Die peragoschijven kosten 50 euro per stuk ofzo. Wat bedoel je dan precies voor een nijlonschijven? Ik ken het niet.quote:Op vrijdag 14 april 2006 13:52 schreef bankrupcy het volgende:
115 PK![]()
Alsof je met een vrachtwagendiesel in een panda zit en alleen in de eerste versnelling mag rijden.
20 PK zal meer dan genoeg zijn, en probeer hem toch in te bouwen. Het kan dan een stuk stiller zijn op de boot en dat is wel lekker in de Biesbosch.
Het schuren van een stuk staal heb ik gedaan met een boormachine en een schijf met dikke nijlon draden (gamma, ja). Dat werkte nog steeds kut, maar het staal beschadigde niet, en ik was in ca 2 uur klaar. 0,5 m2 en 4 dikke lagen verf.
Vroeger was alles beterquote:Op vrijdag 14 april 2006 13:53 schreef harryharry het volgende:
[..]
Vroeger mocht je wel rode diesel tanken met pleziervaart, ik vaar al een tijdje niet meer. Ben wel opzoek naar een bootje omdat ik sinds een jaar een huis aan het water heb met eigen aanlegsteigerLoop te denken aan een petterson snipa.
En je mag er op koken natuurlijk. Politieboten zijn beroepsvaart en dus toegestaan.quote:Op vrijdag 14 april 2006 15:25 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Vroeger was alles beter
Je mag nu alleen nog rode diesel gebruiken voor je kachel. Maar dan moet het wel uit een aparte tank komen.
Politieboten varen trouwens wel op rode diesel!
Hij zit in een stalen kast, de slangen zijn allemaal kort geleden nieuw aangelegd. Of dat zo door een gat heen gehaald is moet ik ff checken. Goeie tip!quote:Op vrijdag 14 april 2006 15:43 schreef deom het volgende:
[..]
En je mag er op koken natuurlijk. Politieboten zijn beroepsvaart en dus toegestaan.
Even ontopic. Ik zag een kooktoestel. Is dat op gas of spiritus. Als het op gas is, kijk dan even je slangen en drukregelaar na, want die worden nogal eens vergeten te vervangen na een paar jaar (20 jaar is niet een paar). Ook zijn eventuele schotdoorvoeren in het verleden niet altijd helemaal goed gedaan. Tegenwoordig is de standaard dat je voor een doorvoer een doorvoertule gebruikt, in plaats van de veel gebruikte manier van een gat boren en de slang erdoor. Ik heb wel gezien dat er dan tegen het schuren een stukje keukenpaier om de slang werd gewikkeld.
En heb je een goede plek voor het opbergen van je gasfles? Een stalen bun is vrij eenvoudig te maken en geeft erg veel veiligheid aan boord.
Ik zag dat je ook het electrische systeem gaat vervangen. Als ik jou was, dan zou ik het meteen dubbeldraads uitvoeren, dus een aparte draad voor de - in plaats van via de scheepshuid.
Kijk dan meteen even of er een afvoergaatje naar buiten is. Gas is zwaarder dan lucht, en mocht het bij de fles gaan lekken, dan moet dat weg kunnen lopen, anders krijg je een mooie bak gevuld met gas.quote:Op vrijdag 14 april 2006 18:16 schreef Conflict het volgende:
[..]
Hij zit in een stalen kast, de slangen zijn allemaal kort geleden nieuw aangelegd. Of dat zo door een gat heen gehaald is moet ik ff checken. Goeie tip!
Ik zal het morgen eens checkenquote:Op vrijdag 14 april 2006 19:02 schreef deom het volgende:
[..]
Kijk dan meteen even of er een afvoergaatje naar buiten is. Gas is zwaarder dan lucht, en mocht het bij de fles gaan lekken, dan moet dat weg kunnen lopen, anders krijg je een mooie bak gevuld met gas.
Ik ga de stuurhut pas over een tijd verhogen, nu wilde ik gewoon iets aanpakken en ben op verschillende plekken binnen begonnen. Ik wil het ook graag zelf doen. Ik kan ook de hele boot laten stralen en dan laten schilderen, maar dan is het opknapwerk er niet meer, iets wat ik juist leuk vind.quote:Op vrijdag 14 april 2006 22:34 schreef Foo_niks het volgende:
Als je je dak gaat verhogen kan je je losse dak toch laten stralen/schoperen ?
Scheelt je nu een hoop troep en uren en een resultaat wat je zelf nooit bereikt met je sguurmasjientje.
Ik heb geen vaarbewijs, die hoef ik ook niet te hebben en ik denk ook niet dat ik die ga halen. Ik heb genoeg ervaring om te varen in dit bootje. Heb het vaarbewijsboek gelezen en ligt nu in de bootquote:Op zaterdag 15 april 2006 18:15 schreef Bierie het volgende:
Je hebt toch wel 'iets' van een vaarbewijs gehaald ofzo he?
Zelf kom ik uit een gezin van binnenvaartschippers en we kunnen ons soms groen en geel ergeren aan mensen van de pleziervaart
Verder leuk bootje. Is het een peerenboom of een Ten Broeke kruiser?
Ja, het is vijf minuten varen en dan zit je in de Hollandsche Biesboschquote:Op zondag 16 april 2006 08:46 schreef Nolius het volgende:
Tof bootje!
Waar vaar je dan straks? Biesbos?
Ik heb het geld via de bank overgemaakt. Verder heb ik de verzekeringspapieren van de vorige eigenaar ingezien. De koop hebben we vastgelegd in een koopcontract.quote:Op zondag 16 april 2006 10:00 schreef RemcoDelft het volgende:
Even nieuwsgierig zijn: Hoe "werkt dat", een boot kopen? Je geeft een stapeltje geld en krijgt de sleutel? Of moet je nog iets tekenen? Voor zover ik weet zijn er geen eigendomspapieren o.i.d. ...
Geloof me het onderhoud van een houten schip is vele male groter/moeilijker.quote:Op zondag 16 april 2006 08:37 schreef Conflict het volgende:
Het valt wel tegen dat staal, misschien had ik beter een houten boot kunnen kopen![]()
Polyester wil ik niet! Nee, ik moet gewoon ff wennen aan dat staal. Ik zit eraan te denken om hem op de kant te zetten.quote:Op zondag 16 april 2006 12:24 schreef Foo_niks het volgende:
[..]
Geloof me het onderhoud van een houten schip is vele male groter/moeilijker.
Tupperwarebak (polyester ) bus Jif in het voorjaar en gaan![]()
Hey, op de kant kan je niet varen!!quote:Op zondag 16 april 2006 12:28 schreef Conflict het volgende:
[..]
Polyester wil ik niet! Nee, ik moet gewoon ff wennen aan dat staal. Ik zit eraan te denken om hem op de kant te zetten.
Ik wil de buitenkant slijpen met een haakse slijperquote:Op zondag 16 april 2006 13:19 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Hey, op de kant kan je niet varen!!
Als je onderwaterschip pas gedaan is, zou ik zeggen, laat hem lekker in het water liggen. Wat is er nou fijner dan een beetje klussen voor anker in de zon?
Je zou kunnen overwegen de antifouling helemaal weg te laten. Voor jouw bootje ben je al snel 100 euro kwijt aan de antifouling. Natuurlijk heb je met aangroei iets meer weerstand, maar tegen de tijd dat je daar voor 100 euro benzine mee op gevraen hebt, zou je ook al toe zijn aan nieuwe antifouling. Zomers als het lekker weer is, en je toch aan het zwemmen bent, gooi je even een bezem langs de romp, en dan kun je er weer even tegenaan. Het is maar een idee.quote:Op zondag 16 april 2006 14:47 schreef Conflict het volgende:
[..]
Die antifouling kan ik ff vervangen want die is overal kapot volgens mij.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |