Hoe weet jij dat zo zeker??quote:Op donderdag 7 juli 2005 13:00 schreef Dromenvanger het volgende:
Nee, hij bestaat niet. Maar toch zullen er krachten opduiken die zich ermee gaan bemoeien. Maak je niet druk als je je niet druk hoeft te maken. En ben je niet een tbs-er dan is er niets aan de handDe extreme gevallen zullen nader onderzocht worden. En extreem is niet als je iedere dag als een gek aan het feesten bent
quote:Op vrijdag 8 juli 2005 13:26 schreef ____ZweefMeisje____ het volgende:
Kijk na de lucht kijk goed om je heen ..En bedenk dan, dit alles heeft God geschapen..
Iemand enig idee wie anders??
Nou ja goed meis het zal welquote:Op vrijdag 8 juli 2005 13:38 schreef Doffy het volgende:
[..]
Is dat 'kijk eens om je heen' alles dat je in te brengen hebt?
Ja, ik heb het gedaan.quote:Op vrijdag 8 juli 2005 13:26 schreef ____ZweefMeisje____ het volgende:
Kijk na de lucht kijk goed om je heen ..En bedenk dan, dit alles heeft God geschapen..
Iemand enig idee wie anders??
Kun jij dan beweren dat god dit alles niet geschapen heeft?quote:
We denken alleen maar dat we bestaan.quote:Op vrijdag 8 juli 2005 13:56 schreef Pie.er het volgende:
Ik geloof ook eerder dat Speknek het gedaan heeft dan een god. Van Speknek heb ik meer bewijs dat hij bestaat. Maar goed, dat is mijn mening maar.![]()
We? denken? denken we dat ?quote:Op vrijdag 8 juli 2005 13:58 schreef Quasar_de_Duif het volgende:
[..]
We denken alleen maar dat we bestaan.
Durf je te beweren dat ik niet besta? Blasfemer!quote:Op vrijdag 8 juli 2005 13:57 schreef ____ZweefMeisje____ het volgende:
Kun jij dan beweren dat god dit alles niet geschapen heeft?
Waaruit gebaseerd kan worden dat er geen god bestaat![]()
![]()
Doffy is een man.quote:
Ik heb je anders nog nooit op een WFL-meet gezienquote:Op vrijdag 8 juli 2005 14:23 schreef speknek het volgende:
Durf je te beweren dat ik niet besta? Blasfemer!
Nou ik zou dat graag willen onderbouwenquote:Op vrijdag 8 juli 2005 14:33 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
Doffy is een man.En hij vraagt of je je stelling misschien ook een béétje wilt onderbouwen. Anders kun je beter naar TRU.
Ik laat mij kennen door in me te geloven.quote:Op vrijdag 8 juli 2005 16:43 schreef Doffy het volgende:
Ik heb je anders nog nooit op een WFL-meet gezien
Speknek ben ik de enige die jou niet snapt?quote:Op vrijdag 8 juli 2005 17:10 schreef speknek het volgende:
[..]
Ik laat mij kennen door in me te geloven.
Het kan toch niet anders dan dat het antwoord "culturele bagage" of "opvoeding" moet zijn? Mensen die beweren dat ze een geloof aanhangen omdat dat geloof het ultieme geloof is zijn gek. Als ik geboren zou zijn in India, bijvoorbeeld, dan was ik waarschijnlijk opgevoed met het hindoeisme enzovoort. De betrekkelijkheid van het geloof is zo enorm.quote:Op zondag 10 juli 2005 09:58 schreef ee-04 het volgende:
Ik wilde aan de gelovige mensen hier graag vragen hoe jullie weten dat jullie God (of het nou de God van de Bijbel, Koran of een andere God is) de ware God is? Is het niet zo dat jij die God aanhangt omdat je nou toevallig hier bent opgevoed of omdat je toevallig met dat geloof in aanraking kwam?
Ja, maar het grappige is ook, hoe meer je over die toch enorm simpele vraag nadenkt, hoe meer je tot de conclusie komt hoe absurd het aanhangen van een specifieke religie is. Het is onvoorstelbaar, hoeveel inzicht zo'n vraag met zich meebrengt, wanneer je er serieus over na gaat denken!quote:Op zondag 10 juli 2005 10:29 schreef ee-04 het volgende:
Het heeft mij dus onder andere ook heel erg laten twijfelen jaHeb ook laatst een boekje gelezen: Atheïstisch manifest en de onredelijkheid van religie en ook daar werd het in genoemd
reincarnatie en het AL is ook een religiequote:Op zondag 10 juli 2005 10:32 schreef FuifDuif het volgende:
[..]
Ja, maar het grappige is ook, hoe meer je over die toch enorm simpele vraag nadenkt, hoe meer je tot de conclusie komt hoe absurd het aanhangen van een specifieke religie is. Het is onvoorstelbaar, hoeveel inzicht zo'n vraag met zich meebrengt, wanneer je er serieus over na gaat denken!
een aantal gelovigen zegt een persoonlijke relatie te hebben met de God waarop zijn hun geloof baseren. Deze God geeft ze antwoorden, daarop baseren zij ook weer hun geloof in deze God. Het is een cirkelredeneringquote:Op zondag 10 juli 2005 09:58 schreef ee-04 het volgende:
Ik wilde aan de gelovige mensen hier graag vragen hoe jullie weten dat jullie God (of het nou de God van de Bijbel, Koran of een andere God is) de ware God is? Is het niet zo dat jij die God aanhangt omdat je nou toevallig hier bent opgevoed of omdat je toevallig met dat geloof in aanraking kwam?
Ik geloof in God die het universum (universa ?) heeft geschapen. Ik vind dat iedereen die in God als de Schepper gelooft in principe in dezelfde God gelooft, onafhankelijk van welke religie hij/zij dan ook aanhangt.quote:Op zondag 10 juli 2005 09:58 schreef ee-04 het volgende:
Ik wilde aan de gelovige mensen hier graag vragen hoe jullie weten dat jullie God (of het nou de God van de Bijbel, Koran of een andere God is) de ware God is? Is het niet zo dat jij die God aanhangt omdat je nou toevallig hier bent opgevoed of omdat je toevallig met dat geloof in aanraking kwam?
maar voor God is dat blijkbaar niet voldoende. In ieder geval in de Islam moet er nog voldaan worden aan vijf zuilen.quote:Op zondag 10 juli 2005 11:14 schreef Aslama het volgende:
[..]
Ik geloof in God die het universum (universa ?) heeft geschapen. Ik vind dat iedereen die in God als de Schepper gelooft in principe in dezelfde God gelooft, onafhankelijk van welke religie hij/zij dan ook aanhangt.
en niet vreemdgaan, goed zijn voor je ouders, je buren niet lastigvallen, gezond voedsel consumeren met mate, je lusten beheersen, voor evenwicht zorgen tussen lichaam en geest enz .. enz..quote:Op zondag 10 juli 2005 11:15 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
maar voor God is dat blijkbaar niet voldoende. In ieder geval in de Islam moet er nog voldaan worden aan vijf zuilen.
Ik laat enkel zien hoe nutteloos geponeerde dogma's zijn. Met dezelfde stelligheid dat jij zegt dat god bestaat, zeg ik dat ik god ben. Als je kennelijk vindt dat uitspraken zonder meer waar zijn, dan zou je ook mij als je god moeten accepteren.quote:Op vrijdag 8 juli 2005 20:26 schreef ____ZweefMeisje____ het volgende:
Speknek ben ik de enige die jou niet snapt?
kun jij beweren dat god bestaat? Natuurlijk kan hij beweren dat god dit niet geschapen heeft.quote:Op vrijdag 8 juli 2005 13:57 schreef ____ZweefMeisje____ het volgende:
[..]
Kun jij dan beweren dat god dit alles niet geschapen heeft?
Waaruit gebaseerd kan worden dat er geen god bestaat![]()
![]()
Dus als ik geloof dat de wereld door een klein biggetje geschapen is geloven 1,2 miljard moslims ook in Klein Biggetje ?quote:Op zondag 10 juli 2005 11:14 schreef Aslama het volgende:
Ik geloof in God die het universum (universa ?) heeft geschapen. Ik vind dat iedereen die in God als de Schepper gelooft in principe in dezelfde God gelooft, onafhankelijk van welke religie hij/zij dan ook aanhangt.
Als je gelooft dat een klein biggetje het universum kan scheppen (heeft geschapen) dan is het minder mijn probleemquote:Op zondag 10 juli 2005 12:08 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Dus als ik geloof dat de wereld door een klein biggetje geschapen is geloven 1,2 miljard moslims ook in Klein Biggetje ?
Kan wel. Maar volgens jouw redenatie moet dat kleine biggetje dan wel de zelfde zijn dan God en Allah.quote:Op zondag 10 juli 2005 12:50 schreef Aslama het volgende:
Als je gelooft dat een klein biggetje het universum kan scheppen (heeft geschapen) dan is het minder mijn probleem
Als een Wezen de volgende kenmerken/eigenschappen heeft:quote:Op zondag 10 juli 2005 13:06 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Kan wel. Maar volgens jouw redenatie moet dat kleine biggetje dan wel de zelfde zijn dan God en Allah.
Nee, dat is een geloofquote:Op zondag 10 juli 2005 10:52 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
reincarnatie en het AL is ook een religie
Doe niet zo domquote:Op zondag 10 juli 2005 13:16 schreef Aslama het volgende:
Als een Wezen de volgende kenmerken/eigenschappen heeft:
de Eerste en de Laatste
de Schepper van het heelal
Alwetend
Almachtig
enz.
dan noem ik het Wezen God. Als je dat een klein biggetje noemt dan is het zeker een heel ander biggetje dan ik in de kinderboerderij zie. Snap je het een beetje?
En wat dan als een wezen 1 van deze eigenschappen ontbreekt? Bijv. Niet Alwetend??quote:Op zondag 10 juli 2005 13:16 schreef Aslama het volgende:
[..]
Als een Wezen de volgende kenmerken/eigenschappen heeft:
de Eerste en de Laatste
de Schepper van het heelal
Alwetend
Almachtig
enz.
...
Ik probeer nog duidelijker voor je te beantwoorden.quote:Op zondag 10 juli 2005 13:37 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Doe niet zo dom. Er is geen enkel verschil tussen dat kleine biggetje, God en Allah. Ze bestaan namelijk beiden niet.
En als men zo nodig een fictieve personages verzint, zoals God en Allah en dat kleine biggetje, kunnen die fictieve personages per definitie niet de zelfde zijn.
Dan is het per definitie (volgens mijn religie) geen God.quote:Op zondag 10 juli 2005 13:41 schreef Guyver2 het volgende:
[..]
En wat dan als een wezen 1 van deze eigenschappen ontbreekt? Bijv. Niet Alwetend??
Waarom heeft dat soort Wezen hersenen nodig?
Geen enkel mens, mag zichzelf als een God zienquote:Op zondag 10 juli 2005 11:26 schreef speknek het volgende:
[..]
Ik laat enkel zien hoe nutteloos geponeerde dogma's zijn. Met dezelfde stelligheid dat jij zegt dat god bestaat, zeg ik dat ik god ben. Als je kennelijk vindt dat uitspraken zonder meer waar zijn, dan zou je ook mij als je god moeten accepteren.
Al geven twee auteurs de zelfde eigenschap aan hun geestelijke kinderen dan hoeven we dan nog niet de zelfde te noemen. Dingen die verzonnen zijn kunnen nooit dezelfde zijn.quote:Op zondag 10 juli 2005 14:46 schreef Aslama het volgende:
Ik probeer nog duidelijker voor je te beantwoorden.
Het gaat om de eigenschappen van het Wezen, niet om de benaming.
Heb je God of Allah gezien dan ?quote:Je kan het van alles noemen, maar iets dat zulke eigenschappen heeft noem ik God. Je noemt het een biggetje, terwijl een biggetje in de werkelijkheid nooit zulke eigenschappen heeft.
Waarom niet? Er zijn overtuigingen die zeggen dat ieder mens deel uitmaakt van de goddelijke Eenheid. Welke overtuiging heeft volgens jou gelijk?quote:Op zondag 10 juli 2005 16:11 schreef ____ZweefMeisje____ het volgende:
[..]
Geen enkel mens, mag zichzelf als een God zien![]()
![]()
Klopt, iedereen kan zijn eigen benaming geven, dat zei ik ook. Het gaat om de eigenschappen van het Wezen.quote:Op zondag 10 juli 2005 16:15 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Al geven twee auteurs de zelfde eigenschap aan hun geestelijke kinderen dan hoeven we dan nog niet de zelfde te noemen.
Kan je je stelling onderbouwen? dan is het voor mij gemakkelijker reageren.quote:Dingen die verzonnen zijn kunnen nooit dezelfde zijn.
Het gaat niet om het zien. Ik zeg alleen dat die eigenschappen tot God behoren zoals mijn religie het zegt. Dat is de definitie van God. Je definieert een biggetje met die eigenschappen ... tja wat moet ik zeggen .. ga je gang ... maar iets met die eigenschappen vind ik geen biggetje (zoals die te zien is in de kinderboerderij).quote:[..]
Heb je God of Allah gezien dan ?
Je maakt het steeds mooier. Jij mag mij niet tegenspreken.quote:Op zondag 10 juli 2005 16:11 schreef ____ZweefMeisje____ het volgende:
Geen enkel mens, mag zichzelf als een God zien![]()
![]()
2 fictieve personages kunnen nooit het zelfde zijn. Iets wat niet bestaat (bijbelgod en allah) kunnen nooit hetzelfde zijn.quote:Op zondag 10 juli 2005 19:04 schreef Aslama het volgende:
Kan je je stelling onderbouwen? dan is het voor mij gemakkelijker reageren.
Heb je God gezien dan. Ik weet dat mijn buurman geen biggetje is. Dat weet ik, omdat ik hem weleens heb gezien.quote:maar iets met die eigenschappen vind ik geen biggetje (zoals die te zien is in de kinderboerderij).
Vooral dat 'enz.' vind ik erg mooi. Zo van: als iemand iets bedenkt dat niet in mijn lijstje stond, dan valt het onder 'enz'quote:Op zondag 10 juli 2005 13:16 schreef Aslama het volgende:
Als een Wezen de volgende kenmerken/eigenschappen heeft:
de Eerste en de Laatste
de Schepper van het heelal
Alwetend
Almachtig
enz.
dan noem ik het Wezen God. Als je dat een klein biggetje noemt dan is het zeker een heel ander biggetje dan ik in de kinderboerderij zie. Snap je het een beetje?
Ach maar natuurlijk .. je gaat ervanuit dat God een fictieve personage is, dan kunnen we geen discussie voeren over de eigenschappen van Hem, want we gaan niet uit van hetzelfde uitgangspuntquote:Op zondag 10 juli 2005 19:39 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
2 fictieve personages kunnen nooit het zelfde zijn. Iets wat niet bestaat (bijbelgod en allah) kunnen nooit hetzelfde zijn.
[..]
Als je je buurman nog nooit hebt gezien dan geloof je wel dat er een biggetje naast je woont?quote:Heb je God gezien dan. Ik weet dat mijn buurman geen biggetje is. Dat weet ik, omdat ik hem weleens heb gezien.
In mijn religie heeft God vaste eigenschappen. Dat lijstje maak ik korter omdat ik vind dat het iig de overeenkomsten zijn met God in andere monotheïstische religies.quote:Op zondag 10 juli 2005 21:25 schreef Doffy het volgende:
[..]
Vooral dat 'enz.' vind ik erg mooi. Zo van: als iemand iets bedenkt dat niet in mijn lijstje stond, dan valt het onder 'enz'
Reden ?quote:Maar, los daarvan, dit lijstje komt verdacht dicht in de buurt van de Belastingdienst. De enige cultus waarvan de Hoogste fysiek waarneembaar en meetbaar is
Er valt nogal te discussieren over de betekenis van 'alwetend' en 'almachtig' enzo. Het zijn namelijk logische inconsistenties.quote:Op zondag 10 juli 2005 22:06 schreef Aslama het volgende:
In mijn religie heeft God vaste eigenschappen. Dat lijstje maak ik korter omdat ik vind dat het iig de overeenkomsten zijn met God in andere monotheïstische religies.
Ah, niet elke poging tot humor is aan jou besteedquote:Reden ?
Dat laatste weet je dus idd niet zeker.. Er zijn dus wel vermoedens dat er geen biggetje woont (muziek boodschappen enz), maar zeker weten doe je het nietquote:Op zondag 10 juli 2005 21:41 schreef Aslama het volgende:
[..]
Ach maar natuurlijk .. je gaat ervanuit dat God een fictieve personage is, dan kunnen we geen discussie voeren over de eigenschappen van Hem, want we gaan niet uit van hetzelfde uitgangspunt.
[..]
Als je je buurman nog nooit hebt gezien dan geloof je wel dat er een biggetje naast je woont?.
Biggetje die muziek draait, boodschappen doet, de rekeningen betaalt.
reden ?quote:Op zondag 10 juli 2005 22:10 schreef Doffy het volgende:
[..]
Er valt nogal te discussieren over de betekenis van 'alwetend' en 'almachtig' enzo. Het zijn namelijk logische inconsistenties.
Goed, dacht dat je in discussie wildequote:Maar laat maar
Was even vergeten dat niet iedereen onderwerpen over God serieus neemtquote:[..]
Ah, niet elke poging tot humor is aan jou besteed
Goed laten we een aanname maken. Neem je het aan als een mens of een biggetje?quote:Op zondag 10 juli 2005 22:20 schreef Bensel het volgende:
[..]
Dat laatste weet je dus idd niet zeker.. Er zijn dus wel vermoedens dat er geen biggetje woont (muziek boodschappen enz), maar zeker weten doe je het niet
Dat is vaak genoeg in andere topics besproken. Wordt een beetje offtopic hier.quote:Op zondag 10 juli 2005 22:21 schreef Aslama het volgende:
reden ?
Niet altijd, nee.quote:Was even vergeten dat niet iedereen onderwerpen over God serieus neemt
Als het om een god gaat, worden er uitsluitend aannames gedaan.quote:Op zondag 10 juli 2005 22:23 schreef Aslama het volgende:
Goed laten we een aanname maken. Neem je het aan als een mens of een biggetje?
Het gaat toch niet om de uiterlijk maar om de eigenschappen. Die buurman heb je ook nog nooit gezien maar je neemt aan dat die een persoon is. Je weet dat een big niet aannemelijk is omdat de eigenschappen van een big anders zijn.quote:Op zondag 10 juli 2005 22:26 schreef Bensel het volgende:
Ik neem het aan als een mens.. maar bij een god ligt het anders. aangezien daar GEEN aanwijzingen zijn naar hoe hij er uit ziet. Hij kan dus zowel big als iets anders zijn. klein paars olifantje ofzo
Wat neem je aan: het universum (de universa) met of zonder oorzaak ?quote:Op zondag 10 juli 2005 22:27 schreef Doffy het volgende:
[..]
Als het om een god gaat, worden er uitsluitend aannames gedaan.
Wat neem je aan: een god met of zonder oorzaak?quote:Op zondag 10 juli 2005 23:29 schreef Aslama het volgende:
Wat neem je aan: het universum (de universa) met of zonder oorzaak ?
quote:Op zondag 10 juli 2005 23:41 schreef Aslama het volgende:
[..]
Tuurlijk zonder, anders is het per definitie geen God.
Waarom hoeft een god geen oorzaak te hebben en het universum wel?quote:Op zondag 10 juli 2005 23:41 schreef Aslama het volgende:
Tuurlijk zonder anders is het per definitie geen God.
God is het Al, de Eenheid, de Alfa en de Omega, het Begin en het Einde, Hij die is, was en altijd zal zijn, omnipresent in het hier en nu...quote:Op zondag 10 juli 2005 23:41 schreef Doffy het volgende:
[..]
Waarom hoeft een god geen oorzaak te hebben en het universum wel?
Je kan geen universum bevatten zonder begin/oorzaak. Er moet een Allereerste Oorzaak zijn Die alles veroorzaakt heeft. Als je iets kan bevatten zonder oorzaak dan is het God, niet veroorzaakt, de Eerste.quote:Op zondag 10 juli 2005 23:41 schreef Doffy het volgende:
[..]
Waarom hoeft een god geen oorzaak te hebben en het universum wel?
Ik zie niet in waarom jouw god zogenaamd altijd moet hebben bestaan, en het universum niet. god moet ook ergens vandaan komen. En zo niet, dan hoeft het universum ook niet ergens vandaan te komen.quote:Op zondag 10 juli 2005 23:47 schreef Aslama het volgende:
Je kan geen universum bevatten zonder begin/oorzaak. Er moet een Allereerste Oorzaak zijn Die alles veroorzaakt heeft. Als je iets kan bevatten zonder oorzaak dan is het God, niet veroorzaakt, de Eerste.
Wat neem je aan: de eerste oorzaak is geen God of wel God ?
Wat neem je aan: de eerste oorzaak is wel of geen God ?quote:Op zondag 10 juli 2005 23:59 schreef Doffy het volgende:
[..]
Ik zie niet in waarom jouw god zogenaamd altijd moet hebben bestaan, en het universum niet. god moet ook ergens vandaan komen. En zo niet, dan hoeft het universum ook niet ergens vandaan te komen.
Tuurlijk geen god. Nergens voor nodig.quote:Op maandag 11 juli 2005 00:06 schreef Aslama het volgende:
Wat neem je aan: de eerste oorzaak is wel of geen God ?
kom op, je hebt toch wel een mening en hoeft mij niet elke keer te counteren
De eerste oorzaak die geen oorzaak en alles veroorzaakt heeft is geen God ? En verder moet de eerste oorzaak:quote:
quote:Op zondag 10 juli 2005 19:39 schreef Akkersloot het volgende:
.............
Maar dat we god nooit gezien hebben en dus niet kúnnen weten of het wel of geen klein biggetje is is nu eenmaal een feit.quote:Op zondag 10 juli 2005 21:41 schreef Aslama het volgende:
, dan kunnen we geen discussie voeren over de eigenschappen van Hem, want we gaan niet uit van hetzelfde uitgangspunt.
Dank je welquote:
Wie heeft god geschapen?quote:Op maandag 11 juli 2005 00:21 schreef Aslama het volgende:
De eerste oorzaak die geen oorzaak en alles veroorzaakt heeft is geen God ?
Leuk zo'n geloofsbelijdenis, maar dit maakt natuurlijk geen discussie.quote:En verder moet de eerste oorzaak:
-Levend zijn anders kan Hij niets initieëren
-een Wil hebben anders kan Hij niets initieëren.
-Alwetend zijn omdat Hij alles heeft veroorzaakt/geschapen.
als het geen God is dan is het een biggetje zeker.
Jouw redeneringen zijn absoluut niet logisch, en dus niet aanvoerbaar als argument in een discussie.. Ik kan net zo goed zeggen: God bestaat niet, omdat z'n huis lila is.quote:Op maandag 11 juli 2005 00:21 schreef Aslama het volgende:
[..]
De eerste oorzaak die geen oorzaak en alles veroorzaakt heeft is geen God ? En verder moet de eerste oorzaak:
-Levend zijn anders kan Hij niets initieëren
-een Wil hebben anders kan Hij niets initieëren.
-Alwetend zijn omdat Hij alles heeft veroorzaakt/geschapen.
als het geen God is dan is het een biggetje zeker.
Ja, dat is het ook. Met van die echte hardcore gelovigen valt simpelweg niet te discussieëren. Dat is onbegonnen zaak.quote:Op maandag 11 juli 2005 09:42 schreef ee-04 het volgende:
Lastig als gelovigen als bewijs voor hun geloof de Bijbel of Koran gaan citeren aangezien zij gelijk ook de enige zijn die dat als bewijs aanvaarden.
Met hardcore wetenschappers al helemaal niet.quote:Op maandag 11 juli 2005 10:02 schreef FuifDuif het volgende:
[..]
Ja, dat is het ook. Met van die echte hardcore gelovigen valt simpelweg niet te discussieëren. Dat is onbegonnen zaak.
Ja, dat ook inderdaad.quote:Op maandag 11 juli 2005 12:59 schreef Staps.nl het volgende:
[..]
Met hardcore wetenschappers al helemaal niet.
Oh ja? Met hardcore wetenschappers valt best te praten over dit soort dingen.. Echter zullen ze nooit zeggen dat iets bestaat, zonder bewijs. om iets te onderzoeken, moet het falsificeerbaar zijn. er zitten uiteraard wel rotte appels tussen, die iets niet onderzoeken, omdat het hun niet aanstaat (of die zelfs onderzoek tegen houden). Dit zijn echter GEEN echte wetenschappers.quote:Op maandag 11 juli 2005 12:59 schreef Staps.nl het volgende:
[..]
Met hardcore wetenschappers al helemaal niet.
Heb je daar concrete bewijzen van?quote:Op maandag 11 juli 2005 13:09 schreef Staps.nl het volgende:
Wat ik ook bedoelde is dat sommige wetenschappers (en vooral Fok!-ers) de laatste gangbare theorien behandelen als een geloof / de bijbel / de absolute waarheid en het zullen verdedigen en uitdragen gelijk een radicale gelover.
Daar heb je zeker geen concrete bewijzen vanquote:
Ja, lees de Bijbelquote:Op maandag 11 juli 2005 13:48 schreef Doffy het volgende:
Daar heb je zeker geen concrete bewijzen van
Dat weet ik zelf niet. Ik snap zijn punt echter wel. Je ziet het hier veel gebeuren op Fok! (en elders). Mensen hebben een blind vertrouwen in de wetenschap en nemen wetenschappelijke bevindingen/theorieën klakkeloos aan. En het grappige is, is dat die mensen de gelovigen uitmaken voor makke schapen en sprookjesliefhebbers enzovoort. Ook wetenschappelijke theorieën mogen met een beetje scepsis worden ontvangen vind ik.quote:Op maandag 11 juli 2005 13:48 schreef Doffy het volgende:
Ik bedoel: waaruit blijkt dat sommigen de wetenschap zien als een religie?
Ik zei 'concrete bewijzen', niet 'ouwe verhaaltjes'quote:
Georganiseerde religie is tot dusver altijd ontaardt in demagogie. Wetenschap niet. Het is niet doenbaar dat iedereen zich tot het gaatje verdiept in alle theorien, theologisch noch wetenschappelijk. Je zal daarom altijd iets van 'makke schapen' houden, maar het hele principe van de wetenschap is erop ingericht om de meest objectief haalbare waarheid te halen, in tegenstelling tot religie.quote:Dat weet ik zelf niet. Ik snap zijn punt echter wel. Je ziet het hier veel gebeuren op Fok! (en elders). Mensen hebben een blind vertrouwen in de wetenschap en nemen wetenschappelijke bevindingen/theorieën klakkeloos aan. En het grappige is, is dat die mensen de gelovigen uitmaken voor makke schapen en sprookjesliefhebbers enzovoort. Ook wetenschappelijke theorieën mogen met een beetje scepsis worden ontvangen vind ik.
Het verschil is meer methodisch.quote:Op maandag 11 juli 2005 13:56 schreef Staps.nl het volgende:
Het is niet dat sommigen wetenschap als religie zien, maar wel dat ze de ideeen net zo star aanhangen als een religieus persoon. Enige verschil tussen gelovigen en wetenschappers is een paar duizend jaar verschil in kennis en inzichten.
Wetenschap is niet absoluut, hetgeen ook een verschil is met religie. Geen wetenschapper zal ooit beginnen over de alfa en de omega.quote:Ik heb geen quotes of namen zo paraat. Het valt me alleen op dat wetenschap veelal als absoluut en definitief wordt ervaren. Terwijl juist de wetenschap continu met nieuwe theorieen komt, die in sommige gevallen de oude omver werpen.
Branes zijn een geval apart wellicht, maar voor de rest van de wetenschap geldt: het is (in) direct meetbaar. Dat kan je van geen god zeggen.quote:En even on topic: volgens mij zit 'm hierin de crux zoals die in het programma God bestaat niet beschreven wordt. Ik zie die atheistische wetenschappers niet anders als ook een soort religie. Zonder God weliswaar, en zonder haat tegenover andere geloven. Maar wel net zo halstarrig volhardend. Allah, God of branes. Allemaal even onzichtbaar.
Grappige is...quote:Op zondag 10 juli 2005 23:47 schreef Aslama het volgende:
[..]
Je kan geen universum bevatten zonder begin/oorzaak. Er moet een Allereerste Oorzaak zijn Die alles veroorzaakt heeft. Als je iets kan bevatten zonder oorzaak dan is het God, niet veroorzaakt, de Eerste.
Wat neem je aan: de eerste oorzaak is geen God of wel God ?
mee eensquote:Op maandag 11 juli 2005 14:09 schreef Doffy het volgende:
Ik heb nooit tegen mensen gekund die iets beweren zonder er ook maar iets vanaf te weten. Maar dan nog: het is veiliger en objectiever om iets aan te nemen van "de wetenschap" (wat iets anders is dan 'een wetenschapper'), dan van "de kerk".
ksnap em niet?quote:Op dinsdag 12 juli 2005 21:34 schreef Toffe_Ellende het volgende:
Niet vergeten jongens en meisjes, vandaag bij GOD BESTAAT NIET; De humorloosheid van gelovigen
Dat gelovigen geen humor hebben bleek vandaag weer. B. had tegen de rechter kunnen zeggen: edelachtbare, het was maar om te lachen!
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |