Euh, wat is dit dan?:quote:Op donderdag 15 juni 2006 15:57 schreef EchtGaaf het volgende:
Nee nee ik heb achteruitgang nooit beweert
.quote:Op woensdag 14 juni 2006 22:58 schreef EchtGaaf het volgende:
Voor velen betekende dit een negatieve koopkrachtontwikkeling
Oneens. De NL economie en haar groeipatroon vind ik internationaal gezien zeer stabiel. Ik durf zelfs te beweren dat een kleine recessie op zn tijd een zeer goede zaak is waarmee je grote recessies weet te voorkomen. Een beetje de zwakke bedrijven verwijderen zodat gezonde kans krijgen om te groeien.quote:Op donderdag 15 juni 2006 15:57 schreef EchtGaaf het volgende:
Laat dan overlet dat we met een economie van doen hebben die last heeft van vrij instabiel gedrag met zwiepers.
Staat tegenover dat je daarmee draagvlak voor hervorming creeert. Die hervormingen helpen dan weer op de economie op gang te krijgen.quote:Op donderdag 15 juni 2006 15:57 schreef EchtGaaf het volgende:
Kom ik zo toch terug met datgene waar ik mee begon. Een recessie aanpraten door de regering versterkt de kans dat je die recessie ook daadwerkelijk krijgt of in ieder geval het herstel van de economie frustreerd.
Dus je stelling is: voor de economie is het het beste als we in de tijden van recessie de staatsschuld laten oplopen om zo consumentenbestedingen te stimuleren en zo de economie te redden?quote:Op donderdag 15 juni 2006 15:57 schreef EchtGaaf het volgende:
Oplossing: het koopkrachtplaatje is van essentieel belang voor een oplossing. In de eerste jaren van Balkie stond die voor grote groepen overduidlijk onder druk.
Het basisconcept van de Melkertbanen was prima. Helaas zag je al gauw 2 dingen fout gaan; de lonen van de Melktiers stegen (tot 120% WML, betaald door het rijk) en de doorstroming was 0. Daarmee verwerden deze banen van doorstroom/leerplaatsen tot eindstation. Je had dus banen gecreeerd zonder serieuze effectivieitsprikkel voor werknemer en werkgever (soort van communisme). Het afschffen van die puinhoop lijkt me heel verstandig. Ik ken bepaalde gemeentelijke diensten die 80% van hun uitvoerend personeel als Melketiers hadden rondlopen en nu plannen om hetzelfde werk beter te gaan doen met slechts 20% van het personeelsbestand....(oftewel de Melktiers waren compleet nutteloos..)quote:Op donderdag 15 juni 2006 15:57 schreef EchtGaaf het volgende:
Toch niet zo slecht zo'n melkert baan. Het eerste wat Balkie en consorte deed is het afschaffen hiervan. (ID-banen om precies te zijn. Dus is het toch niet zo gek als ik pleit voor dergelijke voorzieningen? Wat dacht je van de WIW? Is wel afgeschaft door die club.
Als je wat van je leven wil maken zit je niet lang in de bijstand. Er zijn zoveel scholings- en werkprojecten. Als je kan en wil is er wat voor. Ben je 40 en opzoek naar je eerste baan omdat je 20 jaar niksgedaan hebt, dan wordt het wel lastig..quote:Op donderdag 15 juni 2006 15:57 schreef EchtGaaf het volgende:
Maar ja, de mensen om wie het gaat moeten het zelf ook wel willen. Anders ben je nergens. Maar ik ben overtuigd dat de meerderheid wel iets van zijn/haar leven wil maken. Ik blijf positief denken in deze..
Ik doelde op iets anders: namelijk de economie ipv koopkrachtplaatjes.quote:
Je betwist niet langer dat de regering een recessie kan aanpraten c.q. economische groei kan frusteren. Zijn we het hier over eens. Ik ben het ook met je eens dat ze dit doen om draagvlak te creeren voor hervormingen (o.a. het invoeren van een sociaal mini of zelfs een microquote:.
Staat tegenover dat je daarmee draagvlak voor hervorming creeert. Die hervormingen helpen dan weer op de economie op gang te krijgen.
[..]
* Ik vraag me af waarom de politiek niet in staat zou zijn om in goede tijden af te lossen. Als ze het willen, dan kan het natuurlijk wel. Waar zit 'm dat in. Hebben ze gebrek aan inzicht of is het echt onwil (electorale redenen etc)quote:Dus je stelling is: voor de economie is het het beste als we in de tijden van recessie de staatsschuld laten oplopen om zo consumentenbestedingen te stimuleren en zo de economie te redden?
Daar ben ik het mee oneens:
* de politiek heeft de afgelopen 35 jaar bewezen neit in staat te zijn af te lossen als het goed gaat.
* Waarom zouden consumentenbestedingen de beste methode zijn om de NL-groei aan de praat te krijgen. We waren toch de open economie? Zet dan in om bedrijven te stimuleren.
[..]
Ik ben het met je eens dat implementatie niet op alle fronten wel zo geslaagd was. Het huiswerk moet dus gewoon over. Het maakt mij op zich verder niet uit hoe zo'n voorziening eruit ziet; als het maar werkt en geen onnodig menselijk kapitaal wordt verspilt.quote:Het basisconcept van de Melkertbanen was prima. Helaas zag je al gauw 2 dingen fout gaan; de lonen van de Melktiers stegen (tot 120% WML, betaald door het rijk) en de doorstroming was 0. Daarmee verwerden deze banen van doorstroom/leerplaatsen tot eindstation. Je had dus banen gecreeerd zonder serieuze effectivieitsprikkel voor werknemer en werkgever (soort van communisme). Het afschffen van die puinhoop lijkt me heel verstandig. Ik ken bepaalde gemeentelijke diensten die 80% van hun uitvoerend personeel als Melketiers hadden rondlopen en nu plannen om hetzelfde werk beter te gaan doen met slechts 20% van het personeelsbestand....(oftewel de Melktiers waren compleet nutteloos..)
Mijn idee zou meer zijn: verplicht zonder enige extravergoeding boven op de bijstandsuitkering aan het werk. Tevens een baan waar men niet in wil blijven hangen; putjesscheppen of de aanleg van het Kralingse bos bijvoorbeeld. De bate is dan vierledig; effectieve prikkel om op zoek te gaan naar ander werk (eigen toekomst in handen nemen), creatie van arbeidsritme, geen tijd voor zwartwerken& rotzooi schoppen en ook nog een voorbeeldfunctie. Maar helaas politiek gezien onhaalbaar.
WIW weet ik niets van af.
[..]
Niet lang in de bijstand: ook niet als je rond de vijftig in de bijstand komt ?quote:Als je wat van je leven wil maken zit je niet lang in de bijstand.
Nee, nee, de regering kan het consumentenvertrouwen frustreren maar dat had nu net geen effect op de bestedingen..quote:Op donderdag 15 juni 2006 22:18 schreef EchtGaaf het volgende:
Je betwist niet langer dat de regering een recessie kan aanpraten c.q. economische groei kan frusteren. Zijn we het hier over eens.
* Pure onwil, andere zaken belangrijker vindenquote:Op donderdag 15 juni 2006 22:18 schreef EchtGaaf het volgende: Ik
* Ik vraag me af waarom de politiek niet in staat zou zijn om in goede tijden af te lossen. Als ze het willen, dan kan het natuurlijk wel. Waar zit 'm dat in. Hebben ze gebrek aan inzicht of is het echt onwil (electorale redenen etc)![]()
Je kan een euro maar één keer uitgeven. Als technologiesubsidie meer helpt dan belastingverlaging dan ga je toch niet 50cent subsidie en 50cent belasting verlaging doen? Dan doe je 100 cent subsidie.quote:Op donderdag 15 juni 2006 22:18 schreef EchtGaaf het volgende:
* Consumentenbestedingen hebben denk ik toch een behoorlijke invloed. Bedrijven kietelen is zeker ook een van de methoden. Het gaat om een totaal beleid, met meerdere invalshoeken.
Er is toch geen werk en de systemen uit het verleden werken toch allemaal niet. Dus waarom zou je met alternatieven komen dan? De gemeenten hebben ruimte zat. Als nu in de WW zit heb je zo een reintegratiebureau aan je broek, een cursus doen is ook geen probleem. Ik zie het niet zo somber en vind dat de prikkels meer bij de mensen zelf zou moeten liggen.quote:Op donderdag 15 juni 2006 22:18 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik snap best dat een regering een niet werkende voorziening afschiet. Maar ze missen het lef om met iets beters te komen. En dan komt er gewoon niks. Sterker nog ze saneren maar gewoon door in die voorzienigen. (WIW weg, verder uitkleden van de WsW ). Dit vind ik het verwerpelijke aan hun beleid op dit onderwerp.
Als je heel je leven gewerkt hebt kom je niet op je 50e in de bijstand maar op je 45e in de WW. Als je na 5 jaar nog niet omgeschoold en herplaatst bent kom je pas in de bijstand.quote:Op donderdag 15 juni 2006 22:18 schreef EchtGaaf het volgende:
Niet lang in de bijstand: ook niet als je rond de vijftig in de bijstand komt ?
Een kabinet met de PvdA had een aardig deel van die hervormingen en bezuinigingen ook doorgevoerd (het bijna bereikte akkoord scheelde niet zo gek veel).quote:Op vrijdag 16 juni 2006 15:54 schreef Napalm het volgende:
Maar wat ik dit kabinet wel verwijt is dat ze een hoop herrie en onrust hebben gecreeerd met hun terechte plannen en verstandige bezuinigingen en toen puntje bij paaltje kwam het lef niet hadden om door te zetten. Je ziet nu met de verkiezingen in het vooruitzicht het kabinet Sinterklaas spelen voor veel groepen..
Dan vraag je je af waarom ze de moeite deden.
Sterker nog. Wouter Bos heeft voor prinsjesdag zijn alternatief laten doorrekenen door het CPB. En wat bleek: beter (economisch) resultaat en bovenal veel socialer beleid. Het kan dus wel: sterk economisch beleid icm sociaal beleid. Ik was altijd overtuigd dat het kan. Maar ja politiek is ook keuzes maken...quote:Op vrijdag 16 juni 2006 16:11 schreef achterhetspoor het volgende:
[..]
Een kabinet met de PvdA had een aardig deel van die hervormingen en bezuinigingen ook doorgevoerd (het bijna bereikte akkoord scheelde niet zo gek veel).
Maar waarschijnlijk wel met veel minder onrust idd.
Ik onderschrijf je uitleg mbt de cbs-analyse.: hooguit een beperkte correlatie tussen consumentenvertrouwen en consumenten bestedingen. Ik vraag ff af: was je analyse puur kwalitief of heb je daadwerkelijk correlatieberekenigen uitgevoerd over een langere periode. (dus kwantitatief). Ik vraag me dit af omdat ik mij niet kan voorstellen dat die correlatie helemaal nul of verwaarloosbaar zou zijn. Is die echt verwaarloosbaar klein?? Ben zeer benieuwd.quote:Op vrijdag 16 juni 2006 15:52 schreef Napalm het volgende:
[..]
Nee, nee, de regering kan het consumentenvertrouwen frustreren maar dat had nu net geen effect op de bestedingen..
[..]
Ik ben het helemaal hiermee eens. Eigenlijk als je hier over nadenkt is het gewoon verbijsterend.quote:1 Pure onwil, andere zaken belangrijker vinden
2 Politici moeten scoren met eigen projecten om bekend te worden, blijven
3 Onbegrip (niet snappen dat je ooit moet afbetalen )
4 Electorale angst, aflossen klinkt niet spannend.
5 Fantasieen dat de groeicijfers uit de jaren 50 en 60 weer terugkomen
[..]
Een euro kan je een keer uitgeven. Geen misvertand hierover. Ik weet niet of een enkele maatregel ten alle tijden beter is dan een pallet aan maatregelen in deze. Ik zou zeggen kies voor het beste rendement. Ik zou als minister EZ de nodige berekeningen laten maken door het CPB. En op grond hiervan een beleid uitstippelen. Uiteraard kan dit niet lostaan van het sociaal en financieel beleid. Vind ik best moeilijk; je staat voor lastige keuzes.quote:Je kan een euro maar één keer uitgeven. Als technologiesubsidie meer helpt dan belastingverlaging dan ga je toch niet 50cent subsidie en 50cent belasting verlaging doen? Dan doe je 100 cent subsidie.
[..]
Ik blijf vinden dat je als samenleving moet werken aan een zo gezond mogelijke economie. Immers een groeiende economie schept werkgelegenheid en daarme ook kansen voor een grotere groep. Nieuwe behoeften en markten creeren dus.Maar ik hoef je niet uit te leggen dat die groei gelimiteerd is. (al was het maar tegen oververhiting van de economie te voorkomen)quote:Er is toch geen werk en de systemen uit het verleden werken toch allemaal niet. Dus waarom zou je met alternatieven komen dan? De gemeenten hebben ruimte zat. Als nu in de WW zit heb je zo een reintegratiebureau aan je broek, een cursus doen is ook geen probleem. Ik zie het niet zo somber en vind dat de prikkels meer bij de mensen zelf zou moeten liggen.
[..]
Eens. Omscholen hoeft het probleem niet te zijn. Ik bedoel: welke baas wil je nog hebben als je vijftig ben. Het bedrijfleven heeft denk ik ook een maatschappelijke verantwoordelijkheid die nog onvoldoende wordt genomen. Lost misschien vanzelf op met de vergrijzing en minder aantal jongeren beschikbaar etc. (maar de polen staan in de startblokken.. en komen....sterker nog: ze zijn er al...)quote:Als je heel je leven gewerkt hebt kom je niet op je 50e in de bijstand maar op je 45e in de WW. Als je na 5 jaar nog niet omgeschoold en herplaatst bent kom je pas in de bijstand.
Verklaart U nader...quote:Op vrijdag 16 juni 2006 17:22 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Grappig, elke keer als ik dit topic in mijn AT zie verschijnen moet ik lachen om de titel.
Alsof het aan het Kabinet te danken is dat de wereldeconomie aantrektquote:
Dat niet maar ze geven de Nederlandse economie wel een zetje zodat die ook met de wereldeconomie in die opwaardse spieraal komtquote:Op vrijdag 16 juni 2006 17:28 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Alsof het aan het Kabinet te danken is dat de wereldeconomie aantrekt
Blij om je zo te horen. Lees mijn inbreng maar zou ik zeggen. Je bent het vast met me eensquote:Op vrijdag 16 juni 2006 17:28 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Alsof het aan het Kabinet te danken is dat de wereldeconomie aantrekt
Ach, hou toch op. Dit Kabinet is al 3 jaar bezig Nederland uit te kleden op alle manieren die ze maar kunnen verzinnen. Het wordt mensen onmogelijk gemaakt te studeren, als de plannen van het kabinet doorgaan, tenzij je pappie Hans Breukhoven of zo heet. De armoedegrens onder ouderen verschuift steeds meer naar de groep 55 - 65 jarigen door het afschaffen van pre-pensioen en VUT. Moet ik je herinneren aan de briljante zet van het op een vrijdagnamiddag afschaffen van het PC-privé regelinkje? De wereldeconomie trekt al ruim een jaar aan, en pas nu begint het een beetje in nederland te komen. We lopen nog steeds hijgend achter de feiten aan.quote:Op vrijdag 16 juni 2006 17:30 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Dat niet maar ze geven de Nederlandse economie wel een zetje zodat die ook met de wereldeconomie in die opwaardse spieraal komt
Ik geloof dat de Nederlandse economie ook een van de laatste was die te maken kreeg met de neerwaardse spieraal dus dat is logisch.quote:Op vrijdag 16 juni 2006 17:34 schreef Lord_Vetinari het volgende:
De wereldeconomie trekt al ruim een jaar aan, en pas nu begint het een beetje in nederland te komen. We lopen nog steeds hijgend achter de feiten aan.
ik denk dat je nog hangt in de tijd van Joop den Uyl. Sindsdien is er veel verandert binnen de partij. Je vrees is ongegrond.quote:Op vrijdag 16 juni 2006 17:38 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Ik geloof dat de Nederlandse economie ook een van de laatste was die te maken kreeg met de neerwaardse spieraal dus dat is logisch.
Nee, straks met links wordt alles veel beter. Die gaan natuurlijk geen bezuinigen enzo door voeren.![]()
1. Nee, de Nederlandse economie was er al vroeg bij. Het was namelijk al begonnen met die crisis toen Worldonline naar de beurs ging in 2000 (de internetcrisis), terwijl het in veel landen pas begon rond 11 sept. 2001.quote:Op vrijdag 16 juni 2006 17:38 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Ik geloof dat de Nederlandse economie ook een van de laatste was die te maken kreeg met de neerwaardse spieraal dus dat is logisch.
Nee, straks met links wordt alles veel beter. Die gaan natuurlijk geen bezuinigen enzo door voeren.![]()
Niet waar. In 1994 was er een kortstondige crisis, waarbij het beleid van de regering (Paars1) behulpzaam is geweest voor het oplossen van de crisis. De crisis die nu net geweest is, zette in in 2000/2001, toen Paars2 aan de macht was.quote:Op woensdag 7 juni 2006 16:33 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
ná paars kwam de economie wereldwijd in een dalende lijn idd. tijdens paars heeft de mondiale economie bijna nooit zo'n opgang gekend.
helaas hebben ze die centen kwistig aan nutteloze dingen besteed.
Nee, dat is te danken aan George W. Bush. Die heeft, terwijl de naweeen van de Azie-crisis de Oost nog teisterde, Japan nog in de recessie zat en Europa maar niet meekomen kon, de Amerikaanse economie de grootste schok sinds de oliecrisis kreeg, met een dapper economisch beleid de Amerikaanse consumptie op gang gehouden en daarmee de wereldeconomie vooralsnog gered.quote:Op vrijdag 16 juni 2006 17:28 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Alsof het aan het Kabinet te danken is dat de wereldeconomie aantrekt
quote:Op vrijdag 16 juni 2006 17:34 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Ach, hou toch op. Dit Kabinet is al 3 jaar bezig Nederland uit te kleden op alle manieren die ze maar kunnen verzinnen. Het wordt mensen onmogelijk gemaakt te studeren, als de plannen van het kabinet doorgaan, tenzij je pappie Hans Breukhoven of zo heet. De armoedegrens onder ouderen verschuift steeds meer naar de groep 55 - 65 jarigen door het afschaffen van pre-pensioen en VUT. Moet ik je herinneren aan de briljante zet van het op een vrijdagnamiddag afschaffen van het PC-privé regelinkje? De wereldeconomie trekt al ruim een jaar aan, en pas nu begint het een beetje in nederland te komen. We lopen nog steeds hijgend achter de feiten aan.
CPB doorrekeningen zijn leuk speelgoed en wat indicatief maar bovenal speelgoed. Het eerste punt is dat sinds dat de pers ernaar kijkt men met kleine verbeteringen opeens veel beter scoort zonder wezenlijk andere dingen te gaan doen. Dat kan natuurlijk nooit. GL was hierin heel opvallend; scoorde altijd slecht en nam 2 handige beleidseconomes in dienst en kwam met minieme aanpassingen opeens veel beter uit de plannen.. Je dacht toch niet dat de GL plannen opeens over boord gingen?quote:Op vrijdag 16 juni 2006 16:20 schreef EchtGaaf het volgende:
Sterker nog. Wouter Bos heeft voor prinsjesdag zijn alternatief laten doorrekenen door het CPB. En wat bleek: beter (economisch) resultaat en bovenal veel socialer beleid. Het kan dus wel: sterk economisch beleid icm sociaal beleid. Ik was altijd overtuigd dat het kan. Maar ja politiek is ook keuzes maken...
Weet je wat het probleem is? Dat onze belangrijkste handelspartner al 15 in een grote crisis zit.quote:Op vrijdag 16 juni 2006 18:01 schreef K-Billy het volgende:
1. Nee, de Nederlandse economie was er al vroeg bij. Het was namelijk al begonnen met die crisis toen Worldonline naar de beurs ging in 2000 (de internetcrisis), terwijl het in veel landen pas begon rond 11 sept. 2001.
Tjah, dan maar opheffen, het CPB. Mag ook een ander bureau zijn, Nyfer als die beter is.... Zeker het is altijd kijken in een kristallen bol. En natuurlijk ze maken gebruik van rekenmodellen. En dat laatste is garantie voor discussies.....En niet te vergeten, ruimte voor interpretaties..Maar ja dat is ook wel een beetje inherrent aan zo´n bureau.quote:Op vrijdag 16 juni 2006 23:07 schreef Napalm het volgende:
CPB doorrekeningen zijn leuk speelgoed en wat indicatief maar bovenal speelgoed. Het eerste punt is dat sinds dat de pers ernaar kijkt men met kleine verbeteringen opeens veel beter scoort zonder wezenlijk andere dingen te gaan doen. Dat kan natuurlijk nooit. GL was hierin heel opvallend; scoorde altijd slecht en nam 2 handige beleidseconomes in dienst en kwam met minieme aanpassingen opeens veel beter uit de plannen.. Je dacht toch niet dat de GL plannen opeens over boord gingen?
Maar wat veel belangrijker is: de CPB berekeningen gaan maar tot 4 jaar in de toekomst!!!! (langere termijn is te onzeker dus waagt het CPB zich daar niet aan)
Ja, lange termijn is te zwaar koffiedik kijken, heeft weinig nut. Teveel onzekere factoren.quote:Op de lange termijn is het natuurlijk een heel ander verhaal, dat kan je op je klompen aanvoelen..
Helemaal eens.quote:Die gedachtenlijn moet je beethouden als het CPB plannen doorrekent waarbij de pvda de koopkracht verhoogt en het betalen wil door het vestigingsklimaat in NL te verslechteren. Koopkracht werkt nu, vestigingsbeleid werkt geleidelijk.
Volgens CPB rapporten is het CPB de allerbeste (da bomb voor de jongere lezers..)quote:Op vrijdag 16 juni 2006 23:28 schreef EchtGaaf het volgende:CPB
Het zijn niet echt vragen of nieuwe&expliciete stellingen dus ik zie niet zoveel ruimte voor een reactie. Meer een herhaling; de overheid moet voorwaarden scheppen en mensen dan stimuleren zelf hun kansen te pakken.quote:Op vrijdag 16 juni 2006 23:28 schreef EchtGaaf het volgende:
PS: ik ben ook ingegaan op jouw punten vorige keer (misschien gemist, wel interessant denk ik)
Tja, ik vind mijzelf ook de beste, wie niet?quote:Op vrijdag 16 juni 2006 23:57 schreef Napalm het volgende:
[..]
Volgens CPB rapporten is het CPB de allerbeste (da bomb voor de jongere lezers..)
Maar je bent het toch wel met mee eens dat de resultaten van het CPB voor de regering dus net zo slecht zijn als die voor groen links of pvda. Je had het over speelgoed. Dus zijn de resultaten voor Bos net zo geloofwaardig/ongeloofwaardig als die voor de regering....quote:Maar een ander bureau kan het ook niet veel beter doen. Dat blijkt ook nergens uit..
Gedeeltelijk is het ook geen probleem; een kabinet hoeft financieel niet verder te rekenen dan haar regeringsperiode; de periode waarin haar begroting van belang is. Op lange termijn kan je naar plannen an sich kijken ipv naar het grote geheel (bijv de doorrekening van het JSF-project). Het probleem is dat de de gemiddelde jourrnalist enkel de samenvatting van het rapport leest en daar de bruikbaarste citaten uit pakt. Daarin passen geen nuanceringen of uitgebreide uitleg; dat vinden lezers maar niets.
[..]
Ze hebben eerder hun best gedaan dat zo lang mogelijk te voorkomenquote:Op vrijdag 16 juni 2006 17:30 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Dat niet maar ze geven de Nederlandse economie wel een zetje zodat die ook met de wereldeconomie in die opwaardse spieraal komt
Beetje raar dat we ondanks dat in dit land toch grote pieken en diepe dalen hebben gehad. Overigens doet Duitsland het alleen in het oosten echt slecht. Bayern b.v. is nog altijd stinkend rijk en bijna zonder werklozen.quote:Op vrijdag 16 juni 2006 23:07 schreef Napalm het volgende:
Weet je wat het probleem is? Dat onze belangrijkste handelspartner al 15 in een grote crisis zit.
Laten we wel wezen, áls deze bewering al klopt en niet tegenstrijdig is, dan blijft het natuurlijk nog wel, en slechts en enkel en alleen, post hoc.quote:Op woensdag 7 juni 2006 20:05 schreef Scepsis het volgende:
Aantal asielzoekers gedaald.
Criminaliteit openbaar vervoer gedaald.
Nederlander op hoge EU post.
Lerarentekort gedaald.
Meer uitgeprocedeerden uitgezet.
Criminaliteit op straat gedaald.
Fraudes uit PvdA tijd boven water gekregen (bouwfraude, HBO fraude).
Extra eisen aan gezinshereniging.
Nederlander op hoogste NAVO post.
Meerdere gevangenen op een cel ingevoerd
WAO probleem aangepakt.
Ontwikkelingssamenwerkingsakkoorden met 8 nieuwe landen gesloten.
Verplicht inburgeren geïntroduceerd.
Nieuwe DNA-wet ingevoerd.
Benzineaccijns bevroren.
Daling aantal WW'ers
Eerste extremistische imams het land uitgezet.
AOW uitkering verhoogd.
Schoolgeld 16/17 jarigen afgeschaft.
Weer belasting in woonwagenkamp gaan heffen.
Aantal overvallen gedaald.
Afdracht EU 1 miljard minder.
Maximumstraffen verhoogd.
Daling aantal WAO'ers
Afschaffen gebruikersdeel OZB
Laagste huurstijging in 50 jaar.
Aantal moorden laagste in 20 jaar.
Daling aantal bijstandtrekkers.
Regelzucht is afgenomen.
Stijgende koopkracht.
Economische groei hoger dan in al onze buurlanden.
Belasting op donaties voor goede doelen afgeschaft.
verlaging loonbelasting (na eerdere verhoging)
Geen verlaging zorgtoeslag ondanks lagere indexering (hoewel dit niet echt een lastenverlaging is)
Geen kosten verzekeren kinderen
Lagere AWBZ bijdrage
Verhoging arbeidskorting
Verhoging kinderkorting
Afschaffing gebruikersdeel OZB.
Premies voor WAO en WW uitkeringen door de minister De Geus verlaagd.
Vestigingsregels voor ondernemers afgeschaft.
Minder regels om vergunning aan te vragen (boom omzagen, tuinhuisje, etc).
En het mooiste is nog dat er niemand op achteruitgegaan is, behalve de middeninkomens met - 00,8% en die worden ook nog gecompenseerd door Geus.
Ze hebben iig meer gedaan dan in de hele kabinetsperiode van PvdA.
Conclusie: het kabinet is geslaagd!
quote:De Nederlanders hebben weer vertrouwen in de economie. Voor het eerst sinds vijf jaar zijn er meer optimisten dan pessimisten onder de consumenten. Nederlanders hebben weer vertrouwen in hun financiële positie en durven weer geld uit te geven. Dat bleek uit een onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Nederlanders zijn weer net zo positief over de economie als in maart 2001. Ook het komende jaar zien we zeer zonnig in. Nog nooit oordeelde de Nederlander zo positief over het komende jaar sinds de onderzoeken naar consumentenvertrouwen in 1986 begonnen. Ook ondernemers hebben veel vertrouwen in de economie. Ze zijn positief over de toekomstige productie. Daarnaast verwachten ondernemers geen daling meer van de werkgelegenheid in de industrie.
Het toenemende vertrouwen in de economie komt voornamelijk door het aantrekken van de werkgelegenheid. De werkloosheid is gedaald de afgelopen maanden. Elke maand gaan er zesduizend mensen aan het werk. In november meldde het CBS al dat het aantal banen spectaculair steeg. Het Centraal Planbureau ziet ook een gunstige ontwikkeling van de economie volgend jaar.
Hallo hier ben ik weer. Als een duveltje uit een doosje.....quote:
vind ik niet. het wordt nogal langdurig uitgemeten in de pers.quote:Op dinsdag 27 juni 2006 19:11 schreef SCH het volgende:
Dit gedraai en onfatsoenlijke gedoe rond Hirsi Ali, is dat ook een succes?
Het is toch ook schandalig hoe het wordt gespeeld. Ik moest letterlijk bijna kotsen toen ik net het nieuws hoorde, hoe meedogenloos en onfatsoenlijk kunnen ze zijn, geen middel wordt geschuwdquote:Op dinsdag 27 juni 2006 19:13 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
vind ik niet. het wordt nogal langdurig uitgemeten in de pers.
heb je het nou over de media, heb je het over verdonk, of heb je het over de reactie van aha (ali mag weer) ?quote:Op dinsdag 27 juni 2006 19:15 schreef SCH het volgende:
[..]
Het is toch ook schandalig hoe het wordt gespeeld. Ik moest letterlijk bijna kotsen toen ik net het nieuws hoorde, hoe meedogenloos en onfatsoenlijk kunnen ze zijn, geen middel wordt geschuwd
de reactie van Verhagen op de radioquote:Op dinsdag 27 juni 2006 19:17 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
heb je het nou over de media, heb je het over verdonk, of heb je het over de reactie van aha (ali mag weer) ?
Over Verdonk en het kabinet die haar een verklaring lieten ondertekenenquote:Op dinsdag 27 juni 2006 19:17 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
heb je het nou over de media, heb je het over verdonk, of heb je het over de reactie van aha (ali mag weer) ?
Hier word ik zo agressief van. Wat een wal-ge-ljike lui zijn het toch. Echt geen gevoel voor mensen.quote:Op dinsdag 27 juni 2006 19:21 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
de reactie van Verhagen op de radio![]()
men kan roepen over de lpf wat het wil.quote:Op dinsdag 27 juni 2006 19:23 schreef SCH het volgende:
[..]
Hier word ik zo agressief van. Wat een wal-ge-ljike lui zijn het toch. Echt geen gevoel voor mensen.![]()
![]()
Dankzij Job Cohen. Die heeft de regels bedacht.quote:
Tendens is voor Balkenende al ingezet.quote:Criminaliteit openbaar vervoer gedaald.
Das mooi maar wat heeft de burger eraanquote:Nederlander op hoge EU post.
Wel eens Varkencyclus gehoord?quote:Lerarentekort gedaald.
Wel moediger, is ok maar vallen ook veel spaanders. Vb Homo naar Iran willen uitzetten en andere missers. Met een kanon krijg je iedereen uitgezet.quote:Meer uitgeprocedeerden uitgezet.
was voor Balkenende ook alquote:Criminaliteit op straat gedaald.
Substitueer voor PVDA gerust de VVD, want die heeft de afgelopen 20 jaar bijna onafgebroken in de regering gezeten...quote:Fraudes uit PvdA tijd boven water gekregen (bouwfraude, HBO fraude).
terecht puntquote:Extra eisen aan gezinshereniging.
Goed zo, maar wat heeft burger eraanquote:Nederlander op hoogste NAVO post.
Goed puntquote:Meerdere gevangenen op een cel ingevoerd
Met de knoet erover lukt het mij om ze zelfs allemaal uit de WAO te trappen...quote:WAO probleem aangepakt.
Goed puntquote:Verplicht inburgeren geïntroduceerd.
Goed puntquote:Nieuwe DNA-wet ingevoerd.
Als ze flink waren gaven ze het gewraakte kwartje terug.quote:Benzineaccijns bevroren.
Er is een grote verkapte werkeloosheid die door regering niet is aangepakt. Hooguit repressief (is weg minste weerstand)quote:Daling aantal WW'ers
Goed puntquote:Eerste extremistische imams het land uitgezet.
Bron?quote:AOW uitkering verhoogd.
terechtquote:Schoolgeld 16/17 jarigen afgeschaft.
Weer belasting in woonwagenkamp gaan heffen.
Dankzij regeringbeleid?quote:Aantal overvallen gedaald.
Hulde, goed gedaanquote:Afdracht EU 1 miljard minder.
Goedquote:Maximumstraffen verhoogd.
Alweer ??quote:Daling aantal WAO'ers
Huldequote:Afschaffen gebruikersdeel OZB
Zal slecht tijdelijk zijn om daarna explosief te stijgen als de huren worden losgelaten.quote:Laagste huurstijging in 50 jaar.
Dankzij dit kabinet. Heb je wel eens van een "incubatietijd" gehoord.quote:Aantal moorden laagste in 20 jaar.
Maar hebben die ook werk????quote:Daling aantal bijstandtrekkers.
Lang niet voor jan en alleman. en bovendien jaren lang juist slechter....quote:Regelzucht is afgenomen.
Stijgende koopkracht.
Na jarenlang het slechtste jongetje van de klas te zijn geweest. Het kabinet heeft hersteld jarenlang gefrustreerd.quote:Economische groei hoger dan in al onze buurlanden.
Bron?quote:Belasting op donaties voor goede doelen afgeschaft.
verlaging loonbelasting (na eerdere verhoging)
Maar de zwakkeren zijn veel duurder uit.quote:Geen verlaging zorgtoeslag ondanks lagere indexering (hoewel dit niet echt een lastenverlaging is)
Geen kosten verzekeren kinderen
Maar wel de zeer a-sociale en niet begrepen noclaim in de zorg. Slaat echt nergens op. Chhronisch zieken altijd de klos.quote:Lagere AWBZ bijdrage
Huldequote:Verhoging arbeidskorting
Verhoging kinderkorting
Afschaffing gebruikersdeel OZB.
Het zou toch te zot zijn als ze dat niet deden toch?quote:Premies voor WAO en WW uitkeringen door de minister De Geus verlaagd.
was we lhet minst belangrijke om af te schaffen. Doe dan iets beters..quote:
Minder regels om vergunning aan te vragen (boom omzagen, tuinhuisje, etc).
quote:
De balans tussen die twee was ver te zoeken....volgens mij....quote:Op dinsdag 27 juni 2006 19:32 schreef One_of_the_few het volgende:
minder afdracht aan de eu goed gedaan?![]()
wel heel selectief gedacht. Dat wij ook minder geld van de eu nu krijgen telt niet mee? En dat dat bedrag hoger is dan de mindere afdracht? Netto gezien gaan we erop achteruit en iedereen is blij.
Lijkt op een kind die liever 2 munten heeft dan 1 van veel meer waarde. Je hebt toch immers meer?![]()
zekerquote:Op dinsdag 27 juni 2006 19:45 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
De balans tussen die twee was ver te zoeken....volgens mij....
heb je een bron dat we idd slechter af zijn nu
Wie?quote:Op dinsdag 27 juni 2006 20:26 schreef zoalshetis het volgende:
jammer dat het grootste financiële fiasco ooit in de neerlandse politiek niet meer leeft. je weet wel die man die ons gas voor een habbekrats heeft verkocht aan italië, zonder rekening te houden met inflatie of wat dan ook voor prijsstijgende factoren... oh ja voor de mensen die niet weten waar dit over gaat, hij zat in de olmen.
wist ik niet. Maar ja ik ben geen fan van dat lijstje hoor, ik heb de meeste punten bestreden. Ik ben geen fan van dit kabinet....quote:Op dinsdag 27 juni 2006 20:22 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
zeker
http://www.nu.nl/news/673(...)EU-subsidies%27.html
http://frontpage.fok.nl/nieuws/62264
http://www.weerwoord.nl/weerwoord/viewtopic.php?t=8805&
van http://forum.fok.nl/topic/818199
dus: uitgaven gaan van 5 naar 4 miljaard = 1miljaard minder
inkomsten gaan van 3.5 miljaard naar 1,7 miljaard = 1,8 miljard minder
oftewel we zijn voor 800 miljoen geflest. Dus die kan echt van dat zwaar irreeele lijstje.
Dat is helemaal niet waar.quote:Op dinsdag 27 juni 2006 20:22 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
dus: uitgaven gaan van 5 naar 4 miljaard = 1miljaard minder
inkomsten gaan van 3.5 miljaard naar 1,7 miljaard = 1,8 miljard minder
oftewel we zijn voor 800 miljoen geflest. Dus die kan echt van dat zwaar irreeele lijstje.
Gelukkig iemand die kanttekeningen plaatst bij de leugens hiervoor.quote:Op dinsdag 27 juni 2006 21:15 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Dat is helemaal niet waar.
De korting die Balkenende heeft bedongen is een korting van één miljard PER JAAR. De verlaging van inkomsten is 1,8 miljard over de periode 2007 tot 2013. Kortom, de winst = 6 x 1.000.000 - 1.800.000 = 4.200.000.
Bovendien hebben alle landen minder inkomsten gekregen. Niet door slecht onderhandelen maar omdat het geld nu eenmaal onder tien extra arme landen verdeeld moet worden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |