Het is juist minder werk omdat je maar eenmalig je stijl instelt en dan regelt de compiler het zelf. Het is dus gewoon typen zonder al te veel zorgen hoe alles eruit moet zien.quote:Op woensdag 26 april 2006 21:19 schreef Jump het volgende:
Het lijkt me veel werk om bijna hetzelfde te bekomen als eindresultaat?
WP had de meeste opmaakmogelijkheden die Word nu ook heeft... bold/italic/underline, maar ook lijsten, centreren, etc... heel de meuk... verslagen en wetenschappelijke dingen heb ik er ook nooit mee gemaakt (dat hoefde nooit in de brugklasquote:Op woensdag 26 april 2006 21:01 schreef Visitor.Q het volgende:
Ik heb nooit grotere verslagen met dergelijke opbouw gemaakt in WP5.1, maar volgens mij kon je er er alleen maar sub en superscript in doen,(..) Volgens mij is het ontbreken van wysiwyg de enige overeenkomst...
MiKTeX (engine) en WinEdt (editor) hebben dezelfde voordelen, alleen niet de door jou genoemde nadelenquote:Op woensdag 26 april 2006 21:32 schreef trancethrust het volgende:
Ik raad je TeXLive aan met een editor als JEdit, Context of plain old (g)vim of kladblok ofzo. De eerste 3 editors herkennen de tex-"taal" en geven als zodanig met kleurtjes allerlei dingen aan. Alle bestanden zijn in principe gratis (behalve kladblok dan, daar moet je in principe windows voor kopen)
Compileren gaat dan wel via de command line (cd'en naar je werkmap en "pdflatex <bestandsnaam.tex>" of "latex <bestand.tex>" typen en presto. Wel de texlive installdirectory in de path environment zetten (TeXLive\bin\win32 voor windows).
Goed en mooi typesetten van wiskundige formules is een eitje in latex. Als je net begint ziet het er misschien wat eng uit, maar na een paar keer type je zo de meest ingewikkelde integraal vergelijkingen sneller dan je het zou kunnen uitspreken en ziet het er allemaal perfect uit. Bijvoorbeeld de eqation editor van MS word kan daar qua typesetten en gemak totaaal niet aan tippen.quote:Op woensdag 26 april 2006 21:19 schreef Jump het volgende:
Het lijkt me veel werk om bijna hetzelfde te bekomen als eindresultaat?
Als ik het goed begrijp zie je de mogelijkheid om te werken met templates (stylesheets) dus als een belangrijk argument om met LaTeX te gaan werken. Maar dat kan evengoed met Word, kijk hier eens.quote:Dit houdt in dat je dus niet in een WYSIWYG tekstverwerker bezig bent (bv MS Word). Wil je bijvoorbeeld een nieuw kopje maken, dan doe je in Word een keertje of 2 Enter, je typt de header en selecteert de boel, drukt op vet, eventueel op onderstrepen en je past de grootte aan. In LaTeX is hier een commando voor, met als argument de titel van je nieuwe kopje. De TeX engine doet, bij het genereren van het document, de rest voor je.
Nee. In word kies je een stijl "title" of "header 2" of hoe het ook heet, dan type je de title en dan zie je direct de titel in het juiste formaat. Bij latex gebruik je bijvoorbeeld iets als "\section{title}" (nummering/table of contents/etc doet latex automatisch bij genereren van je dvi of pdf).quote:Op woensdag 26 april 2006 22:35 schreef Riparius het volgende:
[..]
Als ik het goed begrijp zie je de mogelijkheid om te werken met templates (stylesheets) dus als een belangrijk argument om met LaTeX te gaan werken. Maar dat kan evengoed met Word, kijk hier eens.
Volgens mij is dat echt niet te vergelijken.quote:Op woensdag 26 april 2006 22:35 schreef Riparius het volgende:
[..]
Als ik het goed begrijp zie je de mogelijkheid om te werken met templates (stylesheets) dus als een belangrijk argument om met LaTeX te gaan werken. Maar dat kan evengoed met Word, kijk hier eens.
Tja. Het zal velen niet opvallen, en het is ook iets dat vrij goed automatisch gedaan kan worden. Klassiek zijn de f-ligaturen, met name fi en fl, maar ook ffi en in goede lettertypen (en goede boeken) zie je ook fj gebruikt worden (b.v. de Trinité van Bram de Does). Als je een Groen Boekje hebt thuis, of een Van Dale dan worden daar zeker die combinaties in gebruikt (dat heeft Lexicon als lettertype).quote:Op donderdag 27 april 2006 15:58 schreef dikkedorus het volgende:
Dat van die ligatuur wist ik niet. Ik heb er wel eens over nagedacht, maar ik wist niet dat het zo'n heet hangijzer was.
Tof. Die bookmark ik even; ziet er een stuk beter uit dan de standaard slides package. Ik vlucht voor presentaties nog regelmatig naar powerpoint omdat dat imo sneller werkt (als je de avond van te voren je presentatie maakt). Alleen zitten er veel te veel toeters en bellen aan powerpoint; soms zie je wel eens presentaties met alleen maar animatiesquote:Op donderdag 27 april 2006 16:18 schreef Iblis het volgende:
Voor presentaties is LaTeX beamer echter vrij fijn (zeker als je wat technisch moet doen). Het is imho meer ‘classy’ dan de standaard PowerPoint presentatie die ik tegenkom.
Nou, dit is als je LaTeX hebt geleerd zo opgepikt. Het werkt ook gewoon met secties e.d. (die dan je sheets worden), een itemize heeft een extra optie (zodat de items een voor een tevoorschijnkomen), en je hebt een overlayomgeving; het typt in ieder geval snel en je krijgt mooi een outline bovenin je scherm (afhankelijk van de theme), paginatellertje, linkknopjes.quote:Op donderdag 27 april 2006 16:40 schreef devzero het volgende:
[..]
Tof. Die bookmark ik even; ziet er een stuk beter uit dan de standaard slides package. Ik vlucht voor presentaties nog regelmatig naar powerpoint omdat dat imo sneller werkt (als je de avond van te voren je presentatie maakt). Alleen zitten er veel te veel toeters en bellen aan powerpoint; soms zie je wel eens presentaties met alleen maar animatiesOver 2 maanden weer een presentatie, dus dan kan ik mooi die beamer package eens proberen.
Nee, packages, daar kom je vanzelf wel achter… Die dienen zich wel aan. Denk aan zaken voor kleuren, of tabellen die over meerdere tabellen gaan, deel-figuurtjes maken, etc., etc.quote:Op zondag 30 april 2006 15:28 schreef Visitor.Q het volgende:
Yo die beamer site is ook wel vet!! Dat ga ik later nog wel proberen, ik zit nu te klooien met MiKTeX en TeXniccenter, en met een template voor een artikel werkt het volgens mij wel prima, alleen je kunt er zoveel mee dat ik het overzicht nog niet heb. Wel ideaal aan texniccenter dat ie er meteen een PDF van kan maken, dus meteen nakijken of alles goed is gegaan... Ik snap alleen die packages nog niet zo erg, er zijn er zoveel en het lijkt me niet dat je ze meteen allemaal moet installeren... ik ga eerst wel zorgen dat ik een template bouw die goed voor mij werkt.
Hmm. Als ik aan een nieuw artikel begin, dan pak ik meestal de source van een vorige (vergelijkbare artikel) en vervang vervolgens de tekst...quote:Op zondag 30 april 2006 16:29 schreef Visitor.Q het volgende:
Ik bedoel een 'leeg' latex bestand waarin je wel zaken als \begin{document} en de gehele document stijl beschrijft. Zodat ik in principe alleen de tekst van mijn verslag hoef toe te voegen.
De standaard met het lettertype Computer Modern, is, alhoewel functioneel, niet uitermate hip te noemen. Je kunt al een wat vlottere look krijgen door Palatino (of eigenlijk de URW-kloon) gebruiken met \usepackage{pxfonts}, als je Times mooi vindt, dan kun je \usepackage{txfonts} gebruiken.quote:Op zondag 30 april 2006 18:30 schreef Bigs het volgende:
Ik heb een aantal boeken waarvan ik weet dat ze in LaTeX gemaakt zijn.. die geven wel aan hoe ontzettend krachtig het is. Alleen heb ik zelf geen idee hoe ik de lay-out zo mooi krijg.. ik hou het altijd maar bij de standaard layouts.
Ik heb ook altijd moeite met Word hoor. Ligaturen gaan niet goed, wiskundige teksten zijn irritant, als je wiskunde in-line doet, dan gaat Word altijd met de spacing zitten rommelen, midden in een alinea zit dan opeens een te hoge regel. Afbrekingen gaan niet naar wens, dan wordt alles weer enorm uitgevuld. En kleinkapitaal ziet er ook nooit uit.quote:Op zondag 30 april 2006 19:27 schreef Bigs het volgende:
Binnenkort eens wat mee spelen dan. Het nadeel is dat het meeste wat ik schrijf voor school is, waar ik dus samenwerk met mensen die al genoeg moeite met Word hebben
Op wat voor school zit jij man, want dit is gewoon zieligquote:Op zondag 30 april 2006 20:39 schreef Bigs het volgende:
Bij mij op schoool worden de functies die jij noemt niet eens gebruiktAls ik daar een automatische inhoudsopgave laat zien staat iedereen me verbaasd aan te gapen. Maar ze willen het zelf niet leren 'want dat is veel te veel werk'. Nee zelf elke keer een inhoudsopgave maken en bijwerken is zeker niet veel werk
Uitzonderingen zijn bijvoorbeeld wanneer je Sanskriet, of Latijn zet zonder hoofdletters, waarbij het iets belangrijker is dat zinseindes goed opvallen.quote:“In the nineteenth century, which was a dark and inflationary age in typography and type design, many compositors were encouraged to stuff extra space between sentences. Generations of twentieth century typists were then taught to do the same, by hitting the spacebar twice after every period [full stop]. Your typing as well as your typesetting will benefit from unlearning this quaint Victorian habit. As a general rule, no more than a single space is required after a period, colon or any other mark of punctuation.”
Lees of grasduin door de Not so short introduction to LaTeX. Of bekijk de Memoir manual.quote:Op maandag 1 mei 2006 22:39 schreef Furious het volgende:
Kan iemand ook even een vergelijking geven van een eindresultaat? Want ik zie het nog niet in hoe dit beter is dan zien wat je krijgt.
Ik vind het programmeren juist fijn. De kracht zit ’m erin dat je daarmee structuur en opmaak beter uit elkaar kan houden (en afkortingen kunt maken waardoor je file overzichtelijker wordt). Met \newcommand{} kun je mooi dingen maken om codevoorbeelden, vraagstukken, etc. te definiėren en dan kun je je later wel drukmaken over de layout.quote:Op maandag 1 mei 2006 22:42 schreef Gauge het volgende:
http://www.schestowitz.com/IMG/research/thesis_examples/
Dit is wel LyX
maar kan exporten naar LaTeX. Ik vind LyX een tikje beter omdat je niet aan het 'programmeren' noch layouten bent.
Dat het eindresultaat van een gemiddeld LaTeX document er beter uit zou zien van dan van een gemiddeld WYSIWYG-gebakken document vind ik eigenlijk niet eens zo'n belangrijke reden om toch voor LaTeX te kiezen. Zeker bij grote teksten is het een groot voordeel dat je je niet direct met de grafische representatie van je document bezig hoeft te houden (met alle onbelangrijke maar tijdslurpende details van dien), maar je volledig kunt concentreren op de structuur. Uiteindelijk levert dat niet alleen een beter ogend resultaat op, maar vooral een samenhangender geheel, wat waarschijnlijk ook nog in kortere tijd is gemaakt.quote:Op maandag 1 mei 2006 22:39 schreef Furious het volgende:
Kan iemand ook even een vergelijking geven van een eindresultaat? Want ik zie het nog niet in hoe dit beter is dan zien wat je krijgt.
Oneens. Die marges kan je zelf ook wel kleiner maken, maar het gaat bij dit soort opmaak dingen juist om het onbewuste. Het ziet er erg verzorgd uit wanneer je het leest, dat gaat onbewust en heeft invloed op je cijfer.quote:Op maandag 1 mei 2006 23:18 schreef Iblis het volgende:
[..]
Bovendien zal je docent het waarschijnlijk nieteens opvallen dat hij een zeer verzorgd stukje typografie voor z’n neus heeft en hooguit zeuren dat ‘die marges toch wel wat kleiner mogen want nu kom je wel heel snel aan je pagina’s.’ Paarlen voor de zwijnen is het dan.
Ik gebruik ook winedt en miktex. Voor tabellen gebruik ik echter excel in combinatie met de Excel2LaTeX.xla plugin. Deze is te vinden op http://www.win.tue.nl/~marko/cursusLaTeX/Excel2LaTeX.xla. je selecteert dan de tabel die je in excel maakt, en de plugin poept de LaTeX code uitquote:Op donderdag 4 mei 2006 10:14 schreef snabbi het volgende:
%knipmode
Nadeel vind ik tabellen. Vaak een geklooi om dat precies zo te krijgen als je wil. (Winedt + miktex gebruiker)
De marges kan je inderdaad zelf instellen. LaTeX gebruikt een standaard marge omdat er een soort van optimale verhouding tussen tekst en papier schijnt te zijn (sectio divina).quote:Op donderdag 4 mei 2006 10:17 schreef snabbi het volgende:
[..]
Oneens. Die marges kan je zelf ook wel kleiner maken, maar het gaat bij dit soort opmaak dingen juist om het onbewuste. Het ziet er erg verzorgd uit wanneer je het leest, dat gaat onbewust en heeft invloed op je cijfer.
Naih gewoon netjes de kruisverwijzingen gebruikenquote:Op zondag 7 mei 2006 16:27 schreef Radagast2005 het volgende:
Je kan ze inderdaad ook in volgorde van voorkomen doen. Maar dan nog, als je ergens een referentie maakt naar een bron die je al eerder gebruikt hebt, moet je kijken welk nummer deze had. Zeker voor grote stukken kan dit lastig worden.
Truequote:Op donderdag 4 mei 2006 10:17 schreef snabbi het volgende:
[..]
Oneens. Die marges kan je zelf ook wel kleiner maken, maar het gaat bij dit soort opmaak dingen juist om het onbewuste. Het ziet er erg verzorgd uit wanneer je het leest, dat gaat onbewust en heeft invloed op je cijfer.
latex/pdflatex gebruikt die info alleen om te typesetten.quote:Op maandag 22 mei 2006 00:56 schreef the_disheaver het volgende:
vraagje:
ik wil iets op a5 paper drukken. Leek me simpel.
\documentclass[10pt,a5paper,titlepage, ]{book}
1 |
1 |
Dank!quote:Op dinsdag 23 mei 2006 05:43 schreef devzero het volgende:
[..]
latex/pdflatex gebruikt die info alleen om te typesetten.
Als je dvips gebruikt kun je de -t optie gebruiken
[ code verwijderd ]
en met pdflatex kun je de geometry package gebruiken met de optie paper=a5paper, bv
[ code verwijderd ]
\begin{small}quote:Op zaterdag 3 juni 2006 11:28 schreef Visitor.Q het volgende:
Ik heb een vraagje over een tabel. Ik wil namelijk standaard al mijn tables (tabulars) in een kleiner lettertype weergeven dan de tekst, maar ik zie niet hoe ik dat kan instellen. Ik heb natuurlijk geen zin om elke cel individueel van een \small tagje te gaan voorzien.. Iemand een idee?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 | \pagenumbering{roman} \include{cover} ##KNIP## \tableofcontents \listoffigures \pagenumbering{arabic} \include{introduction} ##KNIP## |
Dat kan met elke zichzelf al dan niet respecterende tekstverwerkerquote:Op woensdag 26 april 2006 21:21 schreef Anthraxx het volgende:
[..]
Het is juist minder werk omdat je maar eenmalig je stijl instelt en dan regelt de compiler het zelf. Het is dus gewoon typen zonder al te veel zorgen hoe alles eruit moet zien.
Niet tevreden met je stijl? Even aanpassen en hercompileren.
En het andere probleem is dat je 99% van de mensen niet wijs kunt maken dat ze een niet-wysiwyg tool zouden moeten gebruiken. Het is dus beter om een wysiwyg-tool te maken die het beste van beide werelden combineert: gebruikers 'dwingen' om stijlen te gebruiken én gebruikers direct laten zien hoe hun document er uit komt te zien.....quote:Op donderdag 8 juni 2006 17:11 schreef Visitor.Q het volgende:
Het probleem is dat WYSIWYG niet uitnodigt tot het gebruiken van die styles.
Met OOo heb ik tot dusver geen problemen gehad. Mocht ik ooit problemen krijgen dan zal ik ook eens naar LaTeX kijken....quote:En zelfs als je je er bewust van bent dat je ze maar beter kunt gebruiken ipv alles 'hard' te stylen, gaat het nog weleens fout...
Ik probeerde dat ook wel in Word, maar dan is er altijd een stiekeme paragraaf die toch het signalement 'kop 1' heeft en dus plakt Word een hele paragraaf in je inhoudsopgave.
In zo'n geval ben je toch echt beter af met LaTeXquote:Op donderdag 8 juni 2006 17:27 schreef MonoSynth het volgende:
[..]
Wat ik ook ooit gedaan heb was het schrijven van een document in html (<h1>...<h6>) en deze vervolgens importeren in OOo.
Is het je opgevallen dat dat deel van mijn post in de verleden tijd geschreven is?quote:Op donderdag 8 juni 2006 20:42 schreef MPG het volgende:
[..]
In zo'n geval ben je toch echt beter af met LaTeXDat werkt echt stukken beter dan html
Ook als ik amsmath en amsfonts gebruik, dan ziet er normaal uit. Kun je een minimaal voorbeeld maken waarin het fout gaat bij jou?quote:Op woensdag 2 augustus 2006 18:33 schreef Gauge het volgende:
Ik krijg het niet bij inlinemath en bij displaymath... gebruik wel amsmath, zou het dat kunnen zijn? (kan het niet uitzetten dan krijg ik heel erg veel errors...)
Een simpele macro aanmaken is redelijk makkelijk met newcommand/renewcommand. Voor wat gevorderder werk kun je gewoon standaard latex commandoos gebruiken in je macro en daar heb je geen macro-tutorial voor nodig. Als dat niet meer voldoende is en je wat 'diepere' functies nodig hebt, dan is een tutorial ws wel handig. Maar een eigen titelpagina zou toch gewoon wel mogelijk zijn met renewcommand en standaard latex ? En je kunt altijd nog even een kijkje nemen in de standaard style files zoals bv article.clsquote:Op woensdag 2 augustus 2006 19:09 schreef Pietjuh het volgende:
Helaas zijn zowat alle tutorials of voor de absolute beginner, of voor de hele specialistische functies
Dat valt reuze mee in praktijk, vooral als je een goede editor gebruikt (geen Kladblok)quote:Op woensdag 2 augustus 2006 19:42 schreef MuRKie het volgende:
Dus als ik het goed begrijp zit het als volgt:
Je bespaart tijd door geen opmaak te hoeven editten, maar je verspild weer tijd an die klote tags zodat het programma weet hoe wat opgemaakt moet worden?![]()
Hmm, ik heb het ook als ik dat als enige tekst plaats!quote:Op woensdag 2 augustus 2006 19:30 schreef devzero het volgende:
[..]
Ook als ik amsmath en amsfonts gebruik, dan ziet er normaal uit. Kun je een minimaal voorbeeld maken waarin het fout gaat bij jou?
quote:Op woensdag 2 augustus 2006 20:24 schreef anisubs het volgende:
Meestal gebruik ik MS word ism met Photoshop om de boel een professionele indruk te geven.
quote:Mjah, ik heb zelf geen ervaring met dat Latex gedoe.
Ik heb alleen pstricks-add en pst-math niet op deze machine, maar zonder die 2 krijg ik gewoon deze pdf (van deze tex file).quote:Op woensdag 2 augustus 2006 20:23 schreef Gauge het volgende:
[..]
Hmm, ik heb het ook als ik dat als enige tekst plaats!
Nouja, ik heb nog een package met dit in:
\fontshape{sf}
\usepackage{fancyhdr}
\usepackage[dutch]{babel}
\usepackage{amsmath}
\usepackage{amssymb}
\usepackage{amsthm}
\usepackage{array}
\usepackage{xy}
\usepackage{pstricks-add}
\usepackage{pst-math}
\usepackage{graphicx}
Raar...
"word ism photoshop"? Wat maak je dan en kun je dan niet beter iets als framemaker gebruiken?quote:Op woensdag 2 augustus 2006 20:24 schreef anisubs het volgende:
Meestal gebruik ik MS word ism met Photoshop om de boel een professionele indruk te geven.
Ja, je kunt het ook gewoon in windows runnenquote:P.S Is latex niet alleen voor Linux of kan ik het ook gewoon in Windows XP runnen?
Er zijn packages om LaTeX onder windows te kunnen draaien (Zie bv. TeXLive, of andere (naar het zeggen betere) packages die al eerder genoemd zijn in dit topique).quote:Op woensdag 2 augustus 2006 20:24 schreef anisubs het volgende:
Waarom wil je Latex per se gebruiken ipv MS word?
MS word is wel lekker snel en makkelijk, zeker als je op tijd moet werken.
Meestal gebruik ik MS word ism met Photoshop om de boel een professionele indruk te geven.
Mjah, ik heb zelf geen ervaring met dat Latex gedoe.
P.S Is latex niet alleen voor Linux of kan ik het ook gewoon in Windows XP runnen?
Op een andere machine heb ik het nog niet getest, dat zal voor morgen zijn dan.quote:Op woensdag 2 augustus 2006 20:34 schreef devzero het volgende:
[..]
Ik heb alleen pstricks-add en pst-math niet op deze machine, maar zonder die 2 krijg ik gewoon deze pdf (van deze tex file).
Als je het op een andere machine probeert, krijg je dan ook geen integraal teken?
Ik gebruik dat maketitle niet meer, want ik heb de voorpagina en titelpagina zelf gedefinieerd. Daar moet ik dan de titel en datum etc invoeren en dan zijn ze af. Eventueel een afbeelding op de voorkant. Maar goed, daarvoor heb ik mijn eigen templates gemaakt die ik gewoon altijd gebruik.quote:Op woensdag 2 augustus 2006 19:09 schreef Pietjuh het volgende:
Weet iemand hier toevallig een goede tutorial over het programmeren van macros. Overal op internet kom je deze tegen. Bijvoorbeeld om een mooi uitziende titelpagina te maken, kan je het commando \maketitle herdefinieren. Helaas zijn zowat alle tutorials of voor de absolute beginner, of voor de hele specialistische functies
Dat is mijn texje niet.quote:Op donderdag 3 augustus 2006 10:31 schreef Visitor.Q het volgende:
Ik snap het probleem niet, Gauge... Ik zie het integraal teken gewoon, in de pdf die je postte en in de pdf die uit mijn pdftex komt rollen... Of mis ik iets?
Ok ik gebruik gewoon latex, daar komt een ps uit en daarna postprocess met dvips naar pdf.quote:Op donderdag 3 augustus 2006 10:53 schreef Gauge het volgende:
[..]
Dat is mijn texje niet.
In PDF en in PS krijg ik ze beide niet...
pdftex/pdflatex kan alleen maar pdf plaatjes in je tex file typesetten (dacht ik), je zult dus ook je plaatjes van te voren moeten converteren naar pdf. Maar je gebruikt graphicx, dus het zou geen probleem moeten zijn om daarna te switchen tussen tex/pdftex. Misschien dat dat het was?quote:Op donderdag 3 augustus 2006 10:57 schreef Gauge het volgende:
Als ik pdftex gebruik zie ik hem wel, maar ik geloof dat ik een goede reden had om het niet onmiddellijk in pdf te doen... alleen ben ik die vergeten... was iets met plaatjes![]()
Als je een grafiekje hebt en je wil de lijn in de grafiek zelf iets aanpassen (bv gestippeld ipv doortrokken lijn)? Dat is 1 a 2 regeltjes postscript editten maar bijna onmogelijk te doen met een pdf file. En ja, dat heb ik een tijdje geleden moeten doen omdat dat sneller was dan de oorspronkelijke gnuplot files van backup halen.quote:Op donderdag 3 augustus 2006 20:28 schreef Gauge het volgende:
Dat kan met een pdf toch ook? (natuurlijk niet met acrobat reader onder windows...)
Kan dat ook met eps plaatjes? Ik wil ook wel vector afbeeldingen gebruiken (iig grafieken) trouwens, gnuplot kan dat dus? Relaxed, ik probeer t evenquote:Op donderdag 3 augustus 2006 20:47 schreef devzero het volgende:
[..]
Als je een grafiekje hebt en je wil de lijn in de grafiek zelf iets aanpassen (bv gestippeld ipv doortrokken lijn)? Dat is 1 a 2 regeltjes postscript editten maar bijna onmogelijk te doen met een pdf file. En ja, dat heb ik een tijdje geleden moeten doen omdat dat sneller was dan de oorspronkelijke gnuplot files van backup halen.
Ow, op die manier wel.quote:Op donderdag 3 augustus 2006 20:47 schreef devzero het volgende:
[..]
Als je een grafiekje hebt en je wil de lijn in de grafiek zelf iets aanpassen (bv gestippeld ipv doortrokken lijn)? Dat is 1 a 2 regeltjes postscript editten maar bijna onmogelijk te doen met een pdf file. En ja, dat heb ik een tijdje geleden moeten doen omdat dat sneller was dan de oorspronkelijke gnuplot files van backup halen.
Gewoon postscript ja, dus "zet pen hier, trek lijn met lengte dit" en aangezien het assenstelsel relatief is, scaled het prima. Alleen,quote:Op donderdag 3 augustus 2006 20:50 schreef Visitor.Q het volgende:
Kan dat ook met eps plaatjes? Ik wil ook wel vector afbeeldingen gebruiken (iig grafieken) trouwens, gnuplot kan dat dus? Relaxed, ik probeer t even
gnuplot is erg primitief ja. Maar waar ik het nodig voor had, vond ik het goed genoeg. Je kunt een hoop instellen, maar het blijft primitief. (maar produceert wel hele kleine epsjes die ook in pdf formaat nog scalebaar zijnquote:Op donderdag 3 augustus 2006 20:52 schreef Gauge het volgende:
gnuplot vind ik trouwens niet zo mooi, de grafieken die eruit komen allesinds niet (of ik kan het gewoon niet goed)
Bij een eerstvolgende paper waarbij ik grafieken nodig heb ga ik PyX uitproberen:quote:
whoah, dan heb ik niet eens pstricks nodig! Moet ik even goed bestuderen bedankt voor de link.quote:Op donderdag 3 augustus 2006 21:34 schreef klnvntrbyt het volgende:
[..]
Bij een eerstvolgende paper waarbij ik grafieken nodig heb ga ik PyX uitproberen:
http://pyx.sourceforge.net/
Dat kan als je het amsthm pakket gebruikt. Het is dan ook mogelijk om bewijzen met een vierkantje (qed) af te sluiten. Dit doe je dan met \begin{proof} blah \end{proof}.quote:Op vrijdag 18 augustus 2006 17:57 schreef thabit het volgende:
Hoe zorg je ervoor dat je punten krijgt achter de nummers van lemma's en zo? Dus
Lemma 3.2. Blabla.
in plaats van
Lemma 3.2 Blabla.
Het is een crime, LaTeX en lettertypen. Je hebt de bundel nodig, zoals gezegd. Voorts: Gebruik je pdflatex of gewoon latex (en eventueel dvips of dvipdfm?). Welke viewer gebruik je?quote:Op donderdag 30 november 2006 17:10 schreef Visitor.Q het volgende:
Even een schop... Ik werk nu met Kile onder Linux en dat werkt opzich heerlijk, zelfs fijner dan WinEdt en TeXniccenter, maar er is 1 probleem.... Ik wil het Kerkis lettertype gebruiken. Nu weet ik niet meer precies wat er onder windows gebeurde toen ik usepackage{kmath, kerkis} aanzette, maar volgens mij stelde MiKTeX voor om het pakketje even voor mij te installeren. Zo niet voor Linux. Als ik het package wil gebruiken, moet ik de shit handmatig in allerlei directories kopieren... Dat is al vervelend, maar goed, ik heb een howto gevonden en die uitgevoerd (basically wat er in de readme bij het font staat)... Nu compiled de boel wel, maar komen er lege pagina's uit met een vreemde grootte....
Mijn vraag; hoe installeer jij je lettertypen in TeTex, LaTeX onder linux, of weet jij een truukje om een niet-standaard lettertype te gebruiken. Ik wil gewoon iets van Bookman gebruiken...
1 2 | \section*{niet genummerd} |
Dank jequote:Op vrijdag 8 december 2006 15:44 schreef enWee het volgende:
@Radagast2005
ik dacht aan het volgende:
[ code verwijderd ]
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | \pagenumbering{roman} \include{cover} \include{titlepage} \include{abstract} \include{preface} \tableofcontents \pagenumbering{arabic} \include{introduction} |
Nee, ik doe gewoon tableofcontents. Maar hoe krijg ik die op zn eigen pagina? Hoe maak ik de rest van de pagina leeg, dat de tekst pas op de volgende pagina doorgaat?quote:Op woensdag 13 december 2006 08:56 schreef ikke_ook het volgende:
Een inhoudsopgave invoeren?
Wat bedoel je daarmee? Heb je handmatig een inhoudsopgave gemaakt? En wat bedoel je met op een eigen pagina? Wat staat er nog meer op die pagina dan?
Kijk, dat bedoel ikquote:clearpage helpt ws wel?
Eens ff checken. Die andere werkt ookquote:Op woensdag 13 december 2006 09:06 schreef MPG het volgende:
Slarioux, probeer eens om voor en na je tableofcontents een "\pagebreak" te zetten
Dan zou ik het paginanummer hardcoded erin moeten zetten en dat wil ik liever niet.quote:Op zondag 10 december 2006 15:59 schreef ikke_ook het volgende:
http://www.iam.ubc.ca/~newbury/tex/numbering.html
iets met setcounter moet wel lukken denk ik.
Klopt. Als je document redelijk groot is, dan zou ik eerlijk gezegd toch gaan voor een book documentclass, incl chapters ipv alleen sessions. Dan heb je direct je inhoudsopgave op een aparte bladzijde.quote:Op woensdag 13 december 2006 07:59 schreef Slarioux het volgende:
edit-
Dat inhoudsopgave heb ik weggekregen door pagestyle{headings} weg te halen. Die werkt alleen met chapters, gok ik?
Ik zie het berichtje nu pas... Ik zal de cover.tex even pasten:quote:Op woensdag 13 december 2006 07:59 schreef Slarioux het volgende:
Visitor, mag ik jouw template van de voorpagina eens? Het in elkaar zetten van iets moois is jammer genoeg een crime.
Ben nu begonnen met Latex en het bevalt me best goed. Heb alleen twee problemen: Een tableofcontents krijg ik niet op zijn eigen pagina (of ik weet het commando niet :') ) , en zodra ik een inhoudsopgave heb ingevoerd staat boven elke pagina " Inhoudsopgave". Ook niet erg mooi.
Tips, trucs, iemand?
edit-
Dat inhoudsopgave heb ik weggekregen door pagestyle{headings} weg te halen. Die werkt alleen met chapters, gok ik?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 | \begin{center} \vspace*{1.5cm} \huge{Hydrodynamics of a Fluidized Bed}\ \vspace*{2.75cm} \vspace*{3.5cm} \end{center} \begin{flushright} \large Mijn Naam\ January 2007\ \end{flushright} \normalsize |
Op mijn mac blijft ie dezelfde pagina houden.quote:Op woensdag 13 december 2006 19:19 schreef Radagast2005 het volgende:
[..]
Dan zou ik het paginanummer hardcoded erin moeten zetten en dat wil ik liever niet.
@Slarioux: als je als documentclass report gebruikt dan krijgt tableofcontents automatisch een eigen pagina.
Thx!quote:Op woensdag 13 december 2006 21:56 schreef Visitor.Q het volgende:
[..]
Ik zie het berichtje nu pas... Ik zal de cover.tex even pasten:
[ code verwijderd ]
tis nu niet echt mooi want er zit geen plaatje in. Dat kan wel met \includegraphics.
Inhoudsopgave maak je met \tableofcontents en die zou volgens mij automagisch op een lege plaats moeten komen.
Als ik alleen die \pagestyle erin gooi, krijgen alle pagina's het paginanummer rechtsboven, behalve de inhoudsopgave. Waar moet ik \markboth of die ander neerzetten?quote:Op woensdag 13 december 2006 20:07 schreef devzero het volgende:
[..]
Klopt. Als je document redelijk groot is, dan zou ik eerlijk gezegd toch gaan voor een book documentclass, incl chapters ipv alleen sessions. Dan heb je direct je inhoudsopgave op een aparte bladzijde.
Wat je ook kan doen is om \pagestyle{myheadings} te gebruiken en dan met \markboth{linker head}{rechter head} of \markright{rechterhead} de heading te zetten.
Die \markboth zet je op de pagina vanaf waar je de nieuwe heading wil hebben, je kunt het dus bv doen na iedere \section. Zolang je nog geen heading hebt gezet, zul je idd alleen een pagina nummer krijgen. (Met book doet hij die markboth automatisch na ieder hoofdstuk/sectie zonder die pagestyle).quote:Op woensdag 13 december 2006 22:22 schreef Slarioux het volgende:
[..]
Als ik alleen die \pagestyle erin gooi, krijgen alle pagina's het paginanummer rechtsboven, behalve de inhoudsopgave. Waar moet ik \markboth of die ander neerzetten?
Ok, ben aan het prutsen. De stijl bevalt me niet zo maar da's niet erg.quote:Op woensdag 13 december 2006 23:26 schreef devzero het volgende:
[..]
Die \markboth zet je op de pagina vanaf waar je de nieuwe heading wil hebben, je kunt het dus bv doen na iedere \section. Zolang je nog geen heading hebt gezet, zul je idd alleen een pagina nummer krijgen. (Met book doet hij die markboth automatisch na ieder hoofdstuk/sectie zonder die pagestyle).
Dan krijg je "0.1 Inleiding" omdat je dan moet terugvallen op section. Nog lelijker.quote:Op woensdag 20 december 2006 11:08 schreef thabit het volgende:
En als je er nou eens geen chapter van maakt?
Probeer eens chapter*{Inleiding}quote:Op woensdag 20 december 2006 11:02 schreef Slarioux het volgende:
[..]
Ok, ben aan het prutsen. De stijl bevalt me niet zo maar da's niet erg.
Iets anders, ik werk nu met chapters en dan krijg je dit:
[[url=http://images.nder.be/koxz/570]afbeelding][/url]
Kan dat "Hoofdstuk 1" niet weg? Kan er niks over vinden. Documentclass is report.
1 2 | $d_{b}$ & Bubble diameter & m\\ |
Of section*{Inleiding} (voor t geval chapter* niet werkt)quote:Op woensdag 20 december 2006 13:57 schreef Wolfje het volgende:
[..]
Probeer eens chapter*{Inleiding}.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |