Zit ook wat in. Maar je moet je afvragen of je een staat louter uit strategische overwegingen moet toelaten tot de EU. Ik weet niet of dat een goede keuze is. Hoewel het hier wel een lastig probleem betreft.quote:Op zondag 5 februari 2006 22:00 schreef stukovich het volgende:
[..]
Inderdaad, als Turkije niet toegelaten wordt zal de bevolking dit als een grote nederlaag c.q. eeraantasting voelen. En dan zijn de rapen gaar, want dan zal er een enorme omslag plaatsvinden en zullen radicale organisaties steeds meer houvast binnen de samenleving krijgen.
Kernprobleem, als jij geen respect voor mijn levensovertuiging kan opbrengen, waarom moet ik dan wel jouw levensovertuiging respecteren.quote:Op zondag 5 februari 2006 22:00 schreef VendoR het volgende:
[..]
In stricte zin, is het leven hierna voor de gelovigen belangerijker dan het leven van nu. Hier kan en zal ik het nooit mee eens zijn, en nooit respect voor kunnen opbrengen.
De EU is medicijn voor Turkse leger - staat relatiequote:Op zondag 5 februari 2006 22:00 schreef Duvel het volgende:
[..]
\'t Is een nare spagaat, en wat mij betreft ook een van de redenen om Turkije niet bij de EU te laten: er is geen sprake van een volledige democratie, en zodra er wel sprake zou zijn van een volledige democratie, valt Turkije ten prooi aan islamisten die er een islamitische staat van maken. En dan is je democratisch gehalte echt nul. Met andere woorden: het probleem is niet op te lossen.
Dus zodra Turkije bij de EU zit, kan het leger zijn bemoeienis met het bestuur van het land loslaten en komt alles goed? Ik heb daar niet zo'n vertrouwen in.quote:Op zondag 5 februari 2006 22:01 schreef Triggershot het volgende:
[..]
De EU is medicijn voor Turkse leger - staat relatie
Opbokken met je chantage.quote:Op zondag 5 februari 2006 22:00 schreef stukovich het volgende:
[..]
Inderdaad, als Turkije niet toegelaten wordt zal de bevolking dit als een grote nederlaag c.q. eeraantasting voelen. En dan zijn de rapen gaar, want dan zal er een enorme omslag plaatsvinden en zullen radicale organisaties steeds meer houvast binnen de samenleving krijgen.
Ook al wordt het geen EU, dan betekent dit niet dat ze dit westerse voorbeeld laten vallen.quote:Op zondag 5 februari 2006 21:57 schreef Triggershot het volgende:
[..]
flipflop, wel EU of geen EU, nog maar een paar jaar en er zal een alles bepalende beslissing genomen worden.
Het zou toch ook zomaar kunnen zijn dat Turkije niet toegelaten wordt omdat het economisch zijn zaken nog niet voor elkaar heeft? Dan hoeven de mensen daar zich niet aangetast voelen in hun eer, lijkt mij.quote:Op zondag 5 februari 2006 22:00 schreef stukovich het volgende:
[..]
Inderdaad, als Turkije niet toegelaten wordt zal de bevolking dit als een grote nederlaag c.q. eeraantasting voelen. En dan zijn de rapen gaar, want dan zal er een enorme omslag plaatsvinden en zullen radicale organisaties steeds meer houvast binnen de samenleving krijgen.
Ze hebben er betere stranden in elk geval.quote:Op zondag 5 februari 2006 22:03 schreef stukovich het volgende:
Laat ik het zo stellen dat ik het zeker weet dat Turkije meer bij te dragen heeft aan de EU dan Roemenië Polen etc....
Ga jij je nou maar eens eerst inlezen, kneusquote:Op zondag 5 februari 2006 22:02 schreef typtypo het volgende:
[..]
Opbokken met je chantage.
Je maakt het steeds duidelijker voor een hoop mensen wat de islam inhoud.
Daar ben ik je dankbaar voor.![]()
Excuse moi, ik bedoelde uit hun reputatie als terrorist te krijgen. Kritiek is wat anders dan beledigen. De arabische wereld zet wel Joden voor schut, of richt zich wel op Bush met spotprenten enzo. Maar de Islam zal NOOIT een heilige van een ander religie beledigen, en dat is gegarandeerd op basis van Koran verzen.quote:Op zondag 5 februari 2006 22:00 schreef rutger05 het volgende:
[..]
De gematigde moslims hoeven helemaal niet uit hun reputatie als moslim te kruipen. Wel verwacht dat zij enigszins normaal kunnen om gaan met kritiek, andere religies en andersdenkenden. Zoals ik al veel vaker heb vermeld: Er zijn genoeg andere groepen die in de media te kakken worden gezet en zich daardoor gekwetst voelen, maar die reageren niet op zo\'n hysterische en gewelddadige wijze.
Zodra Turkije in EU zit kan Leger niets flikken wat democratie aantastquote:Op zondag 5 februari 2006 22:02 schreef Duvel het volgende:
[..]
Dus zodra Turkije bij de EU zit, kan het leger zijn bemoeienis met het bestuur van het land loslaten en komt alles goed? Ik heb daar niet zo\'n vertrouwen in.
Turkije heeft al 3 jaar hogere economische groeijaren meegemaakt dan de gehele Europese Unie en met nog eens het vooruitzicht dat dit de komende jaren wel zal doorblijven groeien. Saoedi - Arabië investeert er nu veel, westerse landen, Korea/Japan.quote:Op zondag 5 februari 2006 22:03 schreef xFriendx het volgende:
[..]
Het zou toch ook zomaar kunnen zijn dat Turkije niet toegelaten wordt omdat het economisch zijn zaken nog niet voor elkaar heeft? Dan hoeven de mensen daar zich niet aangetast voelen in hun eer, lijkt mij.
Staat/leger niet. Volk welquote:Op zondag 5 februari 2006 22:03 schreef VendoR het volgende:
[..]
Ook al wordt het geen EU, dan betekent dit niet dat ze dit westerse voorbeeld laten vallen.
quote:Op zondag 5 februari 2006 22:04 schreef stukovich het volgende:
[..]
Ga jij je nou maar eens eerst inlezen, kneus
Maar zodra het leger niet ingrijpt, eindigt de seculiere staat. Probleem!quote:Op zondag 5 februari 2006 22:05 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Zodra Turkije in EU zit kan Leger niets flikken wat democratie aantast
Ik vraag niemand mijn levensovertuiging te respecteren, ik vraag ze mij te accepteren in wat ik doe, in mijn persoon. Van mij part vervloek je mijn overtuiging in de grond van je hart, maar dat zou ook een aanklacht tegen het leven zelf zijn!quote:Op zondag 5 februari 2006 22:01 schreef stukovich het volgende:
[..]
Kernprobleem, als jij geen respect voor mijn levensovertuiging kan opbrengen, waarom moet ik dan wel jouw levensovertuiging respecteren.
Met alle respect, zijn de atheïsten in de minderheid. Misschien hebben jullie het wel bij het verkeede eind.
Niet in de EUquote:Op zondag 5 februari 2006 22:06 schreef Duvel het volgende:
[..]
Maar zodra het leger niet ingrijpt, eindigt de seculiere staat. Probleem!
Ben ik het mee eens, zeker wat de politieke weerbaarheid betreft.quote:Op zondag 5 februari 2006 22:03 schreef stukovich het volgende:
Laat ik het zo stellen dat ik het zeker weet dat Turkije meer bij te dragen heeft aan de EU dan Roemenië Polen etc....
De vraag is dan alleen wat de uitwerking daarvan op Turkije is. Gelukkig duurt het nog mininaal 15 jaar voor dat ze eventueel mogen toetreden. Maar goed, dat is een andere discussie. Het toelaten van een arm groot land met een conflicterende religie heeft niet mijn voorkeur. Dan nog liever de Oekraine aan de EU toevoegen.quote:Op zondag 5 februari 2006 22:05 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Zodra Turkije in EU zit kan Leger niets flikken wat democratie aantast
Als een democratisch gekozen regering de boel om zeep helpt, kan de EU niets beginnen. Dat zou tegen de eigen grondbeginselen zijn. Het enige wat ze kunnen doen is Turkije schorsen of zelfs uit de EU mikken.quote:
Beste idiosin, vertraging van turks toedreding is alleen maar ten nadele van het westenquote:Op zondag 5 februari 2006 22:08 schreef Idiosincrasico het volgende:
[..]
De vraag is dan alleen wat de uitwerking daarvan op Turkije is. Gelukkig duurt het nog mininaal 15 jaar voor dat ze eventueel mogen toetreden. Maar goed, dat is een andere discussie. Het toelaten van een arm groot land met een conflicterende religie heeft niet mijn voorkeur. Dan nog liever de Oekraine aan de EU toevoegen.
Polen is wel even héél veel ontwikkelder dan Turkije .... Roemenie heeft idd amper toegevoegde waaerde.quote:Op zondag 5 februari 2006 22:07 schreef VendoR het volgende:
[..]
Ben ik het mee eens, zeker wat de politieke weerbaarheid betreft.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |