Het is mij niet duidelijk wat je hiermee bedoeltquote:Op zondag 27 november 2005 20:42 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Jammer dat je het niet volhield... Met dit soort dingen kom je zelfs als creationist sneu uit de hoek.
God is niet NIETS, want God is meer dan alleen NIETS, maar eeuwig en oneindig en als zodanig kan God wel het Niets omvatten , maar het NIETS kan omgekeerd niet GOD omvatten.quote:
Dat is compleet anders.quote:Op zondag 27 november 2005 22:33 schreef harriechristus het volgende:
[..]
Ik geloof niet zo in die grenzen, want het is nog geen 100 of 150 jaar geleden dat men niet kon geloven dat we eens naar de maan zouden vliegen. De wetenschap wil altijd weer grenzen trekken, maar de waarheid is het oneindige.
Over triljoenen jaren moeten we hartelijk lachen om de grenzen van de wetenschap van nu.
En ik denk al veel eerder, want ik weet wel beter.
Dat klopt, maar de kennis daarover is al aardig wat.quote:De wetenschap van de zwarte gaten is ook nog maar heel jong.
Ik geloof niet zo in dat bewijzen, want ik kan met mijn atoomtheorie bewijzen dat het WEL mogelijk moet zijn.quote:Op zondag 27 november 2005 22:43 schreef Quarks het volgende:
[..]
Dat is compleet anders.
De wetenschap heeft nooit gezegt dat het onmogelijk was om naar de maan te vliegen, het was voor die tijd simpelweg te hoog gegrepen, het was toen nog technisch onmogelijk.
Dit is iets heel anders, het is niet zo dat we niet weten of niet kunnen; we hebben nu bewezen dat het niet mogelijk is.
Ik dek me helemaal niet in, want mijn atoomtheorie berust op filosofische logica en bovendien op de ervaring dat we niet zo gauw moeten zeggen dat iets onmogelijk is, vooral omdat de wetenschap pas komt kijken en ook nog eens gebaseerd is op axioma's en hypotheses en aannames en (voor mij ) zeer slechte filosofische logica.quote:Zo is het vandaag de dag ook, we zeggen niet dat het onmogelijk is om ooit naar pluto te vliegen, we hebben er nu gewoon de technische mogelijkheden er niet voor.
Waar ik het over had ging over entropie en het holografische limiet; resultaten na onderzoek naar de thermodynamica van zwarte gaten.
[..]
Dat klopt, maar de kennis daarover is al aardig wat.
Probleem met zwarte gaten is dat je geen normale metingen kunt doen naar wat er zich binnenin afspeelt.
En ik moet zeggen dat jouw theorie hier ook niets zinnigs over kan zeggen.
Behalve dan iets wat we toch nooit kunnen ontdekken - dus dek je jezelf mooi in.
mooi verwoord harrie.quote:Op zondag 27 november 2005 22:42 schreef harriechristus het volgende:
[..]
God is niet NIETS, want God is meer dan alleen NIETS, maar eeuwig en oneindig en als zodanig kan God wel het Niets omvatten , maar het NIETS kan omgekeerd niet GOD omvatten.
Het Niets is wel deel van God, maar niet God zelf.
God als Niets is een dode God.
Doe maar beide, ik doe het ookquote:Op zondag 27 november 2005 22:49 schreef roobje het volgende:
WTF! Ik dacht dat dit een grap was, is er inmiddels al een deel 3!
Ik weet niet of ik moet lachen of huilen
Je probeert het filosofisch uit te leggen. (hoe kun je filosofisch iets bewijzen?)quote:Op zondag 27 november 2005 22:50 schreef harriechristus het volgende:
[..]
Ik geloof niet zo in dat bewijzen, want ik kan met mijn atoomtheorie bewijzen dat het WEL mogelijk moet zijn.
Daarmee dek je je dus wel in (met filosofie).quote:[..]
Ik dek me helemaal niet in, want mijn atoomtheorie berust op filosofische logica en bovendien op de ervaring dat we niet zo gauw moeten zeggen dat iets onmogelijk is, vooral omdat de wetenschap pas komt kijken en ook nog eens gebaseerd is op axioma's en hypotheses en aannames en (voor mij ) zeer slechte filosofische logica.
En op den lange duur zullen we ontdekken dat al die grenzen die de wetenschap steeds weer wil trekken gemakkelijk te overschrijden zijn. En wel steeds weer opnieuw , tot in het oneindige.
Kijk daar heb je het al. Het is niet hetzelfde. Een ruimteschip zal zich nooit als een elementair deeltje gedragen. Het werkt anders op grote schaal dan op kleine schaal.quote:Op zondag 27 november 2005 18:52 schreef harriechristus het volgende:
[..]
Het is geen oneindige reeks van steeds hetzelfde, maar het loopt op in een evolutionaire volgorde van uiterst primitief in de macrokosmos naar steeds hoger in de microkosmos.
Precies.quote:Op zondag 27 november 2005 23:27 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
Kijk daar heb je het al. Het is niet hetzelfde. Een ruimteschip zal zich nooit als een elementair deeltje gedragen. Het werkt anders op grote schaal dan op kleine schaal.
Dus wederom een tegenspraak. Oorspronkelijke aanname incorrect.quote:Op zondag 27 november 2005 22:50 schreef harriechristus het volgende:
[..]
Ik geloof niet zo in dat bewijzen, want ik kan met mijn atoomtheorie bewijzen dat het WEL mogelijk moet zijn.
Lachen is meestal een fijnere emotie.quote:Op zondag 27 november 2005 22:49 schreef roobje het volgende:
WTF! Ik dacht dat dit een grap was, is er inmiddels al een deel 3!
Ik weet niet of ik moet lachen of huilen
Ik vind het leuk dat je altijd van die mooi argumenten bedenkt; ik vind het dus jammer dat je het schijnbaar niet vol kan houden getuige het 'daar zullen de microwezens wel wat op gevonden hebben' en je 'turtles all the way down'-verhaal over de origine van jouw wereld.quote:Op zondag 27 november 2005 22:35 schreef harriechristus het volgende:
[..]
Het is mij niet duidelijk wat je hiermee bedoelt
Dat is een hele goeiequote:Op maandag 28 november 2005 08:54 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Ik vind het leuk dat je altijd van die mooi argumenten bedenkt; ik vind het dus jammer dat je het schijnbaar niet vol kan houden getuige het 'daar zullen de microwezens wel wat op gevonden hebben' en je 'turtles all the way down'-verhaal over de origine van jouw wereld.
Die leeft voort in de hemel van de microkosmos, maar leeft daar nu al in de ziel van 10^40 microwezens en dan ook nog in een oneindige reeks steeds hogere hemelen.quote:Op maandag 21 november 2005 21:34 schreef P8 het volgende:
harry, wat gebeurd er volgens jou met je ziel(geest) als je dood gaat
Pas maar op dat je geen zenuwinzinking krijgt.quote:Op zondag 27 november 2005 22:49 schreef roobje het volgende:
WTF! Ik dacht dat dit een grap was, is er inmiddels al een deel 3!
Ik weet niet of ik moet lachen of huilen
Dank je wel, JoZzephusquote:Op zondag 27 november 2005 22:58 schreef JoZzephus het volgende:
[..]
mooi verwoord harrie.
dat bedoel ik.
zo is het.![]()
uuuh.....http://forum.fok.nl/forum/28quote:Op maandag 28 november 2005 10:44 schreef harriechristus het volgende:
[..]
Die leeft voort in de hemel van de microkosmos, maar leeft daar nu al in de ziel van 10^40 microwezens en dan ook nog in een oneindige reeks steeds hogere hemelen.
Deze is beterquote:Op maandag 28 november 2005 10:56 schreef Tybris het volgende:
[..]
uuuh.....http://forum.fok.nl/forum/28
Mijn filosofisch bewijzen berust op de filosofie van Hegel, waar de wetenschap ook al niks vanaf weet. - Natuurkunde is ook natuurkundefilosofie en de natuurkunde heeft nog zoveel niet op kunnen lossen : 1 - De relativiteitstheorie niet vanwege de tweelingparadox. 2 - De quantummechanica niet, want is een onzekerheidsberekening. 3 - De snarentheorie niet. 4 - De oerknal niet. 5 - En ook de zogenaamde hogere dimensies niet, namelijk of die werkelijk bestaan of slechts een wiskunde-truc zijn.quote:Op zondag 27 november 2005 23:03 schreef Quarks het volgende:
Je probeert het filosofisch uit te leggen. (hoe kun je filosofisch iets bewijzen?)
Iets natuurkundigs, moet je natuurkundig bewijzen (c.q. met formules).
Dat wordt dan een mooie uitdaging voor de wetenschap om dat probleem op te gaan lossen, want ik beweer precies het tegendeel : de natuurkunde slaat filosofisch gezien helemaal nergens op.quote:Daarmee dek je je dus wel in (met filosofie).
Zodra je jouw theorie natuurkundig probeert te maken, en er dus formules op los laat; slaat het nergens meer op.
Die grote schaal ( onze macro-atomen in de toekomst ) zullen zich ontwikkelen tot het nivo van de kleinere schaal en zich dan dus gedragen als elementaire deeltjes, dus zoals in de microkosmos.quote:Op zondag 27 november 2005 23:27 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
Kijk daar heb je het al. Het is niet hetzelfde. Een ruimteschip zal zich nooit als een elementair deeltje gedragen. Het werkt anders op grote schaal dan op kleine schaal.
De waarheid is dat jullie nog steeds niet weten hoe mijn atoomtheorie inelkaar zit, want wij zullen ons later ontwikkelen tot het nivo van de microwezens en wordt onze kosmos een microkosmos met alle wetten die daar bij behoren.quote:Op zondag 27 november 2005 23:31 schreef Quarks het volgende:
Precies.
De axiomata binnen zijn theorie zijn met elkaar in tegenspraak en dat maakt zijn theorie faliekant inconsistent.
Ik denk dat licht een combinatie is van enerzijds de ruimteschepen van de microkosmos=de fotonen en anderzijds bestaat uit de nog veel kleinere deeltjes=ruimteschepen van de mini-microkosmos=de golven van het licht.quote:Op maandag 28 november 2005 00:34 schreef DionysuZ het volgende:
Wat is licht trouwens harrie? Ik bedoel, licht heeft bijvoorbeeld effect op hoe atomen zich gedragen, en dus ruimteschepen.
De wetenschap ontwikkelt zich door middel van tegenspraak volgens Hegel en ook volgens Popper.quote:Op maandag 28 november 2005 01:51 schreef Tybris het volgende:
Dus wederom een tegenspraak. Oorspronkelijke aanname incorrect.
Zoals jullie altijd weer aan komt dragen met : de wetenschap zal het allemaal wel oplossen, zo mag ik toch ook wel eens mijn microwezens tevoorschijn toveren, niet ??quote:Op maandag 28 november 2005 08:54 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Ik vind het leuk dat je altijd van die mooi argumenten bedenkt; ik vind het dus jammer dat je het schijnbaar niet vol kan houden getuige het 'daar zullen de microwezens wel wat op gevonden hebben' en je 'turtles all the way down'-verhaal over de origine van jouw wereld.
Inderdaad, maar een tegenspraak gebruik je om aan te tonen dat iets niet zo is (tenzij je aanneemt dat iets niet zo is, dan toon je aan dat het wel zo is, maar dat is hier niet het geval).quote:Op maandag 28 november 2005 11:16 schreef harriechristus het volgende:
[..]
De wetenschap ontwikkelt zich door middel van tegenspraak volgens Hegel en ook volgens Popper.
En de filosofie is nog altijd de wetenschap der wetenschappen.
En dan vooral de theologie die berust op het bewustzijn van het oneindige en eeuwige.
En volgens mij ook de oneindige deelbaarheid van de microkosmos.
ONDERBOUWINGquote:Op maandag 28 november 2005 11:07 schreef Dennis_enzo het volgende:
"Ik kan het wel uitleggen, maar je begrijpt het toch niet", is wel heel erg uit de hoogte. Leg het maar uit, en dan bepaal ik zelf wel of ik het begrijp of niet. Want op die hele BrEeZaH site van je staat geen enkele onderbouwing voor je claims.
Vooral kwik-atomen en fluor-atomen reageert ons lichaam heel subliem op.quote:Op maandag 28 november 2005 11:21 schreef harriechristus het volgende:
[..]
ONDERBOUWING
Hier komt een begin van onderbouwing.
De wetenschap kan niet verklaren hoe het mogelijk is dat domme (betrekkelijk eenvoudige) atomen een evolutie van miljarden jaren en miljoenen soorten inelkaar gezet hebben en ook niet hoe ons lichaam zo subliem kan functioneren op basis van diezelfde eenvoudige atomen.
Ik kan met mijn atoomtheorie aantonen dat de wetenschap hier fout moet zitten, want het heelal is niet eindig, maar oneindig, want als er een grens is, dan kunnen we over die grens heen.quote:Op maandag 28 november 2005 11:19 schreef Tybris het volgende:
[..]
Inderdaad, maar een tegenspraak gebruik je om aan te tonen dat iets niet zo is (tenzij je aanneemt dat iets niet zo is, dan toon je aan dat het wel zo is, maar dat is hier niet het geval).
Heel intelligent, beste Alicey.quote:Op maandag 28 november 2005 11:23 schreef Alicey het volgende:
Vooral kwik-atomen en fluor-atomen reageert ons lichaam heel subliem op.
Er is geen onderste laag, want die reeks in de microkosmos is oneindig.quote:Op maandag 28 november 2005 11:29 schreef pfaf het volgende:
Toch ben ik nog benieuwd waar de onderste laag uit bestaat.
Oneindig. Daar heb ik zo'n hekel aan.quote:Op maandag 28 november 2005 11:34 schreef harriechristus het volgende:
[..]
Er is geen onderste laag, want die reeks in de microkosmos is oneindig.
(Ook al 5 x uitgelegd )
Wij zelf zijn de allerlaagste cultuur, dus je zou dan beter onze cultuur als de onderste laag kunnen beschouwen.
1: De tweelingenparadox heeft te maken met tijdsdilatie en referentiekaders, het is ook maar een gedachte experiment. Oplossingquote:Op maandag 28 november 2005 11:02 schreef harriechristus het volgende:
[..]
Mijn filosofisch bewijzen berust op de filosofie van Hegel, waar de wetenschap ook al niks vanaf weet. - Natuurkunde is ook natuurkundefilosofie en de natuurkunde heeft nog zoveel niet op kunnen lossen : 1 - De relativiteitstheorie niet vanwege de tweelingparadox. 2 - De quantummechanica niet, want is een onzekerheidsberekening. 3 - De snarentheorie niet. 4 - De oerknal niet. 5 - En ook de zogenaamde hogere dimensies niet, namelijk of die werkelijk bestaan of slechts een wiskunde-truc zijn.
En toch denkt ze dat Planck absoluut zeker is. Ik denk dat als ze eerst al dat andere opgelost heeft dat ook die Planck-lengte er weer heel anders uit komt te zien.
Popper stelt dat een theorie uitsluitend wetenschappelijk kan zijn als hij ook falsificeerbaar is.quote:[[..]
Dat wordt dan een mooie uitdaging voor de wetenschap om dat probleem op te gaan lossen, want ik beweer precies het tegendeel : de natuurkunde slaat filosofisch gezien helemaal nergens op.
HEGEL EN POPPER.
En volgens Hegel ontwikkelt de werkelijkheid zich via tegenstellingen, dus dat klopt filosofisch ook heel mooi.
En is bij de wetenschap ook bekend als de falsificatie-theorie van Popper.
Nou, ik kan de natuurwetenschappen heel goed falsificeren met mijn atoomtheorie, dus ze zouden dan wel heel blij met mij moeten zijn.
Welke paradox?quote:Op maandag 28 november 2005 11:13 schreef harriechristus het volgende:
[..]
Ik denk dat licht een combinatie is van enerzijds de ruimteschepen van de microkosmos=de fotonen en anderzijds bestaat uit de nog veel kleinere deeltjes=ruimteschepen van de mini-microkosmos=de golven van het licht.
Dus de golven bestaan dan uit nog veel kleinere deeltjes.
Die komen ongeveer overeen met de plancklengte.
(Vanwege de paradox dat licht uit golven en deeltjes bestaat)
quote:Veel van kwantummechanica draait om de schijnbare onmogelijkheid van de golf-deeltje dualiteit.
Het begon allemaal met de vraag of licht nu eigenlijk een golf of een deeltje is. In navolging van Christiaan Huygens dachten de fysici dat licht een golfverschijnsel was, maar rond het begin van de twintigste eeuw leek het foto-elektrisch effect erop te wijzen dat het toch deeltjes betrof. Nu weten we dat licht, en ook 'deeltjes' zoals elektronen, zich soms gedragen als deeltjes en soms als een golf. Dit wordt het golf-deeltje dualisme genoemd en is één van de eerste merkwaardige dingen die men tegenkomt in de kwantummechanica.
Sommige aanhangers van de relativiteitstheorie accepteren het dualistische karakter van deeltjes.
De snaartheorie heeft een alternatieve uitleg, waarbij het golf- dan wel deeltjesgedrag direct uit de theorie te herleiden is. Nog niet veel wetenschappers hebben de snaartheorie geaccepteerd, hoewel mathematische modellen al hebben aangetoond dat de theorie goed te gebruiken is om quantumfysische processen te beschrijven en voorspellen.
Dit heb je al een paar keer geplaatst; ben je nu stiekem een bot?quote:Op maandag 28 november 2005 11:37 schreef harriechristus het volgende:
KOPSPIJKERS
18 oktober 2003 was ik bij Kopspijkers.
Op het laatst zeg ik op de vraag van Jack, dat als mijn atoomtheorie niet mocht kloppen, dat het heelal dan niet goed inelkaar zit.
Daar werd natuurlijk hartelijk om gelachen, maar ik meende dat oprecht, want dan zitten we met het krakkemikkige heelal van de wetenschap opgescheept, dat eindigt in een EINDKRAK(of een even zinloze uitdijing in een oneindige leegte), dwz een complete catastrofe van het heelal.
Op het fimpje zelf, dat hier onder is te zien, kom ik na 19 minuten in beeld.
http://variatee.vara.nl/kopspijkers/playerpage.jsp?itemaflID=49256&listtype=terugkijken&jaar=1041375600
Eerst zeg je dat wij de bovenste laag zijn; we moeten immers de hogere laag (wat dan de bovenste wordt) zelf bouwen d.m.v. ruimteschepen wat dan atomen worden.quote:Op maandag 28 november 2005 11:34 schreef harriechristus het volgende:
[..]
Er is geen onderste laag, want die reeks in de microkosmos is oneindig.
(Ook al 5 x uitgelegd )
Wij zelf zijn de allerlaagste cultuur, dus je zou dan beter onze cultuur als de onderste laag kunnen beschouwen.
Is het niet zo dat je een eigen theorie bedenkt, omdat je de wetenschappelijke theorie niet mooi genoeg vindt? Omdat de voorspellingen die gedaan worden je tegen staan? Dat je daarom een eigen theorie bedenkt, die niet noodzakelijk feitelijk juist hoeft te zijn, maar een happy end kent?quote:Op maandag 28 november 2005 11:37 schreef harriechristus het volgende:
KOPSPIJKERS
18 oktober 2003 was ik bij Kopspijkers.
Op het laatst zeg ik op de vraag van Jack, dat als mijn atoomtheorie niet mocht kloppen, dat het heelal dan niet goed inelkaar zit.
Daar werd natuurlijk hartelijk om gelachen, maar ik meende dat oprecht, want dan zitten we met het krakkemikkige heelal van de wetenschap opgescheept, dat eindigt in een EINDKRAK(of een even zinloze uitdijing in een oneindige leegte), dwz een complete catastrofe van het heelal.
Op het fimpje zelf, dat hier onder is te zien, kom ik na 19 minuten in beeld.
http://variatee.vara.nl/kopspijkers/playerpage.jsp?itemaflID=49256&listtype=terugkijken&jaar=1041375600
Waarom bedenk je een theorie die de (volgens jou) foute wetenschap verbeterd om dan als onderbouwing van jouw theorie te zeggen dat je diezelfde foute wetenschap mag gebruiken als argument?quote:Op maandag 28 november 2005 11:19 schreef harriechristus het volgende:
[..]
Zoals jullie altijd weer aan komt dragen met : de wetenschap zal het allemaal wel oplossen, zo mag ik toch ook wel eens mijn microwezens tevoorschijn toveren, niet ??
Inderdaad vreemd.quote:Op maandag 28 november 2005 11:44 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Waarom bedenk je een theorie die de (volgens jou) foute wetenschap verbeterd om dan als onderbouwing van jouw theorie te zeggen dat je diezelfde foute wetenschap mag gebruiken als argument?
Kortom, de wetenschap weet niet alles van het heelal, de atomen en de evolutie, en daaruit volgt dat jouw theorie correct is? Die logica slaat helemaal nergens op.quote:Op maandag 28 november 2005 11:21 schreef harriechristus het volgende:
[..]
ONDERBOUWING
Hier komt een begin van onderbouwing.
De wetenschap kan niet verklaren hoe het mogelijk is dat domme (betrekkelijk eenvoudige) atomen een evolutie van miljarden jaren en miljoenen soorten inelkaar gezet hebben en ook niet hoe ons lichaam zo subliem kan functioneren op basis van diezelfde eenvoudige atomen.
Het moeten dan wel super-intelligente atomen zijn,of beter: er moet een super-intelligentie in zitten.
En omdat wij in de toekomst het heelal vol gaan bouwen met ruimteschepen (bij een voortgaande evolutie) zouden die atomen ook wel eens ruimteschepen kunnen zijn want dan komt het heelal als een logisch doorlopend evolutionair systeem inelkaar te zitten, want dan bestaat de microkosmos uit een oneindige reeks van steeds hogere culturen als ruimtelijke realiteit van een eeuwige evolutie, die wij dan ook zelf in de toekomst gaan doorlopen.
Het heelal blijkt dan een mooi eeuwig en oneindig en logisch evolutionair heelal te zijn en geen dood mechaniek, maar een heelal uit levende wezens, dus een bewust echt en werkelijk heelal.
Een heelal dat in wezen GOD zelf is.
Owwwwkay.. Dus jij stelt voor dat wij in de toekomst de natuurwetten aan gaan passen?quote:Op maandag 28 november 2005 11:05 schreef harriechristus het volgende:
[..]
Die grote schaal ( onze macro-atomen in de toekomst ) zullen zich ontwikkelen tot het nivo van de kleinere schaal en zich dan dus gedragen als elementaire deeltjes, dus zoals in de microkosmos.
Hartelijk dank, maar ook een beetje studeren zou geen kwaad kunnen.quote:Op maandag 21 november 2005 21:46 schreef soulsurvivor het volgende:
harriechristus![]()
Geweldig!!!
Ben een fan van je.
ik heb je theorie niet bestudeerd, maar ik vind het gaaf dat je er bent.
go on harriechristus![]()
In het heelal is geen boven en onder en die termen zijn daarom erg verwarrend.quote:Op maandag 28 november 2005 11:42 schreef Quarks het volgende:
Eerst zeg je dat wij de bovenste laag zijn; we moeten immers de hogere laag (wat dan de bovenste wordt) zelf bouwen d.m.v. ruimteschepen wat dan atomen worden.
Maar nu zeg je dat we de onderste laag zijn
Ik hou juist van de oneindigheid en ik heb een hekel aan de eindigheid en begrensdheid.quote:
Doe mij maar een miljoenste deel van oneindig, vind ik al meer dan genoeg.quote:Op maandag 28 november 2005 19:33 schreef harriechristus het volgende:
[..]
Ik hou juist van de oneindigheid en ik heb een hekel aan de eindigheid en begrensdheid.
Daar krijg ik het benauwd van.
Als A stilstaat en B beweegt, dan mag B zeggen dat hij zelf stilstaat en A beweegt.quote:Op maandag 28 november 2005 11:36 schreef Quarks het volgende:
1: De tweelingenparadox heeft te maken met tijdsdilatie en referentiekaders, het is ook maar een gedachte experiment. Oplossing
Aan die fundamentaliteit, daar twijfel ik nu juist heel erg aan, want ik geloof helemaal niet dat de microkosmos onzeker is qua beweging, maar dat dit aan onze apparatuur ligt.quote:2: De kwantummechanica stelt dat we alleen de waarschijnlijkheid kunnen bepalen en dat de onzekerheid in het bepalen van die waarschijnlijkheid gekoppeld is aan andere onzekerheden. Maak je de een kleiner, dan wordt de ander groter.
Niet op grond van nauwkeurigheid van apparatuur, maar fundamenteel.
Dat is deze de onzekerheidsrelatie van Heisenberg
de snaartheorie bewijst ten overvloede dan de microkosmos een hogere wereld is, in strijd met de evolutietheorie uit een eenvoudig beginquote:3: De snaartheorie staat pas in een beginstadium, er zijn enkele honderden wetenschappers bezig die steeds meer vooruitgang boeken.
Zoiets is natuurlijk niet eenvoudig en is niet snel klaar.
Het lost wel veel op (als de theorie blijkt te kloppen).
Ik raad helemaal niks, want mijn atoomtheorie berust op de logica dat de oerknal uit een oneindige reeks van steeds hogere culturen tevoorschijn is gekomen.En er was nooit een VOOR de oerknal, omdat de tijd in de microkosmos steeds sneller en sneller gaat en een inwendige eeuwigheid is.quote:4: De oerknal zelf lost niets op, de theorie doet dat.
Deze lost aardig wat op en probeert veel te verklaren; wat hiervoor plaatsvond is natuurlijk alleen maar naar te raden (net zoals jij doet).
Ik begrijp dat je mij graag wilt imponeren, maar om te beginnen gewoon een heelal waarbij je de ene kant opgaat en aan de andere kant weer zou verschijnen. Is dat al experimenteel bewezen? En als dit werkelijk zo is, wie zegt mij dat als wij het heelal inkijken dan eigenlijk niet 5 of 10 x door hetzelfde heelal kijken als die hogere dimensie werkelijk bestaat. Dat heb ik ook nog nooit ergens gelezen.quote:5: Welke hogere dimensies?
Bedoel je dat een 5-dimensionale anti-desitter heelal als hologram wordt vastgelegd op het 4-dimensionale oppervlak aan zijn periferie.
Ik vind dit wel een zeer humoristisch voorbeeld. Was die Popper zo'n grapjas? Maar dank zij jou begrijp ik nu eindelijk wat Popper bedoelt. Dank je wel, hoor !!quote:Popper stelt dat een theorie uitsluitend wetenschappelijk kan zijn als hij ook falsificeerbaar is.
Een theorie wordt gezegd falsifieerbaar te zijn als de criteria kunnen worden aangegeven op grond waarvan de theorie zou moeten worden verworpen.
Anders geformuleerd heet een theorie falsifieerbaar als het mogelijk is een experiment uit te voeren, waarvoor geldt dat voorafgaand aan het uitvoeren van het experiment er exact aan te geven valt, bij welke uitkomst van het experiment er aanleiding zou bestaan om de geldigheid van de theorie te verwerpen.
De zwaartekrachtstheorie voldoet hieraan: als ik een experiment uitvoer door een baksteen los te laten en die valt omhoog in plaats van omlaag, of hij blijft zweven, is mijn voorstelling van zwaartekracht kennelijk onjuist.
Ja, ja, dat mag de wetenschap doen in de toekomst ... ieder zijn eigen taak ... ik laat ook wat voor anderen overquote:Jou theorie is dus verre van falsifieerbaar omdat er geen enkel experiment kan worden uitgevoerd waaruit blijkt dat wat jij zegt klopt.
Het blijft giswerk.
Of kun jij een experiment bedenken waaruit blijkt dat het zeker is dat atomen uit ruimteschepen bestaan?
Als jij denkt dat de snaartheorie het opgelost heeft, ik vind het best. Maar ik heb gelezen dat zelfs de computers hun nek breken bij de berekeningen en dat die hele theorie van ellende aan elkaar hangt of tenminste aan sterke twijfel onderhevig.quote:Welke paradox?
Wat is nu weer een bot?quote:Op maandag 28 november 2005 11:40 schreef Quarks het volgende:
Dit heb je al een paar keer geplaatst; ben je nu stiekem een bot?
Neen, zo simpel is het echt niet, hoor !!quote:Op maandag 28 november 2005 11:42 schreef Alicey het volgende:
Is het niet zo dat je een eigen theorie bedenkt, omdat je de wetenschappelijke theorie niet mooi genoeg vindt? Omdat de voorspellingen die gedaan worden je tegen staan? Dat je daarom een eigen theorie bedenkt, die niet noodzakelijk feitelijk juist hoeft te zijn, maar een happy end kent?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |