Klopt, maar de scherpe daling sinds eind jaren 70/begin jaren 80 is wel opmerkelijk in dit verband.quote:Op donderdag 9 februari 2006 15:58 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Dat is vanaf de Middeleeuwen een constante dalende lijn, met her en der fluctuaties. Dat is geen causaliteit.
Vrije markt betekend niet automatisch dat er geen regulering meer mogelijk is.quote:Luister, ik zeg niet dat het zo moet als het nu is. Hef in ieder geval die im- en exportheffingen op, en maak specifieke regels (geen kinderarbeid, geen slavenarbeid, geen gentech, geen landbouwbedrijven die terrorisme/dicaturen steunen, wat je maar van belang acht).
De voedselmarkt is nog nooit niet gereguleerd geweest. Veel vrijemakrtmechanismen werken niet in de landbouw. Er is geen welvarend land dat het in zijn hoofd haalt de eigen voedselvoorziening niet te steunen en te reguleren.
Dat heeft te maken met een algemene welvaarsstijging. Ik denk niet dat je hard kunt maken dat in de jaren zeventig de deregulering is ingezet, trouwens.quote:Op donderdag 9 februari 2006 16:01 schreef Chewie het volgende:
[..]
Klopt, maar de scherpe daling sinds eind jaren 70/begin jaren 80 is wel opmerkelijk in dit verband.
[..]
[..]
Nee, dat snap ik, maar landbouwsubsidies kun je denk ik niet afschaffen.quote:Vrije markt betekend niet automatisch dat er geen regulering meer mogelijk is.
For president!!quote:Op dinsdag 7 februari 2006 12:43 schreef dVTB het volgende:
- Grondige herziening strafrecht (o.a. minimum- in plaats van maximum-straffen, uitzetten van mensen die Nederlandse samenleving niet respecteren, haatzaaien harder aanpakken, onmiddellijke afschaffing TBS-systeem, afschaffing van automatische strafvermindering, sobere inrichting gevangenissen)
- Beperking hypotheekrente-aftrek (te beginnen bij volledige afschaffing van aftrek boven 300.000 euro)
- Niet al te forse groei van Vinex-locaties. Meer inzetten op woningbouw in middelgrote gemeenten, zodat problemen overzichtelijk blijven en woon-werkverkeer zich beter spreidt. Vooral inzetten op betaalbare woningen voor jongeren, zodat de veel te forse stijging van huizenprijzen wordt getemperd. Grondverkoop van particulieren aan speculanten onmiddellijk verbieden.
- Stopzetting subsidie op kinderopvang. Ouders zijn zelf verantwoordelijk voor opvang hun kind. Te veel studenten zitten werkloos thuis doordat tweeverdieners banen bezet houden.
- Wegennet Nederland grondig aanpakken: fors investeren in betere infrastructuur, want in de file staan kost te veel, ook voor het milieu. Slimmer wegennet: doorgaand verkeer zo veel mogelijk om knooppunten heen leiden.
- Bekeuringen inkomensafhankelijk maken, maar minder focus op snelheid, meer op asociaal en gevaarlijk rijgedrag. Forse prijsstijging van parkeertarieven een halt toeroepen. Schone brandstof stimuleren. Onmiddellijke herinvoering wegenbelasting op auto's van 25 jaar en ouder.
- Landbouw-subsidie niet stopzetten. We hebben de agrarische sector in ons land nodig, voor kwalitatief goede voedselvoorziening. Ontwikkelingen en samenwerkingsvormen stimuleren, net als milieuvriendelijk beheer van agrarisch gebied.
- Geen verdere groei van Schiphol. In plaats daarvan een tweede vliegveld in Nederland ontwikkelen, op strategisch handige plek.
- Stimuleren economie en consumentenvertrouwen door verlaging BTW van 19 naar circa 16-17 procent (niveau Duitsland).
- Publieke omroep hervormen. In plaats van financiële bezuinigingen organisatorische! Omroepen opheffen en vervangen door 3 nieuwe 'bespelers' van respectievelijk Nederland 1, 2 en 3.
grappig genoeg zijn ze idd bezig met dat plan in amsterdamquote:Op woensdag 8 februari 2006 19:18 schreef dennisdotcom het volgende:
[..]
Ja en hoe brengt de IKEA mijn nieuwe kast naar mijn huis in de binnenstad? Met de tram?
Ik kan me wel goed vinden in dit lijstje. Al heb ik me twijfels of een kleinere overheid maken echt lukt. In de praktijk wil het nog wel eens lastig worden.quote:Op dinsdag 7 februari 2006 11:50 schreef Heerlijkheid het volgende:
In de Stemwijzer kun je dingen aangeven die je extra gewicht wil meegeven. In dit topic is mijn vraag of je een lijstje kan maken met dingen die je echt heel graag veranderd zou willen zien. Op deze manier kunnen we een beetje inzicht krijgen in de politieke geest van de fokkers.
Mijn lijstje:
- Flattax invoeren
- Hypotheekrente-aftrek afschaffen
- Afschaffen landbouwsubsidies, open markt met derde wereld
- Geen referenda meer
- Kleinere overheid
- Twee omroepen ipv drie, met alleen maar echte kwaliteit
- Kilometerheffing invoeren
- Staatsschuld flink aflossen
- Beperkte marktwerking in de publieke sector
- EU eerstkomende jaar niet veel verder uitbreiden
- Legalisatie soft- en harddrugs
- Hard optreden tegen respectoos gedrag
Dit topic lijkt me ook leuk om over een paar jaar weer eens te kijken of het nog steeds jouw standpunten zijn en wat er mee gebeurd is. Ik ben benieuwd.
Dat is een mooie ja. Zie dat thabit hem ook in zijn lijst heeft staan.quote:Op woensdag 8 februari 2006 12:15 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Deze zou ik nog aan mijn lijstje willen toevoegen, ik vind het echt onbegrijpelijk dat iedereen die 18 jaar of ouder is en niet onder curatele staat mag stemmen. Voor bijna alles bestaan al examens, dus waarom niet ook hier?
Staatsgeheimen afschaffen lijkt me niet reeel.quote:Op woensdag 8 februari 2006 11:55 schreef thabit het volgende:
- Beter en gratis onderwijs.
- Beter en goedkoper openbaar vervoer.
- Betere en goedkopere zorg.
- Ondergrens op het IQ van parlementariers invoeren.
- Godsdienst moet weg uit media, onderwijs en politiek.
- Stemexamens invoeren.
- Verkiezingscampagnes afschaffen.
- Staatsgeheimen afschaffen, dwz alle informatie publiek toegankelijk maken.
- Defensie-uitgaven omlaag.
- Criminaliteitsbestrijding door preventie, niet door blauw op straat.
- Landbouwsubsidies afschaffen, behalve voor biologische landbouw.
- Bio-industrie met wortel en al uitroeien.
- Patenten slechts voor een zeer beperkte tijd geldig maken.
- Verkeersovertredingen harder aanpakken.
- Mensen met bepaalde ernstige psychische afwijkingen steriliseren.
Raad eens met welke twee ik het niet hartgrondig oneens ben?quote:Op donderdag 9 februari 2006 23:21 schreef Heerlijkheid het volgende:
Ik kwam hier nog een paar dingen tegen die ik ook wel interessant vind:
- Verlaging BTW-tarief
- Stopzetting subsidie op kinderopvang
- Ontwikkelingshulp alleen in ruil voor afschaffen handelsbarrièrres en overheidshervormingen
- Kraken verbieden
- Antillen: keuzen laten maken om provincie te worden of zich af te scheiden
- Sociale dienstplicht
- Bio-industrie afschaffen
- Weg met het homohuwelijk
- Abortuswetgeving wordt aangescherpt
- Scheiden wordt moeilijker
- Meer opvoedingsondersteuning
- Wetenschappelijk Onderwijs: meer ruimte voor uitzonderlijk talent
M'n 'ethische' standpunten zullen wel op minder applaus kunnen rekenen
Inderdaad. De beste ontwikkelingshulp zou zijn het stoppen van landbouwsubsidies en het dumpen die landbouwproducten op de Afrikaanse markt in combinatie met het verminderen of afschaffen van invoertarieven. Ook zeer gunstig voor de belastingbetaler en de consument overigens.quote:Op donderdag 9 februari 2006 23:56 schreef McCarthy het volgende:
- Ontwikkelingshulp alleen in ruil voor afschaffen handelsbarrièrres en overheidshervormingen
het grappige is dat na die hervormingen en afschaffing van barieres de hulp niet meer nodig is omdat het land een bloei zal doormaken
En dát zal hem leren!quote:Op vrijdag 10 februari 2006 00:35 schreef Byte_Me het volgende:
- Bush opbellen en vertellen wat voor sukkel dat ie is
jeemig de peemig. hoe is het met u? terug van amerika?quote:Op vrijdag 10 februari 2006 01:53 schreef Floripas het volgende:
[..]
"Er...yes, mr Von Dutch, I do enjoy the blossoming of the honeysuckle this year as well..."
Heb je het tegen mij?quote:Op vrijdag 10 februari 2006 01:57 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
jeemig de peemig. hoe is het met u? terug van amerika?
ik quote je toch?quote:
Dan pleeg ik een coup d'état en draai ik het meeste weer terug.quote:Op vrijdag 10 februari 2006 02:20 schreef heiden6 het volgende:
- Verlaging BTW-tarieven
- Stopzetting subsidie op kinderopvang en afschaffing kinderbijslag
- Flat-tax invoeren, afschaffing aftrekposten
- Ontwikkelingshulp afschaffen
- Minder overheidsbemoeienis op de arbeidsmarkt
- Kleinere overheid
- Kraken verbieden
- Duidelijke afspraken maken met de Ned. Antillen en Aruba, en een plan ontwikkelen voor de toekomst. De huidige bestuurlijke situatie op de Antillen leidt tot vergroting van de huidige problemen op voornamelijk Curaçao. Keuze bieden tussen onafhankelijkheid of afhankelijkheid, met logische consequenties. Inspraak bij financiële steun.
- Actief kiesrecht vanaf achttien jaar, maar dit zal niet gebeuren vanwege de terecht immense moeite die er nodig is om de grondwet te wijzigen
- Afschaffing automatische strafvermindering in het strafrecht
- Afbouwen lanbouwsubsidies, zo mogelijk in Europees verband dit proberen
- Publieke omroep afschaffen, samen met alle subsidies voor films en andere culturele uitingen
- Legaliseren alle drugs
- Verlaging of afschaffing accijnzen op tabak, alcohol, benzine etc.
- Afschaffing rookverbod in private sector, laat dit aan de bedrijven zelf over
- Liberalisering en marktwerking in wat nu het OV is, concurrentie toelaten
- Verkleining tweede kamer tot bijv. 100 of 120 zetels
- Verregaande liberalisering in de zorg, concurrentie
- Afschaffing jeugdminimumloon, of eigenlijk minimumloon überhaupt
- Afschaffing wetten op godslastering, niet dat het heel veel invloed heeft, maatr het is een principekwestie
- Drastische vermindering overheidsbemoeienis in de woningmarkt
- Stop op subsidies voor lobbyclubjes en dergelijke
- Drastische inperking allerlei milieuwetgeving, vooral met het oog op het verbeteren van de infrastructuur (luchthavens, spoor, wegen) en het bouwen van nieuwe woningen en andere gebouwen.
quote:Op vrijdag 10 februari 2006 02:24 schreef Floripas het volgende:
[..]
Dan pleeg ik een coup d'état en draai ik het meeste weer terug.
Allemachtig, wat een plannen.![]()
ghehehe leuke wending van dit topic!quote:Op vrijdag 10 februari 2006 02:38 schreef heiden6 het volgende:
Ik hoop overigens een regeerakkoord te kunnen sluiten met thabit.
Ik heb gecursiveerd wat ik niet zou terugdraaienquote:Op vrijdag 10 februari 2006 02:20 schreef heiden6 het volgende:
- Verlaging BTW-tarieven
- Stopzetting subsidie op kinderopvang en afschaffing kinderbijslag
- Flat-tax invoeren, afschaffing aftrekposten
- Ontwikkelingshulp afschaffen
- Minder overheidsbemoeienis op de arbeidsmarkt
- Kleinere overheid
- Kraken verbieden
- Duidelijke afspraken maken met de Ned. Antillen en Aruba, en een plan ontwikkelen voor de toekomst. De huidige bestuurlijke situatie op de Antillen leidt tot vergroting van de huidige problemen op voornamelijk Curaçao. Keuze bieden tussen onafhankelijkheid of afhankelijkheid, met logische consequenties. Inspraak bij financiële steun.
- Actief kiesrecht vanaf achttien jaar, maar dit zal niet gebeuren vanwege de terecht immense moeite die er nodig is om de grondwet te wijzigen
- Afschaffing automatische strafvermindering in het strafrecht
- Afbouwen lanbouwsubsidies, zo mogelijk in Europees verband dit proberen
- Publieke omroep afschaffen, samen met alle subsidies voor films en andere culturele uitingen
- Legaliseren alle drugs
- Verlaging of afschaffing accijnzen op tabak, alcohol, benzine etc.
- Afschaffing rookverbod in private sector, laat dit aan de bedrijven zelf over
- Liberalisering en marktwerking in wat nu het OV is, concurrentie toelaten
- Verkleining tweede kamer tot bijv. 100 of 120 zetels
- Verregaande liberalisering in de zorg, concurrentie
- Afschaffing jeugdminimumloon, of eigenlijk minimumloon überhaupt
- Afschaffing wetten op godslastering, niet dat het heel veel invloed heeft, maatr het is een principekwestie
- Drastische vermindering overheidsbemoeienis in de woningmarkt
- Stop op subsidies voor lobbyclubjes en dergelijke
- Drastische inperking allerlei milieuwetgeving, vooral met het oog op het verbeteren van de infrastructuur (luchthavens, spoor, wegen) en het bouwen van nieuwe woningen en andere gebouwen.
Patenten zijn bedoeld om geld te steken in onderzoek. Die onderzoeksresultaten brengen natuurlijk de meeste vooruitgang als ze op een gegeven moment wereldkundig worden gemaakt.quote:Op donderdag 9 februari 2006 22:55 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
Maar waarom patenten slechts voor een korte tijd geldig maken? Vindt het een apart idee. Je hebt er vast een onderbouwing voor![]()
Maar hoelang wou je die patenten dan geldig maken? Niet elk product heeft dezelfde tijd nodig om de investeringen terug te verdienen. Maak je de termijn te kort dan hou je weinig bedrijven meer over die willen investeren in onderzoek en ontwikkeling.quote:Op vrijdag 10 februari 2006 09:16 schreef thabit het volgende:
[..]
Patenten zijn bedoeld om geld te steken in onderzoek. Die onderzoeksresultaten brengen natuurlijk de meeste vooruitgang als ze op een gegeven moment wereldkundig worden gemaakt.
(Ging over kilometerheffing). Ik zie dergelijke heffingen vooral als melkkoe. Niet ingevoerd om files te bestrijden, maar om automobilisten financieel uit te kleden. Vandaar, zoals ik al zei: eerst een goed wegennet bieden, MET een goed alternatief in de zin van betrouwbaar openbaar vervoer. DAN kun je eventueel een kilometerheffing invoeren, maar niet mensen laten dokken voor in de file staan.quote:Op woensdag 8 februari 2006 11:05 schreef McCarthy het volgende:
je snapt het niet helemaal. Dat prijsmechanisme is er om files te voorkomen. Als er geen files waren was het natuurlijk niet nodig![]()
Het gaat me er niet zozeer om dat je al dan niet buitenlandse waar mag kopen, mijn punt was dat we de agrarische sector in ons land nodig hebben in de toekomst. Het verschaft de nodige mensen werk en Nederland levert kwalitatief hoogwaardige producten. Dat is ook wat waard.quote:prima, koop jij nederlandse waar, koop ik buitenlandse waar. Deal?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |