Wat mij betreft heeft zij dan een verkeerde opleiding gekozen! JUIST in de medische wereld moet respect voor patienten, privacy, en fatsoen zeer hoog staan! Als ze er niks van durft te zeggen omdat ze dat "niet dulden" dan slaat dat nergens op: de wetgeving heeft er niets mee te maken of iemand "iets duld"!quote:,,Ik durfde er nooit een punt van te maken; veel medisch specialisten dulden geen tegenspraak.’’
Meld je dan aan als oefen object... Ze schijnen ook mensen nodig te hebben voor anale onderzoek.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 11:33 schreef D-FENS het volgende:
Een aanzienlijk deel van de medische kennis die dagelijks gebruikt wordt is afkomstig van de experimenten van artsen als Dr. Mengele. Voor het verleggen van de medische grenzen moet je helaas soms ook ethische grenzen overgaan.
Met opleidingen is dat niet veel anders. Oefenen heeft tenslotte alleen zin als de oefening lijkt op de praktijk. Of willen we straks allemaal behandeld worden door artsen die geen flauw idee hebben hoe alles in elkaar steekt?
Wat een bullshit-argument!! Dit heeft niets met "artsen hebben ervaring nodig" te maken, dit heeft te maken met fatsoen! Namelijk: niet een (platgespoten!) patient betasten "ter lering" zonder dat de patient daar toestemming voor heeft gegeven.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 11:33 schreef D-FENS het volgende:
Een aanzienlijk deel van de medische kennis die dagelijks gebruikt wordt is afkomstig van de experimenten van artsen als Dr. Mengele. Voor het verleggen van de medische grenzen moet je helaas soms ook ethische grenzen overgaan.
Met opleidingen is dat niet veel anders. Oefenen heeft tenslotte alleen zin als de oefening lijkt op de praktijk. Of willen we straks allemaal behandeld worden door artsen die geen flauw idee hebben hoe alles in elkaar steekt?
Het gaat er om dat het zonder toestemming gebeurt. Wanneer er toestemming wordt gevraagd, zullen velen die geven (Zie ook andere topic over dit onderwerp).quote:Op vrijdag 27 januari 2006 11:38 schreef SlaadjeBla het volgende:
Dubbel. Er wordt toch al in je gefrunnikt door de arts. Of een arts in opleiding dan ook even voelt om te voelen hoe een bepaald symptoom voelt maakt dan ook niet zo gek veel uit dunkt me. Het is belangrijke kennis voor zo'n arts in opleiding.
Als jij er zo over denkt, is dat toch prima? Dan geef jij gewoon aan dat dat mag, en ze kunnen zich uitleven. Daar heb ik geen enkel probleem mee, dat is hier ook niet de probleemstelling.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 11:38 schreef SlaadjeBla het volgende:
Dubbel. Er wordt toch al in je gefrunnikt door de arts. Of een arts in opleiding dan ook even voelt om te voelen hoe een bepaald symptoom voelt maakt dan ook niet zo gek veel uit dunkt me. Het is belangrijke kennis voor zo'n arts in opleiding.
Als ik er zou liggen voor een prostaatbehandeling en de arts in opleiding zou ook met zijn vingers mijn poepert in gaan om te voelen zou me dan niet uitmaken. Zeker niet in narcose. Zolang je er geen nare gevolgen van ondervindt vind ik het nog wel kunnen.
Nee, wen jij maar aan het idee dat patienten mondiger worden! De tijd van "monddood bij de dokter zitten en braaf afwachten wat er gaat komen" is voorbij.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 11:41 schreef DJ-Maurits het volgende:
Ik vind de reacties wat overtrokken hoor...
Tijdens je co-schappen moet je nu eenmaal ervaring opdoen in diverse handelingen. Als een co-assistent een infuusje aanlegt, is er niets aan de hand.. maar bij een vaginaal toucher is het opeens het einde van de wereld.
Het gaat hier om patiënten die reeds onder narcose zijn, ze worden er echt niet slechter van als een co-assistent nog even voelt wat de gynaecoloog zojuist heeft uitgelegd.
Als het idd om meerdere studenten naast de co-assistenten gaat, is het wat dubieus... maar goed, het is over het algemeen nogal hectisch en het is vechten om zelf een handeling te mogen uitvoeren.
Jammer dat het zo schokkend en sensationeel gebracht wordt... Geloof me, als je onder narcose bent, zitten er heel wat mensen aan je en echt niet alleen specialisten... wen maar aan het idee....
Ik denk zelf eerder gemakzucht. Alleen uit dit topic blijkt al dat veel mensen bereid zijn mee te werken als het gevraagd wordt.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 11:45 schreef 1ofthefew het volgende:
mmm, en waarom gebeurd het zo?
te weinig mensen die meewerken aan legaal onderzoek?
En daarm vraagt-ie dus gewoon niks...quote:Op vrijdag 27 januari 2006 11:43 schreef zoalshetis het volgende:
als de arts hier toestemming voor had gevraagd had ik die waarschijnlijk niet gegeven.
Dat denk ik ook. Naar mijn mening spreekt er ook een hoop dédain richting de patiënt uit.quote:
alleen het moment zelf was wat vreemd. daarna heb ik er geen schade aan ondervonden en hoop ik dat de artsen in opleiding veel geleerd hebben.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 11:47 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
En daarm vraagt-ie dus gewoon niks...
Oh lieflijke Amerikaanse rechtzaken, waar blijven jullie?
helemaal mee eens. dit soort praktijken zijn om te kotsen. als ze mensen nodig hebben om op te oefenen moeten ze dat gewoon vragen ipv het stiekem te doen.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 09:57 schreef Copycat het volgende:
Belachelijk dat dit gebeurt zonder toestemming te vragen en verlenen.
Het probleem is dan dat niemand het meer doet en we dus een gebrek aan ervaring bij de gynaecologen zullen krijgen.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 11:49 schreef electricity het volgende:
[..]
helemaal mee eens. dit soort praktijken zijn om te kotsen. als ze mensen nodig hebben om op te oefenen moeten ze dat gewoon vragen ipv het stiekem te doen.![]()
We zitten hier echt niet op Amerikaanse praktijken te wachten...quote:Op vrijdag 27 januari 2006 11:47 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
En daarm vraagt-ie dus gewoon niks...
Oh lieflijke Amerikaanse rechtzaken, waar blijven jullie?
Waaruit maak je dat op?quote:Op vrijdag 27 januari 2006 11:51 schreef Ontopic het volgende:
[..]
Het probleem is dan dat niemand het meer doet en we dus een gebrek aan ervaring bij de gynaecologen zullen krijgen.
Jij leest overduidelijk dit topic nietquote:Op vrijdag 27 januari 2006 11:51 schreef Ontopic het volgende:
[..]
Het probleem is dan dat niemand het meer doet en we dus een gebrek aan ervaring bij de gynaecologen zullen krijgen.
De 'patient' merkt er niks van en heeft er dus geen last van, en dat terwijl de gynaecoloog wel ervaring op doet.
Als er gewoon van te voren gevraagd was, had ook niemand zich er druk over gemaakt.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 11:51 schreef DJ-Maurits het volgende:
[..]
We zitten hier echt niet op Amerikaanse praktijken te wachten....
En geloof me, de patiënt is tegenwoordig mondig genoeg... Maar over dit soort dingen moet simpelweg niet zo moeilijk gedaan worden. Als deze studente niet het waandenkbeeld had gehad dat er van 'verkrachting' sprake is, had niemand hier zich druk over gemaakt.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |