abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_68633939
Als ik het goed heb, komt die tot 11 eigenlijk uit de States en uit het professioneel circuit waar vroeger tot 15 gespeeld werd (elk rally is een punt). Maar omdat de professionele matchen te lang duurden (veel langere rallys dan op amateur-niveau) werd dit op professioneel niveau ingekort naar 11. Omdat squash een olympische sport wil worden en daar vereist is dat er een uniform scoringsysteem is op alle niveaus en in alle landen, besliste men dan maar om dit in alle landen op alle niveaus te gaan invoeren.

Ik vind het persoonlijk wat dom dat men dit systeem invoert simpelweg om de professionele matchen iets aantrekkelijker te maken (alsof het ooit een visueel aantrekkelijke sport gaat worden voor het grote publiek) en daarbij totaal voorbij gaat aan al die amateur matchen waar rallys over het algemeen redelijk kort zijn...

Ter illustratie:
Ik ben vorige week competitie gaan spelen. Een uur rijden op, een uur terug. De wedstrijd was gedaan in minder dan 15 min. (opwarmen niet meegerekend). Niet echt de moeite dus. En het was niet dat er zo'n groot niveauverschil was of dat dit de eerste keer dit seizoen was....
pi_68634709
Ja daar ben ik het zeker mee eens dat het ten koste gaat van de spelers op lagere niveaus.
Het lijkt mij juist dat de bond meer spelers wil aantrekken om competitie te spelen. Maar met dit systeem stoot je juist eerder mensen af die het de moeite niet meer waard vinden om voor een korte wedstrijd een hele avond weg te gaan.
  zondag 17 mei 2009 @ 00:27:17 #203
58460 RicXDesign
^ Im with stupid ^
pi_69105351
Vanmiddag een bal vol op mn oog gekregen heb er nu nog steeds last van.. Was niet eens echt hard eigenlijk (bal werd aangespeeld naar mij om te gaan serveren) maar was wel vol 'on target' zeg maar.

Zie nu nog steeds wazig.

Squash nu een half jaartje denk ik, en ik moet zeggen dat ik het nog steeds een van de leukste sporten vind die ik ken. Ga er elke keer nog steeds met veel plezier heen.
pi_69108688
En wij doen nog lekker squashen op de oude manier. Elke bal die de ander niet heeft is een punt en de bal moet boven de bovenste rode lijn zijn. Het gaat ons dan ook niet echt om het spelletje maar meer om de beweging/bezig zijn. De baan is dan ook in een fitnesscentra.

Vind het wel goed zo, heb ook geen belang bij de offciele regels
pi_71336875
Sinds een paar weken squash ik ook. En het is echt een super leuke sport. Ik doe het samen met mijn broertje en we zijn beide erg fanatiek. Eerst rustig begonnen met oefenen. En dan steeds wat meer regels erbij. Nu doen we met alle officiele regels en het is echt een leuke sport. Alleen mijn service is nog echt matig. Die is of veel te makkelijk zodat ik gelijk onder druk sta in de rally of ik sla hem wat moeilijker maar dan sla ik hem weer uit. Iemand tips voor een goede service?
pi_72444596
Squash
  Moderator zaterdag 5 september 2009 @ 11:13:00 #207
61302 crew  UIO_AMS
Dobbelsteenavonturier
pi_72456219
Donderdag vlieg ik weer naar Manchester. British Open 2009 staat weer voor de deur. We zullen de deelnemende Nederlanders weer hard aanmoedigen.
Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
Beste moderator UIO_AMS
Stuur een mod weg.
  zaterdag 5 september 2009 @ 15:15:01 #208
6509 vanDaal
-isme-er-eentje
pi_72488914
Met de service kan je het beste variatie toepassen tussen:
- In de benedenhoek bij je tegenstander plaatsen
- De zijmuur gebruiken op hoofdhoogte bij je tegenstander, of juist op voethoogte
- Op z'n hoofd

En niet bij alle varianten zo hard mogelijk vlammen natuurlijk... alleen bij die op het hoofd/lichaam van je tegenstander...
The distance between insanity and genius is measured only by success.
pi_72683959
Squash nu ongeveer een jaar. Vooral problemen met harde opslagen direct op de volley terug te slaan, en mijn backhand is nog erg zwak. Ik raak meestal wel met backhand maar mis de power die ik in mijn forhand wel heb. Bij goede spelers lijkt het alsof ze met de backhand de bal "slicen", ik weet dat dit niet zo is maar de manier waarop ze de beweging maken lijkt op een slice.
pi_72685526
quote:
Op zaterdag 12 september 2009 21:26 schreef onearmedman het volgende:
Squash nu ongeveer een jaar. Vooral problemen met harde opslagen direct op de volley terug te slaan, en mijn backhand is nog erg zwak. Ik raak meestal wel met backhand maar mis de power die ik in mijn forhand wel heb. Bij goede spelers lijkt het alsof ze met de backhand de bal "slicen", ik weet dat dit niet zo is maar de manier waarop ze de beweging maken lijkt op een slice.
Je kan het beste met je rechtervoet voor je linker gaan staan met tenen richting linker zijmuur, dan kan je een backhand ook vol raken! Daarbij moet je ook iets instappen voor als je extra power wil.
The distance between insanity and genius is measured only by success.
  Moderator zondag 13 september 2009 @ 11:31:15 #212
61302 crew  UIO_AMS
Dobbelsteenavonturier
pi_72693802
quote:
Op zaterdag 5 september 2009 15:15 schreef vanDaal het volgende:
If any
We hebben Vanessa hard aangemoedigd. Het mocht niet baten.

Beste partij tot dusver: Palmer vs Shabana. Wat een spektakel! En Nicol David verloor van Madelein Perry in 5 games. Na 14 keer op rij verslagen te zijn door haar, zorgt Madelein voor de verrassing van het toernooi.
Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
Beste moderator UIO_AMS
Stuur een mod weg.
  zondag 13 september 2009 @ 20:41:34 #213
6509 vanDaal
-isme-er-eentje
pi_72710159
quote:
Op zondag 13 september 2009 11:31 schreef UIO_AMS het volgende:
Beste partij tot dusver: Palmer vs Shabana. Wat een spektakel!
Ja, die laatste game was echt de game van het toernooi imho
pi_72879948
quote:
Op zaterdag 12 september 2009 21:26 schreef onearmedman het volgende:
Squash nu ongeveer een jaar. Vooral problemen met harde opslagen direct op de volley terug te slaan, en mijn backhand is nog erg zwak. Ik raak meestal wel met backhand maar mis de power die ik in mijn forhand wel heb. Bij goede spelers lijkt het alsof ze met de backhand de bal "slicen", ik weet dat dit niet zo is maar de manier waarop ze de beweging maken lijkt op een slice.
Klopt. Als je greep goed is (neutraal forehand/backhand) en je stand is goed, moet je misschien eens gaan droogoefenen. Om het gevoel te krijgen. Het begint bij de achterzwaai, het eerst wat je doet als je op de T staat en weet dat je hem op de backhand gaat nemen is het racketblad naar die kant opendraaien, het blad horizontaal leggen dus. Dan kom je altijd genoeg onder de bal voor voldoende lengte. Dan stap je in met je rechterbeen, zover dat je net bij de bal zou kunnen, niet te dicht erop, en je moet meer richting achtermuur gedraaid staan dan richting voormuur. Verleng je je achterzwaai door je rechterelleboog (als je rechts bent) langs je lichaam te houden terwijl je je schouder naar beneden draait. En het racketblad omhoog, als je het goed doet heb je je rechterpols vlak bij je linkeroor, en hangt het racketblad weer bijna horizontaal, maar nu omgekeerd.

Dan laat je het racketblad 'vallen', heel losjes. Een paar keer, net zo lang tot de baan van het blad goed is. Als je dan iets meeveert vanuit je rechterknie zul je merken dat het blad heel veel snelheid krijgt. Geen kracht zetten, de power moet vanuit de snelheid van het blad komen, niet vanuit je spierkracht. Als je dat gewoon regelmatig thuis een paar keer doet, zul je merken dat het blad op een gegeven moment gaat fluiten, zonder dat je kracht zet. Dan begint het te komen. In principe kun je met de backhand harder slaan dan met de forehand, en betere hoeken maken.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
pi_73030898
Ik heb na een misstap bij squash door een onverwacht vreemd bewegende bal al enkele dagen pijn in mijn hak, iemand hier ervaring mee?
  Moderator woensdag 23 september 2009 @ 10:18:04 #216
61302 crew  UIO_AMS
Dobbelsteenavonturier
pi_73031126
Niet direct met pijn in m'n hak en ik ben ook geen dokter, maar squash is natuurlijk wel een heel blessuregevoelige sport. Een scheurtje in spieren, pezen of zelfs botten kan zo gebeuren. In plaats van aan ons te vragen, kun je beter even informeren bij je huisarts.
Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
Beste moderator UIO_AMS
Stuur een mod weg.
  donderdag 24 september 2009 @ 10:09:07 #217
6509 vanDaal
-isme-er-eentje
pi_73062101
Morgen start de competitie weer
pi_73242306
Ik wil nieuwe schoenen kopen voor squash maar heb geen idee waar ik op moet letten, internet word ik verder ook niet veel wijzer van. Ik heb op dit moment echt goedkope rotschoenen en mijn voeten zijn erg ruw en verwrongen na het squashen, redelijk pijnlijk.

Ik ben op zoek naar schoenen van zo'n 50euro. Ik heb al bij de Perry gekeken, hier hebben ze een aantal VSB (volleybal, squash, badminton) schoenen, maar ik weet gewoon totaal niet waar ik op moet letten, is het bijvoorbeeld belangrijk dat de schoen zo'n air hak heeft, welk merk? Ik snap dat een deel hiervan gewoon ligt aan de voorkeur p.p, maar een onervaren iemand als ik heeft even een zetje nodig.
  Moderator woensdag 30 september 2009 @ 16:01:20 #219
61302 crew  UIO_AMS
Dobbelsteenavonturier
pi_73245547
Ik heb wel eens squash gespeeld met een éénarmige man. Nou ja, meer een half armpje heeft hij. Maar dat doet verder niet terzake.

Schoenen: een airhak zegt mij niets. Waar ik altijd op let zijn de volgende zaken:
  • Buigzaamheid van de zool. Een zool die niet lekker makkelijk meebuigt met de beweging van de voeten is niet goed.
  • Pasvorm. Je voet moet niet kunnen schuiven (zij- of voorwaarts) in de schoen. Liever te strak dan te los, want je loopt ze toch wel een beetje uit.
  • Ruwheid van de zool. Je moet niet gaan glijden over de baan.

    De prijs vind ik totaal niet interessant. Ik betaal liever iets meer voor een goede schoen, dan dat ik m'n nek breek. Ik heb nu HiTec schoenen die speciaal voor squash zijn ontwikkeld. Adidas heeft ook een goede lijn speciaal voor squash en badminton. Misschien dat je een aanbieding kan vinden uit hun assortiment. Bijvoorbeeld het topmodel van het voorgaande jaar.

    Sowieso koop ik m'n schoenen liever bij een squashcentrum of goede sportzaak met kennisrijke verkopers, dan bij een schoenenboer als Perry.
  • Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
    Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
    Beste moderator UIO_AMS
    Stuur een mod weg.
    pi_73245697
    Bedankt. Dat was inderdaad ook een probleem, behalve perry en intersport ben ik niet zo bekend met sportzaken in de buurt. Ik woon in de stad dus je zou zeggen dat er wel wat sportzaken moeten zijn, zou je een paar namen kunnen noemen van goed sportzaken?
      Moderator woensdag 30 september 2009 @ 16:29:42 #221
    61302 crew  UIO_AMS
    Dobbelsteenavonturier
    pi_73246616
    quote:
    Op woensdag 30 september 2009 16:05 schreef onearmedman het volgende:
    Bedankt. Dat was inderdaad ook een probleem, behalve perry en intersport ben ik niet zo bekend met sportzaken in de buurt. Ik woon in de stad dus je zou zeggen dat er wel wat sportzaken moeten zijn, zou je een paar namen kunnen noemen van goed sportzaken?
    Nou nee, niet direct in Amsterdam. M'n laatste paar schoenen heb ik gekocht bij een stand van HiTec bij het British Open, het paar daarvoor heb ik in een squashcentrum gekocht en m'n schoenen daarvoor kwamen uit de winkel van het Europese hoofdkantoor van Nike waar ik op dat moment werkte.
    Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
    Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
    Beste moderator UIO_AMS
    Stuur een mod weg.
    pi_73277244
    Ik squash ook sinds ongeveer 9 maanden. (verkapte tvp)
    Op dinsdag 1 november 2016 00:05 schreef JanCees het volgende:
    De polls worden ook in 9 van de 10 gevallen gepeild met een meerderheid democraten. Soms zelf +10% _O-
    pi_73309603
    Het zijn de asic gel rockets geworden;



    Lelijk doch comfortabel, na squash iig geen pijnlijke voeten meer.
      maandag 8 maart 2010 @ 19:56:33 #224
    254662 joers1
    Calvus Interscriptus
    pi_78904065
    Zo..even een vraagje aan de squash-kenners:

    Ik ben sinds enkele weken fanatiek met een vriend aan het squashen. Elke week een uurtje. Ik huur dane en racket van het squashcentrum. maar nu wil ik een eigen racket. Ik ben beginner en zoek raad. Kan iemand me helpen aan een goed beginnersracket? Merk, type?
    Ik zit zelf te denken aan een Wilson nFlash, een Head tiMagnum of een Dunlop X-Fire Titanium? Of zij ner andere, meer geschiktere rackets voor beginners?
    Liever één keer met Sneeuwwitje, dan zeven keer met de dwergen.
    pi_78904812
    Gewoon de goedkoopste dunlop rackets zijn prima.
      maandag 8 maart 2010 @ 20:11:15 #226
    254662 joers1
    Calvus Interscriptus
    pi_78904848
    Dunlop verkies je boven Wilson?
    Liever één keer met Sneeuwwitje, dan zeven keer met de dwergen.
    pi_78905077
    Dat maakt niet veel uit, als beginner merk je het verschil tussen de rackets toch niet echt.
      maandag 8 maart 2010 @ 20:47:28 #228
    254662 joers1
    Calvus Interscriptus
    pi_78906828
    Nee dat bedoel ik. Ik heb sterke voorkeur voor de Dunlop X-Fire Titanium, heb ik ook als huurracket gebruikt bij het squashcentrum.. Die beviel me wel
    Liever één keer met Sneeuwwitje, dan zeven keer met de dwergen.
      Moderator dinsdag 9 maart 2010 @ 12:08:07 #229
    61302 crew  UIO_AMS
    Dobbelsteenavonturier
    pi_78925170
    Dan moet je die gewoon nemen. Als beginneling sla je wat meer rackets stuk, dan wanneer je wat gevorderd bent. Gewoon een goedkope nemen dus. En huurrackets zijn over het algemeen de rackets die wat minder hard slijten, dus als dat type zo gebruikt wordt en hij bevalt je, lijkt de keuze me simpel.
    Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
    Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
    Beste moderator UIO_AMS
    Stuur een mod weg.
      dinsdag 9 maart 2010 @ 12:18:46 #230
    254662 joers1
    Calvus Interscriptus
    pi_78925475
    haha d8 ik ook...maar nu is de keus alsnog op een ander gevallen;
    Head Liquidmetal Eclipse, heb ik net bij het squashcentrum gekocht (wist niet dat die ook racktes verkochten). En heb daar met wat verschillende rackets een balletje kunnen slaan. Deze "lag het prettigst in de hand en voelde fijn aan, beter dan de Dunlop. maar goed...ik als beginner kan niet vergelijken. De squash-trainer vond het in elk geval een prima keuze (maar zou die wat anders zeggen als hij ze zelf verkoopt? )


    Liever één keer met Sneeuwwitje, dan zeven keer met de dwergen.
    pi_79036016
    quote:
    Op dinsdag 9 maart 2010 12:18 schreef joers1 het volgende:
    haha d8 ik ook...maar nu is de keus alsnog op een ander gevallen;
    Head Liquidmetal Eclipse, heb ik net bij het squashcentrum gekocht (wist niet dat die ook racktes verkochten). En heb daar met wat verschillende rackets een balletje kunnen slaan. Deze "lag het prettigst in de hand en voelde fijn aan, beter dan de Dunlop. maar goed...ik als beginner kan niet vergelijken. De squash-trainer vond het in elk geval een prima keuze (maar zou die wat anders zeggen als hij ze zelf verkoopt? )


    [ afbeelding ]
    Van welk materiaal is deze? Alu, Titanium of Carbon?
    Lijkt me een mooi dingetje.
    pi_79036087
    Squash is voor bazen! Ik ga altijd met een maat, maar hij kan echt van die kut balletjes slaan. Net in de hoek waardoor ik hem niet meer terug kan slaan. (zijn beginners)
    pi_79036336
    Ik ben gestopt omdat mijn speelpartner het te druk had. Ik betaal bijna 30 euro per maand ervoor, en dan moet je elke week minstens 1 x gaan om het eruit te halen. Maar ik ga binnenkort weer beginnen.
      donderdag 11 maart 2010 @ 22:03:41 #234
    21082 Paxlie
    Ies best bro
    pi_79037017
    Vanavond weer gesquashed, het blijft toch echt een heerlijke sport. Had vandaag een gigantisch lange en stressvolle dag en dat is er allemaal uit

    Ander vraagje, ik heb regelmatig na het squashen last van een pijnlijke biceps/elleboog. De aanhechting van mijn biceps in de elleboog doet dan in ieder geval redelijk zeer. Na een uur is dit vrijwel altijd weg. Iemand een idee wat dat kan zijn?
    Wie werd waar wanneer geboren en waarom werd hij door wie hoe genoemd?
    Praten over mma? Kom naar #mma
      donderdag 11 maart 2010 @ 22:13:02 #235
    254662 joers1
    Calvus Interscriptus
    pi_79037522
    quote:
    Op donderdag 11 maart 2010 21:46 schreef Marurk het volgende:

    [..]

    Van welk materiaal is deze? Alu, Titanium of Carbon?
    Lijkt me een mooi dingetje.
    Titanium....en ja, is best een leuk ding.
    Liever één keer met Sneeuwwitje, dan zeven keer met de dwergen.
      donderdag 11 maart 2010 @ 22:14:19 #236
    254662 joers1
    Calvus Interscriptus
    pi_79037599
    quote:
    Op donderdag 11 maart 2010 22:03 schreef Paxlie het volgende:
    Vanavond weer gesquashed, het blijft toch echt een heerlijke sport. Had vandaag een gigantisch lange en stressvolle dag en dat is er allemaal uit

    Ander vraagje, ik heb regelmatig na het squashen last van een pijnlijke biceps/elleboog. De aanhechting van mijn biceps in de elleboog doet dan in ieder geval redelijk zeer. Na een uur is dit vrijwel altijd weg. Iemand een idee wat dat kan zijn?
    heb ik vroeger ook gehad toen ik nog aan tennis deed....men vreesde toen voor een tennisarm. Maar is geruisloos over gegaan toen.
    Liever één keer met Sneeuwwitje, dan zeven keer met de dwergen.
      dinsdag 23 maart 2010 @ 15:12:26 #237
    175950 Marurk
    Baggeraar
    pi_79492034
    M'n squashmaat vindt het (29,00 euro per maand) te duur heb ik het idee. Dus nu kan ik niet squashen...
      woensdag 24 maart 2010 @ 09:58:15 #238
    254662 joers1
    Calvus Interscriptus
    pi_79521199
    Kom je hierheen
    Liever één keer met Sneeuwwitje, dan zeven keer met de dwergen.
      zaterdag 27 maart 2010 @ 19:41:19 #239
    175950 Marurk
    Baggeraar
    pi_79651501
    Van de week een aantal ex-tennissers en -squashers gevraagd of ze willen beginnen, maar ze willen allemaal niet. Te druk enzo en ze vinden het te veel geld kosten.
    pi_83183297
    Haha, een squashnummer!
      woensdag 8 december 2010 @ 01:05:27 #241
    95095 Pizzaman
    16:00 Cup-a-soup.
    pi_89662138
    quote:
    Er is al 167 dagen niet in dit topic gepost. Bedenk je of het zinvol is dit topic omhoog te schoppen. Klik hier om tóch te reageren.
    ;)

    Ik heb vanavond mijn racket kapot gemept op de muur, het moest er natuurlijk een keer van komen. Nu ben ik inmiddels het beginnersniveau wel een beetje ontstegen, dus ben ik op zoek naar een racket dat een beetje geschikt is voor gevorderden.

    Nu dacht ik dat dat niet zo moeilijk kan zijn, maar bijvoorbeeld http://www.squashdeal.nl/ heeft al een uitgebreide collectie. Prijs die ik er voor over heb zit zo tussen de 60 en 80 euro.

    Iemand tips?!
      donderdag 9 december 2010 @ 10:27:43 #242
    6509 vanDaal
    -isme-er-eentje
    pi_89710251
    Ik speel al jaren met rackets uit de Aerogel (Dunlop) series. Je zou deze eens kunnen proberen. Ik bestel vaker bij hem, heel betrouwbaar.
    pi_94979420
    Tennis al een hele tijd en ben nu met squash begonnen, mokervet _O_
    Wil nu goeie schoenen kopen, speel nog op dezelfde schoenen als waar ik op tennis en alhoewel die goede vering hebben zijn het duidelijk geen indoorschoenen. Aangezien ik de neiging heb nogal een materiaalnazi te zijn (beter 1x echt iets goeds kopen dan eerst cheap en later iets anders) vroeg ik me af of het zin heeft om op zoek te gaan naar specifieke squashschoenen, of dat goede indoorschoenen (bv. ook voor zaalvoetbal oid) even goed zijn.

    Verder zit ik erover te denken zo'n dunlopracket van 25E te kopen omdat ik nou nog niet echt wedstrijden aan het spelen ben maar meer recreatief speel, maar meer uit nieuwsgierigheid: waar zit nou precies het kwaliteitsverschil in tussen zo'n racket en een racket van rond de 100E?
    Wie een kuil graaft voor een ander
    is een arbeider.
    pi_94980719
    quote:
    1s.gif Op zondag 3 april 2011 15:19 schreef theSummoner het volgende:

    Verder zit ik erover te denken zo'n dunlopracket van 25E te kopen omdat ik nou nog niet echt wedstrijden aan het spelen ben maar meer recreatief speel, maar meer uit nieuwsgierigheid: waar zit nou precies het kwaliteitsverschil in tussen zo'n racket en een racket van rond de 100E?
    Gewicht en stijfheid voornamelijk. Het moet in principe zo licht mogelijk voor de fijne controle, met een groot blad, en dan moet dat frame zo stijf mogelijk zijn zodat alle 'vering' uit de bespanning komt, een frame dat alle kanten op buigt vermindert de zuiverheid en de slagkracht en het maakt de sweetspot kleiner. Om veel stijfheid te krijgen met weinig gewicht heb je duur materiaal, titanium of koolstofvezels, en goede fabricage, zeker als je ook een goede gewichtsverdeling in het racket wil krijgen.

    Verder heb je nog technologische foefjes, korrels die in het frame kunnen bewegen zodat je harder kunt slaan, maar de meeste technologie is gericht op stijfheid.

    Zo belangrijk is het allemaal niet, met houten rackets kon je ook leuk spelen, je eigen slagtechniek is veel belangrijker. En in principe, wat niet buigen wil, wil meestal wel goed breken, die stijve frames zijn vaak ook breekbaarder. Als beginner zul je de muur nog wel eens vol raken.
    Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
    pi_94982548
    quote:
    1s.gif Op zondag 3 april 2011 15:48 schreef Weltschmerz het volgende:

    [..]

    Verhaal
    Thx voor de uitleg! Niet echt iets op tegen dus om in eerste instantie zo'n cheap racket te kopen?
    Wie een kuil graaft voor een ander
    is een arbeider.
    pi_94987928
    quote:
    1s.gif Op zondag 3 april 2011 16:33 schreef theSummoner het volgende:

    [..]

    Thx voor de uitleg! Niet echt iets op tegen dus om in eerste instantie zo'n cheap racket te kopen?
    Integendeel. Hoe primitiever het racket hoe beter je het zult voelen als je de bal niet op de juiste plek raakt. Dus als je serieus met je techniek aan de slag gaat en je daarin laat trainen, wat ik je kan aanraden, dan is het juist goed om dat gevoel te ontwikkelen. In tegenstelling tot tennis is het bij squash eigenlijk de bedoeling om geen kracht nodig te hebben voor een harde mep. Dat gaat allemaal om zuiverheid van beweging en timing zodat je moeiteloos de bal zo hard raakt dat het pijn doet aan je oren. Dat het zonder kracht gaat is een kenmerk van de juiste techniek, die je nodig zal hebben als je op een beetje niveau gaat spelen. Ik heb het nog met een houten schepnet geleerd, met een sweetspot die maar iets groter is dan de bal, en dat moet je die bal beter raken.

    En het is wel de bedoeling dat je de ballen langs de muur gaat slaan, en ook langs de muur krijgt dus, en als je dan een duur racket heel wil houden terwijl de afstand tot de muur inschatten nog niet perfect is, dan zul je met de rem erop moeten spelen. Die dure zijn vaak een stuk brozer, omdat als het kan buigen het niet zo snel breekt en die nauwelijks buigen. En als je een beetje serieus gaat spelen, competitie of clubtoernooitjes, maakt niet uit op welk niveau, dan is 2 dezelfde rackets wel heel handig, op een gegeven moment breken ze toch, en de bespanning kan ook stuk. Bij een dure koop je ook niet zo snel een tweede.
    Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
    pi_94991369
    quote:
    1s.gif Op zondag 3 april 2011 18:48 schreef Weltschmerz het volgende:

    [..]
    Verhaal 2
    Thx voor de nog betere uitleg! Als ik weer geld heb ga ik een racket aanschaffen :)
    Nog specifieke suggesties in lage price range? Of gewoon Dunlop/Wilson is altijd goed?
    En voor schoenen nog ideeën? Specifieke squashschoenen of gewoon algemeen indoor ook goed?

    quote:
    In tegenstelling tot tennis is het bij squash eigenlijk de bedoeling om geen kracht nodig te hebben voor een harde mep. Dat gaat allemaal om zuiverheid van beweging en timing zodat je moeiteloos de bal zo hard raakt dat het pijn doet aan je oren. Dat het zonder kracht gaat is een kenmerk van de juiste techniek, die je nodig zal hebben als je op een beetje niveau gaat spelen.
    Niet dat het heel relevant is maar is bij tennis beetje hetzelfde idee. Je hebt natuurlijk gelijk dat het meer op kracht gebaseerd is maar meer dan 50% van de slag is nog steeds techniek. Ik merk de laatste tijd vaak dat als ik ook bij tennis m'n slag technisch echt goed uitvoer dat ik dan met minder moeite vele malen harder en zuiverder kan slaan dan mensen die veel sterker zijn maar technisch minder ver.
    Wie een kuil graaft voor een ander
    is een arbeider.
    pi_95013752
    quote:
    1s.gif Op zondag 3 april 2011 20:02 schreef theSummoner het volgende:

    [..]

    Thx voor de nog betere uitleg! Als ik weer geld heb ga ik een racket aanschaffen :)
    Nog specifieke suggesties in lage price range? Of gewoon Dunlop/Wilson is altijd goed?
    Die doen geen gekke dingen nee, ik ben zelf wel Prince fan, maar ik weet niet of die ook een dergelijke prijsrange hebben. En dat is persoonlijk. Een racket moet ook gewoon lekker in de hand liggen, en dat is meestal een kwestie van gewichtsverdeling, de een is topzwaarder dan de ander. Ik maak altijd even wat ruimte in de winkel en dan ga ik wat forehands en backhands droogoefenen, dan voel ik het wel. Als zonder enige moeite de snaren beginnen te fluiten door de snelheid van het blad dan zijn dat racket en ik wel met elkaar in evenwicht. Nog even wat volleys doen, als mijn pols dan met moeite strak te houden is kan ik beter een wat minder topzware nemen.

    quote:
    Niet dat het heel relevant is maar is bij tennis beetje hetzelfde idee. Je hebt natuurlijk gelijk dat het meer op kracht gebaseerd is maar meer dan 50% van de slag is nog steeds techniek. Ik merk de laatste tijd vaak dat als ik ook bij tennis m'n slag technisch echt goed uitvoer dat ik dan met minder moeite vele malen harder en zuiverder kan slaan dan mensen die veel sterker zijn maar technisch minder ver.
    Klopt, maar om de bal te controleren op het moment van raken hou je je pols en arm toch met kracht strak. Racket en bal zijn anders immers te zwaar. Bij squash is je arm in principe helemaal los, ook het contact met de bal controleer je met een vrije zwaai. Je knijpt alleen je hand even aan omdat het racket anders uit je hand vliegt, door snelheid van de zwaai. Je arm kan nog losser zijn dan bij badminton, omdat het racket wat zwaarder is en je die daardoor meer zwiep kan geven.

    Maar goed, dat is misschien wat hoog gegrepen voor een beginneling. Ik heb zelf heel veel op een zuivere slagtechniek getraind, en kan dat op zich wel aanraden voor als je ermee door wil, hoe beter de tegenstander hoe meer het een voordeel is. Ik zou wel meteen voor de juiste grip gaan, dus ook bij het uitzoeken van het racket hem alvast goed vasthouden.

    quote:
    En voor schoenen nog ideeën? Specifieke squashschoenen of gewoon algemeen indoor ook goed?
    Ik weet eigenlijk niet eens of er wel echt speciale squashschoenen zijn, misschien heb je speciale houten vloer schoenen? Misschien moet je op de demping letten ivm blessures. Ik speel zelf altijd graag op zaalvoetbalschoenen, omdat ze me lekker zitten. Schoentape zul je ook nog niet nodig hebben, rackettape en een losse grip zou ik er wel vast bij kopen.
    Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
      Moderator maandag 4 april 2011 @ 15:20:54 #249
    61302 crew  UIO_AMS
    Dobbelsteenavonturier
    pi_95024551
    Ik heb HiTec schoenen. Al een jaar of 3. Erg tevreden over.



    Wat belangrijk is, is een goede pasvorm. Je wil niet schuiven in je schoenen tijdens een wedstrijd. Zeker met het vele draaien en keren. Een zool die daarop is ingesteld, is ook wel handig.
    Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
    Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
    Beste moderator UIO_AMS
    Stuur een mod weg.
      Moderator maandag 4 april 2011 @ 15:29:58 #250
    61302 crew  UIO_AMS
    Dobbelsteenavonturier
    pi_95024857
    quote:
    1s.gif Op zondag 3 april 2011 18:48 schreef Weltschmerz het volgende:
    En het is wel de bedoeling dat je de ballen langs de muur gaat slaan, en ook langs de muur krijgt dus, en als je dan een duur racket heel wil houden terwijl de afstand tot de muur inschatten nog niet perfect is, dan zul je met de rem erop moeten spelen. Die dure zijn vaak een stuk brozer, omdat als het kan buigen het niet zo snel breekt en die nauwelijks buigen. En als je een beetje serieus gaat spelen, competitie of clubtoernooitjes, maakt niet uit op welk niveau, dan is 2 dezelfde rackets wel heel handig, op een gegeven moment breken ze toch, en de bespanning kan ook stuk. Bij een dure koop je ook niet zo snel een tweede.
    Nog een handige tip die ik altijd gaf aan de mensen die ik les gaf: ga noot met meer dan een been over de (denkbeeldige) lijn van het servicevak die parallel loopt aan de zijmuur. Als het goed is, raak je dan niet de zijmuur met je racket.
    Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
    Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
    Beste moderator UIO_AMS
    Stuur een mod weg.
    pi_95025181
    quote:
    14s.gif Op maandag 4 april 2011 15:20 schreef UIO_AMS het volgende:
    Ik heb HiTec schoenen. Al een jaar of 3. Erg tevreden over.

    [ afbeelding ]

    Wat belangrijk is, is een goede pasvorm. Je wil niet schuiven in je schoenen tijdens een wedstrijd. Zeker met het vele draaien en keren. Een zool die daarop is ingesteld, is ook wel handig.
    Dacht al dat Hi-Tec het enige merk is dat echt specifiek in squashschoenen doet, zal eens gaan zoeken. Als dat AMS in je nick op Amsterdam slaat, weet je dan misschien een goede speciaalzaak in Amsterdam e.o.? Kan eigenlijk alleen maar webwinkels vinden met specifiek die schoenen en voor de eerste keer schoenen op een webwinkel kopen lijkt me nou ook niet bijster verstandig...

    quote:
    7s.gif Op maandag 4 april 2011 15:29 schreef UIO_AMS het volgende:

    [..]

    Nog een handige tip die ik altijd gaf aan de mensen die ik les gaf: ga noot met meer dan een been over de (denkbeeldige) lijn van het servicevak die parallel loopt aan de zijmuur. Als het goed is, raak je dan niet de zijmuur met je racket.
    Welke lijn? Ik kan het even niet goed voor de geest halen denk ik...
    Wie een kuil graaft voor een ander
    is een arbeider.
    pi_95025526
    quote:
    7s.gif Op maandag 4 april 2011 15:29 schreef UIO_AMS het volgende:

    [..]

    Nog een handige tip die ik altijd gaf aan de mensen die ik les gaf: ga noot met meer dan een been over de (denkbeeldige) lijn van het servicevak die parallel loopt aan de zijmuur. Als het goed is, raak je dan niet de zijmuur met je racket.
    Ik heb zelf ook training gegeven, ik was altijd vooral aan het hameren op dat ze zich eerst omdraaiden en naar de achtermuur liepen, om pas met de laatste pas de afstand tot de muur uit te mikken. De meesten stappen eerst naar de zijmuur toe, en dan zit je meteen al in de knoop met je slagtechniek, nog los van het raken van de muur.

    Op zich hoort dat er ook een beetje bij in begin, die afstand schatten is iets wat je leert door veel doen. De meesten die ik trainde speelden al jaren alleen hadden de verkeerde techniek aangeleerd, dus dan kunnen ze het wel inschatten maar zetten ze de eerste stap gewoon verkeerd.
    Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
      Moderator maandag 4 april 2011 @ 15:48:02 #253
    61302 crew  UIO_AMS
    Dobbelsteenavonturier
    pi_95025599
    quote:
    1s.gif Op maandag 4 april 2011 15:38 schreef theSummoner het volgende:
    Dacht al dat Hi-Tec het enige merk is dat echt specifiek in squashschoenen doet, zal eens gaan zoeken. Als dat AMS in je nick op Amsterdam slaat, weet je dan misschien een goede speciaalzaak in Amsterdam e.o.? Kan eigenlijk alleen maar webwinkels vinden met specifiek die schoenen en voor de eerste keer schoenen op een webwinkel kopen lijkt me nou ook niet bijster verstandig...
    Dat slaat inderdaad op Amsterdam. B-). Maar, ik heb mijn schoenen gekocht op een stand tijdens het British Open, dus daar schiet je niet veel mee op. Bij mijn club, Squash Beverwijk worden ze verkocht. Dus bij andere clubs zullen ze ook wel in de collectie zitten. ASRC heeft volgens mij wel een kledingcollectie en bij Amstelpark ook. Squash World en Squash City weet ik niet uit m'n hoofd. Overigens heb ik veel squashmaatjes die op Adidas lopen en een enkeling heeft Wilson schoenen.
    quote:
    Welke lijn? Ik kan het even niet goed voor de geest halen denk ik...
    De servicebox, waarbinnen je moet staan met serveren, heeft maar één lijn die parallel loopt aan de zijmuur.
    Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
    Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
    Beste moderator UIO_AMS
    Stuur een mod weg.
      Moderator maandag 4 april 2011 @ 15:58:39 #254
    61302 crew  UIO_AMS
    Dobbelsteenavonturier
    pi_95026088
    quote:
    1s.gif Op maandag 4 april 2011 15:46 schreef Weltschmerz het volgende:
    Ik heb zelf ook training gegeven, ik was altijd vooral aan het hameren op dat ze zich eerst omdraaiden en naar de achtermuur liepen, om pas met de laatste pas de afstand tot de muur uit te mikken. De meesten stappen eerst naar de zijmuur toe, en dan zit je meteen al in de knoop met je slagtechniek, nog los van het raken van de muur.
    Dat ligt er maar net aan waar de bal opgevangen wordt natuurlijk. Startend vanuit de T met je schouders naar de voormuur gericht en je racket omhoog, is mijn eerste stap naar links met links en naar rechts met rechts. Je schouders draaien dan vanzelf in de juiste slaghouding en met de tweede stap, stap je gelijk in om te slaan. Het één en ander is natuurlijk wel afhankelijk van de lengte van de bal die je opvangt. Komt die voorin, is de eerste stap meer naar voren gericht, komt die achterin meer naar achteren. En als de bal erg scherp is, begin je met het andere been om überhaupt in de buurt te komen en goed uit te komen voor de slag. Maar dit wordt wel erg technisch voor een beschreven instructie op FOK!.
    quote:
    Op zich hoort dat er ook een beetje bij in begin, die afstand schatten is iets wat je leert door veel doen. De meesten die ik trainde speelden al jaren alleen hadden de verkeerde techniek aangeleerd, dus dan kunnen ze het wel inschatten maar zetten ze de eerste stap gewoon verkeerd.
    Dat is waar. En sommigen zullen het nooit afleren. Wat handig is voor een trainer die zijn geld per les krijgt. B-).
    Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
    Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
    Beste moderator UIO_AMS
    Stuur een mod weg.
    pi_95032491
    quote:
    14s.gif Op maandag 4 april 2011 15:58 schreef UIO_AMS het volgende:

    [..]

    Dat ligt er maar net aan waar de bal opgevangen wordt natuurlijk. Startend vanuit de T met je schouders naar de voormuur gericht en je racket omhoog, is mijn eerste stap naar links met links en naar rechts met rechts. Je schouders draaien dan vanzelf in de juiste slaghouding en met de tweede stap, stap je gelijk in om te slaan. Het één en ander is natuurlijk wel afhankelijk van de lengte van de bal die je opvangt. Komt die voorin, is de eerste stap meer naar voren gericht, komt die achterin meer naar achteren. En als de bal erg scherp is, begin je met het andere been om überhaupt in de buurt te komen en goed uit te komen voor de slag. Maar dit wordt wel erg technisch voor een beschreven instructie op FOK!.
    Als het echt om slagtechniek gaat dan gaat het toch vooral om de drives, en die moeten toch echt langs de muur en achterin komen. Daarvoor is het ook het belangrijkst, omdat je achterin niet de ruimte hebt om op kracht te slaan.

    quote:
    Dat is waar. En sommigen zullen het nooit afleren. Wat handig is voor een trainer die zijn geld per les krijgt. B-).
    Afleren lukte altijd wel, ik deed namelijk niet aan democratische of anti-autoritaire squashtrainingen. Alleen daarna niet weer aanleren, dat kan ik niet garanderen. Het is op zich wel goede handel natuurlijk. Maar ik trainde vooral mensen die echt verder wilden, die op weg waren naar de C of de B. Ik heb het ook wel eens geprobeerd, ik zag ook wel waar het geld zat, maar het werkte ook gewoon niet. Met de mensen die echt competitief waren en echt beter wilden worden klikte het prima, ook als ze eigenwijs waren en zichzelf al goed vonden of een aardige techniek vonden hebben, maar ze moesten wel echt willen.
    Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
    pi_95048753
    The distance between insanity and genius is measured only by success.
      vrijdag 15 april 2011 @ 17:42:03 #257
    137776 boem-dikkie
    Jedi Mind Baby!
    pi_95549733
    Sinds een tijdje aan het squashen met een vriend van me. Erg toffe sport!
    Ik weet niks van Hindoes. Wel van Samoerai en andere dingen.
      woensdag 18 mei 2011 @ 13:21:53 #258
    95095 Pizzaman
    16:00 Cup-a-soup.
    pi_96986677
    Ik heb een spelsituatie waar ik met mijn squashmaatje niet helemaal uitkom.

    Stel:

    Mijn tegenstander staat in het opslagvak aan de linkerkant. Ik sla een bal die terugkomt via de achtermuur. Mijn tegenstander slaat deze vervolgens vanuit het linkeropslagvak in een rechte lijn langs de linkermuur terug.

    Deze ballen haal ik 9 van de 10 keer niet, omdat hij na het moment van spelen gewoon aan de linkerkant op zijn positie blijft staan (niet teruggaat naar het midden) en ik dus om hem heen moet om de bal te kunnen spelen.

    Mijn vraag is of het verplicht is mij de kortste weg naar de bal te laten afleggen, of dat hij het recht heeft om te blijven staan en ik er dus omheen moet.
      Moderator woensdag 18 mei 2011 @ 13:25:41 #259
    61302 crew  UIO_AMS
    Dobbelsteenavonturier
    pi_96986817
    Hij moet uit de weg. Minimaal een let voor jou.
    Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
    Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
    Beste moderator UIO_AMS
    Stuur een mod weg.
      woensdag 18 mei 2011 @ 14:16:43 #260
    95095 Pizzaman
    16:00 Cup-a-soup.
    pi_96988906
    *O* dat ga ik vanavond maar eens duidelijk maken.

    * Pizzaman ruikt de overwinning
    pi_99062384
    Gisteren een nieuw racket besteld! O+ :D

    pi_99063452
    Altijd op recreatief gebruik gemaakt van materiaal op locatie.. Was altijd eigenlijk niet de moeite om zelf materiaal aan te schaffen, nu ligt dit iets anders omdat ik voor mijn school volgend schooljaar het kleinkeuzevak Squash ga volgen waardoor ik veel meer in aanraking kom met de sport en ook stage dien te lopen..

    Nu ontbreekt nog het fatsoenlijke schoeisel, iemand die tips voor me heeft?
    pi_99251705
    quote:
    0s.gif Op dinsdag 5 juli 2011 13:46 schreef dockx het volgende:
    Altijd op recreatief gebruik gemaakt van materiaal op locatie.. Was altijd eigenlijk niet de moeite om zelf materiaal aan te schaffen, nu ligt dit iets anders omdat ik voor mijn school volgend schooljaar het kleinkeuzevak Squash ga volgen waardoor ik veel meer in aanraking kom met de sport en ook stage dien te lopen..

    Nu ontbreekt nog het fatsoenlijke schoeisel, iemand die tips voor me heeft?
    Uh, algemene indoorschoenen zijn altijd goed. B.v. voor zaalvoetbal. Hi-tec is geloof ik het enige bedrijf dat specialistische squashschoenen maakt maar ik weet niet hoe goed je bent aangezien ze zo ruw zijn aan de onderkant dat je wel goed voetenwerk moet hebben om je gewrichten niet teveel te belasten...
    Wie een kuil graaft voor een ander
    is een arbeider.
    pi_111381089
    Schopje! Ik heb net een squash-abo genomen en ga nu 3-4x per week, superchill!
    Ook net een mooi racket voor mn verjaardag gekregen 8-) :



    Zijn er verder nog een beetje actieve squashers hier?
    Wie een kuil graaft voor een ander
    is een arbeider.
    pi_112750783
    Weet iemand een Hi-Tec-dealer in Amsterdam e.o. of ergens anders in de Randstad? En heeft iemand ervaring met Wilson squashschoenen? Of andere fijne merken? Zoek nieuwe schoenen :)
    Wie een kuil graaft voor een ander
    is een arbeider.
      dinsdag 31 juli 2012 @ 22:03:10 #266
    137776 boem-dikkie
    Jedi Mind Baby!
    pi_114918375
    Ik ben ook wel benieuwd na schoenen. Zoek ook nieuwe. Weet niet zo goed waar ik naar moet kijken, squash nu op hardloopschoenen. :@
    Ik weet niks van Hindoes. Wel van Samoerai en andere dingen.
    pi_115007973
    quote:
    14s.gif Op dinsdag 31 juli 2012 22:03 schreef boem-dikkie het volgende:
    Ik ben ook wel benieuwd na schoenen. Zoek ook nieuwe. Weet niet zo goed waar ik naar moet kijken, squash nu op hardloopschoenen. :@
    Hoi! Ik heb na maaaanden zoeken net een paar squashschoenen bemachtigd :)
    Bij deze winkel http://www.tafeltenniswinkel.nl/ met vestigingen in Utrecht en Zwolle. Die man die er werkt is superbehulpzaam en hij heeft er
    ook echt veel verstand van. Ik mocht niet vertrekken voor ik helemaal tevreden was met m'n schoenen. Ben dat ook zeker, ze spelen erg fijn en geven veel steun.
    Heb deze gekocht: http://www.squashwebwinkel.nl/webwinkel/Hi-Tec-schoenen/Hi-Tec-4sys-S750-zwart.html

    Squashen op hardloopschoenen lijkt me niet aan te raden, ik heb er zelf toen ik net begon een tijdje op getennist en ben toen paar keer gruwelijk door m'n enkel gezwikt. Toen ik switchte naar tennisschoenen was dat meteen weg. De trainer legde me toen uit dat schoenen die speciaal
    voor racketsporten ontworpen zijn steun geven om zowel opzij als vooruit te bewegen. Hardloop-
    schoenen zijn uiteraard alleen bedoeld om vooruit te lopen en geven dus nauwelijks steun opzij.

    Maar goed, die winkel is dus echt een aanrader als je echt specialistische squashshoenen zoekt :)

    [ Bericht 2% gewijzigd door theSummoner op 03-08-2012 19:41:58 ]
    Wie een kuil graaft voor een ander
    is een arbeider.
      Moderator woensdag 5 september 2012 @ 13:32:30 #268
    61302 crew  UIO_AMS
    Dobbelsteenavonturier
    pi_116418410
    Back the bid mensen: http://squash2020.com
    Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
    Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
    Beste moderator UIO_AMS
    Stuur een mod weg.
      Moderator woensdag 5 september 2012 @ 13:35:22 #269
    61302 crew  UIO_AMS
    Dobbelsteenavonturier
    pi_116418497
    Ow, en over schoenen, ik heb deze al een paar jaar: http://www.squashwebwinke(...)S700-zwart/geel.html

    Geweldige schoenen.
    Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
    Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
    Beste moderator UIO_AMS
    Stuur een mod weg.
    pi_116464028
    quote:
    14s.gif Op woensdag 5 september 2012 13:35 schreef UIO_AMS het volgende:
    Ow, en over schoenen, ik heb deze al een paar jaar: http://www.squashwebwinke(...)S700-zwart/geel.html

    Geweldige schoenen.
    Ja ik ben ook supertevreden over m'n Hi-Tec schoenen :)
    Superveel steun, ze zijn zo breed dat je bijna niet kán zwikken. En ze slijten totaal niet, in tegenstelling tot m'n nikes van hiervoor die echt binnen drie maanden een gat hadden op de punt. :{w

    Verderrr ben ik lid geworden van een nieuwe squashclub in Amsterdam: s.c.h.i.e.t.
    (www.schietsquash.nl)
    Volgende week openingstoernooitje, zin in! Benieuwd hoe goed ik nou ben in verhouding met mensen die 't echt al een tijdje doen :)
    Wie een kuil graaft voor een ander
    is een arbeider.
      Moderator vrijdag 7 september 2012 @ 11:24:30 #271
    61302 crew  UIO_AMS
    Dobbelsteenavonturier
    pi_116492908
    Hé verrek, een nieuwe club in Amsterdam. Tof!
    Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
    Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
    Beste moderator UIO_AMS
    Stuur een mod weg.
      Moderator vrijdag 7 september 2012 @ 11:33:42 #272
    61302 crew  UIO_AMS
    Dobbelsteenavonturier
    pi_116493176
    Ow, voor studenten. ¤ 25 voor een jaarlidmaatschap is wel erg weinig :D.

    Mocht je het een keer op willen nemen tegen iemand met 20+ jaar ervaring (ben competitiespeler en squashleraar geweest), dan moet je het maar laten weten. Al heb ik de afgelopen 4 jaar nauwelijks gespeeld wegens een spierziekte, vind ik het nog wel leuk om af en toe wat stress van me af te rammen. :P.
    Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
    Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
    Beste moderator UIO_AMS
    Stuur een mod weg.
    pi_116493618
    quote:
    0s.gif Op donderdag 6 september 2012 16:44 schreef theSummoner het volgende:

    Verderrr ben ik lid geworden van een nieuwe squashclub in Amsterdam: s.c.h.i.e.t.
    (www.schietsquash.nl)
    Volgende week openingstoernooitje, zin in! Benieuwd hoe goed ik nou ben in verhouding met mensen die 't echt al een tijdje doen :)
    Slecht waarschijnlijk, er gaat een wereld voor je open. Toen ik al een paar jaar speelde en techniektraining had gehad raakte ik ook in discussie met een vriend van een vriend die heel veel had gespeeld omdat hij werkte bij een of ander recreatiepark met squashbanen en die dacht dat hij heel goed was. Zonder elkaar ooit te hebben zien spelen verwedde ik een krat bier dat hij niet meer dan 3 punten tegen me zou halen over 3 games, servicepoint. Het kwam er maar niet van maar toevallig liep hij een keer langs terwijl ik aan het trainen was, en dat was genoeg, hij besloot die krat bier te halen zonder ervoor te spelen.

    Wat ik er maar mee wil zeggen is dat squashers vaak alleen maar tegen hun vaste partner spelen en daardoor totaal niet door hebben hoeveel beter het kan met wat techniek, training en vooral spelen tegen mensen die beter zijn. En als je er mee aan de slag gaat dan kun je zelf ook heel snel naar een veel hoger niveau.

    Daarom is het ook goed dat er clubs zijn die de squashers uit hun sportief isolement halen, ga tossen, ga de laddercompetitie doen, ga de plaatselijkek competitie doen, laat de getrainden anderen trainen, ga toernooitjes organiseren met studentenclubs uit andere steden. Squash trekt leuke mensen aan en kent daardoor een heleboel leuke clubs, maar vaak is er helemaal geen club met een echt clubgevoel. Profiteer daarvan en doe er wat voor. Doe gewoon wat je kunt doen voor je club, dan komt de beloning vanzelf wel een keer.
    Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
      vrijdag 7 september 2012 @ 11:48:54 #274
    137776 boem-dikkie
    Jedi Mind Baby!
    pi_116493631
    quote:
    7s.gif Op woensdag 5 september 2012 13:32 schreef UIO_AMS het volgende:
    Back the bid mensen: http://squash2020.com
    Tof concept. Done!
    Ik weet niks van Hindoes. Wel van Samoerai en andere dingen.
      vrijdag 7 september 2012 @ 11:50:15 #275
    137776 boem-dikkie
    Jedi Mind Baby!
    pi_116493674
    quote:
    0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 11:48 schreef Weltschmerz het volgende:

    [..]

    Slecht waarschijnlijk, er gaat een wereld voor je open. Toen ik al een paar jaar speelde en techniektraining had gehad raakte ik ook in discussie met een vriend van een vriend die heel veel had gespeeld omdat hij werkte bij een of ander recreatiepark met squashbanen en die dacht dat hij heel goed was. Zonder elkaar ooit te hebben zien spelen verwedde ik een krat bier dat hij niet meer dan 3 punten tegen me zou halen over 3 games, servicepoint. Het kwam er maar niet van maar toevallig liep hij een keer langs terwijl ik aan het trainen was, en dat was genoeg, hij besloot die krat bier te halen zonder ervoor te spelen.

    Wat ik er maar mee wil zeggen is dat squashers vaak alleen maar tegen hun vaste partner spelen en daardoor totaal niet door hebben hoeveel beter het kan met wat techniek, training en vooral spelen tegen mensen die beter zijn. En als je er mee aan de slag gaat dan kun je zelf ook heel snel naar een veel hoger niveau.

    Daarom is het ook goed dat er clubs zijn die de squashers uit hun sportief isolement halen, ga tossen, ga de laddercompetitie doen, ga de plaatselijkek competitie doen, laat de getrainden anderen trainen, ga toernooitjes organiseren met studentenclubs uit andere steden. Squash trekt leuke mensen aan en kent daardoor een heleboel leuke clubs, maar vaak is er helemaal geen club met een echt clubgevoel. Profiteer daarvan en doe er wat voor. Doe gewoon wat je kunt doen voor je club, dan komt de beloning vanzelf wel een keer.
    Waar inderdaad. Daarom rouleer ik de afgelopen maanden met praktisch 10-11 andere mensen. Niet allemaal even goed, maar wel leuk.
    Ik weet niks van Hindoes. Wel van Samoerai en andere dingen.
      vrijdag 7 september 2012 @ 11:51:16 #276
    137776 boem-dikkie
    Jedi Mind Baby!
    pi_116493708
    Heb overigens Asics gekocht. Merkt inderdaad meteen verschil met hardloopschoenen.
    Ik weet niks van Hindoes. Wel van Samoerai en andere dingen.
    pi_116494073
    quote:
    14s.gif Op vrijdag 7 september 2012 11:50 schreef boem-dikkie het volgende:

    [..]

    Waar inderdaad. Daarom rouleer ik de afgelopen maanden met praktisch 10-11 andere mensen. Niet allemaal even goed, maar wel leuk.
    Dan heb je al bijna een club. Bestuurtje installeren, websiteje maken of iets als teamers.nl gebruiken en je kunt in overleg met de banenboer en dingen organiseren. Het hoeft allemaal niet zo moeilijk en officieel, neem initiatief, doe eens een halfuurtje wat zonder dat je er meteen iets voor terugkrijgt en steek anderen daarmee aan, en voor je het weet heb je een leuke club van de grond getrokken.
    Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
      Moderator vrijdag 7 september 2012 @ 12:07:35 #278
    61302 crew  UIO_AMS
    Dobbelsteenavonturier
    pi_116494200
    Dat zijn wel altijd de leukste momenten. Heb je weer een collega die vaak speelt en dan kom je erachter dat het niet competitie is, maar elke week met dezelfde maat. Prima natuurlijk, maar je moet dan niet denken dat je een punt tegen me zal maken. Als ik dat zeg, kijken ze me best vreemd aan. Of het moet liggen aan het feit dat ik een wat 'voller' uiterlijk heb. Sinds ik gestopt ben met fanatiek squashen ben ik wat aangekomen. :@.

    Toen ik vroeger squashles gaf aan een school, zaten daar wat eikeltjes tussen die de boel liepen te sabotteren. Ze konden het al en speelden tennis op B-niveau en ik moest niet denken dat ik ze iets nieuws kon leren. :'). De laatste les heb ik ze een baan met tribune opgesleept. Zij met twee tegen mij alleen en al snel namen hun klasgenoten plaats op de tribune om te kijken wat er aan de hand was. Uitslag: gewonnen met 9-0, 9-0 en 10-8 (nadat ze met 8-0 voor kwamen te staan ging ik even voluit). Mooi om dan de baan af te lopen en applaus te krijgen waar die eikeltjes werden uitgelachen.
    Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
    Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
    Beste moderator UIO_AMS
    Stuur een mod weg.
    pi_116495279
    quote:
    0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 11:48 schreef Weltschmerz het volgende:

    [..]

    Slecht waarschijnlijk, er gaat een wereld voor je open. Toen ik al een paar jaar speelde en techniektraining had gehad raakte ik ook in discussie met een vriend van een vriend die heel veel had gespeeld omdat hij werkte bij een of ander recreatiepark met squashbanen en die dacht dat hij heel goed was. Zonder elkaar ooit te hebben zien spelen verwedde ik een krat bier dat hij niet meer dan 3 punten tegen me zou halen over 3 games, servicepoint. Het kwam er maar niet van maar toevallig liep hij een keer langs terwijl ik aan het trainen was, en dat was genoeg, hij besloot die krat bier te halen zonder ervoor te spelen.

    Wat ik er maar mee wil zeggen is dat squashers vaak alleen maar tegen hun vaste partner spelen en daardoor totaal niet door hebben hoeveel beter het kan met wat techniek, training en vooral spelen tegen mensen die beter zijn. En als je er mee aan de slag gaat dan kun je zelf ook heel snel naar een veel hoger niveau.

    Daarom is het ook goed dat er clubs zijn die de squashers uit hun sportief isolement halen, ga tossen, ga de laddercompetitie doen, ga de plaatselijkek competitie doen, laat de getrainden anderen trainen, ga toernooitjes organiseren met studentenclubs uit andere steden. Squash trekt leuke mensen aan en kent daardoor een heleboel leuke clubs, maar vaak is er helemaal geen club met een echt clubgevoel. Profiteer daarvan en doe er wat voor. Doe gewoon wat je kunt doen voor je club, dan komt de beloning vanzelf wel een keer.
    Jaaa! Dat is inderdaad precies wat ik zoek. Ik denk trouwens niet dat ik heel goed ben (ook niet heel slecht, moet wel echt fitter worden en STOPPEN MET ROKEN maar dat terzijde) maar ik heb het afgelopen half jaar 3x per week gespeeld ong. gemiddeld tegen twee gasten. Eentje is ongeveer even goed als ik en de ander echt een stuk beter dus die zorgt er wel voor dat ik wel wat vooruitgang geboekt heb. Maar goed, kan altijd effectiever/harder/sneller dus ik hoop dat die club een beetje een succes wordt zodat ik daar allemaal nieuwe squashvriendjes/vriendinnetjes kan leren kennen.

    O UIO_AMS trouwens, hoe lang doe jij ongeveer met een paar Hi-Tec schoenen? Mijn probleem was/is namelijk niet alleen die Nikes, maar ook het feit dat ik onbewust sleep met de punt van m'n linkervoet (met tennis ook). Lijkt erop alsof ze daar nog niet veel last van hebben maar ze waren wel 90 euro dus hoop dat ze het nog minimaal een jaartje volhouden...

    En bij welke club heb je gespeeld in Amsterdam?
    Wie een kuil graaft voor een ander
    is een arbeider.
      Moderator vrijdag 7 september 2012 @ 12:54:18 #280
    61302 crew  UIO_AMS
    Dobbelsteenavonturier
    pi_116495515
    Ik deed gemiddeld een jaar met een paar schoenen toen ik nog competitie speelde. Ongeacht het merk. Aangezien ik nu bijna niet meer speel zijn m'n huidige schoenen nog zo goed als nieuw.

    Ik heb nooit voor een Amsterdamse club gespeeld, maar ik ben wel bij alle clubs te gast geweest. Ik miste altijd het vereniginggevoel bij de Amsterdamse clubs, dat ik wel bij mijn club (Squash Beverwijk) had. Alleen Dickysquash kwam qua gevoel in de buurt, maar dat werd opgeheven om plaats te maken voor de grote kantoren aan de Zuidas.
    Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
    Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
    Beste moderator UIO_AMS
    Stuur een mod weg.
    pi_116495519
    Ik heb van de zomer een squash abbo gehad om een paar weekjes te kijken of ik het wat vond. Wij hebben natuurlijk vooral bal-gevoel getraind en leren te slaan naar elkaar. 2x in de week 45 minuten. Echt heftig vond ik het niet (mijn conditie is beter) en echte wedstrijd werd het ook niet echt.

    Nou was het plan om dan in September les te gaan nemen, maar dat is per les redelijk kostbaar naast een abbo. Wat raden jullie aan? 2 lessen per week? Ik vind ¤100 p/maand uitgeven aan squash eigenlijk een beetje overdreven :S
      Moderator vrijdag 7 september 2012 @ 13:04:56 #282
    61302 crew  UIO_AMS
    Dobbelsteenavonturier
    pi_116495837
    quote:
    0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 12:54 schreef kahlie het volgende:
    Ik heb van de zomer een squash abbo gehad om een paar weekjes te kijken of ik het wat vond. Wij hebben natuurlijk vooral bal-gevoel getraind en leren te slaan naar elkaar. 2x in de week 45 minuten. Echt heftig vond ik het niet (mijn conditie is beter) en echte wedstrijd werd het ook niet echt.

    Nou was het plan om dan in September les te gaan nemen, maar dat is per les redelijk kostbaar naast een abbo. Wat raden jullie aan? 2 lessen per week? Ik vind ¤100 p/maand uitgeven aan squash eigenlijk een beetje overdreven :S
    Het is voor iedereen verschillend natuurlijk. Wanneer ik beginnelingen les gaf, gaf ik de voorkeur aan een set van 5 lessen van een uur (1 les per week) om de basis te trainen en ze dan los te laten op de spelers van de club. Met de basis een beetje onder de knie en vooral de kennis van wat wel en niet goed is, leerden ze daar meer van. Na een half jaar of zo dan weer een set van 5 lessen om de basis te herhalen en wat nieuwe zaken te leren.
    Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
    Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
    Beste moderator UIO_AMS
    Stuur een mod weg.
    pi_116495868
    quote:
    7s.gif Op vrijdag 7 september 2012 12:07 schreef UIO_AMS het volgende:

    Toen ik vroeger squashles gaf aan een school, zaten daar wat eikeltjes tussen die de boel liepen te sabotteren. Ze konden het al en speelden tennis op B-niveau en ik moest niet denken dat ik ze iets nieuws kon leren. :'). De laatste les heb ik ze een baan met tribune opgesleept. Zij met twee tegen mij alleen en al snel namen hun klasgenoten plaats op de tribune om te kijken wat er aan de hand was. Uitslag: gewonnen met 9-0, 9-0 en 10-8 (nadat ze met 8-0 voor kwamen te staan ging ik even voluit). Mooi om dan de baan af te lopen en applaus te krijgen waar die eikeltjes werden uitgelachen.
    Herkenbaar inderdaad. Ik gaf ook training aan eindexamenklassen, ipv hun normale gymles. Ik was net 20 en zag eruit als 16, dus dan heb je een potentieel autoriteitsprobleem. In de kleedkamer wisten ze niet dat ik hun les ging doen, dus ik zat alleen maar te luisteren en te kijken en had snel genoeg door wie het grootste haantje met het meeste talent voor sport was, dat gaat vaak samen. Ik had iedereen al aan de warming-up gekregen en toen na de uitleg van de regels even dat haantje gevraagd of hij het even met mij voor wilde doen, terwijl de andere 20 stonden te kijken. Hij bleek het ook al wel eens gedaan te hebben en wilde natuurlijk punten scoren, dus je laat hem lekker lopen en iedereen ziet meteen de aard van het spelletje. Geen kind meer aan die hele groep gehad.
    quote:
    0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 12:46 schreef theSummoner het volgende:

    [..]

    Jaaa! Dat is inderdaad precies wat ik zoek. Ik denk trouwens niet dat ik heel goed ben (ook niet heel slecht, moet wel echt fitter worden en STOPPEN MET ROKEN maar dat terzijde) maar ik heb het afgelopen half jaar 3x per week gespeeld ong. gemiddeld tegen twee gasten. Eentje is ongeveer even goed als ik en de ander echt een stuk beter dus die zorgt er wel voor dat ik wel wat vooruitgang geboekt heb. Maar goed, kan altijd effectiever/harder/sneller dus ik hoop dat die club een beetje een succes wordt zodat ik daar allemaal nieuwe squashvriendjes/vriendinnetjes kan leren kennen.
    Als je echt verder wil kun je beter zo snel mogelijk op techniek gaan trainen, want er is eigenlijk maar één juiste slagtechniek en die doe je meestal niet uit jezelf. Als je die niet leert kom je er vroeg of laat mee in de problemen. Dan krijg je de bal niet meer uit de hoek, heb je tijd te kort om je beweging af te maken en je verspilt veel te veel kracht met slaan zodat je op uithoudingsvermogen verliest.

    quote:
    O UIO_AMS trouwens, hoe lang doe jij ongeveer met een paar Hi-Tec schoenen? Mijn probleem was/is namelijk niet alleen die Nikes, maar ook het feit dat ik onbewust sleep met de punt van m'n linkervoet (met tennis ook). Lijkt erop alsof ze daar nog niet veel last van hebben maar ze waren wel 90 euro dus hoop dat ze het nog minimaal een jaartje volhouden...
    Je hebt er schoentape voor. Standaard deel van de uitrusting van de geschoolde squasher, omdat er een manier van lopen en een trainingsoefening is waarbij je juist met de neus van je schoen over de grond moet slepen.
    Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
      vrijdag 7 september 2012 @ 13:15:39 #284
    137776 boem-dikkie
    Jedi Mind Baby!
    pi_116496175
    quote:
    0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 12:03 schreef Weltschmerz het volgende:

    [..]

    Dan heb je al bijna een club. Bestuurtje installeren, websiteje maken of iets als teamers.nl gebruiken en je kunt in overleg met de banenboer en dingen organiseren. Het hoeft allemaal niet zo moeilijk en officieel, neem initiatief, doe eens een halfuurtje wat zonder dat je er meteen iets voor terugkrijgt en steek anderen daarmee aan, en voor je het weet heb je een leuke club van de grond getrokken.
    Dat wordt allemaal al geregeld buiten mij om, ik participeer alleen in het meespelen. ;-)
    Ik weet niks van Hindoes. Wel van Samoerai en andere dingen.
    pi_116496444
    quote:
    7s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:04 schreef UIO_AMS het volgende:

    [..]

    Het is voor iedereen verschillend natuurlijk. Wanneer ik beginnelingen les gaf, gaf ik de voorkeur aan een set van 5 lessen van een uur (1 les per week) om de basis te trainen en ze dan los te laten op de spelers van de club. Met de basis een beetje onder de knie en vooral de kennis van wat wel en niet goed is, leerden ze daar meer van. Na een half jaar of zo dan weer een set van 5 lessen om de basis te herhalen en wat nieuwe zaken te leren.
    Oh dat valt wel mee. Je kan prive les nemen of met z'n tweetjes. Ik wil op zich wel met m'n squash-maatje lessen, maar ik merk nu al dat er niveau verschil aanwezig is. Dat lijkt me voor de leraar misschien wel erg lastig, maar als het alleen om basis-technieken gaat dan moet het wel kunnen.

    Mijn andere plan was om eens met m'n broertje te squashen. Die is volgens mij veel beter dus daar zou ik dan ook wel weer wat van kunnen leren. Zijn squash-maatje kwam steeds minder opdagen, volgens hem vanwege drukte, maar zelf denk ik dat het niveau verschil er vast wel mee te maken had.
      vrijdag 7 september 2012 @ 13:43:05 #286
    43493 numero_uno
    Dat zei je ja!
    pi_116497134
    quote:
    0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 12:03 schreef Weltschmerz het volgende:

    [..]

    Dan heb je al bijna een club. Bestuurtje installeren, websiteje maken of iets als teamers.nl gebruiken en je kunt in overleg met de banenboer en dingen organiseren. Het hoeft allemaal niet zo moeilijk en officieel, neem initiatief, doe eens een halfuurtje wat zonder dat je er meteen iets voor terugkrijgt en steek anderen daarmee aan, en voor je het weet heb je een leuke club van de grond getrokken.
    Wij hebben nu een groep van 12 man bij elkaar om te squashen en hebben een piramide competitie opgezet.
    Echt leuk :)
    - I'm buttwalking... is that a crime? -
    -Never underestimate the predictability of stupidity-
    pi_116497758
    quote:
    14s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:15 schreef boem-dikkie het volgende:

    [..]

    Dat wordt allemaal al geregeld buiten mij om, ik participeer alleen in het meespelen. ;-)
    Ik zou zeggen, doe ook eens wat als je de kans krijgt. Daar drijven clubs op. Ik zie steeds meer dat mensen de houding van consument aannemen en alleen iets willen doen als ze er meteen iets voor terugkrijgen. Maar een club krijg je en hou je door mensen die gewoon iets doen en uiteindelijk krijg je er dan ooit veel voor terug, nl een leuke club.
    quote:
    0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:23 schreef kahlie het volgende:

    [..]

    Oh dat valt wel mee. Je kan prive les nemen of met z'n tweetjes. Ik wil op zich wel met m'n squash-maatje lessen, maar ik merk nu al dat er niveau verschil aanwezig is. Dat lijkt me voor de leraar misschien wel erg lastig, maar als het alleen om basis-technieken gaat dan moet het wel kunnen.
    Zoek er twee bij. Een trainer kan prima 4 man tegelijk te trainen. Wordt het goedkoper van en je leert er meer van.
    Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
    pi_116504062
    quote:
    0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:06 schreef Weltschmerz het volgende:

    Als je echt verder wil kun je beter zo snel mogelijk op techniek gaan trainen, want er is eigenlijk maar één juiste slagtechniek en die doe je meestal niet uit jezelf. Als je die niet leert kom je er vroeg of laat mee in de problemen. Dan krijg je de bal niet meer uit de hoek, heb je tijd te kort om je beweging af te maken en je verspilt veel te veel kracht met slaan zodat je op uithoudingsvermogen verliest.
    I know, probeer erop te letten. Kijk ook veel profwedstrijdfilmpjes voor plaatsing en slagtechniek. Ik heb 10 jaar getennist en dat helpt wel, vooral omdat ik nu niet tennis. Ik weet dat de slag heel anders is, maar het balgevoel is wel hetzelfde.

    En ik merk gewoon dat bepaalde mindfuckdingen bij squash (bv. lang wachten op ballen en niet meteen willen slaan, niet te hard op de muur afrennen en er afstand van houden om ruimte voor je slag te maken) beter gaan als je het gewoon vaker doet. Ik mis op dit moment vooral een stukje concentratie op het einde van games waardoor ik van die betere gast vaak rond de 11-8 verlies, ook als ik voorsta. Het afmaken gaat dan gewoon niet goed, teveel onnodige fouten en de potentiële winners speel ik veel te hoog waardoor hij weer tijd heeft om de punten te maken. Mentaal valt er nog een wereld te winnen voor me, heb net m'n grote teen gekneusd omdat ik te hard tegen het glas trapte nadat ik een 1-1, 7-1 voorsprong weg had gegeven :')

    quote:
    Je hebt er schoentape voor. Standaard deel van de uitrusting van de geschoolde squasher, omdat er een manier van lopen en een trainingsoefening is waarbij je juist met de neus van je schoen over de grond moet slepen.
    Ok goeie tip, zal ik ff naar kijken!
    Wie een kuil graaft voor een ander
    is een arbeider.
      zaterdag 15 september 2012 @ 14:01:53 #289
    9568 Witchfynder
    /dev/bassguitar
    pi_116813746
    Hoi! Sinds een paar maanden ben ik begonnen met squash en ik vind het super! Ik ben begonnen omdat ik toch wat sportiefs wilde doen. Toevallig vond mijn werkgever het leuk om een squashbaan aan te leggen in ons pand (met hulp en betrokkenheid van Glenn Keenan van Squash Delft), dus nu hebben wij ineens een club squashende ICT'ers ;).
    Ik squash eens per week met een mede-beginner en wisselend met zoveel mogelijk andere collega's. Meer ervaren squasher binnen het bedrijf helpen de beginners vooruit :).
    Ik vind het super en wil awesome worden, yay! :D.
    Mijn band: Conorach || MySpace || Twitter || Lastfm
    "The band makes it rock. The crew makes it roll" - Dave Mustaine
    There are two kinds of people in the world: those who like Heavy Metal and those who hate music.
    pi_116870267
    Oeh, ik ben wel jaloers op iedereen hier die wat meer competitie-achtig speelt. Ik doe het al een tijdje recreatief, maar eigenlijk altijd tegen dezelfde twee mensen. Ik was bij het begin al beter dan zij en merk dat zij intussen wel wat vooruitgang boeken, maar ik eigenlijk stil blijf staan. En da's zonde, want ik wil ook vooruit. -O-
    Schip ahoy!
    pi_116882297
    quote:
    0s.gif Op zondag 16 september 2012 22:02 schreef Piet__Piraat het volgende:
    Oeh, ik ben wel jaloers op iedereen hier die wat meer competitie-achtig speelt. Ik doe het al een tijdje recreatief, maar eigenlijk altijd tegen dezelfde twee mensen. Ik was bij het begin al beter dan zij en merk dat zij intussen wel wat vooruitgang boeken, maar ik eigenlijk stil blijf staan. En da's zonde, want ik wil ook vooruit. -O-
    Dat is squash, je moet zelf initiatief nemen. Dat zie je heel vaak bij squash, dan heb je allemaal eilandjes van 2 tot 4 mensen die alleen maar met elkaar squashen, en dan zijn er een paar mensen die er een paar keer een halfuurtje insteken, en dan gebeurt er ineens wat omdat iedereen behoefte heeft aan iets clubachtigs.

    Met voetbal gebruiken we teamers.nl, die site zou je ook zo kunnen gebruiken om met een groepje een competitietje op te zetten bijvoorbeeld. Maar ik kan me ook voorstellen dat je dat soort sites hebt voor andere sporten zodat het nog makkelijker wordt.

    quote:
    0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 16:49 schreef theSummoner het volgende:
    En ik merk gewoon dat bepaalde mindfuckdingen bij squash (bv. lang wachten op ballen en niet meteen willen slaan, niet te hard op de muur afrennen en er afstand van houden om ruimte voor je slag te maken) beter gaan als je het gewoon vaker doet. Ik mis op dit moment vooral een stukje concentratie op het einde van games waardoor ik van die betere gast vaak rond de 11-8 verlies, ook als ik voorsta. Het afmaken gaat dan gewoon niet goed, teveel onnodige fouten en de potentiële winners speel ik veel te hoog waardoor hij weer tijd heeft om de punten te maken. Mentaal valt er nog een wereld te winnen voor me, heb net m'n grote teen gekneusd omdat ik te hard tegen het glas trapte nadat ik een 1-1, 7-1 voorsprong weg had gegeven :')
    De tennistechniek is heel anders omdat je vanwege het gewicht van racket en bal je arm erachter moet hebben. Daarmee ga je gewoon niet ver komen. Als je je elleboog in de achterzwaai zo lang mogelijk tegen je romp aan houdt heb je een veel sneller beweging terwijl je ook al klaar bent om te volleren. Bovendien heb je de ruimte niet voor die tennisachterzwaai als de bal in de hoek wordt gespeeld, wat de bedoeling is. Ook kost het teveel kracht die je nodig hebt om te lopen doordat je het racket teveel duwt en te weinig laat zwiepen, waardoor de bal ook nog eens niet hard genoeg kan.

    Verder zijn er naar mijn idee twee types goede spelers. Enerzijds heb je de agressieve speler, die staat altijd op zijn voorvoeten, staat eerder te ver naar voren dan te ver naar achteren, wil zoveel mogelijk volleren, altijd het initiatief willen overnemen en het spel dicteren en snel het punt maken.

    Anderzijds heb je van die Zen-meesters, ik ken veel Tai Chi-ers die zo speelden. Die gebruiken de energie van de tegenstander als een bejaarde Kung Fu-leraar uit van die films. Die dicteren niet maar sturen het spel, vaak zonder dat de tegenstander het merkt. Die laten de ander lopen, hebben rust, wachten hun kansen af, spelen de ballen vaak zachter om zichzelf meer tijd te geven, breken het ritme van hun tegenstander met tempowisselingen. Ik heb een keer tegen zo eentje gespeeld toen ik nog onervaren was. Ik was veel fitter, veel en veel jonger, en vooral beter. Ik sloeg hem helemaal van de baan, behalve dat ik opeens van de scheidsrechter hoorde dat ik met 3-0 verslagen was.

    Welke van de twee je kunt worden is een kwestie van persoonlijkheid. Ik heb zelf te lang de agressieve speler proberen te worden.
    Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
    pi_116885008
    quote:
    0s.gif Op maandag 17 september 2012 10:38 schreef Weltschmerz het volgende:

    De tennistechniek is heel anders omdat je vanwege het gewicht van racket en bal je arm erachter moet hebben. Daarmee ga je gewoon niet ver komen. Als je je elleboog in de achterzwaai zo lang mogelijk tegen je romp aan houdt heb je een veel sneller beweging terwijl je ook al klaar bent om te volleren. Bovendien heb je de ruimte niet voor die tennisachterzwaai als de bal in de hoek wordt gespeeld, wat de bedoeling is. Ook kost het teveel kracht die je nodig hebt om te lopen doordat je het racket teveel duwt en te weinig laat zwiepen, waardoor de bal ook nog eens niet hard genoeg kan.
    Daarom zei ik ook, de slag is heel anders, maar het balgevoel is hetzelfde. Daar bedoelde ik mee dat ik na twee maanden al vrij goed kon plaatsen, trucjes kon, gewoon veel meer gevoel had dan mensen die nog nooit een racketsport hadden gedaan. M'n slag was in het begin inderdaad een beetje zoals je beschrijft, valt nu redelijk mee geloof ik maar moet nog aan gewerkt. Kwa conditie kan ik op dit moment beter voor agressieve spelerstype gaan :P waardeloze ellende de laatste tijd.

    Zaterdag was dus dat openingstoernooitje, was echt gaaf! Was een man of 25, heb zes potjes maximaal gespeeld, ik geloof drie gewonnen, drie verloren. Eéntje was echt bloedspannend, tegen een gast die denk ik net een tikkeltje beter was dan ik, zeker kwa conditie, 4-11,11-4, 14-12 :)

    Verder waren vijf van die mensen dus de 'founding fathers' van de nieuwe club, en die speelden promotieklasse dus was wel gaaf om daartegen te spelen. Dat leek al een stuk meer op demonstratiewedstrijden Darwish v. Gaulthier 8-) Die gasten hielden zich wel een beetje in tegen the likes of me, maar had eentje voor de grap gevraagd om ff paar punten maximaal te spelen. Ik verloor ze allemaal, maar lang niet zo kansloos als ik dacht. Toch nog een rally van een bal of 6-8 eruit gesleept steeds, was wel trots op mezelf :P

    O dan nog: ik begreep van een meisje daar dat ze haar Biomimetic racket ergens op internet voor 90E had gekocht. Ik vind 'm nergens goedkoper dan 120, weet iemand waar dat geweest kan zijn?
    Wie een kuil graaft voor een ander
    is een arbeider.
    pi_116898503
    quote:
    0s.gif Op maandag 17 september 2012 10:38 schreef Weltschmerz het volgende:

    [..]

    Dat is squash, je moet zelf initiatief nemen. Dat zie je heel vaak bij squash, dan heb je allemaal eilandjes van 2 tot 4 mensen die alleen maar met elkaar squashen, en dan zijn er een paar mensen die er een paar keer een halfuurtje insteken, en dan gebeurt er ineens wat omdat iedereen behoefte heeft aan iets clubachtigs.

    Met voetbal gebruiken we teamers.nl, die site zou je ook zo kunnen gebruiken om met een groepje een competitietje op te zetten bijvoorbeeld. Maar ik kan me ook voorstellen dat je dat soort sites hebt voor andere sporten zodat het nog makkelijker wordt.
    Is ook. Het grote punt is alleen dat ik gewoon niet 'vrij' genoeg ben om zoiets te organiseren. En dan bedoel ik niet op persoonlijk vlak, maar op praktisch vlak. In m'n studententijd bestond er de interne competitie, en zelfs die kwam al amper van de grond. Daar moest ik al ¾ van m'n wedstrijden afzeggen door tijdgebrek.
    Schip ahoy!
    pi_116898810
    quote:
    0s.gif Op maandag 17 september 2012 18:06 schreef Piet__Piraat het volgende:

    [..]

    Is ook. Het grote punt is alleen dat ik gewoon niet 'vrij' genoeg ben om zoiets te organiseren. En dan bedoel ik niet op persoonlijk vlak, maar op praktisch vlak. In m'n studententijd bestond er de interne competitie, en zelfs die kwam al amper van de grond. Daar moest ik al ¾ van m'n wedstrijden afzeggen door tijdgebrek.
    Ik ben bij dat toernooitje uitgenodigd door een mannetje of 8 die elke donderdag gaan. Gewoon een whatsapp groep, zeggen als je komt, anders no problem :) Ga wss donderdag voor het eerst, zinin!

    Net weer geweest, leek in vergelijking met zaterdag heeeelemaal nergens op :(
    Niet geconcentreerd, miste de makkelijkste balletjes, echt kut. Wel 1 of 2 überepic rally's maar verder niet echt tevreden...voordeel is dat het donderdag alleen maar beter kan gaan :)
    Wie een kuil graaft voor een ander
    is een arbeider.
      maandag 17 september 2012 @ 18:57:45 #295
    9568 Witchfynder
    /dev/bassguitar
    pi_116900435
    quote:
    0s.gif Op maandag 17 september 2012 10:38 schreef Weltschmerz het volgende:

    [..]

    Dat is squash, je moet zelf initiatief nemen. Dat zie je heel vaak bij squash, dan heb je allemaal eilandjes van 2 tot 4 mensen die alleen maar met elkaar squashen, en dan zijn er een paar mensen die er een paar keer een halfuurtje insteken, en dan gebeurt er ineens wat omdat iedereen behoefte heeft aan iets clubachtigs.

    Met voetbal gebruiken we teamers.nl, die site zou je ook zo kunnen gebruiken om met een groepje een competitietje op te zetten bijvoorbeeld. Maar ik kan me ook voorstellen dat je dat soort sites hebt voor andere sporten zodat het nog makkelijker wordt.

    Verder zijn er naar mijn idee twee types goede spelers. Enerzijds heb je de agressieve speler, die staat altijd op zijn voorvoeten, staat eerder te ver naar voren dan te ver naar achteren, wil zoveel mogelijk volleren, altijd het initiatief willen overnemen en het spel dicteren en snel het punt maken.

    Anderzijds heb je van die Zen-meesters, ik ken veel Tai Chi-ers die zo speelden. Die gebruiken de energie van de tegenstander als een bejaarde Kung Fu-leraar uit van die films. Die dicteren niet maar sturen het spel, vaak zonder dat de tegenstander het merkt. Die laten de ander lopen, hebben rust, wachten hun kansen af, spelen de ballen vaak zachter om zichzelf meer tijd te geven, breken het ritme van hun tegenstander met tempowisselingen. Ik heb een keer tegen zo eentje gespeeld toen ik nog onervaren was. Ik was veel fitter, veel en veel jonger, en vooral beter. Ik sloeg hem helemaal van de baan, behalve dat ik opeens van de scheidsrechter hoorde dat ik met 3-0 verslagen was.

    Welke van de twee je kunt worden is een kwestie van persoonlijkheid. Ik heb zelf te lang de agressieve speler proberen te worden.
    Hm, interessant verhaal! :).
    Mijn band: Conorach || MySpace || Twitter || Lastfm
    "The band makes it rock. The crew makes it roll" - Dave Mustaine
    There are two kinds of people in the world: those who like Heavy Metal and those who hate music.
      maandag 17 september 2012 @ 18:59:56 #296
    9568 Witchfynder
    /dev/bassguitar
    pi_116900536
    quote:
    0s.gif Op maandag 17 september 2012 12:11 schreef theSummoner het volgende:

    O dan nog: ik begreep van een meisje daar dat ze haar Biomimetic racket ergens op internet voor 90E had gekocht. Ik vind 'm nergens goedkoper dan 120, weet iemand waar dat geweest kan zijn?
    Deze toevallig? :).

    http://www.daka.nl/dunlop-biomimetic-max/squashracket/43276
    Mijn band: Conorach || MySpace || Twitter || Lastfm
    "The band makes it rock. The crew makes it roll" - Dave Mustaine
    There are two kinds of people in the world: those who like Heavy Metal and those who hate music.
    pi_116907911
    quote:
    Bedoelde eigenlijk de variant van 130 gram (weet niet precies hoe die heet) maar thx :)
    Wie een kuil graaft voor een ander
    is een arbeider.
    pi_116908170
    Merk je die 10 gram verschil echt? Daarvoor ben ik nog te erg amateur denk ik :)
    Schip ahoy!
    pi_116908762
    quote:
    0s.gif Op maandag 17 september 2012 21:03 schreef Piet__Piraat het volgende:
    Merk je die 10 gram verschil echt? Daarvoor ben ik nog te erg amateur denk ik :)
    Niet alleen het gewicht. Begin stijfheid en het zwaartepunt vooral nu wel te merken, is het 2e racket dat ik koop dus ga een iets lichtere proberen. Had deze vastgehouden van een chick zaterdag en je maakt minder makkelijk snelheid dan met degene die ik nu heb (Dunlop Black Storm Carbon) maar je slaat zoveel preciezer met minder moeite. Aangezien ik m'n versnelling vooral uit m'n slagtechniek moet gaan zien te halen leek me dat aspect belangrijker, vandaar. :)
    Wie een kuil graaft voor een ander
    is een arbeider.
    pi_116908919
    Ik heb ook zo'n Blackstorm, grijs met oranje, weet niet welk model precies, maar dat was al een behoorlijke vooruitgang ten opzichte van m'n vorige 25 euro-racket.

    Alleen sla je de bespanning zo snel kapot. Althans, dat had ik met die Blackstorm. Er zit nu gewoon een standaardsnaar op.
    Schip ahoy!
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')