abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 7 augustus 2006 @ 15:59:30 #151
137975 Twpk
We are muppets
pi_40575408
Ik ruik een complot!
pi_40589329
quote:
Op maandag 7 augustus 2006 15:52 schreef Roquefort het volgende:

[..]

En dat je in zoveel dingen op je vader lijkt is ook geen enkel bewijs voor wat dan ook. Dus geloof je moeder niet, de kans dat je van 1 van de melkboeren van Nederland bent is veel plausibeler dan die verwaarloosbare kans dat je daadwerkelijk een kind van je vader bent.

Trouwens, de kans dat je gecrëeerd bent door je moeder is weer nog veel groter!
Geen mens gelooft toch dat dat kwakje zemrigheid wat je bij seks in de vrouw dumpt, zogenaamd de helft van de benodigdheid voor een nieuw mensje is. Get real, mensen die beweren dat ik, Koning Mens, machtige denker en fysiek buitengewoon vernuftige machine, het resultaat ben van een onooglijk zaadje, dat met een nauwelijks meer oogbaar eitje samengaat, zijn niet goed snik.

Ik ben zo goed, ik kan niet het resultaat zijn van zulke laagbijdegrondse processen. Ik moet wel het vakwerk van een machtige goddelijke schepper zijn.

Vrouwen zijn de goden, vrouwen zijn de scheppers.
Denk maar eens na mannen, hebben jullie werkelijk enig benul hoe je een een nieuw mensje schept?
Dagelijks doen vele vrouwen op de wereld het.
Godinnen zijn het, ik heb daar buitengewoon veel aanwijzingen voor. Die vent uit de bijbel die zich god noemt, dat is een lachertje, elke vrouw weet beter. Maar ze houden hun mond daarover he, de vrouwen, briljant! En omdat te maskeren doen ze expres alsof ze geen enkel ander geheim kunnen bewaren, maar da's weer een ander verhaal.
Jij gelooft in de Vrouw?
  maandag 7 augustus 2006 @ 22:56:03 #153
108862 a-child-in-chains
weight of the world is a bitch
pi_40591089
quote:
Op maandag 7 augustus 2006 14:19 schreef Jeweet het volgende:

[..]

De technologische ontwikkeling komt door dat er kennis wordt vergaard met behulp van wetenschap. Wetenschap is niet voor iedereen weggelegd, maar over het algemeen door de intelligentere mensen die er rond lopen. Als alle mensen een IQ lager dan 90 zouden hebben dan zou de mens ook lang niet zo ontwikkeld zijn.
Wtf is dat nou weer voor antwoord?
Want dan blijft de vraag nogsteeds, wat bezielde die kale chimp dan om overte gaan op wetenschap?

Wetenschap vind ik touwens net zo subjectief is als subjectiviteit zelve
Mens is subjectioef, wij zien en handelen en denken subjectief.
wij kiezen met gevoel. Hoe kun je dan als subjectief wezen zeggen dat je objectief ofwel 'wetenscahppelijk' bezig bent?
Wie de fuck schrijft voor wat belangrijk als argument is en wat niet?

Dan ben je beter af met het subjectieve ofwel je gevoel.
Die zegt je meestal meer dan je1-2-3 kunt bewijzen.
Alleen mensen met liefde in hun leven groeien voorspoedig en worden sterker.
No room for the unlucky.
  maandag 7 augustus 2006 @ 23:01:49 #154
8369 speknek
Another day another slay
pi_40591303
quote:
Op maandag 7 augustus 2006 15:29 schreef Filatelistfetisjist het volgende:
De dingen die jij noemt vereisen een hoge mate van coördinatie die niet mogelijk is zonder spraak, net zo goed als het niet mogelijk is zonder intelligentie.
Ik denk dat ik jullie discussie dan verkeerd begreep, want dit is inderdaad hetgene wat ik bedoelde. Het leek erop dat mgerben zei dat het de specialisatie was die ons uiteindelijk onderscheidde van de chimp, maar ik stelde dat de specialisatie pas begon toen we al homo sapiens waren, ver nadat we ons onderscheid hadden van de chimp. De specialisatie is gewoon een gevolg van onze intelligentie, ook wat jij nu zegt dus.
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
pi_40600956
quote:
Op maandag 7 augustus 2006 23:01 schreef speknek het volgende:

[..]

Ik denk dat ik jullie discussie dan verkeerd begreep, want dit is inderdaad hetgene wat ik bedoelde. Het leek erop dat mgerben zei dat het de specialisatie was die ons uiteindelijk onderscheidde van de chimp, maar ik stelde dat de specialisatie pas begon toen we al homo sapiens waren, ver nadat we ons onderscheid hadden van de chimp. De specialisatie is gewoon een gevolg van onze intelligentie, ook wat jij nu zegt dus.
Daarbij is taal net zo noodzakelijk als intelligentie wilde ik zeggen.
pi_40603064
quote:
Op maandag 7 augustus 2006 23:01 schreef speknek het volgende:
[..]
Ik denk dat ik jullie discussie dan verkeerd begreep, want dit is inderdaad hetgene wat ik bedoelde. Het leek erop dat mgerben zei dat het de specialisatie was die ons uiteindelijk onderscheidde van de chimp,
Idd, ik bedoelde: Vandaag de dag, in experimenten en vergelijkingen.
quote:
maar ik stelde dat de specialisatie pas begon toen we al homo sapiens waren, ver nadat we ons onderscheid hadden van de chimp. De specialisatie is gewoon een gevolg van onze intelligentie, ook wat jij nu zegt dus.
Eens.
Specialisatie is één heel duidelijk verschil tussen ons en chimps, maar het is een gevolg, geen oorzaak.
Specialisatie biedt grote voordelen, maar het kan alleen werken als iedereen samenwerkt.
Onze intelligentie schept die randvoorwaarde: intelligentie maakt het voor ons mogelijk om samen te werken.

dat samenwerking ook met andere mechanismen geregeld kan worden is evident. Maar wij gebruiken er dus intelligentie voor
pi_40604921
quote:
Op vrijdag 4 augustus 2006 11:42 schreef dutch-keoni het volgende:
Een of andere historicus heeft eens gezegt:
Alles veranderd maar het veranderd langzaam,
het veranderd langzaam, maar het veranderd.

Hiervan uitgaande past een stapgewijze verandering van de gezamenlijke voorouder van de primaten naar onze soort in de evolutietheorie. Het lijkt mij ook onwaarschijnlijk dat een behaarde apenvoorouder een onbehaard mensenkind baart, maar een geleidelijke verandering vindt ik heel acceptabel.
en we veranderen nog steeds
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_40614647
we stammen niet van de apen af, de aap en de mens stammen van vroegere primaten af.

Paar dingen van de evolutie waar ik nog niets van snap is:
1. Als de mens daadwerkelijk(net als de aap)van dezelfde primaten afstammen, waarom is de mens dan intelligenter en bewuster en minder instinctief dan een aap, zij zouden zich volgens de evolutie toch ook moeten evolueren.
2. Evolueerd een mens ook in intelligentie? (dat moet wel als de evolutie klopt.)
3. Zijn we dan echt nooit uitgeevolueerd?
  dinsdag 8 augustus 2006 @ 17:55:44 #159
27698 Doffy
Eigenlijk allang vertrokken
pi_40615316
quote:
Op dinsdag 8 augustus 2006 17:33 schreef ReservoirDogs het volgende:
we stammen niet van de apen af, de aap en de mens stammen van vroegere primaten af.

Paar dingen van de evolutie waar ik nog niets van snap is:
1. Als de mens daadwerkelijk(net als de aap)van dezelfde primaten afstammen, waarom is de mens dan intelligenter en bewuster en minder instinctief dan een aap, zij zouden zich volgens de evolutie toch ook moeten evolueren.
De soort homo specialiseerde zich langzamerhand in hechtere sociale verbanden en verbeterde communicatie, terwijl andere primaten dat soort uitrusting in hun omgeving niet nodig hadden. Ook zij zijn verder geevolueerd, maar op een geheel andere manier. Het is namelijk niet zo dat evolutie altijd maar 'betere' of 'complexere' diersoorten produceert.
quote:
2. Evolueerd een mens ook in intelligentie? (dat moet wel als de evolutie klopt.)
Het begrip 'intelligentie' is erg vaag, maar het lijkt erop neer te komen dat sociale structuren en de bijkomende verbeterde onderlinge communicatie daar mede vorm aan hebben gegeven.
quote:
3. Zijn we dan echt nooit uitgeevolueerd?
Nee. Evolutie heeft geen doel, dus ook geen duidelijk eind. Totdat al het leven op aarde uitsterft.
'Nuff said
pi_40615960
quote:
Op dinsdag 8 augustus 2006 17:55 schreef Doffy het volgende:
[..]

Het begrip 'intelligentie' is erg vaag, maar het lijkt erop neer te komen dat sociale structuren en de bijkomende verbeterde onderlinge communicatie daar mede vorm aan hebben gegeven.
Onze voorouderen zijn (en moeten) wel in een zekere zin intelligenter zijn geworden met de tijd. Die vooruitgang is langzaam gegaan natuurlijk, maar het is toch vreemd, kijk bijvoorbeeld naar de laatste 500 jaar, waarin bijna alles is ontdekt.

Maar je zou bijna kunnen zeggen dat de Homo Sapiens zich pas heeft ontwikkeld en zich heeft onderscheiden, terwijl bijvoorbeeld de neanderthalers niks heeft uitgevonden of iets dergelijks.
Dat wijst toch op een onintellictueel wezen.
pi_40616152
Hoezo heeft homo sapiens zich de laatste 2000 jaar wel kunnen ontwikkelen, en kon het de duizenden(miljoenen) jaren daarvoor niet? dat blijft toch vreemd, Als de intelligentie echt zo langzaam gaat dan had deze wereld er toch ook allang 10.000 jaar eerder kunnen zijn? Het evolutie proces gaat langzaam immers, dus 10.000 jaar geleden waren onze voorouderen toch ook behoorlijk intelligent.

[ Bericht 0% gewijzigd door ReservoirDogs op 08-08-2006 18:35:48 ]
  dinsdag 8 augustus 2006 @ 18:38:06 #162
27698 Doffy
Eigenlijk allang vertrokken
pi_40616592
"Intelligentie" is een vaag begrip zonder goeie definitie, en daarom is het gevaarlijk deze term te gebruiken. "Intelligentie" is namelijk óók een sociaal begrip, en de 'producten van onze intelligentie' zijn een optelsom van alle ontwikkelen die ooit plaats gevonden hebben. Dát is ons grote talent: communicatie. Apen kunnen ook instrumenten bedenken en gebruiken, maar andere apen nemen die gewoonten nauwelijks over.

Overigens kwam onze beschaving niet uit het niets, en zijn we al zo'n 150.000 jaar homo sapiens. Het is niet zo dat er in dit tijd niets gebeurde.
'Nuff said
pi_40616692
quote:
Op dinsdag 8 augustus 2006 18:38 schreef Doffy het volgende:
"Intelligentie" is een vaag begrip zonder goeie definitie, en daarom is het gevaarlijk deze term te gebruiken. "Intelligentie" is namelijk óók een sociaal begrip, en de 'producten van onze intelligentie' zijn een optelsom van alle ontwikkelen die ooit plaats gevonden hebben. Dát is ons grote talent: communicatie. Apen kunnen ook instrumenten bedenken en gebruiken, maar andere apen nemen die gewoonten nauwelijks over.

Overigens kwam onze beschaving niet uit het niets, en zijn we al zo'n 150.000 jaar homo sapiens. Het is niet zo dat er in dit tijd niets gebeurde.
150.000 Jaar Homo Sapiens, en we kunnen pas de laatste 3000 jaar spreken over een doorbrekend vooruitgang. Heeft de Homo Sapiens die andere 147.000 jaar dan nodig gehad tot het zichzelf had ontwikkelt in de Homo Sapiens van de laatste (ong.) 3000 jaar?
pi_40616719
Bij een aantal kan je het nog steeds goed zien hoor
Gelukkig zonder haar
  dinsdag 8 augustus 2006 @ 18:53:52 #165
27698 Doffy
Eigenlijk allang vertrokken
pi_40617103
quote:
Op dinsdag 8 augustus 2006 18:41 schreef ReservoirDogs het volgende:
150.000 Jaar Homo Sapiens, en we kunnen pas de laatste 3000 jaar spreken over een doorbrekend vooruitgang.
Dat is jouw conclusie en subjectief oordeel. Ik denk dat geschreven tekst de enige uitvinding is die het laat lijken alsof er 'baanbrekende vooruitgang' is.
'Nuff said
pi_40617670
quote:
Op dinsdag 8 augustus 2006 18:41 schreef ReservoirDogs het volgende:

[..]

150.000 Jaar Homo Sapiens, en we kunnen pas de laatste 3000 jaar spreken over een doorbrekend vooruitgang. Heeft de Homo Sapiens die andere 147.000 jaar dan nodig gehad tot het zichzelf had ontwikkelt in de Homo Sapiens van de laatste (ong.) 3000 jaar?
hmm.. niet 3000 jaar.. steentijd gaat verder terug, en is de tijd waarin we van redelijk nomadische levenstijl meer op 1 plek bleven, en oa gewassen gingen telen. meer op 1 plek is meer communicatie tussen verschillende stammen, is meer kennisoverdracht. enz. . in de ron de middelandsezee (hedendaagse egypte, griekenland en egypte) kwam alles in een stroomversnelling.
For every fact, there is an equal and opposite opinion.
Twitch.tv/bensel15
pi_40618457
Er zijn na de afsplitsing met de apen 2 groeispurts geweest van onze hersenen.

De eerste zorgde ervoor dat we in grotere hechtere groepen beter samen konden werken. Daar heb je grijze cellen voor nodig: onderhandelen, aan een blik zien wat een ander denkt, jezelf in de ander kunnen verplaatsen.
De evolutionare druk is duidelijk: individuen die niet kunnen samenwerken doen het niet goed in de groep; lage status en doen het ook niet goed bij de vrouwen.

Tussen de 2 groeispurts zijn de hersenen niet echt gegroeid.

De tweede kwam met de ontwikkeling van de taal. Ook daar zijn extra hersens voor nodig.
Ook daar is de druk duidelijk: wie zich slechter uit kan drukken (slechter communiceert) plant zich niet makkelijk voort.

Met taal werd het mogelijk om ervaring veel sneller over te dragen. Mensen hoefden niet meer zelf alles te leren, ze konden het leren van hun voorgangers.
pi_40620159
quote:
Op zaterdag 5 augustus 2006 12:43 schreef Dinguss het volgende:

[..]

Ja, het waren ook geen 5 generaties van aap naar mens, dat is een langdurig process, maar dan zou je miljoenen tussen-tekeningetjes moeten maken, en "to be continued" aan het einde.
En dat kunnen ze niet met de hedendaagse technologieen nabootsen?
Lijkt me toch stug......
Als we niet bereid zijn een tolerante samenleving te verdedigen tegen de aanvallen van de intolerante medemens, dan zal de tolerante mens te gronde gaan, en met hem de tolerantie
  dinsdag 8 augustus 2006 @ 21:22:56 #169
137975 Twpk
We are muppets
pi_40622305
Die tussen-tekeningethes? Dan heb jij een totaal verkeerd beeld van de complexiteit van de evolutie
pi_40624383
quote:
Op dinsdag 8 augustus 2006 21:22 schreef Twpk het volgende:
Die tussen-tekeningethes? Dan heb jij een totaal verkeerd beeld van de complexiteit van de evolutie
Al die kleine veranderingen, die constant gebeuren naarmate de evolutie vordert dan ? Jeez...tjes.
pi_47153268
De mens IS een (mens)aap, alleen wordt dit vaak niet zo gesteld, omdat het slecht voor onze ego is(tja, aap klinkt wel een beetje dom he...)
  zondag 11 maart 2007 @ 15:10:14 #172
9902 Lestat
the vampire...
pi_47155564
quote:
Op zondag 6 augustus 2006 23:12 schreef Doffy het volgende:
@averty: in dit topic gaan we níet het creationisme-evolutie circus voor de zoveelste keer in de rerun doen.
Dus als je de vraag uit het topic met 'nee' beantwoordt, mag je niet mee discussieren?
Memento Mori
pi_47155714
quote:
Op zondag 11 maart 2007 15:10 schreef Lestat het volgende:

[..]

Dus als je de vraag uit het topic met 'nee' beantwoordt, mag je niet mee discussieren?
Nee
Huidige trend atmosf. CO2 Mauna Loa: 411 ppm ,10 jaar geleden: 387 ppm , 25 jaar geleden: 358 ppm
pi_47159064
Op de Kerguelen een eilandengroep in het zuiden van de Indische oceaan, waar het constant hard waait, leven vleugelloze insecten.
Pure degeneratie zou je zeggen, voor deze insecten is het een levensvoorwaarde om geen vleugels te hebben want ze zouden direct door de wind meegenomen worden als ze konden vliegen.
  zondag 11 maart 2007 @ 16:46:34 #175
66113 digitaLL
Dammit guess what
pi_47159226
Twee-traps proces filtert evolutie van genen van mensen en chimps
Alhoewel het verschil tussen het mens en chimpgenoom 35 miljoen baseparen bedraagt zijn er slechts 50.000 die coderen voor een ander eiwit. Van deze 50.000 verschillen zijn er een geschatte 5000 verantwoordelijk voor de divergentie tussen mensen en chimps.
quote:
Two-step Process Filters Evolution Of Genes Of Human And ChimpanzeeScience Daily —
Although the human and chimpanzee genomes are distinguished by 35 million differences in individual DNA "letters," only about 50,000 of those differences alter the sequences of proteins. Of those 50,000 differences, an estimated 5,000 may have adaptive consequences in the evolutionary divergence between these two species, according to a study published in the March 6, 2007, issue of the Proceedings of the National Academy of Sciences.

Before such a new and beneficial mutation can take its place in the human genome it has to pass through a rigorous two-step--negative and positive--screening process, say the study authors, evolutionary geneticists from the University of Chicago, the University of Tokyo and the University of Washington. Both steps focus on the most radical changes.

In step one, mutations, the genetic equivalent of typographical errors, are randomly introduced. When these mutations are still rare in the population, only strongly deleterious ones get weeded out through negative selection. The more radical mutations are more likely to be harmful and quickly removed. For those that are only slightly harmful, neutral or beneficial, the selective forces are weak and luck determines their fates.

In step two, a new mutation that has been fortunate enough to survive the initial elimination process, and confers some benefit, can then spread quickly through positive selection. The more radical the mutation, at this point, the faster it is likely to spread.

"We found that the same genetic changes that are unlikely to survive early negative selection are the ones that spread most quickly once they gain a foothold," said the study's senior author Chung-I Wu, Ph.D., professor of ecology and evolution at the University of Chicago. "To reach that conclusion, we needed to decouple the two steps of evolution and classify mutations into many different kinds."

http://www.sciencedaily.com/releases/2007/03/070305202948.htm
Heel verbazingwekkend is dat een genetisch verschil van slechts 0.000017% verantwoordelijk blijkt te zijn voor het verschil tussen mens en chimp.
It is important to distinguish between a stupid person and a shit head. A stupid person simply can't process the information , a shit head is intelligent but his mind is full of garbage.
pi_47159586
quote:
Op zondag 11 maart 2007 14:10 schreef henkie_spankie007 het volgende:
De mens IS een (mens)aap, alleen wordt dit vaak niet zo gesteld, omdat het slecht voor onze ego is(tja, aap klinkt wel een beetje dom he...)
Zoogdier niet?
pi_47159815
Evolutie #13
daar verder.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')