Bron: Planetquote:Marokkanen slaan Lieuwe van Gogh in elkaar
Gepubliceerd op donderdag 28 juli 2005
De zoon van de vermoorde cineast en columnist Theo van Gogh is na de moord op zijn vader twee keer op straat in elkaar geslagen door Marokkanen.
Dat hebben de ouders van de filmmaker gezegd in het actualiteitenprogramma Nova.
En de politie doet niets
De politie, die was gebeld, kwam volgens hen niet opdagen nadat hun kleinzoon was toegetakeld. "Dat zijn hele drama's geweest'', zei de vader van Theo van Gogh. Volgens zijn vrouw, Anneke van Gogh, was er geen directe aanleiding voor de incidenten. "Hij liep met de hond buiten in de Amsterdamse Watergraafsmeer en toen zeiden ze: 'heet jij Van Gogh?' Toen zei Lieuwe 'nee' natuurlijk, maar toen hebben ze hem toch gepakt'', zei ze.
Ook in de straat in Amsterdam-Oost waar Theo van Gogh woonde, de Pythagorrasstraat, zijn Marokkaanse jongeren geweest die vroegen waar Lieuwe woonde. De buren hebben toen de politie gewaarschuwd, maar die kwam niet, aldus de moeder van de vermoorde filmmaker.
School
Op de school van Lieuwe in Amsterdam-Zuid is hij aan het einde van het jaar naar een andere klas in een ander gebouw overgeplaatst, omdat hij werd gepest door allochtonen met opmerkingen als 'maar goed dat je vader dood is'.
Volgens de moeder van Theo van Gogh is het nog altijd 'moeilijk' voor haar kleinzoon, die in de puberteit zit. Hij is wel over naar de volgende klas'. "Hij doet z'n best'', zei ze.
'De enige juiste straf'
'De enige juiste straf' noemde de moeder van Van Gogh in Het Parool de levenslange gevangenisstraf van Mohammed B. "Ja, natuurlijk hebben wij hierop gehoopt." Voor Anneke van Gogh was de vertoning van de foto's van de twee messen en het pistool waarmee haar zoon was vermoord, het moeilijkst. En daarnaast uiteraard ook de nauwkeurige omschrijving van hoe de moord precies werd gepleegd.
In Het Parool hekelt Anneke van Gogh ook de verstikkende politieke correctheid die ons land lange tijd in een stevige greep hield. "Ik hield in mijn verhaal voor de rechtbank een pleidooi voor het vrije woord en ik riep op niet te zwichten voor dit soort terreur. Dat was natuurlijk om te onderstrepen dat we steeds benauwder worden om onze mening te geven, en dat door steeds meer mensen de moslims uit de wind worden gehouden.
Dat is al jaren bezig. Daar mocht je niks van zeggen, want dan werd je voor racist uitgemaakt" In het kader daarvan refereert ze ook aan stadsdeelvoorzitter Verbeet van Amsterdam Oost-Watergraafsmeer die een monument voor Van Gogh niet aandurft omdat het maar 'onrust zou geven in de wijk,' maar die wel, zoals Anneke van Gogh in Nova zei, 'in de voorste rijen van een herdenkingsoptocht meeliep voor een dode Marokkaanse tasjesdief'.
Over het slotwoord van Mohammed B.: "het verwonderde mij in hoge mate, ik zat op het puntje van mijn stoel. Hij keek mij aan, ik keek hem aan, maar wat hij zei was rare wartaal."
AIVD en OM
De ouders hekelden verder de volgens hen gebrekkige samenwerking tussen de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst en het Openbaar Ministerie. Volgens hen heeft de AIVD in de maanden voorafgaande aan de moord aanvankelijk geweigerd het OM ambtsberichten te geven op basis van telefoontaps van Mohammed B., de 27-jarige Marokkaan die tot levenslang werd veroordeeld voor de moord op Van Gogh.
Na drie weken vroeg het OM volgens Anneke van Gogh opnieuw om de gegevens. "Toen zeiden ze: we hebben de taps vernietigd'', zei ze, omdat er geen reden was om ze te bewaren. "In mijn tijd gooide men niet zo gauw iets weg'', zei haar man, die bij de geheime dienst heeft gewerkt.
Volgens de moeder van Van Gogh heeft de AIVD fouten gemaakt. "Als ze er alert op waren geweest, was Theo misschien niet dood geweest'', zei ze. Het is volgens haar man 'een raadsel' waarom de AIVD het afgeluisterde materiaal niet langer heeft bewaard.
Bron: Planetquote:Politie onderzoekt beschuldiging ouders Van Gogh
Gepubliceerd op donderdag 28 juli 2005
De Amsterdamse politie gaat onderzoek doen naar het verhaal van de ouders van Theo van Gogh, woensdagavond in NOVA. Zij zeiden dat Lieuwe, de zoon van Van Gogh, in elkaar is geslagen door Marokkanen en dat de politie niet kwam opdagen.
De politie heeft 'met zorg kennisgenomen' van de beschuldiging en neemt het verhaal 'bijzonder serieus'. Inmiddels wordt onderzocht wat er binnen de politie van de incidenten bekend is.
Drama’s
De ouders van de cineast vertelden in NOVA dat Lieuwe na de moord op zijn vader twee keer op straat in elkaar geslagen door Marokkanen. De gewaarschuwde politie kwam volgens hen niet opdagen. ”Dat zijn hele drama’s geweest.”
Volgens Anneke van Gogh was er geen directe aanleiding voor de aanvallen op Lieuwe. “Hij liep met de hond buiten in de Amsterdamse Watergraafsmeer en toen zeiden ze: ‘heet jij Van Gogh?’ Toen zei Lieuwe ‘nee’ natuurlijk, maar toen hebben ze hem toch gepakt”, zei ze.
School
Anneke van Gogh zegt dat Marokkaanse jongeren ook in de Pythagorasstraat, waar haar vermoorde zoon woonde, kwamen vragen waar Lieuwe woonde. “De buren hebben de politie gewaarschuwd, maar die kwam niet.”
Ook op school is Lieuwe gepest met de dood van zijn vader. Aan het einde van het jaar is hij zelfs naar een andere klas in een ander gebouw overgeplaatst, omdat hij steeds opmerkingen als 'maar goed dat je vader dood is' te horen kreeg.
Rechercheurs van de politie in Amsterdam nemen donderdag nog contact op met mevrouw Van Gogh om over de kwestie te praten.
Lekker handig om de oude topic volledig te verwijderen ...quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:13 schreef pberends het volgende:
Hier verder...
Dat interview stond in meerdere dagbladen. Echt te erg hoe dat soort gasten doorgeslagen zijn in hun geloof.quote:ps. er stond vandaag een interview met Samir A. in het ehv's dagblad, zeer interessant wat voor volk er gewoon vrij mag rondlopen in nederland!![]()
Zoon van Van Gogh 2 keer in elkaar geslagen door marokkanenquote:Op donderdag 28 juli 2005 12:14 schreef Idiosincrasico het volgende:
[..]
Lekker handig om de oude topic volledig te verwijderen ...
Hij was gister toch bij de rechtbank bij Mohammed B, voor z'n vriend(en)?quote:ps. er stond vandaag een interview met Samir A. in het ehv's dagblad, zeer interessant wat voor volk er gewoon vrij mag rondlopen in nederland!
Was vol: Zoon van Van Gogh 2 keer in elkaar geslagen door marokkanenquote:Op donderdag 28 juli 2005 12:14 schreef Idiosincrasico het volgende:
[..]
Lekker handig om de oude topic volledig te verwijderen ...
Op het feit dat een jochie in elkaar wordt geslagen, wellicht? Als in: datgene waar het topic over gaatquote:Op donderdag 28 juli 2005 12:15 schreef Elgigante het volgende:
@ Verbal..
Ik zou niet weten waar het anders betrekking op zou moeten hebben
\quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:17 schreef more het volgende:
[..]
Was vol: Zoon van Van Gogh 2 keer in elkaar geslagen door marokkanen
quote:120 Teletekst do 28 jul
***************************************
Kort binnenlands nieuws
***************************************
AMSTERDAM De Amsterdamse politie doet
alsnog onderzoek naar de mishandeling
van de zoon van Theo van Gogh door
Marokkanen.Zijn opa en oma zeiden in
Nova dat hij twee keer in elkaar is
geslagen.Beide keren is de politie
gebeld,maar die kwam niet opdagen.
DEN HAAG In het zuiden van Afghanistan
is een Nederlandse Chinook-helikopter
verongelukt.De bemanning kwam met de
schrik vrij.De Chinooks ondersteunen de
Nederlandse Speciale Eenheden.
***************************************
***************************************
Misschien wil Donner om deze reden die nieuwe wet invoeren: om het goedkeuren van terrorisme of het in ieder geval niet afwijzen ervan te bestraffen met een celstraf. Hebben ze die Samir meteen waar ie hoort te zitten.quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:16 schreef Idiosincrasico het volgende:
[..]
Dat interview stond in meerdere dagbladen. Echt te erg hoe dat soort gasten doorgeslagen zijn in hun geloof.
Juist, dat vind ik ook belachelijk... en hier zou het topic ook over moeten gaanquote:Op donderdag 28 juli 2005 12:17 schreef Verbal het volgende:
[..]
Op het feit dat een jochie in elkaar wordt geslagen, wellicht? Als in: datgene waar het topic over gaat
V.
Het land bevalt ze wel, alleen de mensen die er de dienst uitmaken niet. Voor hen is dit een basis om een nest te bouwen, een nest dat ook nog eens door ons gefinancierd wordt.quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:20 schreef ScienceFriction het volgende:
Van mensen als Samir A en Mohammed B snap ik totaal niet waarom ze nog in Nederland zijn als het hier zo slecht is...
Sowieso hard nodig om ons justitiele en juridische systeem aan te passen aan de huidige samenleving.quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:20 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Misschien wil Donner om deze reden die nieuwe wet invoeren: om het goedkeuren van terrorisme, of het in ieder geval niet afwijzen enz.
We zouden de terroristen-lovers moeten vragen of ze volgens het Sharia-systeem berecht willen worden...quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:22 schreef Idiosincrasico het volgende:
[..]
Sowieso hard nodig om ons justitiele en juridische systeem aan te passen aan de huidige samenleving.
Inderdaad. Lekker nog de boel opruien dat ze er wel zin in hebben, een burgeroorlog. Hoor mensen in m'n omgeving ook al dat die kampjes in WO2 nu zo gek niet zouden zijn.quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:26 schreef Ludwig het volgende:
Iedereen die oproept tot radicalisering moet eens beter nadenken over de consequenties daarvan. Het zijn niet alleen sneue allochtone figuurtjes als Mohammed B. die aansturen op een ware burgeroorlog.
JE kan beter zorgen dat beide kanten voorbereid zijn (lees: geradicaliseerd) want als er 1 radicale tegenover 1 niet radicale groep staat is de uitkomst bij voorbaat zeker. Mochten onze lievertjes zelf ook weer gaan ontspannen, kunnen wij laten zien dat we een aantal eeuwen na dato best NOG EEN KEER kunnen terugkeren naar de kern van onze beschaving. Nu is het tijd voor actie en een scherp defensie mechanisme.quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:26 schreef Ludwig het volgende:
Iedereen die oproept tot radicalisering moet eens beter nadenken over de consequenties daarvan. Het zijn niet alleen sneue allochtone figuurtjes als Mohammed B. die aansturen op een ware burgeroorlog.
Mensen zijn helemaal niet beschaafd en netjes. Mensen passen zich aan hun omgeving aan.quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:30 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Inderdaad. Lekker nog de boel opruien dat ze er wel zin in hebben, een burgeroorlog. Hoor mensen in m'n omgeving ook al dat die kampjes in WO2 nu zo gek niet zouden zijn.![]()
Mensen zijn beschaafd en netjes, maar kunnen ook snel veranderen in beesten.
Geloof dat dit ook wetenschappelijk is bewezen hoor.
Niet generaliseren hequote:Op donderdag 28 juli 2005 12:30 schreef Dubbelzuurrr het volgende:
Nah, je kunt van die moslims zeggen wat je wilt, maar ze zeggen wat ze denken en ze doen wat ze zeggen![]()
goeie naam voor de kern van dit topic.quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:30 Dubbelzuurrr :
quote:Nederlanders zijn de afgelopen jaren lui en soft gemaakt in de verzorgingsstaat. In een tijd dat het economisch slechter gaat en bepaalde elementen in de samenleving onaagepast verdrag vertonen kun je dit soort reacties verwachten.
dat worden knusse avondjes met drie-generatie gezinnen die risken rond het kaarslicht. problemen mee?quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:36 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Ik vrees hoe het gaat verlopen als de economie nog verder wegzakt, met een groter wordende groep ouderen en de olieprijzen die de pan uit rijzen.![]()
De kern van onze beschaving? Wat een lachertje zeg. En wat je stelt over radicalisering: je reinste kul. We moeten er gewoon voor zorgen dat er niet zo'n grote allochtone onderklasse ontstaat in Nederland. En nu die er is moeten we ervoor zorgen dat ze niet groter wordt (importhuwelijken) en ervoor zorgen dat deze groep opklimt op de sociaal-economische ladder. Dat is de enige oplossing. Met radicalisering schiet je echt helemaal niets op.quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:31 schreef kulandra het volgende:
[..]
JE kan beter zorgen dat beide kanten voorbereid zijn (lees: geradicaliseerd) want als er 1 radicale tegenover 1 niet radicale groep staat is de uitkomst bij voorbaat zeker. Mochten onze lievertjes zelf ook weer gaan ontspannen, kunnen wij laten zien dat we een aantal eeuwen na dato best NOG EEN KEER kunnen terugkeren naar de kern van onze beschaving. Nu is het tijd voor actie en een scherp defensie mechanisme.
Eens!quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:41 schreef Ludwig het volgende:
[..]
De kern van onze beschaving? Wat een lachertje zeg. En wat je stelt over radicalisering: je reinste kul. We moeten er gewoon voor zorgen dat er niet zo'n grote allochtone onderklasse ontstaat in Nederland. En nu die er is moeten we ervoor zorgen dat ze niet groter wordt (importhuwelijken) en ervoor zorgen dat deze groep opklimt op de sociaal-economische ladder. Dat is de enige oplossing. Met radicalisering schiet je echt helemaal niets op.
Begint het weer...quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:45 schreef Toad het volgende:
Politie: wel reactie op zoon v. Gogh
AMSTERDAM De Amsterdamse politie zegt dat er wel degelijk contact is geweest met de moeder van Lieuwe van Gogh over meldingen dat hij is gemolesteerd door Marokkanen. De politie vond geen bewijs voor de incidenten. Gisteren zeiden de grootouders van Lieuwe in Nova dat de politie niet reageerde op de meldingen.
www.nos.nl
Hmm, extremisten zijn een soort koekkoek dus.quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:22 schreef Elgigante het volgende:
Het land bevalt ze wel, alleen de mensen die er de dienst uitmaken niet. Voor hen is dit een basis om een nest te bouwen, een nest dat ook nog eens door ons gefinancierd wordt.
Daar zou je ze best mee kunnen vergelijken, alleen laten koekkoeken andere nesten wel met rust..quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:48 schreef Mr_Belvedere het volgende:
[..]
Hmm, extremisten zijn een soort koekkoek dus.![]()
Dit maakt het weer een heel ander verhaal. Een van de twee partijen lult hoe dan ook uit d nek. Toch lijkt de politie altijd maar moeilijk op gang te komen. Eigenlijk moet het eerst te laat zijn, zodat men naderhand kan onderzoeken wat er fout ging.quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:45 schreef Toad het volgende:
Politie: wel reactie op zoon v. Gogh
AMSTERDAM De Amsterdamse politie zegt dat er wel degelijk contact is geweest met de moeder van Lieuwe van Gogh over meldingen dat hij is gemolesteerd door Marokkanen. De politie vond geen bewijs voor de incidenten. Gisteren zeiden de grootouders van Lieuwe in Nova dat de politie niet reageerde op de meldingen.
www.nos.nl
Dat is het altijd, tenzij je superbekend/beroemd/rijk bent.quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:49 schreef ShaoliN het volgende:
Dit maakt het weer een heel ander verhaal. Een van de twee partijen lult hoe dan ook uit d nek. Toch lijkt de politie altijd maar moeilijk op gang te komen. Eigenlijk moet het eerst te laat zijn, zodat men naderhand kan onderzoeken wat er fout ging.
En uiteraard valt 'niemand iets te verwijten' zal de conclusie zijn, we hebben volgens protocol gehandeld....quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:49 schreef ShaoliN het volgende:
[..]
Dit maakt het weer een heel ander verhaal. Een van de twee partijen lult hoe dan ook uit d nek. Toch lijkt de politie altijd maar moeilijk op gang te komen. Eigenlijk moet het eerst te laat zijn, zodat men naderhand kan onderzoeken wat er fout ging.
Kinderen kunnen uberhaupt heel erg gemeen zijn tegen elkaar. Mijn zusje is overleden toen ik acht was en toen kwamen er ook kinderen naar mij toe die zeiden dat ze het goed vonden dat ze dood was. Ze was vijf. Geeft wel aan hoe krankzinnig kinderen soms met elkaar omgaan. Daar zijn het kinderen voor.quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:46 schreef JohnDope het volgende:
Weet je wat mensen vergeten, het gaat natuurlijk niet om de fysieke schade. misschien stonden ze alleen maar met ze 20tigen om hem heen en gaven hem 1 klapje en zeiden dat ze zijn moeder gingen verkrachten.
Het gaat gewoon om het hele psychologische toteenstuk die die berbers opvoeren.
Eerst wordt theo vermoord(vader) en vervolgens gaan die berbers hem daar mee zieken.
1 verhaal van een jaar of 12 geleden komt in eens bij me op, toen was een vriend van mij ze vader overleden en toen werd hij ook zo geziekt en die makker van me werd zo kwaad dat hij diegene die hem psycholigisch terroriseerde zowat dood sloegop het asfalt.
Je kan wel raden wie er werd afgevoerd door de politie![]()
ok, maar 9 van de 10 keer zijn het marokkezen die verkrachten, roven en terroriseren.quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:51 schreef Ludwig het volgende:
[..]
Kinderen kunnen uberhaupt heel erg gemeen zijn tegen elkaar. Mijn zusje is overleden toen ik acht was en toen kwamen er ook kinderen naar mij toe die zeiden dat ze het goed vonden dat ze dood was. Ze was vijf. Geeft wel aan hoe krankzinnig kinderen soms met elkaar omgaan. Daar zijn het kinderen voor.
Kinderen houden inderdaad minder rekening met elkaars gevoelens en vertellen vaak eerlijk hun mening. Toch moet je als school tegen dit soort reacties optreden, én hard.quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:51 schreef Ludwig het volgende:
[..]
Kinderen kunnen uberhaupt heel erg gemeen zijn tegen elkaar. Mijn zusje is overleden toen ik acht was en toen kwamen er ook kinderen naar mij toe die zeiden dat ze het goed vonden dat ze dood was. Ze was vijf. Geeft wel aan hoe krankzinnig kinderen soms met elkaar omgaan. Daar zijn het kinderen voor.
Marokkezen nog wel, waar komen die vandaan?quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:53 schreef JohnDope het volgende:
[..]
ok, maar 9 van de 10 keer zijn het marokkezen die verkrachten, roven en terroriseren.
Volgens mij de hel als ik dat gedrag zo analyseer van dat gespuis.quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:53 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Marokkezen nog wel, waar komen die vandaan?
het kan ook door communicatieproblemen zo zijn dat beide partijen gelijk hebben. ook een mogelijkheid is dat een bepaalde burgemeester heel erg gehaaid is op een positief en daadkrachtig te boek staand politieapparaat. maar dat helemaal niet kan waarmaken en daarom wat druk uitoefent.quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:49 schreef ShaoliN het volgende:
[..]
Dit maakt het weer een heel ander verhaal. Een van de twee partijen lult hoe dan ook uit d nek. Toch lijkt de politie altijd maar moeilijk op gang te komen. Eigenlijk moet het eerst te laat zijn, zodat men naderhand kan onderzoeken wat er fout ging.
Ik ken er nog 1, ik heb een hekel aan wachten, ik loop ook liever naar de volgende haltes als ik moet wachten op de bus.quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:54 schreef Suphafly het volgende:
Ik blijf maar wachten tot het echt uit de hand loopt.. het word tijd.. Ben deze trieste periode beetje zat aan het worden al dat nutteloze geouwehoer.. ik zeg laat de pluris maar fijn losbreken
quote:Op donderdag 28 juli 2005 12:53 schreef JohnDope het volgende:
[..]
ok, maar 9 van de 10 keer zijn het marokkezen die verkrachten, roven en terroriseren.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |