Overmorgen examen.quote:Op zondag 21 mei 2006 12:54 schreef MrX1982 het volgende:
Ik moet zo naar de stad.
Zoveel oorzaken, zo weinig tijd...quote:Op zondag 21 mei 2006 13:02 schreef Monidique het volgende:
Waar om... ?
Ik zal voor je duimenquote:Op zondag 21 mei 2006 13:03 schreef Monidique het volgende:
Overmorgen examen.
Ja.quote:Op zondag 21 mei 2006 13:07 schreef MrX1982 het volgende:
Zou het ooit rustig worden in Irak?
Op wie doelt u nu?quote:Op zondag 21 mei 2006 13:07 schreef zakjapannertje het volgende:
goed dat die vrouw ons rechtsbewustzijn weer heeft wakker gemaakt
Positief.quote:Op zondag 21 mei 2006 13:09 schreef Monidique het volgende:
Ja.
die rechtstheoreticus geinterviewd door Witteman op het eind van Buitenhof, over dat zoiets als 'regel zijn regels' ook op een kwaadaardige manier kan uitpakken voor mensenquote:
Ik had dit artikel in de volkskrant erover gelezen:quote:Op zondag 21 mei 2006 12:25 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Helaas is het bericht behoorlijk vaag. Aan wie heeft hij bijvoorbeeld zijn excuses aangeboden? Voor de rest heb je wel gelijk.
Roept meer vragen op dan het beantwoordt.quote:vrijdag 19 mei 2006 uur.
Dominee omstreden na preek over joden
Van onze verslaggever Menno van Dongen
AMSTERDAM - Een dominee uit Wassenaar is in opspraak geraakt vanwege een antisemitische preek. Het Centrum Documentatie en Informatie over Israël (CIDI) vindt dat hij op non-actief moet worden gesteld.
De preek is uitgesproken door predikant Kees Mos, in de Messiaskerk – volgens de website een ‘moderne protestantse gemeente’. In zijn voordracht stelt Mos dat ‘de jood in ons een verrader’ en ‘een silent killer’ is. Ook beweert hij ‘dat het heil door de jood voor geld verkwanseld wordt.’
Hij haalt zelfs Adolf Hitler erbij. ‘Hitler wilde de jood in ons midden definitief uitdrijven. Dat klinkt misschien heel vreemd, maar hij staat daarmee op bijbelse bodem. Want de jood in ons leeft aan zijn goddelijke roeping voorbij en hij doet zijn schepper lelijk tekort. We hebben Hitler in de afgelopen decennia als monster afgeschilderd. Maar monsters bestaan niet.’
Het CIDI kreeg de preek, die dateert van maart 2005, van een verontrust gemeentelid.
Vorige maand oordeelde een commissie, die was ingesteld door het lokale kerkbestuur, dat de preek ‘zo niet gehouden had mogen worden’. Maar Mos mag blijven, omdat hij voldoende steun zou hebben binnen de gemeenschap.
‘Dit houdt de gemoederen hier flink bezig’, zegt de andere predikant van de Messiaskerk, Bert Schüssler. Hij is teleurgesteld in de kerkenraad. ‘Die preek was verwerpelijk. Ik schaam me ervoor dat we dit als kerk niet zelf konden oplossen, maar dat de joodse gemeenschap dit aan de orde moest stellen.’
De kerkenraad erkent dat de woorden van Mos ‘tegen het antisemitisme aanschurken’. Maar volgens secretaris Nico Visscher is het moeilijk een afgewogen oordeel te geven. ‘Je moet dit in de context van de hele preek zien. We kunnen niet beoordelen of dit theologisch verdedigbaar is. Dat laten we uitzoeken door theologen.’
Gisteravond heeft de kerkenraad weer vergaderd over de positie van Mos. Het is nog onbekend wat dat overleg heeft opgeleverd.
Je kunt iig wel een heerlijke vergelijking maken met 60 jaar geleden natuurlijk. Joden werden ook door ijverige regelneukende ambtenaren afgevoerd onder het mom 'regels zijn regels'. Zo kun je tenminste als ambtenaar je geweten rein houden.quote:Op zondag 21 mei 2006 13:12 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
die rechtstheoreticus geinterviewd door Witteman op het eind van Buitenhof, over dat zoiets als 'regel zijn regels' ook op een kwaadaardige manier kan uitpakken voor mensen
Nog steeds twee. Moet ik wel voor leren, maar het hoeft maar een dag in mijn hoofd te zitten.quote:
Ja.quote:Op zondag 21 mei 2006 13:15 schreef MrX1982 het volgende:
Is dat een toelatingsexamen voor de universiteit M?
Latijns, he?quote:Op zondag 21 mei 2006 13:16 schreef Monidique het volgende:
[..]
Nog steeds twee. Moet ik wel voor leren, maar het hoeft maar een dag in mijn hoofd te zitten.
of het voorbeeld van vandaag de dag over die gepensioneerde veteraan die bevangen door de emoties na een herdenking vergeten was een treinkaartje te kopen, waar de conducteur geen boodschap aan had en hem toch een boete gaf, geen schone staat van dienstquote:Op zondag 21 mei 2006 13:15 schreef gelly het volgende:
[..]
Je kunt iig wel een heerlijke vergelijking maken met 60 jaar geleden natuurlijk. Joden werden ook door ijverige regelneukende ambtenaren afgevoerd onder het mom 'regels zijn regels'. Zo kun je tenminste als ambtenaar je geweten rein houden.
Nah. Enerzijds vind ik 'afkeur uitspreken' verlangen (eisen) van moslims (door niet-moslims, zeg maar even voor het gemak) een rare houding. Anderzijds vind ik de verwachting niet altijd en niet geheel onterecht.quote:Op zondag 21 mei 2006 12:30 schreef gelly het volgende:
[..]
Het grappige is natuurlijk wel dat 'we' van moslims wel verwachten dat ze het openlijk afkeuren als een imam dergelijke uitspraken doet, terwijl we van onszelf vinden 'dat iedereen het wel zal afkeuren' en het dus niet nodig is je openlijke afkeur uit te spreken.
Ik ben een optimist en geloof dat de liberale democratie zo aantrekkelijk is dat het wereldwijd zal worden ingevoerd en dat oorlog uiteindelijk, zij het wellicht over decennia, zo vermoeiend wordt en uitgestreden, dat het stopt.quote:
Nee. Inderdaad. Het is geen nieuws meer. Er zijn tientallen aanvallen per dag, er vallen tientallen of honderden doden. Etnische zuiveringen, burgeroorlog. Elkander bestrijdende milities. Maar zo is het nu in Irak en, ja, dat is niet echt nieuws. Nu hebben, de Nederlandse media in ieder geval, ze sowieso al vrij weinig aandacht , zeker geïnformeerde, gehad voor het hele conflict.quote:Je hoort eigenlijk niet meer zoveel over Irak. Zou het geen niuews meer zijn.
Persoonlijk vond ik ''bekeken moet worden of het theologisch verantwoord is'' wel echt een giller. Te triest voor woorden maar daardoor hilarisch. Sowieso werken streng-gereformeerden altijd erg op mijn lachspieren (NOFI). Ik vind ook weinig boeken zó enorm grappig als Maarten 't Hart over streng gelovigen.quote:Op zondag 21 mei 2006 13:18 schreef Johan_de_With het volgende:
Wat dat betreft vind ik het jammer dat ''bekeken moet worden of het theologisch verantwoord is'' en ''het vooral in de context beschouwd moet worden.'' Frappant natuurlijk, dat ''monsters niet bestaan'' maar ''de jood'' tot een vergaarbak van al het aardse vuil wordt gemaakt. Om van dat ''verwijderen'' - een echt Hitlerwoord - op Bijbelse gronden nog maar te zwijgen! Hier past een ruiterlijke verwerping.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |