Je wordt gewoon keihard in je kont geneukt door je eigen waanbeelden, en probeert het met cognitieve dissonantie uit je hoofd te krijgen.quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 00:46 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Nee hoor. Het is winst op geld. Dat dat geld toevallig wordt gebruikt om iets te kopen is irrelevant. Bank leent je een stuk geld, jij koopt het huis, je betaalt de bank een percentage rente over het geld. Dit is het niet-halal systeem dus.
Wel halal: bank koopt huis voor 100.000 euro, verkoopt deze voor 120.000 euro aan een klant, klant betaald 120.000 euro terug in stabiele maandelijkse termijnen.
In het laatste geval is duidelijk te zien dat de bank simpelweg handel drijft en winst maakt op het huis en niet op het geld zelf, dit is dus toegestaan.²
			
			
			
			Ahum.... even op de inhoud reageren aub....quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 00:49 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Je wordt gewoon keihard in je kont geneukt door je eigen waanbeelden, en probeert het met cognitieve dissonantie uit je hoofd te krijgen.
			
			
			
			Dat is de inhoud in een notendop, dat jij het ontkent is niet mijn probleem. Je moet maar vooral een halalhypotheek afsluiten zonder rente maar met exact dezelfde kosten en met exact dezelfde uitkomst, namelijk winst voor de geldverstrekker.quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 00:50 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Ahum.... even op de inhoud reageren aub....²
			
			
			
			Dat de uitkomst hetzelfde is is irrelevant, het systeem wordt zo wel halal volgens Islamitische principes, immers handel is uitstekend en toegestaan, rente en woeker daarentegen zeer afkeurenswaardig en niet toegestaan.quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 00:57 schreef heiden6 het volgende:
Diep van binnen weet je zelf best wel dat het complete onzin is, en dat je geloof je even te lastig wordt. Daarom probeer je krampachtig de boel te rationaliseren, wat jammerlijk faalt.
			
			
			
			Het gaat toch om het idee wat erachter steekt, volgens sommigen dat het niet de bedoeling is dat je geld verdient aan het financieren van mensen met minder geld?quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 01:01 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Dat de uitkomst hetzelfde is is irrelevant, het systeem wordt zo wel halal volgens Islamitische principes, immers handel is uitstekend en toegestaan, rente en woeker daarentegen zeer afkeurenswaardig en niet toegestaan.²
			
			
			
			Nee, het is winst op handel met geld.quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 00:46 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Nee hoor. Het is winst op geld.
			
			
			
			Klopt, en dat mag dus niet, dat is dus de defnitie van rente/woeker in de Islam.quote:
			
			
			
			Dat is handel en mag dus.quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 10:18 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Klopt, en dat mag dus niet, dat is dus de defnitie van rente/woeker in de Islam.²
			
			
			
			Het is handel, maar een niet halal-variant, je maakt winst op het geld zelf: die winst heet rente.quote:
			
			
			
			En dat gebeurt ook door het huis te kopen en gelijk te verkopen. Het netto-resultaat is hetzelfde.quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 10:21 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Het is handel, maar een niet halal-variant, je maakt winst op het geld zelf: die winst heet rente.²
			
			
			
			
			
			
			
			Dat het resultaat hetzelfde is boeit niet, het gaat om de constructie....quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 10:25 schreef -IksRee- het volgende:
[..]
En dat gebeurt ook door het huis te kopen en gelijk te verkopen. Het netto-resultaat is hetzelfde.
			
			
			
			Dat is een uitstekende beschrijving van de hypocrisiequote:Op dinsdag 8 augustus 2006 10:36 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Dat het resultaat hetzelfde is boeit niet, het gaat om de constructie....
			
			
			
			Bedant voor het aantonen van de hypocrisie.quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 10:36 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Dat het resultaat hetzelfde is boeit niet, het gaat om de constructie....²
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			Zie het als volgt, je wilt in Parijs terechtkomen, je kunt met de trein gaan zwartrijden of je koopt netjes een kaartje. Ben je dan hypocriet als je een kaartje koopt en op die manier naar Parijs gaat? Nee dus.quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 10:40 schreef -IksRee- het volgende:
[..]
Bedant voor het aantonen van de hypocrisie.
			
			
			
			Sterker nog - er zijn zelfs hypotheekverstrekkers die best een renteloze lening willen geven ( met die premie). Dus het is voor de moslim die geen moeite heeft met de hypocrisie van die newspeak geen probleem.quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 10:46 schreef freud het volgende:
Ik snap niet wat het probleem is hoor. Als je geen geld mag lenen van je geloof, dan huur je toch gewoon?
Gelukkig niet. Bovendien is dit een proefballonnetje en dan ook nog van een lokale afdeling.quote:Ben wel VVD stemmer, maar dit ruikt imo erg als klantenbinding en imago-poetsen. Je hoeft het niet 100% met alles van een partij eens te zijn om ervoor te stemmen hoor.
			
			
			
			Nee, de vergelijking is: je wil naar Parijs maar je geloof verbiedt betaling voor treinreizen.quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 10:54 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Zie het als volgt, je wilt in Parijs terechtkomen, je kunt met de trein gaan zwartrijden of je koopt netjes een kaartje. Ben je dan hypocriet als je een kaartje koopt en op die manier naar Parijs gaat? Nee dus.²
			
			
			
			Het aanpassen van wet en regelgeving kan ook duiden op afschaffing van bepaalde regels. Jij wilde geen regels erbij, nou misschien krijg je er ook helemaal geen regels bij, dat weet je helemaal niet.quote:Op maandag 7 augustus 2006 20:37 schreef sigme het volgende:
[..]
![]()
De Haagse VVD vraagt daarom samen met de eenmansfractie van de Islam Democraten aan het college van B&W om namens de vier grote steden bij het ministerie van Financiën aan te dringen op een wetswijziging. Ook willen ze dat het college gaat overleggen met hypotheekverstrekkers of er steun bestaat voor het aanpassen van de wet- en regelgeving.
En aangezien het duidelijk niet gaat over afschaf van de hypotheekrenteaftrek is het dus een pleidooi voor een aftrekpost erbij.
			
			
			
			Jawel, er wordt niet getornd aan de hypotheekrenteafrek (in dit voorstel). De mogelijkheid om een deel van de kosten voor het lenen van geld te compenseren via de belastingdienst wordt dus uitgebreid. Dat vereist extra regels. Wanneer mag het, op welke voorwaarden, etc.quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 11:05 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Het aanpassen van wet en regelgeving kan ook duiden op afschaffing van bepaalde regels. Jij wilde geen regels erbij, nou misschien krijg je er ook helemaal geen regels bij, dat weet je helemaal niet.
			
			
			
			Je had het in die post helemaal niet over de hypotheekrenteaftrek (aan het einde weliswaar) , maar over wet en regelgeving in het algemeen met betrekking tot het geloofquote:Op dinsdag 8 augustus 2006 11:09 schreef sigme het volgende:
[..]
Jawel, er wordt niet getornd aan de hypotheekrenteafrek (in dit voorstel). De mogelijkheid om een deel van de kosten voor het lenen van geld te compenseren via de belastingdienst wordt dus uitgebreid. Dat vereist extra regels. Wanneer mag het, op welke voorwaarden, etc.
			
			
			
			Nee hoor.quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 11:03 schreef sigme het volgende:
[..]
Nee, de vergelijking is: je wil naar Parijs maar je geloof verbiedt betaling voor treinreizen.
De gelovige lost dit op door de kostprijs van een treinkaartje niet aan de NS-lokettist te geven:
- speciaal iemand mee te nemen naat station
- waarna de gelovige het geld aan de meegenomen persoon geeft
- die geeft het aan de loketbeambte
- die geeft een kaartje aan de meegenomen persoon
- die geeft het aan de gelovige
- de gelovige stapt in de trein.
Hij heeft immers geen kaartje gekocht?
			
			
			
			quote:Huis kopen
Bij het kopen van een huis wordt een vorm van huurkoop gehanteerd. De bank koopt het huis, verhuurt het aan de potentiële koper. Aan het eind van de huurperiode wordt het pand aan de koper overgedragen tegen een prijs, verminderd met de huurtermijnen. Ook kunnen bank en klant gezamenlijk het huis kopen, waarbij het eigendomspercentage van de bank fasegewijs tot nul afneemt.
quote:islamitisch bankieren is een industrie die wereldwijd een waarde heeft van meer dan 200 miljard dollar en jaarlijks groeit met 15 procent. Ook in Europese landen kan men al terecht bij veel instellingen, maar een echt serieuze islamitische financiële sector kent alleen het Verenigd Koninkrijk. Daar bestaat de Islamitische gemeenschap (vooral Pakistanen) uit twee miljoen mensen. Bankgigant HSBC biedt daar Islamitische woninghypotheken, betaalrekeningen en een pensioenfonds, allen goedgekeurd door Korangeleerden.
			
			
			
			Nee hoor. Dit was in reactie op jouw stelling: Er staat nergens bij of er regels bijkomen of juist worden afgeschaft, en toch hoor ik je!quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 11:11 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Je had het in die post helemaal niet over de hypotheekrenteaftrek (aan het einde weliswaar) , maar over wet en regelgeving in het algemeen met betrekking tot het geloofNieuwe wetgeving vond je prima, maar als het om geloof ging was het weer niet prima want dan mag de overheid alleen regels afschaffen, beetje tegenstrijdig allemaal.
			
			
			
			En hoezo vind je dit.quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 11:28 schreef sigme het volgende:
Nieuwe wetgeving om religieuze voorschriften tegemoet te komen keur ik af. Afschaffen van wetten (desnoods om tegemoet te komen aan religieuze voorschriften) juich ik toe.
			
			
			
			Belachelijk. Islamitisch bankieren. Het wordt gekker en gekkerquote:Op dinsdag 8 augustus 2006 11:18 schreef Mutant01 het volgende:
De constructie bij het kopen van een huis is trouwens als volgt:
[..]
[..]
			
			
			
			Omdat het ONZIN is. Je god bestaat niet en het is middeleeuwse idioterie er regels voor aan te passen. Jezus stap eens aan boord van de 21e eeuw.quote:
			
			
			
			Het wordt gekker en gekker, maar de rest van de wereld is er wel klaar voor, in tegenstelling tot conservatief en intolerant Nederlandquote:Op dinsdag 8 augustus 2006 11:31 schreef -IksRee- het volgende:
[..]
Belachelijk. Islamitisch bankieren. Het wordt gekker en gekker
Moet je ook al islamitisch schijten?![]()
Wat een Borg-religie:
[afbeelding]
			
			
			
			Heet jij Sigme?quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 11:33 schreef -IksRee- het volgende:
[..]
Omdat het ONZIN is. Je god bestaat niet en het is middeleeuwse idioterie er regels voor aan te passen. Jezus stap eens aan boord van de 21e eeuw.![]()
			
			
			
			Zegt een Marokkaanse moslimquote:Op dinsdag 8 augustus 2006 11:33 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
in tegenstelling tot conservatief en intolerant Nederland![]()
			
			
			
			Religieuze voorschriften moeten niet in het bijzonder gefaciliteerd worden door de overheid. Voor de overheid moet het géén overweging zijn. Zoals ik al zei: niet belemmeren, niet steunen.quote:
			
			
			
			Ja maar je zegt dat afschaffen van bepaalde regels ten behoeve van bepaalde religies wel moet kunnen, terwijl het maken van nieuwe regels juist niet moet kunnen. Ik zie niet in hoe je daarin het belemmeren en niet-steunen kan verwerken. Aangezien het afschaffen ook steunen is.quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 11:49 schreef sigme het volgende:
[..]
Religieuze voorschriften moeten niet in het bijzonder gefaciliteerd worden door de overheid. Voor de overheid moet het géén overweging zijn. Zoals ik al zei: niet belemmeren, niet steunen.
Uit de optie belemmeren / steunen is belemmeren de enige die af en toe wel nodig is: iets kan niet niet-strafbaar zijn omdat het religieus voorgeschreven wordt.
			
			
			
			Een regel is altijd - per definitie - een beperking. Afschaffen van regels geeft meer vrijheid. Vrijheid waarvan gebruik gemaakt kan worden, religieus of niet.quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 11:55 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ja maar je zegt dat afschaffen van bepaalde regels ten behoeve van bepaalde religies wel moet kunnen, terwijl het maken van nieuwe regels juist niet moet kunnen. Ik zie niet in hoe je daarin het belemmeren en niet-steunen kan verwerken. Aangezien het afschaffen ook steunen is.
			
			
			
			
			
			
			
			Overgrote deel van de Moslims doet dit niet hoor. Waarvan ik er zeker één van ben....quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 12:35 schreef freud het volgende:
Zou in dezelfde gedachtenlijn van het niet lenen met rente dan ook mogelijk moeten zijn om moslims te verbieden alcohol te kopen bijvoorbeeld? Het is imo namelijk zo dat dit soort dingen selectief worden gekozen. men wil wel een rentevrije lening omdat ze moslim zijn, maar drinken wel alcohol, of vasten niet volledig met de ramadan. Zolang er alternatieven zijn voor het niet rentevrij kunnen lenen, is het imo geen issue. We verzinnen een oplossing voor een niet bestaand probleem.
			
			
			
			Nee, dan is het staatsreligie: dat de staat oplegt wat de juiste leer en gedragswijze is van mensen gecommiteerd aan <vul geloof in>. En dus ook een staatsboekhouding van wie bij welk geloof hoort en een lijst 'mogelijke geloven'.quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 12:35 schreef freud het volgende:
Zou in dezelfde gedachtenlijn van het niet lenen met rente dan ook mogelijk moeten zijn om moslims te verbieden alcohol te kopen bijvoorbeeld?
Ja, dat is goddank ieders vrijheid. Dat je zelf bepaalt in hoeverre je idealen waar je in gelooft ook uitvoert.quote:Het is imo namelijk zo dat dit soort dingen selectief worden gekozen. men wil wel een rentevrije lening omdat ze moslim zijn, maar drinken wel alcohol, of vasten niet volledig met de ramadan.
Het voorstel gaat dan ook niet over de mogelijkheid van lenen, die is er wel. Het gaat over het deels mogen aftrekken van de belasting van de kosten van die lening.quote:Zolang er alternatieven zijn voor het niet rentevrij kunnen lenen, is het imo geen issue. We verzinnen een oplossing voor een niet bestaand probleem.
			
			
			
			Daar heb je gelijk in, de vergelijking was inderdaad scheef.quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 13:13 schreef sigme het volgende:
Nee, dan is het staatsreligie: dat de staat oplegt wat de juiste leer en gedragswijze is van mensen gecommiteerd aan <vul geloof in>. En dus ook een staatsboekhouding van wie bij welk geloof hoort en een lijst 'mogelijke geloven'.
Zeker weten, maar het irriteert wel dat ze zo hypocriet zijn. Maar goed, dat is zeker des nederlandschquote:Ja, dat is goddank ieders vrijheid. Dat je zelf bepaalt in hoeverre je idealen waar je in gelooft ook uitvoert.
Mja, dat is een van de overwegingen die men moet maken. Je kan best volgens afwijkende regelingen willen lenen, maar dan gelden niet dezelfde voor- en nadelen als een reguliere lening.quote:Het voorstel gaat dan ook niet over de mogelijkheid van lenen, die is er wel. Het gaat over het deels mogen aftrekken van de belasting van de kosten van die lening.
			
			
			
			quote:Op dinsdag 8 augustus 2006 14:39 schreef freud het volgende:
Mja, dat is een van de overwegingen die men moet maken. Je kan best volgens afwijkende regelingen willen lenen, maar dan gelden niet dezelfde voor- en nadelen als een reguliere lening.
| 
 | 
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |