Je kan heel onzin laten verdwijnen tijdens zo'n momentquote:Op vrijdag 20 mei 2005 23:30 schreef Conflict het volgende:
[..]
Vaag.
Ik heb trouwens ook een medicijn dat ik af en toe slik en dan verlies ik totaal de controle over mezelf. Geestelijk raak ik dan echt helemaal in de war.
Maar ook vanaf het begin? Ik krijg de druppels, dus ik kan heel langzaam opbouwen.quote:Op woensdag 13 juli 2005 20:18 schreef Vava het volgende:
Ik slik Cipramil en ik kan er gewoon mee auto rijden
Update: ik ga vanaf vandaag een poging doen om te stoppen met mn medicatie!quote:Op zondag 10 juli 2005 19:04 schreef Wolkje het volgende:
Ik wil misschien binnenkort ook wel een poging doen om te stoppen met m'n medicatie.
Ik was voor ik met Cirpamil begon ook heel erg moe, ik sliep namelijk ontzettend slecht toen.quote:Op donderdag 14 juli 2005 12:55 schreef Roeji het volgende:
[..]
Maar ook vanaf het begin? Ik krijg de druppels, dus ik kan heel langzaam opbouwen.
En hoe zit het met de moeheid sinds het gebruik ervan? Ik heb nl CVS en ben dus al erg moe en kan het niet echt gebruiken om nog vermoeider te worden.
Wat 'doet' cipramil bij jou? Merk je veel verschil? En houdt het alleen de negatieve stemmingen in bedwang of merk je dat je er verder ook door afgevlakt wordt?
Een hoop vragen, maar ik heb het nooit echt op deze medicijnen gehad (geen enkel medicijn trouwens). En wil nu graag van iemand die t gebruikt zijn of haar mening horen. En niet van een psych die op zn buro allemaal reclame-spul heeft liggen van cipramil. Dat is voor mij niet geloofwaardig dan.
En dan wordt je mod of FOK!quote:Op vrijdag 20 mei 2005 21:18 schreef Conflict het volgende:
Ik denk vaak dat iedereen het op me gemut heeft en me te grazen wil nemen. Maar goed, dat heb ik steeds meer onder controle. |
en das de juiste insteekquote:Op vrijdag 15 juli 2005 17:56 schreef Wolkje het volgende:
[..]
Update: ik ga vanaf vandaag een poging doen om te stoppen met mn medicatie!
En ik heb er het volste vertrouwen in![]()
Succes!!!!quote:Op vrijdag 15 juli 2005 17:56 schreef Wolkje het volgende:
[..]
Update: ik ga vanaf vandaag een poging doen om te stoppen met mn medicatie!
En ik heb er het volste vertrouwen in![]()
Yup! kan best hoor!quote:Op zaterdag 16 juli 2005 02:36 schreef Natha- het volgende:
Ik slik al 6 jaar Seroxat. In den beginne om mn paniekaanvallen en claustrofobie tegen te gaan. Door hypnotherapie zijn die verdwenen maar omdat ik me goed voel bij de lage dosis seroxat (5 mg per dag = halve tablet) ga ik er gewoon mee door. Ik functioneer prima daardoor. Ik kan lachen, huilen en klaarkomenalleen als ik het 2 dagen vergeet, krijg ik afkickverschijnselen. Volgens mijn huisarts schier onmogelijk bij de lage dosering die ik gebruik, maar ik zweet me 's nachts rot en overdag ben ik rillerig en afwezig. Hoe langer ik uitstel hoe erger de afkickverschijnselen worden. Ik denk er dus niet aan om te stoppen. Ik kan er ook alcohol bij gebruiken en wordt niet sneller dronken dan normaal. Ik hoor de meest wilde horrorverhalen over AD, maar er zijn dus ook positieve verhalen te melden :-) Ik leid een nogal hectisch leven met veel pieken en dalen en dit medicijn helpt me de dingen beter op te vangen, volgens mij. Het doet dus waarvoor het bedoeld is bij mij en dat is erg prettig.
Een richtlijn is geloof ik minstens een jaar, en een half jaar nog nadat je klachten afgelopen zijn.quote:Op zaterdag 16 juli 2005 12:29 schreef Roeji het volgende:
Hoe lang moet je AD eigenlijk slikken? Een paar maanden langer dan je depressie duurt lees ik vaker. Maar wat is een beetje een richtlijn waar ik op kan hopen? (het zal wel een niet beantwoordbare vraag zijn, denk ik)
mooi dat het aardig gaat, geeft iig moed om door te gaan.quote:Op zondag 24 juli 2005 19:36 schreef Wolkje het volgende:
Ik ben inmiddels alweer een paar dagen medicatievrij en het gaat wel aardig.
Ik heb wel veel last van jeuk, waarschijnlijk een afkickverschijnsel.
een paar weken? hmm.. het is behoorlijk vervelend nml.quote:Op maandag 25 juli 2005 08:42 schreef DarkElf het volgende:
jeuk. ja dat ken ik en hoe! nadat ik afkickte van mijn -zepammetjes habit
heb ik enorme jeuk gehad (nou ja ik had denk ik geen jeuk alleen leek het zo.)
(das wel een jaar of 8 geleden trouwens)
Heb ik ook gehad na stoppen met , ben de naam even kwijt maar iig een AD,
bleef een paar weken hangen en toen ineens merkte ik dat het weg was.
Hai Wolkje,quote:Op maandag 25 juli 2005 09:40 schreef Wolkje het volgende:
[..]
een paar weken? hmm.. het is behoorlijk vervelend nml.
Had jij ook slaapproblemen, nadat je gestopt was met je medicijnen.
Ik word zo'n 7 keer per nacht wakker, en daarna kom ik ook nauwelijks meer in slaap,
en vanaf een uurtje of 4, half 5 is het helemaal een ramp. Mijn lichaam is klaarwakker,
waardoor ik niet meer in slaap val en overdag doodmoe ben. Ik hoop dat dat ook snel overgaat.
...en sinds vandaag weer terug aan de AD...(prozac). Moeilijk, ben teleurgesteld maar de volgende keer beterquote:Op maandag 25 juli 2005 12:33 schreef DuchessX het volgende:
[..]
Hai Wolkje,
het slecht slapen heeft zeker te maken met het afbouwen van je medicatie, maar als het goed is gaat dat vanzelf over na een week of 2
Fijn te lezen dat het met je stemming goed gaat. Angst goed in de gaten houden, is een verraderlijk iets...
Ik ben nu een maand geleden gestopt met mijn AD en vandaag is de eerste dag dat ik me echt enorm somber voel en dat ik zoiets heb van shit het hakt er behoorlijk in zonder AD.
Maar ook dat zal wel weer voorbijgaan
ik zag het wel een beetje aankomen met je posts de afgelopen tijdquote:Op donderdag 28 juli 2005 16:54 schreef DuchessX het volgende:
[..]
...en sinds vandaag weer terug aan de AD...(prozac). Moeilijk, ben teleurgesteld maar de volgende keer beter
Hai meis,quote:Op donderdag 28 juli 2005 17:08 schreef Wolkje het volgende:
[..]
ik zag het wel een beetje aankomen met je posts de afgelopen tijd![]()
wat jammer. Maar het is mss wel weer even beter.
Ik hoop dat je medicatie snel weer aanslaat![]()
Ik ga over ruim een week op vakantie en neem mijn oude medicijnen wel mee, mocht het niet goed gaan.
morgen 2 weken medicatievrij, mijn angst is iets erger geworden, maar dat kan ook door het afkicken zijn, mijn jeuk is verminderd en met mijn stemming gaat het wel aardig. Het slapen gaat ook wel aardig. Mijn stemming was ook op het moment dat ik mijn medicatie voorgeschreven kreeg, niet het allerbelangrijkste, mijn (destijdse) angststoornis was de reden dat ik medicatie ging slikken, mijn stemmingsstoornis kwam er later bij. Het hangt ook puur van de angst af hoe het verder gaat met het wel of niet slikken van mijn medicijnen, dat is gewoon even afwachten.
Mijn vriendin heeft ook tegen stemmingswisselingen Risperdal gebruikt. Ze werd er erg slaperig van en slikte het daarom voor het slapen gaan. Ook kwam ze ook iets aan.quote:hoewel ik wel erg last heb van stemmingswisselingen,en ik weet niet of Risperdal ook daar voor is
ga 10 augustus pas op vakantie, dus ik heb nog even de tijd.quote:Op donderdag 28 juli 2005 22:10 schreef DuchessX het volgende:
[..]
Hai meis,
wel slim je medicatie mee te nemen op vakantie, mócht je ze nodig hebben kan je ze innemen.
Ik wens je een heel fijne vakantie zonder dat je die pillen nodig hebt
Ah 10 augustus, 2 weekjes nog. Waar ga je eigenlijk heen? Lekker hoor, ik hoop dat het je goed zal doen!quote:Op donderdag 28 juli 2005 23:27 schreef Wolkje het volgende:
[..]
ga 10 augustus pas op vakantie, dus ik heb nog even de tijd.
Maar ik vind het een prettiger idee als ik ze toch bij de hand heb, mocht het niet gaan.
Ik hoop ook dat ik ze niet nodig ga hebben en waarschijnlijk gaat het ook wel, maar just in case![]()
Hoe is het met jou medicatie, is het ook zo dat ze nu pas weer na een paar weken aanslaan of gaat het nu sneller? Ik hoop dat je je snel beter voelt in ieder geval![]()
Heb je al eens seroxat gehad? Ik reageer goed op 20 mg seroxat. Hoe beoordelen ze eigenlijk welk middel het beste bij je past? Gaat dat met de losse pols en op de gok of wordt daar over nagedacht?quote:Op donderdag 28 juli 2005 16:54 schreef DuchessX het volgende:
[..]
...en sinds vandaag weer terug aan de AD...(prozac). Moeilijk, ben teleurgesteld maar de volgende keer beter
Balen voor je dat het mislukt is, kan me voorstellen dat je teleurgesteld bent. Wel wil ik je op het hart drukken, wat nu niet lukt lukt een volgend keer misschien welquote:Op zaterdag 30 juli 2005 11:55 schreef DuchessX het volgende:
[..]
Ah 10 augustus, 2 weekjes nog. Waar ga je eigenlijk heen? Lekker hoor, ik hoop dat het je goed zal doen!
Het duurt een paar weken voor ze aan gaan slaan, maar daarom heb ik nu ook 3 maal daags Xanax. Ben echt vreselijk teleurgeteld dat het niet is gelukt zonder.
Wel heb ik nu medicatie waarvan de bijwerking gewichtsverlies is, in tegenstelling tot de meeste AD's. Ik was behoorlijk aangekomen en nu net bijna 17 kilo afgevallen. Dat gaan ze me niet meer afnemen hoor!!!!!
Hai meis,quote:Op zondag 31 juli 2005 00:17 schreef Vava het volgende:
[..]
Balen voor je dat het mislukt is, kan me voorstellen dat je teleurgesteld bent. Wel wil ik je op het hart drukken, wat nu niet lukt lukt een volgend keer misschien wel
Ik ben heeeeeel erg langzaam aan het afbouwen, eigenlijk was de voorspelling dat ik voor jaren die dingen moest slikken maar ik wil het zo graag proberen zonder!
Welke AD heb je nu eigenlijk?
Ik ga naar (Zuid)- Frankrijk, met mijn lief en een bevriend stelletje, ik ben er wel aan toe.quote:Op zaterdag 30 juli 2005 11:55 schreef DuchessX het volgende:
[..]
Ah 10 augustus, 2 weekjes nog. Waar ga je eigenlijk heen? Lekker hoor, ik hoop dat het je goed zal doen!
Het duurt een paar weken voor ze aan gaan slaan, maar daarom heb ik nu ook 3 maal daags Xanax. Ben echt vreselijk teleurgeteld dat het niet is gelukt zonder.
Wel heb ik nu medicatie waarvan de bijwerking gewichtsverlies is, in tegenstelling tot de meeste AD's. Ik was behoorlijk aangekomen en nu net bijna 17 kilo afgevallen. Dat gaan ze me niet meer afnemen hoor!!!!!
Voor mij was seroxat geen prettig middel, ik werd er erg onrustig van oa.quote:Op zaterdag 30 juli 2005 12:13 schreef Dromenvanger het volgende:
[..]
Heb je al eens seroxat gehad? Ik reageer goed op 20 mg seroxat.
Gewichtstoename is een veel voorkomende bijwerking van antidepressieva/antipsychotica e.d. de een zal meer/minder aankomen dan de ander.quote:Op vrijdag 20 mei 2005 21:10 schreef Conflict het volgende:
Mijn vraag: Ik slik al maanden Nozinan en Promethazine. Dit is omdat ik niet kan slapen door de ritalin. Ook houdt dit mij van een psychose af. Ik heb een half jaar geleden een psychose gehad en wens dat niet nog eens mee te maken.
Maar nu word ik erg dik, terwijl ik juist te weinig eet. Ik ben 15 kilo aangekomen. Volgens mijn arts zijn er geen alternatieven voor deze medicijnen.
Blijf ik zwaarder worden of stopt dat op een gegeven moment?
Ik ben van 70 naar 85 kilo gegaan, vind ik nogal extreem.
Hoiquote:Op zondag 31 juli 2005 10:54 schreef DuchessX het volgende:
[..]
Hai meis,
veel succes vast. Langzaam afbouwen is altijd erg verstandig. Ik had Cipramil voor ik ging afbouwen, nu heb ik (weer) Prozac.
Wat slik jij nu en in welke doseringen bouw je af?
Er zijn nog een hoop andere antipsychotica, maar van sommigen van die anderen wordt je eetlust ook vergroot, zoals Zyprexa.quote:Op vrijdag 20 mei 2005 21:10 schreef Conflict het volgende:
Mijn vraag: Ik slik al maanden Nozinan en Promethazine. Dit is omdat ik niet kan slapen door de ritalin. Ook houdt dit mij van een psychose af. Ik heb een half jaar geleden een psychose gehad en wens dat niet nog eens mee te maken.
Maar nu word ik erg dik, terwijl ik juist te weinig eet. Ik ben 15 kilo aangekomen. Volgens mijn arts zijn er geen alternatieven voor deze medicijnen.
Blijf ik zwaarder worden of stopt dat op een gegeven moment?
Ik ben van 70 naar 85 kilo gegaan, vind ik nogal extreem.
Pfff blijven mijn lijnpogingen niet onbeloond: bijna 18 kilo afgevallen nu. Het klopt dus toch dat je met sommige ad's kunt afvallen (al moet je daar natuurlijk wel moeite voor doen haha).quote:Op zaterdag 30 juli 2005 11:55 schreef DuchessX het volgende:
[..]
Wel heb ik nu medicatie waarvan de bijwerking gewichtsverlies is, in tegenstelling tot de meeste AD's. Ik was behoorlijk aangekomen en nu net bijna 17 kilo afgevallen. Dat gaan ze me niet meer afnemen hoor!!!!!
Echt supergoedquote:Op donderdag 4 augustus 2005 23:27 schreef DuchessX het volgende:
[..]
Pfff blijven mijn lijnpogingen niet onbeloond: bijna 18 kilo afgevallen nu. Het klopt dus toch dat je met sommige ad's kunt afvallen (al moet je daar natuurlijk wel moeite voor doen haha).
Senk joe...!quote:Op vrijdag 5 augustus 2005 01:44 schreef Vava het volgende:
[..]
Echt supergoed![]()
Zoiets heb ik ook een beetje nodig geloof ik![]()
Ik heb wel van verschillende mensen gehoord dat het even wat minder met je kan gaan maar dat het dan snel weer beter moet gaan.quote:Op vrijdag 5 augustus 2005 14:25 schreef Roeji het volgende:
Nou daar ben ik weer. Het is een paar weekjes heel goed met me gegaan. Heb toen de beslissing genomen om toch maar niet met de ad te beginnen. Maar nu sinds een dag of 3 voel ik me zo geirriteerd en boos en onrustig. En waarom? Ik heb geen idee. Ik trek alles kompleet uit zn verband volgens mn vriend. Maak me bozer dan nodig is. En ik kan het niet stoppen. Het blijft knagen.
Ik weet het even niet meer. We zijn net weer bijelkaar, zijn 2 weekjes uitelkaar geweest om wat problemen op te lossen. Ik wil het nu niet verknallen doordat ik van de ene emotie/uiterste, doorschiet naar het andere.
Toch maar aan de AD gaan?
Wáchten tot je je weer ellendig voelt???quote:Op zondag 7 augustus 2005 12:06 schreef Roeji het volgende:
ik word zo gek van die up-and-downs. Nu voel ik me inmiddels weer iets beter, maar ik zit gewoon zo'n beetje te wachten tot ik me weer flink ellendig voel.
Als ik dit topic lees, of mensen met AD-medicatie uit mijn omgeving spreek, is er bijna niemand die AD zo "kort" slikt. Sterker nog, het lijkt wel alsof de meesten op de AD steunen. En denken niet zonder te kunnen. Voor enkelen zal dit ook heus zo zijn, maar voor de meerderheid niet.quote:Op zaterdag 16 juli 2005 13:16 schreef Wolkje het volgende:
[..]
Een richtlijn is geloof ik minstens een jaar, en een half jaar nog nadat je klachten afgelopen zijn.
Maar dit wordt niet altijd aangehouden.
Vast goed bedoeld maar wel zwart wit gesteld. Je weet namelijk niet hoe mensen aan hun problemen werken, je gaat er vanuit dat het enige dat zij doen is, op een pilletje vertrouwen. Soms is aan jezelf werken enkel mogelijk met behulp van ondersteuning van een medicijn als bv AD. Daarbij missen sommige mensen gewoon de aanmaak van een bepaald stofje in hun hersens hetgeen wordt opgevangen door een medicatie als bv AD.quote:Op zondag 7 augustus 2005 16:03 schreef dawg het volgende:
[..]
Als ik dit topic lees, of mensen met AD-medicatie uit mijn omgeving spreek, is er bijna niemand die AD zo "kort" slikt. Sterker nog, het lijkt wel alsof de meesten op de AD steunen. En denken niet zonder te kunnen. Voor enkelen zal dit ook heus zo zijn, maar voor de meerderheid niet.
Het is in de meeste gevallen "de oplossing" om je denkpatroon te veranderen. Te leren om op jezelf te vertrouwen, niet op een pilletje. Leren accepteren, en dat actief te gebruiken (zodat je van jezelf leert te houden). Dit klinkt simpel, daar ben ik me van bewust. Maar je eigen kracht wordt door zovelen enorm onderschat.
Het is overigens geenzins mijn bedoeling om iemand hier aan te vallen, ik heb echter genoeg gezien en meegemaakt (om ook eventuele reacties dat ik niet weet waar ik over praat te voorkomen) om vrij zeker te kunnen zijn over het feit dat AD op de langere termijn meer kwaad doet dan goed (uitzonderingen daargelaten).
Maar dat ligt dan wel aan die mensen zelf natuurlijkquote:Op zondag 7 augustus 2005 22:32 schreef thaleia het volgende:
Maar hij heeft wel gelijk dat het eerder regel dan uitzondering is dat mensen AD's veel en veel langer slikken dan een jaar. Sowieso wordt altijd wel leuk gezegd "het is een ondersteuning terwijl je aan jezelf werkt en daarna kun je zonder", maar in de praktijk treedt de afhankelijkheid bij verreweg de meeste mensen snel in en gaan ze van "het is een tijdelijke ondersteuning" naar "ik maak dat stofje nu eenmaal te weinig aan" (sowieso een bewering die je niet met zekerheid kunt doen omdat dat bij niemand bewezen kan worden, maar het is wel een aangenaam -want makkelijk- uitgangspunt natuurlijk)
Ik heb bovenstaande stappen zelf ook allemaal doorlopen, ook bij hoog en laag beweerd dat ik het stofje nu eenmaal te weinig aanmaak enz enz, en ik dank momenteel de hemel dat ik een paar jaar geleden de ingeving kreeg om af te gaan bouwen. Ik ken nl. niet zoveel mensen die, nadat ze er eenmaal mee zijn begonnen, weer helemaal zijn gestopt. Ken er wel veel die regelmatig willen gaan afbouwen, maar al snel toch weer de dosis verhogen, of een tijdje gestopt zijn maar dan toch weer beginnen, soms met een ander middel....en daar wsch tot in de eeuwigheid mee door zullen gaan.
Nou bestaan er vast mensen die er ook tot in de eeuwigheid mee door moeten gaan omdat het anders echt niet gaat, maar ik denk dat dat een minderheid is. De rest is mooi genaaid door het idee dat het een tijdelijk hulpmiddel zou zijn![]()
Vind ik niet zwart-wit. Ik weet inderdaad niet hoe mensen aan hun problemen werken, dat klopt. Maar ik zie in mijn omgeving (en ook vaak in dit soort topics) dat mensen heel erg steunen op AD. Echter moet je AD zien als hulpmiddel, niet als oplossing. AD verhogen de aanmaak van bepaalde neurotransmitters, je lichaam maakt deze wel zelf aan. En wellicht te weinig, en dan kun je AD inderdaad gebruiken om de aanmaak te stimuleren. Op den duur zul je toch van de AD af moeten, en moet je lichaam het weer overnemen.quote:Op zondag 7 augustus 2005 21:24 schreef DuchessX het volgende:
[..]
Vast goed bedoeld maar wel zwart wit gesteld. Je weet namelijk niet hoe mensen aan hun problemen werken, je gaat er vanuit dat het enige dat zij doen is, op een pilletje vertrouwen. Soms is aan jezelf werken enkel mogelijk met behulp van ondersteuning van een medicijn als bv AD. Daarbij missen sommige mensen gewoon de aanmaak van een bepaald stofje in hun hersens hetgeen wordt opgevangen door een medicatie als bv AD.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |