Klinkt als een blessure die ik ook heb gehad twee maanden geleden. Waarschijnlijk heb je een overbelaste spier bij je knie (geen idee hoe die spier heet). Als je vooral last hebt met traplopen, dan weet ik het zeker. Rust is dan de enige remedie. Lees: niet hardlopen! Zwemmen of fietsen, rustig aan natuurlijk, kan het herstelproces versnellen.quote:Op dinsdag 12 september 2006 09:55 schreef Svyatagor het volgende:
[..]
Pff, vandaag, de day after doet mijn rechterknie nog meer pijn. Ik ga wel even googlen. Misschien is het alleen maar even inkomen, anders wordt het terug naar de onverharde wegen. Ik ben namelijk wel bang om iets te blesseren. Ik ben ongeveer 102 kg (en 1m97, dus dat scheelt), dus misschien ben ik naar verhouding nog te zwaar voor de verharde weg.
![]()
Je hebt de juiste strategie gekozen! Het heeft helemaal geen zin om in de laatste week voor een wedstrijd nog hard te trainen. Je kunt beter je lichaam de tijd geven om volledig te herstellen. Ook hoef je niet zo bang te zijn dat je flink pijn gaat lijden. Doordat je in een grote meute loopt, gaat het allemaal wat makkelijker.quote:Op dinsdag 12 september 2006 08:59 schreef annoh het volgende:
[..]
Ik ook
Ik ook
Ik ook
!
Ik loop ook de 10 km 15 okt en ik ben echt zenuwachtig voor de dam tot dam loop! Ik heb dus wel 13.5 vrij probleemloos gelopen, maar de laatste training was volledig knudde. Ik heb nu gekozen voor de rust techniek. Ik ga woensdag nog even een half uurtje/45 minuten, zorg dat ik volledig uitgerust ben, en dan wordt het maar afzien daar. Brrr!
Ik loop nu sinds 5 maanden hard en mijn conditie is echt flink vooruit gegaan, maar die was ook 0,0. Ook ben ik afgevallen, alleen niet op de plek die ik wilquote:Op dinsdag 12 september 2006 18:24 schreef jorienvdherik het volgende:
Leuk topic, stel je gaat voor het eerst echt elke dag een half uur sochtends hardlopen,
krijg je dan een veel betere conditie, val je nog wat af ook ?
Hmm dat klinkt ook wel een beetje als waar ik last van heb... Hoop het niet, maar ik heb morgen een afspraak met een sportarts.quote:Op dinsdag 12 september 2006 12:12 schreef corny het volgende:
[..]
Klinkt als een blessure die ik ook heb gehad twee maanden geleden. Waarschijnlijk heb je een overbelaste spier bij je knie (geen idee hoe die spier heet). Als je vooral last hebt met traplopen, dan weet ik het zeker. Rust is dan de enige remedie. Lees: niet hardlopen! Zwemmen of fietsen, rustig aan natuurlijk, kan het herstelproces versnellen.
Als ik 16 km in een ziekelijk tempo heb gelopen en dus helemaal kapot ben, heb ik echt geen trek in een biertje hoor.quote:Op dinsdag 12 september 2006 11:54 schreef Robocock het volgende:
Wel zin in de Damloop btw, eerste x dat ik meedoe met zo'n groot hardloopevenement![]()
Loop samen met een paar vrienden van me, en na de loop zullen we wel een paar biertjes drinken in Zaandam![]()
![]()
Is het daar een beetje gezellig na afloop?
Hmja, ik ga het maar wat rustiger aan doen. Wel balen, ben net lekker bezig, krijg je dit.quote:Op dinsdag 12 september 2006 12:12 schreef corny het volgende:
[..]
Klinkt als een blessure die ik ook heb gehad twee maanden geleden. Waarschijnlijk heb je een overbelaste spier bij je knie (geen idee hoe die spier heet). Als je vooral last hebt met traplopen, dan weet ik het zeker. Rust is dan de enige remedie. Lees: niet hardlopen! Zwemmen of fietsen, rustig aan natuurlijk, kan het herstelproces versnellen.
Quadriceps rekken dus. Ehm. Waar zitten die?quote:Lopersknie
Pijn rondom de knieschijven en stijfheid van het kniegewricht. In ernstige gevallen veroorzaakt het buigen van de knie een vervelende pijn. Meestal ontstaat een dergelijke blessure door te veel, te hard of te voortvarend trainen.
Tip: druk op de knie. Als u een pijnlijke plek ontdekt, kunt u deze behandelen met ijs. Vindt u geen pijnlijke plek, dan heeft behandeling met ijs ook geen zin. Als de knie gezwollen is, is het raadzaam uw arts te consulteren. Zwellingen zijn een indicatie van een ernstige blessure en het herstel kan drie tot vier maanden duren.
Een lopersknie kan ontstaan wanneer de hamstrings te strak gespannen zijn, wanneer de quadriceps beter ontwikkeld zijn dan de hamstrings, of - in het geval van beginnende lopers - als de quadriceps nog niet goed ontwikkeld zijn. Elke loper dient rekoefeningen te doen, waardoor de quadriceps en de hamstrings sterker worden. Wie met deze blessure wel kan lopen, moet heuvelafwaarts lopen vermijden. Loop op schoenen die goede ondersteuning bieden en een duurzame zool hebben. Ook kunt u een kniebeschermer dragen met een uitsparing voor uw knieschijf.
Naar mijn weten de voorzijde van je bovenbenen. Grote spieren, die je oa spant door je been te strekken, dan voel je ze goed.quote:Op dinsdag 12 september 2006 20:20 schreef Svyatagor het volgende:
[..]
Hmja, ik ga het maar wat rustiger aan doen. Wel balen, ben net lekker bezig, krijg je dit.![]()
Volgens Runnersweb zou het ook nog dit kunnen zijn:
[..]
Quadriceps rekken dus. Ehm. Waar zitten die?![]()
Wat leuk zoveel mensen van dit topic bij dezelfde wedstrijd! Ik zit totaal aan de andere kant van het land, helaas, maar wel tof om te lezen ditquote:Op dinsdag 12 september 2006 21:02 schreef Klapdeur het volgende:
Oké ik ben eens benieuwd wie er hier allemaal mee gaan doen met de Dam tot Damloop en wat hun streeftijden zijn? Eventueel een startnummer erbij, misschien kunnen mensen nog meeten.
Heb een beetje het topic doorgekeken en kwam op de volgende namen uit?
Allereerst zou ik niet elke dag gaan lopen, maar om de dag lopen. Las een rustdag in.quote:Op dinsdag 12 september 2006 18:24 schreef jorienvdherik het volgende:
Leuk topic, stel je gaat voor het eerst echt elke dag een half uur sochtends hardlopen,
krijg je dan een veel betere conditie, val je nog wat af ook ?
Hmm, als voorbereiding op het gesprek met die arts ben ik zojuist een eind gaan lopen, zodat ik ook daadwerkelijk last van mn knie heb als ik daar zit...quote:Op dinsdag 12 september 2006 20:07 schreef JedaiNait het volgende:
[..]
Hmm dat klinkt ook wel een beetje als waar ik last van heb... Hoop het niet, maar ik heb morgen een afspraak met een sportarts.
Ik hoop dat ie me vertelt dat het gewoon een kwestie van nieuwe schoenen is, dan kan ik zondag gewoon de Dam tot Damloop doen... Als ik moet gaan rusten vraag ik me af of ik wel weer de discipline krijg om weer intensief (3x per week) te gaan lopen...
Is de zevenheuvelenloop leuk? Ik zit te twijfelen want ik moet wel 1,5 uur met de trein daarheen, en dat is nog niet zo erg, maar als ik helemaal moe ben moet ik natuurlijk ook weer terug! Maar het lijkt me wel leuk om nog een 15km loop in mn agenda te hebben. Ik ben nog in dubio.quote:Op dinsdag 12 september 2006 22:07 schreef thaleia het volgende:
[..]
Mochten er (behalve Wolfje uiteraard) nog meer mensen van plan zijn om mee te gaan doen met de Zevenheuvelen: schrijf je op tijd in, ik kreeg een mail dat het erg hard loopt en naar verwachting nog sneller vol zal zitten dan vorig jaar. Nou sturen ze elk jaar zo'n "dreigmail", maar toch
Ik vind van wel omdat het parcours erg mooi is (Groesbeek! Heilig Landstichting! Berg en Dal!) en qua trein is er in elk geval wel het voordeel dat ze een treinarrangement hebben dus je kunt goedkoop een kaartje kopen bij je inschrijving. (Schijnt dat de treinen van en naar Nijmegen die dag ook wel erg vol zitten....)quote:Op woensdag 13 september 2006 15:26 schreef annoh het volgende:
Is de zevenheuvelenloop leuk? Ik zit te twijfelen want ik moet wel 1,5 uur met de trein daarheen, en dat is nog niet zo erg, maar als ik helemaal moe ben moet ik natuurlijk ook weer terug! Maar het lijkt me wel leuk om nog een 15km loop in mn agenda te hebben. Ik ben nog in dubio.
60 cent was ik kwijtquote:Op donderdag 14 september 2006 14:29 schreef Klapdeur het volgende:
Ofwel zondag gratis verkrijgbaar, dan haal ik hem dan wel....
Heb ze ook aan me moeder gevraagd hoor:Dquote:Op zondag 17 september 2006 00:38 schreef annoh het volgende:
ja kut ik heb een probleem! Ik heb hier helemaal geen veiligheidsspeldjes om dat nr vast te maken! Shiiit!
Ik heb alleen nog een paar foute buttons liggen....
Nu slapen, morgen de grote dag.
ik zit in zelfde startgroep en heb ook shirt. Net pas weer internet, sorry voor late reageren. Denk niet dat je het meer op tijd leest, maar zal kijken of ik jouw startnummer nog ziequote:Op maandag 11 september 2006 17:14 schreef Klapdeur het volgende:
Ik heb zelf 1.10 opgegeven en zit in trimgroep 3, lijkt me niet dat er zoveel mensen zijn die dat sneller gaan afleggen...
Grump heb jij ook zo'n shirt erbij of enkel een startnummer?
Succes! Sterkte met je longenquote:Op zondag 17 september 2006 09:19 schreef Wolfje het volgende:
Ha, leuk dat zo veel mensen uit dit topic zich gaan uit sloven vandaag!
Ik ga vandaag een 10.5km rennen en aangezien de echte bikkels zich aan de 15km wagen, heb ik een redelijke kans om hoog te eindigen. Nu moet ik alleen hopen dat ik niet te veel last krijg van bronchitis zoals de laatste twee weken gebruikelijk was.
@annoh: ik denk dat de organisatie ook nog wel ergens speldjes heeft. Je zult immers vast niet de enige zijn die die dingen niet heeft. Volgens de website is er een helpdesk voor het centraal station. Dat lijkt mij een goede plek om je zoektocht te beginnen!
Veel succes iedereen!
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |