best welquote:Op zaterdag 21 mei 2005 21:48 schreef Aaargh! het volgende:
Hoe zit het dan met andere 'belangrijke' issues, ik zou bijvoorbeeld nooit willen trouwen, is dat ook een showstopper ?
quote:Op zaterdag 21 mei 2005 21:53 schreef milagro het volgende:
[..]
best wel
wil je dan met mij nooit trouwen
je wilt met me trouwen dusquote:Op zaterdag 21 mei 2005 21:59 schreef Aaargh! het volgende:
[..]
Op zich ben ik iemand die zich iig probeert niet te veel door emotie te laten beinvloeden, maar diep van binnen ben ik wel een heel klein beetje een romanticus, vandaar dat ik trouwen echt not-done vind.
Moet je de reactie's eens horen als je bewust een jonge moeder wil zijn die thuis wil blijven voor haar kind....quote:Op woensdag 18 mei 2005 15:32 schreef Twinkeltwin het volgende:
[..]
Hier ben ik het dus geheel mee eens!
Leuk om te lezen dat ik niet de enige ben die belachelijke reacties krijg als ik zeg dat ik geen kinderen wil. Ben nu 33 en heb me vorig jaar laten sterriliseren, geen moment spijt van gehad!
Integendeel, blij dat ik van de pil af ben en voel me veel lekkerder in mn vel zitten![]()
Als je puur om praktische redenen met iemand trouwt kan ik misschien nog inkomen, maar daar heb je tegenwoordig samenlevingscontracten enzo voor, de toegevoegde waarde van trouwen zie ik dan niet zo.quote:Op zaterdag 21 mei 2005 22:11 schreef DoucheMeermin het volgende:
(...)
Iets wat ik op m'n 20e niet gedacht had, toen zei ik ook dat ik nooit wilde trouwen en dat ik nooit zou verhuizen voor een man, of m'n carriere zou opgeven. Nou zijn die laatste 2 redenen nooit van toepassing geweest maar als de situatie er naar is dan zou ik dat wel overwegen. (..)
Het is gewoon leuk, even een dag om je liefde van de daken te schreeuwen, te bevestigen naar de hele wereld toe.quote:Op zaterdag 21 mei 2005 22:16 schreef Aaargh! het volgende:
[..]
Als je puur om praktische redenen met iemand trouwt kan ik misschien nog inkomen, maar daar heb je tegenwoordig samenlevingscontracten enzo voor, de toegevoegde waarde van trouwen zie ik dan niet zo.
Trouwen is juist het tegenovergestelde van dat.quote:Op zaterdag 21 mei 2005 22:18 schreef erodome het volgende:
Het is gewoon leuk, even een dag om je liefde van de daken te schreeuwen, te bevestigen naar de hele wereld toe.
nooitquote:Op zaterdag 21 mei 2005 22:11 schreef DoucheMeermin het volgende:
Ik denk dat je genoeg van iemand kunt houden om bepaalde doelen opzij te zetten.
Vind ik van niet, heb een geweldige dag gehad toen....quote:Op zaterdag 21 mei 2005 22:22 schreef Aaargh! het volgende:
[..]
Trouwen is juist het tegenovergestelde van dat.
Dat zal best, maar als je trouwt beloof je voor altijd van elkaar te houden "till death do us part" etc.quote:Op zaterdag 21 mei 2005 22:25 schreef erodome het volgende:
[..]
Vind ik van niet, heb een geweldige dag gehad toen....
Dat ligt een beetje aan de persoon, iemand die zelf heel duidelijke vaste denkbeelden heeft over zijn toekomst, en een verandering daarvan niet kan en wil accepteren, moet dat inderdaad niet doen .... maar het is onjuist om te zeggen, dat je zulke concessies nooit zou moeten nemen, het _kan_ natuurlijk wel degelijk ... als iemand daar bereid is moeite voor te doen.quote:Op zaterdag 21 mei 2005 18:45 schreef milagro het volgende:
Zulke grote (kinderen, geloof, emigreren) concessies moeten doen betekent dat je een (serieuze) relatie niet eens wil beginnen al , lijkt me
ik wens een relatie waarin zulke immense 'aanpassingen' gewoon niet nodig zijn. Waarin ik en mijn partner beiden dezelfde denkbeelden hebben.quote:Op zaterdag 21 mei 2005 22:40 schreef RM-rf het volgende:
verwachten zij dat anderen zich aan hén aanpassen, óf, en in welke mate, zij zij zelf bereid zich aan de wensen, verwachtingen van anderen aan te passen ...
Dus je zoekt een soort kloon van jezelf maar dan met een Y chromosoom ?quote:Op zaterdag 21 mei 2005 22:45 schreef petitlapin het volgende:
[..]
ik wens een relatie waarin zulke immense 'aanpassingen' gewoon niet nodig zijn. Waarin ik en mijn partner beiden dezelfde denkbeelden hebben.
lees eerst eens al mijn post voor je zo'n opmerking maakt. Natuulijk niet, ik wil gerust over veel dingen toegevingen doen, maar niet over zaken die ik essentieel vind, zoals wel/geen kinderenquote:Op zaterdag 21 mei 2005 22:56 schreef Aaargh! het volgende:
[..]
Dus je zoekt een soort kloon van jezelf maar dan met een Y chromsoom ?
Een beetje gelijk heeft hij wel in dit deel vind ik. Want bedoel, als je je op veel belangrijke fronten niet wenst aan te passen dan kun je net zo goed alleenstaand blijven, heb je nooit zulke dillema's.quote:Op zaterdag 21 mei 2005 22:59 schreef petitlapin het volgende:
[..]
lees eerst eens al mijn post voor je zo'n opmerking maakt. Natuulijk niet, ik wil gerust over veel dingen toegevingen doen, maar niet over zaken die ik essentieel vind, zoals wel/geen kinderen
wat een onzin weerquote:Op zondag 22 mei 2005 01:44 schreef DoucheMeermin het volgende:
[..]
Een beetje gelijk heeft hij wel in dit deel vind ik. Want bedoel, als je je op veel belangrijke fronten niet wenst aan te passen dan kun je net zo goed alleenstaand blijven, heb je nooit zulke dillema's.
Ja, en er zijn natuurlijk geen slechte huwelijken.quote:Over trouwen en samenlevingscontracten:
Waarom zou je een samenlevingscontract opstellen als iets veel makkelijker te regelen is.
Tot de dood ons scheidt: Op zo'n moment meen je dat ook, dus zie er geen leugen in.
En dat mag ook weggelaten worden in je trouwrede.
Een goed huwelijk tot de dood bestaat wel degelijk hoor, misschien ook afhankelijk hoe je opgroeit.
Mijn ouders zijn door de dood gescheiden, mijn schoonouders leven nog, wij hebben geen echtscheidingen in de beide families. Zal best schelen als je al geen voorbeelden hebt hoe het niet moet.
Natuurlijk, als dat jouw 'persoonlijke' keuze is, heb je daartoe alle recht, maar jouw persoonlijke keuze hier te presenteren als 'absolutheid' wat de toonzetting toch wel lijkt te impliceren, is misschien in het geval van de topicstarter niet juist ...quote:Op zondag 22 mei 2005 02:01 schreef milagro het volgende:
[..]
wat een onzin weer
juist op de belangrijke fronten is het van belang dat je gelijk gestemd bent, en op de minder belangrijke fronten doe je de eventuele concessies.
ergo, als je op belangrijke fronten compleet van mening verschilt, zul je ws al sowieso niet voor elkaar kiezen, en wat die dingen dan zijn, ben je toch wel binnen een half jaartje achter, lijkt me en haak je dus af voor het echt serieus wordt.
Beetje kort door de bocht, ik zeg niet dat er geen slechte huwelijken zijn.... Alleen als je veel voorbeelden hebt van hoe het niet moet, zal het je wel huiveriger maken voor zoiets als het huwelijk. Ik vind wel dat mensen te makkelijk trouwen soms, moet ieder voor zich weten natuurlijk maar een paar jaar wachten en de kat uit de boom kijken had voor sommige mensen vast niet verkeerd geweest.quote:Op zondag 22 mei 2005 02:01 schreef milagro het volgende:
[..]
wat een onzin weer
juist op de belangrijke fronten is het van belang dat je gelijk gestemd bent, en op de minder belangrijke fronten doe je de eventuele concessies.
ergo, als je op belangrijke fronten compleet van mening verschilt, zul je ws al sowieso niet voor elkaar kiezen, en wat die dingen dan zijn, ben je toch wel binnen een half jaartje achter, lijkt me en haak je dus af voor het echt serieus wordt.
[..]
Ja, en er zijn natuurlijk geen slechte huwelijken.
Er zijn zat mensen met een kuthuwelijk, die toch bij elkaar blijven, uit gemakzucht, gebrek aan beter, vanwege de kids, het geloof, geld, komt geen liefde bij kijken, hoor
Het komt best voor dat kinderen als ze volwassen zijn pas merken of te horen krijgen dat Pa en Ma met fikse tegenzin bij elkaar blijven vanwege 1vd bovengenoemde redenen, ook al toen de kids nog thuis woonden/klein waren, maar ja tot de dood hun scheidt,he, desnoods diep ongelukkig
Je kan het wel menen, maar je *weet* gewoon dat het niet iets is waar je controle over hebt, en dus kan je de belofte gewoon niet maken.quote:Op zondag 22 mei 2005 01:44 schreef DoucheMeermin het volgende:
Over trouwen en samenlevingscontracten:
Waarom zou je een samenlevingscontract opstellen als iets veel makkelijker te regelen is.
Tot de dood ons scheidt: Op zo'n moment meen je dat ook, dus zie er geen leugen in.
True, en m'n portemonee weer voor de logicaquote:Op zondag 22 mei 2005 02:45 schreef Aaargh! het volgende:
[..]
Je kan het wel menen, maar je *weet* gewoon dat het niet iets is waar je controle over hebt, en dus kan je de belofte gewoon niet maken.
Logica gaat voor emotie, altijd.
Ik hoop voor je dat jullie relatie inderdaad sterk genoeg is, maar ik denk dat je al heel goed op weg bent beiden, dat de overweging er ligt. Dat je niet allebei gelijk roept, ik wil het niet, ik heb het nooit gewild. Je denkt er over na, juist omdat je veel van iemand houdt, en alleen het feit dat je dan niet direct een deur dichtsmijt is een goed punt. Aldus de mening van deze oude muts.quote:Op zondag 22 mei 2005 10:37 schreef Nuek het volgende:
Een relatie is toch juist concessies doen? Ook al heb je dat soms niet door omdat je van diegene waar je een relatie mee hebt houdt. Zo niet zit er iets fout. En dan nog kun je zaken tegenkomen zoals TS wel of geen kinderen. In mijn relatie loopt ook een grote beslissing wat de een niet wil en de andere wel. Heel erg moeilijk en ik hoop dat onze liefde groot genoeg is om er samen uit te komen.
Waarom is een relatie concessies doen over juist de grote issues?quote:Op zondag 22 mei 2005 10:37 schreef Nuek het volgende:
Een relatie is toch juist concessies doen? Ook al heb je dat soms niet door omdat je van diegene waar je een relatie mee hebt houdt. Zo niet zit er iets fout. En dan nog kun je zaken tegenkomen zoals TS wel of geen kinderen. In mijn relatie loopt ook een grote beslissing wat de een niet wil en de andere wel. Heel erg moeilijk en ik hoop dat onze liefde groot genoeg is om er samen uit te komen.
Dat ligt er aan wat je ziet in een relatie. Ik heb geen voorwaarden waaraan iemand moet voldoen, niet meer althans. En alleen lichamelijk, het is maar net waar je op valt.quote:Op zondag 22 mei 2005 11:20 schreef milagro het volgende:
[..]
Waarom is een relatie concessies doen over juist de grote issues?
Het zijn toch juist de grote issues , waarbij je op 1 lijn wilt zitten?
En ik vind kinderen ja of nee bijvoorbeeld een heel grote issue.
Bepaalde politieke overtuigingen kunnen dat ook zijn.
Iemand die op dat vlak compleet anders in het leven staat, ga je die tegemoet komen?
Als een relatie juist concessies doen is, betekent het dus dat eigenlijk alleen het fysieke hoeft te kloppen, voor de rest valt er wel een mouw aan te passen.
Natuurlijk kom je elkaar op punten tegemoet, maar op hele essentiele punten zal ik niet inbinden en als die punten voor de andere partij net zo essentieel zijn, hij ook niet.
En zo hoort het ook.
Op essentiele punten wil ik dat wel, dezelfde standpunten hebben.quote:Op zondag 22 mei 2005 11:28 schreef DoucheMeermin het volgende:
[..]
Dat ligt er aan wat je ziet in een relatie. Ik heb geen voorwaarden waaraan iemand moet voldoen, niet meer althans. En alleen lichamelijk, het is maar net waar je op valt.
Voor mij persoonlijk is dat niet eens te omschrijven. Het is gewoon één grote combi die mijn partner zo verschrikkelijk leuk maakt voor mij.
En of hij nou wel of geen kinderen wil of moslim, katholiek, of ongelovig is... of in Australië wil gaan wonen, heeft nooit meegewogen toen ik verliefd werd.
Vroeger wilde ik perse een vriend die ouder was of minstens even oud als ik. Nouja, over willen gesproken, mijn man is 5 jaar jonger dan ik. Als ik had gezegd, het wordt niks met ons, ik wil geen jongere vriend, dan had ik veel gemist. Om maar eens een voorbeeld te geven hoe anders het kan lopen dan het ideaalbeeld wat je voor ogen hebt.
Je hoeft niet dezelfde standpunten te hebben om met iemand te kunnen lachen, huilen, knuffen en te knokken voor een fijn bestaan samen.
wel sorry, ik zou mij en mijn partner verschrikkelijk egoïstisch vinden moest ik doodgraag en perse kinderen willen, en mijn partner per se niet, en dan die relatie maar laten doordraaien 'uit liefde'.quote:Op zondag 22 mei 2005 11:28 schreef DoucheMeermin het volgende:
Het is gewoon één grote combi die mijn partner zo verschrikkelijk leuk maakt voor mij.
En of hij nou wel of geen kinderen wil of moslim, katholiek, of ongelovig is... of in Australië wil gaan wonen, heeft nooit meegewogen toen ik verliefd werd.
Vroeger wilde ik perse een vriend die ouder was of minstens even oud als ik. Nouja, over willen gesproken, mijn man is 5 jaar jonger dan ik. Als ik had gezegd, het wordt niks met ons, ik wil geen jongere vriend, dan had ik veel gemist. Om maar eens een voorbeeld te geven hoe anders het kan lopen dan het ideaalbeeld wat je voor ogen hebt.
Je hoeft niet dezelfde standpunten te hebben om met iemand te kunnen lachen, huilen, knuffen en te knokken voor een fijn bestaan samen.
Ik krijg het idee dat je geen idee hebt waar je het over hebt en dit niet zelf hebt meegemaakt.quote:Op zondag 22 mei 2005 11:20 schreef milagro het volgende:
[..]
Waarom is een relatie concessies doen over juist de grote issues?
Het zijn toch juist de grote issues , waarbij je op 1 lijn wilt zitten?
En ik vind kinderen ja of nee bijvoorbeeld een heel grote issue.
Bepaalde politieke overtuigingen kunnen dat ook zijn.
Iemand die op dat vlak compleet anders in het leven staat, ga je die tegemoet komen?
Als een relatie juist concessies doen is, betekent het dus dat eigenlijk alleen het fysieke hoeft te kloppen, voor de rest valt er wel een mouw aan te passen.
Natuurlijk kom je elkaar op punten tegemoet, maar op hele essentiele punten zal ik niet inbinden en als die punten voor de andere partij net zo essentieel zijn, hij ook niet.
En zo hoort het ook.
dus jij zou een kinderwens opgeven voor je partner ? of juist wel kinderen nemen, als je er geen wil ?quote:Op zondag 22 mei 2005 12:03 schreef Nuek het volgende:
Ik krijg het idee dat je geen idee hebt waar je het over hebt en dit niet zelf hebt meegemaakt.
Liefde is veel sterker dan een afweging maken en iemand de deur wijzen op grond van een gedachtenverschil.
Het ligt er aan hoe veel je van iemand houdt. Daarnaast is elke situatie anders dus ik kan daar niet zo 1,2,3 antwoord op geven.quote:Op zondag 22 mei 2005 12:08 schreef petitlapin het volgende:
[..]
dus jij zou een kinderwens opgeven voor je partner ? of juist wel kinderen nemen, als je er geen wil ?
en je kan milagro veel verwijten, maar een gebrek aan levenservaring hoort daar wel niet bij, vind ik
Het gaat hier wel om hele essentiele zaken, namelijk hoe je de rest van je leven inricht.quote:Op zondag 22 mei 2005 12:03 schreef Nuek het volgende:
Ik krijg het idee dat je geen idee hebt waar je het over hebt en dit niet zelf hebt meegemaakt.
Liefde is veel sterker dan een afweging maken en iemand de deur wijzen op grond van een gedachtenverschil.
jawel hoor, als mijn partner 100% geen kinderen wil, en ik 100 % wel, is het afgelopen. Hierover zijn voor mij geen toegevingen mogelijk, over sommige dingen wel, hierover niet.quote:Op zondag 22 mei 2005 12:38 schreef Nuek het volgende:
[..]
Het ligt er aan hoe veel je van iemand houdt. Daarnaast is elke situatie anders dus ik kan daar niet zo 1,2,3 antwoord op geven.
Ik vind het wel een beetje te kort door de bocht door keihard te zeggen dat je dan een andere partner gaat zoeken. Zo werkt het in de praktijk nl. niet.
En als je zit met percentages als 75%, dus de één heeft zoiets van "als het moet, dan maar kinderen, maar van mij hoeft het niet"?quote:Op zondag 22 mei 2005 13:09 schreef petitlapin het volgende:
[..]
jawel hoor, als mijn partner 100% geen kinderen wil, en ik 100 % wel, is het afgelopen. Hierover zijn voor mij geen toegevingen mogelijk, over sommige dingen wel, hierover niet.
Nou ja, dan kan je bijv. nog een kindje adopteren. Of pleegouder worden. Ik noem maar watquote:Op zondag 22 mei 2005 13:33 schreef DoucheMeermin het volgende:
Wie weet kun je wel helemaal geen kinderen krijgen, 1 op de 10 stellen schijnt al ongewenst kinderloos te blijven. Dat is dus best een reeele kans. Dump je de liefde van je leven, en heb je nog niks.
Geen kinderen kunnen krijgen is om te beginnen iets fysieks, niet iets mentaals. Als iemand geen kinderen kan krijgen, dan kan diegene daar niks aan doen. Dat kun je hem/haar niet kwalijk nemen, en dat gebeurt vaak ook niet. Wat ontstaat in dat geval, is een gedeeld verdriet. Je streeft samen een doel na, wat nooit behaald zal worden door oorzaken buiten jezelf. Daar kijk je elkaar niet op aan.quote:Op zondag 22 mei 2005 13:33 schreef DoucheMeermin het volgende:
Wie weet kun je wel helemaal geen kinderen krijgen, 1 op de 10 stellen schijnt al ongewenst kinderloos te blijven. Dat is dus best een reeele kans. Dump je de liefde van je leven, en heb je nog niks.
Je krijgt geen garanties in het leven, ik denk wel eens dat als we geboren worden, dat onze levensloop al ergens uit de toekomstprinter rolt. Ik neem het leven zoals het komt, en ben heel gelukkig, ondanks dat niet alles vlekkeloos ging. Maar zelfs dat zie ik positief, ook de mindere dingen in een mensenleven kunnen waardevol zijn, als leerproces bijvoorbeeld.
Alsof dat zo makkelijk gaat. Mijn zus en zwager kunnen samen maar niet zwanger worden, en zijn met adoptie bezig, al een paar jaar. Inmiddels zijn ze ook wat ouder, na al die jaren proberen.quote:Op zondag 22 mei 2005 13:38 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Nou ja, dan kan je bijv. nog een kindje adopteren. Of pleegouder worden. Ik noem maar wat
Toch een heel andere situatie dan leven met een partner die per se geen kinderen wil.
Maar dat hoor je mij toch helemaal niet zeggenquote:Op zondag 22 mei 2005 13:51 schreef DoucheMeermin het volgende:
Alsof dat zo makkelijk gaat.
als iemand er niet radicaal tegen is, is er tenminste nog plaats voor een dialoog. Zo kan iemand ook nog eens 100 % van gedacht veranderen. Maar als op het moment dat het voor mij echt tijd wordt om aan kinderen te beginnen, rond mijn dertigste, mijn partner geen kinderen wil, dan is het voor mij afgelopen.quote:Op zondag 22 mei 2005 13:26 schreef innovative het volgende:
En als je zit met percentages als 75%, dus de één heeft zoiets van "als het moet, dan maar kinderen, maar van mij hoeft het niet"?
Je kunt namelijk niet in de toekomst kijken. Je weet niet of die 75% niet willen misschien 50% niet willen worden, of 100% niet willen. En je weet ook niet of 25% wel willen uiteindelijk genoeg zal blijken als het punt daar komt dat kinderen een concreet iets worden, als er knopen doorgehakt moeten worden.
Kijk, 100% tegenover elkaar staan, dan is het inderdaad duidelijk. Maar er zijn zo ontzettend veel nuances tussen, hoe zou je dan reageren?
het feit dat het leven anders kan verlopen dan verwacht, is toch geen argument om dan maar op voorhand mijn kans op een kind op te geven voor mij partner, die écht geen kinderen wilquote:Op zondag 22 mei 2005 13:26 schreef DoucheMeermin het volgende:
Ik sluit me aan bij de mening van Nuek, liefde laat zich niet dwingen en voorspellen in mijn ogen.
Ik ben al ruim 5 jaar stapelverliefd en zover ik kan oordelen mijn partner ook nog steeds op mij. Kan dat slijten? Misschien kun je wel je best doen om dat juist in stand te houden.
Mijn ouders waren 33 jaar getrouwd en tot op de laatste dag verliefd.
Ik vraag me af wie sommige mensen willen overtuigen? Jezelf?
Zoals ik al zei gaat iedereen anders om met relaties, gelukkig maar, anders waren we allemaal een grijze muis. En wellicht ben je nu begin 20 o.i.d. Toen dacht ik ook verstandig te zijn, een beetje tolerantere houding en ruim denken kwam pas later. Wie weet hoe simpel alles straks is als ik 50 ben.Maar kort gezegd, we willen allemaal ons leven uitstippelen en weinig mensen kunnen als ze bejaard zijn zeggen dat het zo gelopen is als ze in gedachten hadden ooit.
Hoe flexibeler je daar mee om gaat, hoe groter de kansen op een gelukkig leven.
Uiteindelijk blijf jij wel samen met je partner over, met of zonder kinderen en met hem of haar deel je je leven. Gaan kinderen dan boven de liefde van je leven?quote:Op zondag 22 mei 2005 14:45 schreef petitlapin het volgende:
[..]
het feit dat het leven anders kan verlopen dan verwacht, is toch geen argument om dan maar op voorhand mijn kans op een kind op te geven voor mij partner, die écht geen kinderen wilDan is het zeker al een verloren zaak.
ik sta versteld en ik heb er bewondering voor dat jullie echt dingen die super essentieel zijn voor jullie zouden willen opgeven voor jullie partners, ik zou het niet kunnen, ik zou er aan kapot gaan.
Misschien ga je dat later zelf ook nog wel doen. Wil je samen met je partner een fijn leven opbouwen en zie je meer mooie dingen dan de vastomlijnde wensen die je nu voor ogen hebt.quote:Op zondag 22 mei 2005 14:45 schreef petitlapin het volgende:
[..]
ik sta versteld en ik heb er bewondering voor dat jullie echt dingen die super essentieel zijn voor jullie zouden willen opgeven voor jullie partners, ik zou het niet kunnen, ik zou er aan kapot gaan.
Das inderdaad ook een goed argument, die kinderen vliegen na een jaartje of 18 wel uit.quote:Op zondag 22 mei 2005 15:10 schreef Nuek het volgende:
[..]
Uiteindelijk blijf jij wel samen met je partner over, met of zonder kinderen en met hem of haar deel je je leven. Gaan kinderen dan boven de liefde van je leven?
nee, ik heb idd nul komma nul ervaring en heb nog nooit gehouden van iemand en weet dus niet wat liefde isquote:Op zondag 22 mei 2005 12:03 schreef Nuek het volgende:
[..]
Ik krijg het idee dat je geen idee hebt waar je het over hebt en dit niet zelf hebt meegemaakt.
Liefde is veel sterker dan een afweging maken en iemand de deur wijzen op grond van een gedachtenverschil.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |