ziet er goed uit zegquote:Op woensdag 26 juli 2006 23:08 schreef Schanulleke het volgende:
Die heb je er lekker op staan!![]()
Ik heb vandaag even met mijn nieuwe speeltje rondgelopen, maar da's nog best wennen. Voorlopig lukten alleen de stilzittende dingetjes.
[afbeelding]
Nicequote:Op woensdag 26 juli 2006 23:31 schreef Schanulleke het volgende:
Op volle grote ook zo scherp ja
Blij is
Meestal is het mooier om niet de hele foto scherp te hebben. Vooral bij bloemen is het mooi spelen met de scherptediepte.quote:Op woensdag 26 juli 2006 23:09 schreef WurM het volgende:
toch niet helemaal scherp aan de voorkant heWeet niet wat je bedoeling was...?
Canon is tofquote:Op donderdag 27 juli 2006 19:03 schreef Elefes het volgende:
PdeHoog, hoe bevalt jouw Canon?
Ik twijfel nog voor welke lens ik ga sparen, de Tamron of de Canon![]()
Dat had ik de eerste keer ook, vrijwel alleen maar mislukte foto's. Het duurde bij mij best lang voordat ik acceptabele foto's kreeg. Vooral de focusafstand goed krijgen heb je niet zomaar onder de knie.quote:Op donderdag 27 juli 2006 22:34 schreef PKfotografie het volgende:
hmmm macro is niet echt mijn ding.
na een 30 minuten door de tuin springen is dit mijn beste resultaat.
zal dat dus niet snel nog eens doen gok ik
[afbeelding]
Wat een ongelofelijke scherpe foto's Marbu. De details zijn echt superquote:Op maandag 31 juli 2006 01:40 schreef MarBu het volgende:
[..]
Dat had ik de eerste keer ook, vrijwel alleen maar mislukte foto's. Het duurde bij mij best lang voordat ik acceptabele foto's kreeg. Vooral de focusafstand goed krijgen heb je niet zomaar onder de knie.
En met een beetje bewolkt weer moet je je diafragma al behoorlijk openzetten zodat je op 1:1 geen werkbare scherptediepte overhoudt.
Inmiddels gaat het dus al wat beter, hierbij een paar resultaten:
[1]
[afbeelding]
[2]
[afbeelding]
[3]
[afbeelding]
Voor namen van deze insecten heb ik weinig kaas gegeten, ik weet alleen dat ze even stil kunnen blijven zitten voor een foto![]()
Alle geschoten met een Minolta 100mm Macro trouwens.
quote:Op vrijdag 4 augustus 2006 23:45 schreef janeway het volgende:
ook maar weer een poging
#1 vlinder het was al donker en deze kwam aanvliegen..
[afbeelding]
#2 Mier maar een enorme..
[afbeelding]
#3zelfde mier
[afbeelding]
De sprinkhanen zijn trouwens prachtig.. ik had ze nog nooit zo bekeken.![]()
groetjes Janeway
Zonder overdrijven zo'n 2 cm. Het was ook wel een beetje een soort van ieks ervaring hahaha.quote:Op vrijdag 4 augustus 2006 23:56 schreef Elefes het volgende:
[..]Wat een mier! Was dat echt zo'n groot ding? Zo duidelijk heb ik ze nog nooit op de foto gekregen.. Mooi hoor
Leuke foto'squote:Op zondag 6 augustus 2006 16:05 schreef Yeahinho het volgende:
Maar nogmaals... is het echt nodig om een centimeter van zo'n steekbeest te gaan hangen met je lens.
Ik vind ze erg mooiquote:Op maandag 7 augustus 2006 11:14 schreef Rimy het volgende:
Hallo allemaal!![]()
Ik ben nieuw hier op dit forum en zou graag wat reacties op mijn foto's ontvangen!
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
Thanx!!![]()
Vele foto's in dit topic zijn niet 'echt' macro.quote:Op woensdag 9 augustus 2006 15:48 schreef Yeahinho het volgende:
Wat is de definitie van 'macrofotografie' eigenlijk precies? Zover ik in dit topic kan zien, worden er ver ingezoomde foto's bedoeld, maar wat is het precíes?
35mm equivallent, wtf?!quote:Op woensdag 9 augustus 2006 16:48 schreef Het-Gele-Teken het volgende:
[..]
Vele foto's in dit topic zijn niet 'echt' macro.
Voor macro gaat men ervanuit dat je vergroting 1:1 en hoger is (35mm equivallent). dus wanneer je onderwerpsvlak even groot is als het vlak van de sensor van je camera. Dat wil zeggen dat het onderwerp op je 35mm negatief even groot is (of meer vergroot) dan het in werkelijkheid is.
Maar ach, zolang je maar iets gedetailleerds op de foto hebt, noemt men het algauw 'macro'.
Over het algemeen moet je in de macro-stand juist niet zoomen, omdat het dan kan zijn dat je camera het niet scherp kan krijgen.quote:Op maandag 14 augustus 2006 07:13 schreef Gose het volgende:
Volgens steves-digicams kan jou camera vanaf 1.9 inch scherpstellen dat is 4,8 centimeter. De maximale vegrotingsfactor hierbij heb ik zo snel niet kunnen vinden maar om zo'n groot mogelijke vergroting te krijgen zul je vanaf die 5 centimeter moeten zoomen. J
e lens is optisch gestabiliseerd maar met een zoomfactor 12 denk ik dat het verstandig is om een statief te gebruiken (doen de meeste mensen die macro's maken).
Vergeet niet je camera op macro-mode te zetten dat kan vaak wat schelen in de scherpstelafstand
Suc6 en posten he je resultaten
Ik deed het eerst wel zo ja. De beste tip is eigenlijk veel geduld hebben en de beestjes rustig en langzaam benaderen. Sommige soorten (witte vlinders bijvoorbeeld) zijn erg moeilijk om zo goed op de foto te krijgen, maar vaak lukt het wel hoorquote:Op maandag 14 augustus 2006 18:16 schreef Kramsunnie het volgende:
Ik heb zojuist een statief gekocht.
Gistere, zonder statief heb ik deze gemaakt maar vind hem niet echt gelukt.
[afbeelding]
Heeft er iemand nog tips?
Gaat iedereen bij macro Fotografie dan maar 5cm van het voorwerp vandaan zitten?Dan vliegen de vliegen toch weg of heb ik dat?
De macro-functie van die dingen werkt vaak het beste als je gewoon helemaal uitzoomt en dan op die 5cm gaat zitten.quote:Op maandag 14 augustus 2006 19:48 schreef Kramsunnie het volgende:
Jullie zeggen wel dat ik ze ongeveer op 5 cm moet naderen maar dan kan ik niet zoomen, en zonder zoomen is het niet echt een Macrofoto vind ik. Wie weet hoe ik dat kan oplossen?
Wat PdeHoog (en ikzelf) al eerder zegt; het is eigenlijk niet de bedoeling om te zoomen voor macrofoto's met een compactcamera.quote:Op maandag 14 augustus 2006 19:53 schreef Kramsunnie het volgende:
Dus die foto's die ik hier zie zijn zonder zoom functie gemaakt? Lijkt me toch beetje sterk ofniet?
Probeer het eerst eens zonderquote:Op maandag 14 augustus 2006 21:45 schreef Kramsunnie het volgende:
Is het verstandig dat ik er een extra macrolens bij koop of is dat neit mogelijk met mijn toestel?
Ik zou eerst eens kijken hoe ver je komt als je de macrofunctie van je camera gebruikt zoals ie bedoeld is, dus met 5cm afstand scherpstellen zonder zoomen (of natuurlijk iets verder af) en dan kijken of dat naar tevredenheid is.quote:Op dinsdag 15 augustus 2006 10:54 schreef Kramsunnie het volgende:
Dankje voor de reacties. Op een ander forum werd er mij verteld dat ik voor 36 euro een Raynox DCR-250 zou kunnen aanschaffen, zodat het nog meer vergroot wordt. Past deze ook op mijn toestel en raden jullie mij dat aan?
Die vind ik echt gaaf. Smerig, maar heel mooi gefotografeerd.quote:Op donderdag 10 augustus 2006 18:25 schreef lostminds het volgende:
romantisch diner voor twee...
op de kont van een dood vogeltje![]()
[afbeelding]
Die laatste is mooiquote:Op woensdag 16 augustus 2006 21:23 schreef melonovy het volgende:
nog meer drup drup drup
[afbeelding]
Je krijgt gewoon niet alles er scherp op, of je moet een klein diafragma nemen. Doe je dat, heb je weer een probleem met licht waardoor je een lange sluitertijd nodig hebt en waardoor er mogelijk niets scherp is. Bekijk die foto van die mier en je ziet dat zelfs bij een beestje dat maar een paar mm groot is, maar een klein deel scherp is. Probeer bij insecten scherp te stellen op de ogen, dat scheelt al veel als je de foto bekijkt.quote:Op woensdag 30 augustus 2006 12:08 schreef UncleScorp het volgende:
Ondertussen 'n tijdje geleden dat ik nog wat macro's geschoten heb.
Maar ik had zo steeds het probleem dat niet alles er scherp opstond.
Ik heb een Sony F828 met een Raynox macrolens erbij.
Iemand tips ?
Welke ogen?quote:Op woensdag 30 augustus 2006 13:30 schreef Het-Gele-Teken het volgende:
[..]
Probeer bij insecten scherp te stellen op de ogen, dat scheelt al veel als je de foto bekijkt.
Inderdaad prutsen met het diafragma maakte het precies alleen maar moeilijker om een deftige opname te krijgen.quote:Op woensdag 30 augustus 2006 13:30 schreef Het-Gele-Teken het volgende:
Je krijgt gewoon niet alles er scherp op, of je moet een klein diafragma nemen. Doe je dat, heb je weer een probleem met licht waardoor je een lange sluitertijd nodig hebt en waardoor er mogelijk niets scherp is.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |