abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_31494396
quote:
Op zondag 16 oktober 2005 19:45 schreef Ronaldsen het volgende:

[..]

Tja Duitsland is nu eenmaal de belangrijkste handels partner van Nederland. Een stabiele economie in Duitsland is cruciaal voor de Nederlandse economie
Ik denk dat de aandacht meer te maken heeft met de invloed die Duitsland heeft in de EU. Het effect van de Duitse verkiezing op de handel tussen Nederland en Duitsland is niet erg groot.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
  zondag 16 oktober 2005 @ 20:00:01 #27
13804 MouseOver
Cabdriver from Hell
pi_31494593
Tja, je kunt niet alles volgen. Ik volg zelf het nieuws redelijk en zou het ook niet uit m'n mouw hebben kunnen schudden. Toen ik z'n naam zag dacht ik wel "oja, is ook zo".
Vampire Romance O+
pi_31498328
quote:
Op zondag 16 oktober 2005 19:25 schreef Frederic het volgende:
Maak kennis met onze volgende premier: Freya Van den Bossche.
[afbeelding]

Coming lady van de sp.a, nu al minister van arbeid en binnenkort -als ik me niet vergis- wordt ze zelfs vice-premier.

En nu nog allemaal sp.a stemmen natuurlijk
Dat ziet er al een stuk beter uit.
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
  zondag 16 oktober 2005 @ 23:47:51 #29
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_31500555
quote:
Op zondag 16 oktober 2005 17:26 schreef Monolith het volgende:

maar volgens mij krijgen Belgische verkiezing praktisch geen aandacht in de Nederlandse media.
Volgend jaar zijn er gemeenteraadsverkiezingen in België. Dan komt er wel weer een reportage uit Antwerpen over het Vlaams Blok Belang.
  vrijdag 28 oktober 2005 @ 15:11:49 #30
57381 DeGroeneRidder
Compassionate Conservatism
pi_31755465
quote:
Op zondag 16 oktober 2005 19:25 schreef Frederic het volgende:
Maak kennis met onze volgende premier: Freya Van den Bossche.
[afbeelding]

Coming lady van de sp.a, nu al minister van arbeid en binnenkort -als ik me niet vergis- wordt ze zelfs vice-premier.

En nu nog allemaal sp.a stemmen natuurlijk
Als ze even competent was (wat volgens mij niet zo moeilijk is), maar schreeuwlelijk was en niet uit een politieke dynastie kwam, zou ze dan zitten waar ze nu zit?
-6- Gehoorzaam de wetten van de HERE, uw God. Volg Zijn weg en heb ontzag voor Hem.
  vrijdag 28 oktober 2005 @ 16:01:20 #31
72703 Lionheaad
Nothing beats a Lion
pi_31757056


Het lijkt wel familie van elkaar...
wordt aan gewerkt....ben net terug
pi_31757157
Ik ken hem wel en Di Rupo heb ik ook wel van gehoord. Die andere knakkers niet .
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_31757259
quote:
Op zondag 16 oktober 2005 19:25 schreef Frederic het volgende:
Maak kennis met onze volgende premier: Freya Van den Bossche.
[afbeelding]

Coming lady van de sp.a, nu al minister van arbeid en binnenkort -als ik me niet vergis- wordt ze zelfs vice-premier.

En nu nog allemaal sp.a stemmen natuurlijk
Al die partijen hebben een andere naam gekregen bij jullie, toch? Ik zie weleens wat en herken nauwelijks de partijnamen nog.
I´m back.
pi_31757279
quote:
Op vrijdag 28 oktober 2005 16:01 schreef Lionheaad het volgende:
[afbeelding]

Het lijkt wel familie van elkaar...
Verhofstadt is wel een sympathiekere gast hoor...
I´m back.
  vrijdag 28 oktober 2005 @ 17:16:57 #35
11907 IntroV
Veel voor weinig
pi_31759201
Is hij nou de van de verHofstadgroep?
  vrijdag 28 oktober 2005 @ 19:25:13 #36
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_31762352
quote:
Op vrijdag 28 oktober 2005 17:16 schreef IntroV het volgende:
Is hij nou de van de verHofstadgroep?
Nee, misschien van de VLD.

De reden waarom Verhofstadt zo succesvol is, is omdat hij een krachtige persoonlijkheid heeft, het land heeft het financieel gezien mee.

Hij heeft al nee gezegd tegen de oorlog in Irak (en schiet achteraf ook niet te hulp zoals Duitsland en Frankrijk) en van mij mag hij ook de jankende werknemers, die hun vakantie moeten uitstellen, ook weigeren eerder met pensioen te laten gaan.

Verder ken ik Steve Stevaert en Karel de Gucht ook als politici, de anderen moet ik in mijn hoofd stampen als ik zin heb.
pi_31775899
De MP van België heeft nog minder macht dan Prins Friso . Alles is daar verdeeld in vage divisies en in Vlaanderen en Wallonië.
  zaterdag 29 oktober 2005 @ 12:11:39 #38
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_31776480
quote:
Op zaterdag 29 oktober 2005 11:43 schreef pberends het volgende:
De MP van België heeft nog minder macht dan Prins Friso . Alles is daar verdeeld in vage divisies en in Vlaanderen en Wallonië.
Dat is dus geen waar hé alles waar er in de Federale regering een minister of Staatssecretaris voor is, daar is de "Federale regering" voor bevoegd eigenlijk (zie hieronder ook)

De bevoegdheden van de federale Staat

Grof geschetst omvatten de bevoegdheden van de federale Staat eigenlijk alles wat te maken heeft met het algemene belang. In het algemene belang van alle Belgen beheert de federale Staat bij voorbeeld financiën, leger, rijkswacht, justitie, sociale zekerheid, buitenlandse zaken, ontwikkelingssamenwerking evenals belangrijke delen van volksgezondheid en van binnenlandse zaken, ... Hierover is dus de federale Staat bevoegd.

De federale Staat behoudt een aanzienlijk "gemeenschappelijk erfgoed". Daaronder valt het gerechtelijke apparaat, het leger, de federale politie, het toezicht over de politiediensten, de wetten betreffende de provincies en de gemeenten, de sociale zekerheid en de belangrijke wetten over sociale bescherming (werkloosheid, pensioenen, kinderbijslag, ziekte- en invaliditeitsverzekering), de overheidsschuld, het monetaire beleid, het prijs- en inkomensbeleid, de bescherming van het spaargeld, kernenergie, de overheidsbedrijven (zoals de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen, de Luchthaven van Brussel-Nationaal , De Post, de federale wetenschappelijke en culturele instellingen, ... ). Bovendien blijft de federale Staat verantwoordelijk voor de verplichtingen van België en zijn gefederaliseerde instellingen ten overstaan van de Europese Unie of van de NAVO.

De federale overheid is eveneens bevoegd voor alles wat niet uitdrukkelijk onder de bevoegdheid valt van de Gemeenschappen en de Gewesten. De federale Staat is tevens bevoegd voor de uitzonderingen en beperkingen op de bevoegdheden van de Gemeenschappen en de Gewesten.

Wat de bevoegdheden van de Gewesten betreft bijvoorbeeld, werd bepaald dat het economische beleid daaronder valt, maar met uitzondering van de "bevoegdheden van de federale Staat met het oog op het behoud van de economische eenheid en de munteenheid". Hetzelfde geldt voor alles wat verband houdt met het energiebeleid. Zo vallen "gas" en "elektriciteit" weliswaar onder de bevoegdheid van de Gewesten, maar de federale Staat blijft bevoegd voor het vastleggen van de tarieven.

Ook zijn er uitzonderingen voor de bevoegdheden van de Gemeenschappen. De Gemeenschappen zijn bijvoorbeeld autonoom op het vlak van onderwijs, maar de minimale vereisten voor de aflevering van diploma's blijven een aangelegenheid van de federale overheid, net zoals de leerplicht.
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
pi_31780852
Lijkt dat dat mede komt omdat het een redelijke neutraal overkomend persoon is, waar je weinig van hoort. Dat meer Belgen onze premier kennen dan Nederlanders de Belgische, zegt denk ik meer over de premier dan over de Nederlanders of de Belgen. Een Harry Potter look-a-like is onthou je nu eenmaal makkelijker dan een Verhofstadt.
A mind with a heart of it's own
  zaterdag 29 oktober 2005 @ 14:55:27 #40
97643 misteriks
finest in cool since 1977
pi_31780909
pfffff , wat kennen de nederlanders wél over Belgie ???! De clichés en het vingerwijzen niet meegeteld....
Daarom dat ik me ook altijd hekel aan hun mening ; terwijl ze niet weten waarover ze praten...
och , whatever , verloren moeite...
misteriks' contribution is sponsored by Great Attitude Inc.
pi_31782035
België + politiek = foute figuren





.
Het is ongetwijfeld gemakkelijker in blinde onderwerping te leven dan aan je bevrijding te werken: ook de doden zijn beter aangepast aan de aarde dan de levenden
pi_31782629
Ik ken Verhofstadt ook wel, maar ik heb verder geen flauw benul van de politiek in België. Dat veel Nederlanders Verhofstadt niet kennen verbaasd mij niets. Ze weten amper wie de Minister van Binnenlandse Zaken in eigen land is, laat staan dat ze de MP van België kennen.
pi_31782886
Ik ken em wel, kijk ook vaak Belgische tv en teletekst. Heb in het voorjaar ook die crisis rond hille-vilvoorde ( of iets dergelijks ) redelijk gevolgd.
Je merkt wel aan de programma's dat de Vlaamsche tv-zenders minder te besteden hebben dan de Nederlandse....
  zaterdag 29 oktober 2005 @ 23:17:09 #44
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_31795322
quote:
Op zaterdag 29 oktober 2005 15:43 schreef RichardQuest het volgende:
België + politiek = foute figuren

[afbeelding]

[afbeelding]

.
Een opmerking: Siegfried Bracke voert op dit moment geen politieke functie uit, maar is presentator bij Canvas.
pi_31795380
quote:
Op zaterdag 29 oktober 2005 23:17 schreef Ofyles2 het volgende:

[..]

Een opmerking: Siegfried Bracke voert op dit moment geen politieke functie uit, maar is presentator bij Canvas.
Ja, hij doet toch altijd politieke interviews? Dat bedoel ik.
Het is ongetwijfeld gemakkelijker in blinde onderwerping te leven dan aan je bevrijding te werken: ook de doden zijn beter aangepast aan de aarde dan de levenden
pi_31801268
Nederlanders weten ook niet dat, nog niet zolang geleden, Belgie zich losgemaakt heeft van Nederland omdat ze de 'onderdrukking' spuugzat waren!
Help me effe herinneren wanneer dat ook alweer was?
  zondag 30 oktober 2005 @ 03:55:31 #47
62129 De-oneven-2
Wir sind so leicht...
pi_31801279
En ik maar denken dat 'wij' 't zo slecht getroffen hebben met JP....
...dass wir fliegen.
  zondag 30 oktober 2005 @ 03:55:50 #48
133228 Clourhide
el desaparecido
pi_31801280
Conclusie is: Holland afschieten laten overstromen, dan hebben we er geen last meer van...
---verdwijnt---
  zondag 30 oktober 2005 @ 03:57:08 #49
60922 Big_Boss_Man
Subtiel labiel
pi_31801283
quote:
Op zaterdag 29 oktober 2005 15:43 schreef RichardQuest het volgende:
[afbeelding]

.
WTF?
feest
  zondag 30 oktober 2005 @ 03:58:38 #50
133228 Clourhide
el desaparecido
pi_31801288
quote:
Op zondag 30 oktober 2005 03:57 schreef Big_Boss_Man het volgende:

[..]

WTF?
Dat is dus het fenomeen "Wallonië".
---verdwijnt---
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')