Ik begrijp het. Maar zijn er geen algemeen toegankelijke boeken of overzichten waar ik het ook kan vinden? Het is wel een belangrijk thema, natuurlijk.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 18:25 schreef Snoerkies het volgende:
[..]
Je vraagt dingen die ik al ruim tien jaar geleden heb gelezen en gezien. Mijn vader en ik, die dus ruim tien jaar geleden is overleden, hadden het vaak over de oorlog omdat zowel zijn vader naar Duitsland was getransporteerd en zijn schoonvader naar Polen. We hadden daar vaak gespreken over en lazen veel daarover. Nadat hij overleed, is dat ook overleden.
Als ik weer bij mijn moeder ben zal ik haar eens vragen of ze dat bewaard heeft, mijn vader bewaarde heel veel maar mijn ma heeft ook heel veel weggegooid een paar jaar na zijn dood.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 18:27 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Ik begrijp het. Maar zijn er geen algemeen toegankelijke boeken of overzichten waar ik het ook kan vinden? Het is wel een belangrijk thema, natuurlijk.
Als Churchill voor zijn 65ste dood was gegaan, wel dan had briljant achterwegen kunnen blijven. Dan was het iemand geweest die graag van partij wisselde, en dacht het Empire voor eeuwig zou bestaan.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 17:58 schreef MrX1982 het volgende:
Dat is bovendien geen antwoord op mijn vraag laat staan een antwoord op de rest van mijn post.
Is Churchill voor zijn 65ste dood gegaan? retorische vraagquote:Op woensdag 31 augustus 2005 19:09 schreef -Angel- het volgende:
Als Churchill voor zijn 65ste dood was gegaan, wel dan had briljant achterwegen kunnen blijven. Dan was het iemand geweest die graag van partij wisselde, en dacht het Empire voor eeuwig zou bestaan.
Ik zou wel eens horen of gelly Churchill een briljant politicus vindt. Als zel consistent is zal ze hier 'nee' op moeten antwoorden.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 19:20 schreef MrX1982 het volgende:
Is Churchill voor zijn 65ste dood gegaan? retorische vraag
Gelly, dat is volgens mij een hij.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 19:41 schreef -Angel- het volgende:
Ik zou wel eens horen of gelly Churchill een briljant politicus vindt. Als zel consistent is zal ze hier 'nee' op moeten antwoorden.
Merkwaardig. Je maakt dus geen onderscheid in het doel wat ze nastreefde? Je vind het doel van Churchill net zo goed/slecht als dat van Hitler?quote:Overigens MrX1982 ik heb niet meer bewondering voor Churchill als politicus dan als voor Hitler.
Het doel is niet belangrijk in het bepalen of iemand briljant is. Als je zo kijkt zullen alleen de mensen die aan jouw beeld van de wereld voldoen aan de criteria briljant voldoen.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 21:43 schreef MrX1982 het volgende:
Merkwaardig. Je maakt dus geen onderscheid in het doel wat ze nastreefde? Je vind het doel van Churchill net zo goed/slecht als dat van Hitler?
Omdat?quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 20:41 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Volkomen terecht, overigens.
Yeah right. Van dat partijprogramma van de Nationaal SOCIALISTISCHE Duitse Arbeiders Partij, zou menig SP- of PvdA aanhanger spontaan een orgasme krijgen.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 12:19 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Hitler was fel anti-socialisme.. Hij was een exces van rechtsconservatisme.
Hmmmzzz.. Patton en Kesselring mogen er ook wezen.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 17:27 schreef Johan_de_With het volgende:
De meest voor de hand liggende antwoorden zijn natuurlijk Zhukov en Rommel, maar ik denk dat Slim de beste generaal van de oorlog was. Mountbatten (leider van Combined Operations) en Wingate (leider van de Chindits) mogen ook niet ontbreken.
Dit is een leugen van radicaalrechts die ideologisch dicht bij extreemrechts staat, maar dat willen verbloemen en tegelijk links willen verketteren.quote:Op donderdag 1 september 2005 02:27 schreef Karzeuler het volgende:
[..]
Yeah right. Van dat partijprogramma van de Nationaal SOCIALISTISCHE Duitse Arbeiders Partij, zou menig SP- of PvdA aanhanger spontaan een orgasme krijgen.
Waar heb je die informatie vandaan? Dit lijkt letterlijk overgeschreven van de eerste de beste revisionist. Het is namelijk ook niet waar: er waren inderdaad Joden die het goed hadden, maar er was ook een hele grote groep waar dit niet voor gold; over het geheel gezien hadden ze het zeker niet beter dan de doorsnee Duitser; zo was het voor Joden erg moeilijk een fatsoenlijke studie af te ronden (ja antisemitisme was er al voor Hitler hoor), etc.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 17:48 schreef Snoerkies het volgende:
[..]
Hij wist de onderbuik gevoelens te raken van de Duitster en inderdaad waren de Joden in Duitsland rijker dan de gemiddelde Duitser. Ze hadden veelal goede banen en eigen bedrijven en hielden zich af van de rest van de Duitsers. Ze bemoeiden zich over het algemeen alleen maar met mede-Joden. Zoals je zelf al zegt werden er overgangsregelingen voor herstelbetalingen geopperd, wat hadden de doodgewone burgers daaraan, bracht dat alla minute eten op de plank, konden ze daardoor goede medische verzorging krijgen? Nee dus, was allemaal politiek waar Jan van de straat geen moer aan had.
En ik studeer het!quote:Op woensdag 31 augustus 2005 22:46 schreef Modwire het volgende:
(Voordat je heel flauw gaat doen, ja ik heb geschiedenis gehad)
Al vér voor Hitler; het is bijna zo oud als de Joden zelf.... Joden zijn gedurende de geschiedenis vrijwel altijd wel de zondebok geweest, voor Hitler waren ze dan ook een makkelijk slachtoffer om de onderbuikgevoelens van de Duitsers op te katalyseren. Was het niet ook zo dat verschillende DUitse historici, sociologen et cetera al voor Hitlers opkomst in de politiek spraken van een Joods probleem dat de Duitse samenleving bedreigt..? Ook was rassenpolitiek een geaccepteerde wetenschap en hadden verschillende 'wetenschappers' inferieure kenmerken bij Joden, Zigeuners etc. gevonden. Ook werden Joden, vanwege hun vermeende statenloosheid, niet geacht te willen opkomen voor de Natie Duitsland, zoals deze zo door Hitler werd verheerlijkt.quote:Op donderdag 1 september 2005 12:37 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Waar heb je die informatie vandaan? Dit lijkt letterlijk overgeschreven van de eerste de beste revisionist. Het is namelijk ook niet waar: er waren inderdaad Joden die het goed hadden, maar er was ook een hele grote groep waar dit niet voor gold; over het geheel gezien hadden ze het zeker niet beter dan de doorsnee Duitser; zo was het voor Joden erg moeilijk een fatsoenlijke studie af te ronden (ja antisemitisme was er al voor Hitler hoor), etc.
quote:Op donderdag 1 september 2005 02:27 schreef Karzeuler het volgende:
[..]
Yeah right. Van dat partijprogramma van de Nationaal SOCIALISTISCHE Duitse Arbeiders Partij, zou menig SP- of PvdA aanhanger spontaan een orgasme krijgen.
Daarnaast was Adolfje zo links als de pest. Dat 'ie daarnaast miljoenen Joden, homo's, zigeuners, communisten, Jehova's en tegenstanders van zijn beleid de dood in dreef, maakt 'm daarom geen rechtsconservatief.
Het bewind van Hitler is een typisch voorbeeld van wat er gebeurd als de overheid te groot is en te veel macht heeft.
En wat is er mis met militarisme? Join mijn topic, dat zal je vast aanspreken denk ik.quote:Op donderdag 1 september 2005 17:04 schreef descendent1 het volgende:
[..]
Goh, ik heb zón idee waar jouw politieke voorkeur ligt..
![]()
Wat een onzin, het sociale beleid van Hitler was (in theorie) links; met opkomen voor arbeidersbelangen, lonen, het belang van het volk boven dat van het individu etc.
Op zich niets mis mee. Standpunten als rassenpolitiek, militarisme, antisemitisme et.cetera, hebben weinig met links of rechts te maken. Jah, met extreem rechts misschien...
Maar Hitler is niet te vangen in een links of rechts kader; zeker niet zoals wij dat vandaag de dag kennen.
WTF, ik was ff wat aan het lezen hier, druk op back of refresh of iets en krijg ineens dit te zien:quote:Op woensdag 31 augustus 2005 17:40 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Dit artikel van Wikipedia is vrij helder.
quote:Adolf Hitler
From Wikipedia, the free encyclopedia.
the greatest man alive, anyone who disagrees is a dirty dirty jew or a dirty, dirty black man...LIKE GEORGE!!
Waarom zouden ze die kampen bombarderen? Dat draagt toch niks bij aan het winnen van de oorlog.quote:Op woensdag 31 augustus 2005 17:54 schreef MrX1982 het volgende:
De Amerikanen hadden luchtfoto's gemaakt van Auschwitz-Birkenau. Dus de omvang was wel degelijk bekend bij de Amerikanen.
De vraag die wij nu stellen, Waarom hebben ze het niet gebombardeerd lijkt achteraf makkelijk en een misser van jewelste. Maar dat is de achteraf waarheid. Ik vind de conclusie in de bbc docu wel een integere conclusie. Het blijft een onopgeloste vraag.
Wat radikaalrechts allemaal mekkert boeit me eigenlijk geen hol, dus ik weet niet wat ze allemaal over Adolf hebben gezegt. Wat ik wel weet is dat de nazi's met een verzorgingstaat kwamen, en een enorm overheidsapparaat die het volk dicteerde hoe ze gelukkig moesten zijn, en meer van die typisch linkse dingetjes. Zelfs een auto voor het volk (de kever) en ook nog eens een anti-rookcampagne.quote:Op donderdag 1 september 2005 11:27 schreef Bluesdude het volgende:
Dit is een leugen van radicaalrechts die ideologisch dicht bij extreemrechts staat, maar dat willen verbloemen en tegelijk links willen verketteren.
Zijn beleid was desondanks gewoonweg links, de rest wat hij deed (volkerenmoord en oorlog) was resultaat van zijn door frustraties verziekte geest.quote:Op donderdag 1 september 2005 17:04 schreef descendent1 het volgende:
[..]
Goh, ik heb zón idee waar jouw politieke voorkeur ligt..
![]()
Wat een onzin, het sociale beleid van Hitler was (in theorie) links; met opkomen voor arbeidersbelangen, lonen, het belang van het volk boven dat van het individu etc.
Op zich niets mis mee. Standpunten als rassenpolitiek, militarisme, antisemitisme et.cetera, hebben weinig met links of rechts te maken. Jah, met extreem rechts misschien...
Maar Hitler is niet te vangen in een links of rechts kader; zeker niet zoals wij dat vandaag de dag kennen.
quote:Op vrijdag 2 september 2005 01:04 schreef Karzeuler het volgende:
[..]
Zijn beleid was desondanks gewoonweg links, de rest wat hij deed (volkerenmoord en oorlog) was resultaat van zijn door frustraties verziekte geest.
Maar persoonlijk is voor mij zowel links als rechts een pot nat. het staat allebei voor een bemoeizuchtige overheid die het volk wil dwingen om de anus van het ambtenarenapparaat te likken.
quote:Op woensdag 7 september 2005 12:37 schreef BasJansen het volgende:
Hilter was niet rechts maar links. Hitler was een socialist. In de propaganda van Goebbels werden de joden afgeschilderd als slechte rechtse kapitalistische zwijnen. Nationaal Socialisme heet tegenwoordig sociaal democratie. De genocide die plaats heeft kunnen vinden in Hitler Duitsland is een gevolg van teveel macht geconcentreerd bij 1 persoon, maar heeft op zich niets te maken met Nationaal Socialisme. Het decadente van het socialisme is de machtsconcentratie bij een kleine elite.
Het succes van een socialist staat of valt met de domheid van het volk.
Als extreem rechts niet bestaat, maar eigenlijk links is, waarom zou links dan verzinnen dat het extreem rechts is? Niemand ontkent dat communisme extreem links is, waarom dan daar ook niet rechts van maken?quote:Op woensdag 7 september 2005 18:28 schreef BasJansen het volgende:
Extreem rechts bestaat niet. Extreem rechts is verzonnen door de linkse kerk. Het enige regiem wat in de buurt komt van extreem rechts is het apartheids regiem in Zuid Afrika. Je kunt gerust stellen dat socialisme, communisme en fascisme hetzelfde is.
O ja, juist. Links houdt in dat je iedereen gelijkstelt... Dus óók de joden. De joden discrimineren en nog veel erger is een rechtse trek, want daarmee maak je onderscheid tussen de leden van de bevolking... Zo rechts als wat dus.quote:Op woensdag 7 september 2005 12:37 schreef BasJansen het volgende:
Hilter was niet rechts maar links. Hitler was een socialist. In de propaganda van Goebbels werden de joden afgeschilderd als slechte rechtse kapitalistische zwijnen. Nationaal Socialisme heet tegenwoordig sociaal democratie. De genocide die plaats heeft kunnen vinden in Hitler Duitsland is een gevolg van teveel macht geconcentreerd bij 1 persoon, maar heeft op zich niets te maken met Nationaal Socialisme. Het decadente van het socialisme is de machtsconcentratie bij een kleine elite.
Het succes van een socialist staat of valt met de domheid van het volk.
Ja, prachtig. Zwijgen over het verleden omwille van de harmonie.quote:Op woensdag 7 september 2005 21:28 schreef retteketet het volgende:
Daarentegen zijn er nog genoeg voorbeelden van landen met een éénpartijstelsel die prima functioneerden. Dat zijn, niet toevallig, allemaal communistische landen. Ik noem hier bijvoorbeeld voormalig Joegoslavië onder Josip Broz Tito...
Zo kun je ook concluderen dat het zowel extreem-links als links in het algemeen niet goed te praten valt, omdat Stalin 6 miljoen mensen de dood ingejaagd heeft...quote:Op woensdag 7 september 2005 21:28 schreef retteketet het volgende:
[..]
O ja, juist. Links houdt in dat je iedereen gelijkstelt... Dus óók de joden. De joden discrimineren en nog veel erger is een rechtse trek, want daarmee maak je onderscheid tussen de leden van de bevolking... Zo rechts als wat dus.
Nationaal Socialisme heet tegenwoordig geen sociaal-democratie, omdat a - het nationaal socialisme niet socialistisch was zoals ik al heb gezegd en b - omdat het niet democratisch is...
Natuurlijk heeft de genocide van Hitler wel te maken met het Nationaal-Socialisme... Iedereen weet dat de Duitsers en al dat andere noord-europese spul volgens de nationaal-socialistische leer beter gevonden werd dan alle andere rassen. Da's niet direct genocide, maar wel de aanleiding ertoe.
Wat is er mis met een machtsconcentratie bij een kleine elite? Oké, als het een rechtse dictatuur betreft ben ik het met je eens, daar komt niks goeds van. Zowel rechts als extreem-rechts zijn ideologieën die discriminatie en ongelijkheid verheerlijken, valt niet goed te praten.
Daarentegen zijn er nog genoeg voorbeelden van landen met een éénpartijstelsel die prima functioneerden. Dat zijn, niet toevallig, allemaal communistische landen. Ik noem hier bijvoorbeeld voormalig Joegoslavië onder Josip Broz Tito...
Het mooie van die systemen was dat het succes juist niét stond of viel met de domheid van het volk, in tegenstelling tot hoe het gaat in een democratie. In de communistische staat bepaalt een kleine groep met verstand van zaken wie de leider wordt, in plaats van het hele volk.
Dat is wel een bepaald lage schatting.quote:Op woensdag 7 september 2005 21:37 schreef Modwire het volgende:
omdat Stalin 6 miljoen mensen de dood ingejaagd heeft...![]()
Dat het nationaal SOCIALISME links was staat buiten kijf. Niet alleen waren de meeste partijpunten van Hitler links (zoek maar op in het puntenprogramma), maar is het enige universele kenmerk van links dat de staat zich in hoge mate met de maatschappij bemoeit. Op zich staat het dus helemaal los van inkomensverdeling of andere neuzelpuntjes waar het hier zogenaamd over gaat in de links-rechts discussie.quote:Op woensdag 7 september 2005 12:37 schreef BasJansen het volgende:
Hilter was niet rechts maar links. Hitler was een socialist. In de propaganda van Goebbels werden de joden afgeschilderd als slechte rechtse kapitalistische zwijnen. Nationaal Socialisme heet tegenwoordig sociaal democratie. De genocide die plaats heeft kunnen vinden in Hitler Duitsland is een gevolg van teveel macht geconcentreerd bij 1 persoon, maar heeft op zich niets te maken met Nationaal Socialisme. Het decadente van het socialisme is de machtsconcentratie bij een kleine elite.
Het succes van een socialist staat of valt met de domheid van het volk.
Of misschien omdat de communisten na de Joden en zigeuners de meest vervolgde groep mensen waren onder het nazi-bewind?quote:Op woensdag 7 september 2005 22:17 schreef LXIV het volgende:
De reden dat Hitler (foutief!) bij extreem rechts ipv extreem links is ingedeeld is om de linkse partijen dit beter uitkwam.
Het eerste programmapunt van het allereerste partijtje waar Hitler lid van wordt (de DAP in 1919) luidt al: 'Het marxisme van de vakbonden bekampen'. De communisten en combattieve vakbondsleden zijn het eerste doelwit van alle fascistische groepen.quote:Op woensdag 7 september 2005 22:53 schreef LXIV het volgende:
Ach, het meest vervolgd...
Tot 1941 had Hitler een zeer effectief pact met zijn geloofsgenoot Stalin.
Socialisme staat inderdaad voor gelijkheid. Maar "links" bestaat niet alleen uit socialisme.quote:Op woensdag 7 september 2005 22:50 schreef BasJansen het volgende:
Links houd in dat je iedereen gelijk stelt...socialisme staat voor gelijkheid.
Wat is dat voor aparte bewering? Laat de Edmund Burke stichting dit niet horen, want hun plannen zouden ook zeker revolutionair te noemen zijn, mocht het doorgevoerd worden.quote:Op woensdag 7 september 2005 23:15 schreef LXIV het volgende:
Hitler was zonder meer progressief te noemen, zoals iedere revolutionair.
Onzin-argument #2.quote:Ik kan hier weer talloze voorbeelden gaan noemen, maar deze zijn makkelijk zelf op internet te vinden.
Bij normaal rechts beperkt zich dat inderdaad tot 'normale' taken. Maar extreem-rechts, zoals de term aan aangeeft, gaat veel verder, en wordt "handhaving van de wetten, het volk en het land" een excuus voor macht.. Zoals Hitler ook met zijn "Gesetz zur Behebung der Not von Volk und Reich", de Enabling Act wat de democratie afschafte.quote:Natuurlijk is er bij rechts ook overheidsbemoeienis. Maar hier beperkt dit zich tot de handhaving van de wet en de verdediging van het land.
Ook links regimes kennen inderdaad een groot militair apparaat.quote:De landen die overigens (relatief tov het BNP) het hoogste defensiebudget hadden waren allen links.
Harder straffen is opeens links?quote:Ook de straffen waren in de ex-socialistische landen veel en veel hoger als ze ooit in het westen geweest zijn.
Onzin.quote:Op woensdag 7 september 2005 23:06 schreef Sidekick het volgende:
Socialisme staat inderdaad voor gelijkheid. Maar "links" bestaat niet alleen uit socialisme.
Bij links en rechts speelt namelijk ook de mate van progressiviteit en conservatisme een rol. In het algemeen is links een combinatie tussen socialisme en progressiviteit, en rechts is een combinatie tussen liberalisme en conservatisme. Het ironische is dat overheidsbemoeienis ook flink om de hoek komt kijken bij het conservatisme (denk aan ethische kwesties, veiligheid, het leger, etc), en de conclusie is dan ook dat links noch rechts het alleenrecht heeft op overheidsbemoeienis..
1: Hier moet ik je gelijk in gevenquote:Op woensdag 7 september 2005 23:25 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Wat is dat voor aparte bewering? Laat de Edmund Burke stichting dit niet horen, want hun plannen zouden ook zeker revolutionair te noemen zijn, mocht het doorgevoerd worden.
Revoluties zijn gewoon radicale veranderingen van het politieke systeem, waarbij geen onderscheid wordt gemaakt op de politieke ideologie.
[..]
Onzin-argument #2.
[..]
Bij normaal rechts beperkt zich dat inderdaad tot 'normale' taken. Maar extreem-rechts, zoals de term aan aangeeft, gaat veel verder, en wordt "handhaving van de wetten, het volk en het land" een excuus voor macht.. Zoals Hitler ook met zijn "Gesetz zur Behebung der Not von Volk und Reich", de Enabling Act wat de democratie afschafte.
[..]
Ook links regimes kennen inderdaad een groot militair apparaat.
[..]
Harder straffen is opeens links?
Over het algemeen links, soms in het midden, en af en toe pik ik een stukje rechts mee...quote:Op woensdag 7 september 2005 23:36 schreef LXIV het volgende:
Ok. Dan is jouw indeling rechts/links veel ruimer als die van mij.
Binnen jouw context moet ik je absoluut gelijk geven.
Ben je trouwens zelf links of rechts?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |