jazeker!quote:Op dinsdag 13 juni 2006 15:58 schreef Razztwizzle het volgende:
Maar op de 350d die ik heb zou hij gewoon moeten werken?
Dàt klinkt aanmoedigendquote:Op dinsdag 13 juni 2006 21:21 schreef Shark.Bait het volgende:
[..]
jazeker!
Enne, slecht glaswerk is beter dan geen glaswerk moet je maar denken
Gewoon doen hoor. Soms zitten ze er met een 3 miljoen keer uitvergroten op een foto te kijken, zien ze dat 1 pixel met vakantie is, en melden vervolgens dat de lens onscherper is dan een botte bot die de hoofdprijs in bot zijn gewonnen heeft door errug bot te zijn tijdens het jaarfeestje van de botterikkenclub.quote:Op dinsdag 13 juni 2006 21:39 schreef Razztwizzle het volgende:
[..]
Dàt klinkt aanmoedigend!
Wat ik erover lees klinkt goed, en ik heb nou eenmaal geen 1000 euro te besteden.. dus ik vond 330 euro voor een nieuwe lens een mooi tweede stapje na m'n 18-55 kitlens van de 350d, mee eens?
Of roep je "neeee, niet kopen!, ik weet een betere voor ongeveer dat geld!". Ik hoor het graag, ik wil niet iets kopen wat heel erg gaat tegenvallen
Dat is dus waar ik zo van in de war raak met al die internetrecensiesquote:Op dinsdag 13 juni 2006 21:42 schreef Shark.Bait het volgende:
[..]
Gewoon doen hoor. Soms zitten ze er met een 3 miljoen keer uitvergroten op een foto te kijken, zien ze dat 1 pixel met vakantie is, en melden vervolgens dat de lens onscherper is dan een botte bot die de hoofdprijs in bot zijn gewonnen heeft door errug bot te zijn tijdens het jaarfeestje van de botterikkenclub.
En Shark is daar het levende bewijs van.,quote:Op dinsdag 13 juni 2006 21:50 schreef Shark.Bait het volgende:
precies meid, gewoon doen, en dan gezellig in FOT je foto's kieperen 14.gif
mooie lenzen en mooie camera's maken niet automatisch mooie foto's...
quote:Op dinsdag 13 juni 2006 22:45 schreef PoseidonVS het volgende:
[..]
En Shark is daar het levende bewijs van.,
Ja, sorry hoor, had je hem maar niet zo mooi moeten voorzetten Shark.![]()
quote:Op dinsdag 13 juni 2006 22:45 schreef PoseidonVS het volgende:
En Shark is daar het levende bewijs van.,
Och, gezien het commentaar dat ik krijg op mijn foto's.... of eigenlijk wat ik niet krijg, krijg ik dat idee wel ja.quote:Ja, sorry hoor, had je hem maar niet zo mooi moeten voorzetten Shark.![]()
als ie een canon mount heeft wel, als ie een nikon mount heeft nietquote:Op dinsdag 13 juni 2006 23:45 schreef Pr0-n00b het volgende:
Ik heb een lens op het oog om die van iemand over te nemen voor een mooi prijsje. Maar nu moet ik even zeker weten dat deze lens (Sigma 100-300 mm 1:4.5-6.7 UC) op een canon 300 past.
Ik heb al gezocht maar ik kan nergens iets vinden of deze lens wel of niet op mijn fototoestelletje past ....
voor de duidelijkheid, het gaatom een Sigma 100-300 mm 1:4.5-6.7 UC Zou het erg fijn vinden als iemand ff zou kunnen helpen
Nu wordt alles duidelijk jaquote:Op dinsdag 13 juni 2006 23:49 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
als ie een canon mount heeft wel, als ie een nikon mount heeft niet![]()
Je zou het haast niet zeggen, maar zou je niet aan de huidige eigenaar vragen op wat voor camera hij heeft gezeten ? Hoe kunnen wij hier nu beoordelen wat voor mount erop zit ? Als het een Canon mount is past het, maar heb je een (kleine) kans op error code's.quote:
misschien, verdorie, moet iedereen voordat ze een spiegelreflex kopen een korte curses spiegelreflex gebruik hebben...quote:
je vergeet fuji met nikon mount en sony alpha met minolta mount, en samsung met pentax mount o.a.quote:Op woensdag 14 juni 2006 07:23 schreef ChatChewbacca het volgende:
mounts zijn die ronde dingen, waar een lens aan vast zit, bijna elk merk heeft een eigen, behalve kodak pro slrs, die gebruiken die van canon (EOS) en Nikon (F-mount).
warm water is prima, beste is gewoon methanol daar krijg je meeste wel schoon mee zonder de coating aan te tastenquote:Op woensdag 14 juni 2006 19:13 schreef HansHeino het volgende:
Ik was vandaag bij de Mediamarkt, kom ik daar ineens lensendoekjes tegen. Leuk, want die had ik nog nodig. Helaas wel van Hama, ik heb het daar niet zo op, maarja voor die 5 euro kon het weinig kwaad dacht ik.
Het was een microvezel reinigingsdoekje, speciaal voor optisch glaswerk en beeldschermen. Nouja, ik die meegenomen, en thuisgekomen direct poetsen. Ik begon bij mijn (B+W) UV-filter, en daar ben ik ook bij ge-eindigd. Wat was namelijk het geval:het doekje liet onmiddelijk allemaal krasjes na, en die microvezelhaartjes die bleven dus mooi in de coating zitten en kreeg ik er met geen mogelijkheid meer vanaf.
Ik durf nu niets meer met dat doekje te poetsen.. en dat UV-filter, mag ik dat onder de kraan proberen af te spoelen? Of mag dat onder geen enkel geval?
Mja je hebt gelijk, was beetje domme reactie. Heb het ff gevraagd en er zit een canon mount op (had er echt nooit van gehoord)quote:Op woensdag 14 juni 2006 05:38 schreef eL. het volgende:
[..]
Je zou het haast niet zeggen, maar zou je niet aan de huidige eigenaar vragen op wat voor camera hij heeft gezeten ? Hoe kunnen wij hier nu beoordelen wat voor mount erop zit ? Als het een Canon mount is past het, maar heb je een (kleine) kans op error code's.
Zo kun je dat wel bij iedere lens zeggen, en dus nooit zeker weten of het goed is.quote:Op donderdag 15 juni 2006 11:51 schreef Shark.Bait het volgende:
ik heb vernomen dat sigma's hun beste lensjes opstuurt voor de testen. De lensjes die ze verkopen zouden veel slechter van kwaliteit zijn.
Geen enkele lens is hetzelfde, laat staan dat het ene objectief exact dezelfde afmetingen heeft.
De afstand van de sensor in je body naar de lens verschilt ook per camera (van hetzelfde type). Dit is geen uitzondering, meer een regel.
Het kan dus heel makkelijk gebeuren dat een objectief die bij de tester scherp was bij jou volkomen kut is, en andersom.
Elk objectief word scherper naarmate je het diafragma dichtdraait. sommige eerder dan andere.
Objectief testen worden niet wetenschappelijk verantwoord getest. Wetenschappelijk testen is 3 willekeurige objectiefjes pakken van verschillende batches en die testen, en het gemiddelde van de 3 waardes pakken.
dat heb ik nog niemand ooit zien doen
Staar je niet blind op objectief testjes, ze zijn misleidend. Als iedereen het objectief de hemel inprijst na een grondige objectieve (pun intended) test, dan kan je er van uit gaan dat over het algemeen gesproken het objectief goed is. Maar dan kan nog steeds jouw camera afwijken.
Veel plezier met je aankopen...
Ik heb een Tamron 28-70 2.8. Echt geweldig ding. Schijnt beter dan de Sigma te zijn...schijnt...quote:Op donderdag 15 juni 2006 11:27 schreef Furious het volgende:
Wat vinden wij van de Sigma 24-70 2.8 EX (blablabla en nog meer marketing afkortingkjes)? Behalve het idiote filterformaat. In principe moet hij mijn 18-70 kitlens gaan vervangen (die ik overiges nog wel voorlopig houd voor het beetje meer groothoek, maar daar moet ook een keer een 12-24 F4 komen.)
Ik heb een aantal tests gelezen die er best lovend over waren (mits afgestopt op F4).
Iemand persoonlijke ervaringen?
[afbeelding]
Een test (let vooral op F4, daar is-ie gewoon goed scherp);
[afbeelding]
quote:Op donderdag 15 juni 2006 11:58 schreef Furious het volgende:
Zo kun je dat wel bij iedere lens zeggen, en dus nooit zeker weten of het goed is.![]()
Je gelooft de testen toch niet zodanig dat je em blindelings koopt? je wilt het van onbekende fokkers horen?quote:Maar het gaat mij om persoonlijke ervaringen met deze lens. Vrijwel alle tests zeggen dat het een goede lens is voor het geld afgestopt op F4. En bovendien, niet iedereen krijgt een lens van Sigma om te reviewen, er zijn talloze mensen die die dingen gewoon in de winkel kopen en dan testen. (Ken Rockwell bijv.)
wij vinden hem tof 14.gif, 82mm doorsnede is inderdaad wat groot en dus reken op extra kosten voor filters, het is een robuuste snelle lens dat zekerquote:Op donderdag 15 juni 2006 11:27 schreef Furious het volgende:
Wat vinden wij van de Sigma 24-70 2.8 EX (blablabla en nog meer marketing afkortingkjes)?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |