Mwah, maar de stelling 'iets heeft altijd al bestaan' is wel erg vaag en alles behalve wetenschappelijk verklaarbaar. Sterker nog, het is een fundament van vele religies.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 16:24 schreef Nickthedick het volgende:
[..]
Je denkt hier iets te lineair. Het is niet aannemelijk dat 'tijd' in een universum met een andere opmaak zich hetzelfde als hier en nu zou gedragen.
Ik gaf ook slechts een hypothese, iets wat gelovigen ook eens zouden moeten proberen.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 16:27 schreef dit.is.geen.kloon. het volgende:
[..]
Mwah, maar de stelling 'iets heeft altijd al bestaan' is wel erg vaag en alles behalve wetenschappelijk verklaarbaar. Sterker nog, het is een fundament van vele religies.![]()
Dat zie ik gelovigen vaak genoeg doen.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 16:29 schreef Nickthedick het volgende:
[..]
Ik gaf ook slechts een hypothese, iets wat gelovigen ook eens zouden moeten proberen.![]()
Ik niet, ik zie 1 hypothese die als waarheid wordt gebracht en allerlei afgeleide beweringen die niet in strijd mogen zijn met de 1e hypothese. Als gelovigen hun eigen naam eer aan zouden doen, zouden ze hun geloof niet als waarheid propageren.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 16:30 schreef dit.is.geen.kloon. het volgende:
[..]
Dat zie ik gelovigen vaak genoeg doen.
Maar voor hen is het toch waarheid? Dat is toch de kern van iets geloven?quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 16:34 schreef Nickthedick het volgende:
[..]
Ik niet, ik zie 1 hypothese die als waarheid wordt gebracht en allerlei afgeleide beweringen die niet in strijd mogen zijn met de 1e hypothese. Als gelovigen hun eigen naam eer aan zouden doen, zouden ze hun geloof niet als waarheid propageren.
"De Waarheid" kan nooit iets van iemand individueel zijn. Een eigen waarheid, ja, dat kan. Maar dan moeten ze het niet claimen als "De Waarheid".quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 16:35 schreef dit.is.geen.kloon. het volgende:
Maar voor hen is het toch waarheid? Dat is toch de kern van iets geloven?
Je ziel is een fantoom gemaakt door je hersenen(het gevoel van) zodat het leven dragelijker is.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 16:11 schreef dit.is.geen.kloon. het volgende:
Dan ben je lichamelijk dood, je ziel leeft voor. Bewijs maar dat of niet zoiets als een 'ziel' bestaat of dat deze niet voortleeft na de lichamelijke dood.
Correct.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 16:39 schreef Doffy het volgende:
[..]
"De Waarheid" kan nooit iets van iemand individueel zijn. Een eigen waarheid, ja, dat kan. Maar dan moeten ze het niet claimen als "De Waarheid".
Een 'individuele waarheid' betaat niet.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 16:39 schreef Doffy het volgende:
[..]
"De Waarheid" kan nooit iets van iemand individueel zijn. Een eigen waarheid, ja, dat kan. Maar dan moeten ze het niet claimen als "De Waarheid".
Waar in deze zinsconstructie wordt geloof ineens hetzelfde als waarheid?quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 16:35 schreef dit.is.geen.kloon. het volgende:
[..]
Maar voor hen is het toch waarheid? Dat is toch de kern van iets geloven?
Voor hen wel.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 16:55 schreef Nickthedick het volgende:
Een 'individuele waarheid' betaat niet.![]()
Dan ervaren zij het als de waarheid, maar dat maakt het nog geen waarheid.quote:
Daarom noem ik het dus een 'individuele waarheid'quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:02 schreef Nickthedick het volgende:
Dan ervaren zij het als de waarheid, maar dat maakt het nog geen waarheid.
Geloof dus, of een mooiere term: Individueel geaccepteerde waarheid zonder duidelijke onderbouwing of toetsbaarheid.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:05 schreef Doffy het volgende:
[..]
Daarom noem ik het dus een 'individuele waarheid'
En bepaal jij wat de realiteit is, snotaap?quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:07 schreef Salvad0R het volgende:
waarom kan ik moeilijk accepteren dat mensen de realiteit interpreteren mbv religie?
Zucht inderdaad... leer eens in te zien, Roobje, dat er een verschil bestaat tussen wetenschappelijken en religieuzen ten aanzien van bewijslast. De wetenschappelijken bewandelen graag de wetenschappelijke weg en dus is het niet meer dan logisch dat zij zich houden aan de regels die daarbij komen kijken: bewijs leveren dus!quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 16:07 schreef roobje het volgende:
*zucht* x 100.
Om nog even terug te gaan naar deel 1 van deze "discussie". Het is mij weer eens duidelijk geworden dat je totaal niet voor rede vatbaar bent fuif. Je doet voor alsof je dat wel bent maar als je dan duidelijke argumenten onder je neus gedrukt krijgt dan begin je weer te bazelen over "De Waarheid" en nog zoveel andere zaken die een rationeel mens NIETS zegt en waarvoor je totaal geen bewijs hebt. En dat terwijl je van anderen wel bewijs verlangt. Dat je je zo krampachtig vasthoudt aan je eigen (waan?)beelden is opvallend, ik weet niet of ik er respect of medelijden voor moet hebben.
Prima, als reli's hun morele opvattingen niet steeds aan argelozen proberen op te dringen en haat spreiden jegens diegenen die niet tot hun kliek behoren of andere opvattingen hebben; dan kunnen we allemaal in vrede leven.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:16 schreef FuifDuif het volgende:
Oke, ik heb al weer gemerkt dat velen er geen hol van begrijpen.
Als ik het heb over de Waarheid, dan heb ik het over de Waarheid zoals die bestaat, NIET zoals ik die ken! Ik heb al zo vaak laten weten dat ik helemaal niets pretendeer, behalve er van overtuigd ben, dat er een Schepper / God / het Al / het Licht bestaat. Een soort Algeheel Bewustzijn met scheppende kracht. Dat is kennis die al eeuwen bestaat en nog altijd actueel is. Veel mensen begeven zich op een spiritueel pad naar verlichting en dat is natuurlijk niet voor niets.
Het voortdurende gemekker over en waar waarmee een denkbeeldige scheiding wordt aangebracht tussen deze vrije vorm van religie en wetenschap is te absurd voor woorden! Die grens bestaat niet! De religieuze opvatting van het leven zoals ik die zie laat alle ruimte over voor wetenschappelijk onderzoek. Het heeft alleen geen zin om met diezelfde wetenschap die religieuze opvatting tegen te spreken. Laat de wetenschapsfundi's dat nu eerst eens accepteren.
Dan is er iets mis met je Chi.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:22 schreef PLAE@ het volgende:
Het schattige van dit topic is dat het je het precies omgekeerd ook kan brengen.
Gelovigen komen ook alleen maar met dezelfde dooddoeners aanzetten in de discussies.
Maar goed ik heb niet de energie om tijd in zo'n topic te steken.
Maar daar ben ik het alleen maar mee eensquote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:21 schreef Nickthedick het volgende:
[..]
Prima, als reli's hun morele opvattingen niet steeds aan argelozen proberen op te dringen en haat spreiden jegens diegenen die niet tot hun kliek behoren of andere opvattingen hebben; dan kunnen we allemaal in vrede leven.![]()
Inderdaad, je levensenergie moet weer worden opgeladen.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:23 schreef Nickthedick het volgende:
[..]
Dan is er iets mis met je Chi.![]()
Omdat:quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:24 schreef FuifDuif het volgende:
[..]
Maar daar ben ik het alleen maar mee eens. Punt is alleen: de Waarheid IS de Waarheid en dan vraag ik mij af:
a) Waarom mogen de evolutietheorie en andere wetenschappelijke theorieën die nog niet eens 100% bewezen zijn wel worden opgelegd aan het 'volk' en met name de onschuldige kinderen in de schoolbanken; en
b) de Waarheid, of in ieder geval de spirituele weg naar de Waarheid niet?
"snotaap" ?quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:18 schreef FuifDuif het volgende:
[..]
En bepaal jij wat de realiteit is, snotaap?
idd .quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:10 schreef Nickthedick het volgende:
[..]
Geloof dus, of een mooiere term: Individueel geaccepteerde waarheid zonder duidelijke onderbouwing of toetsbaarheid.![]()
Punt 1 is een persoonlijke mening.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:27 schreef Nickthedick het volgende:
[..]
Omdat:
1. De evolutietheorie een interessante theorie is die het waard is verder te onderzoeken
en
2. De evolutietheorie geen regeltjes aan mensen oplegt over hoe ze hun leven moeten leiden.
quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:24 schreef FuifDuif het volgende:
[..]
Maar daar ben ik het alleen maar mee eens. Punt is alleen: de Waarheid IS de Waarheid en dan vraag ik mij af:
a) Waarom mogen de evolutietheorie en andere wetenschappelijke theorieën die nog niet eens 100% bewezen zijn wel worden opgelegd aan het 'volk' en met name de onschuldige kinderen in de schoolbanken; en
b) de Waarheid, of in ieder geval de spirituele weg naar de Waarheid niet?
Dat is jouw mening, maar hey, je komt er vanzelf achterquote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:26 schreef Doffy het volgende:
Omdat die waarheid van jou geen hol voorstelt Fuif![]()
quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:29 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Ik wil niet lullig doen, maar ik ben het met Doffy eens dat je posts zo nu en dan laten doorschemeren dat je het wetenschappelijke idee niet doorhebt. Een wetenschappelijke theorie bewijs je niet. En een wetenschappelijke theorie is niet de waarheid. Waarom vergelijk je deze 2 met elkaar dan?
Énigquote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:29 schreef FuifDuif het volgende:
Dat is jouw mening, maar hey, je komt er vanzelf achter. Niet in dit leven waarschijnlijk, maar misschien over 50 levens
.
Ik moet er niet aan denken, eerlijk gezegdquote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:32 schreef FuifDuif het volgende:
Ja he, heerlijk toch? Zeeën van tijd dus nog
.
Ik hoop liever gezegd dat ik op een gegeven moment een fase bereik waarin ik niet meer de drang voel om de moeite te nemen om in discussie te gaan over dit soort zaken. Dat ik het gewoon *weet* en dat het me verder een zorg zal zijn.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:33 schreef Doffy het volgende:
[..]
Ik moet er niet aan denken, eerlijk gezegd
Nóg 50 levens met jou moeten Fok!'ken
Het is geen misplaatste arrogantie, het is gewoon een vaststelling. Jij stelt dat de evolutietheorie niet bewezen is. Dat is hoogst triviaal; een theorie kun je niet bewijzen. Bovendien is de evolutietheorie een wetenschappelijk model wat geen ethische of religieuze statements bevat ( hoewel sommigen daar anders over denken ). Het is wetenschap, dat is iets compleet anders dan een levenswijze. Een spirituele leer is iets persoonlijks, elk persoon heeft daar andere opvattingen over. Bij een wetenschappelijke theorie heb je dat niet; natuurlijk zullen er over bepaalde punten meningsverschillen zijn, maar dat is niet meer dan logisch; wetenschap is tenslotte vooruitgang.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:31 schreef FuifDuif het volgende:
[..], ik word toch een beetje moe van die misplaatste arrogantie moet ik zeggen. Dan is het weer zus, dan weer zo. Uitgaande van wat je hier zegt: waarom mag de evolutietheorie wel worden onderwezen en een meer religieuze/spirituele leer niet?
Ik zou zeggen: er zijn zát hutjes op de hei.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:34 schreef FuifDuif het volgende:
Ik hoop liever gezegd dat ik op een gegeven moment een fase bereik waarin ik niet meer de drang voel om de moeite te nemen om in discussie te gaan over dit soort zaken. Dat ik het gewoon *weet* en dat het me verder een zorg zal zijn.
1. Nee, het is een interessante theorie omdat het ons dichter bij de waarheid brengt als we het gaan onderzoeken. Ik dacht dat verlichting alleen bereikt kan worden door dingen te weten?quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:29 schreef FuifDuif het volgende:
[..]
Punt 1 is een persoonlijke mening.
Punt 2: zo, en wie zegt dat je hier bent om in alle vrijheid te leven? De mens van tegenwoordig is gemakzuchtig en lui. Geloof mij, er is wel degelijk een taak voor ons weggelegd.
Dat zal niet werken, omdat die innerlijke drang er is. Die drang, daar moet ik van af. Gewoon passief in het leven staan. Weten dat dergelijke discussies geen enkele zin hebben. Nou ja, ik weet het natuurlijk al, maar er dus ook zo naar gaan leven.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:35 schreef Doffy het volgende:
[..]
Ik zou zeggen: er zijn zát hutjes op de hei.
Welke innerlijke drang? Dat je hutjes op de hei moet vermijden?quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:37 schreef FuifDuif het volgende:
Dat zal niet werken, omdat die innerlijke drang er is. Die drang, daar moet ik van af. Gewoon passief in het leven staan. Weten dat dergelijke discussies geen enkele zin hebben. Nou ja, ik weet het natuurlijk al, maar er dus ook zo naar gaan leven.
Het valt me op dat je posts Bansheeboy-achtige kenmerken beginnen te vertonen.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:37 schreef FuifDuif het volgende:
[..]
Dat zal niet werken, omdat die innerlijke drang er is. Die drang, daar moet ik van af. Gewoon passief in het leven staan. Weten dat dergelijke discussies geen enkele zin hebben. Nou ja, ik weet het natuurlijk al, maar er dus ook zo naar gaan leven.
1. Jouw persoonlijke mening, net hoor ik nog van Haushofer dat de wetenschap niet de waarheid presenteert. Wat een tegenstrijdigheid mensenquote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:36 schreef Nickthedick het volgende:
[..]
1. Nee, het is een interessante theorie omdat het ons dichter bij de waarheid brengt als we het gaan onderzoeken. Ik dacht dat verlichting alleen bereikt kan worden door dingen te weten?
2. Ik kan het en ik doe het. Als god niet zou willen dat ik mezelf ontplooi, had ie mij maar dommer moeten maken.
Als je aankomt met "gewoon weten" dan zit je hier verkeerd. Ikzelf zal dit nooit zeggen, maar ik doe dan ook geen uitspraken over dergelijke zaken. Geloof me, ik vind dergelijke ideeen van jou bijzonder interessant, maar je ideeen stoelen op allemaal aannames die erg persoonlijk zijn. Dat er een hogere macht is, dat deze wil dat wij Hem vinden, dat de mens een doel heeft... het is niet meer dan begrijpelijk dat veel mensen daar kanttekeningen bijzetten. Gelukkig wel zeg.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:34 schreef FuifDuif het volgende:
[..]
Ik hoop liever gezegd dat ik op een gegeven moment een fase bereik waarin ik niet meer de drang voel om de moeite te nemen om in discussie te gaan over dit soort zaken. Dat ik het gewoon *weet* en dat het me verder een zorg zal zijn.
Streven naar is iets anders dan hebben, Fuifje.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:39 schreef FuifDuif het volgende:
1. Jouw persoonlijke mening, net hoor ik nog van Haushofer dat de wetenschap niet de waarheid presenteert. Wat een tegenstrijdigheid mensen.
'Gnosis', noemden de gnostici dat. Je loopt alweer zo'n 2300 jaar achter de feiten aanquote:En verlichting bereik je door INNERLIJK weten, dat is wat anders.
Zeker als die regels volkomen arbitrair zijn, omdat niemand ze kan uitleggenquote:2. Je hoeft niet bang te zijn voor een straf ofzo, meer voor verblind blijven door illusies. Die keuze heb je inderdaad zelf en binnen die illusie heb je ook je vrije wil. Maar als je de illusies wilt doorbreken zul je je toch moeten houden aan een aantal regels. Moeilijk he?
De innerlijke drang om discussie te treden. Discussies die nergens toe leiden, of heb jij het idee dat dit soort discussies ooit zullen eindigen? Met er naar leven bedoel ik: gewoon leven; je leven uitleven en je verder niet druk maken. Je niet opwinden over het gebrek aan inzicht bij bepaalde medemensen.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:38 schreef Doffy het volgende:
[..]
Welke innerlijke drang? Dat je hutjes op de hei moet vermijden?
En wat houdt dat 'er naar leven' dan in? En waarom?
Niet met jouw manier van redeneren, nee.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:42 schreef FuifDuif het volgende:
De innerlijke drang om discussie te treden. Discussies die nergens toe leiden, of heb jij het idee dat dit soort discussies ooit zullen eindigen?
Ik heb het je al eerder gezegd: je zou je toch eens moeten verdiepen in de antieke filosofie. Want wat je hier roept is weer typisch iets dat de Stoicijnen ook voorstonden.quote:Met er naar leven bedoel ik: gewoon leven; je leven uitleven en je verder niet druk maken. Je niet opwinden over het gebrek aan inzicht bij bepaalde medemensen.
Welke idioot streeft naar iets waarvan hij weet dat hij het nooit zal kunnen bereiken?quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:41 schreef Doffy het volgende:
Streven naar is iets anders dan hebben, Fuifje.
Dat is één van de termen die je er voor kunt gebruiken, Doffy. De gnosis wordt nog altijd, vandaag de dag, geheiligd door sommige mensen. Gnosis, verlichting, het Licht hebben ervaren, het zijn allemaal benamingen voor hetzelfde.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:41 schreef Doffy het volgende:
'Gnosis', noemden de gnostici dat. Je loopt alweer zo'n 2300 jaar achter de feiten aan![]()
Het mysterie van het geloofquote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:41 schreef Doffy het volgende:
Zeker als die regels volkomen arbitrair zijn, omdat niemand ze kan uitleggen
1. Dan heb je niet goed gelezen; een theorie presenteert niet de waarheid. Als de wetenschap eenmaal iets bewijst, bijvoorbeeld: met benzine kan je een auto laten rijden, dan is het geen theorie meer.quote:Op zaterdag 27 augustus 2005 17:39 schreef FuifDuif het volgende:
[..]
1. Jouw persoonlijke mening, net hoor ik nog van Haushofer dat de wetenschap niet de waarheid presenteert. Wat een tegenstrijdigheid mensen. En verlichting bereik je door INNERLIJK weten, dat is wat anders.
2. Je hoeft niet bang te zijn voor een straf ofzo, meer voor verblind blijven door illusies. Die keuze heb je inderdaad zelf en binnen die illusie heb je ook je vrije wil. Maar als je de illusies wilt doorbreken zul je je toch moeten houden aan een aantal regels. Moeilijk he?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |