Jij mag dan wel Zeldette worden, priester in de Orde van Marionetten.quote:Op dinsdag 7 maart 2006 16:22 schreef Integrity het volgende:
[..]
Dan zitten we nog in het voortraject, neemt Nintendo stappen. Marketingtechnisch vind ik het niet slim. Ik ben het eens met je integriteitsstandpunt.
-edit-
Ik ben je 1e aanhanger, lang leve Mario en laten ze alsjeblieft!!! van Zelda afblijven.
Ik denk niet dat het klakkeloos is. Ik denk dat het onder de wettelijke regelgeving mbt parodie kan vallen. Ik weet niet hoe die regelgeving eruit ziet, maar ik neem aan dat dit in het HELE bijzondere wetboek vast wel ergens staat.quote:Op dinsdag 7 maart 2006 16:24 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Jij mag dan wel Zeldette worden, priester in de Orde van Marionetten.
Maar ik vraag me nog steeds af waarom ze er zo klakkeloos het stempel parodie op plakken, ook de makers moeten toch beter weten?
En voor wie vocabulair niet zo onderlegt is:quote:Auteurswet Artikel 18b
Als inbreuk op het auteursrecht op een werk van letterkunde, wetenschap of kunst wordt niet beschouwd de openbaarmaking of verveelvoudiging ervan in het kader van een karikatuur, parodie of pastiche mits het gebruik in overeenstemming is met hetgeen naar de regels van het maatschappelijk verkeer redelijkerwijs geoorloofd is.
Oftewel het is uiterst onwaarschijnlijk dat Nintendo ook maar een rechtzaak overweegt, laat staan dat er een in voorbereiding is. Concluderend:quote:pas·ti·che (de ~ (m.), ~s)
[1] slechte nabootsing van een kunstwerk
[2] artistieke imitatie waarin de stijl en de thema's van een kunstenaar worden geparodieerd
En de duim van Pietverdriet (of diens mysterieuze bron) is weer een stukje leger.quote:Op dinsdag 7 maart 2006 10:47 schreef Pietverdriet het volgende:
Uit goedgeinformeerde bronnen heb ik vernomen dat Nintendo contact heeft gehad met de PvdA over het " Super Mario Bos" filmpje op de PvdA website.
http://www.pvda.nl/tekeergaan
De PvdA was slechts bereid minimale aanpassingen te doen aan het filmpje hoewel het een duidelijke schending is van het auteursrecht van Nintendo. Nintendo had verzocht het filmpje te verwijderen van de site.
Nintendo bereid nu juridische stappen voor tegen de PvdA
Heb je het berichtje van lexie gelezen?quote:Op dinsdag 7 maart 2006 23:08 schreef Integrity het volgende:
Het lijkt erop dat Piet Verdriet's topic rechtstreeks van Nintendo komt, of het zo is.. dat zal Piet helaas niet vertellen. Wat Nintendo betreft... ik ben benieuwd of deze PR ook echt PR is waar ze in Japan op zitten te wachten. Aangezien ik een enorme Nintendo fan ben en ik het onder mijn niveau vind om zoiets "te verlinken", denk ik dat Nintendo met deze rechtzaak JUIST zich inlaat met politiek. Namelijk het aanklagen van een politieke partij. Dat is een contradictie van jewelste.
Update: ik heb het zojuist even besproken met een klasgenoot van me en hij is van mening dat Nintendo hiermee een statement maakt in de zin van het niet met politiek te maken willen hebben. Zouden ze dit niet doen, dan zouden ze stilzwijgend toestemmen. Ook daar kan ik me in vinden.
Ja, daar baseerde ik mijn reactie op. Stond gisteravond laat al op frontpage.quote:Op woensdag 8 maart 2006 12:01 schreef Fliepke het volgende:
[..]
Heb je het berichtje van lexie gelezen?
Daar staat alles in eigenlijk
Je bent advocaat gespecialiseerd in auteursrechten en (inter)nationaal copyright? Zo nee, wat minder conclusies trekken mag dan ook wel. Sowieso vallen conclusies die enkel uitgaan van wettelijke bepalingen zoals die in de wetboek staan juridisch gezien niet serieus te nemen.quote:Op dinsdag 7 maart 2006 16:41 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
En voor wie vocabulair niet zo onderlegt is:
[..]
Oftewel het is uiterst onwaarschijnlijk dat Nintendo ook maar een rechtzaak overweegt, laat staan dat er een in voorbereiding is. Concluderend:
[..]
En de duim van Pietverdriet (of diens mysterieuze bron) is weer een stukje leger.
Is het nu nog nodig dan? Eergisteren werd er gestemd, dus het heeft z'n functie al verloren.quote:Op donderdag 9 maart 2006 18:54 schreef Pietverdriet het volgende:
PvdA heeft inmiddels het flimpje offline gehaald.
enorm mee eens. ze spelen in op de gevoelens van 'die goede oude tijd'. Dat is een zeer positief gevoel zodra het gekoppeld is met PvdA... je zou bijna sublieme stimulatie kunnen zeggen.quote:Op dinsdag 7 maart 2006 10:53 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Los daarvan, de PvdA gebruikt een cultureel icon, een kinderspelletje, waar men gratis wil meeliften op de bekendheid daarvan om stemmen te trekken. Zonder daar om toestemming te vragen.
De jongens die het gemaakt hebben zijn niet veel ouder dan jij of ik. Ergens denk ik dat mind-control hier niets mee te maken heeft. Ik denk niet dat je het zover moet zoeken.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 12:04 schreef RickySway het volgende:
[..]
enorm mee eens. ze spelen in op de gevoelens van 'die goede oude tijd'. Dat is een zeer positief gevoel zodra het gekoppeld is met PvdA... je zou bijna sublieme stimulatie kunnen zeggen.
Yeah rightquote:Op dinsdag 14 maart 2006 12:04 schreef RickySway het volgende:
[..]
enorm mee eens. ze spelen in op de gevoelens van 'die goede oude tijd'. Dat is een zeer positief gevoel zodra het gekoppeld is met PvdA... je zou bijna sublieme stimulatie kunnen zeggen.
De verkooporganisatie van Nintendo en welke macht bedoel je? De rechterlijke macht?quote:Op zondag 19 maart 2006 13:48 schreef G1Ace het volgende:
zou dat ook willen weten
wil natuurlijk dat de pvda als een gieter neergaat tegen de macht van Nintendo
Offtopic! Electroman rules!quote:Op zondag 19 maart 2006 13:50 schreef Lexie het volgende:
De PvdA heeft het filmpje zoals verwacht van de site verwijderd na de gemeenteraadsverkiezing. Toen had het natuurlijk weinig nut meer en om nou iets op de spits te drijven uit principe gaat ook wat ver. Het is dus allemaal met een sisser afgelopen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |