Bronquote:CBR levert voorstel nieuw rijexamen
Bij een kwart van de ongevallen zijn kersverse rijbewijsbezitters betrokken. Daarom heeft het CBR, op verzoek van minister Peijs van Verkeer en Waterstaat, een voorstel ontwikkeld ter verdere verbetering van het rijexamen. De nieuwe examenopzet toetst naast vaardigheden en verkeersinzicht óók de mate waarin een kandidaat risico’s kan inschatten, zijn grenzen kent en de juiste mentaliteit heeft om veilig aan het verkeer deel te nemen.
Dit pakket is bij elkaar te uitgebreid voor één praktijkexamen; daarom is het in tweeën gesplitst, afgestemd op de leerfase van de kandidaat. Daarnaast wordt aan het theorie-examen een onderdeel gevaarherkenning toegevoegd. Op driekwart van de opleiding doet de leerling een toets.
Met deze stapsgewijze opzet sluit het examen goed aan bij de ontwikkelingen in het onderwijs. De Rijopleiding in Stappen heeft ook al duidelijk gemaakt dat dit het meest effectief is.
Voor faalangstige kandidaten wordt binnen dit plan een afzonderlijk traject ontwikkeld.
De kosten voor de gemiddelde kandidaat liggen naar verwachting 6,5 procent hoger dan nu. Het voorstel moet nog beoordeeld worden door de minister en kan dus qua inhoud (en kosten) nog afwijken.
Nee ik reageerde op iemand anders.. vandaar die quote!quote:Op dinsdag 7 juni 2005 19:20 schreef ChRoNiC het volgende:
[..]
Ik begrijp dat jij het niet hebt gehaald? Dus nu weer aan het oefenen bent voor de volgende keer?
Weinig mensen geslaagd na mij!
Maar ja, Fisher, je kracht is weg geloof ik. Bij mij werkte het nog
Gefeliciteerd!quote:Op dinsdag 7 juni 2005 19:29 schreef 3 het volgende:
vandaag voor de 1e keer rijexamen gedaan, en geslaagd! in totaal 22 uur les gehad. mn dag kan niet meer stuk
quote:Op dinsdag 7 juni 2005 19:29 schreef 3 het volgende:
vandaag voor de 1e keer rijexamen gedaan, en geslaagd! in totaal 22 uur les gehad. mn dag kan niet meer stuk
quote:
hoe willen ze dit gaan toetsenquote:De nieuwe examenopzet toetst naast vaardigheden en verkeersinzicht óók de mate waarin een kandidaat risico�s kan inschatten, zijn grenzen kent en de juiste mentaliteit heeft om veilig aan het verkeer deel te nemen.
Ik zou niet zoveel zorgen maken om een artikel, je kan toch rijden ? Ga jezelf niet zenuwachtig makenquote:Op dinsdag 7 juni 2005 20:39 schreef alwaysthebest het volgende:
[..]
[..]
hoe willen ze dit gaan toetsen![]()
Ik maak me ook totaal niet druk hoor.quote:Op dinsdag 7 juni 2005 21:12 schreef D-Industries het volgende:
[..]
Ik zou niet zoveel zorgen maken om een artikel, je kan toch rijden ? Ga jezelf niet zenuwachtig maken..
Maar neit gehaald die keer tijdens je CSEquote:Op dinsdag 7 juni 2005 20:14 schreef KiwiTjuHh het volgende:
[..]
Nee ik reageerde op iemand anders.. vandaar die quote!
26,5 uur gehad....da's best al veel eigelijkquote:Op woensdag 8 juni 2005 23:37 schreef D-Industries het volgende:
hoeveel lessen heb je nu gehad veldmuis ?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |