Hoeveel mannen zal er een probleem hebben met een ongevraagde anale onderzoek.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 11:58 schreef Alicey het volgende:
[..]
Als je reacties leest in de topics hier over zie je dat het merendeel van de vrouwen geen probleem heeft met het onderzoek.
Theoretisch gezien is dit gewoon verkrachting. Zonder toestemming het lichaam binnendringen is verkrachting, het feit dat de patiënt knock out is doet daar niks aan af anders zal elke GHB verkrachting ook niet meer tellen.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 11:51 schreef DJ-Maurits het volgende:
[..]
We zitten hier echt niet op Amerikaanse praktijken te wachten....
En geloof me, de patiënt is tegenwoordig mondig genoeg... Maar over dit soort dingen moet simpelweg niet zo moeilijk gedaan worden. Als deze studente niet het waandenkbeeld had gehad dat er van 'verkrachting' sprake is, had niemand hier zich druk over gemaakt.
Niet alle, maar ik zie niet in waarom degenen die zeggen er geen problemen mee te hebben dit niet uit oprechtheid zouden zeggen. Heb jij redenen om dat wel aan te nemen? Ik heb zelf tot nu toe alle keren dat het gevraagd werd toestemming verleend om studenten te laten kijken/dingen doen (al zijn dat totaal andere behandelingen dan waar de OP over gaat), met als enige uitzondering een psychologisch onderzoek. In het geval dat in de OP geschetst wordt zou ik ook mijn toestemming verlenen als dat gevraagd wordt. Als ik er naderhand achter zou komen dat het gebeurd is zonder mij te vragen zou ik de arts die dat zo bedacht had aanpakken.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 12:37 schreef 1ofthefew het volgende:
[..]
wel heel makkelijk he.
eerst op forum gaan zeiken hoe belachelijk het is en dat ze het moeten vragen en je dan wel mee zou werken ...
Tot je in het ziekenhuis komt, vraagt de arts of zijn assistent, een puisterige student van 26, ook ff aan je doos mag frunniken.
ja, alle vrouwen zeggen dan nog ja![]()
Nee, mij lijkt er geen goede reden aanwezig. Ik denk wel dat dit simpelweg de reden is, omdat een arts niet de confrontatie aan wil gaan of dergelijke vragen durft te stellen.quote:
Ik denk dat dat vergelijkbaar is inderdaad. Zou jij in dat geval niet willen dat een arts dat van te voren vraagt of je daarmee akkoord bent?quote:Op vrijdag 27 januari 2006 12:41 schreef Monus het volgende:
[..]
Hoeveel mannen zal er een probleem hebben met een ongevraagde anale onderzoek.
ik denk eerder aanranding zonder sexmotief...quote:Op vrijdag 27 januari 2006 12:41 schreef FreedonNadd het volgende:
[..]
Theoretisch gezien is dit gewoon verkrachting. Zonder toestemming het lichaam binnendringen is verkrachting, het feit dat de patiënt knock out is doet daar niks aan af anders zal elke GHB verkrachting ook niet meer tellen.
dus als ik een meisje drogeer zodat ze bewusteloos raakt (dronken voer dus), en ik neuk haar vervolgens plat, dan is dat niet erg omdat zij er achteraf toch niets van gemerkt heb wat ik met haar gedaan heb toen ze bewusteloos was?quote:Op vrijdag 27 januari 2006 10:26 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Als niemand toestemming geeft wordt het nooit geleerd.Je kunt het niet eens erg vinden, want tenzij het je niet verteld wordt merk je het niet eens.
![]()
nouja je hebt er niet met toestemming gedrogeerd. tijdens een operatie wordt je wel met toestemming gedrogeerdquote:Op vrijdag 27 januari 2006 12:45 schreef electricity het volgende:
[..]
dus als ik een meisje drogeer zodat ze bewusteloos raakt (dronken voer dus), en ik neuk haar vervolgens plat, dan is dat niet erg omdat zij er achteraf toch niets van gemerkt heb wat ik met haar gedaan heb toen ze bewusteloos was?
Nee, verkrachting is het "seksueel binnendringen van het lichaam". Dat is hier niet het geval, vandaar dat de studente ook zegt dat het geen verkrachting is, maar wel zo voelt. Ik zou me ook behoorlijk genaaid voelen als ik zou weten dat er iemand ongevraagd in me heeft gezeten. Waarom denk je dat die wet er is, om toestemming te vragen? Baas in eigen doos, weet je...quote:Op vrijdag 27 januari 2006 12:41 schreef FreedonNadd het volgende:
[..]
Theoretisch gezien is dit gewoon verkrachting. Zonder toestemming het lichaam binnendringen is verkrachting, het feit dat de patiënt knock out is doet daar niks aan af anders zal elke GHB verkrachting ook niet meer tellen.
Ik zal het niet eens willen wanneer men het mij vraagt.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 12:44 schreef Alicey het volgende:
[..]
Ik denk dat dat vergelijkbaar is inderdaad. Zou jij in dat geval niet willen dat een arts dat van te voren vraagt of je daarmee akkoord bent?
Je kan ook om toestemming vragen.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 11:33 schreef D-FENS het volgende:
Een aanzienlijk deel van de medische kennis die dagelijks gebruikt wordt is afkomstig van de experimenten van artsen als Dr. Mengele. Voor het verleggen van de medische grenzen moet je helaas soms ook ethische grenzen overgaan.
Met opleidingen is dat niet veel anders. Oefenen heeft tenslotte alleen zin als de oefening lijkt op de praktijk. Of willen we straks allemaal behandeld worden door artsen die geen flauw idee hebben hoe alles in elkaar steekt?
Kortom een vrouw in haar kruis graaien als zij daarvoor geen toestemming geeft is minimaal aanranding.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 13:08 schreef Monus het volgende:
[..]
Ik zal het niet eens willen wanneer men het mij vraagt.
Bedoel je nu dat je liever hebt dat het stiekem gebeurd dan dat het gevraagd wordt en je "nee" zegt, of bedoel je dat je zelfs het idee dat een arts het van plan is al te erg vindt?quote:Op vrijdag 27 januari 2006 13:08 schreef Monus het volgende:
[..]
Ik zal het niet eens willen wanneer men het mij vraagt.
nee dat was denk ik die zaak van die gynacoloog die vrouwen had geneukt.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 13:11 schreef MouseOver het volgende:
Ik weet trouwens bijna zeker dat ik dit een jaar of 2 geleden al eens in de krant heb zien staan.. herkent niemand anders het?
Ik bedoel dat ik er nooit toestemming voor zal geven.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 13:13 schreef Alicey het volgende:
[..]
Bedoel je nu dat je liever hebt dat het stiekem gebeurd dan dat het gevraagd wordt en je "nee" zegt, of bedoel je dat je zelfs het idee dat een arts het van plan is al te erg vindt?
Wat imo ook je recht is/moet zijn.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 13:28 schreef Monus het volgende:
[..]
Ik bedoel dat ik er nooit toestemming voor zal geven.
Dus omdat het jou wel goed uitkomt, noem je het "moeilijk doen" als iemand simpelweg voor z'n rechten opkomt?quote:Op vrijdag 27 januari 2006 11:51 schreef DJ-Maurits het volgende:
[..]
En geloof me, de patiënt is tegenwoordig mondig genoeg... Maar over dit soort dingen moet simpelweg niet zo moeilijk gedaan worden. Als deze studente niet het waandenkbeeld had gehad dat er van 'verkrachting' sprake is, had niemand hier zich druk over gemaakt.
zolang het normaal en integer gaat.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 12:41 schreef Monus het volgende:
[..]
Hoeveel mannen zal er een probleem hebben met een ongevraagde anale onderzoek.
ff fototje maken voor op de okquote:Op vrijdag 27 januari 2006 13:33 schreef 1ofthefew het volgende:
[..]
zolang het normaal en integer gaat.
niet dat ze een wortel erin drukken en gaan staan lachen met zijn allen![]()
ik zou dus ook nooit zulke onderzoeken moeten doen
Ik moest lachen.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 13:33 schreef 1ofthefew het volgende:
[..]
zolang het normaal en integer gaat.
niet dat ze een wortel erin drukken en gaan staan lachen met zijn allen![]()
ik zou dus ook nooit zulke onderzoeken moeten doen
klopt. die twijfel is het aspect wat dit zo schadelijk maakt.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 12:52 schreef beestjuh het volgende:
Het is geen kwestie van wat niet weet, wat niet deert. Als je er achteraf aan moet gaan twijfelen, wat er precies is gebeurd, door bijv. het uitkomen van dit nieuws zullen veel vrouwen die een onderzoek hebben gehad zich behoorlijk rot voelen, dan tast dat toch voor altijd je vertrouwen in medische specialisten aan?
quote:Op vrijdag 27 januari 2006 13:49 schreef Super7fighter het volgende:
Nederlanders hebben zo de mond vol over vrouwenrechten. Maar als het vrouwen onder narcose betreft, dan gelden die vrouwenrechten niet. De heersende moraal onder medici en artsen is dat het oke is om op grove wijze de lichamelijke integriteit aan tasten. Ik dacht altijd dat geneesheren een treetje hogerop de ladder van de ethiek stonden vanwege hun beroepstaak, maar nu ik dit lees is walging het eerste wat in me opkomt.
Als die studenten dan toch zo nodig moeten oefenen, waarom brengen die artsen hun vrouw,vriendin, moeder, zus of desnoods hun oma niet mee en brengen ze die onder narcose, terwijl studenten een intern, diepgaand onderzoek doen? Of waarom gebruiken ze geen poppen.
We hebben ook poppen om auto-botsingen te simuleren, waarom geen oefenpoppen voor deze leergierige studenten?
En bovenal, waarom is er nu ophef, terwijl Antilliaanse vrouwen anaal en vaginaal getoucheerd moesten worden tot voor kort?
Ik ben het met Yorrit eens. Ik denk dat veel artsen zodanig met hun vak bezig zijn, dat ze weleens vergeten dat mensen het kunnen voelen als een aantasting van hun integriteit.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 12:06 schreef Yorrit het volgende:
ja dat zou goed kunnen. t is ook heel makkelijk: als je bezig bent met een operatie, en er staan gynaecologen in opleiding bij, zeg je snel: "wil je ook even voelen?" je staat er niet bij stil dat die patient daar helemaal geen weet van heeft..
je legt de schuld bij de verkeerde, die studenten kunnen er niets aan doen dat zo'n arrogante medisch specialist hun carriere kan ruineren voor die ook maar begonnen is.. die medisch specialisten moeten worden aangepakt!quote:Op vrijdag 27 januari 2006 11:35 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Wat mij betreft heeft zij dan een verkeerde opleiding gekozen! JUIST in de medische wereld moet respect voor patienten, privacy, en fatsoen zeer hoog staan! Als ze er niks van durft te zeggen omdat ze dat "niet dulden" dan slaat dat nergens op: de wetgeving heeft er niets mee te maken of iemand "iets duld"!
Ik vind dit ook schandalig nieuws! Je betaald duizenden euro's voor een operatie, en als dank gaat een heel clubje studenten (en dan maakt het niet uit of het medische studenten, automonteurs of slagers zijn!) je betasten, met medeweten van je arts!
Helaas zie ik nu al gebeuren dat dit weer vrolijk de doofpot in gaat, en veroordelingen zullen er al helemaal niet op volgen.........
Er zijn zoveel mensen die liever hun mond dicht houden, dan gewoon op te komen tegen dingen die onjuist zijn! Angst om daarop aangekeken te worden... Heb ik zelf niet zo'n last van, het zal me worst wezen wat iemand van me denkt, als iets niet deugt, krijgen ze dat te horen...
Onzin. De Nazi expirimenten waren niet wetenschappelijk betrouwbaar.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 11:33 schreef D-FENS het volgende:
Een aanzienlijk deel van de medische kennis die dagelijks gebruikt wordt is afkomstig van de experimenten van artsen als Dr. Mengele. Voor het verleggen van de medische grenzen moet je helaas soms ook ethische grenzen overgaan.
quote:Met opleidingen is dat niet veel anders. Oefenen heeft tenslotte alleen zin als de oefening lijkt op de praktijk. Of willen we straks allemaal behandeld worden door artsen die geen flauw idee hebben hoe alles in elkaar steekt?
Ik wist niet dat de heersende moraal onder medici gelijk stond aan de [quote] duivelse westere maatschappij [unquote]quote:Op vrijdag 27 januari 2006 14:02 schreef 1ofthefew het volgende:
[..]
![]()
anders zeg gewoon niks als je toch niks zinnigs kunt uitbrengen. ja de gemene duivels westerse maatschappij rand dus geen vrouwen aan.
onzedelijk betasten is het niet aangezien ze het niet voor de lust doen, enkel alleen voor de lering. ik denk ook dat mannen wel eens aan zo'n onderzoek onbewust meedoen..
daarnaast kun je ziekten en afwijkingen niet simuleren, menselijk lichaam moet je dus echt uit de praktijk leren anders hadden we wel een LOI cursus.
bij gyneacologie zijn er ook vrouwelijke docenten die idd hun eigen muts in de praktijklessen inzetten en ik denk ook dat menig student wel eens op speelse wijze zijn kennis over de vagina op zijn vriendin uit probeert.
maar ja, niemand wist het en het gebeurde het en niemand die klaagde. maar nu denkt iedereen dat ze half verkacht worden ...![]()
trouwens, antiallianen inwendig inspecteren....waarom zouden ze dat nu toch doen.
Het mag niet. Van de wet enzo.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 14:25 schreef Tafkahs het volgende:
Wat nou, je moet het toch ergens leren...
zoveel vrijwilligers zijn er volgens mij niet.
Van de wet mogen je organen zelfs uit je lichaam gerukt worden als je niet op tijd hebt getekend en je je codicil niet op zak hebt. Waar hebben we het over?quote:Op vrijdag 27 januari 2006 14:29 schreef sigme het volgende:
[..]
Het mag niet. Van de wet enzo.
Narcose is trouwens niet absoluut, de slachtoffers van die verpleger die genarcotiseerde patienten verkrachtte hadden wel degelijk een unheimisch gevoel.. maar het duurde lang voordat duidelijk werd wat er aan de hand was.
Maar goed : het mag niet. Van de wet enzo.
Idem, ook gehoord vanmorgen in de auto, stuitend gewoonweg.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 11:26 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ik ben niet snel geschokt door nieuws, maar hierbij had ik vanmorgen in de auto toch zoiets van WTF!!!
Verantwoordelijken hiervoor dienen streng gestraft te worden, en geen Medisch Tucht College tik op de vingers te krijgen! De slachtoffers dienen smartegeld te krijgen!
Gatverdamme wat een horror practijk!
Niet waar. Wanneer je overlijdt wordt een electronisch register geraadpleegd. Wanneer er geen gegevens bekend zijn, wordt het aan je familie gevraagd. In alle andere gevallen wordt je eigen wilsbeschikking uitgevoerd.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 14:32 schreef Tafkahs het volgende:
[..]
Van de wet mogen je organen zelfs uit je lichaam gerukt worden als je niet op tijd hebt getekend en je je codicil niet op zak hebt. Waar hebben we het over?
Wie voert daar precies de controle op uit?quote:Op vrijdag 27 januari 2006 14:36 schreef Alicey het volgende:
[..]
Niet waar. Wanneer je overlijdt wordt een electronisch register geraadpleegd. Wanneer er geen gegevens bekend zijn, wordt het aan je familie gevraagd. In alle andere gevallen wordt je eigen wilsbeschikking uitgevoerd.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |