Ik heb al vernomen dat van Gaal geen dubbelfunctie wil en ze daarom juist op zoek zijn naar een vervanger voor van Geel, maar uit nood geboren kan alles.quote:Op maandag 20 juni 2005 21:37 schreef FrikandelSpecialist het volgende:
Van Gaal gaat totdat ie weer vertrekt denk ik eerder zelf TD/traineren, in de Hiddink constructie.
Maar ik vind het wel vreemd. vGeel riep altijd dat ie aan iets groots bezig was bij AZ en nog lang niet klaar was, zelfs toen al eerder zijn naam viel toen van Gaal net weg was bij Ajax. Blijkt maar weer dat het allemaal leugenaars zijn.
Dit zal ongetwijfeld ook gevolgen hebben m.b.t. spelersverkopen van diegene die weg willen, want die gaan nu nog harder roepen dat AZ een transfer tegenhoudt terwijl de TD zelf ook eruitnaait, en zij dus ook een coulante vraagprijs willen.
Qua organisatie heeft het niet veel gevolgen, want die staat als een huis en kan makkelijk door een vervanger of van Gaal opgepakt worden. Scheringa zal totdat het nieuwe stadion staat zeker niet eruitstappen, en waarschijnlijk nog in lengte van jaren blijven. Wellicht zelfs zijn plannen om de begroting van Ajax dubbel te overtreffen waarmaken in het nieuwe stadion.
quote:Op dinsdag 21 juni 2005 04:37 schreef FrikandelSpecialist het volgende:
Niet echt op de hoogte zie ik. Dirk's DSB bedrijfje is bij het naar de beurs gaan al geschat op 450 miljoen euro waarde, en zelf heeft ie meteen na de beursgang al voor de helft van dat bedrag aan aandelen verzilverd. In de tussentijd is zijn bedrijf nog veel meer waard geworden en gegroeid. Als Dirk morgen beslist alles te verkopen, is ie miljardair.
aangezien ajax een begroting heeft van ongeveer 2 keer zoveel ligt er nogal een gatquote:En een volle KooimeerPlaza bezorgt AZ al een begroting van rond de 25 tot 30 miljoen, zoveel hoeft ie niet bij te lappen om Ajax een keertje achter zich te laten.
Die 16.000 wordt idd naar gestreefd, binnen de huidige bouwplannen zou dit haalbaar zijn zonder al te veel modificatie's.
Ik vrees dat AZ Willem II achterna gaat.quote:Op woensdag 22 juni 2005 15:26 schreef methodmich het volgende:
Kromkamp wil nu zeker weg, Landzaat wil en kan naar Italië...
Van Geel wilde vermoedelijk ook niet graag met de irritante Van Gaal werken, dat zal hebben meegespeeld. Het lijkt dat AZ echt gaat instorten nu.
Dan speelt van Geel wel 'n raar spelletje. In de media verkondigt hij de prima samenwerking tot nu toe met Van Gaal. Ook zijn verhaal dat hij nog lang niet klaar is bij AZ komt nu vreemd over. Leugenaartje..quote:Op woensdag 22 juni 2005 15:26 schreef methodmich het volgende:Van Geel wilde vermoedelijk ook niet graag met de irritante Van Gaal werken, dat zal hebben meegespeeld. Het lijkt dat AZ echt gaat instorten nu.
Er is geld en macht in het spel, dat had AZ kunnen weten..quote:Op woensdag 22 juni 2005 16:05 schreef Maja het volgende:
[..]
Dan speelt van Geel wel 'n raar spelletje. In de media verkondigt hij de prima samenwerking tot nu toe met Van Gaal. Ook zijn verhaal dat hij nog lang niet klaar is bij AZ komt nu vreemd over. Leugenaartje..
Scheringa regeert met ijzeren hand, hij vertegenwoordigt de drive van de club, kan ik me iets bij voorstellen.quote:Op woensdag 22 juni 2005 17:25 schreef methodmich het volgende:
Martin was niet de meest blije persoon bij de komst van Louis. Scheringa schijnt dat te hebben doorgedrukt.
Zelfs als ze de begroting van Feyenoord en Ajax benaderen of evenaren is het al een geweldige prestatie. Dat PSV er zo lang over heeft gedaan komt mede omdat ze een baggerjeugdopleiding hadden en altijd alles kopen. Sinds Brands daar de scepter zwaait leiden ze eindelijk op kwaliteit op, maar wat hebben jullie een geld weggegooid en talenten verneukt al die jaren. Dat doet AZ beter. Je ziet aan Chelsea die nooit iets wonnen wat geld met een club kan doen en hoe snel ze zich naar boven kunnen werken, dat kan in een kleiner formaat ook met AZ.quote:PSV heeft er decennia lang over gedaan om naast de ander twee grootmachten te komen qua prestaties en budget, AZ heeft minstens eenzelfde periode nodig en Alkmaar is natuurlijk relatief klein, kleiner dan de regio Eindhoven bijv, laat staan de Randstad.
Nee een dubbele begroting van Ajax (dan spreken we over 100 miljoen) is niet haalbaar voor AZ of het moet zijn dat Ajax een begroting krijgt van 20 miljoen en AZ eentje van 40 (over twintig jaar), maar dat lijkt me onwaarschijnlijk.
verschil is dus dat bij AZ Scheringa het verschil moet maken. Bovendien die ik in vitas een grotere bedreiging voor de top 3 in de toekomst.quote:Op woensdag 22 juni 2005 18:18 schreef FrikandelSpecialist het volgende:
Lachwekkende reactie's. AZ dat gaat instorten omdat een pion als de TD weggaat. Voor hem zo 20 geschikte anderen.
Martin was wel degelijk blij met Louis, maar werd zo vaak gevraagd (Tottenham, Porto etc) dat bij hem na het vertrek en de dollars voor Co enspelers ook het een en ander ging malen voor een eenmalige financiele klapper en een nieuwe uitdaging.
@Elgigante
[..]
Zelfs als ze de begroting van Feyenoord en Ajax benaderen of evenaren is het al een geweldige prestatie. Dat PSV er zo lang over heeft gedaan komt mede omdat ze een baggerjeugdopleiding hadden en altijd alles kopen. Sinds Brands daar de scepter zwaait leiden ze eindelijk op kwaliteit op, maar wat hebben jullie een geld weggegooid en talenten verneukt al die jaren. Dat doet AZ beter. Je ziet aan Chelsea die nooit iets wonnen wat geld met een club kan doen en hoe snel ze zich naar boven kunnen werken, dat kan in een kleiner formaat ook met AZ.
Dirk heeft niet dat geld wat Roman heeft, want die zogenaamde beursgang van je was er nooitquote:Op woensdag 22 juni 2005 18:33 schreef FrikandelSpecialist het volgende:
Ja en ? Ambrofiets maakt ook het verschil, en Chelsea vaart er totnutoe wel bij.
Vitas is bijna rond met de begroting......... en als strax Aalbers weer terug is maak ik me daar wel zorgen over. Bovendien zitter er elke week 18.000 mensen in t gelredome, dat pas niet eens in t nieuwe stadion van jullie.quote:Fietstas kruipt net uit hun financiele dal en was ook afhankelijk van Aalbers die niet geheel spoort, en doet het met een heel dunne selectie. Ze hadden dit jaar de mazzel dat hun keyplayers niet geblesseerd raakten zoals bij AZ, want als dat gebeurt zakken ze diep weg.
Lekker belangrijk, hij bezit een half miljard eigen vermogen, en als ie zijn bedrijfjes verkoopt is ie miljardair. That was my point.quote:Op woensdag 22 juni 2005 18:37 schreef rubbereend het volgende:
[..]
Dirk heeft niet dat geld wat Roman heeft, want die zogenaamde beursgang van je was er nooit
16.000 of 18.000 is idd een wereld van verschil waar je potten mee kan breken. AZ betaalt het beste buiten de top 3 en speelt het beste voetbal, dat trekt ook extra spelers t.o.v. Vitesse.quote:Vitas is bijna rond met de begroting......... en als strax Aalbers weer terug is maak ik me daar wel zorgen over. Bovendien zitter er elke week 18.000 mensen in t gelredome, dat pas niet eens in t nieuwe stadion van jullie.
Constant was het nou ook niet altijd. Leuk dat je weer durt te posten trouwens.quote:Op woensdag 22 juni 2005 19:24 schreef FrikandelSpecialist het volgende:
Dat zijn bankzitters voor de breedte (vervangers voor Ali/Nelissen/Meerdink/Sektiou), precies de reden waarom AZ constanter presteert dan elke andere subtopper.
Je was regelmatig een weekje zoek na tegenvallende resultaten. Maar goed, nieuw seizoen, nieuwe kansen. Zonder van Geel,quote:Op woensdag 22 juni 2005 19:27 schreef FrikandelSpecialist het volgende:
Ben ik ooits gestopt met posten dan ?
Hilarischquote:Op woensdag 22 juni 2005 19:34 schreef FrikandelSpecialist het volgende:
Oh, een weekje maar, da's normaal. Ik ben geen everyday-Fok-aholic.
Van Geel is trouwens gewoon door AZ gestuurd voor spionagewerk, en zal veel Ajax-spelers verkopen en uitlenen aan AZ om Ajax te verzwakken. Maar dat snappen jullie nog niet.
begin dan niet over een beursgang die er nooit wasquote:Op woensdag 22 juni 2005 18:44 schreef FrikandelSpecialist het volgende:
[..]
Lekker belangrijk, hij bezit een half miljard eigen vermogen, en als ie zijn bedrijfjes verkoopt is ie miljardair. That was my point.
[..]
en dan zullen ze nog altijd moeten horen dat die titels gekocht waren (belachelijk natuurlijk, maargoed)quote:Op donderdag 23 juni 2005 02:20 schreef twi het volgende:
Alsof Chelsea trouwens ineens uit de schaduw van Manchester United en Liverpool is gekomen door die ene fluttitel in 50 jaar. Ze moeten echt nog heel wat winnen willen ze het respect en de historie van die clubs ook maar enigszins evenaren.
Dat hoeft ook niet, er hoeven maar 30 luttele miljoentjes bijgelegd te worden om Feyenoord en Ajax straks te evenaren.quote:ovendien is het bedrijf van Dirk door oa Quote gewoon gewaardeerd naar marktwaarde. En met die half miljard bouw je geen wereldploeg, hij gaat echt niet zn hele vermogen er door jagen voor AZ
idd, elke ploeg kooptquote:Op donderdag 23 juni 2005 02:25 schreef FrikandelSpecialist het volgende:
Want Man United en Liverpool zijn idd pauperclubs zonder geld die nooit een titel en speler kochten.
Maar 30 miljoen leg je er niet 1-2-3 bij, 30 miljoen per jaar spreken we dan over, ik denk niet dat Scheringa zo gek is, hij heeft met Moens al bewezen geen gekke Henkie te zijn qua Euro's en dat mag zelfs de clubnaam schaden bleek.quote:Op donderdag 23 juni 2005 02:25 schreef FrikandelSpecialist het volgende:
Want Man United en Liverpool zijn idd pauperclubs zonder geld die nooit een titel kochten.
[..]
Dat hoeft ook niet, er hoeven maar 30 luttele miljoentjes bijgelegd te worden om Feyenoord en Ajax straks te evenaren.
Ach da's gewoon afgunst, als je titels werkelijk kunt kopen dan had Chelsea ook de FA-cup en de Champions League gewonnen, het scheelt een hoop als je veel centen hebt, maar een garantie is het nimmer.quote:Op donderdag 23 juni 2005 02:21 schreef rubbereend het volgende:
[..]
en dan zullen ze nog altijd moeten horen dat die titels gekocht waren (belachelijk natuurlijk, maargoed)
quote:Van Gaal hoopt selectie bij elkaar te houden
Uitgegeven: 4 juli 2005 13:46
ALKMAAR - Louis van Gaal hoopt de selectie van AZ zoveel mogelijk intact te houden. Na de eerste training sprak de nieuwe oefenmeester van de Alkmaarse club de wens uit om zijn spelersgroep bijeen te houden. Of dat lukt is nog maar zeer de vraag. Jan Kromkamp staat nadrukkelijk in de belangstelling van FC Porto en Valencia, terwijl ook andere spelers van de succesvolle ploeg van vorig seizoen gevolgd worden door Europese topclubs.
Voor Van Gaal is het echter simpel. Bij de contractbesprekingen die hij met AZ voerde, maakte hij de afspraak dat de selectie niet te veel zou veranderen. "Het geld dat we ontvangen bij eventuele verkopen mag weer in de spelersgroep worden geïnvesteerd. Maar dat is lastig. In Kromkamp hebben we bijvoorbeeld de beste rechtsback van Nederland. Die kunnen we dus niet meer kopen als hij vertrekt", aldus Van Gaal.
Want zonder al die aankopen was Chelsea ook kampioen geworden?quote:Op donderdag 23 juni 2005 02:21 schreef rubbereend het volgende:
[..]
en dan zullen ze nog altijd moeten horen dat die titels gekocht waren (belachelijk natuurlijk, maargoed)
Doe dan maar Porto.quote:Op maandag 4 juli 2005 14:57 schreef FritsVanEgters het volgende:
Kromkamp nu op radio Tour, het kan zijn dat hij vanavond tekent bij Porto of Valencia.
bronquote:04-07-2005: MARCEL BRANDS NIEUWE DIRECTEUR VOETBALZAKEN AZ
Per 1 september 2005
ALKMAAR – AZ heeft een nieuwe directeur voetbalzaken aangesteld. Marcel Brands (43) is de opvolger van Martin van Geel. Brands is een verbintenis voor onbepaalde tijd overeengekomen en verruilt per 1 september 2005 RKC Waalwijk voor AZ. ,,Deze stap past helemaal in mijn carrière en is absoluut een promotie”, aldus Brands in zijn eerste reactie.
Na het onverwachte vertrek van Martin van Geel hebben bestuur en directie van AZ in overleg met de nieuwe hoofdtrainer/coach Louis van Gaal een profielschets opgesteld voor de opvolger. De ingezette structuur en organisatie was het uitgangspunt voor deze profielschets. Marcel Brands voldeed voor 100 procent aan deze eisen en stond daarmee absoluut bovenaan het lijstje van AZ.
In goed overleg met het bestuur van RKC Waalwijk is vervolgens contact gelegd met Brands, met een contract voor onbepaalde tijd als gevolg.
,,Ik ben de afgelopen twee jaar door een paar clubs benaderd”, aldus een enthousiaste Marcel Brands. ,,Dit was echter de eerste keer dat ik er een heel goed gevoel bij had. Ik zie dit ook als een absolute promotie. Ik vertrek straks bij RKC met pijn in m’n hart, want ik heb daar altijd heel fijn gewerkt, met fantastische mensen. Iedereen bij RKC gunt het me, dat is een goed teken. Deze stap past prima in mijn carrière. AZ is een stap omhoog.”
De uitdaging bij AZ is eenvoudig aan te geven. ,,Ik kom terecht in een perfecte organisatie”, vervolgt Brands. ,,Het ambitieniveau van de club spreekt mij enorm aan. Ik heb de afgelopen jaren met Martin Jol en Erwin Koeman bij RKC met fantastische trainers gewerkt, maar ik vind het een eer om met Louis van Gaal te mogen en kunnen werken. Van Gaal is een naam die zowel nationaal als internationaal aanspreekt. AZ heeft bovendien een enorm goede selectie. AZ is in alles een promotie.”
Marcel Brands is momenteel bij RKC Waalwijk werkzaam als algemeen directeur en start zijn werkzaamheden als directeur voetbalzaken in Alkmaar per 1 september 2005.
En zo geschiede, goede opvolger.quote:Op maandag 4 juli 2005 00:53 schreef -Vaduz- het volgende:
Verrassend, ik denk eerder dat ze voor Marcel Brands gaan. Een nog jonge ambitieuze vent.
Ik was nog eerder.quote:
quote:Op maandag 20 juni 2005 21:19 schreef gras het volgende:
Ik tip overigens Brands als nieuwe TD.
Ik zou er niet gek van opkijkenquote:Op dinsdag 5 juli 2005 16:46 schreef the_legend_killer het volgende:
Zou wel leuk zijn als ze weer hoger eindigen als Feyenoord
De wens is vader van de gedachtequote:Op woensdag 6 juli 2005 10:38 schreef Grrrrrrrr het volgende:
Bij WII viel Landzaat idd ver terug in niveau toen hij daar maar niet wegkwam. Zou me niks verbazen als bij AZ hetzelfde gebeurd.
Nou heb ik een teringhekel aan Scheringa en van Gaal, dus ik hoop het!![]()
Welke topclub. Feyenoord is subtop.quote:Op woensdag 6 juli 2005 10:34 schreef Grrrrrrrr het volgende:
Nadat hem eerst bij willem II al transfers naar een topclub door de neus werden geboord gebeurd hem nu bij AZ hetzelfde.
Zijn leeftijd zit hem niet mee, de kans op een transfer naar het buitenland wordt met het seizoen kleiner.quote:Op woensdag 6 juli 2005 10:57 schreef FrikandelSpecialist het volgende:
[..]
Welke topclub. Feyenoord is subtop.
Waar komt toch dat desperate gedoe vandaan dat spelers maar 1 kans in hun leven hebben naar een grotere club te gaan. Als Landzaat zo doorgaat zoals afgelopen seizoen, staat ie wederom in Oranje en krijgt ie genoeg waardering om voor een andere club wel weer in de kijker te komen. Voetballerij staat nooit stil, zeker niet als ie meegaat naar D'land.
Hij stond ook in de belangstelling van Ajax en PSV destijds, maar WII stelde zich niet bepaald soepel op.quote:Op woensdag 6 juli 2005 10:57 schreef FrikandelSpecialist het volgende:
[..]
Welke topclub. Feyenoord is subtop.
Dat vind ik niet. 29 is jong, een conditionele topfitte speler met enorm loopvermogen zoals hij kan makkelijk mee tot zijn 35ste.quote:Op woensdag 6 juli 2005 11:00 schreef ThomasBerge het volgende:
[..]
Zijn leeftijd zit hem niet mee, de kans op een transfer naar het buitenland wordt met het seizoen kleiner.
Ohja. Weet ik niks van. Weet alleen het Feyenoord verhaal.quote:Hij stond ook in de belangstelling van Ajax en PSV destijds, maar WII stelde zich niet bepaald soepel op.
Uit het AD van vandaagquote:Valencia ziet af van Kromkamp
Valencia heeft gisteren volkomen onverwacht de deal met AZ over international Jan Kromkamp afgeblazen. De Spaanse club voert als officiële reden aan dat zij bij nader inzien het risico te groot vindt.
Valencia moest bijna 8 miljoen euro neertellen voor de speler die nog niet volledig is hersteld van een enkeloperatie.
De werkelijke reden lijkt echter dat de Spaanse club niet over de brug kan of wil komen met sluitende bankgaranties. AZ heeft weliswaar vanuit Spanje officiële papieren toegestuurd gekregen die uitgebreid op hun merites zijn getoetst door de juristen van de Alkmaarse club. Maar de toegezegde financiële garanties die via de Engelse bank Lloyd's naar de Alkmaarderhout zouden worden gezonden, heeft AZ nooit ontvangen.
Wel kreeg de club gisteren vanuit Valencia een telefoontje waarin de Spanjaarden kortweg meldden, ondanks alle eerder gemaakte afspraken, af te zien van Kromkamp. Als reden werd daarbij opgegeven de operatie die de international twee maanden geleden onderging aan zijn enkel.
...
Voor Kromkamp zelf is de ontwikkeling triest. Hij stond thuis in Heerhugowaard al dagen in de startblokken om af te reizen naar Valencia om de medische keuring te ondergaan. Al die tijd was hij er heilig van overtuigd dat zijn droomtransfer eindelijk rond was. De verdediger ondernam zelfs al stappen om zo snel mogelijk de Spaanse taal te leren.
Een overgang naar een buitenlandse club is nog niet helemaal van de baan. Edwin Olde Riekerink, zaakwaarnemer van Kromkamp, heeft gisteren het FC Porto van trainer Co Adriaanse onmiddellijk op de hoogte gebracht van de ontwikkelingen met Valencia.
quote:Landzaat moet bij AZ zijn contract uitdienen
Alkmaar
Denny Landzaat heeft zich erbij neergelegd dat hij zijn contract bij AZ moet uitdienen. De aanvoerder, die in de belangstelling staat van de Italiaanse clubs AS Roma en Fiorentina en het Engelse Birmingham City, heeft van de Alkmaarse leiding te horen gekregen dat hij niet weg mag. Althans niet voor minder dan de hoofdprijs. ,,Maar ik heb geen idee hoeveel die dan bedraagt', zegt Landzaat.
Gevolg van een en ander is wel dat de aanvoerder volgend jaar transfervrij zal vertrekken. ,,Want ik zal mijn contract bij AZ dat dit seizoen afloopt in geen geval verlengen.''
Landzaat zegt dat er uit Italië en Engeland bedragen zijn geboden van rond de anderhalf miljoen euro. ,,Die clubs laten in het begin uiteraard niet het achterste van hun tong zien.'' Maar de potentiële kopers vonden geen gehoor in Alkmaar.
Landzaat vroeg om uitleg bij AZ en hoorde dat men hem niet wilde laten gaan. Op de vraag voor hoeveel hij wel mag kreeg de aanvoerder geen antwoord.
quote:Meerdink geeft zelfs al weer passes
Alkmaar
Ruud van Nistelrooy was er destijds meer dan negen maanden zoet mee. Martijn Meerdink herstelt van dezelfde blessure, een gescheurde binnenband in een knie, maar heeft binnen drie maanden weer een bal aan de voet op het trainingsveld. ,,Ik heb zelfs al een pass over twintig meter gegeven'', zegt de aanvaller van AZ.
Vrijdag is het drie maanden geleden dat Meerdink op de operatietafel lag. Nadat hij als debutant bij Oranje ernstig geblesseerd was geraakt op weg naar het WK-kwalificatieduel tegen Roemenië. Ook de halve finales in de Uefacup met AZ tegen Sporting Lissabon gingen aan hem voorbij.
Opnieuw liet de knokker die al zijn hele carrière gewend was tegenslagen het hoofd te bieden, zich niet uit het veld slaan. Geholpen door de 'gouden handjes' van fysiotherapeut Maarten Gozeling van AZ keerde Meerdink in recordtempo terug op het veld. ,,Zelf zou ik eigenlijk willen dat het nog sneller ging. Ik weet dat ik me in moet houden. Niet moet forceren, maar rustig toewerken naar een terugkeer in de groep. Ik kan niet wachten om straks weer een wedstrijdje met het tweede te spelen.''
Meerdink volgt de 'methode Gozeling' op het trainingsveld in gezelschap van Juha Reini. De blessuregevoelige Fin herstelt van een operatie aan de achillespees. ,,Als ik loopschoenen aan heb voel ik helemaal geen pijn meer. Dat is anders met voetbalschoenen aan. Daar zijn mijn spieren kennelijk nog niet aan gewend. Maar ik moet geduld hebben. Want ik ben in het verleden té vaak té snel weer begonnen. Nu moet het eindelijk eens goed gaan. Het is mijn laatste contractjaar bij AZ en ze hebben de échte Reini nog niet één keer gezien.''
Licht op groen
Meerdink en Reini zijn er nog niet aan toe om met toestemming van de medische staf door te stromen naar de selectie. Voor Danny Mathijssen en Stijn Schaars gaat het licht volgende week naar verwachting wel op groen. De nieuwelingen van respectievelijk Willem II en Vitesse zijn nagenoeg volledig hersteld van een liesblessure en meniscusoperatie. ,,Ik voel geen reacties meer'', zegt Mathijssen opgewekt. Hij heef de laatste zes maanden niet meer voor zijn vorige club in Tilburg kunnen spelen. ,,Omdat er steeds geen goed zicht was op wat ik nou precies mankeerde. Maar nu ben ik weer helemaal fit.''
Net als Mathijssen moest ook Schaars de eerste dagen van de voorbereiding afhaken als de selectie van AZ met een bal ging trainen. Fysiek contact was voor beiden verboden. Met jaloerse blikken volgden ze de partijvormen op het andere veld. ,,Een voetballer wil tegen een bal trappen. Ik ben blij en opgelucht dat ik straks kan aansluiten. Het gaat weer helemaal goed met me''', zegt Schaars die in de voorlaatste competitiewedstrijd van Vitesse uitviel maar pas later aan zijn dikke knie zag dat er iets helemaal mis was.
Donderdag kreeg Gozeling er nog een nieuwe 'patient' bij. Pius Ikedia greep tijdens een partijtje ineens naar zijn hamstrings. ,,Een blessure waar hij vorig seizoen bij RBC ook vaak last van had'', weet de alom geprezen fysiotherapeut van AZ. ,,Het lijkt mee te vallen. Maar we moeten in deze fase van de voorbereiding ieder risico uitsluiten.''
quote:AZ enige zekerheid voor Jan Kromkamp
Alkmaar
De overgang van Jan Kromkamp naar Valencia is op het laatste moment afgeketst. De Spaanse club kan de overeengekomen transfersom van acht miljoen euro voor de back niet in één keer betalen aan AZ. De gesprekken met Porto, dat de international graag wil inlijven, zijn nog gaande. Kromkamp houdt er ook rekening mee dat hij het seizoen met AZ in de Hollandse eredivisie begint.
,,Ik begin het een beetje zat te worden allemaal'', zei de verdediger gisteren na de ochtendtraining. Het herstelproces na zijn geopereerde enkel stond eindelijk toe dat Kromkamp het krachthonk verliet. ,,Ik heb tot nu toe veel geduld gehad. Steeds bleek weer dat ik blij was gemaakt met een dode mus. Elke keer waren de verwachtingen hooggespannen, leek een transfer eraan te komen. Die is er nog steeds niet.''
De zaak scheen toch in kannen en kruiken. Zelfs AZ-trainer Louis van Gaal berustte al in de wetenschap dat Kromkamp zou worden verkocht aan Valencia. Maar de topper uit de Primera Division kan zijn verplichtingen niet nakomen. Volgens Spaanse bronnen was er intern bij Valencia bovendien onenigheid over de komst van Kromkamp. Trainer Sánchez Flores wilde de back graag overnemen van AZ. Maar slaagde er niet in president Bautista Soler daarvan te overtuigen.
De grote baas van Valencia haalt voor de acht miljoen die Kromkamp moet kosten liever twee verdedigers van ieder vier miljoen euro.
Edwin Olde Riekerink, die de zaken van de voetballer behartigt, kent de tegenstrijdige verhalen binnen de Spaanse club. Dat Valencia nu ook ineens de blessure van Kromkamp aanvoert als reden om hem niet aan te trekken vindt de zaakwaarnemer 'vreemd'. ,,Als je een speler volgt die je wil kopen weet je of hij geblesseerd is. Het is nooit punt van gesprek geweest.''
In Spanje wordt daarom algemeen aangenomen dat Valencia drogredenen opvoert als verklaring voor de mislukte transfer. En dat de club geen waterdichte bankgaranties kan overleggen voor de afgesproken som. Kromkamp kan er begrip voor opbrengen dat AZ boter bij de vis eist. ,,Ik heb niet het idee dat de club een overgang dwarsboomt.'' De verdediger heeft ondertussen afgeleerd nog ergens op te rekenen.
,, Misschien wordt het nog wat met Porto. Dat is nog even afwachten. Maar ik ben professional genoeg om me neer te leggen bij wat er uitkomt. Ik heb er niets aan om te gaan bokken. Volgend seizoen is er een WK in Duitsland. Daar wil ik heel graag naar toe.'' Kromkamp zegt het zat te zijn om energie te steken in zaken die hij niet kan controleren. ,,Dat is heel vermoeiend en zeer frustrerend. Voorlopig richt ik me alleen nog op mijn herstel. En ga er maar vanuit dat ik bij AZ blijf. Want dat is de enige zekerheid die ik heb.''
In principe goed nieuws, het is wel afwachten hoe de spelers die wel weg willen, maar niet kunnen zich houden. Maar ik ga uit van hun profesionaliteit, en dan komt het helemaal goed dit seizoenquote:
Dat moet nog maar blijken. Als ze nu als een natte krant gaan voetballen dan komt hun droomtransfer er nooit van.quote:Op vrijdag 8 juli 2005 14:33 schreef methodmich het volgende:
Mooi, twee spelers die liever niet voor AZ willen voetballen houden. Domme keuze.
Zal met Van Gaal hetzelfde verhaal worden, na enige tijdquote:Op vrijdag 8 juli 2005 14:40 schreef methodmich het volgende:
Die is alleen maar beter sinds Co weg is, denk ik. Afgaande op Lindenbergh pruimden ze hem niet meer zo.
Niet vreemd als hij ze voor de pers af loopt te kraken.... "kleuterklasje"quote:Op vrijdag 8 juli 2005 14:40 schreef methodmich het volgende:
Die is alleen maar beter sinds Co weg is, denk ik. Afgaande op Lindenbergh pruimden ze hem niet meer zo.
Ach, Lindenbergh kan zoveel zeggen, die zal wel een beetje gefrustreerd zijn dat hij vorig jaar een groot deel van het seizoen op de bank heeft gezeten toen het zo goed ging met AZ.quote:Op vrijdag 8 juli 2005 14:40 schreef methodmich het volgende:
Die is alleen maar beter sinds Co weg is, denk ik. Afgaande op Lindenbergh pruimden ze hem niet meer zo.
quote:Op vrijdag 8 juli 2005 14:51 schreef FrikandelSpecialist het volgende:
PSV flikt het kunstje geen 2 keer met zijn nieuwe buitenlandersenclave, Ajax gaat op de 3-4-3 toer weer ouderwets leuk risicovol aanvallend spelen maar dus regelmatig op zijn bek, en Feyenoord telt niet meer mee.
Maar niet alle spelers zullen daar zo over denken. Anders hadden ze hem niet op de schouders genomen na de laatste thuiswedstrijd.quote:Op vrijdag 8 juli 2005 14:49 schreef methodmich het volgende:
Ik vond het einde juist frappant.
"Co won, jullie verloren dus?"
Olaf: "Zo kan je het zeggen. Ach, zolang je wint is Adriaanse een leuke trainer, maar als je gaat verliezen wordt ie vervelend."
Vorig jaar won AZ maar met moeite met 3-1 van het polderelftal, wat in 1e instantie zelfs op voorsprong kwam.quote:Op vrijdag 8 juli 2005 15:00 schreef FrikandelSpecialist het volgende:
Louis is toch wel anders en beschermender, en brandt zijn spelers nooit zo af met typeringen. Zelfs na de uitschakeling van Oranje voor het WK2002 hield ie zich behoorlijk in. Hij brandt ze af op het veld in de training, niet in de pers. Als ie het al doet is het niet op een foute manier, maar voetbaltechnisch, in de trant van niet aan de taken houden of whatever. En dat is wel oke.
En Excelsior ? Morgen eerst eens het Polderelftal over de knie leggen.
Hij heeft tot 2007 getekend bij AZ, dat hem weg heeft gehaald bij Willem II op een moment dat hij daar zelfs op de bank zat. Hij moet niet zeuren dus.quote:Op woensdag 6 juli 2005 10:40 schreef Grrrrrrrr het volgende:
Alleen voor Landzaat zelf zou ik het wel echt sneu vinden....
En waarom zat 'ie op de bank? Juist, omdat 'ie als een natte krant speelde omdat hij graag naar een grotere club wilde.quote:Op zaterdag 9 juli 2005 11:06 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Hij heeft tot 2007 getekend bij AZ, dat hem weg heeft gehaald bij Willem II op een moment dat hij daar zelfs op de bank zat. Hij moet niet zeuren dus.
Da's aardig brutaal van een joch van nog geen 20, over een man die 20 jaar toch redelijk succesvol is geweest als coach. Misschien moeten die jongens hun plaats ook maar weer eens worden gewezen.quote:Kwam Haris trouwens laatst tegen en sprak em. Wordt een grote. Hij vond dat Foppe er weinig van snapte.
Mwah, ten eerste heeft ie natuurlijk gelijk, Foppe heeft gefaald, was veel te behoudend, beulde de spelers teveel af in de hitte waardoor ze in de wedstrijd opwaren en wisselde slecht.quote:Op zaterdag 9 juli 2005 12:46 schreef twi het volgende:
Da's aardig brutaal van een joch van nog geen 20, over een man die 20 jaar toch redelijk succesvol is geweest als coach. Misschien moeten die jongens hun plaats ook maar weer eens worden gewezen.
Dat kan je dan beter voor elkaar krijgen door de pannen van het dak te spelen in plaats van op de bank te gaan zitten mokken.quote:Op zaterdag 9 juli 2005 12:46 schreef twi het volgende:
[..]
En waarom zat 'ie op de bank? Juist, omdat 'ie als een natte krant speelde omdat hij graag naar een grotere club wilde.
[..]
Brutaal wel, geheel onwaar is het niet. Foppe heeft het gewoon niet best gedaan met Oranje onder de 20, hij had bijvoorbeeld Snoyl moeten opstellen in plaats van de die Drost.quote:Da's aardig brutaal van een joch van nog geen 20, over een man die 20 jaar toch redelijk succesvol is geweest als coach. Misschien moeten die jongens hun plaats ook maar weer eens worden gewezen.
Laat hem lekker gaan johquote:Op woensdag 6 juli 2005 10:36 schreef ThomasBerge het volgende:
Ik denk dat AZ ook niet gebaat is bij een gefrustreerde Landzaat. Lijkt mij niet zo'n handige gang van zaken.
quote:Op zondag 10 juli 2005 12:01 schreef twi het volgende:
Hij krijgt hem wel, AZ is 'm alleen vergeten aan te vragenDus hij moet nog even wachten, en ondertussen by Tblisi meetrainen
De Telegraaf.quote:Scheringa in tegenaanval
Van onze Telesportredactie
HENSBROEK, maandag
Dirk Scheringa laat zich niet uit het veld slaan nu zijn club AZ de tol dreigt te gaan betalen voor het succes van vorig seizoen. „Wij onderzoeken momenteel, of het haalbaar is een tweede ring op ons nieuwe stadion te bouwen. Dat betekent dan 10.000 toeschouwers meer, waardoor we op 27.000 komen.”
Komend seizoen is het laatste van de Alkmaarder Hout, die reeds is uitverkocht. Scheringa gaat er ook alles aan doen om zijn elftal bij elkaar te houden. „Met Toon Gerbrands en Louis van Gaal hebben we de zaken doorgesproken. We gaan Denny Landzaat en Jan Kromkamp voorstellen om hun lopende contract (weer) open te breken en te verlengen. Als teken van waardering en voor hun financiële zekerheid. Binnenkort praten we ook met Ron Vlaar en nog meer spelers om hetzelfde te doen. In ons nieuwe onderkomen willen we dit goede elftal bij elkaar houden en structureel aanhaken bij de top 3”.
De enige streep door de rekening kan nog het vertrek van Jan Kromkamp zijn. AZ liet vorige week maandag al aan Porto weten, dat het akkoord ging met hun financiële voorstellen. „Maar sindsdien hebben we niets meer van ze gehoord,” aldus Scheringa. Louis van Gaal: „Het ziet ernaar uit, dat hij blijft. Daar ben ik heel blij mee.”
Dan heb je niet goed gelezen wat ik geschreven heb. Ik zei op de vorige pagina al dat de begroting rond de 25 miljoen zou liggen, en afhankelijk van de ambitie en de plannen van Scheringa verdubbeld kan worden door Dirk met eigen inbreng. Dat zijn niet mijn woorden, maar Dirks woorden in een interview. Of hij dit daadwerkelijk doet hangt af van hemzelf en of zo'n verdubbeling het halen van nog betere spelers en ophogen van AZ's potentie betekent.quote:Op zondag 10 juli 2005 03:20 schreef rubbereend het volgende:
nog ff voor die frikandel die hier beweerde dat AZ door ging groeien naar de begroting van PSV & ajax. De bedoeling idat na de verhuziing de boel naar 20 miljoen gaattegen die tijd denk k een derde van de topclubs
Ik zie het niet gebeuren dat AZ meer dan 15000 supporters gaat krijgen.quote:Op maandag 11 juli 2005 10:54 schreef FrikandelSpecialist het volgende:
[..]
Dan heb je niet goed gelezen wat ik geschreven heb. Ik zei op de vorige pagina al dat de begroting rond de 25 miljoen zou liggen, en afhankelijk van de ambitie en de plannen van Scheringa verdubbeld kan worden door Dirk met eigen inbreng. Dat zijn niet mijn woorden, maar Dirks woorden in een interview. Of hij dit daadwerkelijk doet hangt af van hemzelf en of zo'n verdubbeling het halen van nog betere spelers en ophogen van AZ's potentie betekent.
En uit bovenstaande stukje blijkt ook nogmaals dat er serieus gekeken wordt naar een tweede ring op de 1e, waardoor je ook al makkelijk op 40 miljoen uit kan komen zonder dat Scheringa de beurs hoeft te trekken, dan komt het toch wel erg dichtbij qua bedragen van topclubs.
Een hoop hangt af van de prestatie's dit jaar, als je met een zelfde soort aantrekkelijk voetbal en goeie Europese campagne een indentiek jaar of beter kunt draaien, dan denk ik dat ze erg goeie zaken doen en dan zal de populariteit en vraag naar seizoenskaarten nog meer stijgen.
Daar komt nog eens bij dat de helft van de PSV supporters straks uit ellende overlopen naar Alkmaar, omdat jullie dit jaar met dat nieuwe team vol ego's en bijna zonder NL'ers weer gaan schipperen als vanouds, met het kenmerkende saaie voetbal.![]()
quote:Kromkamp rekent nergens meer op
Door Rob Hartog
De transfer van Jan Kromkamp naar Valencia is afgeketst. De AZ-verdediger hoopt nog op FC Porto. Maar hij houdt er ernstig rekening mee dat hij komend seizoen in Alkmaar moet blijven.
Jan Kromkamp
Stevig balen zeker?
Kromkamp: ,,Wat dacht je? Maanden heb ik in onzekerheid geleefd. Slopend. Al vanaf de winterstop, toen Valencia zich voor de eerste keer voor me meldde, was ik in gedachten bezig met een vertrek naar het buitenland. Ik heb geprobeerd het van me af te zetten, wilde me richten op AZ én het Nederlands elftal. Maar toen de interesse aan eind van het seizoen nog serieuzer werd, zeker nadat FC Porto ineens ook belangstelling had, stond voor mij vast dat ik weg zou gaan uit Alkmaar. Dus de teleurstelling is groot.''
Heb je alle hoop op een transfer inmiddels opgegeven?
,,Op de achtergrond speelt misschien FC Porto nog. Co Adriaanse wil me graag naar Portugal halen. De komende dagen is Porto in Nederland. Wellicht dat de club dan opnieuw een poging waagt overeenstemming met AZ te bereiken. Maar ik reken nergens meer op. Te meer omdat Porto Fatih Sonkaya (van Besiktas, red.) heeft vastgelegd. De kans is groot dat ik komend seizoen bij AZ speel. Dat is de realiteit.''
Ben je boos op AZ-voorzitter Dirk Scheringa?
,,Nee, dat misverstand wil ik uit de wereld helpen. Ik was pissig toen ik een paar maanden geleden hoorde dat ik 15 miljoen euro moest kosten. Dat vond ik een belachelijk bedrag. Ik ben Ronaldo niet, heb ik toen gezegd. Maar toen Valencia en FC Porto serieus gingen onderhandelen, heeft Scheringa zich correct opgesteld en is de vraagprijs flink omlaag gegaan. Ik heb er begrip voor dat hij een goede transfersom voor me verlangt en snap dat hij met bankgaranties boter bij de vis wil hebben. Ik ben niet kwaad op hem.''
Heb je nog wel voldoende motivatie om verder te gaan bij AZ?
,,Ik had mijn zinnen gezet op een vertrek naar het buitenland. Ik voelde me rijp om die stap te maken. Nu dat vermoedelijk dit seizoen niet lukt, moet ik als voetballer verder. Over een jaar staat het WK in Duitsland op het programma. Als het Nederlands elftal zich plaatst, wil ik graag mee. Alleen dat is al voldoende motivatie. Los daarvan: AZ heeft Europees een prachtig seizoen gehad. Ik wil er keihard voor werken dat te herhalen.''
Ben je volledig hersteld van je enkeloperatie?
,,Het gaat goed. Sinds donderdag mag ik weer op het veld lopen. Als het zo doorgaat, hervat ik over een paar weken de groepstraining. Ik kijk daar naar uit. Revalideren is vooral geestelijk ontzettend zwaar. Je hebt de neiging te forceren.''
Haal je de start van het seizoen, of dat nou in Nederland of Portugal is?
,,Ja, ik zit op schema. Alles is er op gericht half augustus weer optimaal fit te zijn. Ik heb er alle vertrouwen in dat me dat gaat lukken.''
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |