Dat was inderdaad erg triest. Een slechter beeld van Nederland kun je gewoon niet schetsen. Miskleun en slapstick..quote:Op zaterdag 1 april 2006 17:47 schreef Philosocles het volgende:
Ik schaam me wel voor het beeld dat van Nederland wordt neergezet in dat IND-voorlichtingsfilmpje dat gisteravond op Nova te zien was. Daar komt een kerel aan op Schiphol, staat in de draaideur te hannessen, vervolgens gaan de deuren van de bus voor z'n neus dicht omdat de bus 'altijd op tijd rijdt', hij staat vervolgens te kutten met kleingeld bij de treinkaartjesautomaat nadat-ie eerst tegen de stroom in de roltrap op rent wegens het vergeten van dat treinkaartje - en ondertussen de voiceover die waarschuwt dat we hier een kutklimaat hebben. Welkom in Nederland.
Het viel me trouwens nog mee dat z'n koffer niet werd gejat.
Hoe bewijs je in hemelsnaam dat de mensen invergelijkbare landen als Belgie, Denemarken en Zwitserland minder bekrompen zijn? Het is gewoon een gevoel dat je hebt over mensen die je hier vind maar ook elders.quote:Op zaterdag 1 april 2006 19:02 schreef Pappie_Culo het volgende:
Nederlanders zijn helaas vaak erg bekrompen en weinig gewend. De meeste mensen komen nooit buiten hun vaste kliekje, interesseren zich nergens voor, zijn vrij belabberd geinformeerd maar denken wél de wijsheid in pacht te hebben.
Dat vind je dan weer vooral buiten de Randstad. Hypocriet of niet, maar dat is mijn gevoel.quote:Het leuke aan Nederlanders is de ongereserveerdheid, ongenuanceerdheid en het feit dat we best wel een feestje kunnen bouwen. En het provinciale gedrag dat Nederlanders vaak toch een beetje ten toon spreiden... ergens vind ik dat wel charmant.
dat is precies wat ik bedoel. Die vraag moet je je altijd stellen. Bovendien kun je Nederland alleen met vergelijkbare landen vergelijken.quote:Op zaterdag 1 april 2006 18:02 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
is dat zo? meer dan andere landen? is dat iets typisch nederlands?
Ligt eraan of je je alleen stoort aan de buitenlanders met een kleurquote:Op zaterdag 1 april 2006 19:18 schreef Kevin_VS_Ps3 het volgende:
Ik stoor me aan de buitenlanders, ben ik nu rascist?
Dat is het voor mij ook denk ik. Al denk ik dat als ik in Duitsland of Belgie zou wonen, dat ik me dan ook voor veel van die inwoners zou schamen.quote:Op zaterdag 1 april 2006 19:27 schreef Alicey het volgende:
Nederland geen probleem, maar voor veel Nederlanders schaam ik me.
Het is inderdaad niet gezegd dat het elders beter is wanneer je de bevolking eenmaal leert kennen.quote:Op zaterdag 1 april 2006 19:28 schreef Toffe_Ellende het volgende:
[..]
Dat is het voor mij ook denk ik. Al denk ik dat als ik in Duitsland of Belgie zou wonen, dat ik me dan ook voor veel van die inwoners zou schamen.
Ik kom redelijk vaak in Zwitserland. Prachtig land natuurlijk, maar de mensen zijn er niet zo gastvrij als hier. Dat heeft natuurlijk vooral een historische reden.quote:Op zaterdag 1 april 2006 19:32 schreef Alicey het volgende:
[..]
Het is inderdaad niet gezegd dat het elders beter is wanneer je de bevolking eenmaal leert kennen.
Vind jij de mensen hier gastvrij?quote:Op zaterdag 1 april 2006 19:47 schreef Toffe_Ellende het volgende:
[..]
Ik kom redelijk vaak in Zwitserland. Prachtig land natuurlijk, maar de mensen zijn er niet zo gastvrij als hier. Dat heeft natuurlijk vooral een historische reden.
In vergelijking met daar wel.quote:
Ik vraag het me af.. Traditioneel in ieder geval niet..quote:Op zaterdag 1 april 2006 19:51 schreef Toffe_Ellende het volgende:
[..]
In vergelijking met daar wel.Gastvrijheid kun je niet meten maar ik denk over het algemeen dat Nederland wel gastvrij is.
fucking hellquote:Op zaterdag 1 april 2006 19:54 schreef msteggink het volgende:
[afbeelding]
Naja ik ben na me studie ook pleite hier
Dat is onzin volgens mij, waarom vind je dat?quote:Op zaterdag 1 april 2006 19:52 schreef Alicey het volgende:
[..]
Ik vraag het me af.. Traditioneel in ieder geval niet..
Stel bijvoorbeeld dat je iemand bezoekt en het wordt tegen etenstijd. In veel gevallen zul je dan toch geleidelijk aan buiten de deur gezet wordne.quote:Op zaterdag 1 april 2006 20:02 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Dat is onzin volgens mij, waarom vind je dat?
hangt er vanaf wie het is denk ik. Als ik bij een vriendin ben, of er is een vriendin bij mij schuiven we gewoon een bordje bijquote:Op zaterdag 1 april 2006 20:20 schreef Alicey het volgende:
[..]
Stel bijvoorbeeld dat je iemand bezoekt en het wordt tegen etenstijd. In veel gevallen zul je dan toch geleidelijk aan buiten de deur gezet wordne.
Hangt er vanaf. Goede vrienden mogen blijven, maar alleen op afspraak mee eten. Zo heb ik het altijd ervaren iig.quote:Op zaterdag 1 april 2006 20:20 schreef Alicey het volgende:
[..]
Stel bijvoorbeeld dat je iemand bezoekt en het wordt tegen etenstijd. In veel gevallen zul je dan toch geleidelijk aan buiten de deur gezet wordne.
Maar je kunt wel blij zijn dat je wiegje hier heeft gestaan, en niet bv. in Somalië.quote:Op zaterdag 1 april 2006 21:57 schreef NoSigar het volgende:
Ik schaam me er niet voor, dat vind ik onzin. Ik ben er ook niet trots op, vind ik evenzeer onzin.
Hehe.. wat een moment was dat. IK schaamde me niet voor Nederland maar wel voor onze premier en zijn handlanger. Omdat hun ons visitekaartje zijn, krijg je zo geen goed beeld van Nederland inderdaad.quote:Op zaterdag 1 april 2006 22:09 schreef Allochtoon het volgende:
Toen J.P. Balkenende en Jaap de Hoop Scheffer in het Oval Office stonden was ik zo trots op Nederland.
Bush: What's his name again?quote:Op zaterdag 1 april 2006 22:09 schreef Allochtoon het volgende:
Toen J.P. Balkenende en Jaap de Hoop Scheffer in het Oval Office stonden was ik zo trots op Nederland.
We zijn toevallig bevoorrecht, maar dat is ook maar relatief. Hier kun je ook veel ellende meemaken. Het is in ieder geval niet de verdienste van mezelf, maar van 'het lot'. Niks om trots op te zijn of om je voor te schamen vind ik dus weer.quote:Op zaterdag 1 april 2006 22:01 schreef mazaru het volgende:
[..]
Maar je kunt wel blij zijn dat je wiegje hier heeft gestaan, en niet bv. in Somalië.
Ach ik had er geen moeite mee. Ik stem niet voor ze, en het is niet mijn politiek, maar dat moment vond ik niet bijzonder beschamend of zo. Ik heb verhalen gelezen over Den Uyl die de toenmalige president Ford tijdens een bezoek voor het laatst waarschuwde m.b.t. Vietnam ok nog eens op een moment dat het helemaal niet uitkwam. Leek me ook niet echt verheffend.quote:Op zaterdag 1 april 2006 22:10 schreef Toffe_Ellende het volgende:
[..]
Hehe.. wat een moment was dat. IK schaamde me niet voor Nederland maar wel voor onze premier en zijn handlanger. Omdat hun ons visitekaartje zijn, krijg je zo geen goed beeld van Nederland inderdaad.
Ik woon nu al een tijdje in Ierland en ga nederland steeds minder waarderen, mag dat ook? Gaat helemaal vanzelf trouwens.quote:Op zaterdag 1 april 2006 18:26 schreef Evil_Jur het volgende:
Nederlanders die zo'n hekel aan hun eigen land hebben moeten eens een tijdje in een ander land gaan wonen, krijg je vanzelf nieuwe waardering voor Nederland. Zo slecht is het hier echt niet.
Volgens mij heeft Nederland altijd dat soort types gehad. Maar Balkenende komt toch het minst daadkrachtig over.quote:Op zaterdag 1 april 2006 22:30 schreef NoSigar het volgende:
[..]
Ach ik had er geen moeite mee. Ik stem niet voor ze, en het is niet mijn politiek, maar dat moment vond ik niet bijzonder beschamend of zo. Ik heb verhalen gelezen over Den Uyl die de toenmalige president Ford tijdens een bezoek voor het laatst waarschuwde m.b.t. Vietnam ok nog eens op een moment dat het helemaal niet uitkwam. Leek me ook niet echt verheffend.
Wtf kunnen zij eraan doen, eerder een blamage voor de VS. Bovendien is "Jan-Peter Balkenende" geen makkelijke naam voor een Amerikaan om te onthouden.quote:Op zaterdag 1 april 2006 22:10 schreef Toffe_Ellende het volgende:
[..]
Hehe.. wat een moment was dat. IK schaamde me niet voor Nederland maar wel voor onze premier en zijn handlanger. Omdat hun ons visitekaartje zijn, krijg je zo geen goed beeld van Nederland inderdaad.
Ten eerste is Bush intelligenter dan 99% van de Fokkers, iedereen die zijn intelligentie beoordeelt op dingen in de media kan ik ook niet echt intelligent noemen. Maar oké. Ten tweede maakt het niet uit of Balkenende een leiderstype is, ook al was ie het meest charismatische persoon op aarde, dan nog had Bush zijn naam vergeten...quote:Op zaterdag 1 april 2006 23:56 schreef Toffe_Ellende het volgende:
Hij kan er niks aan doen dat hij geen leiderstype isBush trouwens alleen qua voorkomen maar qua intelligentie absoluut niet en dat heeft Balkenende weer wel, dus als je de goede eigenschappen van beide heren samenvoegd
Het meest provinciale en bekrompen gedrag vind je juist in Amsterdam is mijn ervaring.quote:Op zaterdag 1 april 2006 19:16 schreef Toffe_Ellende het volgende:
[..]
Hoe bewijs je in hemelsnaam dat de mensen invergelijkbare landen als Belgie, Denemarken en Zwitserland minder bekrompen zijn? Het is gewoon een gevoel dat je hebt over mensen die je hier vind maar ook elders.
[..]
Dat vind je dan weer vooral buiten de Randstad. Hypocriet of niet, maar dat is mijn gevoel.![]()
Mooie plaat. Een 'waarachtig Nederlander'quote:Op zaterdag 1 april 2006 19:54 schreef msteggink het volgende:
[afbeelding]
Naja ik ben na me studie ook pleite hier
Interessant, welke zaken bedoel je?quote:Op zondag 2 april 2006 06:22 schreef SeLang het volgende:
Ik zie best wel veel goede dingen in NL en ben die (nog) meer gaan waarderen sinds ik in het buitenland woon.
Bijvoorbeeld:quote:
Jij vergelijkt Nederland met Taiwan.quote:Op zondag 2 april 2006 06:55 schreef SeLang het volgende:
[..]
Bijvoorbeeld:Lekker gematigd klimaat, weinig natuurrampen, zomeravonden waarop het pas heeeel laat donker wordt Veel oog voor kwaliteit van leefomgeving (veel fietspaden, veel groen in steden, veilige speelomgeving voor kinderen, voetgangerszones, hoge verkeersveiligheid, etc) NL is efficienter en minder burocratisch dan bijna alle andere landen waar ik geweest ben NL is welvarender dan de bijna alle landen waar ik geweest ben. 'modaal' is eigenlijk een heel comfortabele levensstandaard, wat wij 'armoede' noemen is middenstand in de meeste landen. Echte armoede komt in NL niet voor. De laagste klasse gaat niet op straat dood. Veel vrije tijd, vakantie. Er zal in de regel niemand dwarsliggen als je 4 weken op vakantie gaat. etc
Een aantal van de genoemde punten geldt ook voor bijvoorbeeld de UK en Belgie.quote:Op zondag 2 april 2006 09:04 schreef msteggink het volgende:
[..]
Jij vergelijkt Nederland met Taiwan.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |