006 19:56 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
wilde blik in de ogen, neiging tot aggresiviteit.
Ze rennen hysterisch weg als je met een varken aan komt lopen.quote:Op woensdag 16 augustus 2006 19:54 schreef moussie het volgende:
uhm .. zomaar een vraagje .. hoe wil je eigenlijk zien of iemand een moslim is ?
Gewoon Iksree neerzetten als bewaker, die ziet zo hoe een moslim eruit zietquote:Op woensdag 16 augustus 2006 19:54 schreef moussie het volgende:
uhm .. zomaar een vraagje .. hoe wil je eigenlijk zien of iemand een moslim is ?
Natuurlijk loop je een risico als de hoek waar het het meest voorkomt plotseling verandert. Dan krijg je namelijk te maken met aanslagen uit onverwachte hoek.quote:Op woensdag 16 augustus 2006 19:30 schreef -IksRee- het volgende:
Dat is toch helemaal geen extra risico? Het gevaar dat er aanslagen worden gepleegd is er nu ook al en vandaar dat men in de hoek waar het het meest voorkomt het meeste kijkt.
Zonder te geinen is hetzelfde mechanisme inderdaad ook van toepassing op drugstransport, in feite op de meeste, zo niet alle vormen van criminaliteit. Als er teveel aandacht wordt gevestigd op een bepaalde groep, loop je kans verrast te worden door een andere groep die dezelfde misdaad pleegt en ermee weg komt, omdat je het niet in de gaten had. Dat is een groot nadeel van generaliseren waar je in feite niet zo heel veel aan kunt doen. Dat neemt echter niet weg dat er ook heel veel minder intelligente mensen zijn die het mechanisme niet door hebben en hoewel ze beantwoorden aan het stereotype toch een misdaad begaan en gesnapt worden, omdat er vooral wordt gelet op dat stereotype.quote:Trouwens, vroeger werden ik en mn vrienden ook eruit gepikt als we de Franse grens passeerden als zijnde de risicogroep (NL kenteken, stelletje jonge gasten) en dan werd de auto ook helemaal uitgekleed terwijl het Britse gezinnetje gewoon door mocht rijden. Ook dat is logisch omdat wij uiteraard onderdeel waren vd risicogroep. Maar dat vindt je dan ook weer heel anders zeker? Dan wordt het risico gecreerd dat de gezinnetjes geworven worden voor drugstransporten dus moet men vooral niet extra op de risicogroep letten?
Bespaar je de moeite. Dit is wat ons #663300-hemdje leest bij wat een moslim schrijft:quote:Op woensdag 16 augustus 2006 18:49 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat is wel wat er vaak gezegd en bedoeld wordt, maar dat weiger jij vaak in te zien. Omdat dan de basis van je moslimhaat vervalt.
quote:Dat *ruis* wat er *ruis* gezegd en *ruis* , maar dat *ruis* jij vaak *ruis* zien. Omdat *ruis* basis van *ruis* vervalt.
het treurige is dat dat eigenlijk op hetzelfde neerkomt als de moslimfundamentalist (of de geitenwollen sok) verweten wordt .. niet verder kijken dan je neus lang is, alleen maar datgene zien wat je eigen ideeën bevestigd en de rest negerenquote:Op woensdag 16 augustus 2006 20:32 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
Bespaar je de moeite. Dit is wat ons #663300-hemdje leest bij wat een moslim schrijft:
[..]
Inderdaad. Het lijkt wel evolutie, volkerenmoord en brand schreeuwen over de leeseigenaardigheden van een ander.quote:Op woensdag 16 augustus 2006 21:28 schreef moussie het volgende:
alleen maar datgene zien wat je eigen ideeën bevestigd en de rest negeren
ghehe .. yup, de "lagere" instincten in ieder mens, de haast ziekelijke behoefte om "beter" te zijn dan de ander .. het blijft maar de kop opsteken zelfs al doe je nog zo hard je bestquote:Op woensdag 16 augustus 2006 21:47 schreef Apropos het volgende:
Inderdaad. Het lijkt wel evolutie, volkerenmoord en brand schreeuwen over de leeseigenaardigheden van een ander.
Waarom verbaast het mij niets dat jij je geestesverwanten weer steunt in deze? Je reageren als een dolle stier op een rood doek op mijn reacties wordt voorspelbaar.quote:
Is dat een retorische vraag?quote:Op woensdag 16 augustus 2006 22:11 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
Waarom verbaast het mij niets dat jij je geestesverwanten weer steunt in deze?
Da's een tautologie. En nog een slechte ook, want stieren zijn kleurenblind. Wat het misschien weer Freudiaans maakt, maar dat weet ik niet.quote:Je reageren als een dolle stier op een rood doek op mijn reacties wordt voorspelbaar.![]()
Daar heeft ie wel vaker last van, koeien uit een geheel andere sloot halen omdat de discussie hem niet zint.quote:Op woensdag 16 augustus 2006 22:11 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
Waarom verbaast het mij niets dat jij je geestesverwanten weer steunt in deze? Je reageren als een dolle stier op een rood doek op mijn reacties wordt voorspelbaar.![]()
quote:Op woensdag 16 augustus 2006 00:35 schreef A_L_N_F het volgende:
woei, hier zal vast wel weer flink veel discriminatie geroep voortbrengen.
maar ja, het is ook discriminerend om alleen westerse doelen aan te vallen.
Teeeering, Meki maakt een goed puntquote:Op donderdag 17 augustus 2006 00:35 schreef Meki het volgende:
[..]
CASABLANCA INSTANBOEL SHARM AL SHEIKH RIYAAD ETC. vergeten
Een efficiëntere controlemethode die meer pragmatisch is.quote:Op woensdag 16 augustus 2006 11:33 schreef moussie het volgende:
[..]
[quote]tja, en wat denk je dat er dan gebeurd
Terroristen worden inventiever, maar de westerse technologie staat ondertussen ook niet stil.quote:hetzelfde als er nu geregeld lijkt te gebeuren bij de drugssmokkel, dat je het verstopt in de bagage van iemand die waarschijnlijk niet/minder gecontroleerd wordt ?
Een efficiëntere beveiliging, hoewel erkend moet worden dat 100 % garantie nooit gegarandeerd kan worden, is in mijn optiek, meerdere 'sporen'.quote:de enige oplossing lijkt mij dat je mensen en bagage apart vervoert .. of de vliegtuigen anders construeerd, een vrachtruim met schokdempende compartimenten bvb, dat als er iets ontploft het beperkt blijft tot dat ene kleine gedeelte en een ontploffing weinig meer effect zou hebben dan bvb het vliegen door een paar luchtzakken
Typisch, bij de een mislukt beeldspraak met stieren en bij de ander beeldspraak met koeien.quote:Op woensdag 16 augustus 2006 22:59 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Daar heeft ie wel vaker last van, koeien uit een geheel andere sloot halen omdat de discussie hem niet zint.
Het zou JOU sieren als je het wat meer over de inhoud en wat minder over de vorm zou hebben.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 01:28 schreef Apropos het volgende:
[..]
Typisch, bij de een mislukt beeldspraak met stieren en bij de ander beeldspraak met koeien.
Verder zou het je sieren als je, eindelijk, eens je verzet tegen hypocrisie, en wat al niet, staakte; want werkelijk waar, al gaat X-Ray te kort door de bocht, hij is een genade vergeleken met Kirmizi, die de meest basale noties van rationaliteit in de wind slaat.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |