Je haalt een paar dingen door elkaar. Het gaat om de feiten. Clubs bepalen welke wedstrijden zij als risicowedstrijden inschalen en daar dealt de KNVB in het schema weer mee. Het is een andere discussie of die wedstrijden dat ook zijn maar dat staat buiten dit verhaal. Clubs geven risicowedstrijden en knelpunten door en de KNVB houdt daar rekening mee en hier is dat ergens mis gegaan.quote:Op donderdag 4 augustus 2005 16:08 schreef Loohcs het volgende:
[..]
Dit is toch een forum en dat is toch bedoeld om te discussiëren? Als iedereen blindelings de standpunten van de bevoegde instanties over zou nemen, zou er weinig te discussiëren overblijven. Daarom kijk ik naar welke wedstrijden het werkelijk betreft en dan blijkt zoals ik al twee keer zei dat de JCS echt niet zo risicovol is en dat ik ook nog niet zo vaak van de Brøndby hooligans heb gehoord. Aan de ene kant heb je kritiek op de KNVB, maar als ze iets zeggen wat in je straatje past dan hebben ze gelijk?
Wat een hokjesgeest. Moet ik nu een apart topic gaan openen: "A'dam/KNVB betitelt duels te makkelijk als risicoduel"quote:Op donderdag 4 augustus 2005 16:40 schreef SCH het volgende:
[..]
Je haalt een paar dingen door elkaar. Het gaat om de feiten. Clubs bepalen welke wedstrijden zij als risicowedstrijden inschalen en daar dealt de KNVB in het schema weer mee. Het is een andere discussie of die wedstrijden dat ook zijn maar dat staat buiten dit verhaal. Clubs geven risicowedstrijden en knelpunten door en de KNVB houdt daar rekening mee en hier is dat ergens mis gegaan.
Waarom zijn voetbal supporters niet in staat zich zodanig te gedragen dat de grote politieinzet die er nu is niet meer nodig is?quote:Op zaterdag 30 juli 2005 16:47 schreef SCH het volgende:
Eerste eredivisieduel nu al verboden
De competitie is nog niet eens begonnen, of de eerste wedstrijd ligt er al weer uit. De Amsterdamse burgemeester Job Cohen verbiedt Ajax-ADO Den Haag op 14 augustus (om half 12:30 uur).
Cohen beroept zich op het feit dat er in de maand augustus al vier risicowedstrijden in Amsterdam plaatsvinden. Qua capaciteit van het politiekorps is dat teveel van het goede voor de hoofdstad.
De KNVB hoopt aanstaande maandag een nieuwe datum en/of tijdstip bekend te kunnen maken.
-------------------------------------------
Het is altijd hommeles met het competitieschema. Het seizoen is nog niet begonnen of er wordt al een wedstrijd verboden. In mijn ogen maakt Cohen een gedegen afweging en kan een kleuter zien dat Amsterdam teveel belast wordt in een paar weken. Dat kunnen ze bij de KNVB toch ook zien?
Het zou zo mooi zijn als de competitie in Nederland nou eens wat beter verloopt en de ploegen zoveel mogelijk hetzelfde aantal wedstrijden hebben gespeeld. Dat is ook veel eerlijker en sportiever, zeker in de nieuwe opzet.
Je kan wel naar de burgemeesters wijzen maar die doen gewoon hun werk en de KNVB maakt de fout door teveel risicowedstrijden in te korte tijd aan dezelfde stad toe te wijzen.
Ik erger me aan het gemak waarmee de KNVB de schuld bij anderen neerlegt - of de maat vol is, ach: ik ben een tolerant en gematigd mens zoals je weetquote:Op donderdag 4 augustus 2005 21:14 schreef Stanley_Climbfall het volgende:
SCH, waarom wekt het juist nu je woede en onbegrip? Is de maat vol bij je of is dit geval echt van een zeldzame domheid of zo?
Ik zie het verschil met de 'gewone' onhandige gang van zaken ieder seizoen niet zo goed.
Wat is dat nu voor een toontje? Ik probeer gewoon mijn mening met argumenten te onderbouwen. Natuurlijk heeft het gemeentebestuur er meer verstand van (tenminste dat is te hopen). Als je de feiten zoals ze er nu liggen ziet als absolute waarheid is er geen discussie meer mogelijk. Waarom open je een topic als je bij voorbaat elk tegenargument als niet relevant afdoet (en er dus niet inhoudelijk op in gaat)? Wil je alleen horen dat je gelijk hebt?quote:Op donderdag 4 augustus 2005 20:46 schreef SCH het volgende:
Het zijn 4 risicowedstrijden qua politie-inzet. Jij kunt ze wel geen risicowedstrijden vinden, ze doen wel dat beroep op het politiekorps en dat valt door de gemeente niet in te vullen. Maar blijkbaar weet jij beter hoe je een stad moet besturen en de veiligheid van burgers en supporters kan garanderen.
Het ging over de belasting van de stad A’dam. Wat ik o.a. duidelijk wilde maken was dat een wedstrijd zoals de JCS waarvoor de kaartjes bij wijze van spreken allemaal worden weggegeven aan jeugdleden van amateurverenigingen mij minder risicovol en dus minder belastend lijkt (zou moeten zijn) dan bijvoorbeeld de klassieker. Ik mag van jou echter in dit topic niet verder denken dan de door de gemeente geplakte labeltjes omdat ik anders als leek zomaar zou doen alsof ik weet hoe het is om in een grote stad voor de veiligheid te zorgen wat jij trouwens impliciet ook doet anders kun je immers ook niet tot de conclusie komen dat Cohen een gedegen afweging heeft gemaakt dus beschouw ik deze discussie maar als gesloten.quote:Op vrijdag 5 augustus 2005 07:26 schreef SCH het volgende:
Dat mag je allemaal ter discussie stelle hoor maar in dt topic gaat het daar eenvoudigweg niet over omdat de vraag wat een risicowedstrijd is, niet de basis van het probleem is. De KNVB ontkent of bestrijdt niet dat het hier om risicowedstrijden gaat.
Jij mag best ter discussie stellen of de wedstrijd Ajax-PSV al dan niet een risicowedstrijd is maar je kunt niet van mij verwachten dat ik daar op in ga. Ik laat die beslissing aan Cohen en de zijnen over net zoals zij het beste inzicht hebben in hoe ze hun politiemensen kunnen inzetten.
Een wedstrijd tegen PSV is toch een risicowedstrijd? Blijkbaar kost dat veel politiecapaciteit - maar jij vindt dat de gemeente niet zoveel politie zou moeten inzetten?quote:Op vrijdag 5 augustus 2005 08:41 schreef Loohcs het volgende:
[..]
Het ging over de belasting van de stad A’dam. Wat ik o.a. duidelijk wilde maken was dat een wedstrijd zoals de JCS waarvoor de kaartjes bij wijze van spreken allemaal worden weggegeven aan jeugdleden van amateurverenigingen mij minder risicovol en dus minder belastend lijkt (zou moeten zijn) dan bijvoorbeeld de klassieker. Ik mag van jou echter in dit topic niet verder denken dan de door de gemeente geplakte labeltjes omdat ik anders als leek zomaar zou doen alsof ik weet hoe het is om in een grote stad voor de veiligheid te zorgen wat jij trouwens impliciet ook doet anders kun je immers ook niet tot de conclusie komen dat Cohen een gedegen afweging heeft gemaakt dus beschouw ik deze discussie maar als gesloten.
Overigens kan ik het even niet laten om hier op te reageren. 9 van de 10 rellen zijn niet door de voetbalsupporters maar door de mensen die er omheen hangen. Mensen die een moment van anarchie opzoeken en zelf niet eens het stadion betreden.quote:Op donderdag 4 augustus 2005 21:18 schreef marcb1974 het volgende:
Waarom zijn voetbal supporters niet in staat zich zodanig te gedragen dat de grote politieinzet die er nu is niet meer nodig is?
Leuk naar Duitsland of 3 punten in minderingquote:'Ajax - ADO misschien wel in Duitsland'
08 augustus 2005, 02:23
Door: Jasper Baltussen
De wedstrijd tussen Ajax en ADO Den Haag blijft de gemoederen bezig houden. Het duel, dat oorspronkelijk aanstaande zondag stond gepland, heeft nog steeds geen definitieve datum aangewezen gekregen.
Het duel aanstaande zondag niet gespeeld worden omdat de Amsterdamse politie niet voldoende agenten op de been kan brengen. Voorlopig staat het duel op zaterdag gepland, maar vandaag neemt Burgemeester Cohen een definitief besluit over de speeldatum, zo meldt het Algemeen Dagblad.
Columnist van datzelfde AD, Hugo Borst, kwam in het TV-programma [i]Studio Voetbal[i/] met hele andere feiten. Volgens hem wordt het duel in Amsterdam noch Den Haag gespeeld en wordt pas drie dagen voor het treffen bekend waar het duel plaatsvind. Het vinden van een gemeente, waar genoeg politie op de been gebracht kan worden voor de risicowedstrijd, brengt de nodige problemen met zich mee. Zelfs het uitwijken naar Duitsland, om de wedstrijd toch maar door te laten gaan, zou volgens Borst een optie zijn.
Presentator Jack van Gelder kwam in hetzelfde programma een wel erg merkwaardige ‘oplossing’. Mocht het duel helemaal geschrapt worden van de speelkalender, wat zeer onwaarschijnlijk is, dan krijgen zowel Ajax als ADO drie punten in mindering volgens de bronnen van Van Gelder.
Hoe duidelijk wil je het hebben dat de fout bij Cohen ligt en de KNVB vervolgens alleen nog maar kan proberen de gevolgen ervan zo veel mogelijk uit te poetsen?quote:'Een drama, voetbal hoort met publiek'
DEN HAAG | AMSTERDAM | "Ik vind dit een drama." ADO-directeur Robert Langenbach is zeer verbolgen over de 'verbanning' van Ajax-ADO Den Haag naar 'een' neutraal terrein, komende zondag. "Eigenlijk kan dit niet. Voetbal hoort in een stadion te worden gespeeld met publiek. In de Arena of in het Zuiderpark. Ze hebben in Amsterdam helaas zitten slapen bij de vaststelling van het programma. Ons kan niks worden verweten. Dit duel kon niet in Den Haag in dit weekeinde, dat is direct in het knelpuntenoverleg aangegeven.".
Hoe vervelend hij de gang van zaken ook vindt, Langenbach heeft geen beroep overwogen. "Dan is het hek van de dam."
ADO-trainer Frans Adelaar vindt het 'van de zotte' dat het zo lang heeft geduurd voordat hij 'en wist of er wel gespeeld ging worden en zo ja, wanneer , waar en hoe laat'. "Ik ben in ieder geval blij dat ik nu alvast weet op welke dag we spelen. Dan kan ik mijn voorbereiding daar in ieder geval op afstemmen. Ik ga niet op mijn strepen staan door te zeggen wanneer we graag het tijdstip en de plaats willen weten. Maar de trainers moeten toch hun rustmomenten hebben voor de wedstrijd. Het is jammer dat het nu weer zo moeten gaan. Dat was naar mijn mijn gevoel niet nodig geweest. Maar ik kan me voorstellen dat het best lastig zoeken is naar een locatie."
Schadeclaim
Voor de 40.000 seizoenskaarthouders van Ajax betekent de verplaatsing van de wedstrijd van de Arena naar neutraal terrein dat ze één wedstrijd minder te zien krijgen dan de zeventien duels waarvoor ze hebben betaald. De Onafhankelijke Fanclub Ajax (OFA) zint op maatregelen, maar komt daarmee pas donderdag naar buiten. Een schadeclaim voor Ajax is niet ondenkbaar. "Daarover gaan we vergaderen", aldus een bestuurslid. "Ajax kan echter niets aan deze treurige situatie doen", aldus Ajax-voorzitter Arie van Eijden. "De club heeft geen invloed op de gang van zaken. Het is de gemeente Amsterdam die het duel verbiedt."
Ajax-ADO Den Haag zou aanvankelijk op 14 augustus in de Arena worden gespeeld. Die datum en locatie waren de uitkomst van het competitieschema dat de KNVB door medewerkers van de universiteit van Barcelona liet samenstellen. Ruim voor het begin van de competitie had de voetbalbond een formulier naar alle clubs en gemeenten gestuurd, waarop ze 'de onmogelijke data' konden invullen. Op een totaal van 686 wedstrijden in ere- en eerste divisie doken 451 zogenaamde knelpunten op, uiteenlopend van het NK politiehonden tot Gay Pride.
Zondag 14 augustus is door de gemeente Amsterdam in eerste instantie niet als knelpunt aangemerkt. Vanwege de volle evenementenagenda in augustus bleek die datum bij nader inzien echter wel een knelpunt. Om die reden verbood burgemeester Job Cohen het duel tussen Ajax en ADO begin deze maand al. Daarop stelde de KNVB voor om het duel te verschuiven naar zaterdag 13 augustus, wat bij Cohen op dezelfde bezwaren stuitte. Omdat de gemeente Den Haag 14 augustus direct als knelpunt had aangegeven restte de KNVB geen andere uitweg dan verplaatsing naar een neutraal terrein zonder toeschouwers. "We willen de competitie niet ongelijk laten lopen", aldus KNVB-directeur Kesler. Het zal echter niet meevallen een burgemeester te vinden die bereid is de toeschouwerloze voetbalwedstrijd in zijn gemeente te laten spelen. Kwaadwillende fans zijn vaak niet te beroerd een stuk te rijden voor confrontaties met politie en/of fans van de tegenpartij. Mocht het duel in Duitsland of België worden gespeeld, dan zal de buitenlandse politie-inzet door de KNVB uit een 'speciaal potje' worden betaald. Kesler: "Die kosten kunnen we doorberekenen aan de gemeente Amsterdam, maar dat moeten we nog bekijken. Feit is wel dat de gemeente Amsterdam 14 augustus nooit als knelpunt heeft aangegeven, terwijl ze dat wel had moeten doen. In dat geval had de KNVB een ander competitieschema gemaakt."
quote:Op woensdag 10 augustus 2005 07:49 schreef DIGGER het volgende:
A.U.B. SCH:
[..]
Hoe duidelijk wil je het hebben dat de fout bij Cohen ligt en de KNVB vervolgens alleen nog maar kan proberen de gevolgen ervan zo veel mogelijk uit te poetsen?
Ik vind het gewoon belachelijk dat de KNVB niet wil meewerken aan een fatsoenlijke oplossing.quote:Op maandag 8 augustus 2005 17:44 schreef Stanley_Climbfall het volgende:
Neutraal terrein. De supporters zullen proberen alsnog naar de wedstrijd toe te gaan. Hele vreeme toestanden. En dat op de eerste speeldag!
Daar los je het probleem niet mee op denk ik. Want een risicowedstrijd is tegenwoordig meer dan bijv. Feyenoord - Ajax. De hooli's moeten ook nog eens zo veel mogelijk gescheiden blijven. Stel Ajax moet thuis spelen. Dat weekend zal Feyenoord niet tegen AZ in Alkmaar spelen, omdat de groepen te dicht bij elkaar komen. Buiten dat zullen ze alsnog gewoon afspreken met elkaar, en een lekker robbertje gaan matten in een willekeurig knollenveld.quote:Op woensdag 10 augustus 2005 10:17 schreef Coelho het volgende:
Zoals op de FP ook al aangegeven: Wordt het niet tijd om alleen nog maar thuispubliek toe te laten bij wedstrijden? Het begrip "risicowedstrijden" verdwijnt dan vanzelf, bovendien hoef je niet de hele maatschappij in rep en roer te brengen omdat er toevallig 250 harde kern kereltjes mee moeten naar een stadion waar al 25.000 supporters van de thuisclub zitten.
Iddquote:Op woensdag 10 augustus 2005 10:19 schreef zjroentje het volgende:
[..]
Ik vind het gewoon belachelijk dat de KNVB niet wil meewerken aan een fatsoenlijke oplossing.
Is museumnacht zo populair in amsterdam dan?quote:Op woensdag 10 augustus 2005 10:14 schreef SocialDisorder het volgende:
Met of zonder publiek...........het feest op het Museumplein in juni zal er niet minder om worden
quote:Op woensdag 10 augustus 2005 10:27 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Is museumnacht zo populair in amsterdam dan?
Fout gedacht. Elk jaar staan er nieuwe hooligans op. En onder omstandigheden kunnen de meest vredelievende mensen door het lint gaan, door wat voor reden dan ook. (of niet SCHquote:Op woensdag 10 augustus 2005 10:23 schreef SocialDisorder het volgende:
Programma-idee voor Talpa: hooligan-toernooi organiseren. Iedereen mag meedoen, laatste hooli die overblijft heeft gewonnen. En zijn wij van de teringzooi af.
Helemaal niet fout gedacht, op die manier is er materiaal voor een tweede seizoenquote:Op woensdag 10 augustus 2005 10:43 schreef MaxPower het volgende:
[..]
Fout gedacht. Elk jaar staan er nieuwe hooligans op. En onder omstandigheden kunnen de meest vredelievende mensen door het lint gaan, door wat voor reden dan ook. (of niet SCH)
Zucht. De "supporters" veroorzaken de meeste rellen niet, dat zijn die anarchie zoeken lijers er omheen. Als je geen publiek toe laat tot het stadion, hou je die halve zolen niet tegen die er toch heen gaan. Ja gelukkig heb je minder mensen die er last van hebben, omdat de normale supporter wel thuis blijft, maar die confrontaties blijven er toch wel komen, alleen dan weet je niet waar en nu wel.quote:Op woensdag 10 augustus 2005 10:17 schreef Coelho het volgende:
Zoals op de FP ook al aangegeven: Wordt het niet tijd om alleen nog maar thuispubliek toe te laten bij wedstrijden? Het begrip "risicowedstrijden" verdwijnt dan vanzelf, bovendien hoef je niet de hele maatschappij in rep en roer te brengen omdat er toevallig 250 harde kern kereltjes mee moeten naar een stadion waar al 25.000 supporters van de thuisclub zitten.
quote:Ajax dreigt met kort geding
AMSTERDAM (ANP) - De rechter moet mogelijk een oordeel vellen over de eerste competitiewedstrijd van Ajax tegen ADO Den Haag. De Amsterdamse club heeft voor vrijdag bij de rechtbank van Amsterdam een reservering voor een kort geding ingediend. Dat heeft een woordvoerder van Ajax donderdag bevestigd.
De gemeente Amsterdam heeft tot twee keer toe de wedstrijd in de ArenA verboden. Burgemeester Cohen gaf wegens onvoldoende politiecapaciteit geen toestemming voor zowel zaterdag 13 als zondag 14 augustus. De KNVB wil het duel nu zondag 14 augustus reglementair op een geheime, neutrale plaats zonder publiek laten verspelen.
Ajax liet eerder deze week al weten daarmee niet akkoord te kunnen gaan. Een duel zonder publiek kost de Amsterdamse club tonnen aan inkomsten, nog afgezien van de immateriële schade. Het bestuur sprak de hoop uit dat er donderdag tijdens overleg met de KNVB alsnog een acceptabele oplossing komt voor het gewraakte duel.
Als de KNVB betaalt, of Ajax.quote:Op donderdag 11 augustus 2005 14:02 schreef Lionheaad het volgende:
Leuke soap zo aan het begin van het seizoen
Ik blijf het zielig vinden dat een voetbalwedstrijd niet op een normale manier kan worden gespeeld.
Neit genoeg politie, dan moeten we maar een pelton beveiligings mensen inhuren.
De KNVB had er weinig mee te maken gehad als de Amsterdamse vrienden de bond niet gewoon buiten de dagvaarding had gehouden. Als Ajax [de gemeente] Amsterdam had gedagvaard vanwege het verbod en het in gebreke blijven bij het aangeven van de knelpunten, was er niks aan de hand geweest. Nu wel: de KNVB doet exact wat de regels zeggen, regels die nota bene door Ajax zijn ondertekend: verbod betekent ander alternatief, opnieuw verbod omkering, wanneer dat niet mogelijk is neutraal terrein.quote:Op vrijdag 12 augustus 2005 12:39 schreef Elgigante het volgende:
Nou, de KNVB heeft zich weer eens van z'n vertrouwde kant laten zien, klassen-justitie ten top Ajax-ADO wordt met publiek op 7 januari in de Arena gespeeld.
En terecht. Slaat natuurlijk nergens op.quote:Op vrijdag 12 augustus 2005 13:06 schreef SCH het volgende:
De KNVB is nog steeds boos en gaat waarschijnlijk in beroep.
Als Cohen moet bloeden (betalen) draait de belastingbetaler er voor op, niet zo handig vind ik..quote:Op vrijdag 12 augustus 2005 13:12 schreef DIGGER het volgende:
Goedzo, laat Cohen maar bloeden voor z'n fouten.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |