Met die psychologische trucjes kun je wel wat, maar volgens mij niet zoveel als Brown de kijkers suggereert. Het doet alsof hij mensen als het ware kan programmeren om bepaalde dingen te doen of te denken door bijvoorbeeld met nadruk bepaalde woorden te zeggen terwijl hij ze aanraakt. Of hij wekt de indruk dat hij uit hun reacties allerlei informatie kan afleiden. Dat is tot op zekere hoogte mogelijk, maar bij Derren lukt het vaak wat al te goed.quote:Op dinsdag 28 februari 2006 22:23 schreef Sh0g het volgende:
[..]
Derren schrijft de meeste paranormale verschijnselen toe aan psychologische effecten, waarbij het medium al dan niet bewust deze effecten weer toedicht aan paranormale verschijnselen. Misschien zijn z'n trucs niet sterk, maar als het eenvoudige trucs zijn, dan kan ieder zelfuitgeroepen medium het ook.
Ik kan er geen oordeel over vellen omdat we bijna niets te zien krijgen. Ten eerste: waar komen die potentiële bekeerlingen vandaag? Er wordt beweerd dat het bijna allemaal atheïsten zijn die naar een "discussion on spirituality" waren gekomen. Ken jij veel atheïsten die dat doen? In de VS zijn sowieso al weinig atheïsten te vinden. Zoals ik al eerder schreef: je weet als kijker veel te weinig van de omstandigheden om te kunnen beoordelen wat er gebeurt. Jij neemt klakkeloos aan wat Derren daarover beweert, evenals anderen klakkeloos geloven dat het paranormaal is. Maar misschien zit het wel anders in elkaar.quote:[..]
Bij dat one-touch-conversion maakt hij gebruik van suggestie en overtuigingskracht en een sterk staalte showmanship. Dit is wel grappig, aangezien er in de VS van die mensen zijn die hetzelfde doen voor gigantische (gevulde) zalen en op TV.
Ik heb The Gathering bekeken omdat het een live show is, waar veel minder in gemonteerd is dan in de reportages. Het lijkt er inderdaad op alsof hij zijn bekende psychologische trucjes gebruikt, maar er zitten in ieder geval een paar trucs tussen die daar volgens mij niks mee te maken hebben, al wil Derren wel die indruk wekken. Dus misschien geldt dat ook voor de rest.quote:Die technieken zitten zo'n beetje in al zijn shows verwoven en als je de één na de andere hebt gezien ga je het vanzelf eenvoudig herkennen.
Het lijkt erop of het wat al te vaak goed lukt, maar het ligt er maar aan, misschien lukte het maar in 5% van de gevallen. Alleen gaan ze niet al die mislukte pogingen laten zien, en toch, in veel van zijn episodes laat hij ook mislukte pogingen zien. Wat dat betreft heb ik nog nooit een opname gezien van een straatgoochelaar of een david copperfield die een blunder maakt. Maar die lui zijn ook afhankelijk van hun eigen handigheid, terwijl DB vooral afhankelijk is van zijn slachtoffers.quote:Op dinsdag 28 februari 2006 23:16 schreef Parameter het volgende:
Met die psychologische trucjes kun je wel wat, maar volgens mij niet zoveel als Brown de kijkers suggereert. Het doet alsof hij mensen als het ware kan programmeren om bepaalde dingen te doen of te denken door bijvoorbeeld met nadruk bepaalde woorden te zeggen terwijl hij ze aanraakt. Of hij wekt de indruk dat hij uit hun reacties allerlei informatie kan afleiden. Dat is tot op zekere hoogte mogelijk, maar bij Derren lukt het vaak wat al te goed.
Daar heb je wel gelijk in, maar ik geef DB het voordeel van de twijfel. Overigens weet ik niet hoeveel atheïsten er zijn in de VS, daarvoor moet ik in de statistieken duiken. DB maakt geen gebruik van stooges of acteurs (tenzij hij daarover liegt), dus zou je kunnen aannemen dat die atheïsten ook werkelijk atheïsten zijn, of in ieder geval sterk twijfelen. Ik ben ook niet religieus, maar toch zou ik wel eens naar zo'n meeting kunnen gaan, al is het alleen maar om een discussie aan te gaan met van die religieuse fanatiekelingen. Kan leuk worden.quote:Ik kan er geen oordeel over vellen omdat we bijna niets te zien krijgen. Ten eerste: waar komen die potentiële bekeerlingen vandaag? Er wordt beweerd dat het bijna allemaal atheïsten zijn die naar een "discussion on spirituality" waren gekomen. Ken jij veel atheïsten die dat doen? In de VS zijn sowieso al weinig atheïsten te vinden. Zoals ik al eerder schreef: je weet als kijker veel te weinig van de omstandigheden om te kunnen beoordelen wat er gebeurt. Jij neemt klakkeloos aan wat Derren daarover beweert, evenals anderen klakkeloos geloven dat het paranormaal is. Maar misschien zit het wel anders in elkaar.
Nou ik ben eens gaan googlen op mentalism en vond een website van een mentalist genaamd Max Maven, die zoals ik het begrijp, erg bekend is in de VS. Dit quote ik even van zijn website:quote:Om dit te kunnen beoordelen moet je eigenlijk wat van goochelen weten. Lees maar eens een boek over mentalism door. En kijk nog eens nauwkeurig en meermaals wat er precies gebeurt.
Ik denk niet dat Derren jarenlang psychologie, NLP en beïnvloedingstechnieken heeft bestudeerd en allerlei experimenten heeft gedaan om nieuwe ontdekkingen te doen die de wetenschap nog niet bekend zijn en die de CIA ook heel graag zou willen gebruiken.quote:Op dinsdag 28 februari 2006 23:59 schreef Sh0g het volgende:
[..]
bij sommige mensen schijnt het dus zo te zijn dat je ze een klein beetje kan programmeren. En wie ben ik of zijn wij om dit te ontkennen. DB zal er jaren voor hebben gestudeerd, als ik hem op z'n woord mag geloven.
Wat daar over Max Maven staat is ook alleen maar blabla. Zoals elke goochelaar gebruikt Maven misleidingstechnieken en die psychologische praatjes horen daar ook bij. Er bestaan instructievideo's waarin Maven zijn trucs precies uitlegt.quote:Nou ik ben eens gaan googlen op mentalism en vond een website van een mentalist genaamd Max Maven, die zoals ik het begrijp, erg bekend is in de VS. Dit quote ik even van zijn website:
Indeed. Using an advanced (and highly unorthodox) set of psychological principles and techniques, Max is able to discern the thoughts of total strangers. Subliminal persuasion and the power of suggestion are pushed to the limit.[/i]
Ik heb even een paar woorden onderstreept die ook op DB van toepassing zijn. Misschien is de titel mentalist ook wel op hem van toepassing. Maar zoals je ziet, een normale goochelaar die normale goocheltrucjes gebruikt, zonder kennis van psychologie en zonder gebruik te maken van subliminal messages, dat is Derren Brown dus niet. En die Max Maven blijkbaar ook niet.![]()
Jij denkt dat hij suggesties gebruikt om mensen een kat te laten tekenen, bepaalde getallen te laten opschrijven of een bepaalde envelop te laten kiezen. Dit zijn echter effecten die je met gewoon goochelen kunt verkrijgen. En zo doet Derren het volgens mij ook.quote:Op woensdag 1 maart 2006 00:21 schreef Sh0g het volgende:
Er is wel een groot verschil tussen eenvoudige misleidingstechnieken of gebruik maken van subliminal messages en suggestief mensen iets laten denken.
quote:Op dinsdag 28 februari 2006 22:23 schreef Sh0g het volgende:
ok sorry, mijn betogen zijn allemaal erg lang, maar over DB kan ik inmiddels A4-tjes vol lullen. Heb al veel mensen in mijn omgeving enthousiast gemaakt,![]()
Hoe werkt dat dan, parameter?quote:Op dinsdag 28 februari 2006 12:48 schreef Parameter het volgende:
Ik heb het gezien. Een prima optreden! Ik kan zeker niet zeggen dat ik het meeste begrijp, maar het lijken mij desondanks hoofdzakelijk variaties op bekende trucs van mentalisten. De verklaring voor de truc waarin Derren iemand iets laat tekenen dat hij later op een bord tekent (een streepjeskat), lijkt me zelfs schaamteloos simpel.
oeh, dat zijn jou woorden. Ik denk, nee, ik WEET dat die 3 trucjes niet gebaseerd zijn op suggesties alleen, maar ik wil je wel aanmoedigen om alles van DB te gaan kijken, zodat je kunt zien dat zijn trucs niet zo zwart-wit zijn als ik denk dat jij het ziet. SOMS gebruikt hij ordinaire goochelskills en SOMS gebruikt hij vooral psychologische trucs maar MEESTAL combineert hij het.quote:Op woensdag 1 maart 2006 00:26 schreef Parameter het volgende:
Jij denkt dat hij suggesties gebruikt om mensen een kat te laten tekenen, bepaalde getallen te laten opschrijven of een bepaalde envelop te laten kiezen. Dit zijn echter effecten die je met gewoon goochelen kunt verkrijgen. En zo doet Derren het volgens mij ook.
In de reportages is het heel moeilijk of zelfs onmogelijk om te bepalen hoe Derren het doet, want er ontbreekt veel relevante informatie. Wat betreft die Remote Viewing weet je bijvoorbeeld niet of de psychic alleen in een kamer zat. Je weet ook niet of er een communicatielijn is tussen beide kamers. Je hoort haar wel twee keer wat zeggen. Derren doet alsof hij tegen haar roept, maar ik heb de indruk dat de vrouw via een microfoon spreekt. De andere kamer lijkt ook een heel eind uit de buurt te zijn, zodat roepen misschien niet eens goed mogelijk is.quote:Op woensdag 1 maart 2006 09:31 schreef Genverbrander het volgende:
Hm ja toch ben ik eerder geneigd het standpunt van Parameter te volgen in deze kwestie. Ik denk dat Derren zijn uiterste best doet om het zo over te laten komen dat zijn trucs door psychologisch inzicht tot stand komen, terwijl het in werkelijkheid gewoon ordinaire goocheltrucs zijn.
[...]
In ieder geval ben ik geneigd om erg sceptisch te staan tegenover deze man, ook hij wil ons dingen laten geloven die in werkelijkheid net iets anders liggen denk ik.
ja die ongeschreven wet is er inderdaad. Die wet vind ik trouwens absurd. Alleen al door die wet heb ik de neiging om goochelaar te worden zodat ik alles op internet kan zetten.quote:Op woensdag 1 maart 2006 10:51 schreef Parameter het volgende:
Het is een ongeschreven wet om goeie goocheltrucs nooit openlijk uit te leggen (alleen wanneer het om bedriegers gaat). Er zijn ongetwijfeld veel meer mensen die weten hoe Derren het doet, maar dat zetten ze niet openlijk op internet en dat zal ik daarom ook maar niet doen. Ik wil de fans van Derren alleen aanmoedigen om zelf een verklaring te zoeken. Dat is ook het leukste en je leert er het meeste van. Goocheltrucs zijn puzzels. Ga er maar vanuit dat Derren zijn trucs niet van beïnvloedingstechnieken en andere psychologische methoden laat afhangen, want die zijn veel te onbetrouwbaar.
Niet speculeren, maar goed kijken en nadenken. Als je het zo graag wilt weten, moet je er ook wat moeite voor doen.quote:Op woensdag 1 maart 2006 10:55 schreef Genverbrander het volgende:
Okee even denken over die truc met de kat tekenen... Hij gluurde mee met haar?
Hahahaquote:Op woensdag 1 maart 2006 11:00 schreef Parameter het volgende:
[..]
Niet speculeren, maar goed kijken en nadenken. Als je het zo graag wilt weten, moet je er ook wat moeite voor doen.
Nou heb ik iets interessants gevonden hoor (nou nee, eigenlijk gekregen van iemandquote:Op woensdag 1 maart 2006 10:55 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
ja die ongeschreven wet is er inderdaad. Die wet vind ik trouwens absurd. Alleen al door die wet heb ik de neiging om goochelaar te worden zodat ik alles op internet kan zetten.Kun je het niet in een spoiler-tag zetten?
Okee even denken over die truc met de kat tekenen... Hij gluurde mee met haar?
Jah, doh, onbetrouwbaar als in: het werkt niet bij iedereen. Nou dat klopt, want als je goed oplet zie je ook wel dat het soms mislukt als hij op straat iemand probeert te beinvloeden met zijn gebabbel. En dat is niet omdat hij een slechte goochelaar is, maar dat komt gewoon omdat deze methoden niet bij iedereen werken.quote:Op woensdag 1 maart 2006 10:51 schreef Parameter het volgende:
Ga er maar vanuit dat Derren zijn trucs niet van beïnvloedingstechnieken en andere psychologische methoden laat afhangen, want die zijn veel te onbetrouwbaar.
leuke link, thx, zal em bookmarkenquote:Op woensdag 1 maart 2006 13:03 schreef CarDani het volgende:
[..]
Nou heb ik iets interessants gevonden hoor (nou nee, eigenlijk gekregen van iemand)
Kijk onder de link mentalisme en ziehier: uitgebreide uitleg van nagenoeg alle trucs.
![]()
![]()
![]()
http://www.dynamitemagic.nl/
Je bent toch niet vergeten wat hij zegt aan het begin?quote:Op woensdag 1 maart 2006 09:31 schreef Genverbrander het volgende:
Ik denk dat Derren zijn uiterste best doet om het zo over te laten komen dat zijn trucs door psychologisch inzicht tot stand komen, terwijl het in werkelijkheid gewoon ordinaire goocheltrucs zijn.
Nou rekenmaar dat het werkt, alleen niet bij iedereen. Subliminal messages via teksten op scherm werken in ieder geval, want in de VS stopten ze deze berichten in de bioscopen in films als vorm van reclame. Reclame die je niet bewust zag, maar er wel was en het werkte ook, want de verkoop van de producten nam significant toe. Maar deze vorm van reclame werd verboden.quote:Ik geloof niet zo in dat spelen met woorden: 'That's why we came to this WINdow' - 'You are all very atTRACtive' etc. Hetzelfde gelldt voor de BMX Bike. Door een keer verkapt zo'n woord te laten vallen ga je als luisteraar toch niet meteen overstag? ik geloof daar niet zo in hoor.
Ik probeer er nog achter te komen hoe deze trucs werken, want ik geloof niet dat hij acteurs gebruikt. Die vrouw bij het raam, toen zij door de kamer moest lopen en stil ging staan beweerde ze echt niet meer vooruit te kunnen. Ik vraag me ook echt af hoe dat mogelijk is als ze geen actrice is. Wellicht is ze wel in een soort van trance gebracht.quote:Daarbij doet hij een hele hoop rare dingen die simpelweg niet met psychologische inzichten te verklaren zijn. Bijvoorbeeld de distant reading in Messiah (6 tekeningen die hij achter elkaar goed had geraden) en ook dat gedoe met die vuist voor dat raam. Dat zijn dingen die gewoon simpelweg onmogelijk zijn, dus dan moet het wel trucage zijn toch?
Bij die 6 tekeningen in Messiah is het bij 1 heel duidelijk op te pikken (bijna flauw)quote:Op woensdag 1 maart 2006 09:31 schreef Genverbrander het volgende:
Daarbij doet hij een hele hoop rare dingen die simpelweg niet met psychologische inzichten te verklaren zijn. Bijvoorbeeld de distant reading in Messiah (6 tekeningen die hij achter elkaar goed had geraden) en ook dat gedoe met die vuist voor dat raam. Dat zijn dingen die gewoon simpelweg onmogelijk zijn, dus dan moet het wel trucage zijn toch?
Jah, inderdaad, weer zoiets. Dan rijst alleen nog de vraag: pikt ze dit bewust op of onbewust.quote:Op woensdag 1 maart 2006 14:50 schreef Lynx666 het volgende:Hij zegt: "Let different images just sail through your mind. Don't go overboard on the details"
En wat tekent deze vrouw; een zeilboot. Wat Derren ook "magisch" oppikt.
Inderdaad, bij eentje wel, maar de rest niet. Hij laat haar zes tekeningen achter elkaar maken ofzo, die kan ie onmogelijk allemaal met zijn taalgebruik hebben beïnvloedt.quote:Op woensdag 1 maart 2006 14:50 schreef Lynx666 het volgende:
[..]
Bij die 6 tekeningen in Messiah is het bij 1 heel duidelijk op te pikken (bijna flauw)
Hij zegt: "Let different images just sail through your mind. Don't go overboard on the details"
En wat tekent deze vrouw; een zeilboot. Wat Derren ook "magisch" oppikt.
En dat is het bewijs? De site van een oplichtersfirma? Als je wilt weten of iets werkt, dan moet je nazoeken wat voor onderzoek daarover te vinden is in wetenschappelijke tijdschriften. Daaruit blijkt dat je met die subliminale boodschappen lang niet zo veel kunt als er wordt beweerd.quote:Op woensdag 1 maart 2006 14:07 schreef Sh0g het volgende:
Kijk nog eens goed naar het bericht FORGET in the gathering. Hoor het commentaar van enkele toeschouwers. Ga dan eens op zoek naar SUBLIMINAL SOFTWARE. Installeer het nadat je het hebt "gekocht" voor 90 euro, lees online erover wat het doet, kijk hoe het werkt en ontken dan nog eens dat DB geen gebruik maakt van subliminal messages.
dan moet je het boek kopenquote:Op woensdag 1 maart 2006 13:03 schreef CarDani het volgende:
[..]
Nou heb ik iets interessants gevonden hoor (nou nee, eigenlijk gekregen van iemand)
Kijk onder de link mentalisme en ziehier: uitgebreide uitleg van nagenoeg alle trucs.
![]()
![]()
![]()
http://www.dynamitemagic.nl/
Niet bij alles.quote:Op woensdag 1 maart 2006 16:48 schreef TheWilliedockSaints het volgende:
[..]
dan moet je het boek kopen
Sorry, maar dit is een broodje-aap verhaal.quote:Nou rekenmaar dat het werkt, alleen niet bij iedereen. Subliminal messages via teksten op scherm werken in ieder geval, want in de VS stopten ze deze berichten in de bioscopen in films als vorm van reclame. Reclame die je niet bewust zag, maar er wel was en het werkte ook, want de verkoop van de producten nam significant toe. Maar deze vorm van reclame werd verboden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |