idd je kan ipv smeltpatronen ( die jij ook hebt ) ook automaten krijgen als hoofzekering,quote:Op dinsdag 18 april 2006 11:48 schreef Marsepein het volgende:
Wat ik begrepen heb meld de installateur in dit geval bij Nuon dat zijn taak klaar is en dat Nuon verder kan (van 1 naar 3 fasen en dus ook een 3 fasen meter aansluiten). Ik heb daar nog nooit automaten op gezien (Je bedoelt voor de meter denk ik) maar heb er weleens van gehoord.
Ik weet dus niet of het gangbaar is.
o?quote:Op dinsdag 18 april 2006 18:25 schreef Vonkenboer het volgende:
Installateur meld installatie af bij de nuon
Nuon komt de meter vervangen en zekeringen erbij plaatsen (3 x 25A of 3 x 35A) en de meter + bedrading vervangen / aanpassen.
Tegenwoordig zie je veel vaker automaten maar smeltpatronen willen in bestaande situaties wel eens blijven zitten. Zowel automaten als smeltpatronen worden wel afgezegeld zodat er altijd bij uitval van de hoofdzekering of de Nuon zelf of een installateur met zegelrecht moet komen om het weer in te schakelen.
Staat trouwens maar een boete op van ¤ 35,- bij de Nuon voor het doorknippen van een zegel
mn huidige test zich zelf automatisch wel 1x binnen 2 maanden, regelmatig vakerquote:Op dinsdag 18 april 2006 23:11 schreef Marsepein het volgende:
Helemaal vergeten, ik heb vandaag maar eens de aardlekautomaten getest. En ze doen het goed![]()
(Getest dmv de testknop.)
Dat moet je dus een aantal keren per jaar doen, denken jullie er even aan![]()
quote:Op woensdag 19 april 2006 12:31 schreef Marsepein het volgende:
Zo, even e.e.a. aan aansluitigen verhuisd en opgezegd.
- Internet per 24-05-2006 opgezegd.
- Telefoon per 25-05-2006 gestopt.
- Telefoonaansluiting per 26-05-2006 verhuisd.
Nog ff regelen dat iemand dat ISRA komt verzetten op 26-05-2006. Dan kan ik op 27-05-2006 weer een internet aansluiting aanvragen.
We schrokken alquote:Op woensdag 19 april 2006 13:07 schreef Marsepein het volgende:
Nee hoor, ik regel vooraf een Kabel internet abo voor 2 maanden![]()
Gebeld, en inderdaad de menu opties kloppen ook nog. Maar ze geven bij mij echt op: kosten tussen ¤ 300,00 en ¤ 450,00.quote:Op woensdag 5 april 2006 00:57 schreef Cybersijp het volgende:
[..]
ff denken t was Jeroen op het informatienummer: 0900 0244 daarna 1-1-5-# (in het menu)en ik was er. Nog wel ff een op dan wel aanmerking het graafwerk is (uiteraard) voor mijzelf, zoniet dan kostte het nog wel ff een stukkie meer.
Kwestie van een click melding doen, en kpn stuurt je de leiding gegevens toe. En nuon en pwn, en kabelaar, en gemeete enzovoort(werkt erg goed moet ik zeggen. daarnaast kost het ook nog eens niks)
Indd echt schrikbarend hoog die kosten.quote:Op woensdag 19 april 2006 13:31 schreef Marsepein het volgende:
Uit het topic wat gaat over de enige zefgebouwde casa op Texel:
[..]
Gebeld, en inderdaad de menu opties kloppen ook nog. Maar ze geven bij mij echt op: kosten tussen ¤ 300,00 en ¤ 450,00.
Wat natuurlijk kan is dat ze de lengte tot aan de hoofdkabel rekenen, en die is hier onegeveer 15 meter.
Hoewel ik de kosten schandalig vind, moet het toch echt gebeuren. Dus ik wordt als het goed is gebeld door een monteur om een kijkafspraak te maken. Daarna een offerte en ik kan dan ook aangeven welke werkzaamheden ik ga doen, en of dat de prijs drukt of niet.
Wordt vervolgd.
En natuurlijk is KPN het enige bedrijf die dit soort werkzaamheden doet, dus kunnen ze het zo duur maken als ze zelf willen.quote:Op woensdag 19 april 2006 13:57 schreef Marsepein het volgende:
Ja, maar er hoeft werkelijk waar maar 1,5 meter te worden gegraven. Van links van de voordeur naar rechts van de voordeur:
[afbeelding]
Ik heb iig alvast een Klicfomulier ingevuld. Zo ff faxen.
Ik had precies dezelfde vraag...quote:Op woensdag 19 april 2006 15:57 schreef dyonvbaal het volgende:
Ziet er allemaal erg mooi uit, maar vraagje (misschien een domme) wat is dat ISRA?
Het is dus de invoerkabel van KPN. Tot en met het ISRA is van KPN, daarna is het van jou. Tenzij je ISDN hebt, dan is de NT1 ook nog van KPN.quote:ISRA
IS/RA staat voor Infrastructuur Randapparatuur, het is het punt waar de telefoonlijn het huis van de klant binnenkomt. Meestal bestaat dit uit een telefoonstopcontact, maar er zijn verschillende typen verschenen in verschillende tijden.
In oudere huizen (gebouwd voor/rond de jaren '70) is het IS/RA punt meestal in de woonkamer te vinden, in de vorm van het grote telefoonstopcontact (tweede van rechts in de afbeelding). Tegenwoordig wordt het IS/RA punt in de meterkast geplaatst. In het geval dat de klant ISDN heeft is er een NT1 op het IS/RA punt aangesloten, waar de ISDN-apparatuur op kan worden aangesloten.
Heeft de klant ADSL, dan is het de bedoeling dat er eerst een splitter op het IS/RA punt wordt aangesloten waar de klant de ADSL-modem en de telefoon of de NT1 kan aansluiten. Dit zorgt ervoor dat de ADSL-modem en de telefoon elkaar niet storen. Zit er dan nog bijvoorbeeld een telefoon vóór de splitter (wat kan gebeuren als er bedrading direct binnen de muur naar een ander telefoonstopcontact gaat), dan kan bijvoorbeeld de ADSL-verbinding wegvallen zodra er vanaf dat telefoontoestel gebeld wordt.
KPN Telecom heeft verantwoordelijkheid over de bedrading en apparatuur die vóór het IS/RA punt zitten (in het geval van ISDN loopt de verantwoordelijkheid van KPN door tot de NT1). Daarom is het ook voor klanten verboden om zelf werkzaamheden te verrichten aan het IS/RA punt. Bij sommige uitvoeringen breekt er dan een zegel en in het geval van storing kunnen er op de klant kosten verhaald worden.
Er lopen meestal vier draden naar het IS/RA punt: rood (A-draad), groen (B-draad), zwart (aardedraad) en geel (EB-draad). Vroeger was het nodig dat al deze draden gebruikt werden, maar tegenwoordig worden alleen nog de rode en groene draden gebruikt. De zwarte en gele draad kunnen worden aangesloten indien de klant een tweede telefoonlijn aanvraagt. Er zijn variaties op deze kleurcodering: groen kan bijvoorbeeld ook blauw zijn, en vroeger werden wel eens grijze, zwarte en witte draden gebruikt. Indien er zich problemen voordoen met de telefoonaders, worden er wel eens andere combinaties gebruikt (bijvoorbeeld zwart en geel voor de eerste telefoonaansluiting in plaats van rood en groen).
Dat is het punt waar de hoofdkabel van de PTT ehh KPN binnenkomt. Voor dat punt mag je zelf niets aanpassen, en is de verantwoordelijk van de KPN. Na dat punt is het je eigen verantwoordelijkheid.quote:Op woensdag 19 april 2006 15:57 schreef dyonvbaal het volgende:
Ziet er allemaal erg mooi uit, maar vraagje (misschien een domme) wat is dat ISRA?
quote:Op woensdag 19 april 2006 16:06 schreef sanger het volgende:
Zie dat Wiki het bij Marsepein wel deed en hij me dus te vlug af was![]()
![]()
quote:
Meer in de zin van: ik gebruik het zo weinig dat ik zelfs niet op de url kon komenquote:Op woensdag 19 april 2006 16:29 schreef Marsepein het volgende:
Bedoel je: "Waarom heb ik daar niet aan gedacht"?
Daar twijfelde ik niet aan hoorquote:Op woensdag 19 april 2006 16:34 schreef sanger het volgende:
Iig niets negatiefs tegenover jouw!
Gewoon voor de duidelijkheid. Ik wordt nogal eens verkeerd begrepen omdat ik nogal direct kan zijn.quote:
Dat werkt echt goed. Binnen 4 uur heb ik de eerste tekeningen al binnenquote:Op woensdag 19 april 2006 14:07 schreef Marsepein het volgende:
Klic melding gedaan ivm graafwerkzaamheden om e.e.a. voor te bereiden voor KPN. Dat is makkelijker een goedkopere offerte maken![]()
* Ou-Tannu fluitquote:Op woensdag 19 april 2006 16:06 schreef sanger het volgende:
[..]
Dat is het punt waar de hoofdkabel van de PTT ehh KPN binnenkomt. Voor dat punt mag je zelf niets aanpassen, en is de verantwoordelijk van de KPN. Na dat punt is het je eigen verantwoordelijkheid.
Meestal een bruin/beige/wittig kastje.
Zie dat Wiki het bij Marsepein wel deed en hij me dus te vlug af was![]()
![]()
Nou, ik heb een nieuwbouw appartement, 5 jaar oud nu. De meters zitten in de kelder van waar 1 kabel omhoog gaat naar het appartement, in de berging van het appartement zit de groepenkast. De hoofdzekering zit dus in de kelder en dat is een automaat, die kan ik gewoon opnieuw inschakelen als het nodig moest zijn. Er zit zelfs een sticker op dat dit gewoon mag, en bnij herhaald uitschakelen moet je het nutsbedrijf waarschuwen. Vroeger was dit nutsbedrijven maastricht, tegenwoordig Essent.quote:Op dinsdag 18 april 2006 18:25 schreef Vonkenboer het volgende:
Tegenwoordig zie je veel vaker automaten maar smeltpatronen willen in bestaande situaties wel eens blijven zitten. Zowel automaten als smeltpatronen worden wel afgezegeld zodat er altijd bij uitval van de hoofdzekering of de Nuon zelf of een installateur met zegelrecht moet komen om het weer in te schakelen.
Ja, en door mijquote:Op donderdag 20 april 2006 15:18 schreef Vonkenboer het volgende:
Die deur die ik zie in de kas wordt die ook door de buurman gebruikt ?![]()
True, true is hier ook niet andersquote:Op donderdag 20 april 2006 15:27 schreef Marsepein het volgende:
[..]
Ja, en door mijAls ik daar ff ga bieren op vrijdag middag, of ff de zaagtafel dier er staat mag gebruiken
![]()
Het is een dorrup hier hoor, daar ken je elkaar en doe je dat in overleg.![]()
Ons erf stopt ongeveer 1,5 meter voor de kas. ik zeg bewust ongeveer omdat niemand het exact weet, maar we geen zin hebben om een landmeter te laten komenquote:Op donderdag 20 april 2006 16:41 schreef Vonkenboer het volgende:
Maar vond die deur wat raar staan; maar ik snap vandaar dat je dat bamboe enkele meters er van daan poot zodat je toch nog de schuur in kunt![]()
Of je leest even het topic!!quote:Op donderdag 20 april 2006 20:28 schreef Martijn_77 het volgende:
Waar gebruikt je buurman die kas eigenlijk voor? Als ik zo naar de foto's kijk zie ik namelijk geen planten
Ik had het inderdaad al geschreven, maar dat stuk kas heeft 2 functies. Het is een klushok voor iedereen die familie is van die buurman. En 's winters worden er seringen in bloei getrokken, daar komt de naam trekheester vandaanquote:Op donderdag 20 april 2006 20:28 schreef Martijn_77 het volgende:
Waar gebruikt je buurman die kas eigenlijk voor? Als ik zo naar de foto's kijk zie ik namelijk geen planten
Een deur op een schraag? Geen idee hoe dat eruit zietquote:Op donderdag 20 april 2006 22:51 schreef Marsepein het volgende:
[..]
Ik had het inderdaad al geschreven, maar dat stuk kas heeft 2 functies. Het is een klushok voor iedereen die familie is van die buurman. En 's winters worden er seringen in bloei getrokken, daar komt de naam trekheester vandaan![]()
Update:
Laatste stukje in de bijkeuken weggehakt. Aangeveegd en opgeruimd. Er is denk ik geschat zo'n 1000 Kg materiaal uit een hoekje van 1,5 bij 1,2 Meter gekomen. De bijkeuken komt gewoon los van de grond.
Verder heb ik 2 deuren van de bovenverdieping op schragen gelegd zodat mijn vrouw weer verder kan met schilderen.
Ook heb ik van 1 deur van de bovenverdieping de scharnieren verzet. De timmerman die de deuren voor mij heeft ingehangen was toch niet zo goed als hij beweerde.
Ik heb best wel wat herstel werk aan de deuren en aan de kozijnen.... Blij wordt ik er niet van, maar zie het maar als een leermoment.
Als het te goedkoop is om waar te kunnen zijn dan is dat vaak ook zo.
Geen foto's vandaag. (Een deur op een schraag kan je je wel voorstellen denk ik.)
Vanavond weer van 2 deuren die dezelfde timmerman heeft ingehangen de scharnieren minder diep in het kozijn gemaakt. Nu is de kier links en rechts van de deur weer enigszins gelijk (Stompe deuren)quote:Op donderdag 20 april 2006 22:51 schreef Marsepein het volgende:
Ook heb ik van 1 deur van de bovenverdieping de scharnieren verzet. De timmerman die de deuren voor mij heeft ingehangen was toch niet zo goed als hij beweerde.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |