quote:Vijf gouden regels voor het kiezen van de juiste zorgverzekeraar en de juiste polis
1. NEEM DE TIJD !!
Verzekeraars en overheid wekken steeds de indruk dat u al op 1 januari een keuze moet maken tussen verzekeraars em het soort van verzekering dat u wilt afsluiten. Dat terwijl uw eigen verzekeraar (en hij alleen) u eerst medio december en aanbod doet. Op een moment dus dat u druk bent met kerstinkopen, en de verzekeraars zelf vervolgens twee weken lang "met vakantie zijn", en dus geen vragen kunnen beantwoorden. Laat u daardoor niet opjutten ! Noteer daarom het volgende:
Pas op 1 maart 2006 hoeft u uw verzekeraar te laten weten of u zijn aanbod accepteert. En u heeft vervolgens nog de tijd tot 1 mei om een andere verzekeraar te kiezen. Al die tijd blijft u gewoon verzekerd bij uw oude verzekeraar, en u kunt hem dus ook voor die overgangsperiode om afgifte van een Europese zorgpas vragen voor het geval u in het buitenland verblijft of daar in die periode naar toe gaat.
2. INFORMATIE INWINNEN.
Vraag meerdere verzekeraars om u een premieaanbod te doen. Vraag dat aanbod op schrift. Vraag daarbij naar de verschillende premies bij een naturapolis en een restitutiepolis, en bij de verschillnde eigen risico's. Vraag ook naar de premies voor aanvullende verzekeringen. Let daarbij op de bereikbaarheid en antwoordbereidheid van de verzekeraar. Van slecht bereikbare of zich in vage termen uitlatende verzekeraars hoeft u ook in de toekomst niet veel te verwachten.
3. GA SCHIFTEN DOOR VERDERE VRAAGSTELLING:
A. Vraag de verzekeraar hoe bij hem de inspraak van verzekerden op het beleid, zoals die in artikel 28 van de zorgverzekeringswet is vastgelegd, is geregeld. Een verzekeraar die nog geen leden- of verzekerdenraad heeft, of nog geen afgevaardigden-verkiezing heeft gepland, kunt u beter laten vallen - zij zijn kennelijk niet in de verzekerde geinteresseerd.
B. Vraag de verzekeraar of hij u automatisch mt de polis een Europese zorgpas toestuurt. Daartoe zijn verzekeraars verplicht. Doen zij dat niet standaard (als u zich in het buitenland wilt laten behandelen heeft u die pas nodig), of alleen op aanvraag, dan is dat een veeg teken.
c. Vraag de verzekeraar of hij naast de naturapolis ook de restitutiepolis aanbiedt. Bij een restitutiepolis heeft u vrije artsenkeuze en kunt u bij elke specialist in de hele EU terecht. U ontvangt dan de nota soms zelf. Vraag de verzekeraar daarom of hij bij een restitutiepolis de nota betaalt nadat die door u of de behandelaar aan hem is toegezonden. Als de verzekeraar aangeeft dat u die eerst zelf moet betalen (voorschieten dus) ga dan niet met zo een verzekeraar in zee. Er zijn genoeg ander verzekeraars waarbij u niets hoeft voor te schieten. Als de verzekeraar aangeeft dat hij bij de restitutiepolis lagere of afwijkende tarieven vergoedt, vraag dan welke die vergoedingen zijn, en vraag die op schrift. Ga met verzekeraars die geen restitutiepolis aanbieden, of u daarbij niet meer bieden dan vergoeding volgens het normale basispakket bij voorkeur niet in zee.
D. Vraag bij de verzekeraar hoe de opzegging van de aanvullende verzekering is geregeld. Als de verzekeraar deze aan het eind van elk jaar eenzijdig kan opzeggen is het beter bij die verzekeraar geen aanvullend verzekeringen af te sluiten: Zo'n verzekeraar wil u alleen hebben zolang u kerngezond blijft, en allen maar geld in het laatje brengt. Zodra u geld gaat kosten, zegt hij u de verzekering op. Vraag eventuele toezeggingen of garanties op schrift.
4 EIGEN RISICO - ja of nee ?
Als u voorspelbaar medische zorg nodig heeft is het beter geen eigen risico te nemen. De premiekorting voor iemand die - naast de voor zijn rekening komende no-claim - nog eens 100 tot 500 eigen risico wil dragen is in verhouding miniem te noemen, en weegt niet op tegen het bedrag dat u toch al kwijt bent aan zorg. De korting wordt ook niet over de inkomensafhankelijke bijdrage berekend.
5.MAAK EEN VOORBEHOUD.
Als u uiteindelijk voor een verzekeraar en een polis heeft gekozen, noteer dan in een begeleidend schrijven (kopie bewaren) of op het aanvraagformulier zelf (eveneens: kopie bewaren) "Ik ga deze overeenkomst aan onder het nadrukkelijk voorbehoud dat ik mij daaraan niet gebonden acht zodra blijkt dat de wet- en regelgeving in het kader van de Zorgverzekeringswet, de prijsstelling middels DBC's, de door u gestelde polisvoorwaarden, en de gehanteerde vergoedingen (en/of onderdelen daarvan) in strijd blijken te zijn met het Europese Recht."
Op dit moment zijn namelijk al een aantal proefprocedures in voorbereiding welke bedoeld zijn om via het Hof van Justitie der EG in Luxemburg het nieuwe systeem onderuit te halen, c.q. op onderdelen te doen wijzigen. Daaronder valt ook de onder valse voorwendselen, althans door verzwijging, door Hoogervorst verkregen voorlopige toestemming voor dit stelsel van het Commissielid Kroes (ook VVD natuurlijk).
Clipper
29/10/2005 23:33
Ik hoor overigens net op NL1 dat in het nieuwe stelsel de variabele premie niet meer aftrekbaar zal zijn van de belastingaangifte.quote:25-11 salaris: netto 1500 euro
1-12 betalen ziekenfondspremie + aanvullende verzekeringen 60 euro
15-12 eerste zorgtoeslag: 15 euro
25-12 salaris: netto 1500 euro
1-1 betalen eerste premie basisverzekering: 120 euro (dus: tekort met oude situatie van 120-15-60 = 45 euro)
15-1 tweede zorgtoeslag: 15 euro
25-1 salaris met compensatie (oa lagere awbz-premie): netto 1545 euro
1-2 betalen tweede premie basisverzekering: 120 euro (dus: tekort met oude situatie 0 euro).
quote:Op maandag 31 oktober 2005 07:39 schreef Strolie75 het volgende:
Godsamme, ik snap er ondertussen geen ene zak meer van.
Alle premies zijn aftrekbaar (ook die door je werkgever zijn betaald), mits je boven een drempel uitkomt (die is afhankelijk van je inkomen).quote:Op zondag 30 oktober 2005 23:08 schreef poemojn het volgende:
Laatste post in het vorige deel (door mij):
Ik hoor overigens net op NL1 dat in het nieuwe stelsel de variabele premie niet meer aftrekbaar zal zijn van de belastingaangifte.Dat is nu met het ziekenfonds toch wel aftrekbaar?[/i]
Dat gaat om jongeren zonder baan/studiefinanciering, overigens.quote:Op dinsdag 1 november 2005 13:22 schreef Gia het volgende:
Was net in het nieuws dat jongeren van 18 en 19 jaar ruim 500 euro per jaar meer toelage krijgen om een deel van de kosten van de zorgpremie te dekken.
Ging volgens mij over studerende thuiswonende jongeren. Die krijgen geen volledige beurs, maar een toelage. Deze zou verhoogd worden met ruim 500 euro.quote:Op dinsdag 1 november 2005 13:24 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Dat gaat om jongeren zonder baan/studiefinanciering, overigens.
Thuiswonende studenten krijgen ook een beursquote:Op dinsdag 1 november 2005 13:28 schreef Gia het volgende:
Ging volgens mij over studerende thuiswonende jongeren. Die krijgen geen volledige beurs, maar een toelage. Deze zou verhoogd worden met ruim 500 euro.
Overigens alleen als de ouders 30 000 of minder verdienen per jaar.
Dat hebben ze zo uitgekiend ,brengen ze als groots nieuws uit. Maar is in theorie zo'n kleine groep, reken maar is uit hoeveel procent van de mensen met kinderen ouder dan 18 jaar minder dan 30.000 verdienen. Of ze zitten er ver onder zullen we zeg 2(ouders)*miniumloon. Of ze zitten er ver boven dus 2*modaal. Er is gewoon kleine groep zullen zeggen nog geen 10 % van de jeugd die hier gebruik van zal gaan maken.quote:Op dinsdag 1 november 2005 13:28 schreef Gia het volgende:
[..]
Ging volgens mij over studerende thuiswonende jongeren. Die krijgen geen volledige beurs, maar een toelage. Deze zou verhoogd worden met ruim 500 euro.
Overigens alleen als de ouders 30 000 of minder verdienen per jaar.
Ik heb op het forum van omroepMAX dit antwoord gekregen, helaas:quote:Op maandag 31 oktober 2005 11:18 schreef Five_Horizons het volgende:
Alle premies zijn aftrekbaar (ook die door je werkgever zijn betaald), mits je boven een drempel uitkomt (die is afhankelijk van je inkomen).
Ik hoop dus dat jij gelijk hebt Five, maar ik vrees het ergstequote:Vanaf volgend jaar kun je de nominale premie (inschatting:¤1050,-) NIET meer opvoeren bij de post 'buitengewone uitgaven'. De inkomensafhankelijk premie en de premie van de aanvullende ziektekosten kunnen wél opgevoerd worden bij bijzondere uitgaven. De drempel ligt volgend jaar dacht ik op 11,8%.
nee... volgens mij moeten jullie gewoon apart de zaak aangeven... tis gebaseerd op inkomen en partnerschap dacht ik.quote:Op zaterdag 5 november 2005 03:23 schreef trancemaniak het volgende:
Ik woon sinds kort samen met mijn beste vriend.
Ik ben student, verdien 12.000 euro bij (bruto) en mijn vriend 30.000
Ik weet nu niet of hij mijn toeslagpartner is. We wonen samen in een huis en voeren een gezamenlijke huishouding. We zijn geen familie, noch partners en hebben geen samenlevingscontract of iets dergelijks. Betekent dit dan toch dat we elkaars toeslagpartner zijn?
Betekent dat dus dat ik geen recht heb op zorgtoeslag?
Jullie zijn beide boven de 18 (neem ik aan), wonen samen en voeren een gezamenlijke huishouding. Dat betekent dat je dan toeslagpartner bent, iets wat in dit geval volledig losstaat van fiscaal partnerschap, geregistreerd partnerschap of wat dan ook. Volg het schema maar in de toelichting, dan kom je op hetzelfde uitquote:Op zaterdag 5 november 2005 03:23 schreef trancemaniak het volgende:
Ik woon sinds kort samen met mijn beste vriend.
Ik ben student, verdien 12.000 euro bij (bruto) en mijn vriend 30.000
Ik weet nu niet of hij mijn toeslagpartner is. We wonen samen in een huis en voeren een gezamenlijke huishouding. We zijn geen familie, noch partners en hebben geen samenlevingscontract of iets dergelijks. Betekent dit dan toch dat we elkaars toeslagpartner zijn?
Betekent dat dus dat ik geen recht heb op zorgtoeslag?
Ten overvloede, dit advies is dus niet juistquote:Op zaterdag 5 november 2005 14:35 schreef Frutsel het volgende:
Nee... volgens mij moeten jullie gewoon apart de zaak aangeven... tis gebaseerd op inkomen en partnerschap dacht ik.
jij dus wel, hij niet
Heeft iemand hier een echte betrouwbare bron van, die bij de overheid vandaan komt? Kijk een forum is natuurlijk leuk en er wordt veel gezegd. Sommige dingen worden, wat iemand gehoord heeft nadat het een paar keer doorverteld te is, als wet of richtlijn gepresenteerd.quote:Vanaf volgend jaar kun je de nominale premie (inschatting:¤1050,-) NIET meer opvoeren bij de post 'buitengewone uitgaven'. De inkomensafhankelijk premie en de premie van de aanvullende ziektekosten kunnen wél opgevoerd worden bij bijzondere uitgaven. De drempel ligt volgend jaar dacht ik op 11,8%.
Op zich is die regel heel logischquote:Op zaterdag 5 november 2005 15:35 schreef Frutsel het volgende:
Klopt Chris... was iets te snel met oordelen, maar weer een belachelijke regel dus![]()
Zonder al te veel juridische kennis in wetten snuffelen is overigens ook niet altijd aan te radenquote:Op zondag 6 november 2005 10:11 schreef Mariposa het volgende:
Heeft iemand hier een echte betrouwbare bron van, die bij de overheid vandaan komt? Kijk een forum is natuurlijk leuk en er wordt veel gezegd. Sommige dingen worden, wat iemand gehoord heeft nadat het een paar keer doorverteld te is, als wet of richtlijn gepresenteerd.
Ow ja wat misschien wel handig is om te weten is dat als je op www.wetten.nl zoekt naar de nieuwe regelingen (3 in totaal tot nu als je op zorgverzekering in de titel zoekt) dat je de datum op 1/1/2006 moet zetten. Zelf heb ik laatst wat gezocht op de datum van die dag en toen waren alle artikelen leeg, maar later naar zoeken op een datum in 2006 niet meer dus.
Mijn opmerking ging over 2005quote:Op zaterdag 5 november 2005 01:03 schreef poemojn het volgende:
[..]
Ik heb op het forum van omroepMAX dit antwoord gekregen, helaas:
[..]
Ik hoop dus dat jij gelijk hebt Five, maar ik vrees het ergste![]()
Je kunt op elk moment wijzigen. (de grens voor zorgtoeslag voor gehuwden (en gelijkgestelden) ligt op een gezamenlijk belastbaar inkomen van 40.000 euro.)quote:Op maandag 7 november 2005 13:39 schreef Gunner het volgende:
Volgende situatie; momenteel wonen mijn vriendin en ik nog bij onze ouders. Per februari gaan we trouwen, en dan gaan we pas samenwonen. Beide hebben we geen inkomen van meer dan 25k (samen natuurlijk wel). Moeten we enige vorm van wijziging aan de Belastindienst doorgeven, en hebben we dan op één of andere manier nog recht op zorgtoeslag?
We hebben beide het formulier naar ons beste weten ingevuld (met de gegevens van ons beide per 1/1/2006, als we nog apart wonen)
En dat is weer niet waar.quote:Op maandag 7 november 2005 22:09 schreef ChrisJX het volgende:
Als het goed is wordt de zorgtoeslag ook per maand bekeken, dus het kan goed zijn dat je één of twee maanden wel recht erop hebt en daarna niet meer, afhankelijk van jullie inkomen.
Ik weet niet zeker of jij het over hetzelfde hebt als ikquote:Op maandag 7 november 2005 22:35 schreef Five_Horizons het volgende:
En dat is weer niet waar.
Je hebt recht op een jaarlijkse toeslag. Die krijg je maandelijks als voorschot uitgekeerd (net zoals je voorlopige teruggaaf, wat dit uiteindelijk óók is).
Als jij aan het einde van het jaar een hoger belastbaar inkomen hebt dan die 40.000 euro (gezamenlijk) moet je alles terugbetalen.
quote:Op maandag 7 november 2005 22:44 schreef ChrisJX het volgende:
[..]
Ik weet niet zeker of jij het over hetzelfde hebt als ik
Stel, je woont op 1 januari lekker in je eentje met een bruto jaarinkomen van 20.000 euro. Dat betekent zorgtoeslag. Maar op 1 december trouw je met een vrouw met een bruto jaarinkomen van 50.000 euro. In totaal hebben jullie het hele jaar 70.000 euro verdiend.
Als je nu op jaarbasis gaat kijken zou dat betekenen dat je helemaal geen recht had op zorgtoeslag. Immers, op jaarbasis verdienden jullie teveel. Maar over de maanden dat er niet getrouwd was en niet samengewoond werd (en er dus ook geen partner was), kun je moeilijk de zorgtoeslag niet uitbetalen. 11 maanden lang heb je zelf immers moeten leven van 20.000 euro.
Dus heb je van januari tot en met november wel recht op toeslag en in december niet.
Ik weet het niet 100% zeker, maar anders klinkt het wel erg krom. Er word immers gekeken naar draagkracht en als je 11 maanden lang weinig draagkracht hebt, kan die twaalfde maand moeilijk voor die andere maanden gaan gelden als maatstaf.
Laat ik het zo zeggen: die toeslag zou bedoeld moeten zijn als tegemoetkoming in de kosten en niet bedoeld als cadeautje.quote:Op woensdag 9 november 2005 15:55 schreef Lionheaad het volgende:
Waar ik dan weer minder blij mee ben...
Het is al een aantal jaar zo dat in het Ziekenfonds zoals dat nu bestaat voor volwassenen geen tandheelkunde meer zit. Dit wordt al een paar jaar betaald vanuit je aanvullende verzekering. Het hangt van je aanvullende verzekering af of je de kosten die je hiervoor noemt (gedeeltelijk) vergoed krijgt. Het is dus nu al zo dat er mensen zijn in Nederland die helemaal geen tandartskosten krijgen vergoed.quote:Op maandag 31 oktober 2005 18:35 schreef Frutsel het volgende:
De Tandarts: GROOTSTE AFZETTERS van de laatste anderhalf jaar
Gek he? Elke keer als je nou naar de tandarts gaat is er wel iets. Fotoootje, Hervulling, Och een gaatje... of weer tandsteen, maar het is nooit meer zoals een jaar of 3... binnen een minuut en klaar is kees...
Het nieuwe basispakket ziektekosten herbergt dan nu ook NUL KOMMA NUL vergoeding voor de tandarts. (met uitzonderingsgevallen van bijv. de kaakchirurg
Dat betekent dat de 1e aanvullende tandartsvergoeding van 6 euro per maand per persoon datgene levert wat iedereen nu al in het ziekenfonds heeft. Namelijk 75% vergoeding van de 'standaard tandarts handelingen', zoals controle, vulling, fotootje of weet ik ut. Met andere woorden 12x6 = 72 euro PER PERSOON WINST voor de tandartsen!! En ze hoeven er geen ruk meer voor te doen dan nu...
Als zo'n tandarts zoiets bij je flikt, waarom zou je dan nog bij die tandarts blijven? Er zijn er genoeg die wel normale rekeningen sturen. Je hoeft niet per se naar die tandarts.quote:In hoeverre is de halfjaarlijkse controle verplicht? Of mag je vanaf 2006 ook volstaan met een jaarlijkse controle om zowiezo nog in aanmerking te komen voor vergoeding. Immers als je meer dan een jaar niet geweest bent heb je, in het ergste geval, geen recht meer op je verzekering...
Pas op hoor: Komt u volgende week nog even terug voor de controle dan kunnen we nog even een extra rekening sturen voor een 'incidenteel consult'... waar maar 75% van vergoed wordt.
MENSEN KIJK UIT: De tandarts kleed je uit... en dat is alleen leuk als je een jonge wilde meid van 25 jaar als tandarts hebt.. (in mijn geval dan)
Ook hier geldt weer dat een bril of lenzen die niet op medische indicatie wordt gedragen (een sferische sterkte van 10,25 of meer, of een afwijking aan je ogen) helemaal niet vergoed wordt uit je ziekenfondswet, maar uit je aanvullende verzekering. Ook hier verandert in principe weinig.quote:Lenzen of Bril? Vergeet het maar met het basispakket
Hierbij valt me bijv. op dat mensen met een bril of contactlenzen al een 'probleem' hebben. Die worden pas bij de 2e of 3e aanvullende verzekering gedeeltelijk vergoed. Bij die groep hoor ik dus ook, dus wordt ook dat een extra kostenplaatje, daar waar het dit jaar nog wel gedeeltelijk vergoed werd in het basispakket. Kost me evt 18,50 EUR p/m extra om 50 euro per lens vergoed te krijgen. Verder heb ik eigenlijk nooit iets bijzonders dus voor mij wel wat aan de dure kant om dat effe extra op te hoesten. Dan maar langer doen met mijn oude versleten lenzen...
Dat berekent Menzis voor je, aan de hand van regels die vastgesteld zijn door de overheid. Menzis wordt echt wel gecontroleerd door de overheid of de regels juist toegepast worden.quote:Wat betreft de NO-CLAIM... deze geldt dus al vanaf 2005?
In april 2006 zou je dus 255 euro terugkrijgen als je geen/nauwelijks kosten hebt gemaakt in 2005? Wie berekent dat eigenlijk? Jij of Menzis? of weer een derde?
En nu vergeet jij hemquote:Op maandag 7 november 2005 23:09 schreef Five_Horizons het volgende:
Jij vergeet nu de term "toeslagpartner".
En krom is het natuurlijk niet: dan zou je kunnen kiezen voor een laag salaris in januari t/m november en een veel hoger salaris in december.
Zorgtoeslag is een voorlopige teruggaaf. Je hoeft het nu niet aan te vragen. Als in april 2007 blijkt dat je er recht op had vanwege je belastbaar jaarinkomen van 2006, dan krijg je het dan.
Dat is precies wat ik bedoel.quote:Op woensdag 9 november 2005 21:45 schreef ChrisJX het volgende:
[..]
En nu vergeet jij hem
Qua salaris moet je naar het hele jaar kijken. Maar qua partner alleen naar het aantal maanden dat er een partner is. Dus qua het salaris van die partner ook.
Qua alleenstaande heb je helemaal gelijk. Dan gaat het puur en alleen om een verandering in je eigen inkomen en wordt gekeken naar het jaarinkomen.quote:Op woensdag 9 november 2005 22:20 schreef Five_Horizons het volgende:
Dat is precies wat ik bedoel.
Wanneer jij de eerste 6 maanden ¤ 1.800,-- belastbaar inkomen hebt (maandelijks) en de resterende 6 maanden ineens ¤ 2.400,-- (jaarinkomen dus: ¤ 25.200,--) krijg jij géén zorgtoeslag, ondanks dat je op basis van de eerste 6 maanden (fictief jaarinkomen: ¤ 21.600,--) er wél recht op hebt. (in dit voorbeeld ga ik uit van een alleenstaande)
Dat ligt er dus maar net aan of de partner toeslagpartner en/of fiscale partner is.quote:Op zondag 13 november 2005 22:31 schreef ChrisJX het volgende:
Maar als het gaat om een verandering in het inkomen omdat er een partner bijkomt (of afgaat), gaat mijn versie op
*zucht. Als ik het in deze context over partner heb, bedoel ik natuurlijk toeslagpartnerquote:Op zondag 13 november 2005 23:09 schreef Five_Horizons het volgende:
Dat ligt er dus maar net aan of de partner toeslagpartner en/of fiscale partner is.
Ah, dan ga je dus nat!quote:Op maandag 14 november 2005 09:05 schreef ChrisJX het volgende:
[..]
*zucht. Als ik het in deze context over partner heb, bedoel ik natuurlijk toeslagpartner
Nee, dat wordt per maand berekend. Pas vanaf de maand dat er een toeslagpartner bij komt, telt het inkomen van die partner mee.quote:Op maandag 14 november 2005 11:47 schreef Five_Horizons het volgende:
Ah, dan ga je dus nat!
Want als zij toeslagpartner is, geldt het gezamenlijke jaarinkomen
Je moet doen wat je niet laten kanquote:Weet je wat: laten we de slaapsmileys maar achterwege laten.
Nee, jij laat de smileys gewoon achterwege, dat lijkt me verstandig.quote:
quote:Op dinsdag 15 november 2005 11:19 schreef Five_Horizons het volgende:
[sub]Nee, jij laat de smileys gewoon achterwege, dat lijkt me verstandig.
Een paar keer met de Belastingtelefoon zelfsquote:Voor de onzekeren onder ons: bel even een paar keer met de Belastingtelefoon (of bel even met de plaatselijke fiscalist), dan weet je het ook
Ik heb overal alleen maar gehoord over een vast bedrag van 250 euro. Geen idee of je dat ook vrijwillig kunt ophogen...quote:Op dinsdag 15 november 2005 17:22 schreef Twinkle20 het volgende:
Ik heb nog een klein vraagje over de no claim teruggaaf omdat me dat niet helemaal duidelijk is.
Ik ben nu particulier verzekerd.
Zoals ik heb begrepen is er vanaf volgend jaar een no claim regeleing van 225 euro ofzo?
Ik wil een hoog eigen risico omdat ik echt heel weinig kosten heb in een jaar (2 keer tandarts, een keer huisarts pil). Zo gaat het al jaren en mocht ik over ene hlaf jaar onder de auto komen.. nou ja pech dan.
Maar hoe zit dat dan met die no claim? Iemand die me dat wil/kan uitleggen?
Je kunt je eigen risico zelf bepalen.quote:Op dinsdag 15 november 2005 19:27 schreef ChrisJX het volgende:
[..]
Ik heb overal alleen maar gehoord over een vast bedrag van 250 euro. Geen idee of je dat ook vrijwillig kunt ophogen...
Iddquote:Op dinsdag 15 november 2005 19:29 schreef Serinde het volgende:
Je kunt je eigen risico zelf bepalen.
De no claim is een vast bedrag van ¤ 255,-
2 héle verschillende dingen !
Uitleg no-claimregelingquote:Op dinsdag 15 november 2005 17:22 schreef Twinkle20 het volgende:
Ik heb nog een klein vraagje over de no claim teruggaaf omdat me dat niet helemaal duidelijk is.
Ik ben nu particulier verzekerd.
Zoals ik heb begrepen is er vanaf volgend jaar een no claim regeleing van 225 euro ofzo?
Ik wil een hoog eigen risico omdat ik echt heel weinig kosten heb in een jaar (2 keer tandarts, een keer huisarts pil). Zo gaat het al jaren en mocht ik over ene hlaf jaar onder de auto komen.. nou ja pech dan.
Maar hoe zit dat dan met die no claim? Iemand die me dat wil/kan uitleggen?
Het is best een belangrijk verschilquote:
En als de huisarts medicijnen voorschrijft, gaat dat ook van je no-claim af...quote:Op dinsdag 15 november 2005 19:36 schreef Serinde het volgende:
Het is best een belangrijk verschil![]()
Soms ook wel verwarrend. Huisartsbezoek telt bijvoorbeeld wel mee voor je eigen risico maar niet voor je no-claim. Als de huisarts ook je bloed laat onderzoeken door het lab, telt dat voor beide zaken mee.
Jaquote:Op dinsdag 15 november 2005 20:03 schreef deedeetee het volgende:
Als je niet weet wat je volgend jaar gaat verdienen en dus niks aan vraagt, kun je dan als tegen het eind van dat jaar blijkt dat je wel recht op hebt op zorg toeslag het dan alsnog met terugwerkende kracht aanvragen![]()
Maar waarschijnlijk krijg je maximale zorgtoeslag, dus dat scheelt weer.quote:Op dinsdag 15 november 2005 20:38 schreef Boy_Snakeye het volgende:
Vandaag de boel van de VGZ binnen en ik zal 102 euro per maand betalen (basis plus jongeren xtra verzekering voor de tandarts ) met een inkomen van net iets onder de 300 euro (incl. prestatie beurs)![]()
Dus dat wordt klote.
heb dit topic nog niet doorgelezen en dat ga ik straks eens doen![]()
wat is de gemiddelde en maximale toeslag, want heb geen idee hoeveel het kan zijn....quote:Op dinsdag 15 november 2005 20:45 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Maar waarschijnlijk krijg je maximale zorgtoeslag, dus dat scheelt weer.
Maximaal 420 per jaar. Als je niet meer dan 17.500 per jaar verdient, komt je voor de maximale toeslag in aanmerking.quote:Op dinsdag 15 november 2005 21:03 schreef Boy_Snakeye het volgende:
[..]
wat is de gemiddelde en maximale toeslag, want heb geen idee hoeveel het kan zijn....![]()
Gelukkiig, dat is dan weer een zorg minderquote:Op dinsdag 15 november 2005 20:18 schreef ChrisJX het volgende:
[..]
Ja
Je mag nog tot 1 april 2007 de zorgtoeslag voor 2006 aanvragen. Maar als je het pas in 2007 aanvraagt krijg je het hele bedrag in één keer uitgekeerd, omdat er geen maanden meer zijn om het over te spreiden.
Volgens mij staan no-claim en eigen risico los van elkaar.quote:Op dinsdag 15 november 2005 19:42 schreef ChrisJX het volgende:
[..]
En als de huisarts medicijnen voorschrijft, gaat dat ook van je no-claim af...
Maar is de eerste 250 euro van je eigen risico dan gelijk aan de no claim?
Ik heb gewoon (nogmaals, laatste keer) een simpel verzoek. Je kunt normaal reageren (ja, in [WGR] FB) of anders heb ik liever niet dat je reageert.quote:
Nee, je krijgt verschillende antwoorden. Je bent erg op de hoogte.(bel gewoon eens met wat fiscalisten....)quote:Een paar keer met de Belastingtelefoon zelfsKrijg je daar een antwoord in stukjes ofzo
quote:EDIT: Ik wou het zeker weten, dus ik heb de telefoonhoorn maar ter hand genomen. Mevrouw belastingtelefoon geeft mij gelijk
Puur bekeken vanuit de lasten voor de zorg:quote:Op dinsdag 15 november 2005 22:14 schreef ChrisJX het volgende:
Ik vraag me af: zijn er ook mensen die per saldo minder gaan betalen
Ik leg mevrouw de volgende casus voor:quote:Op dinsdag 15 november 2005 23:14 schreef Five_Horizons het volgende:
Ah, da's toevallig..... (dan ben je er achter gekomen dat dit alleen geldt, wanneer je géén toeslagpartner bent en al helemaal géén fiscaal partner)
quote:Op dinsdag 15 november 2005 23:29 schreef ChrisJX het volgende:
[..]
Ik leg mevrouw de volgende casus voor:
Ik woon nu alleen en val onder de 25.000 grens.
In augustus ga ik trouwen en samenwonen. Met mijn partner kom ik boven de 40.000 grens uit.
Zij zegt: Ik kan nu zorgtoeslag aanvragen. In augustus (of vlak ervoor) geef ik een wijziging door en dan wordt op dat moment berekend of ik over de resterende maanden ook nog recht heb. Zo heb ik het begrepen en zij heeft het bevestigd. Natuurlijk is de belastingtelefoon, net als elke telefonische vragenlijn, niet 100% betrouwbaar, maar wel een belangrijke indicatie.
Wie bedoel je met 'hij/zij'? Als je getrouwd bent, ben je automatisch toeslagpartner. Overigens ken ik de uitdrukking nat gaan ook nietquote:Op dinsdag 15 november 2005 23:33 schreef Five_Horizons het volgende:
En daar heb je ook gelijk in: het punt is dat hij/zij dan geen toeslagpartner is.(of beter: hoeft te zijn) Is zij dit wel, dan ga je wél nat.(in de aangifte over 2006 (in april 2007) zal worden gevraagd of je in 2006 een toeslagpartner hebt en indien ja: dan zullen beide (jaar-)inkomens worden opgeteld.
Volgens mij gaan mijn ouders er op achteruit ondanks dat ze particulier verzekerd zijn (renteniers die straks de 4.4% van het verzamelinkomen als extra boven de nominale premie zelf mogen betalen, terwijl nu nog nergens rekening gehouden wordt met box 3)quote:Op dinsdag 15 november 2005 23:17 schreef Five_Horizons het volgende:
Particulier verzekerden zullen per saldo minder gaan betalen.
Staat idd. los van elkaar.quote:Op dinsdag 15 november 2005 21:25 schreef frederik het volgende:
[..]
Volgens mij staan no-claim en eigen risico los van elkaar.
In jouw voorbeeld zou de verzekeraar de eerste 250 wel betalen, maar dan krijg je minder no-claim terug (sigaar uit eigen doos), de tweede 250 zou je echt zelf moeten betalen, en pas na 500 kosten zou je niets meer merken van extra kosten
De eerste helft van je verhaal klopt niet. Iets wat je zelf moet betalen, gaat niet van je no-claim af.quote:Op woensdag 16 november 2005 07:46 schreef Serinde het volgende:
[..]
Staat idd. los van elkaar.
Bij een eigen risico van ¤ 250,- : Als je 1x een antibiotica-kuurtje van zeg ¤ 50,- voorgeschreven krijgt, moet je dat én zelf betalen én je krijgt het jaar erna maar ¤ 205,- van je no-claim terug. Dat kuurtje 'kost je dan' ¤ 100,-
Aan de andere kant : als je 10x naar de huisarts gaat, zeg : 10 x ¤ 30,- consultkosten, dan betaal je slechts ¤ 250,- zelf, de verzekering vergoedt ¤ 50,- én je krijgt je volle no claim van ¤ 255,- terug.
Dus vóórdat de ¤ 500,- aan zorgkosten bereikt is, merk je er zelf al niks meer van. Dat komt doordat niet alles wat wél onder eigen risico valt, ingehouden wordt op je no-claim.
quote:Kiest u voor een eigen risico, dan komen de eerste ¤ 255 aan zorgkosten ten laste van uw no-claimkorting. Zorgkosten die hierboven uitkomen, vallen onder uw eigen risico. Menzis vergoedt de zorgkosten die boven de no-claimkorting én het eigen risico uitkomen, uiteraard voor zover deze kosten binnen uw polis worden vergoed. Ook de kosten van huisarts, verloskundige zorg, kraamzorg en hulpmiddelen in bruikleen tellen niet mee.
bron: menzis.nl
Die 6,5 % is een inkomensafhankelijke bijdrage, dus hoe meer je verdient, hoe meer je betaalt (al zit er wel een maximum aan). Die 6,5% wordt idd door je werkgever betaald. Dus als je 100 euro hebt verdiend is het niet zo dat je zelf nog een 6,5 euro moet afdragen. Dat doet je werkgever. Maarrr, die 6,5 euro wordt gezien als een vergoeding door de werkgever en dat telt mee als loon. Dus over die 6,5 euro betaal je wel een bedrag (hoeveel is afhankelijk van je inkomen) aan belasting.quote:Op woensdag 16 november 2005 09:09 schreef Schimmetje het volgende:
Ik heb gister het aanbod van de verzekering gehad en daar stond in dat er ook 6,5% van het loon afgedragen moet worden, met een maximum van 30.000 per jaar. Dit zou inhouden dat ik nog een keer 162,50 euro per maand moet betalen. Ik neem aan dat dit boven op je premie komt? Dit zou dan betekenen dat ik, terwijl ik nu particulier verzekerd ben, er behoorlijk op achter uit ga.
Ik heb gehoord dat de werkgever die 6,5% gaat betalen, maar dat de werknemen hier dan weer loonheffing over moet betalen. Weet iemand hoe dit precies zit?
Lekkere klantenservice bij CZ dan... zo is het mij nl. uitgelegdquote:Op woensdag 16 november 2005 08:03 schreef Lienekien het volgende:
[..]
De eerste helft van je verhaal klopt niet. Iets wat je zelf moet betalen, gaat niet van je no-claim af.
Maar de site van CZ is wel duidelijk: CZ over no-claimquote:Op woensdag 16 november 2005 18:25 schreef Serinde het volgende:
[..]
Lekkere klantenservice bij CZ dan... zo is het mij nl. uitgelegd![]()
Je weet pas waar je aan toe bent met je eerste loonstrookjes van 2006. Zo gaat ook de AWBZ-premie omlaag en de afdracht voor WW.quote:Op woensdag 16 november 2005 15:59 schreef flugeltje het volgende:
Heb net het aanbod van m'n zorgverzekeraar ontvangen... ¤ 45,00 in de maand méér betalen
M'n totaalbedrag wordt daarmee dus ¤ 118,00
Nu hoorde ik dat je netto méér loon gaat krijgen omdat er iets van werkgeverspremie wegvalt... Maar ik lees hier ook dat je belasting gaat betalen over een premiedeel van de werkgever... Komt dat dan niet op hetzelfde neer? Dus m.a.w. heft dat elkaar niet op?
Ik ben ook 'ns gaan kijken bij CZ om te zien wanneer ik de no claim van 2005 terug krijg maar dáár is niks over te vinden. Ik hoopte al daar de eerste twee maanden de zorgverzekering van te kunnen betalen maar dat zal dan wel niet door gaanquote:Op woensdag 16 november 2005 19:36 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Maar de site van CZ is wel duidelijk: CZ over no-claim
Toch beter kijken.quote:Op woensdag 16 november 2005 20:16 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Ik ben ook 'ns gaan kijken bij CZ om te zien wanneer ik de no claim van 2005 terug krijg maar dáár is niks over te vinden. Ik hoopte al daar de eerste twee maanden de zorgverzekering van te kunnen betalen maar dat zal dan wel niet door gaan![]()
quote:Heeft u in 2005 beperkt zorg gebruikt (kosten bedragen minder dan ¤ 255). Dan krijgt u vóór 1 april 2006 bericht over de hoogte van het overgebleven deel. Dit bedrag, de voorlopige teruggave, wordt daarna aan u overgemaakt.
Aan dat loonstrookje heb ik helaas niet zoveel... Ik krijg dan toch al meer i.v.m. schaalsprong en een goede beoordeling. Vrees dus dat ik er niet achter ga komen hoe het nu zit....quote:Op woensdag 16 november 2005 19:38 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Je weet pas waar je aan toe bent met je eerste loonstrookjes van 2006. Zo gaat ook de AWBZ-premie omlaag en de afdracht voor WW.
Als je je loonstrookjes naast elkaar legt, moet je naar de verschillende onderdelen kijken, niet alleen naar het totaalbedrag.quote:Op donderdag 17 november 2005 08:54 schreef flugeltje het volgende:
[..]
Aan dat loonstrookje heb ik helaas niet zoveel... Ik krijg dan toch al meer i.v.m. schaalsprong en een goede beoordeling. Vrees dus dat ik er niet achter ga komen hoe het nu zit....
Wel erg slecht trouwens dat de voorlichting zo belabbert is. Ik ben niet bepaald dom te noemen, maar hier snap ik geen jota van...
tnxquote:Op donderdag 17 november 2005 10:20 schreef -Bubseltje- het volgende:
Bij kassa op de site kan je proefberekening maken wat je loon volgend jaar zal zijn ook ivm de leaseauto's e.d.
Ja ja, ik weet dat het triest is...quote:Op donderdag 17 november 2005 08:56 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Als je je loonstrookjes naast elkaar legt, moet je naar de verschillende onderdelen kijken, niet alleen naar het totaalbedrag.![]()
Trek het je niet aan. Ik vraag me serieus af of er één persoon in dit land is die het echt helemaal snaptquote:Op donderdag 17 november 2005 08:54 schreef flugeltje het volgende:
Wel erg slecht trouwens dat de voorlichting zo belabbert is. Ik ben niet bepaald dom te noemen, maar hier snap ik geen jota van...
Totale financiële gevolgen (maand) -26 +44= + 18 euro.quote:Op donderdag 17 november 2005 22:22 schreef bbstreams het volgende:
handige links;
http://indicatie.denieuwezorgverzekering.nl/premieberekening.html
en
http://www.consumentenbon(...)5046/?ticket=nietlid
ook toegang voor niet leden
En jouw inkomen isquote:Op maandag 21 november 2005 21:41 schreef Mini_rulez het volgende:
Ik heb zojuist de brief van de verzekeraar gelezen. Mijn premie wordt ¤99,- tegenover ¤49,55 nu. Niet iedereen die particulier is verzekerd, gaat er dus op vooruit. Ik betaal volgend jaar 50 euro meer, terwijl de zorgtoeslag maar ¤12,50 per maand is! Dat noemen ze studentenverzekering.
Ik geloof onderhand niet meer dat iemand hier beter van wordt, behalve misschien de verzekerings-maatschappijen en anderen die al geld genoeg hebben.
Ik ben student, dus studiefinanciering. Uitwonend, dat wel.quote:
Kun je me dan uitleggen waarom jouw toeslag maar 12,50 per maand is (overigens: vergeet je de studententoeslag nietquote:Op maandag 21 november 2005 22:48 schreef Mini_rulez het volgende:
[..]
Ik ben student, dus studiefinanciering. Uitwonend, dat wel.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |