Vivi, die kans IS al verkeken, al was het maar door jouw slaafse opstellingquote:Op dinsdag 23 augustus 2005 20:08 schreef Vivi het volgende:
Ik geniet er NIET van, ja, wel om bij hem te zijn, maar niet op de manier zoals jij denkt. Niet van de onzekerheid.
Het is meer een soort verslaving..ik weet wel dat je gelijk hebt en dat ik voor mezelf moet kiezen maar ik denk steeds "nog 1 x tegen hem aan liggen, dat maakt nu toch niet meer uit".
Maar het maakt WEL uit, dat weet ik en je hebt ook gelijk daarin, maar het is toch een soort manier om hem vast te houden, ook al is het een grote schijnvertoning. Aan de ene kant wil ik heel graag eerlijk zijn tegen hem en zeggen wat ik voel, want ik zeg nu steeds dat ik er niet meer op die manier mee bezig ben, dat ik alleen maar bij hem slaap omdat ik nog niemand anders heb ontmoet, en meer van dat stoer geblaat. Maar ik DURF niet eerlijk te zijn want ik denk steeds dat die 0,01 % kans dat het ooit nog echt wat wordt dan helemaal verkeken is, omdat hij typisch iemand is die wil jagen. Zolang ik het spelletje mee blijf spelen blijf ik op die manier tenminste nog interessant ofzo...gezien zijn contact-zoeken op het moment dat ik me onafhankelijk opstel. Wrs alleen maar uit verveling en kijken of het nog eens lukt, maar toch.
Maar ik ben echt niet zo slaafs tegen hem...ik ben juist een van de weinigen die hem van repliek dient...sterker nog, hij zei juist laatst nog dat hij dacht dat het niet zou werken tussen ons OMDAT ik zo'n baasje ben (en "Hij wil de baas zijn") vrienden zeggen juist altijd (en hij beaamd dat) dat hij JUIST een soort slaafse pseudo-moslima zoekt om zijn tirannen-gedrag op te kunnen uitleven...vinden hem ook allemaal een moeilijk mens, wat hij wrs ook wel is, maar hoe raar het ook klinkt, we lijken ontzettend op elkaar en ik vind hem dus helemaal niet moeilijk, omdat ik de gebruiksaanwijzing ken (in praktische zin dan)quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 20:28 schreef milagro het volgende:
[..]
Vivi, die kans IS al verkeken, al was het maar door jouw slaafse opstelling![]()
Maakt je wel makkelijk, en lekker blijf je, maar niet spannend of aantrekkelijk als levenspartner, schat ik zo in.
Weet ik, hij doet ook niets verkeerd en hij IS duidelijk. Maar het rottige is dat hij daarin zo wispelturig isquote:Hij doet in principe niets verkeerd, in mijn ogen is hij vrij duidelijk wat hij wil van jou en met jou, en geeft jou de keuze daarin mee te gaan of niet.
Wat vond je nou van die opmerking van vannacht dan?quote:Alleen, jij trekt dit dus duidelijk niet.
Je kan dus ofwel accepteren dat het nooit meer wordt dan dit, en dan kun je het toch redelijk leuk hebben met elkaar, zolang hij je met respect behandelt verder en geen valse verwachtingen schept.
Ofwel je accepteert het niet, hetgeen je dus duidelijk ook niet kán en dan betekent het dus dat JIJ moet handelen, niet hij, hij doet het niet, waarom zou hij? Dit bevalt hém prima, hoor.
Maar dat gejammer (en ik bedoel dat niet zo rot als het klinkt, ik begrijp heus wel hoe je je voelt) zet echt geen zoden aan de dijk.
Leer er mee leven en hou op met klagen.
Kun je er niet mee leven, kap er dan mee, met hem, gun jezelf nu eens 1 maand (om te beginnen) zonder kontakt en zie dan eens hoe dat gaat.
Ik weet bijna zeker dat het beter zal gaan dan jij nu denkt.
Doe dat nu eens gewoon, zonder het eerst aan hem voor te leggen, het is JOUW beslissing, en niet om hem voor het blok te zetten, doe het in godsnaam niet dáárom, maar doe het om weer voor jezelf te leven en niet voor een of andere vent.
Dat laatste, hij bedoelde het vriendelijk, hij hield jou duidelijk wakker en dacht gewoon praktisch.quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 20:27 schreef Vivi het volgende:
Maar wat vind je dan van die opmerking van vannacht? Ben ik terecht kwaad geworden of was ik gewoon paranoide![]()
Jij dient hem ms wel verbaal van repliek maar per saldo wint hij, hoorquote:Op dinsdag 23 augustus 2005 20:37 schreef Vivi het volgende:
[..]
Maar ik ben echt niet zo slaafs tegen hem...ik ben juist een van de weinigen die hem van repliek dient...sterker nog, hij zei juist laatst nog dat hij dacht dat het niet zou werken tussen ons OMDAT ik zo'n baasje ben (en "Hij wil de baas zijn") vrienden zeggen juist altijd (en hij beaamd dat) dat hij JUIST een soort slaafse pseudo-moslima zoekt om zijn tirannen-gedrag op te kunnen uitleven...vinden hem ook allemaal een moeilijk mens, wat hij wrs ook wel is, maar hoe raar het ook klinkt, we lijken ontzettend op elkaar en ik vind hem dus helemaal niet moeilijk, omdat ik de gebruiksaanwijzing ken (in praktische zin dan)
nee, dat is hij niet, JIJ bent wispelturig, jij bent degene die niet weet wat ze wil, en jij leest konstant wat je wilt lezen in zijn reacties en daarom LIJKT hij wispelturig.quote:Weet ik, hij doet ook niets verkeerd en hij IS duidelijk. Maar het rottige is dat hij daarin zo wispelturig is
[..]
ja, zie post hierboven.quote:Wat vond je nou van die opmerking van vannacht dan?
Ik heb gesmst net btw
"ik was ms wat fel, maar heb het idee dat je dingen op me projecteert die jezelf dwars zitten, niet alleen vannacht. "
Doelende op "Je mag wel thuis gaan slapen als je niet kan slapen" en nog wat andere dingen...ik bedoel, als hij graag wil dat ik opzout na het abspritzen kan ie dat ook zeggen zonder er een strikje van ïk wil je niet wakker houden" om heen te doen toch? Of ben ik daarin overdreven dat ik dat er in lees?![]()
Wauw, je slaat de spijker wel op zijn kopquote:Op dinsdag 23 augustus 2005 20:37 schreef keesjeislief het volgende:
PS: Ik geloof niet dat die Henk (wat een naam ook voor een casanova) je bewust "played" eerlijk gezegd, dat zou absoluut niet passen bij het beeld wat jij gaf van hem die er slecht uitzag en extreem zenuwachtig was tijdens jullie ontmoeting. Ik geloof veel meer dat hij gewoon last heeft van hetzelfde type extreme romantiek als jij dat hebt en dat jullie eigenlijk ook dondersgoed van elkaar weten. Het sneue is dat je moet concluderen dat dit elke mogelijkheid tot een relatie in real life onmogelijk maakt omdat voor jullie allebei het plotseling wegvallen van "de spanning" de relatie veel minder interessant maakt...
Ik denk dat dit precies samenvat wat ik onderbewust voel, maar nu ik het zwart op wit zie staanquote:
geloof veel meer dat hij gewoon last heeft van hetzelfde type extreme romantiek als jij dat hebt en dat jullie eigenlijk ook dondersgoed van elkaar weten.
Maar waarom veranderen? Ik denk gewoon dat Vivi *dit hier* juist leuk vind. De aandacht die ze hier krijgt, dit moet toch haar ego strelen?!?quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 20:45 schreef petitlapin het volgende:
vivi, met alle respect, maar ik vind dat je vet begint te overdrijven.
waarom blijf je toch weer slapen, eigenlijk begrijp ik je toch niet, hoor. VERANDER eens iets aan de situatie verdorie
Ik kan er een angstwekkend en genant simpel antwoord op geven: Als ik hem alleen al RUIK slaan mijn hormonen op hol, en 3 weken is zo ongeveer de langste periode dat ik er weerstand aan heb weten te bieden, en dan heb ik weer eens een wijntje teveel op (wat ik wrs ook onbewust expres doe om geen verantwoordelijkheid te hoeven nemen) en denk ik: "wat is het allemaal saai en er moet weer eens wat gebeuren (yep, dramaquote:Op dinsdag 23 augustus 2005 20:45 schreef petitlapin het volgende:
vivi, met alle respect, maar ik vind dat je vet begint te overdrijven.
waarom blijf je toch weer slapen, eigenlijk begrijp ik je toch niet, hoor. VERANDER eens iets aan de situatie verdorie
*aha-erlebnis heeft* oh-oh...quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 20:52 schreef thaleia het volgende:
Vivi, bij die vriendin van me zit het als volgt: ze hebben beide tussendoor weleens een scharrel (hoewel, zij wel, van hem weet ik het eigenlijk niet) maar belanden elke keer toch weer bij elkaar in bed, melden elkaar dan dat "dit echt de laatste keer is geweest". Zij wil meer van hem, hij niet van haar -denk ik, ik kan niet in die jongen zijn kop kijken, maar de afgelopen vijf jaar is ie in elk geval niet voor haar gezwicht-. Hij zoekt eens in de zoveel tijd toenadering, die vriendin van me is dan helemaal in de wolken en gelooft echt dat het deze keer anders is, hij zegt ook dingen als dat "het deze keer anders voelt" etc. Vervolgens korte tijd later neemt hij weer afstand, zij vindt dat vreselijk maar neemt een "ach, je moet niet denken dat ik je nodig heb hoor"-houding aan, vervolgens een tijdlang slechts vriendschappelijk contact, totdat hij weer toenadering zoekt en het hele liedje van voor af aan begint.
Inmiddels is ze wel zover dat ze ziet dat ze nergens op hoeft te rekenen, maar niet zover dat ze ophoudt met hopen.
En weet je? Ik ken die jongen een beetje, en ik denk dat het inderdaad zo is dat hij kampt met bindingsangst, en soms heeft hij een moment van openheid en laat zijn muur vallen en is dan vastbesloten die niet weer op te trekken. MAAR DAT DOET ER NIET TOE! Want of hij nou doet zoals hij doet omdat hij een hufter is, of omdat hij de beste bedoelingen heeft, het feit dat zij niets aan die gast heeft (afgezien van zo nu en dan een leuke nacht) blijft staan, ongeacht wat zijn diepere motieven en trauma's zijn. En ja, misschien wordt ie ooit nog wel eens een Totaal Ander Mens, maar in de afgelopen vijf jaar is het in elk geval niet gebeurd en ik zou er maar niet op gaan wachten
Nou, om eerlijk te zijn...ik herken mezelf daar wel in..kijk, ik zit wel es te fantaseren natuurlijk over hoe het zou zijn...als hij voor me koos en we echt een relatie zouden hebben, en dan wordt ik wel een soort zenuwachtig want dan krijg je dus te maken met dagelijkse dingen...heel stom, maar ik heb een keer gezegd dat ik het HAAT als vreemde mensen op mijn wc gaan zitten, en daar heeft hij het na een jaar nog steeds over, dat hij zich niet op zijn gemak voelt dan omdat ik teveel prinsesje ben ofzoquote:Op dinsdag 23 augustus 2005 21:00 schreef thaleia het volgende:
Ik denk ook dat Vivi ergens onbewust bepaalde dingen aan deze situatie prettig vindt, of veilig vindt. Zelfde verhaal bij die vriendin van me. Op het moment dat ze het ECHT kut beginnen te vinden, stoppen ze er wel mee. Nu is de drang daartoe gewoon nog niet sterk genoeg.
Overigens is ook die vriendin van me bepaald geen afhankelijke labiele borderliner, integendeel, juist iemand die erg op zichzelf is, een "kom niet te dichtbij want ik kan het wel alleen"-type. Dat ze in deze affaire juist wel afhankelijk is komt doordat hij haar precies geeft wat ze nodig heeft: veilige afstand, iets wat wel interessant is maar nooit te dichtbij komt. DAAR is ze afhankelijk van. In haar verdere dagelijkse leven is ze heel normaal
Het was juist meer als een verkapt excuus bedoeld en een verklaring voor mijn heftige reactie...quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 21:02 schreef milagro het volgende:
P.S.
De volgende keer, want je gaat toch door, leer eens af het laatste woord te willen hebben in ruzietjes, of je gelijk perse te halen bij hem, zoals je net dus deed met dat smsje... je maakt het weer dramatischer dan nodig is, op die manier, laat dingen eens een keer rusten, en denk eens 10 keer na voordat je reageert, want juist zo toon je je zwakte.
Hij was het voorval ws allang weer vergeten, jij hebt er duidelijk een hele dag op zitten broeden om dan uiteindelijk dat smsje toch maar te sturen, en hem wéér verwijten te maken.
Dat zegt zij dus ook: bij die andere kerels die ze tussendoor weleens had leek het er weleens op dat het echt wat zou gaan worden en daar schrikt zij van, en vindt vervolgens die mannen niet meer aantrekkelijk. Deze man blijft aantrekkelijk omdat ze niet bang hoeft te zijn dat het ooit echt wat wordt.quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 21:08 schreef Vivi het volgende:
Nou, om eerlijk te zijn...ik herken mezelf daar wel in..kijk, ik zit wel es te fantaseren natuurlijk over hoe het zou zijn...als hij voor me koos en we echt een relatie zouden hebben, en dan wordt ik wel een soort zenuwachtig want dan krijg je dus te maken met dagelijkse dingen
Nu maak je het weer mooier dan het is met dat laatste zinnetje, Vivi.quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 21:08 schreef Vivi het volgende:
[..]
Nou, om eerlijk te zijn...ik herken mezelf daar wel in..kijk, ik zit wel es te fantaseren natuurlijk over hoe het zou zijn...als hij voor me koos en we echt een relatie zouden hebben, en dan wordt ik wel een soort zenuwachtig want dan krijg je dus te maken met dagelijkse dingen...heel stom, maar ik heb een keer gezegd dat ik het HAAT als vreemde mensen op mijn wc gaan zitten, en daar heeft hij het na een jaar nog steeds over, dat hij zich niet op zijn gemak voelt dan omdat ik teveel prinsesje ben ofzo
En die dingen, ja dat hoort er wel bij natuurlijk!
En dan is de romantiek er wel vanaf en de hartverscheurende passie en dat wil ik en dat wil hij.
het komt over als onnodig moeilijk doenquote:Op dinsdag 23 augustus 2005 21:10 schreef Vivi het volgende:
[..]
Het was juist meer als een verkapt excuus bedoeld en een verklaring voor mijn heftige reactie...
Absoluut niet als verwijt![]()
Maar zo komt het over vind je?
Nou ja, dan kan hij weer even nadenken over mijn mysterieuze boodschapquote:Op dinsdag 23 augustus 2005 21:14 schreef milagro het volgende:
[..]
het komt over als onnodig moeilijk doen
laat dingen eens RUSTEN!
Viev, half Fok! heeft je al VIER TOPICS lang door...quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 21:15 schreef Vivi het volgende:
over dat saaie mokkeltje etc...je hebt me door![]()
Ow ja. da's dan ook weer waarquote:Op dinsdag 23 augustus 2005 21:25 schreef Moonah het volgende:
[..]
Viev, half Fok! heeft je al VIER TOPICS lang door...
quote:Maar waar begint obsessief en eindigt romantisch!
Oke, dus ik ben niet de enige overjarige puber, dat scheelt weer!quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 21:30 schreef thaleia het volgende:
Vivi, ze zijn beide rond de 28.
Klopt petitlapin, dit is gewoon een interessant topic, omdat het vermaak biedt, steeds nieuwe ontwikkelingen, en ook herkenning.
Ik heb nog een Bioscoopbon; pakken we daarna Casino.quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:07 schreef Vivi het volgende:
Ow wacht..niemand wil me helpen zie'k![]()
Zal ik nog uitgaan vanaaf?
Jaja, soms komt/ligt de oplossing nou eenmaal in een hele onverwachtige hoekquote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:10 schreef Vivi het volgende:
Is Henk daar ook dan?
Edit: Je hebt ge-edit
quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 21:27 schreef petitlapin het volgende:
dat dat vier topics is, ligt niet alleen aan viv, milagro en anderen trekken zich deze zaak blijkbaar enorm aan ....
Je hebt een jonge lover?quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:15 schreef milagro het volgende:
[..]
nu ja, aantrekken, aantrekken, zie het meer als een U zij de Glorie kijken, of Marcel van Dam aan het woord laten, je flink ergeren is af en toe gewoon lekker
en het is een aangename afwisseling tussen het eindeloos lijkende boeken kaften![]()
quote:je flink ergeren is af en toe gewoon lekker
13?quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:14 schreef Vivi het volgende:
Hoe schattig.
* op 13 jaar jonger bolletje klopt
zou op dit moment niet zo gek zijn, als je dat nu wel eens deed.quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:15 schreef Vivi het volgende:
Natuurlijk is hij leuk, ik loop toch niet achter elke willekeurige flapdrol aan
Nee, ik wil dezequote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:17 schreef milagro het volgende:
[..]
zou op dit moment niet zo gek zijn, als je dat nu wel eens deed.
want een jaar lang achter 1 flapdrol aanlopen en niets winnen is best suf.
quote:
yep en ik geniet, jij niet, dat is het verschilquote:En nu zeg je het zelf:
[..]
Trutquote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:18 schreef milagro het volgende:
[..]ja, een jongere lover, maar dit is voor mijn kids, hè
[..]
yep en ik geniet, jij niet, dat is het verschil![]()
ja, maar hij jou nietquote:
ik las 'jong'quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:17 schreef Vivi het volgende:
[..]
Ik: 1974
Jij: 1987 (according to profiel)
Newsflash: Daar heb ik slechte ervaringen mee, met dat aanvoelen van aantrekkingskracht enzoquote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:20 schreef Tobbes het volgende:
[..]
ik las 'jong'![]()
Maar leeftijd is een relatief iets he, net als ervaring, als rimpels, als putjes....
Daar gaat het allemaal niet om; het gaat om de aantrekkingskracht tussen twee mensen; en om het feit ofdat je elkaar aanvoelt, aanvult en aanpakt.
het gaat om neuken dus en jij bent net tussen de spijltjes vandaan dus hup, wassen, plassen , tandenpoetsen en naar bed jijquote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:20 schreef Tobbes het volgende:
[..]
ik las 'jong'![]()
Maar leeftijd is een relatief iets he, net als ervaring, als rimpels, als putjes....
Daar gaat het allemaal niet om; het gaat om de aantrekkingskracht tussen twee mensen; en om het feit ofdat je elkaar aanvoelt, aanvult en aanpakt.
Ik geloof dat ik je niet meer zo lief vind Milagroquote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:20 schreef milagro het volgende:
[..]
ja, maar hij jou niet
en met iedere post die je doet begin ik hem meer en meer te begrijpen![]()
Hetgeen hij niet gaat doen, want jij slikt de pil en/of hij gebruikt een condoom, toch, Vivi?quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:22 schreef Vivi het volgende:
[..]
Newsflash: Daar heb ik slechte ervaringen mee, met dat aanvoelen van aantrekkingskracht enzo
Daarbij wil ik meteen kinderen met de volgendeMocht Henkie me niet bevruchten natuurlijk
*mijmer*
quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:22 schreef Vivi het volgende:
[..]
Newsflash: Daar heb ik slechte ervaringen mee, met dat aanvoelen van aantrekkingskracht enzo
Daarbij wil ik meteen kinderen met de volgendeMocht Henkie me niet bevruchten natuurlijk
*mijmer*
Yep. De laatste tijd welquote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:25 schreef milagro het volgende:
[..]
Hetgeen hij niet gaat doen, want jij slikt de pil en/of hij gebruikt een condoom, toch, Vivi?
Op de kop af of ruw geschat?quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:25 schreef Tobbes het volgende:
[..]
![]()
Ik ben ook al vijf jaar vruchtbaar.
![]()
Ja maar hij doet dat als geen anderquote:En die Henk van je gebruikt je wanneer het hem uitkomt;
DRINGT DAT NOU EINDELIJK EENS TOT JE DOOR.
quote:Doos![]()
Leuke doos, dat wel![]()
doe dat, stuur hem eerst een smsje dan, waarop je je laatste smsje terugneemt om dan opeens onverwacht voor zijn deur te staan, om zijn nek te gaan hangen en weer in bed te belanden (what else) en dan halverwege de nacht te flippen omdat hij zegt " als je morgen wakker wordt en ik slaap nog..." "wat, hoezo, ALS ik wakker word?!!!!!!!!!? wat bedoel je daar mee, hè? heb je liever niet dat ik wakker word soms?!!!!!!!!!!"quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:23 schreef Vivi het volgende:
[..]
Ik geloof dat ik je niet meer zo lief vind Milagro![]()
Ik denk dat ik Henkie maar even moet bellen voor support en uitleg over je gedrag jegens mij![]()
Zoiets, toen neukte ik de teddybeer weer eens (hak een gat in gemaakt) en toen opeens zat er wit spul op de vulling van de beer.quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:29 schreef Vivi het volgende:
[..]
Op de kop af of ruw geschat?
[..]
Ja maar hij doet dat als geen ander
[..]
![]()
quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:30 schreef Tobbes het volgende:
[..]
Zoiets, toen neukte ik de teddybeer weer eens (hak een gat in gemaakt) en toen opeens zat er wit spul op de vulling van de beer.
Zeg nou eens eerlijk;quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:33 schreef Vivi het volgende:
@Milagro
Je bent wel grappig
Nee, ik ga niet naar hem toe maar sms "Wat bedoel je met "Ok..."?!!!!
Ben je het nu soms met me eens om me te treiteren terwijl je weet dat ik het altijd heerlijk vind om je 3 weken dood te kunnen zwijgen en daarna vuighe goedmaaksex met je te hebben??? Je doet het om mij te stangen he! HE!!
Nou!!! MIJ heb je er niet mee want ik ben helemaaaaaal niet kwaad op je dus we hoeven ook geen goedmaaksex te hebben en..
ow wacht, nu snijd ik mijzelve in den vingertjes![]()
Toen was ik 12 hequote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:34 schreef Vivi het volgende:
[..]
Too much info dude.
*mental image heeft*
Nee!!!! Niet dicht!quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:35 schreef Tobbes het volgende:
[..]
Zeg nou eens eerlijk;
Wil je dat er uberhaupt nog adviezen worden gegeven, en naar oplossingen wordt gezocht? Of weet je eigenlijk wel wat je wilt (nl. Die gast neuken als hij zin heeft).
Ik heb zo;n vermoeden dat je zelf ook 'omdat het vermakelijk is' zou antwoorden in die poll.
Dan kan dit topic net zo goed dicht.
Soms wel ja...somsquote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:36 schreef Vivi het volgende:
[..]
Nee!!!! Niet dicht!
Maar ik mag soms mijzelf toch wel bespotten in mijn eigen topicje
Toen speelde ik nog met Ken en Barbie, dat ze samen over het strand liepen en toen ging het stormen en gingen ze onder elkaar schuilenquote:
ja, en dan 'opscheppen' elders op Fok over de lekkere sex die je afgelopen nacht nog gehad hebt en we nemen het echt serieus, dat gebroken hartje van jequote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:36 schreef Vivi het volgende:
[..]
Nee!!!! Niet dicht!
Maar ik mag soms mijzelf toch wel bespotten in mijn eigen topicje
Dat is ook wel vermakelijk, verfrissend en fruitig.quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:42 schreef milagro het volgende:
[..]
ja, en dan 'opscheppen' elders op Fok over de lekkere sex die je afgelopen nacht nog gehad hebt en we nemen het echt serieus, dat gebroken hartje van je![]()
jij wilt gewoon drama in je leven, en helemaal geen einde aan dit gezeur
en jaaaaaaaaa ga maar ontkennen weer, dan beginnen we gewoon ook weer van vooraf aan met dit geouwehoer![]()
Ja zeg, Henk de 2equote:Dat is ook wel vermakelijk, verfrissend en fruitig.
Maar Vivi hoeft hier niet aan te bellen als ze mn armen nodig heeft om in uit te huilen.
Pijpen mag ze daarentegen wel. Maar daar is ze blijkbaar goed in.
Niet narcistisch?quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:45 schreef Tafkahs het volgende:
DSM IV - ontwijkende persoonlijkheidsstoornis![]()
Zit in dezelfde schijf, maar wie zegt dat er niet meer onder het deksel van de beerput schuilt?quote:
het is de 'toon', je doet dramatisch, zegt kapot te zijn, maar tegelijkertijd steek je er de draak mee, en dan schep je ook nog eens op over je 'orale diepgang'....quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:43 schreef Vivi het volgende:
Nou zeg, ik geef toch toe dat de sex lekker is? Staat toch los van het emotionele leed?
Nou niet dus.quote:
Diagnostische criteria voor de ontwijkende persoonlijkheidsstoornis (DSM-IV):
Cliënten:
• vermijden werkzaamheden die direct persoonlijk contact met zich meebrengen, omdat zij bang zijn voor kritiek, afkeuring of afwijzing;
• vinden het niet prettig met anderen om te gaan tenzij ze er zeker van kunnen zijn dat deze hen aardig zullen vinden;
• gaan intieme relaties uit de weg, bang als ze zijn om voor schut gezet of uitgelachen te worden en zijn gepreoccupeerd met de vraag of ze in gezelschap bekritiseerd of afgewezen zullen
• voelen zich in nieuwe situaties geremd, omdat zij zich voelen tekortschieten;
• menen tekort te schieten in sociale vaardigheden, denken onaantrekkelijk te zijn voor of minder waard dan anderen;
• voelen ongewoon veel schroom bij het nemen van risico’s die hun gezichtsverlies zouden opleveren of bij het deelnemen aan nieuwe bezigheden waardoor zij in verleqenheid gebracht zouden kunnen worden.
Toelichting
Cliënten met een OPS hebben in tegenstelling tot schizoïde cliënten wel behoefte aan contact met anderen. Zij zijn alleen zo bang voor afwijzing, vernedering of kwetsing dat zij persoonlijke contacten uit de weg gaan. Vaak is bij hen sprake van verlegenheid en sterke geremdheid en lijken hun klachten op die van de sociale fobie.
Zij kunnen zich schamen voor innerlijke of uiterlijke tekortkomingen die in hun beleving sterk uitvergroot zijn en verborgen moeten blijven voor hun omgeving. Wanneer zij openlijk bevestigd worden kunnen zij opeens meer lef en initiatief tonen. Zij onderkennen moeilijk gevoelens van kwaadheid bij zichzelf. De OPS komt nogal eens voor in combinatie met kenmerken van de afhankelijke of narcistische PS.
Risicofactoren
biologisch
- snellere activatie van het autonome zenuwstelsel, dus eerder reageren met symptomen van angst en spanning.
- afwijkingen in de verwerking van informatie (verminderde habituatie en gebrek aan flexibiliteit).
- introversie.
psychologisch
- als kind overmatig gekleineerd, bekritiseerd of afgewezen zijn door ouders.
- zelfafwijzende houding leidt gemakkelijk tot nieuwe afwijzingen en toenemend vermijden van contacten.
- situaties die gevoelens van schuld, kwaadheid of verlegenheid oproepen kunnen vermeden worden om angst of pijn te voorkomen.
- ontwijkend gedrag kan een reactie zijn op emotionele of lichamelijke handicaps die de kans op afwijzing door anderen verhogen (zoals bijvoorbeeld bij stotteren, blindheid of afwijkingen in het gelaat).
Bronnen: 1,2,4,5,7
Uhuhquote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:49 schreef milagro het volgende:
[..]
het is de 'toon', je doet dramatisch, zegt kapot te zijn, maar tegelijkertijd steek je er de draak mee, en dan schep je ook nog eens op over je 'orale diepgang'....
ja sorry ik zie vooral een aandachtsgeile dame, hoor
geeft niet, we voorzien je er graag in, voor even, dan ga het vervelen en na een tijdje is het weer leuk, dan al snel weer genoeg etc etc etc ...een beetje wat Henk met jou ook heeft, zeg maar..
gaat er nu al een eurootje vallen bij je of nog niet?
ja, als deurmatquote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:51 schreef Joene het volgende:
Viev ! ik denk dat je gewoon voor zn deur moet gaan liggen !
da's een ontwijkend antwoordquote:
Kijk. Dit lijkt er meer op. Behalve dan dat ik wel invoelend vermogen hebquote:
Diagnostische criteria voor de narcistische persoonlijkheidsstoornis (DSM-IV)
De patiënt:
vindt zichzelf fantastisch en enorm belangrijk (hij overdrijft zijn prestaties en talenten, verwacht dat men hem erkent als een superieur persoon zonder dat zijn prestaties hier aanleiding toe geven);
is gepreoccupeerd met fantasieën over onbeperkt succes, macht, brille, schoonheid, of de ideale liefde;
gelooft dat hij 'speciaal' en uniek is en dat hij slechts begrepen kan worden door andere speciale mensen, bij voorkeur met een hoge status, van wier kring hij eigenlijk ook deel zou moeten uitmaken;
eist excessieve bewondering;
meent over speciale voorrechten te beschikken (heeft bijv. de onredelijke verwachting dat hem een voorkeursbehandeling toekomt of dat men vanzelfsprekend rekening houdt met zijn verwachtingen);
gebruikt zijn medemens om zijn eigen doelen te bereiken;
heeft een tekort aan invoelend vermogen (hij wil de gevoelens en behoeften van anderen niet erkennen en het is hem niet goed mogelijk zich de behoeften van anderen voor te stellen);
is vaak jaloers op anderen of gelooft dat anderen jaloers zijn op hem;
heeft een hooghartige houding en gedraagt zich dienovereenkomstig.
Toelichting
Narcisme is een term die vaak gebruikt wordt. Er wordt een bepaalde mate van zelfwaardering of zelfliefde mee aangeduid. Er bestaat gezond narcisme en ongezond narcisme. Het punt op het continuüm waar gezonde zelfliefde overgaat in ongezonde zelfliefde is moeilijk aan te duiden en is ook afhankelijk van de situatie en de levensfase.
Volgens de beschrijving in de DSM IV is er bij de narcistische persoonlijkheidsstoornis (NPS) sprake van een patroon van zichzelf geweldig vinden, grootheidsfantasieën, de noodzaak om bewonderd te worden en een gebrek aan inlevingsvermogen in anderen. Dat begint in de adolescentie en persisteert in de volwassenheid.
Deze criteria lijken echter maar een kant van de NPS te beschrijven, een soort uiterste. Dit type wordt ook wel de 'openlijke narcist' genoemd. Deze is zich weinig bewust van de impact van zijn gedrag of houding op andere mensen en ongevoelig voor kritiek. Het andere uiterste is de zogenaamde 'sensitieve of geremde narcist'. Hierbij is de aandacht voortdurend gericht op anderen en wil men uit alle macht kritiek voorkomen. Dit zijn vaak verlegen mensen die snel gekwetst zijn of zich snel schamen. Wat ze gemeen hebben is de grote moeite met zelfwaardering. Echter beiden gaan hier anders mee om. De 'onbewuste narcist' zal proberen anderen te imponeren en beschermt zichzelf tegen kritiek van anderen door de mening van anderen niet belangrijk te vinden. De 'sensitieve narcist' zal kwetsbare situaties uit de weg gaan en kijkt voortdurend naar anderen hoe die zich gedragen.
De meeste cliënten met een NPS zitten ergens in het continuüm tussen deze uiterste typen. Vaak zullen zij ook sociaal veel makkelijker zijn dan hierboven (en in de criteria) geschetst wordt. Zij kunnen veel persoonlijke charme bezitten. Een laag of sterk wisselend zelfgevoel vormt de kern van hun problemen (en de lijdensdruk). Veel van hun acties en prestaties zijn erop gericht om dit niet te voelen. Daarnaast hebben zij grote moeite om een goede relatie te onderhouden. Relaties worden meestal na korte tijd beëindigd als de partner meer eigen wensen en behoeften kenbaar maakt en eisen gaat stellen.
Verklaringsmodellen en behandeling
Bronnen:1, 10, 14
* De DSM-IV-criteria zijn overgenomen uit:
Vandereycken, W, Hoogduin, CAL & Emmelkamp, PMG (2000). Handboek Psychopathologie, deel 1 basisbegrippen. Bohn Stafleu Van Loghum, Houten.
Diagnostische criteria voor de narcistische persoonlijkheidsstoornis (DSM-IV)
De patiënt:
vindt zichzelf fantastisch en enorm belangrijk (hij overdrijft zijn prestaties en talenten, verwacht dat men hem erkent als een superieur persoon zonder dat zijn prestaties hier aanleiding toe geven);
is gepreoccupeerd met fantasieën over onbeperkt succes, macht, brille, schoonheid, of de ideale liefde;
gelooft dat hij 'speciaal' en uniek is en dat hij slechts begrepen kan worden door andere speciale mensen, bij voorkeur met een hoge status, van wier kring hij eigenlijk ook deel zou moeten uitmaken;
eist excessieve bewondering;
meent over speciale voorrechten te beschikken (heeft bijv. de onredelijke verwachting dat hem een voorkeursbehandeling toekomt of dat men vanzelfsprekend rekening houdt met zijn verwachtingen);
gebruikt zijn medemens om zijn eigen doelen te bereiken;
heeft een tekort aan invoelend vermogen (hij wil de gevoelens en behoeften van anderen niet erkennen en het is hem niet goed mogelijk zich de behoeften van anderen voor te stellen);
is vaak jaloers op anderen of gelooft dat anderen jaloers zijn op hem;
heeft een hooghartige houding en gedraagt zich dienovereenkomstig.
Toelichting
Narcisme is een term die vaak gebruikt wordt. Er wordt een bepaalde mate van zelfwaardering of zelfliefde mee aangeduid. Er bestaat gezond narcisme en ongezond narcisme. Het punt op het continuüm waar gezonde zelfliefde overgaat in ongezonde zelfliefde is moeilijk aan te duiden en is ook afhankelijk van de situatie en de levensfase.
Volgens de beschrijving in de DSM IV is er bij de narcistische persoonlijkheidsstoornis (NPS) sprake van een patroon van zichzelf geweldig vinden, grootheidsfantasieën, de noodzaak om bewonderd te worden en een gebrek aan inlevingsvermogen in anderen. Dat begint in de adolescentie en persisteert in de volwassenheid.
Deze criteria lijken echter maar een kant van de NPS te beschrijven, een soort uiterste. Dit type wordt ook wel de 'openlijke narcist' genoemd. Deze is zich weinig bewust van de impact van zijn gedrag of houding op andere mensen en ongevoelig voor kritiek. Het andere uiterste is de zogenaamde 'sensitieve of geremde narcist'. Hierbij is de aandacht voortdurend gericht op anderen en wil men uit alle macht kritiek voorkomen. Dit zijn vaak verlegen mensen die snel gekwetst zijn of zich snel schamen. Wat ze gemeen hebben is de grote moeite met zelfwaardering. Echter beiden gaan hier anders mee om. De 'onbewuste narcist' zal proberen anderen te imponeren en beschermt zichzelf tegen kritiek van anderen door de mening van anderen niet belangrijk te vinden. De 'sensitieve narcist' zal kwetsbare situaties uit de weg gaan en kijkt voortdurend naar anderen hoe die zich gedragen.
De meeste cliënten met een NPS zitten ergens in het continuüm tussen deze uiterste typen. Vaak zullen zij ook sociaal veel makkelijker zijn dan hierboven (en in de criteria) geschetst wordt. Zij kunnen veel persoonlijke charme bezitten. Een laag of sterk wisselend zelfgevoel vormt de kern van hun problemen (en de lijdensdruk). Veel van hun acties en prestaties zijn erop gericht om dit niet te voelen. Daarnaast hebben zij grote moeite om een goede relatie te onderhouden. Relaties worden meestal na korte tijd beëindigd als de partner meer eigen wensen en behoeften kenbaar maakt en eisen gaat stellen.
Verklaringsmodellen en behandeling
Bronnen:1, 10, 14
* De DSM-IV-criteria zijn overgenomen uit:
Vandereycken, W, Hoogduin, CAL & Emmelkamp, PMG (2000). Handboek Psychopathologie, deel 1 basisbegrippen. Bohn Stafleu Van Loghum, Houten.
Jij bent slechts gepre-occupeerd met je eigen lol ende vermaeckquote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:51 schreef Joene het volgende:
Viev ! ik denk dat je gewoon voor zn deur moet gaan liggen !
Daarom klopt de diagnose niet. Je moet uitgaan van je angsten en je verborgen danwel onderdrukte manken..quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:52 schreef Vivi het volgende:
[..]
Kijk. Dit lijkt er meer op. Behalve dan dat ik wel invoelend vermogen heb
krijg je iedere dag een veeg, dus wat nou au?quote:
Kom maar opquote:Op dinsdag 23 augustus 2005 22:59 schreef thaleia het volgende:
Iemand anders nog een leuke quote uit de DSM IV?
Je bent zielig.quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 23:00 schreef Vivi het volgende:
Ja Ik heb het recht op medeleven toch wel verbruid ondertussen?
Ben niet gespeend van zelf kennis hoor
Maar dat ik de ridiculiteit van mijn eigen gedrag inzie en er de spot mee drijf sluit natuurlijk niet uit dat ik er echt wel oprecht verdrietig om ben dat ik Henkie niet daadwerkelijk voor me kan winnen.
Maar zoals ik al zei; ik ben geen "Boehoehh-tiepje"
Nee , je bent eigenlijk gewoon een ordinair geil sletje , die niet weet of ze nou die kerel wel of niet wil . maar het allang lekker vind om 6 dagen per week hard geneukt te worden en net te doen alsof je geen relatie hebt , maar ondertussen best wel weet dat of het nooit wat wordt of dat wat jullie hebben eigenlijk al een relatie is.quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 23:00 schreef Vivi het volgende:
Maar zoals ik al zei; ik ben geen "Boehoehh-tiepje"
Ik wil hem wel en we neuken maar eens per maand. En verder ben ik niet ordinair. Dramatisch, aandachsgeil..okee. Maar niet ordinair.quote:Op dinsdag 23 augustus 2005 23:05 schreef Joene het volgende:
[..]
Nee , je bent eigenlijk gewoon een ordinair geil sletje , die niet weet of ze nou die kerel wel of niet wil . maar het allang lekker vind om 6 dagen per week hard geneukt te worden en net te doen alsof je geen relatie hebt , maar ondertussen best wel weet dat of het nooit wat wordt of dat wat jullie hebben eigenlijk al een relatie is.
Welterusten!![]()
Ja joh, drink je 'verdriet' maar wegquote:Op dinsdag 23 augustus 2005 23:06 schreef Vivi het volgende:
Ff kijken of Er nog iemand is in de kroeg
Doewie
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |