O ja? die paar eurootjes wegen toch totaal niet op tegen afschaffen grijs kenteken, taxen op van alles en nog wat (zoals zelfs papierquote:Op donderdag 9 maart 2006 15:03 schreef Sorcerer8472 het volgende:
Mja, vennootschapsbelastingsverlaging (scrabble!) is wel nuttig voor kleine VOF'jes.
Kweenie. Alle ondernemers om me heen zeggen altijd dat je als ondernemer op de VVD moet stemmen want dat is gunstig. En bij de gemeenteraadsverkiezingen hier in Nijmegen was dat eigenlijk het enige waar de VVD-lijsttrekker het over had.quote:Op donderdag 9 maart 2006 15:05 schreef ExtraWaskracht het volgende:
Als het goed is verleent de VVD juist geen voordeeltjes aan specifieke groepen toch?
Dat zeggen 'ze' ja.quote:Op donderdag 9 maart 2006 15:24 schreef marcom2 het volgende:
Laat ik het zo zeggen als ondernemer kan je beter op de VVD stemmen dan een van de linkse partijen zoals de SP, PvdA, Groenlinks. Die zouden de 'rijke' ondernemers het liefst helemaal uitmelken.
dat vraagt hij toch helemaal niet? Hij wil weten waarom je w'el op de VVD zou moeten stemmen als kleine ondernemer en wat de partij dan doet voor deze ondernemers.quote:Op donderdag 9 maart 2006 15:24 schreef marcom2 het volgende:
Laat ik het zo zeggen als ondernemer kan je beter op de VVD stemmen dan een van de linkse partijen zoals de SP, PvdA, Groenlinks. Die zouden de 'rijke' ondernemers het liefst helemaal uitmelken.
Bijvoorbeeld de tegenbegroting van groenlinks voor dit jaar?quote:Op donderdag 9 maart 2006 15:27 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Dat zeggen 'ze' ja.
Maar waar blijkt dat uit?
Hm.. moet ik dat nu helemaal gaan lezenquote:Op donderdag 9 maart 2006 15:38 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Bijvoorbeeld de tegenbegroting van groenlinks voor dit jaar?
kun je iets specifieker zijn? ik heb geen zin om dat allemaal te lezen. ik onderschrijf de mening dat de VVD beter voor ondernemers is overigens van harte.quote:Op donderdag 9 maart 2006 15:38 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Bijvoorbeeld de tegenbegroting van groenlinks voor dit jaar?
Nee, het ging over "het koopkrachtplaatje" van alleenstaande mensen die meer dan 250% van het wettelijk minimumloon verdienen. Die gaan er in hun plannen zo'n 5 - 8% op achteruit. Dit betreft dus ondermeer de, zoals het genoemd werd in het gedeelte waar jij op reageerde, "rijke" ondernemers.quote:Op donderdag 9 maart 2006 15:41 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Hm.. moet ik dat nu helemaal gaan lezen. Nou ja oke.
Ik hoop maar dat er iets over MKB'ers in staat.
quote:Op donderdag 9 maart 2006 15:44 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Nee, het ging over "het koopkrachtplaatje" van alleenstaande mensen die meer dan 250% van het wettelijk minimumloon verdienen. Die gaan er in hun plannen zo'n 5 - 8% op achteruit. Dit betreft dus ondermeer de, zoals het genoemd werd in het gedeelte waar jij op reageerde, "rijke" ondernemers.
quote:Op donderdag 9 maart 2006 15:03 schreef Sorcerer8472 het volgende:
Mja, vennootschapsbelastingsverlaging (scrabble!) is wel nuttig voor kleine VOF'jes. Verder valt het wel mee wat de VVD heeft bereikt voor kleine ondernemers geloof ik :/
He, ben je me net voor!quote:Op donderdag 9 maart 2006 16:08 schreef Kiegie het volgende:
[..]
![]()
Volgens mij is een VOF zo'n beetje de enige vennootschap die GEEN vennootschapsbelasting is verschuldigd.
ja, leuk, maar dat zegt mij niks over wat de VVD wil voor ondernemers.quote:Op donderdag 9 maart 2006 16:05 schreef Spositio het volgende:
Maar de tegenbegroting is wel beter voor de economie, beter voor werkgelegenheid en algehele koopkracht. Groenlinks is ervoor dat de (uitkering)'trekkers' ook gaan werken,
Nou, dat is in ieder geval iets (al is het dan geen VVD idee)quote:en heeft het beter voor met startende/nieuwe ondernemers.
Zelf weet je het ook niet helemaal he?quote:Op donderdag 9 maart 2006 15:24 schreef marcom2 het volgende:
Laat ik het zo zeggen als ondernemer kan je beter op de VVD stemmen dan een van de linkse partijen zoals de SP, PvdA, Groenlinks. Die zouden de 'rijke' ondernemers het liefst helemaal uitmelken.
alsof alle ondernemers particulier verzekerd zijn. bovendien is het werkgeversdeel van de ziektekostenpremies afgeschaft. dat betekent een forse lastenverlichting voor kleine bedrijven met personeel.quote:Op donderdag 9 maart 2006 19:50 schreef DaveM het volgende:
De VVD goed voor kleine ondernemers?
Vorig jaar betaalden ze voor een particuliere ziektekostenverzekering gemiddeld 1800¤.
Nu gemiddeld 2400¤ voor de zorgverzekering, 600¤ extra dus.
Mensen met een jaarinkomen van boven de 25.000¤ krijgen geen cent zorgtoeslag.
Onder de 25.000¤ krijg je maximaal 408¤ terug.
Conclusie:
Alle ondernemers gaan er dit jaar tot 600¤ op achteruit, dankzij CDA, VVD en D66!
De SP (ja je leest het goed) heeft in een motie aangedrongen op compensatie, maar alleen de linkse partijen en de lpf gaven daar steun aan. CDA en VVD vonden dit niet nodig.
quote:
quote:Op donderdag 9 maart 2006 20:00 schreef electricity het volgende:
[..]
alsof alle ondernemers particulier verzekerd zijn.
Kan best zo zijn, maar dus alleen voor mensen met personeel in dienst.quote:bovendien is het werkgeversdeel van de ziektekostenpremies afgeschaft. dat betekent een forse lastenverlichting voor kleine bedrijven met personeel.
Dat hoor ik nou ook altijd.quote:Op donderdag 9 maart 2006 15:41 schreef electricity het volgende:
[..]
kun je iets specifieker zijn? ik heb geen zin om dat allemaal te lezen. ik onderschrijf de mening dat de VVD beter voor ondernemers is overigens van harte.
oh das grappig. daar heb ik weinig van gemerkt anders.quote:Op donderdag 9 maart 2006 20:12 schreef DaveM het volgende:
[..]Voor ondernemers afkomstig uit het ziekenfonds is de achteruitgang zelfs nog groter!
dat zijn er best veel hoorquote:Kan best zo zijn, maar dus alleen voor mensen met personeel in dienst.
minder belasting. altijd goed dus.quote:Op donderdag 9 maart 2006 20:07 schreef Tomatenboer het volgende:
- De kleinschaligheidaftrek voor zelfstandigen wordt voor de eerste twee schijven verhoogd met 50 procent en het belastingtarief over de eerste 41000 euro winst verlaagd naar 23,5 procent.
- De kleinschaligheidsaftrek voor starters wordt verdubbeld, voor zowel vennootschappen als zelfstandigen.
ook mee eens. (al vind ik dat ziek worden primair een zaak is tussen overheid en werknemer, en dat werkgevers daaraan uberhaupt niet zouden moeten meebetalen)quote:- Kleine bedrijven (tot 20 werknemers) hoeven bij ziekte van werknemers één in plaats van twee jaar loon doorbetalen.
ondernemers kun je beter laten ondernemen ipv voldoen aan sullige regeltjes.quote:- Startende ondernemers die een diploma ondernemersvaardigheden halen komen in aanmerking voor een aanmoedigingsubsidie.
dat heeft het kabinet al gedaan.quote:- Gemeentelijke belastingen moeten gebundeld worden in één aanslag en op landelijk niveau wordt de bandbreedte van de diverse gemeentelijke belastingen aangegeven. De loonbelasting en de afdracht van sociale premies moet vereenvoudigd worden.
verplicht of niet? indien verplicht liever niet. indien niet verplicht vraag ik me af wat voor rechtsongelijkheid dit is, aangezien dan alleen de zwakkere groepen zich hiertegen zullen verzekeren, terwijl mensen in loondienst dit voorrecht niet hebben.quote:- Om ook kleine ondernemers de mogelijkheid te geven zich te verzekeren tegen arbeidsongeschiktheid, moet er een standaard pakketpolis komen met een ruime dekking en een acceptatieplicht.
dat is wel nuttig denk ik. centralisatie tov verplintering zoals het nu is.quote:- Om de toegang tot tijdelijke bijstand vereenvoudigen wordt bij de vaststelling van het vermogen, de waarde van onroerende goederen niet meegenomen. De beoordeling van de aanvraag worden afgehandeld door de belastingdienst in plaats van de sociale dienst.
lijkt me slecht beleid. dit heet ondernemertje pesten. ondernemers die in grote winkelcentra zitten zijn ook ondernemers. beleid moet niet bedoeld zijn om de 1 voor te trekken omdat hij klein is.quote:- Er komt een wettelijk verbod op verkoop onder de inkoopsprijs en één vaste dag waarop de winkels gesloten zijn.
- De komst van grote winkelcentra aan de rand van de gemeente of langs doorgaande wegen moeten voorkomen worden.
ja whatever.quote:- Om de financiële gevolgen van criminaliteit te beperken komt er een waarborgfonds. Het voegingsproces moet eenvoudiger worden, zodat schade sneller op de dader kan worden verhaald.
oneens. deze voorstellen zijn namelijk allen van marginale invloed. als dit het beste is wat de SP kan presenteren, dan vind ik dat toch wel vrij somber. het is niet dat bovengenoemde zaken niet deels goede ideeen zijn, maar het gaat me er meer om dat het geen zoden aan de dijk zet.quote:Wellicht dat sommige ideeën wat overdreven zijn, maar dat links per definitie slecht is voor ondernemers kan bij deze.........![]()
Jij hebt zeker rekenles van Zalm gehad?quote:Op donderdag 9 maart 2006 20:41 schreef electricity het volgende:
[..]
oh das grappig. daar heb ik weinig van gemerkt anders.
Zelfstandigen zonder personeel ook, zo'n 5% van de beroepsbevolking.quote:dat zijn er best veel hoor
Waar haal je toch het waanidee vandaan dat een partij, welke partij dan ook, iets voor bedrijven zou moeten doen? Ze met rust laten, dat is het enige wat ze moeten doen, en dan ook echt.quote:Op donderdag 9 maart 2006 19:54 schreef Floripas het volgende:
Er gaat iedere week een bakker en elke twee weken een fietsenmaker failliet.
Nederland heeft een extreem lage onafhankelijke winkelrato.
Wat heeft de VVD voor hen gedaan?
Nou, als je je telkens profileert als partij die iets doet voor de ondernemers (vandaag nog nota bene) lijkt me dat niet zo vreemd.quote:Op donderdag 9 maart 2006 21:37 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Waar haal je toch het waanidee vandaan dat een partij, welke partij dan ook, iets voor bedrijven zou moeten doen? Ze met rust laten, dat is het enige wat ze moeten doen, en dan ook echt.
Exactly my point, de VVD (of welke partij dan ook) doet juist veel te veel.quote:Op donderdag 9 maart 2006 22:10 schreef Posdnous het volgende:
Bovendien is het zeker niet zo dat ze de ondermers ongemoeid laten, integendeel. De enorme lading nieuwe polissen, instanties, regeltjes, afschaffinkjes en kostenpostjes die ik de laatste paar jaar om mn oren heb gekregen zijn echt ongekend.
Het afschaffen of vereenvoudigen van regelgeving of het verlagen van belasting valt toch ook onder de noemer 'iets doen' lijkt me?quote:Op donderdag 9 maart 2006 21:37 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Waar haal je toch het waanidee vandaan dat een partij, welke partij dan ook, iets voor bedrijven zou moeten doen? Ze met rust laten, dat is het enige wat ze moeten doen, en dan ook echt.
Deden ze dat maar.quote:Op donderdag 9 maart 2006 22:13 schreef Monolith het volgende:
Het afschaffen of vereenvoudigen van regelgeving of het verlagen van belasting valt toch ook onder de noemer 'iets doen' lijkt me?
Dat is heel aardig, maar de lasten voor ondernemers in Nijmegen zijn de hoogste in Nederland, en Doesburg staat op de vijfde plaats in Gelderland. In beide plaatsen zit de SP in het college.quote:Op donderdag 9 maart 2006 19:50 schreef DaveM het volgende:
De SP (ja je leest het goed) heeft in een motie aangedrongen op compensatie, maar alleen de linkse partijen en de lpf gaven daar steun aan. CDA en VVD vonden dit niet nodig.
offtopic: Ik he het idee dat het beeld dat links altijd zo slecht voor het bedrijfsleven de laatste jaren kan worden bijgesteld..quote:
Dat wel, maar het punt is toch dat de vvd zich profileert als partij voor de ondernemer. Waaruit zou dat dan blijken?quote:Op donderdag 9 maart 2006 22:13 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Exactly my point, de VVD (of welke partij dan ook) doet juist veel te veel.
Dat is ook niet best, maar er is een duidelijke kentering zichtbaar. De PVDA heeft in Nijmegen een nieuw college van economische zaken en onderwijs ingesteld en de wethouder (van Groen links meen ik) heeft een nieuw beleidsplan geschreven dat de goedkeuring wegdraagt van de Industriele sector in de stad. Ze zijn dus op de goede weg.quote:Op donderdag 9 maart 2006 22:59 schreef LodewijkNapoleon het volgende:
[..]
Dat is heel aardig, maar de lasten voor ondernemers in Nijmegen zijn de hoogste in Nederland, en Doesburg staat op de vijfde plaats in Gelderland. In beide plaatsen zit de SP in het college.
bron
Rechts werk niet met een planeconomie, rechts laat dat aan de vrije markt over. Het samenspel van vraag en aanbod. Als de vraagkant het liefst megastores heeft dan zal de aanbodkant dat niet in de wind kunnen slaan. Dan mag de kleine winkelier boos zijn dat de markt niet meer op zijn diensten/producten zit te wachten maar dat is zijn probleem.quote:Op vrijdag 10 maart 2006 00:01 schreef Posdnous het volgende:
Bovendien zijn de winkeliers absoluut niet te spreken over de plannen van 'rechts' om veel winkels in de stad weg te laten vloeien en grote megastores aan de rand van de stad te bouwen.
De VVD profileert zich als de partij die goed is voor de economie, niet als de partij die goed is voor de ondernemer. Dit is de laatste tijd voor de gemeenteraadsverkiezingen ook herhaaldelijk gezegd door Van Aartsen.quote:Op donderdag 9 maart 2006 23:21 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
Dat wel, maar het punt is toch dat de vvd zich profileert als partij voor de ondernemer. Waaruit zou dat dan blijken?
Dan is het dus niet van belang of je het wel of niet zou willen. De vraag is of de vvd de claims die ze doen ook in de praktijk waarmaken.
Het is toch daadwerkelijk actieve planning van landelijke organisaties voor de regio Arnhem-Nijmegen.quote:Op vrijdag 10 maart 2006 00:04 schreef Steijn het volgende:
[..]
Rechts werk niet met een planeconomie, rechts laat dat aan de vrije markt over. Het samenspel van vraag en aanbod.
theoretisch. In de praktijk bemoeit rechts zich net zoveel als links met de economie.quote:Op vrijdag 10 maart 2006 00:04 schreef Steijn het volgende:
[..]
Rechts werk niet met een planeconomie, rechts laat dat aan de vrije markt over. Het samenspel van vraag en aanbod.
M.a.w. de VVD is alleen goed voor de grote bedrijven?quote:Op vrijdag 10 maart 2006 00:05 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
De VVD profileert zich als de partij die goed is voor de economie, niet als de partij die goed is voor de ondernemer. Dit is de laatste tijd voor de gemeenteraadsverkiezingen ook herhaaldelijk gezegd door Van Aartsen.
owwquote:Op vrijdag 10 maart 2006 00:05 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
De VVD profileert zich als de partij die goed is voor de economie, niet als de partij die goed is voor de ondernemer. Dit is de laatste tijd voor de gemeenteraadsverkiezingen ook herhaaldelijk gezegd door Van Aartsen.
http://www.vvd.nl/index.aspx?FilterId=974&ChapterId=1148&ContentId=4051quote:Op vrijdag 10 maart 2006 00:06 schreef Posdnous het volgende:
[..]
M.a.w. de VVD is alleen goed voor de grote bedrijven?
Lekker kort door de bocht weer.quote:Op vrijdag 10 maart 2006 00:06 schreef Posdnous het volgende:
M.a.w. de VVD is alleen goed voor de grote bedrijven?
Verlaging belastingtarieven onder Paars & verminderen toegangseisen tot de markt, om wat te noemen. Jij zal nu zeggen: "Maar, maar, maar, dat is juist slecht voor de economie.quote:Op vrijdag 10 maart 2006 00:07 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
oww![]()
En waar blijkt dat dan uit, dat ze goed voor de economie zijn?![]()
Leuk inderdaad.quote:Op vrijdag 10 maart 2006 00:07 schreef electricity het volgende:
[..]
http://www.vvd.nl/index.aspx?FilterId=974&ChapterId=1148&ContentId=4051
zie daar de kernpunten. niet echt uitgestippeld in beleid, maar dan zou het stuk nog 10x langer worden
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |