Renner vraagt aan ploegleider Dekker wat ie moet doen.quote:
Ik vond hem lachenquote:Op maandag 7 augustus 2006 18:04 schreef tong80 het volgende:
[..]
Renner vraagt aan ploegleider Dekker wat ie moet doen.
'Je je je je je moet eh je moet mee in de aan aan aanval, maar dan wel wel wel onmid mid middelijk.'
Renner :
'Kut ze hebben inmiddels al een minuut voorsprong.'
Het is de wielerklassieker onder de rondjes om de kerkquote:Op maandag 7 augustus 2006 18:39 schreef icebliss het volgende:
Acht van Chaam een belangrijke overwinning?
Mwoah![]()
En dan zeggen ze dat Wuyts te enthousiast doet over Boonenquote:Op maandag 7 augustus 2006 20:54 schreef Ambrosius het volgende:
Nu wat beelden op Ned. 2.
Niet doen Tong, nu moet ik om je lachenquote:Op maandag 7 augustus 2006 18:04 schreef tong80 het volgende:
[..]
Renner vraagt aan ploegleider Dekker wat ie moet doen.
'Je je je je je moet eh je moet mee in de aan aan aanval, maar dan wel wel wel onmid mid middelijk.'
Renner :
'Kut ze hebben inmiddels al een minuut voorsprong.'
quote:Op maandag 7 augustus 2006 21:13 schreef maril het volgende:
Zijn website
Afscheid.
7 Augustus 2006
Beste fans, Op 4 juli, tijdens de 3e etappe van de Tour de France, heb ik mijn laatste officiële wedstrijd gereden van mijn professionele. Morgen tijdens de Gouden Pijl rijd ik voor de laatste keer in Nederland. Op 4 november doe ik voor de laatste keer op Curaçao een rugnummer op. Dit was natuurlijk niet de bedoeling, maar de val in de buurt van Verviers heeft er voor gezorgd dat dit gebeurd. De val heeft een enorme impact gehad op mij. Dit heeft er voor gezorgd dat ik niet meer de vechtlust en motivatie heb om me conditioneel terug te vechten. Ook de angst om nog een keer te vallen speelt daar een rol in natuurlijk. Ook speelt mee dat ik de tijd te kort acht om op het allerhoogste niveau afscheid te nemen. Kortom, de timing van de val was niet geweldig. Of had ik gewoon om dat gat heen moeten rijden en niet moeten vallen? Dat zouden de enige twee verwijten kunnen zijn die ik mezelf zou kunnen maken. Dat doe ik echter niet. 4 juli is gebeurd, en de gevolgen zijn lastig. Nu ik die beslissing genomen heb, kan ik er goed mee leven. Ook omdat ik alvast met mijn nieuwe job kan beginnen. Ploegleider. Alvast rondkijken,mee lopen en ervaring opdoen. Zo besteed ik mijn tijd nuttig de komende maanden.
Met sportieve groeten, Erik Dekker.
Dat is toch prachtig? Damn, wat een mooie beelden. Hopelijk komt er ooit een dvd uit met alle laatste 10 kilometers van wedstrijden die hij wonquote:Op maandag 7 augustus 2006 20:58 schreef SaintOfKillers het volgende:
[..]
En dan zeggen ze dat Wuyts te enthousiast doet over Boonen.
quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 01:02 schreef Ambrosius het volgende:
Olympisch zilver mag ook er ook wel tussen vind ik.
Prachtige fotoquote:Op dinsdag 8 augustus 2006 00:54 schreef ScottTracy het volgende:
En natuurlijk de prachtige Parijs-Tours
[afbeelding]
En hoe, vanuit bijna stilstand haalde hij Basso nog bijquote:Op dinsdag 8 augustus 2006 14:16 schreef Intxaurraga het volgende:
Zijn laatste overwinning: een etappe in het critérium international (wat geen criterium is maar een aardig rittenkoersje)
[afbeelding]
Ach ja NOS.quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 22:57 schreef maril het volgende:
Snappen jullie dit nou, studio sport leaat helemaal niets zien van de laatste wedstrijd vanErik![]()
Niet zeggen Ericr ben een NOSfreakquote:
Joh, denk na!quote:Op woensdag 9 augustus 2006 09:14 schreef Rekkie het volgende:
Afgestapt in zijn laatste rit?
Wat is dit voor antwoord.... het was een normale vraag omdat ik het niet wist. (inmiddels wel)quote:Op woensdag 9 augustus 2006 09:43 schreef maril het volgende:
[..]
Joh, denk na!
[afbeelding]
Met zijn kinderen, zijn laatste ronde zoals een voetballer voor tijd word uitgehaald.Mooi![]()
Okè joh sorry, ik dacht dat zoiets normaal was, wilde je niet beledigenquote:Op woensdag 9 augustus 2006 09:50 schreef Rekkie het volgende:
[..]
Wat is dit voor antwoord.... het was een normale vraag omdat ik het niet wist. (inmiddels wel)![]()
Kan wel eens een erg mooie Docu worden, als ze hem de afgelopen ook hebben gevolgd.quote:Op woensdag 9 augustus 2006 11:57 schreef du_ke het volgende:
Volgens het DvhN was de Nos er om aan een docu over hem te werken die later uitgezonden gaat worden. Maar had idd wel beelden in het sportjournaal verwacht.
Foto's staan bij het artikel. Vrij naarquote:Metamorfose van Erik Dekker
Vorig jaar liep Erik Dekker na een valpartij in de Tour zware verwondingen op aan zijn gezicht. Zijn vrouw Petra nam gedurende twaalf dagen foto’s van het genezingsproces. Het was het enige moment in zijn leven dat alle vrouwen naar hem keken, zegt Erik Dekker een jaar na dato. De nu 36-jarige ex-beroepsrenner zou een jaar geleden deze grap niet hebben kunnen maken.
Zijn gezicht van toen zou een perfect masker voor een horrorfilm zijn geweest. Afschuwelijk, afschrikwekkend, angstaanjagend. De vrouwen zullen inderdaad hebben gekeken. Maar daarna haastig hun hoofd hebben afgewend. Want Erik Dekker was in juli 2006 niet om aan te zien.
Het gebeurde op de dag dat de Tour de France in Valkenburg finishte. Tijdens die warme etappe viel Dekker in Wallonië, niet ver van de grens met Nederland, van zijn fiets, met zijn gezicht op het smerige asfalt. Hij zou zijn geboortegrond die dag niet halen. In het ziekenhuis van Verviers werden zijn akelige wonden, die vol teer zaten, schoongemaakt. De volgende dag mocht hij, totaal versuft, naar huis.
Verbazing is op zijn plaats wie zijn gezicht van toen vergelijkt met dat van nu. De verschroeide huid is weer glad, zijn neus staat recht, zijn lippen zijn heel en zijn gebit puntgaaf. ,,Toch,’’ zegt Dekker nu, ,,is er geen plastisch chirurg aan te pas gekomen. Het is gewoon geweldig uit zichzelf geheeld.’’
Zijn vrouw Petra portretteerde Erik twaalf dagen achter elkaar, zoals op de foto’s hierboven is te zien. ,,Zo kun je zien hoe snel het helingsproces ging. Ik viel in de eerste week van de Tour. Tweeënhalve week later, aan het einde van de Tour dus, zat ik bij de VRT, bij hun Avondetappe zeg maar. Natuurlijk heb je dan wat make-up op, maar zelfs daar was nog nauwelijks iets te zien van die valpartij. Zoals je ziet op de foto’s, het was echt verschrikkelijk. Ik wist ook eigenlijk niet dat het zo erg was, omdat mijn vrouw, maar ook ploegmanager Theo de Rooij zei dat het allemaal meeviel. Dat ga je dan geloven. Maar ja, de foto’s liegen niet.’’
Dekker wist van zichzelf dat hij ijdel was. Op de fiets probeerde hij er altijd al tot in de puntjes uit te zien. Daarom was de confrontatie met de spiegel dagelijks een martelgang. Het gezicht heelde, maar het ging de Drent niet snel genoeg. ,,Iedereen die me nu ziet, feliciteert me met m’n herstel. Maar tussen mijn neus en lippen is de huid erg hard. En als ik lach blijft de ene kant van m’n mondhoek hangen, vind ik zelf. Maar niemand die dat blijkbaar ziet.’’
Dekker bleek zelfs ijdeler dan hij zelf veronderstelde. ,,Mensen zeiden vaak: ‘je ziet er bijna niets meer van’. Dat was leuk om te horen, maar ik hoorde alleen maar het woordje bijna. Bijna is dus niet goed genoeg, bijna is niet helemaal. Daarom dacht ik aan plastische chirurgie. Ik ben eerst op vakantie gegaan naar Curaçao, waar ik mijn gezicht met factor 50 insmeerde, op doktersadvies. Ik mocht absoluut niet in de zon.’’ Eenmaal thuis groeiden de twijfels opnieuw. Dekker wendde zich tot ploegarts Jan-Paul van Mantgem, die hem in contact bracht met een bevriende plastisch chirurg. ,,Die bekeek mij en zei dat ik geen behandeling nodig had. Dat moest ik blijkbaar even horen van een professional. De laatste maanden denk ik er eigenlijk helemaal niet meer aan.’’
Dekker is tegenwoordig ploegleider van Rabobank, maar heeft nog steeds het postuur van een afgetrainde renner. ,,Toch ben ik vijf kilo aangekomen. Ik weeg nu 75 kilogram. Maar dat gewicht had ik ook altijd in de winter, als ik vakantie had. Toch blijft het raar, want ik heb de neiging heel fout te eten. Hier in de Tour eet ik het liefst elke avond een paar borden friet. Geen salade, geen groenten, alleen maar patat.
,,Of ik nog sport? Ik probeer anderhalf uur per dag hard te lopen en soms twee uur te fietsen. Maar eten doe ik graag. Ik heb mijn lunchpakket bijvoorbeeld al ver voor de middag op. En verder heb ik ontdekt dat ik bier heel erg lekker vind. Daarom drink ik nu elke avond wel een pilsje.’’
Kortom, over Erik Dekker, de man die Nederland in de Tour van 2000 ontroerde met drie etappezeges, hoeft niemand zich meer zorgen te maken. ,,Jammer van alle dopingbeschuldigingen, maar het bevalt me uitstekend in deze Tour. Ik leer dagelijks van Erik Breukink (de eerste ploegleider -red). Vooral de rust die hij uitstraalt, is bewonderenswaardig.’’ Het oude wielergezicht past dus prima op het lijf van die van een ploegleider. ,,Zie jij verschillen dan?’’
Bron
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |