Tja, dat is iets om bij stil te staan.quote:Op zondag 22 mei 2005 19:33 schreef speknek het volgende:
[..]
Jaja, er zijn wel meer vakgebieden waar ze bij horen. En op zich is het ook niet zo ingewikkeld, maar het is gewoon zo'n cue voor m'n hersenen: "stop maar, nu begrijp je het niet meer". Ik weet ook niet waarom.
Een hoop mensen hebben zoiets als 'formule-angst'. Als je tegen iemand zegt dat de afstand die je aflegt gelijk is aan je snelheid keer de tijd dat je die snelheid hebt, dan snapt iedereen dat. Zeg je in plaats daarvan 's=v*t', of erger nog, s=integraal v(t) dt en 95% van je publiek haakt meteen af.quote:Op zondag 22 mei 2005 19:42 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Tja, dat is iets om bij stil te staan.
Mwah, er bestaat ook weldegelijk zoiets als 'formuleblindheid'. Is vergelijkbaar met dyslectie.quote:Op zondag 22 mei 2005 20:24 schreef joshus_cat het volgende:
[..]
Een hoop mensen hebben zoiets als 'formule-angst'. Als je tegen iemand zegt dat de afstand die je aflegt gelijk is aan je snelheid keer de tijd dat je die snelheid hebt, dan snapt iedereen dat. Zeg je in plaats daarvan 's=v*t', of erger nog, s=integraal v(t) dt en 95% van je publiek haakt meteen af.
wiskunde in Groningen of zo?quote:Op zondag 22 mei 2005 18:33 schreef placebeau het volgende:
Natuurkunde is kut, ja.
Ik ga wiskunde studeren, en dan komen ze af met elk jaar een hoop natuurkundevakken die me geen bal interesseren.
preciesquote:En ja, die constructies zien er ingewikkeld uit, maar het zijn ook wiskundig niet interessante formules.
jij snapt hetquote:Op zondag 22 mei 2005 18:48 schreef Lemmeb het volgende:
Ik moet ook eerlijk zeggen dat ik als technisch natuurkundige vrijwel alleen de schurft had aan quantummechanische formules, voornamelijk vanwege de veelheid aan indices en symbolen.
quote:Bij andere vakgebieden heb je dat vele malen minder en da's veel makkelijker te volgen.
imag getallen zijn juist heel goed voor te stellenquote:Op zondag 22 mei 2005 19:42 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Tja, dat is iets om bij stil te staan.
TS zegt dat die formularia onbegrijpelijk zijn. Maar dat is puur een uitspraak gebasseerd op de wens dat de natuur voorstelbaar is. Dat is ze niet. In de wiskunde zie je dat nog veel meer; een imaginair getal is niet voor te stellen. Maar negatieve getallen ook niet. Of irrationele. Nou spreekt dat imaginaire wat tot de verbeelding, maar eigenlijk is het met heel veel getallen zoGetallen wil je je toch voorstellen als een hoeveelheid van iets stoffelijks, denk ik.
Eigenlijk heel gek, want een formule zegt meer dan 1000 woorden.quote:Op zondag 22 mei 2005 20:24 schreef joshus_cat het volgende:
[..]
Een hoop mensen hebben zoiets als 'formule-angst'. Als je tegen iemand zegt dat de afstand die je aflegt gelijk is aan je snelheid keer de tijd dat je die snelheid hebt, dan snapt iedereen dat. Zeg je in plaats daarvan 's=v*t', of erger nog, s=integraal v(t) dt en 95% van je publiek haakt meteen af.
Ja, ik bedoelde dus meer in termen van hoeveelheid. 1 appel, of een halve appel zijn nog voor te stellen. Maar 1/pi appel, of i*appel niet meer. En dat leidt tot een hoop doelloos gezever in de populaire literatuur.quote:Op zondag 22 mei 2005 20:42 schreef McCarthy het volgende:
[..]
imag getallen zijn juist heel goed voor te stellen
i2 = -1
simpel toch
Nou ja, de meer theoretische vakken kampen allemaal met dat probleem: notationeel wil het nog wel es uit de hand lopen. Tel daarbij de verschillende conventies bij op, en je zit soms met je handen in het haarquote:Op zondag 22 mei 2005 18:48 schreef Lemmeb het volgende:
Ik moet ook eerlijk zeggen dat ik als technisch natuurkundige vrijwel alleen de schurft had aan quantummechanische formules, voornamelijk vanwege de veelheid aan indices en symbolen.
Bij andere vakgebieden heb je dat vele malen minder en da's veel makkelijker te volgen.
quote:Op zondag 22 mei 2005 21:01 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Nou ja, de meer theoretische vakken kampen allemaal met dat probleem: notationeel wil het nog wel es uit de hand lopen. Tel daarbij de verschillende conventies bij op, en je zit soms met je handen in het haar
wat zeg je nou, je vindt de reele getallen al moeilijkquote:Op zondag 22 mei 2005 20:57 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Ja, ik bedoelde dus meer in termen van hoeveelheid. 1 appel, of een halve appel zijn nog voor te stellen. Maar 1/pi appel, of i*appel niet meer. En dat leidt tot een hoop doelloos gezever in de populaire literatuur.
In Leuvenquote:Op zondag 22 mei 2005 20:35 schreef McCarthy het volgende:
[..]
wiskunde in Groningen of zo?
[..]
precies![]()
de oudste uni van Belgiequote:
Die zin is anders behoorlijk 'imaginair'quote:Op zondag 22 mei 2005 21:08 schreef ArmaniMania het volgende:
Integenstelling tot mezelf heb ik dat soort formules nooit gehad.
je moet bij QM ook niet aan de werkelijkheid denken maar gewoon aan een abstracte wereld.quote:Op zondag 22 mei 2005 21:39 schreef Lemmeb het volgende:
Ik maak er altijd een sport van om me bij moeilijke formules nog iets concreets voor te kunnen stellen. Dat lukt vrijwel altijd, bijvoorbeeld met zaken als electromagnetisme of stromingsleer, wat toch ook vrij complex kan worden. Maar da's iha vectormeetkunde, en dus in drie dimensies voor te stellen.
Bij hogere quantum wordt het echter heel lastig, al lukt het soms nog wel als je je hersens echt aan het werk zet en een abstactieniveautje hoger tilt. Maar als je dat dag in dag uit moet doen, word je volgens mij compleet gek.
Ik was er toch ineerste zittijd dik voor gebuisd. Je moet gewoon de fysica loslaten als je met kwantumfysica werkt en dan lukt het wel, maar ik deed het absoluut niet graag!quote:Op zondag 22 mei 2005 21:42 schreef McCarthy het volgende:
[..]
je moet bij QM ook niet aan de werkelijkheid denken maar gewoon aan een abstracte wereld.
Ik denk dat QM daarom voor wiskundigen wel goed te doen is, die zijn dat toch meer gewent.
even wachten?quote:Op zondag 22 mei 2005 21:46 schreef placebeau het volgende:
[..]
Ik was er toch ineerste zittijd dik voor gebuisd. Je moet gewoon de fysica loslaten als je met kwantumfysica werkt en dan lukt het wel, maar ik deed het absoluut niet graag!
Ik denk dat wiskundigen er vooral goed in zijn om hun verstand op nul te zetten, een formule te accepteren zoals hij eruit komt rollen, en er gewoon mee aan de slag te gaan om nog moeilijkere formules eruit af te leiden. Maar dat is niet het 'abstractie'-niveau dat ik bedoelquote:Op zondag 22 mei 2005 21:42 schreef McCarthy het volgende:
[..]
je moet bij QM ook niet aan de werkelijkheid denken maar gewoon aan een abstracte wereld.
Ik denk dat QM daarom voor wiskundigen wel goed te doen is, die zijn dat toch meer gewent.
nee, ik doe pure wiskunde, maar in de kandidaturen krijg je bij ons een heel brede opleiding, dan kun je pas in de licenties (nu dus bachelor-master) kiezen voor pure wiskunde- fysische wiskunde of toegepaste wiskunde (statistiek en zo)quote:Op zondag 22 mei 2005 21:47 schreef McCarthy het volgende:
[..]
even wachten?
Jij studeert wiskunde en krijgt ook QM???????????
doe je math. fysica of zo?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |