Wij bulken in het gas, en wij zijn het uiteinde van een rivierendelta. We hadden ook behoorlijk wat steenkolen. Daarbij is onze grond bijzonder vruchtbaar.quote:Op donderdag 6 oktober 2005 22:28 schreef McCarthy het volgende:
toch raar, wij hebben niet eens hulpbronnen. En toch zijn wij wel rijk.
Die diensteneconomie is natuurlijk niet zomaar ontstaan: daar hadden we onze eigen materiele welvaart al voor, vanaf de twaalfde eeuw in Holland en Vlaanderen.quote:Op donderdag 6 oktober 2005 23:03 schreef McCarthy het volgende:
we leven in een diensteneconomie floripas
grondstoffen worden steeds minder belangrijk
Toch vreemd dan dat vooral de havens in china super snel groeien, en de daarbij behorende conglomoraten. Bijvoorbeeld shanghai.quote:Op vrijdag 7 oktober 2005 10:50 schreef McCarthy het volgende:
rivierendeltas vind je ook in afrika, dus jouw bewering is onzin dat rivierendeltas anno 2005 welvarend maken.
en export <> welvaart dus weer een onzin bewering.
en daarom is zwisterland zo welvarendquote:En er wordt ook niet beweerd dat de delta je welvarend maakt, alleen dat dat bijdraagd aan het welvarend worden / blijven van een land.
Heb je nu nog steeds niet het vak modelvorming gehad? Damn dat universitaire beta studies al zo diep gezonken zijn dat had ik toch niet verwacht.quote:Op vrijdag 7 oktober 2005 11:21 schreef McCarthy het volgende:
[..]
en daarom is zwisterland zo welvarend![]()
ik claim dus dat een serieuze parameter gegeven wordt door het eigendomsrechten systeem.quote:Op vrijdag 7 oktober 2005 12:15 schreef Basp1 het volgende:
Je zou moeten weten dat er toch wel meer dan 1 parameter is welke een model vormt. Een van die parameters zal het hebben van een rivierendelta zijn. Maar zoals al gesteld zullen er nog tig andere zijn. Ook zijn sommmig parameters emotionele parameters en niet eens goed te vangen in een cijfertje.
Jij wilt dus stellen dat geschiedenis van een land geen parameter van betekenis is?quote:Op vrijdag 7 oktober 2005 12:20 schreef McCarthy het volgende:
[..]
ik claim dus dat een serieuze parameter gegeven wordt door het eigendomsrechten systeem.
voor jullie delta claim heb ik nog geen (co)relatie gezien. Zoals ik al zei: afrika is arm: delta of niet. Brazilie heeft veel deltas maar is ook relatief arm. Azie heeft ook veel deltas maar was tot voor kort ook erg arm.
Hoe moet ik dan geloven dat dit, in het tijdperk > 1900, ook maar een parameter van enige betekenis is.
Vroeger. Tegenwoordig ligt het anders.quote:Op vrijdag 7 oktober 2005 12:46 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Jij wilt dus stellen dat geschiedenis van een land geen parameter van betekenis is?
En dat in vroeger tijden het hebben een een delta niet bijdroeg aan het welvarend worden van een land?
wat is het nou, steden aan de kust of steden aan een delta?quote:En kun je ook een kaartje maken van azie waar op dit moment de meest welvarende plaatsen zijn.
Ik hoef dat niet te maken, maar dan zal je tot de conclusie komen dat het in 80% van de gevallen kuststeden zullen zijn. Dat het hebben van een kust en een delta waarbij je een haven kan aanleggen zal dan ook zeker een parameter zijn.
Tegenwoordig anders? En bijvoorbeeld shanghai dan? In 20 jaar of zo uitgegroeid tot grootste haven van de wereld, deze zijn rotterdam al voorbij.quote:Op vrijdag 7 oktober 2005 12:57 schreef McCarthy het volgende:
[..]
Vroeger. Tegenwoordig ligt het anders.
Beide zullen wel in een andere parameter te vangen zijn.quote:wat is het nou, steden aan de kust of steden aan een delta?
volgens mij komt dat door de ontwikkelingen die in de middeleeuwen zijn gekomen, waardoor het westen een technologische voorsprong kreeg, de kans kreeg de huidige ontwikkelingslanden uit te buiten, een situatie die nu deels nog altijd bestaat, want 20% van de mensen gebruikt 80% van de hulpbronnenquote:Op vrijdag 7 oktober 2005 18:42 schreef McCarthy het volgende:
OK. Het westen is zo rijk omdat .... (floripas, aanvullen graag)
ik wil duidelijkheid.
daar betalen we ook voor.quote:want 20% van de mensen gebruikt 80% van de hulpbronnen
quote:Op vrijdag 7 oktober 2005 18:42 schreef McCarthy het volgende:
OK. Het westen is zo rijk omdat .... (floripas, aanvullen graag)
Zo goed?quote:ik wil duidelijkheid.
Zwitserland heeft wel mee kunnen profiteren van de welvaart van de omringende landenquote:Op vrijdag 7 oktober 2005 18:48 schreef McCarthy het volgende:
maar niet alle westerse landen hebben ontwikkelingslanden uitgebuit. Swiss en scandinavie bijvoorbeeld niet. Die zijn echter wel welvarend.
Bovendien kost het een vermogen om landen uit te buiten (legers zijn duur). Het is dus waarschijnlijk negatief geweest voor onze welvaart.
en daar komen dus o.a. die andere dingen om de hoek kijken die al genoemd zijn, zoals ligging, verdeling grondstoffen (binnenlandse verdeling bedoel ik: als het in de handen is van een dictator, profiteert de rest van het land (vaak) niet meequote:ook zijn veel ex-kolonien nu wel welvarend zoals z-korea, singapore, finland, ierland.
Hieraan kan het dus niet dirrect liggen. De Soto merkt dat dus ook op.
Maar je kunt erover twisten of we er een reëele prijs voor betalen.quote:daar betalen we ook voor.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |