Dat is prima toch, succesquote:Op woensdag 7 september 2005 20:00 schreef purplerose het volgende:
[..]
Dankje, het koste even wat moeite, maar goed
Ik ben nu al 15 jaar zelf aan het klooiensoms gaat het goed, vaak dus niet. Wil er nu wel heel erg vanaf, ben het zat dus maandag val ik er gelijk mee de deur in bij de maatschappelijk werker
Ik denk dat zoiets wel tot eetstoornis kan uitlopenquote:Op woensdag 7 september 2005 20:01 schreef boekenworm het volgende:
@ Sessy :Volgens mij is dat niet echt een eetstoornis dan...
Ik zeg ook niet dat dat een eetstoornis is. Ik draag het meer als (deel)oplossing aan voor diegenen die hier zeggen de hele dag door te eten en aan te komen en zich daardoor kut te voelen (waardoor ze ongetwijfeld ook weer gaan eten etc)quote:Op woensdag 7 september 2005 20:01 schreef boekenworm het volgende:
@ Sessy :Volgens mij is dat niet echt een eetstoornis dan...
Valt mee, ze trainen iets van 2 uur per dag en doen er nog wat rek- strek- en massageoefeningen bij en rennen een wedstrijd per week of zo. Dan heb je nog niet eens 20 uur sport in de week. Ze hebben alleen zo veel spieren dat ook als ze niet rennen het wel verbrandt.quote:Op woensdag 7 september 2005 20:04 schreef erikkll het volgende:
[..]
Ik denk dat zoiets wel tot eetstoornis kan uitlopenzo'n idee van... Niet eten is niet goed, dus ga ik maar veel sporten. Dan kun je veel zeggen, maar weinig/niet eten is idd niet goed, maar vaak zó veel sporten ook zeker niet!
2 uur per dag is echt wel veel hoorquote:Op woensdag 7 september 2005 20:07 schreef Sessy het volgende:
[..]
Valt mee, ze trainen iets van 2 uur per dag en doen er nog wat rek- strek- en massageoefeningen bij en rennen een wedstrijd per week of zo. Dan heb je nog niet eens 20 uur sport in de week.
Een gemiddelde topsporter traint alsnel 5 uur per dag. Dus dat valt wel mee.quote:Op woensdag 7 september 2005 20:09 schreef erikkll het volgende:
[..]
2 uur per dag is echt wel veel hoor![]()
maargoed, dat mogen ze natuurlijk helemaal zelf weten, maar ik zou niemand aanraden zóveel te gaan sporten. Elke dag een half uur tot een uur (btje fanatieke) lichaamsbeweging is wel goed natuurlijk
Het is alom bekend dat topsporters een veel grotere kans hebben op jonge leeftijd aan een hartaanval te overlijden dan mensen die af en toe sporten. Het stond laatst zelfs op de FOK frontpagequote:Op woensdag 7 september 2005 20:10 schreef boekenworm het volgende:
[..]
Een gemiddelde topsporter traint alsnel 5 uur per dag. Dus dat valt wel mee.
Ik denk dat het wel kan helpen als iemand nog niet zo 'ver heen' is: vrouwen die wel een beetje met hun figuur etc. bezig zijn kunnen er baat bij hebben om te sporten, want dan maakt het geen barst uit of je af en toe eens een reep chocola naar binnen werkt. En krijg je dus ook niet het schuldgevoel door het eten van die reep, waardoor je uit pure ellende nog meer gaat vreten en uiteindelijk misschien wel uitkomt op een eetstoornis.quote:Op woensdag 7 september 2005 20:06 schreef Sessy het volgende:
Ik zeg ook niet dat dat een eetstoornis is. Ik draag het meer als (deel)oplossing aan voor diegenen die hier zeggen de hele dag door te eten en aan te komen en zich daardoor kut te voelen (waardoor ze ongetwijfeld ook weer gaan eten etc)
wat wil je dan dat iemand zegt?quote:Op woensdag 7 september 2005 19:06 schreef CleeJee het volgende:
[..]
...werkte het vaak maar zo....
(denk dat de eet drang groter is dan welke drang dan ook...)
hmmm, dat is niet altijd zo.....quote:Op woensdag 7 september 2005 22:10 schreef Wolkje het volgende:
[..]
en ja, dat is moeilijk, maar hey, als het mij gelukt is, lukt het anderen ook.
Ik weet niet goed hoe ik erop moet reageren, aangezien het mij zo bekend voorkomt.... Eigenlijk nog niet de controle op willen geven, maar ook wel zien dat het niet de goede kant uitgaat. Dat is zo moeilijk. Zij moet voor zichzelf de grens trekken. Maar vooral voor omstanders is dat heel moeilijk omdat ze daarvoor nog een stuk dieper moet zakken.quote:Op vrijdag 9 september 2005 08:53 schreef Ami80 het volgende:
@teigan: dat heb ik ook gedaan en ze wil niet meer zwakker worden, niet nog verder gaan. Maar wil dus gewoon nog zelf verder proberen. Hoe lang nog? Ik heb geen idee, en ze had ook geen antwoord op mijn vraag wat ze zelf dan kan veranderen aan haar leven om ervoor te zorgen dat ze niet nog zwakker wordt. Daar had ze geen antwoord op...
Nee ik zat nergens in ben zelf gaan eten en ik had dus helemaal geen hulp ook - geen psychologen, dietologen of ueberhaupt de huisarts zelfs. Niemand thuis die ervan weet wat er ueberhaupt aan de hand is geweest. Ook niemand thuis die weet dat ik aan de alcohol ben geweest trouwens of dat ik heb gerookt, dat weet ze ook niet, of het seksuele misbruik vroeger of al die andere problemen. Ze weet helaas wel van de zelfmoordpoging maar volgens mij snapt ze niet echt dat ik 't serieus meende, ze vindt het in elk geval een grappig verhaal om op feestjes te vertellen over hoe stom tieners wel niet kunnen zijn... Ik heb d'r altijd heel erg beschermd tegen, nouja, van alles dus. En, ach ja, zij was na het avondeten altijd tot 12 uur 's nachts weer weg met trainen en zo, dus zo moeilijk was dat ook weer niet om alles voor d'r verborgen te houden. Ik had een 8 gemiddeld op m'n rapporten dus uiterlijk ging alles goed natuurlijk.quote:Op vrijdag 9 september 2005 08:53 schreef Ami80 het volgende:
@Sessie: bedankt voor je verhaal. Je werd dus eigenlijk voor het blok gezet zodat je in elk geval zou gaan. Maar hoe vond je dat dan toen je er eenmaal zat? Draaide je weezin bij, of bleef je je ertegen verzetten? Of bleef je je soms optrekken aan het feit dat je de ander ermee plezierde?
Zelf heb ik die gedachte ook al gehad natuurlijk: als je het niet voor jezelf doet, doe het dan invredesnaam maar voor mij, dan ben ik de boeman wel. Het lijkt me alleen zoveel moeilijker wanneer je zelf als patient niet achter de therapie staat. Dat je je dan minder openstelt voor hulp. Of zie ik dat verkeerd?
Okay en als je nou rauwkost gaat kauwen de volgende keer, kan dat niet?quote:Op vrijdag 9 september 2005 22:11 schreef Barcelona het volgende:
Ik heb eetbuien.. dus geen anorexia.
Het klinkt niet echt als gezonde ideeën hoor. Zou je niet veel beter de achterliggende oorzaak van de eetbuien op kunnen zoeken, inplaats van te compenseren met hele pakken sap? Klnikt nogal eetgestoord, dat laatste.quote:Op vrijdag 9 september 2005 22:24 schreef Sessy het volgende:
[..]
Okay en als je nou rauwkost gaat kauwen de volgende keer, kan dat niet?
Of drink je anderhalf liter sap, dan zit je maag vol en heb je ook suiker in je bloed, maar het is een stuk gezonder?
Als je weinig eet krijg je automatisch eetbuien, je lichaam heeft namelijk wel gewoon een energiebehoefte om alle processen in je lichaam te kunnen laten werken. Dus ook als je niks doet heb je die energiebehoefte. Nou weet ik niet of je weinig eet, maar als, dan lijkt het me verstandig om eerst wat meer te gaan eten voordat je verwacht dat je eetbuien overgaan. En zoals toeps ook al aangaf, dat die je niet met wat sap en 3 blaadjes sla, maar met bijv. een aardappel ofzo (ik ging aan de gepofte aardappels destijds: lekker, gezond en voedzaam). Verder zoals ergens al eerder werd gezegd: zorg ervoor dat je niet veel al te ongezond eten in huis hebt en eet ipv 2 marsen of weet ik veel, een appel, een peer, een boterham, een ananas etc. Succes in ieder gevalquote:Op vrijdag 9 september 2005 23:04 schreef Barcelona het volgende:
Ik probeer de eetbuien zo lang mogelijk uit te stellen. Want als ik er eenmaal mee begin, kan ik de rest van de dag niet meer "normaal"/ gezond eten.
Ik zou niet te veel verwachten van de uitzending van vanavond. De welbekende user miendobbelsteen doet er aan mee.quote:Op zaterdag 10 september 2005 14:51 schreef teigan het volgende:
ik lees net dat het vanavond in twee vandaag aandacht wordt besteed aan eetstoornissen....
Misschien hebben mensen er nog wat aan... Verder is er een tijdje geleden in vinger aan depols ook aandacht aan besteed, en dat was een goede uitzending... Misschien dat die nog ergens op het inet terug is te vinden
*Video timer in toetstquote:Op zaterdag 10 september 2005 14:51 schreef teigan het volgende:
ik lees net dat het vanavond in twee vandaag aandacht wordt besteed aan eetstoornissen....
Misschien hebben mensen er nog wat aan... Verder is er een tijdje geleden in vinger aan depols ook aandacht aan besteed, en dat was een goede uitzending... Misschien dat die nog ergens op het inet terug is te vinden
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |