De LPF?quote:Op donderdag 10 november 2005 03:48 schreef PLAE@ het volgende:
Is het eigenlijk wel eens eerder gebeurd? (buiten fusies en kleine partijtjes die nooit veel zetels hebben gehad). Ik ben vrij jong en heb eigenlij kgeen idee
'Als' je enkel in de politiek gaat 'om de idealen' die je wilt doorvoeren, is D'66 idd niet de beste partij, de partij heeft als basis eigenlijk het zo snel mogelijk verneuken van de eigen idealen (te beginnen met het de beginwaardes uit Appèl aan iedere Nederlander die ongerust is over de ernstige devaluatie van onze democratie., waarin heel duidelijk als uitgagspunt werd genomen dat men géén 'partij' wilde zijn) ....quote:Op donderdag 10 november 2005 03:48 schreef PLAE@ het volgende:
Is het dan nog interessant voor mensen die de politiek in willen of lid van een pp willen worden om te kiezen voor d66. Ik snap dat als je de politiek in gaat je vaak op basis van je idealen een partij kiest.
Hoezo geen uitzicht? CDA & VVD overwogen serieus om CU in een coalitie te betrekken. Bij mijn weten zijn er zelfs gesprekkken geweest met CU (& SGP), maar is de keuze uiteindelijk op D66 gevallen. En de nieuwe PvdA-voorzitter heeft onlangs nog aangegeven wel heil te zien in een linkse regering van PvdA, SP en GL. Peilingen laten een dergelijke regering momenteel toe.quote:Op donderdag 10 november 2005 10:09 schreef RM-rf het volgende:
Nu kun je veel zeggen, maar D'66 is daar wel een stuk eerlijker in, andere partijen als de PvdA, CDA en VVD doen dat even hard, maar stellen zich voor als 'idealistisch' ....
Hooguit kun je van de SP en ChristenUnie nog wel zeggen dat ze voor hun idealen staan ... opvallend echter ook dat ze nooit in een coalitie-regering gezeten hebben (er ook niet zo makkelijk uitzicht op hebben).
Hmm, als je daar veel geloof aan hecht.....quote:Op donderdag 10 november 2005 10:52 schreef dVTB het volgende:
[..]
Hoezo geen uitzicht? CDA & VVD overwogen serieus om CU in een coalitie te betrekken. Bij mijn weten zijn er zelfs gesprekkken geweest met CU (& SGP), maar is de keuze uiteindelijk op D66 gevallen. En de nieuwe PvdA-voorzitter heeft onlangs nog aangegeven wel heil te zien in een linkse regering van PvdA, SP en GL. Peilingen laten een dergelijke regering momenteel toe.
Gaat GroenLinks zich dan ook opheffen als ze de bomen 'nu wel genoeg geknuffeld hebben' (of als er gewoon geen bomen meer zijn om te knuffelen) ....?quote:Op donderdag 10 november 2005 11:59 schreef du_ke het volgende:
40 jaar voor een 'vernieuwende' partij lijkt me lang zat. Dus tijdens het congres in 2006 de opheffing aankondigen. Er is gewoon wel ruimte voor een echte liberale partij maar nu is het echt vlees noch vis.
Wat CDA/VVD-CU betreft: als je maar wanhopig genoeg bent om aan de macht te blijven, is ineens alles een reële optie. De regeringsdeelname van splinterpartij D66, met slechts 6 zetels, is net zo goed een lachertje. Wat PvdA-GL-SP betreft: bij mijn weten is het voor het eerst dat een PvdA-partijvoorzitter voor het eerst zo openlijk flirt met de linkse partijen. Tot dusver hielden PvdA-kopstukken de boot steeds af.quote:Op donderdag 10 november 2005 11:15 schreef RM-rf het volgende:
Ik denk dat het CDA heel welbewust de mogelijkheid van een coalitie met de CU lager inschat dan die van D'66 ... evenals de PvdA eigenlijk liever niet met de SP regeert (en vroeger evenzeer van Groenlinks als coalitiepartner angst had, iets dat de laatste paar jaar pas verdwenen is) ...
Liberaal, ja. Het "laten we de ongeinformeerde en ongeinteresseerde burger over zoveel mogelijk onbelangrijke details laten beslissen"-beleid wat D'66 naar voren brengt, nee.quote:Op donderdag 10 november 2005 11:59 schreef du_ke het volgende:
40 jaar voor een 'vernieuwende' partij lijkt me lang zat. Dus tijdens het congres in 2006 de opheffing aankondigen. Er is gewoon wel ruimte voor een echte liberale partij maar nu is het echt vlees noch vis.
bovendien heeft D66 geen ruggengraad. Ze worden elke keer genaaid maar blijven stug in het kabinet zittenquote:Op donderdag 10 november 2005 12:25 schreef dVTB het volgende:
[..]
Wat CDA/VVD-CU betreft: als je maar wanhopig genoeg bent om aan de macht te blijven, is ineens alles een reële optie. De regeringsdeelname van splinterpartij D66, met slechts 6 zetels, is net zo goed een lachertje.
De grote winst van de PvdA, had toendertijd ook te maken met een realistisch-linkse politiek onder den uyl, met de progressieve economie-minister Lubbers bv.quote:Op donderdag 10 november 2005 12:25 schreef dVTB het volgende:
Het is ooit al eens gebeurd dat de PvdA in de oppositie kwam, ondanks dat het de grootste partij was (1977). Zoiets wil de PvdA niet weer zien gebeuren.
Ik noem CDA ook liever gewoon KVP, en de VVD gewoon LIberale Bond ...quote:Op donderdag 10 november 2005 12:37 schreef dVTB het volgende:
Even een tussendoor-opmerking: het verbaast me hoe veel mensen hier nog D-apostrof-66 schrijven. Die apostrof hebben ze allang gedumpt. Tegenwoordig is het D66.
Ik denk dat er heel wat mensen zijn die de ideeen van D66 wel goed vinden, maar die het gewoon een nietszeggende partij vinden. Met mensen als Pechtold kan dat wellicht iets veranderen. Misschien kunnen ze wat meer stemmen halen als ze nu meer hun stem laten horen met Pechtold en Lousewies in de voorhoede.quote:Op donderdag 10 november 2005 12:37 schreef dVTB het volgende:
En wat tegengas van Pechtold en daaruit voortvloeiende sympathie van de kiezer betreft: Kiezers zijn niet achterlijk. Die *weten* wat ze aan D66 hebben. Bij mijn weten hebben ze in de peilingen nog niet op winst gestaan, ook niet op het moment dat er een kabinetscrisis was en D66 uit de coalitie dreigde te stappen.
precies, ze moeten juist nu een ruggengraat tonen.quote:Op donderdag 10 november 2005 12:30 schreef DrMarten het volgende:
Ik denk dat D'66 misschien nog weer een opleving krijgt door het tegengas dat Pechtold geeft in het kabinet, daarmee krijgen ze misschien wat meer sympathie van de kiezer. Dan moet het alleen wel doorgezet worden richting de verkiezingen. Als ze nu besluiten weer braaf ja te knikken in het kabinet tot de volgende verkiezingen, dan kan het wel eens snel afgelopen zijn met die partij.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |