http://www.volkskrant.nl/neutraal/1135231048984.htmlquote:Samir A. ‘sterft van de pijn’
Van onze verslaggeefsters Janny Groen, Annieke Kranenberg
AMSTERDAM - Samir A. is ziek. Ernstig ziek, benadrukt zijn vrouw Abida. ‘Hij heeft al twee keer afscheid van mij genomen.’
Samir A. is ziek. Ernstig ziek, benadrukt zijn vrouw Abida. ‘Hij heeft al twee keer afscheid van mij genomen.’
Als de terreurverdachte woensdag de rechtszaal binnenstapt waar hij getuigt in het Hofstadproces, valt onmiddellijk op dat hij sterk vermagerd is. Hij is misselijk, heeft bloederige diarree ‘en heeft de hele dag door steken in zijn darmen’, zegt Abida, die naar de rechtbank in Amsterdam is gekomen om haar man te zien. Misschien is het wel de laatste keer, vreest ze.
Normaal gesproken staat Abida de pers niet zo gemakkelijk te woord, maar dit is een noodsituatie. SamirA. (19) lijdt sinds eind 2003 aan de chronische darmziekte colitis ulcerosa, een variant van de ziekte van Crohn. Abida is ervan overtuigd dat de Nederlandse staat haar man niet wil behandelen, omdat die hem liever kwijt is dan rijk. Dat zou een gevangenisbewaarder SamirA. hebben toevertrouwd.
‘Elke nacht ligt hij dood te gaan van de pijn’, beaamt zijn advocaat Koppe. Hij kreeg medicijnen, maar die sloegen niet aan. Koppe heeft justitie twee keer vergeefs verzocht zijn cliënt op te nemen in het ziekenhuis voor inwendig onderzoek. Hij beraadt zich nog met zijn cliënt om via een kort geding een opname af te dwingen. Probleem is dat Samir A. alleen de wetten van Allah respecteert en zijn recht niet wil halen bij de rechtbank.
Het ministerie van Justitie wil niet ingaan op ‘individuele gedetineerden’. Gevangenen staan onder dokterscontrole, en ‘zonodig wordt een specialist gezocht’.
De ziekte kent een ‘op en neer gaand verloop’, zegt maag-, darm- en leverarts Van Bodegraven van het Medisch Centrum VU. Als medicijnen niet aanslaan, moet wellicht de gehele dikke darm worden verwijderd. ‘De situatie waarin je zit, draagt bij aan de effectiviteit van de behandeling’, zegt de arts. ‘Stress is een risicofactor.’ De levensverwachting van colitis ulcerosapatiënten is overigens normaal.
quote:Op donderdag 22 december 2005 12:19 schreef CeeJee het volgende:
Klinkt als het Syndroom van Pinochet, een levensbedreigende ziekte die alleen kan worden ontdekt door advocaten en alleen kan worden genezen door de gevangenis te verlaten.
Wilde jij als moraalridder ruilen met hem dan?quote:Op donderdag 22 december 2005 12:33 schreef DaveHarris het volgende:
[..]
Niet geheel onverwacht toch?
Oftwel: zielige aanstellerige aandachtstrekkerij. Wat verwacht je dan nog voor serieuze reactie's SCH?quote:Het ministerie van Justitie wil niet ingaan op ‘individuele gedetineerden’. Gevangenen staan onder dokterscontrole, en ‘zonodig wordt een specialist gezocht’.
Ben jij de winnaar van de Grote Nederlandse Domme-Vergelijkingen-Wedstrijd of zo ?quote:Op donderdag 22 december 2005 12:38 schreef Pelgrim het volgende:
[..]
Wilde jij als moraalridder ruilen met hem dan?
Nou niet dat ie dood moet en dat het eigen schuld is enz.quote:Op donderdag 22 december 2005 12:39 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Oftwel: zielige aanstellerige aandachtstrekkerij. Wat verwacht je dan nog voor serieuze reactie's SCH?
Ho ho, hij moet wel dood.quote:Op donderdag 22 december 2005 12:42 schreef SCH het volgende:
Nou niet dat ie dood moet
Ik denk wel dat het aanstellerij is, en wel omdat in het bericht duidelijk staat aangegeven dat verdachten specialistische hulp kunnen verwachten als ze ziek zijn.quote:Op donderdag 22 december 2005 12:42 schreef SCH het volgende:
[..]
Nou niet dat ie dood moet en dat het eigen schuld is enz.
Ik denk niet dat het aandachtstrekkerij is trouwens.
Ik moest echt heel hard lachen.quote:Op donderdag 22 december 2005 12:19 schreef CeeJee het volgende:
Klinkt als het Syndroom van Pinochet, een levensbedreigende ziekte die alleen kan worden ontdekt door advocaten en alleen kan worden genezen door de gevangenis te verlaten.
Die krijgt hij dus niet, lees anders het bericht even. Hij wordt daarin geboycot en dat vind ik niet zo humaan en verstandig.quote:Op donderdag 22 december 2005 12:44 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Ik denk wel dat het aanstellerij is, en wel omdat in het bericht duidelijk staat aangegeven dat verdachten specialistische hulp kunnen verwachten als ze ziek zijn.
quote:Op donderdag 22 december 2005 12:46 schreef Xenomaniac het volgende:
Dat Samir maar heerlijk in zijn celletje weg mag vegeteren.
(langzaam met helse pijnen graag)
Allah's wil enzo...
Veel varkensvlees schijnt goed te helpen.quote:Op donderdag 22 december 2005 12:46 schreef MissyMirjaM het volgende:
pas zijn dieet aan
Waar staat dat? Z'n vrouw vindt dat misschien, maar zij is geen arts. Zou nogal mooi zijn als iedereen zelf mocht beslissen wanneer een ziekenhuisopname nodig is. Zo werkt het dus niet.quote:Op donderdag 22 december 2005 12:47 schreef SCH het volgende:
[..]
Die krijgt hij dus niet, lees anders het bericht even. Hij wordt daarin geboycot en dat vind ik niet zo humaan en verstandig.
\quote:Op donderdag 22 december 2005 12:48 schreef Slarioux het volgende:
Ga naar de dokter ipv naar de pers dan, jezus.
Waar baseer je dat op?quote:Op donderdag 22 december 2005 12:42 schreef SCH het volgende:
Ik denk niet dat het aandachtstrekkerij is trouwens.
Discriminatie!quote:Op donderdag 22 december 2005 12:48 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Waar staat dat? Z'n vrouw vindt dat misschien, maar zij is geen arts. Zou nogal mooi zijn als iedereen zelf mocht beslissen wanneer een ziekenhuisopname nodig is. Zo werkt het dus niet.
Van de Koran mag je wel medische zorg krijgen hoorquote:Op donderdag 22 december 2005 12:49 schreef Marietje_34 het volgende:
Hij respecteert alleen de wetten van Allah, dus laat 'm dit maar lekker ondergaan. Da's ook de wet van Allah
Sorry, 't is vast niet mooi van me, maar met dit kereltje kan ik geen medelijden hebben.
quote:Op donderdag 22 december 2005 12:48 schreef Xenomaniac het volgende:
[..]
Veel varkensvlees schijnt goed te helpen.
idd, volgende patient!quote:Op donderdag 22 december 2005 12:50 schreef piere het volgende:
Dat kan nog een goedkope levenslange opsluitiing worden
Nou ja, terminale patienten kunnen doorgaans wel gratie krijgen de laatste maanden/weken van hun leven... Maar of dat verstandig is bij iemand die aanslagen wil plegen?quote:Op donderdag 22 december 2005 12:48 schreef dVTB het volgende:
Moslim-terroristen die aanslagen plegen, bedienen zich regelmatig van kreten als 'als Allah het wil', of 'Allah heeft het zo gewild'....
Wel vind ik dat gevangenen, ongeacht hun status of gepleegde misdrijf, recht hebben op medische behandeling in geval van ziekte. Maar het mag beslist GEEN argument zijn om iemand op vrije voeten te stellen.
Bel John de Mol!quote:Op donderdag 22 december 2005 12:54 schreef Xenomaniac het volgende:
Ben ik heel raar als ik het stervensproces live op TV wil zien?
Gewoon voor de kick..
Ja, maar hij wil geen kort geding aanspannen om een ziekenhuisopname af te dwingen omdat ie ons gerecht niet aanvaard. Nou, laat 'm lekker wegrotten dan.quote:Op donderdag 22 december 2005 12:50 schreef Tobbes het volgende:
[..]
Van de Koran mag je wel medische zorg krijgen hoor
Ik hoop dat jij binnenkort van binnenuit afstert of een ongeluk krijgt opdat je een kasplantje wordt.quote:Op donderdag 22 december 2005 12:54 schreef Xenomaniac het volgende:
Ben ik heel raar als ik het stervensproces live op TV wil zien?
Gewoon voor de kick..
Niet ons rechtsysteem? Niet ons zorgsysteem. Niet onze medicijnen.quote:''Ik verwerp jullie systeem, ik verwerp jullie en ik haat jullie.''
Ja, dat heb ik dus ook.quote:Op donderdag 22 december 2005 12:58 schreef stijgende_ster het volgende:
Echt een kutziekte! Maar om de één of andere reden vind ik het bij hem wat minder erg.
[..]
Niet ons rechtsysteem? Niet ons zorgsysteem. Niet onze medicijnen.
Laat maar .. hij is al ziek .. in zijn bovenkamer... breekt m nog wel eens op.quote:Op donderdag 22 december 2005 12:56 schreef Tobbes het volgende:
[..]
Ik hoop dat jij binnenkort van binnenuit afstert of een ongeluk krijgt opdat je een kasplantje wordt.
Ik snap niet dat ik bovenstaande zin kan zeggen, maar blijkbaar vind jij het normaal om mensen het een en ander toe te wensen zonder dat je ook maar enig feit kent of weet om wie het daadwerkelijk gaat.
Dat heb je heel mooi gezegdquote:Op donderdag 22 december 2005 12:56 schreef Tobbes het volgende:
[..]
Ik hoop dat jij binnenkort van binnenuit afstert of een ongeluk krijgt opdat je een kasplantje wordt.
Weer zo een domme ongenuanceerde opmerking, als gevangene (en zeker als verdachte) heb je de zelfde recht op medische verzorging als elke burger, kortom als hij medische hulp nodig heeft kan ie die gewoon krijgen (ook specialistisch). En als ie het niet krijgt dan is het voor zijn advocaat ongeveer 6 uurtjes werk voordat hij via een kort geding alsnog hulp kan afdwingen. Kortom geloof al die praatjes niet.quote:Op donderdag 22 december 2005 12:47 schreef SCH het volgende:
[..]
Die krijgt hij dus niet, lees anders het bericht even. Hij wordt daarin geboycot en dat vind ik niet zo humaan en verstandig.
Saddam Hussein heeft er ook al last vanquote:Op donderdag 22 december 2005 12:19 schreef CeeJee het volgende:
Klinkt als het Syndroom van Pinochet, een levensbedreigende ziekte die alleen kan worden ontdekt door advocaten en alleen kan worden genezen door de gevangenis te verlaten.
nee hoor, heel begrijpelijke gedachte ..quote:Op donderdag 22 december 2005 13:01 schreef Xenomaniac het volgende:
Ben ik raar als ik hoop dat Samir zijn vrouw heeft aangestoken?
Stiekem hoop ik toch dat ie om hulp komt smeken bij ons gehate zorgsysteemquote:Op donderdag 22 december 2005 12:58 schreef stijgende_ster het volgende:
Echt een kutziekte! Maar om de één of andere reden vind ik het bij hem wat minder erg.
[..]
Niet ons rechtsysteem? Niet ons zorgsysteem. Niet onze medicijnen.
Dat is dus ook behoorlijk zwak van Samir.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:03 schreef DeTolk het volgende:
Hebben ze al kinderen ?
quote:Op donderdag 22 december 2005 13:05 schreef Xenomaniac het volgende:
[..]
Dat is dus ook behoorlijk zwak van Samir.
Geen kinderen. Kijk, zo help je Allah niet aan volgers hè?
Dat zal Allah zelf ook wel gedacht hebben en hem die ziekte hebben gegeven.
En dan nee zeggen natuurlijk.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:04 schreef Seneca het volgende:
Stiekem hoop ik toch dat ie om hulp komt smeken bij ons gehate zorgsysteem
Sterk argumentwanneer het een 19-jarige betreftquote:Op donderdag 22 december 2005 13:05 schreef Xenomaniac het volgende:
[..]
Dat is dus ook behoorlijk zwak van Samir.
Geen kinderen. Kijk, zo help je Allah niet aan volgers hè?
Dat zal Allah zelf ook wel gedacht hebben en hem die ziekte hebben gegeven.
Om te vertellen dat hij het rechtssysteem niet aanvaardt.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:07 schreef Frollo het volgende:
Waarom heeft hij trouwens een advocaat als hij ons rechtssysteem niet aanvaardt?
Is het familie ofzo? Je verdedigt hem zo parmantig.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:06 schreef Tobbes het volgende:
Sterk argumentwanneer het een 19-jarige betreft![]()
Je krijgt altijd een advocaat toegewezen, of je wil of niet.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:07 schreef Frollo het volgende:
Waarom heeft hij trouwens een advocaat als hij ons rechtssysteem niet aanvaardt?
Jij wenst nooit aanspraak te maken op je grondwettelijk bepaald recht op zorg ?quote:Op donderdag 22 december 2005 13:09 schreef Xenomaniac het volgende:
[..]
Is het familie ofzo? Je verdedigt hem zo parmantig.
Nee, ik kan gewoon niet zo goed omgaan met domme mensen dus verdedig die iets minder domme, maar ideale, mens dan maar.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:09 schreef Xenomaniac het volgende:
[..]
Is het familie ofzo? Je verdedigt hem zo parmantig.
Waarom niet... dat wil hij immers zelfquote:Op donderdag 22 december 2005 13:11 schreef Croupouque het volgende:
Nou, hup. Naar een ziekenhuis met die man. Je laat niemand wegkwijnen in een gevangenis.
Kunnen ze er in het ziekenhuis meteen een einde aan z'n lijden makenquote:Op donderdag 22 december 2005 13:11 schreef Croupouque het volgende:
Nou, hup. Naar een ziekenhuis met die man. Je laat niemand wegkwijnen in een gevangenis.
Ach, die Samir is vast een hele lieve, onschuldige, vredelievende, onschuldige, toffe, lieve student met een slechte jeugd zeker?quote:Op donderdag 22 december 2005 13:11 schreef Tobbes het volgende:
[..]
Nee, ik kan gewoon niet zo goed omgaan met domme mensen dus verdedig die iets minder domme, maar ideale, mens dan maar.
Is dat zo? Ik weet er niet heel veel van af, maar ik dacht dat je ook jezelf mocht verdedigen.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:10 schreef spookvrouw het volgende:
[..]
Je krijgt altijd een advocaat toegewezen, of je wil of niet.
19 jaar en nog steeds geen kinderen? Schande........quote:Op donderdag 22 december 2005 13:06 schreef Tobbes het volgende:
[..]
Sterk argumentwanneer het een 19-jarige betreft![]()
Jawel hoor, maar als je die grondwettelijke redenen stuk voor stuk afwijst in naam van Allah moet je niet zeiken denk ik dan.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:11 schreef nuffniet het volgende:
Jij wenst nooit aanspraak te maken op je grondwettelijk bepaald recht op zorg ?
quote:Op donderdag 22 december 2005 13:11 schreef Tobbes het volgende:
Nee, ik kan gewoon niet zo goed omgaan met domme mensen dus verdedig die iets minder domme, maar ideale, mens dan maar.
De levensverwachtig gaat niet omlaag door de ziekte...weet je wat dat betekent?quote:Op donderdag 22 december 2005 13:14 schreef Wolter het volgende:
Is nogal een ommekeer. Denk je als martelaar te sterven, sterf je gewoon aan 1 of andere ziekte die ook nog eens in je darmen huisvest. Misschien kan hij zich dan alsnog opblazen door een keihard scheet te laten.
Is daar wat mis mee?quote:Op donderdag 22 december 2005 13:13 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ach, die Samir is vast een hele lieve, onschuldige, vredelievende, onschuldige, toffe, lieve student met wat afwijkende opvattingen en idealen.
geldt dit ook wanneer hij niet behandeld wordt?quote:Op donderdag 22 december 2005 13:15 schreef Tobbes het volgende:
[..]
De levensverwachtig gaat niet omlaag door de ziekte...weet je wat dat betekent?
Wel als hij hier blijft terwijl hij onze "maatschappij haat". Samir Aquote:
Typisch gevalletje van: te laat.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:18 schreef Baleog het volgende:
mits hij het huidige nederlandse systeem aanneemt
Oeeee bikkel .... wees r vooral erg trots op. En maar zeiken dat NL naar de klote (/kloten?) gaat ....quote:Op donderdag 22 december 2005 13:19 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ow, en als jij hem verdedigt, mag je van mij part ook mee. Lekker intolerant zeg je? Ja klopt, maar ik heb het helemaal gehad met jouw slag mensen![]()
het is nooit te laatquote:Op donderdag 22 december 2005 13:22 schreef Xenomaniac het volgende:
[..]
Typisch gevalletje van: te laat.
Rond de moord op Theo van Gogh riep iedereen nog dat iedereen moet kunne zeggen wat hij wilt...maar blijkbaar geldt dat alleen wanneer hetgeen gezegd wordt de maatschappij goed uit komt.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:19 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Wel als hij hier blijft terwijl hij onze "maatschappij haat". Samir Awegwezen dan, optjeften met zulke lui. En dan hier een beetje zielig lopen doen alstie pijn heeft? Dacht het niet he, tis geen "wel de lusten maar niet de lasten" spelletje wat we hier spelen
![]()
Ow, en als jij hem verdedigt, mag je van mij part ook mee. Lekker intolerant zeg je? Ja klopt, maar ik heb het helemaal gehad met jouw slag mensen![]()
Dito.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:19 schreef Scorpie het volgende:
ik heb het helemaal gehad met jouw slag mensen![]()
Is dat niet zo dan? Of wil je zeggen dat je in een perfect land woont?quote:Op donderdag 22 december 2005 13:22 schreef nuffniet het volgende:
[..]
Oeeee bikkel .... wees r vooral erg trots op. En maar zeiken dat NL naar de klote (/kloten?) gaat ....
Whahaha!quote:Op donderdag 22 december 2005 13:23 schreef Super7fighter het volgende:
Uit de reacties van vele Fokusers hier blijkt weer eens wat voor bloeddorstige hyena's zich onder de Westerlingen bevinden. Het Westen prijst zichzelf superieure met zijn humane waarden en zijn enorme tolerantie. Dit blijkt dus niet het geval te zijn. In plaats van zich te laten onderscheiden van de bad guys, wensen ze een verdachte, die overigens 2 maal vrijgesproken is, de dood.(wel via internet!). Bovendien is hij tot dusverre onschuldig aan terrorisme, hij is immers nooit veroordeeld. En al zou hij schuldig zijn, dan past het niet in een superieure beschaving om hem een onmenselijke behandeling te geven. We kunnen dus iets van de Koran leren:
"Als gij uw hand naar mij uitstrekt om mij te doden, zal ik mijn hand niet naar u uitstrekken, om u te doden. Ik vrees Allah, de Heer der Werelden. (5:28)
Dat "spelletje" wordt mede mogelijk gemaakt door ons systeem. Dat Samir daar gebruik van maakt kan je hem moeilijk kwalijk nemen.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:19 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Wel als hij hier blijft terwijl hij onze "maatschappij haat". Samir Awegwezen dan, optjeften met zulke lui. En dan hier een beetje zielig lopen doen alstie pijn heeft? Dacht het niet he, tis geen "wel de lusten maar niet de lasten" spelletje wat we hier spelen
![]()
Dus het is onze schuld dat hij ons haat?quote:Op donderdag 22 december 2005 13:24 schreef Tobbes het volgende:
[..]
Dat "spelletje" wordt mede mogelijk gemaakt door ons systeem. Dat Samir daar gebruik van maakt kan je hem moeilijk kwalijk nemen.
In Samir's geval wel hoor.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:22 schreef Baleog het volgende:
het is nooit te laat
Onschuldigquote:Op donderdag 22 december 2005 13:23 schreef Super7fighter het volgende:
Uit de reacties van vele Fokusers hier blijkt weer eens wat voor bloeddorstige hyena's zich onder de Westerlingen bevinden. Het Westen prijst zichzelf superieur met zijn humane waarden en zijn enorme tolerantie. Dit blijkt dus niet het geval te zijn. In plaats van zich te laten onderscheiden van de bad guys, wensen ze een verdachte, die overigens 2 maal vrijgesproken is, de dood.(wel via internet!). Bovendien is hij tot dusverre onschuldig aan terrorisme, hij is immers nooit veroordeeld. En al zou hij schuldig zijn, dan past het niet in een superieure beschaving om hem een onmenselijke behandeling te geven. We kunnen dus iets van de Koran leren:
"Als gij uw hand naar mij uitstrekt om mij te doden, zal ik mijn hand niet naar u uitstrekken, om u te doden. Ik vrees Allah, de Heer der Werelden. (5:28)
Ja, uiteindelijk komt het er opneer dat in islamitische landen waar geen onderdrukking heerst, er meer tolerantie en vrijheid van geest is dan hier. Hier mag je namelijk helemaal niet zeggen wat je vind, hier mag je niet voor je idealen uitkomen, hier moet je je eigen geest zo nu en dan verraden omdat je anders niet in het plaatje van de grijze grauwe massa past. In Nederland is er sprake van hoge mate van individualisering? Iedereen is een mens opzich en mag zich ook zodanig ontwikkelen (binnen het rechtssysteem natuurlijk)? Nee! Deze maatschappij produceert allemaal dezelfde mensen. Hier snoeren niet de machthebbers de mond van degenen die een andere opvatting hebben en afwijken van wat sociaal wenselijk is. Hier doet de maatschappij het zelf.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:23 schreef Super7fighter het volgende:
Uit de reacties van vele Fokusers hier blijkt weer eens wat voor bloeddorstige hyena's zich onder de Westerlingen bevinden. Het Westen prijst zichzelf superieur met zijn humane waarden en zijn enorme tolerantie. Dit blijkt dus niet het geval te zijn. In plaats van zich te laten onderscheiden van de bad guys, wensen ze een verdachte, die overigens 2 maal vrijgesproken is, de dood.(wel via internet!). Bovendien is hij tot dusverre onschuldig aan terrorisme, hij is immers nooit veroordeeld. En al zou hij schuldig zijn, dan past het niet in een superieure beschaving om hem een onmenselijke behandeling te geven. We kunnen dus iets van de Koran leren:
"Als gij uw hand naar mij uitstrekt om mij te doden, zal ik mijn hand niet naar u uitstrekken, om u te doden. Ik vrees Allah, de Heer der Werelden. (5:28)
Gozer, ben jij een dokter ofzo, dat je dat allemaal zo goed weet? Leer eerst maar eens correct Nederlands.quote:Op donderdag 22 december 2005 11:31 schreef BarraCupraCuda het volgende:
awww arme samir. zolang hij onze wetten niet accepteerd accepteerd dokers hem ook niet
Als 'jouw slag mensen' betekent dat je op een waardige manier met mensen omgaat, dan is 'jouw slag mensen' een groep waar je behoorlijk trots op mag zijn. Wat maken jij en 'joúw slag mensen' zichzelf hier belachelijk mee, zeg.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:19 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Wel als hij hier blijft terwijl hij onze "maatschappij haat". Samir Awegwezen dan, optjeften met zulke lui. En dan hier een beetje zielig lopen doen alstie pijn heeft? Dacht het niet he, tis geen "wel de lusten maar niet de lasten" spelletje wat we hier spelen
![]()
Ow, en als jij hem verdedigt, mag je van mij part ook mee. Lekker intolerant zeg je? Ja klopt, maar ik heb het helemaal gehad met jouw slag mensen![]()
Hier ben ik het roerend mee eens. Geweldige post.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:23 schreef Super7fighter het volgende:
Uit de reacties van vele Fokusers hier blijkt weer eens wat voor bloeddorstige hyena's zich onder de Westerlingen bevinden. Het Westen prijst zichzelf superieur met zijn humane waarden en zijn enorme tolerantie. Dit blijkt dus niet het geval te zijn. In plaats van zich te laten onderscheiden van de bad guys, wensen ze een verdachte, die overigens 2 maal vrijgesproken is, de dood.(wel via internet!). Bovendien is hij tot dusverre onschuldig aan terrorisme, hij is immers nooit veroordeeld. En al zou hij schuldig zijn, dan past het niet in een superieure beschaving om hem een onmenselijke behandeling te geven. We kunnen dus iets van de Koran leren:
"Als gij uw hand naar mij uitstrekt om mij te doden, zal ik mijn hand niet naar u uitstrekken, om u te doden. Ik vrees Allah, de Heer der Werelden. (5:28)
Onschuldig tot het tegendeel bewijzen is. En niet het middeleeuwse: schuldig tot het tegendeel bewezen is.quote:
Is hij schuldig bevonden dan? Of heb jij bewijs dat hij schuldig is? Zo ja, bron?quote:
Goed dat je hem helemaal gequote hebt, het is namelijk gebruikelijk dat deze user na een uurtje zijn posts wist.quote:
Weet jij wat begrijpend lezen betekend?quote:Op donderdag 22 december 2005 13:15 schreef Tobbes het volgende:
[..]
De levensverwachtig gaat niet omlaag door de ziekte...weet je wat dat betekent?
3 onwaarheden in 1 verhaalquote:Op donderdag 22 december 2005 13:29 schreef Tobbes het volgende:
[..]
Ja, uiteindelijk komt het er opneer dat in islamitische landen waar geen onderdrukking heerst, er meer tolerantie en vrijheid van geest is dan hier. Hier mag je namelijk helemaal niet zeggen wat je vind, hier mag je niet voor je idealen uitkomen, hier moet je je eigen geest zo nu en dan verraden omdat je anders niet in het plaatje van de grijze grauwe massa past. In Nederland is er sprake van hoge mate van individualisering? Iedereen is een mens opzich en mag zich ook zodanig ontwikkelen (binnen het rechtssysteem natuurlijk)? Nee! Deze maatschappij produceert allemaal dezelfde mensen. Hier snoeren niet de machthebbers de mond van degenen die een andere opvatting hebben en afwijken van wat sociaal wenselijk is. Hier doet de maatschappij het zelf.
Ik ben er nog niet uit wat er beter is.
Zo is hetquote:Op donderdag 22 december 2005 12:48 schreef dVTB het volgende:
Wel vind ik dat gevangenen, ongeacht hun status of gepleegde misdrijf, recht hebben op medische behandeling in geval van ziekte. Maar het mag beslist GEEN argument zijn om iemand op vrije voeten te stellen.
Oh!? Mooi dat jij even deze diagnose stelt, want ja, die arts uit het artikel die ervoor gestudeerd heeft aan de Universiteit, die kan er helemaal niks van nee.quote:Op donderdag 22 december 2005 12:19 schreef CeeJee het volgende:
Klinkt als het Syndroom van Pinochet, een levensbedreigende ziekte die alleen kan worden ontdekt door advocaten en alleen kan worden genezen door de gevangenis te verlaten.
redelijk kansloos, zoals gezegt is hij nog niet eens veroordeeld en zelfs al zou dat zo zijn heeft hij recht op zorg.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:25 schreef Xenomaniac het volgende:
[..]
In Samir's geval wel hoor.
Hij gaat ooit dood en als dat langzaam gaat met helse pijnen heb ik daar vrede mee.![]()
Als je dan ook nog even verteld wat er onwaar aan is...quote:Op donderdag 22 december 2005 13:30 schreef Scorpie het volgende:
[..]
3 onwaarheden in 1 verhaalKnap.
En als je niet weet wat beter is, nodig ik je graag uit een voetreis naar een van die islamistische landen te maken, daar 20 jaar te gaan wonen, en dan een keuze te maken. Dag Tobbes!![]()
Haha.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:30 schreef Xenomaniac het volgende:
[..]
Goed dat je hem helemaal gequote hebt, het is namelijk gebruikelijk dat deze user na een uurtje zijn posts wist.
Juist!quote:Op donderdag 22 december 2005 13:31 schreef SCH het volgende:
Zo is het
\quote:Op donderdag 22 december 2005 13:30 schreef Wolter het volgende:
[..]
Weet jij wat begrijpend lezen betekend?
Lees het stukje nog een keertje rustig door en kijk wat er over en weer wordt gezegd.
Als je er niet uitkomt dan maak ik de belangrijke stukken wel extra opvallend.
Succes.
Jouw slag mensen staat in deze context op iets heel anders dan waar jij nu probeert op aan te sturen. Het slag mensen wat ik bedoel is het slag mensen dat systematisch de islamitische terreurdreiging afdoet als zijnde onzin en nonsens, en die de moord op Theo van Gogh nog "kunnen begrijpen".quote:Op donderdag 22 december 2005 13:29 schreef Croupouque het volgende:
[..]
Als 'jouw slag mensen' betekent dat je op een waardige manier met mensen omgaat, dan is 'jouw slag mensen' een groep waar je behoorlijk trots op mag zijn. Wat maken jij en 'joúw slag mensen' zichzelf hier belachelijk mee, zeg.
[..]
In mijn opinie verlies je het recht op zorg als je de maatschappij waarin je op dat moment leeft niet als zodanig herkend, zoals in Samir A`s geval.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:31 schreef Baleog het volgende:
[..]
redelijk kansloos, zoals gezegt is hij nog niet eens veroordeeld en zelfs al zou dat zo zijn heeft hij recht op zorg.
met jou standpunten zou je eigenlijk naar een minder humaan land moeten verhuizen
Kerel, (ik neem aan dat je vrouw niet op internet mag) ik lijd aan van alles.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:32 schreef Super7fighter het volgende:
jij lijdt volgens mij aan amnesia.
Opzich valt daar an sich nog wel wat voor te zeggen. Probleem is wel dat de staat zich dat niet kan veroorloven.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:36 schreef Scorpie het volgende:
[..]
In mijn opinie verlies je het recht op zorg als je de maatschappij waarin je op dat moment leeft niet als zodanig herkend, zoals in Samir A`s geval.
Jij krijgt van mij de prijs voor de grootste MISLUKTE Theo van Gogh wannabe van de eeuw. Nee, waar Theo nog wel eens grappig uit de hoek kon komen, ben jij gewoon volstrekt kansloos.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:01 schreef Xenomaniac het volgende:
Ben ik raar als ik hoop dat Samir zijn vrouw heeft aangestoken?
Nou, rot dan op naar Marokko. Daar is de rechtstaat gewaarborgd.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:36 schreef BansheeBoy het volgende:
Nederland een rechtstaat? Ga toch weg.
Whahaha.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:37 schreef Nielsch het volgende:
Jij krijgt van mij de prijs voor de grootste MISLUKTE Theo van Gogh wannabe van de eeuw. Nee, waar Theo nog wel eens grappig uit de hoek kon komen, ben jij gewoon volstrekt kansloos.
En dat is gelijk de grootste "sterkte' als tekortkoming: De immer aflatende humanitaire oplossing zoeken voor iedereen, ook diegene die een grondige haat hebben van onze maatschappij.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:37 schreef Tobbes het volgende:
[..]
Opzich valt daar an sich nog wel wat voor te zeggen. Probleem is wel dat de staat zich dat niet kan veroorloven.
Onzin, dat is echt nonsens.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:38 schreef Scorpie het volgende:
Idd. Zoals Xenomaniac aangeeft: Als je deze maatschappij niet erkend, erken je ook de medische hulp niet. Koop een ticket, vlieg naar een land wat je wel bevalt, en laat je daar helpen.
Maakt niet uit hoor, vond die aanval alleen zo vaag.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:33 schreef Tobbes het volgende:
[..]
\
Ik heb het niet gelezen:P las die zin alleen
Ja hoor, wat jij wil, het is jouw dag vandaag.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:40 schreef Nielsch het volgende:
Ik heb Samir A. horen zeggen dat hij de Nederlandse rechtsstaat niet wil erkennen. Dat is iets anders dan de maatschappij.
Je mag het ook wel gewoon zeggen hoor als je het niet snapt, in plaats van steeds te gaan gapen.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:42 schreef Xenomaniac het volgende:
[..]
Ja hoor, wat jij wil, het is jouw dag vandaag.![]()
Helemaal mee eens.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:34 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Jouw slag mensen staat in deze context op iets heel anders dan waar jij nu probeert op aan te sturen. Het slag mensen wat ik bedoel is het slag mensen dat systematisch de islamitische terreurdreiging afdoet als zijnde onzin en nonsens, en die de moord op Theo van Gogh nog "kunnen begrijpen".
Dat soort mensen hoeven we hier niet. We leven hier g*dverdomme in een Westers land, met een eigen gezicht en cultuur, en niet in 1 of ander land waar alles kan en alles mag, en waar we de islamitische of christelijke partijen maar moeten doodknuffelen omdat ze "afwijkende" opvattingen hebben, het moet maar eens afgelopen zijn met het stelselmatig goedpraten van dit soort dingen.
De tolerantie is doorgeslagen naar onverschilligheid, en daardoor kunnen figuren zoals Samir A ongestoord hun gang gaan, gesteund door figuren zoals Tobbes, die elke realiteitszin heeft verloren en puur en alleen het goedpraten van terrorisme tot doel heeft verheven.
Ik probeer inhoudelijk een discussie aan te gaan, maar dat wordt me wel erg moeilijk gemaakt als men op de proppen komt met non-teksten. Probeer eens je post daadwerkelijk te beargumenteren en niet telkens je onderbuikgevoelens te posten.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:38 schreef Xenomaniac het volgende:
[..]
Nou, rot dan op naar Marokko. Daar is de rechtstaat gewaarborgd.
Als je 'erkend' met een 'd' schrijft, erken je de maatschappij dan wel? Of moet je eerst nog even flink inburgeren. Een 'maatschappij erkennen' is wel een heel vaag iets, het rechtssysteem erkennen vind ik echter wel een must. Maar misschien bedoel je dat?quote:Op donderdag 22 december 2005 13:38 schreef Scorpie het volgende:
Idd. Zoals Xenomaniac aangeeft: Als je deze maatschappij niet erkend, erken je ook de medische hulp niet. Koop een ticket, vlieg naar een land wat je wel bevalt, en laat je daar helpen.
Snap je het eigenlijk wel ? Deze 'humanitaire oplossingen' dienen te gelden voor IEDER lid van de maatschappij ongeacht zijn opvattingen, religie, sekse, leeftijd, geaardheid etc etc.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:40 schreef Scorpie het volgende:
[..]
En dat is gelijk de grootste "sterkte' als tekortkoming: De immer aflatende humanitaire oplossing zoeken voor iedereen, ook diegene die een grondige haat hebben van onze maatschappij.
Dat is helemaal makkelijk. Je kunt niet de ene helft van de maatschappij niet erkennen en de andere helft wel wanneer jou dat toevallig zo uitkomt.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:40 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Onzin, dat is echt nonsens.
Ik heb Samir A. horen zeggen dat hij de Nederlandse rechtsstaat niet wil erkennen. Dat is iets anders dan de maatschappij. Medische hulp staat daar bovendien ook nog eens helemaal los van. Jij legt causale verbanden die er niet zijn.
Dat kan hij niet. Kan hij ook niks aan doen. Hij is gewoon erg dom.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:43 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Ik probeer inhoudelijk een discussie aan te gaan, maar dat wordt me wel erg moeilijk gemaakt als men op de proppen komt met non-teksten. Probeer eens je post daadwerkelijk te beargumenteren en niet telkens je onderbuikgevoelens te posten.²
Goed dan. Als jij stelt dat "geen uitzonderingen maken" een voorwaarde is voor een rechtsstaat, dan voldoet geen enkele staat aan die definitie, nietwaar?quote:Op donderdag 22 december 2005 13:43 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Ik probeer inhoudelijk een discussie aan te gaan, maar dat wordt me wel erg moeilijk gemaakt als men op de proppen komt met non-teksten. Probeer eens je post daadwerkelijk te beargumenteren en niet telkens je onderbuikgevoelens te posten.²
Heb je er weleens bij stilgestaan dat de afname van die tolerantie de oorzaak kan zijn van het doen en laten van Samir A.?quote:Op donderdag 22 december 2005 13:34 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Jouw slag mensen staat in deze context op iets heel anders dan waar jij nu probeert op aan te sturen. Het slag mensen wat ik bedoel is het slag mensen dat systematisch de islamitische terreurdreiging afdoet als zijnde onzin en nonsens, en die de moord op Theo van Gogh nog "kunnen begrijpen".
Dat soort mensen hoeven we hier niet. We leven hier g*dverdomme in een Westers land, met een eigen gezicht en cultuur, en niet in 1 of ander land waar alles kan en alles mag, en waar we de islamitische of christelijke partijen maar moeten doodknuffelen omdat ze "afwijkende" opvattingen hebben, het moet maar eens afgelopen zijn met het stelselmatig goedpraten van dit soort dingen.
De tolerantie is doorgeslagen naar onverschilligheid, en daardoor kunnen figuren zoals Samir A ongestoord hun gang gaan, gesteund door figuren zoals Tobbes, die elke realiteitszin heeft verloren en puur en alleen het goedpraten van terrorisme tot doel heeft verheven.
Hmmm, volgens mij begrijp je me niet. Een rechtsstaat is iets anders dan een maatschappij. Het feit dat Samir A. onze rechtsstaat niet wil erkennen en onze maatschappij kapot wil maken betekent nog niet dat wij ons tot dat niveau hoeven te verlagen. Iedereen heeft recht op medische zorg als hij of zij dat wil, zelfs gedetineerden en veroordeelden. Het is onzin om mensen om hun ideeën en opvattingen deze medische zorg te gaan ontzeggen. Dan ben je net zo triest als de Samir A'tjes en Mohammed B'tjes.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:44 schreef Seneca het volgende:
[..]
Dat is helemaal makkelijk. Je kunt niet de ene helft van de maatschappij niet erkennen en de andere helft wel wanneer jou dat toevallig zo uitkomt.
Geinig dat je dat zegt.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:43 schreef BansheeBoy het volgende:
Ik probeer inhoudelijk een discussie aan te gaan, maar dat wordt me wel erg moeilijk gemaakt als men op de proppen komt met non-teksten. Probeer eens je post daadwerkelijk te beargumenteren en niet telkens je onderbuikgevoelens te posten.²
Eensch. Maar is dat niet gevaarlijk denk je? Juist doordat wij ons boven dat soort tegenacties willen stellen geven we mensen zoals Samir de kans om onze maatschappij kapot te maken.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:46 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Hmmm, volgens mij begrijp je me niet. Een rechtsstaat is iets anders dan een maatschappij. Het feit dat Samir A. onze rechtsstaat niet wil erkennen en onze maatschappij kapot wil maken betekent nog niet dat wij ons tot dat niveau hoeven te verlagen. Iedereen heeft recht op medische zorg als hij of zij dat wil, zelfs gedetineerden en veroordeelden. Het is onzin om mensen om hun ideeën en opvattingen deze medische zorg te gaan ontzeggen. Dan ben je net zo triest als de Samir A'tjes en Mohammed B'tjes.
Zo, Marokkaanse vrienden zeggen dat je gelijk hebt! Natuurlijk staan jouw Marokkaanse vrienden model voor alle andere Marokkanen in Nederland. Ga toch lekker even een kopje kruidenthee met ze drinken ofzoquote:Op donderdag 22 december 2005 13:47 schreef Xenomaniac het volgende:
[..]
Geinig dat je dat zegt.
Marokkaanse vrienden zeggen dat ik gelijk heb.
Namelijk: als het je hier niet bevalt of als je hier niks kan met je persoonlijkheid moet je oprotten naar ergens anders.
Je kan de rechtsstaat niet zo makkelijk loskoppelen van de maatschappij. De rechtsstaat is onderdeel, zelfs een basis, van onze maatschappij. Ik ben het wel met je eens dat Samir A. gewoon medische zorg moet krijgen. Ik heb ook niet de indruk dat het hem onthouden wordt.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:46 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Hmmm, volgens mij begrijp je me niet. Een rechtsstaat is iets anders dan een maatschappij. Het feit dat Samir A. onze rechtsstaat niet wil erkennen en onze maatschappij kapot wil maken betekent nog niet dat wij ons tot dat niveau hoeven te verlagen. Iedereen heeft recht op medische zorg als hij of zij dat wil, zelfs gedetineerden en veroordeelden. Het is onzin om mensen om hun ideeën en opvattingen deze medische zorg te gaan ontzeggen. Dan ben je net zo triest als de Samir A'tjes en Mohammed B'tjes.
Daar heb je op zich een punt. Maar het doet niets af aan het feit dat iedereen in de bak recht heeft op dezelfde medische zorg als diegenen daarbuiten.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:47 schreef Xenomaniac het volgende:
[..]
Geinig dat je dat zegt.
Marokkaanse vrienden zeggen dat ik gelijk heb.
Namelijk: als het je hier niet bevalt of als je hier niks kan met je persoonlijkheid moet je oprotten naar ergens anders.
Hoi SCH!quote:Op donderdag 22 december 2005 13:44 schreef Nielsch het volgende:
Dat kan hij niet. Kan hij ook niks aan doen. Hij is gewoon erg dom.
De laatste jaren zijn de burgerrechten inderdaad uitgehold. Dat moet ik volmondig toegeven. Vooral de moslims worden te vaak gedwarsboomd (beperking huwelijkspartners, geen minaretten die gebouwd mogen worden, deportaties van imams etc).quote:Op donderdag 22 december 2005 13:36 schreef BansheeBoy het volgende:
Nederland een rechtstaat? Ga toch weg. Ze maken maar al te graag uitzonderingen. Wat mij betreft is het gedrag van Nederland in deze minimaal zo afkeurenswaardig als die van de martelende Amerikanen. Een ziekte hoort behandelt te worden, al is het een figuur alá Hitler of Peter van Vossen.²
Je helpt de discussie natuurlijk niet echt als je een persoonlijke aanval beantwoord met een persoonlijke aanvalquote:Op donderdag 22 december 2005 13:50 schreef Xenomaniac het volgende:
[..]
Hoi SCH!
Of ander Groen Links-figuur.
Nee, ik denk niet dat iemand medische zorg geven gevaarlijk is nee. Niet zolang het in een bewaakte omgeving zal plaatsvinden. Verder denk ik zelfs dat juist als we ons achter dergelijke tegenacties gaan scharen - in plaats van er boven te blijven staan - , de onlust onder de partijen alleen maar sterker zal worden.quote:Op donderdag 22 december 2005 13:48 schreef Seneca het volgende:
[..]
Eensch. Maar is dat niet gevaarlijk denk je? Juist doordat wij ons boven dat soort tegenacties willen stellen geven we mensen zoals Samir de kans om onze maatschappij kapot te maken.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |