Maar zoals tiesemans alleen maar quote, zonder uitleg, hoe kunnen wij 'foute' ongelovigen de texten dan ooit begrijpen? Ik heb in de discussie al herhaaldelijk gelezen dat mensen ipv citaten uitleg van de desbetreffende citaten vroegen. (Het Pinkeltje voorbeeld als het meest treffende btwquote:Op maandag 3 oktober 2005 14:41 schreef pmb_rug het volgende:
en om die taal te kunnen spreken moet je hem eerst kunnen begrijpen
Jaja echte flamewarriors hieroquote:Op maandag 3 oktober 2005 16:50 schreef Dj_White_Night het volgende:
die flamewars hierzo...
Hear hearquote:Op maandag 3 oktober 2005 16:58 schreef Boswachtertje het volgende:
[..]
Maar zoals tiesemans alleen maar quote, zonder uitleg, hoe kunnen wij 'foute' ongelovigen de texten dan ooit begrijpen? Ik heb in de discussie al herhaaldelijk gelezen dat mensen ipv citaten uitleg van de desbetreffende citaten vroegen. (Het Pinkeltje voorbeeld als het meest treffende btw)
Jij bent de wijze, wij de dwazen... Enlighten us with your knowledge en verschuil je niet achter citaten, maar stap er juist voor!
Net zoals:quote:Op vrijdag 16 september 2005 14:54 schreef pmb_rug het volgende:
maar je zegt "God is een eikel omdat hij trots is" dan heb je het toch niet helemaal begrepen als je het mij vraagt... dat zijn zaken die voor mensen gelden, maar God is duidelijk van een andere categorie
quote:Op vrijdag 16 september 2005 14:50 schreef pmb_rug het volgende:
de liefde van God
je bent beledigt?quote:Jij bent de wijze, wij de dwazen... Enlighten us with your knowledge en verschuil je niet achter citaten, maar stap er juist voor!
Dat snap ik, ik ben juist niet beledigd... Maar ik heb het gevoel dat jij in tegenstelling tot Tiesemans, wel inhoudelijk kunt discussieren over citaten uit de bijbel.. En die kans dit te horen/lezen krijg ik niet zo vaak in dit soort discussies, dus vandaar dat "enlighten us" ...quote:Op maandag 3 oktober 2005 17:18 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
je bent beledigt?
dat lijkt me toch nergens voor nodig.
Ik deel je kritiek op de posts van Tiesemans. Hoewel ik het mooi vind kan niemand er wat mee en wordt het sowieso al niet gelezen (neem ik aan). Text en uitleg zijn het devies!
Soms bedeel ik mijzelf in mijn betoog van een tekst om mijn visie te verduidelijken. Ik wil wel verkomen dat dit te pas en te onpas gebeurd.
maar ik irriteer me aan mensen die quotes uit de context rukken, omdat ze de bijbel niet begrijpen, om er een punt van te maken.
Heb jij het Thomas Evangelie gelezen, vraag ik mij als ongelovige af.quote:Op maandag 3 oktober 2005 12:10 schreef pmb_rug het volgende:
sowieso vind ik het voor ongelovigen zeer ongepast om zich op de bijbel te beroepen.
Wat raar.quote:Op maandag 3 oktober 2005 12:10 schreef pmb_rug het volgende:
sowieso vind ik het voor ongelovigen zeer ongepast om zich op de bijbel te beroepen.
Oh, ik lees ze wel, maar ik krap me nu al een tijdje achter m'n oren wat ie nu precies wil zeggen, al heb ik wel een vermoeden.quote:Op maandag 3 oktober 2005 17:18 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
je bent beledigt?
dat lijkt me toch nergens voor nodig.
Ik deel je kritiek op de posts van Tiesemans. Hoewel ik het mooi vind kan niemand er wat mee en wordt het sowieso al niet gelezen (neem ik aan)..........
De bijbel is nou niet echt wat je een uitdaging noemt, al raak je in die woordenbrij wel snel het overzicht kwijt.quote:maar ik irriteer me aan mensen die quotes uit de context rukken, omdat ze de bijbel niet begrijpen, om er een punt van te maken.
Nazi Duitsland was een volstrekt christelijk land, 98% beschouwde zich christen, en niet-christenen, liberalen, Joden, communisten werden vervolgd. En Hitler's extreme anti-semitisme komt niet uit het niets, dat waren ideeën die al eeuwen gecultiveerd waren door met name de katholieke kerk. En Luther was, zover mogelijk, nog erger. En in feite was de holocaust een vergelijkbaar fenomeen als de pogroms in Oost Europa, alleen van een heel andere schaal en organisatie. Ik zie het zelfs bij mijn katholieke oma van 93, haar is het anti-semitisme met de paplepel ingegoten, en wel door de kerk. En dat terwijl mijn opa, andere familie, etnisch een Jood was, zijn Joodse ouders hadden zich tot het katholicisme bekeerdquote:Op maandag 3 oktober 2005 08:28 schreef pmb_rug het volgende:
Godslasteraar, doe nou niet alsof Christenen de joden altijd hebben vervolgd (als enige). Het nazi regime was al niet Christelijk. De gereformeerden hebben heel veel gedaan voor de joden in de oorlog (de hervormden weer niet, maar goed). het is echt onzin. De joden zijn altijd en overal vervolgd, niet speciaal door 1 groep.
Je bedoeld dat Paulus aanvankelijk de eerste christenen vervolgd zou hebben.quote:overigens zijn de joden begonnen met het vervolgen van Christenen en niet andersom. (zie paulus)
Ik vind dat altijd grappig, mensen die geloven dat mensen die geloven dat ze Christelijk zijn niet Christelijk zijn.quote:Op maandag 3 oktober 2005 22:57 schreef pmb_rug het volgende:
laat ik het parafraseren:
- het eerste deel vind ik een belachelijke suggestie. verder is het duidelijk dat mensen die zichzelf als christelijk beschouwen het a) niet meteen zijn en b) niet per se handelen uit die overtuiging.
ja, wat je zegt, grappigquote:Op maandag 3 oktober 2005 23:45 schreef speknek het volgende:
Ach standaard toch. Als een gelovige iets goed doet in naam van zijn geloof, dan is dat een betuigenis van z'n oprechte en pure geloof in god. Zie toch hoe goed het geloof mensen maakt. Als een persoon iets slechts doet uit naam van zijn geloof, dan ligt dat altijd aan andere zaken, macht, sadisme, lust, en misbruikt hij alleen maar de noemer van het geloof.
Heb je nou het Thomas Evangelie gelezen, vraag ik mij als ongelovige nog steeds afquote:
Gelovige mensen zijn niet dom, maar gewoon gemakkelijk beinvloedbaar.quote:Op woensdag 5 oktober 2005 00:37 schreef Killer_Mom het volgende:
makkelijk zat, geloof is voor de dommen, ik een zin. afhanklijk zijn, zelf niet denken, .
mee eens, en waarom zijn ze dom, of worden ze zo dom gehouden,quote:Op woensdag 5 oktober 2005 00:50 schreef andromeda1968 het volgende:
[..]
Gelovige mensen zijn niet dom, maar gewoon gemakkelijk beinvloedbaar.
Alleen blanke katholieken zijn welkom of ultra rechts, zulke gedrogeerde mensen hebben liever een blanke Stalin dan een simpele afrikaan. Kolder ten top.quote:Op woensdag 5 oktober 2005 01:05 schreef Killer_Mom het volgende:
[..]
in een ander topig , zijn negers lui, ff doorlezen, echt een heel goed topic
Mijn excuses dat ik even offtopic was, dat was niet mijn bedoeling.quote:
Zo eenvoudig is dat. Althans voor mensen die het vermogen hebben om te kunnen denken. Wat niet aan gelovigen veroorloofd is.quote:Op woensdag 5 oktober 2005 00:37 schreef Killer_Mom het volgende:
makkelijk zat, geloof is voor de dommen, ik een zin. afhanklijk zijn, zelf niet denken, .
Ja je kan lullen wat je wilt, maar uiteindelijk gaat het er niet om wat of in wie iedereen gelooft...quote:Op maandag 3 oktober 2005 22:57 schreef pmb_rug het volgende:
laat ik het parafraseren:
- het eerste deel vind ik een belachelijke suggestie. verder is het duidelijk dat mensen die zichzelf als christelijk beschouwen het a) niet meteen zijn en b) niet per se handelen uit die overtuiging. Hitler heeft nooit vanuit zijn 'christen' zijn gehandeld (was hij het wel?). Hij heeft wel gebruik van de kerk. Maar de katholieken hebben sowieso een genante staat van dienst op dat gebied. Ik kan verder ook helemaal niks met de katholieke kerk en zal ze ook nooit verdedigen. Ze hebben idd zeer anti-semitisch gehandeld in het verleden.
- het tweede stuk.... ik begrijp je punt niet. en als ik denk dat ik het begrijp ben ik het er niet mee eens en vind ik het allemaal zeer speculatief. wat heb je zelf van Paulus gelezen?
en waarom is dat een probleem?quote:[
Ja je kan lullen wat je wilt, maar uiteindelijk gaat het er niet om wat of in wie iedereen gelooft...
Het probleem zit em in "Mijn geloof is beter" offeh "nee dat moet je zo lezen"
Tot die tijd zal geen enkel koninkrijk komen
Pardon? En wat denk jij dat je cijferlijst zegt? Dat je vakbekwaam bent, qua rekenen, schrijven, taal, wiskunde, economie, etc.quote:Op donderdag 6 oktober 2005 08:44 schreef pmb_rug het volgende:
gelovigen dom?![]()
wat een pretentieuze zwambaas!
ik zal je m'n cijferlijst opsturen...
wat een types![]()
Ik denk dat het probleem is dat jij, en vele anderen, voor het christendom andere standaarden gebruikt dan voor een willekeurige theorie. Zou je dezelfde standaarden gebruiken is het christendom niet meer dan een mythe; geen bewijs, niet testbaar, geen voorspellingskracht, en wel een hele hoop narigheid.quote:Op donderdag 6 oktober 2005 08:47 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
en waarom is dat een probleem?
waarom is het een probleem als ik van inzicht verschil? dat doet iedereen toch?
wat doe IK met dat verschil dat zo'n probleem is?
Misschien moet je je toch eens in zaken verdiepen voordat je oordeelt. Uit deze opmerking spreekt namelijk een wereld van onwetendheid.quote:Op donderdag 6 oktober 2005 13:17 schreef pmb_rug het volgende:
Ik vind dat mensen die altijd maar geloven in logica (en de vooronderstelling doen dat hun zintuigen en hun percepties waarheid zijn) naief zijn mbt de metafysische wereld.
ik begrijp je punt al is je conclusie niet juistquote:Op donderdag 6 oktober 2005 13:19 schreef Doffy het volgende:
Misschien moet je je toch eens in zaken verdiepen voordat je oordeelt. Uit deze opmerking spreekt namelijk een wereld van onwetendheid.
Ben ik persoonlijk met je eens, maar als gelovigen al de logica en haar consequenties afwijzen (wat pmb_rug met enige regelmaat lijkt te doen), dan zou ik niet de illusie hebben dat ze wél zullen luisteren naar andere visies op hun eigen religie, wel?quote:Op donderdag 6 oktober 2005 13:27 schreef Hallulama het volgende:
Absoluut, maar het lijkt mij dat ook Christenen willen weten wat het nou precies is, dat waar zij in geloven, en hoe het tot stand is gekomen, ik bedoel, the unexamined life is not worth living, toch?![]()
idem dito voor hen die de logica heilig verklarenquote:Op donderdag 6 oktober 2005 13:30 schreef Doffy het volgende:
Ben ik persoonlijk met je eens, maar als gelovigen al de logica en haar consequenties afwijzen (wat pmb_rug met enige regelmaat lijkt te doen), dan zou ik niet de illusie hebben dat ze wél zullen luisteren naar andere visies op hun eigen religie, wel?
Ik zal het je sterker vertellen: níemand gelooft dat de volledige werkelijkheid in logica te vangen is! Zoveel weten we wel sinds het spectaculair mislukken van het logisch positivisme uit de jaren '20 en '30. Ook -juist!- speknek gelooft dat niet.quote:Op donderdag 6 oktober 2005 13:27 schreef pmb_rug het volgende:
plus dat logica opzich niet slecht is, in tegendeel, maar dat mensen die logica heilig verklaren (speknek als ik het zo een beetje bezie) een belangrijk deel van de realiteit ontkennen omdat het niet binnen de logica past. Ik denk dus dat niet alle werkelijkheid met logica te ontcijferen is.
Dit bedoel ik dusquote:Op donderdag 6 oktober 2005 13:34 schreef pmb_rug het volgende:
idem dito voor hen die de logica heilig verklaren![]()
iedereen leidt aan tunnelvisie
OF hij bedoelt met zoon van God dat hij zoon van God is, net als ieder ander mens.quote:Op donderdag 6 oktober 2005 13:31 schreef pmb_rug het volgende:
hallu, ik kijk zo even 2 minuten naar dat evangelie en wat me meteen opvalt is dat het qua stijl al ontzettend afwijkt van welk bijbelboek dan ook... maar goed.
ik moet even duidelijk stellen dat het geloof in Jezus als louter filosoof belachelijk is. hij zegt zelf dat hij de zoon van God is. dus OF hij is een waanzinnige OF hij is het ook echt.
wat wil je trouwens met die quote?
Er zijn mensen die veel heil hebben bij hun geloof, en kunnen samen leven met anders denkenden zonder hun geloof aan hen op te dringen. Religie is echter wel iets dat bij iemand moet passen. Wanneer een religie niet bij iemand past, en diegene probeert toch die religie passend te maken, kan dat tot aardig wat (persoonlijke) narigheid leiden.quote:Op donderdag 6 oktober 2005 13:19 schreef pmb_rug het volgende:
en waarom denken mensen altijd dat religie tot narigheid leidt? wat een onzin.
Het ontkennen van religie denk ik niet zo zeer, maar wel het verbieden er van. Religie is imo iets dat tot de persoonlijke vrijheid behoort, en derhalve niet door de staat dient te worden opgelegd of juist verboden.quote:er is altijd narigheid geweest. Kijk naar het communisme, als iets narigheid brengt is het het ontkennen van religie wel!
Er zit wel een kern van waarheid in. Religie kan zeer destructief werken. Uiteindelijk zijn het echter voornamelijk de mensen zelf die dit doen. Waar het op persoonlijke narigheid leidt, ben ik echter wel geneigd om te denken dat religie an sich hiervoor verantwoordelijk is.quote:Mensen doen nou eenmaal stomme dingen, religieus of niet. wat een aangeprate overtuiging! (en kom nou niet met de kruistochten want daar wordt ik toch zo moe van)
Iedereen is een zoon van God, en "zoon van God" werd in die tijd zelfs gebruikt om elkaar te begroeten, zoals: "Hoi, pmb_rug, zoon van God!"quote:Op donderdag 6 oktober 2005 13:31 schreef pmb_rug het volgende:
hallu, ik kijk zo even 2 minuten naar dat evangelie en wat me meteen opvalt is dat het qua stijl al ontzettend afwijkt van welk bijbelboek dan ook... maar goed.
ik moet even duidelijk stellen dat het geloof in Jezus als louter filosoof belachelijk is. hij zegt zelf dat hij de zoon van God is. dus OF hij is een waanzinnige OF hij is het ook echt.
wat wil je trouwens met die quote?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |