Wat wil gansje Halsema nu? Meer cacao of een verbod op chocolade? Dit doet me denken aan haar eerdere voorstel om chocolade sigaretten te verbieden omdat dit het roken zou bevorderen.quote:GroenLinks: verbied import slaven-chocola
DEN HAAG - GroenLinks wil een Europees verbod op import van chocolade, die gemaakt is met slavenarbeid. Volgens fractieleider Halsema heeft het tv-programma Keuringsdienst van Waarde aangetoond dat vrijwel alle chocola die we hier eten, wordt gemaakt door slaven. Tijdens de algemene beschouwingen woensdag in de Tweede Kamer pleitte Halsema ook voor een hoger verplicht percentage cacao in de chocola, zodat de producerende landen meer profiteren van de consumptie in de westerse wereld.
En meteen aanvullen met ", die gemaakt is met slavenarbeid".quote:Op woensdag 21 september 2005 13:11 schreef Strolie75 het volgende:
Kan iemand die spelfout even uit de topictitel halen?![]()
komt omdat hun dieselauto's niet meer rijdenquote:Op woensdag 21 september 2005 13:26 schreef GekkeHenkie het volgende:
Duidelijk... Groen Links is de weg kwijt.
Ja, daar leest iedereen voor het gemak maar even overheen. Hè, lekker, Groen Links bashen op de woensdagmiddag.quote:Op woensdag 21 september 2005 13:26 schreef Monidique het volgende:
[..]
En meteen aanvullen met ", die gemaakt is met slavenarbeid".
En waar lees jij voor het gemak even overheen?quote:Op woensdag 21 september 2005 13:27 schreef Lienekien het volgende:
Ja, daar leest iedereen voor het gemak maar even overheen. Hè, lekker, Groen Links bashen op de woensdagmiddag.![]()
Nou ja, aangezien ongeveer alle chocola zo gemaakt is zou er echt ontzettend veel niet meer verkocht kunnen worden. En de keuringsdienst van waarde heeft al duidelijk gemaakt dat er niet tegenopgetreden wordt, dus het lijkt me een vrij bizar plan. Als je iets wil moet het europees aangepakt worden.quote:Op woensdag 21 september 2005 13:27 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ja, daar leest iedereen voor het gemak maar even overheen. Hè, lekker, Groen Links bashen op de woensdagmiddag.![]()
Dat volgens GL vrijwel alle chocola is die we hier eten.quote:Op woensdag 21 september 2005 13:26 schreef Monidique het volgende:
En meteen aanvullen met ", die gemaakt is met slavenarbeid".
Nee, daar lees ik niet overheen. Waarom denk je dat?quote:Op woensdag 21 september 2005 13:29 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
En waar lees jij voor het gemak even overheen?
"heeft het tv-programma Keuringsdienst van Waarde aangetoond dat vrijwel alle chocola die we hier eten, wordt gemaakt door slaven."
Oftewel, ze willen chocolade niet verbieden, maar chocolade die gemaakt is door slaven.quote:Op woensdag 21 september 2005 13:30 schreef Strolie75 het volgende:
[..]
Dat volgens GL vrijwel alle chocola is die we hier eten.
Je kunt zelf niet verzinnen waarom ik dat denk?quote:Op woensdag 21 september 2005 13:31 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Nee, daar lees ik niet overheen. Waarom denk je dat?
Typisch een geval van wat niet is kan nog komen. Bijvoorbeeld omdat de politiek zich ermee gaat bemoeien.quote:Op woensdag 21 september 2005 13:29 schreef I.R.Baboon het volgende:
[..]
Nou ja, aangezien ongeveer alle chocola zo gemaakt is zou er echt ontzettend veel niet meer verkocht kunnen worden. En de keuringsdienst van waarde heeft al duidelijk gemaakt dat er niet tegenopgetreden wordt, dus het lijkt me een vrij bizar plan. Als je iets wil moet het europees aangepakt worden.
Wat dus volgens GL bijna alle chocolade is.quote:Op woensdag 21 september 2005 13:31 schreef Monidique het volgende:
Oftewel, ze willen chocolade niet verbieden, maar chocolade die gemaakt is door slaven.
Nou, de toevoeging van de slavenarbeid geeft de beweegreden aan om het te willen verbieden. Lijkt me nogal belangrijk.quote:Op woensdag 21 september 2005 13:32 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
Je kunt zelf niet verzinnen waarom ik dat denk?'Chocola verbieden' en 'chocola gemaakt door slaven verbieden' komt de facto bijna op hetzelfde neer.
Ik ben ook een slaaf van de nederlandse belastingdienst!quote:Op woensdag 21 september 2005 13:26 schreef Monidique het volgende:
[..]
En meteen aanvullen met ", die gemaakt is met slavenarbeid".
Zoals iemand eerder al opmerkte, verbieden is vrij zinloos. Dat lost het probleem heus niet op.quote:Op woensdag 21 september 2005 13:33 schreef Lienekien het volgende:
Nou, de toevoeging van de slavenarbeid geeft de beweegreden aan om het te willen verbieden. Lijkt me nogal belangrijk.
whehehe, ik dacht dat chocolade werd gemaakt van cacaoquote:GroenLinks wil een Europees verbod op import van chocolade, die gemaakt is met slavenarbeid
Nee, dan niets doen. Dat lost zéker niks op.quote:Op woensdag 21 september 2005 13:35 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
Zoals iemand eerder al opmerkte, verbieden is vrij zinloos. Dat lost het probleem heus niet op.
Dan zijn er nóg meer slaven nodig.quote:Tijdens de algemene beschouwingen woensdag in de Tweede Kamer pleitte Halsema ook voor een hoger verplicht percentage cacao in de chocola, zodat de producerende landen meer profiteren van de consumptie in de westerse wereld.
dat weet ze zelf waarschijnlijk ook nietquote:Op woensdag 21 september 2005 13:38 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Dan zijn er nóg meer slaven nodig.
Wat wil Femke nou eigenlijk
Tuurlijk kun je wel iets doen. Maar met het verbieden van een product dat in heel veel bereidingen wordt gebruikt, pak je niet alleen de 'slavendrijvers'.quote:Op woensdag 21 september 2005 13:37 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Nee, dan niets doen. Dat lost zéker niks op.
Daar was ik al bang voor.quote:Op woensdag 21 september 2005 13:38 schreef Klonk het volgende:
dat weet ze zelf waarschijnlijk ook niet![]()
Nee, dat is het niet en het toont de ware intentie ook niet, waardoor je nu onzinnige ideeën zou kunnen krijgen zoals dat GroenLinks chocolade wil verbieden.quote:Op woensdag 21 september 2005 13:32 schreef MrX1982 het volgende:
Aangezien vrijwel alle chocolade gemaakt is door slaven wil ze chocolade verbieden. Dat is een logisch verband.
wrs. door een dan verhoogde vraag dat de prijs op de cacaomarkt weer stijgt, die in nu nl op een dieptepunt, zodat de werknemers daar beter betaald kunnen krijgen en beter levensomstandigheden kunnen krijgenquote:Op woensdag 21 september 2005 13:38 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Dan zijn er nóg meer slaven nodig.
Wat wil Femke nou eigenlijk
Sinds nog nooit.quote:Op woensdag 21 september 2005 13:42 schreef Yildiz het volgende:
Sinds wanneer is keuringsdienst van Waarde hetzelfde als Keuringsdienst van Waren?
1. Gedwongen arbeid onder slechte omstandigheden zonder betaling voor gedane arbeid.quote:Op woensdag 21 september 2005 13:35 schreef ExtraWaskracht het volgende:
Wat verstaat GL nou weer onder slavernij? Waar wordt de meeste chocola geproduceerd?
Over politici die zich bezighouden met het cacao-gehalte vanuit ideologische grond zal ik maar niks zeggen.
Helder. Ik was er niet van op de hoogte dat er in de Ivoorkust nog slavernij bestond.quote:Op woensdag 21 september 2005 13:45 schreef DiRadical het volgende:
[..]
1. Gedwongen arbeid onder slechte omstandigheden zonder betaling voor gedane arbeid.
2. Van oorsprong uit Zuid en Midden Amerika, nu vooral uit Ivoorkust.
Voor onzinnige ideeën kan je altijd wel terecht bij GL maar dat terzijde.quote:Op woensdag 21 september 2005 13:43 schreef Monidique het volgende:
Nee, dat is het niet en het toont de ware intentie ook niet, waardoor je nu onzinnige ideeën zou kunnen krijgen zoals dat GroenLinks chocolade wil verbieden.
Hoe meer je post hoe meer je jezelf voor de gek zet.quote:Op woensdag 21 september 2005 13:48 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Voor onzinnige ideeën kan je altijd wel terecht bij GL maar dat terzijde.
Als vrijwel alle chocolade hier gemaakt is door slaven suggereer je toch een verbod te willen op chocolade zoals wij dat kennen.
Vervolgens wil ze een hogere percentage cacao in de chocolade.
Ja wat wil ze nou? chocolade-slavernij afschaffen of meer cacao waar je meer slaven voor nodig hebt.
Wat dacht je van meer cacao waar een eerlijke prijs voor betaald wordt?quote:Op woensdag 21 september 2005 13:48 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Voor onzinnige ideeën kan je altijd wel terecht bij GL maar dat terzijde.
Als vrijwel alle chocolade hier gemaakt is door slaven suggereer je toch een verbod te willen op chocolade zoals wij dat kennen.
Vervolgens wil ze een hogere percentage cacao in de chocolade.
Ja wat wil ze nou? chocolade-slavernij afschaffen of meer cacao waar je meer slaven voor nodig hebt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |