Lijkt wel of ik Cruijff hoor pratenquote:Op donderdag 8 juni 2006 00:55 schreef -Vaduz- het volgende:
Anderlecht hoopt natuurlijk op een plafond, zodat ze op hem door kunnen bouwen. Maar dat is logisch natuurlijk.
quote:Wereld Boussoufa overhoop
De afgelopen 48 uur had hij blaren op zijn tong van het praten en een gloeiend oor van de telefoon.
De impact van zijn uitverkiezing tot speler van het jaar is enorm. De ‘mooiste individuele prijs’ in zijn loopbaan zet het leven van Mbark Boussoufa volledig op zn kop.
,,De aandacht van de pers is gigantisch. Het zijn krankzinnige dagen, maar ik probeer er ook een beetje van te genieten,’’ zegt de international van Marokko, die afgelopen jaar het Nederlands elftal uit zijn hoofd zette. Boussoufa wist dat er een sluimerende interesse van bondscoach Marco van Basten bestond, maar de interesse van de Marokkaanse ploeg was concreter en droeg er toe bij dat hij sneller interland-ervaring opdeed.
Misschien hebben zijn optredens in Afrika wel bijgedragen aan zijn ontwikkeling als profvoetballer en dus ook aan het winnen van de gouden schoen. Sinds een jaar is het frivole, het speelse verdwenen. Boussoufa is nu volwassen, is vaker beslissend in wedstrijden en wil nu doorstoten naar de Europese top.
,,In België sta ik het hele jaar al in de spotlights. Dat komt ook door mijn prachtige seizoen bij AA Gent. Ik weet dat ik mijn uitverkiezing deels aan die prachtige periode heb te danken. Bij Gent had ik alle aandacht en had ik een vrije rol. Nu bij Anderlecht ben ik een van de vele topspelers en is het niet mogelijk om elk duel beslissend te zijn.’’
In Brussel kwam hij na de zomer ook een aantal keren op de bank terecht. Met name in de Champions League had de voetballer, die in de jeugdopleiding van Ajax samenspeelde met Wesley Sneijder en Nigel de Jong, het zwaar te verduren. Tegen de Europese top werd meer gevraagd dan alleen een fraaie traptechniek en inzicht. Boussoufa, vond ook zijn trainer Franky Vercauteren, moest fysiek nog groeien.
De laatste weken maanden gaat het weer beter met de aanvaller, die voldoende zelfkritiek heeft om zich te realiseren dat hij pas aan het begin staat van een lange weg naar de top.
,,Het grote verschil met vorig jaar,’’ zegt Boussoufa, ,,is dat nu het verwachtingspatroon veel hoger is. Bij AA Gent kon ik alles doen en de mensen vonden het prachtig. Niets moest. Nu zit ik bij een topclub en de buitenwereld verwacht elke week een topprestatie van me.’’
Boussoufa, die in 2001 op een internationaal jeugdtoernooi werd ontdekt door Chelsea maar daar nooit doorbrak, heeft het idee dat hij bij paars-wit desondanks de grootste sprong in zijn carrière maakt. Hij heeft de afgelopen twee seizoenen alle individuele prijzen gewonnen die er bestaan. De Ebbenhouten Schoen (beste Afrikaanse speler), het grootste talent van België, voetballer van het jaar bij de spelers en de supporters, maar de collectieve trofee ontbreekt.
,,Ik wil nu alleen nog maar kampioen worden met Anderlecht,’’ verzucht Boussoufa. ,,Het is best leuk hoor, al die aandacht. Ik word uitgenodigd voor recepties, voor openingen, voor feestjes, voor tv-optredens en ik word ook in Nederland nu steeds meer herkend. Maar daarmee bereik ik niet het allerhoogste. Alleen door met Anderlecht de landstitel te winnen en op andere fronten successen te boeken, kan ik straks pas echt tevreden zijn over mijn loopbaan.’’
Die was idd goed bezig, maar alle hoeken van het veld... De eerste helft was Anderlecht al weggespeeld.quote:Op zaterdag 20 januari 2007 09:19 schreef oYo het volgende:
Ik herinner mij de wedstrikjd tussen Real en Anderlecht waarbij in de tweede helft Mbark de madrilenen alle hoeken van het veld liet zien.
quote:Op zaterdag 20 januari 2007 11:49 schreef AminBen het volgende:
[..]
Die was idd goed bezig, maar alle hoeken van het veld... De eerste helft was Anderlecht al weggespeeld.
Wat een huilie zeg, hij blijft maar zeuren over z'n verleden.quote:Boussoufa sneert naar Ajax
Moubarak Boussoufa, smaakmaker van Anderlecht, begon zijn carriere enkele jaren geleden bij Ajax. In Amsterdam brak hij echter nooit door. Via omzwervingen bij Chelsea en AA Gent speelt hij nu de sterren van de hemel in België.
In gesprek met Sportweek haalt de Marokkaans international uit naar de handelswijze van Ajax. "Natuurlijk heb je er moeilijke jongens bijzitten. Maar het zijn wel allemaal talenten. De mensen om hen heen moeten daarmee kunnen omgaan. Ik heb veel jongens zien weggaan. En dat waren supertoppers. Soms vijf keer beter dan spelers die nu bij Ajax in het eerste rondlopen", constateert Boussoufa.
Ook zag hij de club erg veranderen. Het was een echte familieclub, maar gedurende de afgelopen jaren groeide de club uit tot een kille 'fabriek'. "In het begin, toen ik bij Ajax kwam, was het heel familiaal. Het werd steeds zakelijker. Als je ook kijkt wie er allemaal is vertrokken… Daar zijn andere mensen voor terug gekomen. Het is heel kil geworden."
Voetbalprimeur
Zou graag willen weten wie hij bedoelt?quote:Ik heb veel jongens zien weggaan. En dat waren supertoppers. Soms vijf keer beter dan spelers die nu bij Ajax in het eerste rondlopen", constateert Boussoufa.
Zichzelf natuurlijk.quote:Op donderdag 8 februari 2007 13:00 schreef zjroentje het volgende:
[..]
Zou graag willen weten wie hij bedoelt?
Hoogervorst, De Windt ....?
Dat zou ik ook wel willen weten iddquote:Op donderdag 8 februari 2007 13:00 schreef zjroentje het volgende:
[..]
Zou graag willen weten wie hij bedoelt?
Hoogervorst, De Windt ....?
quote:Op vrijdag 9 februari 2007 19:35 schreef HeinekenAFCA het volgende:
Zielig gefrustreerd mannetje.
Bij Ajax heeft ie toch niet veel blessureleed gehad? Kan het me niet herinneren eigenlijk...quote:Op zondag 11 februari 2007 01:15 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
Sonck speelde niet eens zo slecht bij Ajax, maar die zit het toch vooral fysiek niet echt mee sinds hij uit Belgie weg is eigenlijk ...
Dat tweede jaar draaide het hele team vierkant natuurlijk. Sonck is zo'n typische speler die bij een team dat goed draait als hij in de ploeg staat héél wat goals zal meepikken. Een goaltjesdief. Maar ik heb eigenlijk nooit gesnapt wat voor voetballer ze daar bij Ajax in wilden zien. 't vreemde is trouwens dat hij tijdens zijn hele slechte periode bij Ajax bij de Rode Duivels wél goed bleef spelen én vaak scoren.quote:Op zondag 11 februari 2007 01:29 schreef Radegast het volgende:
[..]
Bij Ajax heeft ie toch niet veel blessureleed gehad? Kan het me niet herinneren eigenlijk...
Het gekke is, het eerste seizoen, toen ie uit positie moest spelen op rechtsbuiten, omdat Zlatan nou eenmaal centraal stond, viel het allemaal nog wel mee. Het stelde voetballend weinig voor, maar hij pakte nog weleens z'n goaltje mee. (gemiddeld ongeveer 1 goal per 3 wedstrijden)
Pas toen Zlatan weg was en hij centraal voorin aan de bak kwam, viel hij echt gigantisch door de mand. (één doelpuntje tegen Den Haag, in 9 wedstrijden tegen veelal clubs uit het rechterrijtje)
Maargoed, over Boussoufa dan maar weer: ben benieuwd of ie in de 2de helft van het seizoen meer z'n stempel kan drukken op het spel van Anderlecht, vond het de eerste competitiehelft een beetje tegenvallen eigenlijk...
En toch vind ik Boussoufa niet zo'n waaauw-speler. De keren bij Gent dat ik hem zag spelen op Cercle, was hij constant aan het mekkeren tegen de scheids, en vond ik hem vooral storend en echt niet zo denderend. Echter, telkens weer toonde hij wel één of twee flitsen die de match deden kantelen. Hierbij dien ik wel te vermelden dat ik hem ook 'volg' tijdens de wedstrijden alsof het een toekomstige Europese topper in spé is, wat me extra kritisch maakt.quote:Op zondag 11 februari 2007 01:45 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
En Boussoufa doet het niet echt slecht bij Anderlecht, maar het verschil is dat bij Gent hij in een ploeg speelde die met een soort snel countervoetbal uitpakte en waarin hij helemaal zijn zin kon doen. Dat is bij Anderlecht niet meer het geval. Trouwens, wel opvallend dat zijn vervanger bij Gent, Alin Stoica, het eigenlijk zowat evengoed begint te doen als hij daar vorig jaar ..
Blijkt maar weer dat Ray er kijk op heeftquote:Op zondag 11 februari 2007 00:52 schreef RayMania het volgende:
Sonck anyone?
Sonck heeft buiten Belgie toch bijna niks gepresteerd?quote:Op woensdag 19 maart 2008 08:28 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Blijkt maar weer dat Ray er kijk op heeft
quote:Boussoufa wil bij Anderlecht blijven
11 april 2008
Mbark Boussoufa is met de clubleiding van Anderlecht in gesprek over een nieuw contract. De geboren Amsterdammer heeft een verbintenis tot 2012 aangeboden gekregen en staat op het punt om hiermee in te stemmen. "We geraken er wel uit. Onze standpunten liggen niet zo ver uit mekaar", zegt hij in Het Laatste Nieuws.
Boussoufa, die in 2006 als speler van AA Gent verkozen werd tot beste voetballer van de Belgische competitie, meent dat hij nog lang niet uitgeleerd is bij Anderlecht. "Hoe langer ik hier zit, hoe beter ik me voel. Ik speel mijn beste voetbal nu bij Anderlecht, ik speel constant op een hoger niveau dan in mijn vorige periode bij AA Gent. Ik voel me thuis bij Anderlecht en wil hier nog minstens één of twee jaar blijven."
Opvallend is overigens dat Boussoufa de onderhandelingen met Anderlecht zelf voert, in plaats van een zaakwaarnemer de kastanjes uit het vuur te laten halen. "Ik heb negatieve ervaringen opgelopen met managers. Daarom doe ik het nu allemaal zelf. Ik denk dat ik de enige speler bij Anderlecht ben zonder manager. Maar ik weet wel over welke bedragen we moeten praten en wat ik sportief wil. Dan kan ik die besprekingen ook zelf voeren", stelt de 23-jarige oud-Ajacied.
Ray heeft het over presteren buiten Belgie, niet in het buitenland in het algemeen.quote:Op woensdag 19 maart 2008 15:24 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Maar Bousouffa wel(in het buitenland dan), en laat nu net daar de topic overgaan
quote:Boussoufa: "Misschien nog een transfer"
07 augustus 2008
Anderlecht gaat de selectie vermoedelijk inkrimpen na de Europese uitschakeling door het nietige Bate Borisov. Mbark Boussoufa en Jan Polak worden al genoemd als spelers die voor een verkoop in aanmerking komen.
Boussoufa hoopt echter door te gaan bij de Brusselse club. "Ik wil blijven, ook zonder Europees voetbal", zegt de oud-Ajacied tegen Sporza. "Dat heb ik aangegeven door eind vorig seizoen mijn contract te verlengen. "Maar ik weet niet wat Anderlecht wil. Als de club mij wil verkopen, komt er misschien nog een transfer van."
Lekkere sensatietitelquote:
Ja? Is het er zo een ja, Quincy achtig, maar dan beter uiteraard. Tsjah, benieuwd hoe zijn carriere dan gaat verlopen. Kan die nog het beste naar de Franse competitie verhuizen denk ik?quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 08:07 schreef DatMeenJeNiet het volgende:
Ik denk ook niet dat er veel interesse voor hem is. Hij kan periodes hebben waarin hij bij wijze van spreken meekan met Real Madrid, maar uiteindelijk zakt dat altijd weer ver weg.
Dat verwacht ik ook, naar een club als Lens ofzo..quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 14:19 schreef DeVinger het volgende:
[..]
Ja? Is het er zo een ja, Quincy achtig, maar dan beter uiteraard. Tsjah, benieuwd hoe zijn carriere dan gaat verlopen. Kan die nog het beste naar de Franse competitie verhuizen denk ik?
En die heeft zin om bij AZ te komen voetballen, kom op niet zo dromen.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 19:02 schreef fuckbuddy het volgende:
Ik zou hem graag bij AZ zien komen, het is een blijft een getalenteerde speler die wel eens voor een mooie prijsje kan verhuizen naar een andere club...
Zekerheden heb je nooit, maar in ieder geval heeft ie ervaring en een goede opleiding gehad.
Ik zou met Mbark de gok wel durven nemen!
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |