toch vind ik "de persoon waar je bent van gaan houden is niet meer" zo vaag. alsof het vrouwtje waar je nu nog mee bent hetzelfde is al de dag waarop je verliefd op haar werd. al helemaal als je een lange relatie achter de rug hebt, je ontwikkelt allebei en in die ontwikkeling ga je mee. er gebeuren in een mensenleven zoveel cruciale dingen die mensen veranderen en ik vind het enigszins zwak als je bij de veranderingen zou zeggen "je bent niet dat meisje van gisteren meer, toedeloe". als je ouder komt te overlijden, als je kind komt te overlijden, als je een "misvormd", gehandicapt kind krijgt, als je je baan verliest, als je een autoongeluk hebt gehad, als je promotie tot baas hebt gekregen, als je gaat studeren, als je met je studie klaar bent... noem het maar op. het zijn allemaal dingen die mensen al dan niet geleidelijk doen veranderen. het zou echt behoorlijk ernstig zijn, en het getuigt naar mijn mening ook wel dat je de relatie dan niet "waard" was of aankon, dat je na een heftige verandering gelijk opgeeft. ik zie dat werkelijk niet snel gebeuren bij mensen die jaren geleden voor elkaar kozen en bij wijze van spreken gisteren ook nog wisten dat ze net zo veel, zodan niet vele malen meer, van elkaar houden dan op die dag tijden terug. dat gooi je niet zo snel weg, lijkt me.quote:op woensdag 9 november 2005 13:09 schreef gf het volgende:
ik zou het zeker wel willen. maar makkelijk wordt het niet. zowel voor haar als voor mij. zo'n ongeluk veranderd je niet alleen fysiek. de persoon waar je van bent gaan houden is niet meer. lichamelijk al helemaal niet. natuurlijk zou ik andersom willen dat ze bij mij bleef, logisch. maar ik zou het ook begrijpen als ze dat niet meer wilt.
ze is toch ook niet meer de persoon die ze was. de misvorming is al een grote verandering, die haar ook mentaal enorm zal veranderen. neem ik m'n eigen vriendin als voorbeeld. dat is nu een enorm sociaal iemand, die altijd wel vrolijk is. heel makkelijk met iedereen een praatje maakt. dat vind ik leuk aan haar. stel dat ze een ongeluk krijgt en ineens een dood, saai, stil persoon wordt dat liever binnen zit de hele week en mensenschuw wordt omdat ze bang is voor rotte reacties. dan is ze niet meer wie ze was, niet meer de persoon die ik zo leuk vond. keihard, maar kan je niet ontkennen.quote:op woensdag 9 november 2005 13:25 schreef releaze het volgende:
[..]
toch vind ik "de persoon waar je bent van gaan houden is niet meer" zo vaag. alsof het vrouwtje waar je nu nog mee bent hetzelfde is al de dag waarop je verliefd op haar werd. al helemaal als je een lange relatie achter de rug hebt, je ontwikkeld allebei en in die ontwikkeling ga je mee. er gebeuren in een mensenleven zoveel cruciale dingen die mensen veranderen en ik vind het enigszins zwak als je bij de veranderingen zou zeggen "je bent niet dat meisje van gisteren meer, toedeloe". als je ouder komt te overlijden, als je kind komt te overlijden, als je een "misvormt", gehandicapt kind krijgt, als je je baan verliest, als je een autoongeluk hebt gehad, als je promotie tot baas hebt gekregen, als je gaat studeren, als je met je studie klaar bent... noem het maar op. het zijn allemaal dingen die mensen al dan niet geleidelijk doen veranderen. het zou echt behoorlijk ernstig zijn, en het getuigt naar mijn mening ook wel dat je de relatie dan niet "waard" was of aankon, dat je na een heftige verandering gelijk opgeeft. ik zie dat werkelijk niet snel gebeuren bij mensen die jaren geleden voor elkaar kozen en bij wijze van spreken gisteren ook nog wisten dat ze net zo veel, zodan niet vele malen meer, van elkaar houden dan op die dag tijden terug. dat gooi je niet zo snel weg, lijkt me.
en na wat voor een periode is dat?quote:op woensdag 9 november 2005 13:33 schreef gf het volgende:
[..]
ze is toch ook niet meer de persoon die ze was. de misvorming is al een grote verandering, die haar ook mentaal enorm zal veranderen. neem ik m'n eigen vriendin als voorbeeld. dat is nu een enorm sociaal iemand, die altijd wel vrolijk is. heel makkelijk met iedereen een praatje maakt. dat vind ik leuk aan haar. stel dat ze een ongeluk krijgt en ineens een dood, saai, stil persoon wordt dat liever binnen zit de hele week en mensenschuw wordt omdat ze bang is voor rotte reacties. dan is ze niet meer wie ze was, niet meer de persoon die ik zo leuk vond. keihard, maar kan je niet ontkennen.
ik zeg niet dat ik haar zou verlaten, zelfs al mocht ze een heel ander iemand worden. zo'n beslissing maak je niet even. als de relatie niet meer werkt is er alleen geen andere optie. voor beide partijen dan beter. na welke periode durf ik niet te zeggen. moet je het voor meemaken denk ik. en dat heb ik niet, en hoop ik ook nooit te doenquote:op woensdag 9 november 2005 13:54 schreef releaze het volgende:
[..]
en na wat voor een periode is dat?
geef je dr de kans om het ongeluk te "verwerken", in hoeverre dat mogelijk is? of heb je na een maand of twee al zoiets van, dit is me te veel ik zie geen vooruitgang op een voor mij aanvaardbare termijn, vaarwel!
mee eens.. alhoewel inderaad verandering van het innerlijk wel een probleem zou kunnen vormen..quote:op dinsdag 8 november 2005 23:58 schreef bluezz het volgende:
ik heb het gezien.
en mijn antwoord is ja.
ik zou bij mijn partner blijven.
laat je dat ook in je contract opnemen?quote:op dinsdag 8 november 2005 22:18 schreef robbiericardo het volgende:
hoe je dr uit ziet is 1 van het belangrijkste wat er maar kan zijn in een relatie en je kunt wel keiveel van dr houden maar als zij opeens er lelijk uitziet dan denk je ook wel van moet dit nou en moet ik hir nou meeverder gaan?? nee zeg ik dan als jij twijfelt dan moet jij het niet doen en niet als een huigelaar gaan zitten van hee schat je ziet er niet uit maar ik blijf altijd bij je want ik hou van jouw want dat is dan niet waar
dat zou mijn intentie ook zijn.quote:op woensdag 9 november 2005 14:28 schreef moja het volgende:
tja lastig, je kunt eigenlijk niet écht voorstellen wat je zou doen behalve als je het zelf mee heb gemaakt. maar ik denk dat ik toch bij mn partner zou blijven.
idd, echt verschrikkelijk voor die jongen, het was idd een heel mooie jongen voor dit ongeval ( ik heb even op de link gekeken)quote:
goed gezegd. als het mijzelf zou overkomen zou ik trouwens niet willen dat mijn partner bij mij zou blijven.quote:op woensdag 9 november 2005 12:59 schreef panthera1984 het volgende:
in eerste instantie is mijn partner toch een vriend van mij, neem ik aan. ik zou hem blijven ondersteunen als vriend, of we ook partners blijven zal afhangen van de evt. psychische veranderingen die hij doormaakt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |