Dan is ie zeker te crap gekroptquote:Op donderdag 4 augustus 2005 20:27 schreef RonaldV het volgende:
[..]
...En het dingetje in de hoek? Zie de post van Chevalric.
Volgens mij had je het al een stuk beter gekregen als je een reflectiescherm (aka een stuk piepschuim, met dank aan de FOT-meet vorig jaar) had gebruikt voor de foto. Is natuurlijk niet iets dat je altijd bij de hand hebt, maar volgens mij helpt het wel in een "weinig licht" situatiequote:Op donderdag 4 augustus 2005 20:27 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Ik ben ook niet 100% gelukkig met de lucht. Ik wilde het wat meer geel-oranje-rood hebben, en dat is nog niet gelukt. Maar ik ben dan ook nog niet echt handig met PS. En het dingetje in de hoek? Zie de post van Chevalric.
[..]
De resize-actie voerde ik uit met MS-PhotoEditor. Het resized heel makkelijk en snel, maar de laatste tijd merk ik steeds vaker dat het op punten te kort schiet. Het kan bijvoorbeeld niet overweg met bakstenen muren, en het vernachelt de mooiste luchten. Ik zal dus moeten leren om dat in het vervolg met PS te doen.
Het gezicht van het model is inderdaad wat donker. Ook hier loop ik weer tegen de limieten van mijn kennis aan vwb PS. Ik kom simpelweg oefening en vaardigheid (wat zit waar) te kort. Ik weet dat het kan, want ik heb het wel zien doen, maar ik kan het vooralsnog niet.
Dat valt op zich wel mee, en ik beschouw mezelf heus niet als PS-expert (ik gebruik PS Elements btw): je kunt de betreffende schaduw selecteren (lukt meestal vanzelf met 'magic wand tool') en dan onder enhance/lighting/lighten shadows (ofzo hoor, ik zit dit ook maar uit mijn hoofd te typen). Die staat standaard op 50% maar dat is veel te veel. Ik heb hem laatst gebruikt bij een shoot met heel veel zon en dus veel slagschaduwen (ja ja, een reflector was beter geweest). Bij 10% lichtere schaduw ziet het er nog enigszins natuurlijk uit, daarboven wordt het snel vlekkerig.quote:Op donderdag 4 augustus 2005 23:10 schreef Chevalric het volgende:
Hoe je 't in PS zou moeten doen, zou ik ook niet weten, dat is echt geavanceerd fotoshoppen, geloof ik
Ik heb ze hier niet bij de hand. Ik zal vanavond of van het weekend deze en evt een paar andere bewerkingen uit deze serie plaatsen in [Centraal] Beoordeel mijn bewerkingquote:Op vrijdag 5 augustus 2005 09:12 schreef Chevalric het volgende:
Ziet er goed uit, inderdaad... wil je het origineel er ook eens bij zetten?
Ik kan er niks aan toevoegen, behalve dat je een paar heel mooie dames op de foto hebt gezet.quote:Op donderdag 11 augustus 2005 21:20 schreef PdeHoog het volgende:
Hoewel je nu ongetwijfeld weer gaat lopen klagen over een reactie van een "oude vriend" op F3 ga ik toch reageren:
#1 - de foto in zijn geheel is lichtelijk onscherp. De compo is best leuk, maar mag iets krapper gezet worden. Daarnaast zou een close-upje denk ik ook wel leuk zijn.
#2 - deze is geflitst volgens mij, maar heeft mooie heldere kleuren. De achtergrond is een beetje te onrustig helaas.
#3 - Een klassieker en voor de verandering redelijk scherp. De kleuren zijn me iets te flets. Daar kun je met wat correctie op de levels en contrast nog wat aan verbeteren. Verder denk ik dat de DOF net iets te klein is.
#4 - De foto is net iets te donker en te ruim opgezet naar mijn smaak. Verder is de lamp achter de persoon een bijzonder grote stoorzender.
Het waren alle 4 niet geregisseerde portretten, alleen bij 3 wist het 'slachtoffer' ervan. Ik had dus de achtergronden niet voor het uitzoeken. #2 is idd geflitst. Geen TTL-gestuurde flitser, maar een klassieke Metz, 2/3 stop teruggedraaid. Bij #3 had ik het diafragma op 2.0 staan bij 85mm, DOF idd aan de dunne kant. Achteraf gezien was 2.8 beter geweest, er was genoeg licht hiervoor. In landscape is ie beter, zal zodadelijk de landscape versie op fok-breedte brengen.quote:Op donderdag 11 augustus 2005 21:20 schreef PdeHoog het volgende:
Hoewel je nu ongetwijfeld weer gaat lopen klagen over een reactie van een "oude vriend" op F3 ga ik toch reageren:
#1 - de foto in zijn geheel is lichtelijk onscherp. De compo is best leuk, maar mag iets krapper gezet worden. Daarnaast zou een close-upje denk ik ook wel leuk zijn.
#2 - deze is geflitst volgens mij, maar heeft mooie heldere kleuren. De achtergrond is een beetje te onrustig helaas.
#3 - Een klassieker en voor de verandering redelijk scherp. De kleuren zijn me iets te flets. Daar kun je met wat correctie op de levels en contrast nog wat aan verbeteren. Verder denk ik dat de DOF net iets te klein is.
#4 - De foto is net iets te donker en te ruim opgezet naar mijn smaak. Verder is de lamp achter de persoon een bijzonder grote stoorzender.
Het begin is er. Ik zou ongeveer 3 tot 4 cm van de bovenkant afhalen. Tevens mag het van mij iets lichter. Hij is ook niet helemaal scherp op de ogen en het haar loopt wat weg in de achtergrond. Maar zoals ik al zij het is een goed begin.quote:
dit zijn geen portretten, dit zijn snapshots van een middelmatige kwaliteit....quote:Op vrijdag 12 augustus 2005 19:25 schreef ultra_ivo het volgende:
fr.oosje, ook buiten de studio worden er portretten geschoten. En niet altijd geregisseerd. Jij gaat in je kritiek uit van portretten onder volledig perfecte omstandigheden, met alle mogelijkheden om te regisseren. Ik gaf al aan dat dit niet kon, daar was geen mogelijkheid voor. Het alternatief voor de geflitste foto was iets in de range van 1/25, 1.2 en 3200 ISO.
Ik quote even een ondersig die ik ergens heb gelezen(zo ongeveer dan):quote:Op maandag 15 augustus 2005 12:03 schreef ultra_ivo het volgende:
Gaat het hier om het fotograferen of om het photoshoppen?
maar naast dat Ivo, missen bijna al je foto's scherpte, hoe kan dat? Focus jij handmatig?quote:fotografeer niet digitaal als je niet kunt photoshoppen
Gebrek aan vaardigheden in het een is te compenseren met het ander. Het gaat niet om het een of het ander, het gaat om de foto's die je uiteindelijk aflevert.quote:Op maandag 15 augustus 2005 12:03 schreef ultra_ivo het volgende:
Gaat het hier om het fotograferen of om het photoshoppen?
de foto's zijn inmiddels verwijderd.quote:Op maandag 15 augustus 2005 12:16 schreef Vliegvrager het volgende:
[..]
Gebrek aan vaardigheden in het een is te compenseren met het ander. Het gaat niet om het een of het ander, het gaat om de foto's die je uiteindelijk aflevert.
En die foto's kan ik niet zienterwijl deze discussie mij best nieuwsgierig maakt
Een leuk portret, de toning bevalt me wel. Hij mag, zoals fr.oosje al zei, als geheel een tikkie lichter. Je zou in het vervolg ook kunnen proberen de achterwand apart te belichten, zodat er wat diepte in de foto komt. En het model komt een beetje gespannen over, kan dat?quote:
Allebei. Je kan niet met een digitale reflex fotograferen zonder enige nabewerking. Als je analoog fotografeerd moet je ook nabewerken, maar dan in de doka.quote:Op maandag 15 augustus 2005 12:03 schreef ultra_ivo het volgende:
Gaat het hier om het fotograferen of om het photoshoppen?
Klopt, ik zal 'm eens posten zoals 'ie wasquote:Op maandag 15 augustus 2005 16:17 schreef fr.oosje het volgende:
Bij je eerste foto is de achtergrond geshopt he puckzzz of zie ik het verkeerd. Sorry maar ik vind dat toch altijd zichtbaar en lelijk
quote:Op maandag 15 augustus 2005 16:27 schreef fr.oosje het volgende:
nee achtergrond blur
Ja wat is ok? Ben je er zelf tevreden mee? dan kom je al een heel eind.quote:Op maandag 15 augustus 2005 17:00 schreef Puckzzz het volgende:
Ze stonden half in zo'n partytent, was heel vervelend...maar idd, ik denk dat ik die zwarte lijnen gewoon weg ga soepen. Voor de rest is de foto wel ok?
Met twee serie's van eind juli/begin augustus zat ik binnen de week over m'n maximale traffic. (5Gb). Daarom doen ze 't nu niet. Kennelijk is de waardering van mijn foto's verschillend, nogal wat mensen hebben de volledige serie doorgeklikt. M'n reseve hoster (imageshack) doet 't niet fatsoenlijk op fok, dus daarnaar kan ik niet uitwijken.quote:Op maandag 15 augustus 2005 12:19 schreef RonaldV het volgende:
[..]
de foto's zijn inmiddels verwijderd.
De enige bewerking die ik aan deze foto's deed was verkleinen, voor de rest zo kwamen ze uit de camera.quote:Op maandag 15 augustus 2005 12:41 schreef fr.oosje het volgende:
[..]
Allebei. Je kan niet met een digitale reflex fotograferen zonder enige nabewerking. Als je analoog fotografeerd moet je ook nabewerken, maar dan in de doka.
In het geval van Puckzzz met haar Sony F828 is het weer anders door de veel kleinere sensor:quote:Op maandag 15 augustus 2005 17:12 schreef fr.oosje het volgende:
Nog even over je DOF als je groothoek schiet, is je DOF al veel groter dan dat je met tele schiet.
Klein voorbeeld: onderwerp staat op 10 meter en je diafragma is 2.0
DOF met 20mm lens 4.27m tot oneindig
DOF met 50mm lens 8.24m tot 12.7m
DOF met 200mm lens 9.87m tot 10.1m
(dit alles met een cropfactor van 1.6)
Je ziet dus dat als je met een groothoek schiet je dof op 2.0 eigenlijk al oneindig is
Bij deze DOF calculator kan ze zelfs haar eigen camera uitzoekenquote:Op maandag 15 augustus 2005 21:11 schreef Xilantof het volgende:
speel voor de gein eens hier mee:
http://www.dpreview.com/l(...)epth_of_Field_01.htm
hier kun je je type sensor in vullen (2/3" voor de F828). en andere info en dan kun je het scherptegebied (DOF) uitlaten rekenen.
Als jij er tevreden mee bent vind ik het goed. Ik ga mijn tijd niet verspillen aan mensen die niet willen luisteren naar (goed) adviesquote:Op maandag 15 augustus 2005 17:25 schreef ultra_ivo het volgende:
[..]
Met twee serie's van eind juli/begin augustus zat ik binnen de week over m'n maximale traffic. (5Gb). Daarom doen ze 't nu niet. Kennelijk is de waardering van mijn foto's verschillend, nogal wat mensen hebben de volledige serie doorgeklikt. M'n reseve hoster (imageshack) doet 't niet fatsoenlijk op fok, dus daarnaar kan ik niet uitwijken.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |